'Wembley werkt moeilijkheden in de hand' Europa Cup: zaak van groot belang Kennedy terug in Rangers-doel Karpov toont ware kracht lZ'67 led Boys opnieuw ruim angs :h Secretaris Football League verzet zich tegen plannen Manchester United inanciele tegenvaller dreigt Vormcrisis van McCloy Recordjacht van Tebroke Nederlagen voor volleybalteams Westberg coach ijshockeyteam H-2S1C OENSDAG 28 SEPTEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 11 Jaarver Dansbe- van de gd op de irin zich aristisch I.F.D gd ich una- dhaving üdelijke i de an- en gen aan hier te adering ;M door Dans- midde- inter- nsthea- staan. bedrag nodig. enteer- niljoen JJXEMBURG AZ'67 heeft ok de tweede wedstrijd uit de erste ronde van het UEFA !up-toernooi met het Luxem burgse Red Boys als tegen- tander gemakkelijk gewon- len. Na de 11-1 van Alkmaar olgde gisteravond in het met lechts 2300 toeschouwers ge- ulde stadionnetje van Differ- lingen een 5-0 triomf. Indanks de duidelijk plaatsing oor de tweede ronde van het Cup- ebeuren. waarvoor vrijdag wordt eloot, kwam AZ'67 toch niet zonder verlies" uit Luxemburg weg. De Jwitserse scheidsrechter Racin oonde Wim van Hanegem het geel. boven- nodig. meer 22 eiding n Vol- ig van lands- n gul- deelte ïrheid meen- 1 mil- LONDEN Alan Hardaker. secre taris van de Football League, zal alles in het werk stellen om te voor komen dat de wedstrijd Manches ter United-St. Etienne in het Wem bley stadion van Londen wordt ge speeld. „Dat lijkt nergens naar", was het commentaar van de Britse official op de uitspraak van de commissie van beroep. „De ene dag wordt een club gestraft voor het gedrag van zijn supporters en de volgende dag krijgt diezelfde club de verplichting opgelegd zijn wed strijd te spelen op zo'n geringe af stand van het eigen stadion dat die supporters gemakkelijk de wed strijd kunnen bijwonen." Hardaker benadrukte dat hij niet tegen Manchester United is. „Het is zo", betoogde hij, „dat ik voor de voetbalsport ben. Door de wed strijd in Londen te spelen werk je moeilijkheden in de hand." Het Wembley-stadion was tot giste ren de plaats die het meest waar schijnlijk leek voor de return. Sta dionofficials zeiden dat zij United en zijn fans graag zouden ontvan gen. „We hebben de club onlangs twee keer op bezoek gehad en de supporters hebben ons toen geen enkel probleem bezorgd." De En gelse voetbalbond moet wel toe stemming verlenen voor het spelen van de wedstrijd op Wembley. Als mogelijke datum wordt genoemd 5 oktober, maar dan zal wel de com petitiewedstrijd van Manchester tegen Bristol City moeten worden uitgesteld. Wembley is het grootste stadion van Engeland met een ca paciteit van ongeveer 100.000 toe schouwers. McAvanagh, manager van Manchester, verklaarde ervan overtuigd te zijn dat zijn club voor een uitverkocht huis zal spelen. De Britse minister van sportzaken, Dennis Howell, die persoonlijk bij de UEFA had gepleit ten gunste van Manchester, verklaarde tevre den te zijn met de uitspraak van de beroepscommissie. „Men heeft kennelijk belang gehecht aan de bewijzen die aangevoerd zijn door de Britse consulaire vertegenwoor digers. Ik vind het besluit redelijk, en kan alleen maar hopen dat de supporters van United zullen laten zien dat er op hun gedrag niets valt aan te merken." De vice-voorzitter van St. Etienne, Henri Fielloux was minder geluk kig. Hoewel hij toegaf dat de maat regelen van de tuchtcommissie streng waren, meende hij „dat het merkwaardig is dat de tuchtcom missie een club eerst sancties op legt en vervolgens de supporters de kans geeft hetzelfde nog eens te doen." De supporters van Manchester Uni ted worden ook in Engeland ge weerd. De Londense club West Ham United heeft