Politiek en cultuur bij VPRO op zondag tussen twee werelden r Zet dinsdag de EO aan! Een geval van verkrachting VPRO wil er 10.000 leden bij Prix Italia voor de tweede keer Man verdacht van zwendel in arrest TV ver-dayg Even puzzelen DINSDAG 27 SEPTEMBER 1977 TV-COMM ENTAAR Een mens went aan vrijwel alles Dit proces verloopt vlotter naarmaie akelige omstandigheden zich verder van ons verwijderd voordoen Wanneer er geen familieleden ol vrienden de dupe van zin. valt het niet eens op dat een geval van verkrachting in de kranten slechts een paar regels haalt Ik wed. dat de gedachten meestal het eerst uitgaan naar de dader. Wij ontladen het geschokt gemoed door een keer smeerlap" of iets dergelijks te roepen en voor hem vervolgens een straf te bedenken die ons rechtsgevoel op staande voet bevredigt De opwinding komt echter al gauw tot bedaren, want je leest tegenwoordig zo vaak van die korte berichten Gew enning slaat toe. je kunt je tenslotte met kwaaad blijven maken Maar. hoe staat het met he: denken over de slachtoffers var RADIO EN TELEVISIE a door Ton Hydra seksuele driftkikkers? Dat is niet zo best Tegenover enkele kreten van afgrijzen en meeleven, worden in meerderheid cynische opmerkingen gehoord Het vooroordeel dat de meeste vrouwen nu eenmaal verkracht willen worden.schljnt zo te zijn ingeburgerd dat overheidsdienaren er maar van uitgaan alsof het een feit is. Wanneer u erover gaat piekeren, wat daarvan de uitwerking moet zijn op de psyche van een vrouw, kunt u verontrust en geïrriteerd raken bij het kijken naar de film „A case of rape". De TROS brengt dit Amerikaanse geval van verkrachting vanavond op het scherm. Als het allemaal waar is wat daarin wordt getoond aan ontactisch en zelfs krenkend optreden van politiemensen en juristen, dan is Amerika, psychologisch gezien, een wildernis. Tijdens de voorvertoning hield ik mijzelf voortdurend voor dat in ons land meer tact en begrip, dus beschaving, aanwezig moet zijn Het lijkt onwaarschijnlijk dat ook hier een over haar toeren gejaagde verkrachte vrouw in een politiebureau hoogst kwalijke veronderstellingen van mannelijke rechercheurs te verwerken krijgt. Zou ook hier geen vrouwelijke agent te bekennen zijn om voor een passende opvang te zorgen? En is het denkbaar, dat in ons land een al verscheidene keren wegens verkrachting gegrepen man wordt verdedigd door een fanatieke tante, die het ontregelde slachtoffer te lijf gaat met een onzindelijke ondervraging0 Je moet aannemen dat het in de Verenigde Staten allemaal wél bestaanbaar ls We krijgen namelijk een televisiebewerking te zien van een verhaal dat is gebaseerd op dergelijke Incidenten, zoals ze zijn vastgelegd in de archieven van de openbare aanklager in een grote stad. Men kan zich echter mean de indruk onttrekken dat de be* erkers zoveel mogelijk schrijnende voorvallen bij elkaar hebben gesleept om een film te krijgen die de kijker murw maakt. Deze door Boris Sagal geregisseerde MCA-produktie mist contrasten Alles is negatief. Elizabeth Montgomery (populair geworden als Schone Heks) ontmoet nergens begrip De rechercheurs zijn ongeïnteresseerd en laten op grove manier blijken, dat ze in de meeste vrouwen hysterische fantasten zien De openbare aanklager is eigenlijk net zon grote hufter. Het juridisch steekspel lussen hem en de verdedigster-tegen-beter-weten-in veroorzaakt ook nog achterdocht en oluezie bij de toch al egocentrische echtgenoot van het slachtoffer. En de .ury beschikt over meer vooroordelen dan inzicht. Hoe