verklaard, dat zij bij de competitiewedstrijd tegen Manchester United op 10 december geen supporters van de tegenpartij op haar terrein, Upton Park Ground, zal toelaten. Eddie Chap man, secretaris van West Ham Uni ted, zei: „Voor het begin van het seizoen hadden we afgesproken, dat we eerst zouden kijken hoe de fans van Manchester United zich zouden gedragen voordat we een beslissing zouden nemen. Aange zien ze het niet al te best gedaan hebben, zijn we tot de conclusie gekomen, dat we beter geld kunnen verliezen als daar tegenover staat dat onze trouwe supporters zonder ergenis naar ons stadion kunnen komen." Rusland MOSKOU De voetbal bond van de Sowjet-Unie heeft 18 spelers aangewezen voor de selectie van het nationale elftal, dat op 5 okto-' ber in Rotterdam tegen Nederland zal aantreden. Drie dagen later zal de Sovjet-Unie in Parijs tegen Frankrijk spelen. De volgende spe lers zijn aangewezen: doelverdedi- gers: Vladimir Pilgoey (Dynamo Moskou) en Joeri Degtiariev [Chakhtior Donetz) en als veld- splers: Anatole Konkov (Dynamo Kiev), Vladimir Goeloebiev (Zenith Leningrad), Vassili Joepikov (Tor pedo Moskou) Alexander Boebnov (Dynamo Moskou), Serge Prigoda (Torpedo Moskou), Leonide Boeri- ak (Dynamo Kiev), Revaz Tsjebe- badze (Dynamo Tiflis), Vladimir Bessonov (Dynamo Kiev), Vladimir Veremejev, Oleg Blochin (allen Dy namo Kiev). Vervangers: Chota Kintsjigashvili (Dynamo Tiflis), Alexander Minjev (Dynamo Mos kou), David Kipani (Dynamo Ti flis), Vladimir Klementjev (Zenith Leningrad), Joeri Tsjeskonov (Tska Moskou) en Alexander Makhovi- kov (Dynamo Moskou). West-Duitsland DUSSELDORF Helmut Schón. de bondscoach van de Westduitse voetbalploeg heeft de 29-jarige Georg Schwarzenbeck (Bayern Mflnchen) teruggehaald in zijn se lectie voor de interland op 8 okto ber tegen Italië. Schwarzenbeck. die deel uitmaakte van het team dat in 1974 wereldkampioen werd, was sinds november van het vorig jaar niet meer door Schön opge roepen. Volgens Schön heeft Schwarzen beck bewezen dat hij zijn oude vorm weer te pakken heeft. Schön verklaarde: „We moeten weer ie mand in de verdediging hebben die rust brengt. In de laatste interland tegen Finland heb ik dat node ge mist. Over die slechte wedstrijd en die kleine 1-0 zege praat ik niet meer. We gaan ons nu helemaal voorbereiden op de wereldkampi oenschappen in Argentinië. Italië is voor mij de eerste echte sparring- partner. In Berlijn weten we op 8 oktober meer." Sparta ROTTERDAM - Sparta, zal de ko mende weken voor de tweede keer een enquête houden onder zijn toe schouwers. Het wil zo aan de weet komen naar welke dag de voorkeur van zijn supporters uitgaat om voetbalwedstrijden te bezoeken. In de boezem van de vereniging twij felt men welke dag voor hen het beste uitkomt. Bij een eerder onderzoek, waar 4000 supporters aan deelnamen bleek dat het merendeel de voor keur gaf aan de woensdagavond. Als tweede kwam de vrijdagavond uit de bus. Het waren met name de ouderen onder de Sparta-suppor- ters die liever het „Kasteel" op zondag bezoeken. Tijdens de wedstrijd Sparta-AZ op 15 oktober zullen voor het eerst enquêteformulieren onder het pu bliek verspreid worden wun van nanegem net geei. 1 11 1 j ot op dat ogenblik (70ste minuut) bminerende spelverdeler onmid- ellijk om erger te voorkomen. n de 5-0 zege had Kees Kist een >elangrijk aandeel. In de eerste lelft scoorde hij twee van de drie feffers en ook na de wisseling trof rij nog eenmaal doel. Van Hanegem in Van Rijnsoever waren de andere loelpuntenmakers. De technische leiding van AZ, trai ler Notermans en manager Hans traay, gaf in Luxemburg Bobby /osmaer, ontevreden over zijn jlaats op de reservebank, een nieu- ve kans. Met Kees Kist en Jan Pe ers vormde hij de aanval. Kraay vooraf: „Bert van Marwijk is licha melijk niet helemnal fit. Vandaar dat hij in de basisopstelling ont breekt." De keuze van Jan Peters op rechts en Bobby Vosmaer op links voor de vleugelposities was tegelijk een ex- jeriment om het voorhoedepro- >leem zoals dat zich zaterdagavond bij FC Den Haag (1—0 verlies) mani festeerde, op te lossen. Kraay: „Ik ben al in diverse landen op zoek geweest naar een specifieke vleugel spits, die voor een redelike prijs te )toop is. De komende dagen ga ik log naar West-Duitsland. Maar zo- rg deze speler er nog niet is, zullen alternatieven gevonden moeten worden. Voor Peters is het ongetwij feld anders voetballen dan hij ge wend is, maar zonder meer kan ge steld worden dat hij het aan kon." Tegen Red Boys speelde AZ de eer ste 25 minuten zeer goed voetbal. In die periode kwam ook de 3-0 voor sprong tot stand. Daarna viel de Alkmaarse formatie wat terug, ook al omdat Red Boys beter acteerde dan in Alkmaar en een drie tot vier kanden creëerde. Doelma Meskovic redde evenwel goed. Een graadme ter voor het treffen van zaterdag avond met Feyenoord was het duel' in Luxemburg echter niet, zodat het al dan niet geslaagd zijn van het experiment moeilijk kan worden be oordeeld Overigens: een delegatie van het Alkmaarse college van B en W heeft gisteren een onderhoud ge had met gedeputeerde staten van Noord-Holland. Daarin kwam o.v. de ruim 2 miljoen gulden omvatten de subsidie van de gemeente aan AZ ter sprake. Gedeputeerde Staten vroeg en kreeg de gewenste inlich tingen en zal over twee weken beslis sen of het raadsbesluit al dan niet wordt goedgekeurd. Gedeputeerde Staten zal bij deze afweging vooral rekening houden met het algemeen belang en de financiële risico's van de gemeente. Gedeputeerde Staten wil daarbij echter zeker niet op de stoel van die gemeente (Alkmaar) gaan zitten. Red Bo>vAZ'67 0-5 (0-3) - 9 Kist 0-1. 17 Van Hanegem 0-2. 25 Kist 0-3, 60 Kist 0-4. 71 Van Rijnsoever 0-5 Scheidsrechter Racin (Zwii Toeschouwers 2300 AZ'67 Meskovic. Metgod. Spelbos. Vonk. Ho- venkamp. Van Rijnsoever Nygaard. Van Hane gem. Peters, Kist. Vosmaer Overige uitslagen UEFA Cup KB Kopenhagen-Dundee United 3-0 (eerste wedstrijd 0-1) FRAM Reykjavik-Start Kristiansand •-2 (0-6). door Matty Verkamman AMSTERDAM Jaap van Praag verwacht dat het Ajax-stadion vanavond nagenoeg vol zal lopen voor het onverwacht belangrij ke Europa-Cupduel tegen SK-Lilleström. Ajax' voorzitter ba seert die prognose op de 2-0 nederlaag van zijn club tijdens de eerste krachtmeting in Oslo. Het lijkt op galgenhumor, wanneer Van Praag stelt: „Dit is sensatie, hoe dan ook. Daar komen de mensen op af." Een geluk bij een (fataal?) ongeluk, zou men dat door Van Praag voor spelde volle stadion kunnen noe men. Bij een „normale" eerste uit slag winst voor Ajax dus was de Amsterdamse interesse voor de re turn hoogstwaarschijnlijk flauwtjes geweest. Anderzijds is Ajax natuurlijk hele maal niet gelukkig met deze gang van zaken. De kans op vroegtijdige eliminatie in het kampioenen-toer nooi is immers levensgroot aanwe zig. „En", zo zegt Van Praag, „de Europa-Cup levert pas vanaf de kwartfinale veel geld op. Geld, dat je bijvoorbeeld voor de aankoop van een nieuwe speler kunt gebruiken." Was het Europese voetbal in een nog schimmelvrij verleden de goudmijn voor de Amsterdamse club, nu kos ten die internationale contacten al leen maar geld. Van Praag legt uit: „Vorig jaar werden we in de eerste ronde door Manchester United uitge schakeld. We speelden in het Olym pisch Stadion toen voor 25.000 toe schouwers. Die ronde is ons op een verlies van 53.000 gulden komen te staan". Ook al omdat de