over'rokken de film veelal ook is.toch bepaalt zij in enkele gedreven scenes de kijker bij de dramatische nasleep van een verkrachting.die ons anders zelden of nooit ter ore komt Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Wanneer de VPRO-televisie na 1 oktober een belangrijk deel van de zondagavond ais vaste avond krijgt toegewezen zal daar om de twee weken een politiek magazine worden geplaatst. Dit zal worden afgewisseld met programma's van culturele aard. Het laatste uur van de avond is bestemd voor informatieve documentaires. Regelmatig zal de 2e zondagavond indeling worden onderbroken door avondvullende themapro gramma's. ADVERTENTIE De VPRO-zondagavond zal echter beginnen met een commentaarru- bnek van vijf minuten waarin onaf hankelijk denkende persoonlijkhe den hun visie geven op feiten en ontwikkelingen in onze samenle ving. Voorlopig zijn aangezocht: uit gever Geert van Oorschot, politicus Hans van Mlerlo, de Engelse oud- minister van buitenlandse zaken lord George Brown, de Amerikaanse journalist-uitgever I. F. Stone, de Amerikaanse econoom Gaibralth en de Duitse historicus prof. Raddatz. Het politieke magazine zal door Ad 's Oravesande en Rob Klaasman wor den gebracht in de bekende ..Berich ten uit de samenlevlng-achtige" stijl. Politici zullen met de camera wor den gevolgd, zowel tijdens hun werk als in hun privé-omgeving. Tot de culturele programma's beho ren. De BV Haast-show, Cross Now, Herenleed en Het Gat van Neder land. De BV Haast-show komt met grafisch werk van Jaap Drupsteen op muziek van Willem Breuker. Cross Now (ofwel Steek nu over) ls een speciaal In het Engels geschre ven en door Engelse acteurs ge speeld televisiedrama van Wim T. Schippers. Op de avonden voor Kerstmis. Pasen en Pinksteren wor den afleveringen van Het Oat van Nederland uitgezonden. „Ontmoetingen" In het eerste halfjaar van 1978 staat Pantheon gepland. Dat ls een serie Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - De VPRO wil er in de maand oktober nog 10.000 nieu we leden bij zien te krijgen Dan zijn er na de bekendmaking, aan het begin van deze zomer, dat de VPRO onder de rode streep zat. totaal 35 000 leden bijgekomen Op het ogenblik heeft de VPRO volgens eigen telling 170 000 leden bruto Dankzij de snelle actievoe ring van de laatste maanden zijn er 25.000 leden bijgekomen. Zouden er in de maand oktober 10.000 aanmeldingen bij komen, dan zit de VPRO absoluut safe. aldus de directie Verder zal deze omroep niet al te lang meer radio en televisie gebruiken voor wervingsdoeleinden, omdat dat een oneigenlijk gebruik wordt gevonden gedramatiseerde ..ontmoetingen" tussen „grote doden". Zij zijn tijdge noten. Gedacht wordt aan confron tatie tussen Marx en Lincoln, waarin de Duitse historicus prof. Raddatz als Marx-kenner, tegenover de En gelsman prof. Cunliffe komt te staan, en aan ontmoetingen tussen Freud en Marilyn Monroe. In documentaires wordt bijzondere aandacht besteed aan West-Duits- land. Er zal een uitvoerige terugblik zijn op de periode 1945 tot 1970. Daarna, volgen programma's over de Duitse industrie. De Bundeswehr en de Sicherheitsdienste. Andere infor matieve programma's gaan over de sociale en economische ontwikkelin gen in Nederland. Onderwerpen ko men aan de orde als: de particuliere bewakingsdienst, de grond- en hui zenspeculatie en de rassendiscrimi natie. Nieuw is ook het informatieve pro gramma Treek-interview, waarin Cherry Duyns en Roelof Klers met persoonlijkheden uit het nieuws pra ten op het