hoge huurkosten voor het Olympisch Stadion wegval len, zal men in de eerste ronde nu geen direct verlies lijden. Althans, wanneer „De Meer" vanavond inder daad vol loopt. Maar in breder ver band zou uitschakeling door Noorse kampioen natuurlijk wel een gigan tische verliespost betekenen. De voormalige verzamelaar van blin kende bekers en bokalen, zal vooral immers nauwelijks rekening hebben gehouden met een slechte afloop te gen Lilleström. En. naar het zich laat aanzien, het bedrijf Ajax moet dit seizoen juist het geld in de Europa- Cup verdienen. Na vier competitie- thuiswedstrtijden mag het gemid deld aantal toeschouwers immers best onrustbarend laag worden ge noemd. Dat gemiddelde, 20.500, is achter PSV (22.250) en Feyenoord (23.200) weliswaar goed voor een der de plaats in Nederland En dat cijfer ligt tot dusverre ook nog boven het gemiddelde van de laatste twee com petities: 16.900 vorig seizoen en 18.600 in '75-'76. Maar toch betekent die 20.500 een matig gemiddelde, ge zien het feit dat Ajax al twee van de drie toppers (AZ'67 en Feyenoord) achter de rug heeft. Tweemaal acht duizend toeschouwers tegen Vitesse en Go Ahead wijzen in elk geval in een zekere richting. Hoewel een nederlaag met twee doelpunten verschil, en zonder te gentreffers nog wel ronduit ongun stig is in het Europa Cupvoetbal, hield Ajax onmiddellijk na de klap in het Ullevaal-stadion, een op niets gebaseerd optimisme levend. De kwaliteit van Lilleström werd door praktisch elke Amsterdamse be trokkene aangevochten. Zo zouden de Noren conditioneel beduidend minder zijn. En zelfs van Tom Lund waren de verdedigers niet onder de indruk geraakt. Ook al vormde de Noorse vedette met zijn fraaie trap- techniek persoonlijk de basis van Ajax' afgang. De kansen op overleving van de eerste ronde kunnen voor Ajax ge voeglijk op minder dan 50 procent worden geschat. „Tenzij we vroeg een doelpunt maken", zegt spits Ruud Geels. „Dan zie ik ons zomaar met 4 of 5 goals verschil winnen. Als een eerste doelpunt lang uitblijft, dan zie ik het erg pessimistisch in. Ook omdat Lilleström in de counter met Lund gevaarlijk blijft Die ploeg kan ook uitstekend van dode mo menten (Geels doelt op het gevaar uit corners en vrije trappen) profite ren. Ivic ontkomt er in ieder geval niet aan om ons met een puur aan vallend concept het veld in te sturen." De van nature overdreven voorzich tige Ajax-trainer is daar zelf nog niet zo zeker van. De Joegoslaaf meent: „Lilleström betekent voor ie dere Europese club een groot ge vaar. Die Noren spelen een soort voetbal, dat nergens anders wordt gespeeld. Er zijn twee mogelijkhe den voor ons. We kunnen van begin door Johan Woldendorp ENSCHEDE Het elftal van Glasgow Rangers, dat vanavond in het kader van het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars FC Twente ontmoet, kent in vergelijking met de eerste ontmoeting (0-0) één opzienbarende wijziging. Niet Peter Mc Cloy, maar Stewart Kennedy verdedigt het doel van de Schotse club Tom Lund (links) en Lilleström-trainer Joe Hooley in Amsterdam. af aan in hoog tempo op het Noorse doel gaan drukken. Of we kunnen loeren op de kansen. Eerst maar eens kijken hoe Lilleström zich nu opstelt. Ik verwacht overigens wel dat ze nu zwaar gaan verdedigen en op de counter via Lund en Olsen gokken." Het is nog maar de vraag of Lille ström wel nadrukkelijk voor de ver dediging zal kiezen. In Oslo bleek dat de ploeg juist in de afweer kwetsbaar is. Wanneer men uitblin ker Tom Lund mag geloven, dan heeft Lilleström niet bepaald ver schillende systemen voor uit- en thuiswedstrijden ingestudeerd. Het aardige van Lilleström is dat het op het oog min of meer onbevan gen aan een wedstrijd begint. Men kan het daarbij weinig professioneel noemen, dat de complete selectie minder dan één uur voor de wed strijd nog gezellig keuvelt in de kan tine zoals veertien dagen geleden in Oslo voor het duel tegen Ajax het geval was maar misschien heeft die nuchtere benadering ook wel z'n voordelen. Ruud Geels maakte daar tijdens de nachtelijke terugreis uit Oslo nog een aardige opmerking over: „Wij waren maandag al in Noorwegen. Ik kan niet anders zeg gen dan dat ik me al die dagen stierlijk heb zitten vervelen. Zo'n Lilleström komt kort voor de wed strijd bij elkaar en gaat dan vervol gens een fijne partij voetballen." Een fijne partij, ja, Ajax weet er inmiddels alles van Joe Hooley, na de affaire Docherty. nu toch aange bleven als trainer bij de club, die zondag voor de tweede keer in suc cessie Noors kampioen werd, gelooft heilig in het succes. Vooral ook om dat de Brit Ajax niet hoog aanslaat. „Midden-Europese klasse. Beter is Ajax niet", zegt hij zelfverzekerd. door Max Pam TILBURG Het ziet er naar uit dat wereldkampioen Anato li Karpov na de vierde ronde van het internationale groot- meestertoernooi in Tilburg al leen aan de leiding zal gaan. In zijn hangpartij tegen Smyslov heeft hij weliswaar een stuk minder, maar de drie pluspion nen die daartegenover staan, vormen een ruimschootse com pensatie. Voor de ronde werd niet verwacht dat Karpov en Smyslov werkelijk zouden schaken. Doorgaans plegen de Russen in buitenlandse toernooi en snel remise met elkaar te maken, maar sinds Kortsnoj in het begin van de jaren zeventig gebroken heeft met deze traditie, komt het steeds vaker voor dat de Sovjets elkaar ook In de internationale toernooien naar de strot vliegen. Na zijn matige vertoningen in de voorafgaande ronden, die overigens steeds gelukkig afliepen, toonde Karpov voor het eerst zijn ware kracht. Met een magistraal stukoffer ontnam hij de zwarte stukken elke bewegings vrijheid en de afgebroken stelling moet als verloren voor Smys lov beschouwd worden. Zoals steeds gebruikte Karpov maar weinig bedenktijd en in dit opzicht toont hij de eigenschappen van de echte kampioen: het werkelijk schaaktalent denkt niet na: hij schaakt. „Schaken is voor mij zoals het lezen van stripboekjes, je hoeft niet na te denken", heeft Hans Ree wel eens gezegd en hij voegde eraan toe dat de schaaktechnische proble men vergeleken bij die van de pure wiskunde ln het niet verdwijnen. Op dit punt wordt hij overigens door Timman tegengesproken, die van mening is dat de moeilijkheidsgraad van het schaakspel weliswaar lager ligt dan die van de wiskunde, maar dat de problemen waarvoor de scha ker wordt gesteld nog altijd het men selijk begrip te boven gaan. zodat er in feite slechts sprake is van een hypothetisch verschil. In ieder geval blijkt steeds weer dat de ware schaakkampioenen slechts weinig denktijd verbruiken. Toen Tal op het toppunt van zijn kunnen stond, kwam het dikwijls voor, dat hij alweer volkomen gewonnen stond, terwijl hij maar een kwartier tje nagedacht had. Het grootste deel van de tijd dat de schaker achter het bord zit, besteed hij niet aan naden ken, maar slapen en suffen, heeft Tal gezegd. snel bereikt in de partij Hort-Gligo- ric. Olafsson viel gisteren terug door een nederlaag, die na een serie adembe nemende blunders tot stand kwam. De zetten die Hübner moest doen om het ene materiaal na het andere te incasseren waren kinderlijk eenvou dig. Ook Sosonko verloor en hij staat nu alleen op de onderste plaats. Te gen Miles paste hij dezelfde opening toe, die hij ook in Amsterdam tegen deze tegenstandër had gekozen. Op nieuw kwam Sosonko verloren te staan, maar Miles liet hem dit keer niet ontsnappen en in de