landgoed De Treek. Vier avondvullende thema-program ma's staan gepland. Het eerste is op zondag 9 oktober en gaat over de jaren zestig. De Opkomst, zoals het heet. gaat over herinneringen en ge tuigenissen van mensen die een rol hebben gespeeld in de veranderings processen. Makers zijn: Hans KeDer, H. J. A. Hofland en Hans Verhagen. Antwoord heet het nieuwe VPRO- radloprogramma op de maandag. Reacties op het wekelijks program ma-aanbod worden geïnventariseerd en programmamakers worden ge confronteerd met hun critici. D. Col- leté wordt opvolger van het bekende Permanent Wave. Vast onderdeel is: Een tegen allen, waarin een persoon een omstreden standpunt verdedigt tegenover een groot aantal opponen ten. Bijvoorbeeld Henri Knap in de ring tegen tien hardnekkige femi nisten. In Embargo aandacht in series van enkele uitzendingen voor „ontwor telde" bevolkingsgroepen, dat wil zeggen voor mensen die voor lange tijd uit hun vertrouwde omgeving worden weggehaald. Gedacht wordt aan zieken, bejaarden, gevangenen, gastarbeiders Horrorspelen worden verwacht in VPRO-hoorspel op maandagmiddag. Nieuw is het radioprogramma Dag in de war op vrijdag op Hilversum 3. als opvolger van De Hoogwerkers. Daar in worden mensen geheel onvoorbe reid uit hun gewone dagelijkse ritme gehaald om een dag lang iets te doen waar ze normaal niet aan toe komen Van onze radio- en tv-redactie VENETIE - Het NOS-radiopro- gramma „Het jongetje heet Hans" dat is gemaakt door Bob Uschi en Joop Heintz heeft de prijs gewonnen voor de beste radiodocumentaire op het 29e radio- en televisieconcours om de Prix Italia in Venetië. Het programma gaat over een twaalfjarig jongetje uit een blinden- inrichting in Bussum, die ondanks zijn handicap tot bijzonder veel in staat is en zijn angst heeft leren overwinnen Samensteller Bob Uschi is de enige, die twee keer een Prix Italia heeft gewonnen De eerste keer was dat samen met Kees Buurman vap de NOS-radio in 1969 met de documen- taire De vogels blijven zingen in Newe Ur. over de incidenten aan de Israëlisch-Jordaanse grens. AMSTERDAM (ANP) - Op last van de officier van justitie heeft de rijks recherche gisteren de Amsterdamse zakenman Matthias G. gearres teerd. Hij wordt ervan verdacht in de afgelopen twee jaar honderden mensen in binnen- en buitenland te hebben opgelicht, door per adver tentie thuiswerk aan te bieden, een garantiesom te eisen en daarna nooit meer iets te laten horen. G. wordt waarschijnlijk vandaag of morgen voor de rechter-commissa- ris geleid. Het openbaar ministerie beschikt over een aanzienlijke verzameling klachten die zijn binnengekomen, en die alle op activiteiten van G. betrekking hebben. Bij zijn adver tenties voor thuiswerk had O. zich onder meer bediend van de volgen de gefingeerde firmanamen: De Kruidentuin, Telebel. Textiel. Re- clamondo. International Promoti ons. Keta Plastics. Matonel, de Pos tiljon. Belgomat, Maton, Teletype. Harolux en Asd International. Zijn advertenties verschenen behalve in Nederland ook in België. Duitsland, Oostenrijk en Groot-Brittannië. Sedert G. in 1974 met zijn praktij ken begon heeft de justitie al twee maal tegen hem ingegrepen, twee maal kwam het ook tot een rechts zaak. maar de Amsterdammer ging beide malen vrijuit: Het Amster damse gerechtshof sprak hem in 1974 vrij wegens onvoldoende be wijs. en enige tijd geleden liep een proces in Den Haag uit op ontslag van rechtsvervolging. De dagvaar ding klopte niet. van 1 oktober af: dinsdagavond EO-avond. Nederland 1,19.00 uur. Speciaal vandaag De AVRO presenteert een optreden van de Golden Earring in Zwolle. Ned. 2 19.20 Als laatste Carte Blanche" voor medewerkers van Aktua maakte Ard Horvers een pro gramma over getalenteerde kin deren die misschien de „Arties ten van morgen" zullen zijn. Ned. 1 19.45 De TROS vertoont de Ameri kaanse film Een geval van ver krachting. Ned. 1 21.50 Na het vierde deel van Roots Wij Zwarten (21.15) volgt Te- levizier Magazine, dat geheel gewijd is aan een Duitse docu mentaire over de huidige rol van het fascisme in de Bondsre publiek. Ned. 2 22.05 De WDR begint aan een tv- serie waarin Werner Höfcr vol komen onvoorbereid praat met in het nieuws zijnde gasten die hij tijdens het gesprek niet te zien krijgt. Duitsl. 1 23.00 Fons Disch praat met de heer Th. M. Knippen, oud-voorzitter van de Katholieke Onderwijs Vereniging. Hilv. 2 16.03 Svjtoslav Richter speelt pia nocomposities vat Franz Schu bert. Hilv. 2 26.00 RADIO-EN TELEVISIEPROGRAMMAS Radio vandaag HILVERSUM I (296 m en FM-kanalen). AVRO 7 00 Nieuw» 7 02 (8) AVRO-klok .7 30 Nieuw» 7 41 Radiojournaal.) 8 30 Nieuws 8 38 Gymnastiek voor de huis- vrouw 8 45 De Groenteman 8 50 Morgen wijding 9 00 (SI Gevarieerd klassieke pia nomuziek NOS 9 30 Spiegel van Bolgie AVRO 10 00 Radio Lawaai papegaai. 10 10 Arbeidsvitaminen (1030 Nieuws 10.33 Ra diojournaal 1130 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw 12.30 Nieuws. 12 41 Radiojournaal 12.55 Knipperlicht, verkeersmagaune. 13 25 Beursplein S. 13 30 n Middagje AVRO (15 30 N«uw, 15 33 Radiojournaal I 17 00 Voor ons gemaakt (door ons gekr^.kti OVERHEIDSVOOR LICHTING 17 20 Nieuws uit de Nederland se Antillen AVRO 17.30 Nieuws. 17.32 Ra diojourn.j.ii 17 45 (S) Met muziek op slap P P 18 19 Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie AVRO 1830 Nieuws 13-11 Per Saldo zakelijke bespiegelingen ZEVEN DE DAGS ADVENTISTEN DE STEM DER HOOP 19 00 Wegbereiders NOS 19 15 (S) Let the peoples sing AVRO 20 00 (S) Ko ninklijke Luchtmacht Kapel. 20 30 (S) Hoog tepunten uit operettes. 21.00 Mijn naam is Cox. hoorspelserie (6) 22.15 (Si Lichte or kestmuziek (gr I 22.30 Nieuws. 22.40 Radio journaal 22 55 (S) Serenade in blue 23 55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II (492 m en FM-kanalen). KRO 7 00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Het levende woord. 7.25 Badineiie 7 54 Overweging 8 00 Nieuws. 8 11 Echo 8 30 Aubade pianomuziek 9 00 De letter M (1). 9 30 Scheepspraat. 9.35 Waterstanden. 9 40 De letter M (2) 10.30 Ik sta hier niet voor de banken te praten 1130 Ouder worden we «.lunuuiL bc- jardenprogramma. 12 00 Vijf teller, na nu lichte muziek. 12.49 OVERHEIDSVOORLICHTING Uitzen ding voor de landbouw 13.00 Nieuws. 13 11 Echo n-jganne 13.40 Vreemdeling in mijn Vaders Huis, gesprek 14.00 Schoolradio. 15.00 In de wachtkamer 16.00 Nieuws. 16.03 Spreekuur NOS 17.00 Het zal mijn tijd wel duren, informatief programma 17 20 (S) Eurohght. 17 40 Informatie uit de regio. 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws. KRO: 18.11 Echo 18 30 (SïOp vleugels: pianomu ziek. 18.50 Verkenning, informatief pro gramma. 19 00 (S) Bel Canto op de zomer avond. 1930 Kerk in meervoud. 19.55 Nieuws 20 00 (S) Pianomuziek van Schu bert 21 30 (S) Petro Paramo, hoorspel. NOS; 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 2305 Actualiteiten- overzicht. 