slotstelling was de zwarte koning in een zeer pijnlijk matnet geraakt. Jan Timman en Hort delen nu de tweede plaats. Timman had tegen Kavalek aanvankelijk een licht voor deeltje, maar na een aantal kleine onnauwkeurigheden was de stelling in evenwicht en bood hij remise aan. Een dergelijk resultaat werd oolc Vierde ronde: Tlmman (Nedj-KavaJek (VS) Olafsson (IJsl)-Hübner (WDli 01. Andersson (Zwei Balasjov (Sovi Hort (Tsjl-Gllgortc (Jsli '/*-•/>. Karpov (Sovi-Smyslov <8ov) afg. Miles (Engi-Sosonko (Ned) 1-0 8tand na vier ronden I 2 Hort, Tlmraan 2'/*. 3. Karpov 2 1 afg 4 9 Miles, Ollgorlc. Balasjov. Hübner. Kavalek. Andersson 2, 10 Smyslov l'/> 1 afg. 11. Olafsson l'/s, 12. Soaonko 1 pnt Aan de ene kant komt deze verande ring niet als een verrassing, omdat het spel van McCloy al geruime tijd aan heftige kritiek onderhevig is ge weest. De vormcrisis, waarmee de naar het tweede plan gerangeerde poortwachter worstelt, escaleerde in de competitiewedstrijd tegen Celtic. De Rangers klopten hun aartsvijand weliswaar met 3-2, maar dat was bepaald niet de verdienste van McCloy. Anderzijds wilde Rangers-mana ger Jock Wallace zijn keeper niet openlijk laten vallen. Mc Cloy kreeg na een langdurig, „vaderlijk" ge sprek de kans om zich te rehabilite ren. Hij greep die mogelijkheid niet. Ondanks het feit, dat Wallace pu bliekelijk zijn vertrouwen in de on fortuinlijke doelman uitsprak, raak te McCloy steeds meer verstrikt in het web van de nervositeit. Vandaar, dat Wallace zaterdag, voor het com- petitietreffen met Ayr (2-0 voor de Rangers) teruggreep op 8tewart Kennedy. Kennedy is bepaald geen groentje in het eerste elftal van Glasgow Ran gers. Hij was erbij, toen zijn club in 1976 de Schotse beker won. Daar naast stond hij ln de afgelopen com petitie 31 keer onder de lat. Alleen in de eerste vijf ontmoetingen moest hij zijn plaats aan McCloy afstaan. Naast kennedy ontmoeten de spelers van FC Twente nog twee nieuwe gezichten. Derek Parlane en Alex McDonald zijn hersteld van hun blessures en vervangen respectieve lijk Watson en Henderson. Parlane leidt vanavond de aanval, McDonald is als linker middenvelder met de opbouw ervan betrokken. Derek Johnstone is nog steeds geschorst, terwijl van een come back van de geroutineerde verdediger John Greig vorig seizoen vaste keus en op 17 augustus nog de maker van Rangers' enige doelpunt tegen Young Boys evenmin sprake is. Glasgow Rangers is een club met een rijke Internationale historie. De club. overigens vrijwel voortdurend ln de schaduw van stadgenoot Cel tic opererend, kwalificeerde zich acht keer voor het europacup I-toer nooi en mocht zesmaal een gooi naar de bokaal voor bekerwinnaars doen. In dat milieu voelden de Ran gers zich trouwens het beste thuis. Drie keer ln 1961, 1967 en 1972 - werd de finale bereikt, maar het grote succes werd pas vijf jaar gele den geregistreerd. In de eindstrijd van 1972 klopten de Rangers het destijds door Lev Yashin getrainde Dynamo Moskou Het verloop van het huidige Europa Cup-toernooi doet voor de Wallace- equipe wereldvreemd aan Het be gon al met de Schotse bekerfinale van dit jaar. waarin Glasgow Ran gers niet in staat was Celtic van zich af te schudden. Omdat de laatsten zich al van de landstitel hadden verzekerd, dreunde de klap van de nederlaag niet lang na. Toen volgde er een nieuwe desillusie. Tijdens de lotingsprocedure voor de eerste ron de bleek, dat Glasgow Rangers eerst twee kwalificatiewedstrijden moest spelen om op een deelnemersveld van 32 clubs te komen. Uiterst moei zaam (1-0 thuis, 2-2 uit) werd het Zwitsers Young Boys opzij ge schoven. De lange, moeilijk begaanbare weg die de Rangers moesten bewande len, is illustratief voor de