23.10 De krant van morgen en om 23 20 Den Haag vandaag 23 55-24 00 Nieuws NEDERLANOi 10 00 NOS/NOT 18 1$ TELEAC 19 45 NOS 19,55 Journaal 19.04 TROS: Cakmero 19.17 Hunter s Goud. h»-s#'- 19 45 Cane Blanche Grand Gala des Enfarvs. M 1977 21 35 NOS: Journaal 21.50 TROS: Een geval van verkrachting. TV-Mm 23.25 NOS: Journaal NEDERLAND I 19.45 NOS: Oe Fatjes» ram 19.55 Journaal 19 06 AVRO: Tekenf.impps 19.20 Golden Eamng popprogramma 20.00 NOS: Journaal 20 25 AVRO: Gemm Man iv-serie 21.15 Roots - Wi| rwarten iv-serie 3» 22.05 Teievi/ier Magaz<ne 21.50 NOS: Oen Maag vandaag 23.05 Journaal 138: Het tovermiddel van Ouwe Sy bil deed werkelijk wonderen, want in de volgende ronde gebeurden héél vreemde dingen. Eerst scheen Ka- reltje in elkaar te krimpen tot een héél gewoon bang jongetje. En dat er iets met hem gebeurde, merkte Kareltje zelf ook wel, want plotse ling besloop hem een knagende angst. In eens besefte hij wie zijn tegenstander was en hij kreunde: ..Goeie grutjes! Wat is Bruine Joe vreselijk groot en sterk! Armen als heipalen en vuisten als mokers! Ainou komt-ie nog op me af óók!" Toen rende Kareltje er gillend vandoor, maar omdat een boksring eigenlijk maar klein is. bleef hem niets anders over dan in pijlsnelle kringetjes in het rond te rennen. Eerst dachten de toeschouwers nog. dat hun grote sportheld een spelle tje speelde met Bruine Joe. Dictator Sjokolai Marsepynski zei dan ook tegen de Amerikaanse minister: „Zie je dat, Duster? Onze hespodek neemt die dikke nikker van jullie mooi te grazen. Jullie kunnen wel inpakken met je Amerikaanse, bol sers." ..Héé zei Duster Folli nadenkend ..Ik begon juist het id( te krijgen, dat het uit was met h< zogenaamde Barreberische ove wicht. Kijk 'es goed. Sjokolai. I lach me een aap!" En juist op di moment kreeg Kareltje Knetter ee enorme dreun te incasseren. Met ee grote boog vloog hij uit de ring oi bibberend van angst terecht te ki men op de schoot van de verbouwi reerde Duster Folies HILVERSUM in 1445 m en FM-kanalen). VARA (Van 7.00-8 00 Actualiteiten via Din ger. var. de dag 7 02 (S) VARA lijn drie: Bustocht door Limburg NOS: 18.03 De va caturebank. 13.10 (S) NOS-maal. VARA: 19 02 (S) Popreconstructie. 20.02 (S) Nashvil le 21.02 Popdonder: muziek cn informatie. 23 02 (S) Wachten op middernacht 0.02 (S) Nacht-drie-draai I 02 (S) Nacht drie-draai (vervolg)en nog zo het eer. en ander. 2.02 (S) Peter Holland. 5.02-7.00 (S) Truck. HILVERSUM IV (FM-kanalen). TROS: 7.00 Nieuws 7.02 (S) Capriccio: klassieke kamer- en orkestmuziek. 9 00 Nieuws. 9.02 Aktua- klankbeeld 9.30 (S) Van heinde en verre. 10 00 (S) Opus tien tot twaalf. 12 00 (S) Intermezzo: semi-klassieke muziek. 13.00 (S) De meest verkochte Klassieke Tien. 13.30 (S) Koren en korpsen. 14 00 Nieuws 14.02 (S) Om het boek 1430 (S) Guitariteiten 15.00-17 00 (S) Balcantorium. - 98 Paul had hem er eigenlijk alleen uit gewoonte heen gestuurd. In zijn brief schreef de directeur „dat de jongen mits goed getraind en ge temd. zichzelf en zijn familie alle eer zou kunnen aandoen", maar hij had er aan toegevoegd, dat de eerlijk heid hem gebood ook te zeggen, dat Patrick moeilijkheden zou kunnen ondervinden bij het aanpassings proces aan een maatschappij met een gevestigd gedragspatroon. Paul beschouwde dit laatste als een hint om Patrick naar een verre uithoek van het Gemenebest te sturen, waar hij onder een primitieve bevolking zijn gang zou kunnen gaan. Paul gaf opdracht Patrick direct na zijn aankomst naar de bibliotheek te brengen. Hij overlegde niet met Claire, want hij wist dat de jongen haar al lang in zijn ban had. Hij had een afschuw van dit soort gesprek ken, want daarbij voelde hij