proble men. die Wallace het afgelopen sei zoen heeft gekend. De manager had liefst 23 spelers nodig om de Schotse competitie tot een goed einde te brengep. De voortdurende en nau welijks rustbrengende wisselingen verleidden McCloy, Jardine en Par lane ertoe zich te koop aan te bie den. Als gevolg van de tegenvallende prestaties in de huidige competi tie is Glasgow Rangers niet meer dan een middenmoter zijn er wei nig Schotten naar Nederland ge reisd. Manager Ton van Dalen van FC Twente denkt er ongeveer 700 te kunnen begroeten. Op bevel van de UEFA worden ze in twee aparte vak ken geplaatst. Over hen toont de politie zich nauwelijks bevreesd Een onzekere factor vormt daaren tegen wel de uit Osnabrück en Mün- ster afkomstige Britse militairen Van Dalen: „toch kan het meeval len. We weten waar ze zitten Boven dien zijn het beroepssoldaten die naar eigen land terugmoeten, wan neer ze zich in het buitenland mis dragen En dat Is salaried niet erg aantrekkelijk voor hen." DEN HAAG (ANP) De Arnhemse atleet Gerard Tebroke (CIKO'66), die Jos Hermens op 9 september in Crystal Palace (Eng.) het Neder lands record op de tien kilometer ontnam, gaat om half zeven op de kunststofbaan ln Roosendaal een aanval doen op het werelduurre cord, dat eveneens op naam staat van Hermens met 20 kilometer en 944,40 meter. Tebroke (27) zal bij zijn recordpoging worden bijge staan door een aantal atleten, onder wie Michiel Franssen (8wlft/R), Ad Buys (Phoenix) en Wies van Houten (RKHAV). Hermens. die in 1975 op Papendal het record van Gaston Roelants (Bel) overnam met 20 kilo meter en 907.65 meter, leverde zijn tweede record verbetering op dit on derdeel op 1 mei 1976, eveneens op Papendal. TAMPERE Het Nederlands heren volleybalteam heeft gisteravond in Tampere in het toernooi om het Europese kampioenschap met 0-3 verloren van Olympisch kampioen Polen. De setstanden waren: 10-15. 0-15. 10-15 De Nederlandse dames verloren in Turku eveneens met 0-3 van Tsje- choslowakijke (9-15, 7-15, 2-15). In Turku verloren de Nederlandse dames maandagavond al met 0-3 van de ploeg van de Sovjet Unie. De setstanden van deze wedstrijd wa ren: 15-1, 15-3, 15-10. De ontmoeting duurde 49 minuten. Van onze ijshockeymedewerker AMSTERDAM - De Zweed Hans Westberg gaat de inmiddels naar Canada teruggekeerde Hal Laycoe opvolgen als bondscoach van het Nederlandse Ijshockeyteam. West berg werd na bemiddeling van de bekende Zweedse ijshockey-docent Arne Strömberg gekozen uit twee kandidaten. Westberg krijgt als belangrijkste taak het Nederlandse team zo spoe dig mogelijk weer terug te brengen in de B-groep, waaruit het dit jaar tijdens de wereldkampioenschap pen ln Japan degradeerde Of Westberg daartoe in staat zal zijn, ls maar helemaal de vraag. Hij trad als coach op voor Zweedse eer ste dlvisieploegen als Halmstad. Gislaved en Smaland. Als bonds coach heeft Westberg, die ooit een goede reputatie opbouwde als ver dediger, geen ervaring. HOCKEY De nationale hockeyploeg van de Sovjet-Unie heeft door een zege van 1-0 op Canada de halve finales van het toernooi om de InterconUnentale beker In Rome be reikt. Dit betekent tevena dat de Sovjet unie zich geplaatst heeft voor de elndron den van het toernooi om de wereldbeker, dat volgend Jaar van 1» maart tot en met 2 april In Burnoa Alrea wordt gehouden De drie andere halve finalisten van het toernooi ln Rome zijn België, Ierland en Polen Ook zij zijn zeker van deelneming aan het toernooi om de wereldbeker ln Argentinië De presta tie van de 8ov)et-Unle ia opraerkellji omdat de hockeytporl pas tien Jaar geleden ln dit land werd Ingevoerd Het winnende doel (ADVERTENTIE)

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11