telkens weer hoezeer hij als vader te kort schoot. Maar toen Patrick binnen kwam. zag hij direct, dat de jongen vastbesloten was het hem niet moei lijk te maken. Hij glimlachte met Ikey's glimlach en viel met de deur in huis: „Het spijt me. Luit, dat ik u dit aandoe, maar u hoeft zich niet verder met me te bemoeien. Ik ben per slot van rekening geen kind meer". Paul keek hem aan en merkte dat hij hem vergeleek met Ikey, zoals hij die voor het eerst tussen het schroot had gezien. Hij had iets van Ikey's onbevangenheid en diens smalle ge zicht. maar zijn lichaam was rond en stevig als dat van de Potters. Hij vroeg zich af wat Ikey van hem zou hebben gemaakt of zijn grootvader Potter. Meer nieuwsgierig dan ver wijtend vroeg hij: ..Waarom maak je het jezelf zo moeilijk, waarom moet je zo uit de band springen?" Prompt antwoordde de jongen: „De hele we reld staat op zijn kop. Luit. Iedereen wil antwoord hebben op vragen en het enige resultaat is nog meer vra gen". Hij keek Paul aan: zou hij zich nader moeten verklaren? Maar hij zag dat die hem had begrepen. Paul had Ikey te goed gekend en te veel van Hazel gezien om niet aan te voelen, dat hij bedoelde, dat de meeste mensen zichzelf te veel au sérieux namen en dat hij daar een tegenwicht tegen had willen geven. „Iedereen vindt het leven behoorlijk moeilijk. Patrick en niet iedereen heeft jouw gevoel voor relativeren De vraag is alleen: wat moet ik nu met je beginnen0 Je vader had ook zijn gekke streken, maar die heeft toch een behoorlijke carrière ge maakt in het leger. Zal ik je naar een repetitor sturen en beloof je. dat je dan eens echt aan het werk zult gaan? Het wordt wel tijd". Ernstig zei de jongen: .Simon en de twee- Dc Boekerij Baarn ling zijn vertrokken, u hebt alleen de meisjes over Dat moet u toch niet zo leuk vinden. Luit. ik bedoel dat u geen opvolger hebt „Wil jij in de landbouw gaan werken?" ..Ik wil hun plaats niet innemen, dat zou niet fair zijn tegenover hen" „Wat dan wel?" „Ik zou een paar jaar weg willen. Ik bedoel niet op de manier van Simon of de tweeling; ik haat de politiek en als koopman zou ik een grote mis lukkeling worden. Ik bedoel echt weg. overzee" Dat was er dus weer één die weg wilde. Zij beschouwden hem alle maal als een anachronisme en dat maakte dat hij zich oud voelde. „Heb je iets speciaals op het oog?" „Ja", zei Patrick onverwacht, „ik wil eerst naar Australië. De vader van een van de vroegere jongens van school heeft een schapenfokkerij in de buurt van Brisbane. Die heeft me al een paar keer gevraagd daarheen te komen" Paul dacht aan de woorden van d directeur, waaruit hij had begrepei dat hij Patrick de wildernis in moes sturen Claire zou het niet. leu vinden, en de kinderen evenmii want zij waren allemaal erg op Pi trick gesteld. Gelaten zei hij „Or derzoek maar eens of je daar no welkom bent. Ik zal er intussen ov< denken". Hij liep naar buiten, hij wilde naa Maureen toe. die altijd zoveel b langstelling voor de jongen had g( had. Hij kreeg het antwoord dat h y verwacht had „Een puik idee. laa hem gaan en laat je niet omprate f door Claire of de meisjes" en toe i hij protesteerde, dat alle jonge mai y nen het dal verlieten, zei zij„H /j komt heus wel terug Hij heeft I yn veel van zijn moeder om lang weg I gw blijven" m?) Zij had gemakkelijk praten, ma 30 Paul voede zich eenzamer dun ou en zoals altijd in zulke gevallen, lit hij in de richting van het Franse bc denkend over alle veranderingen d zich in de laatste jaren hadden trokken. Hij bleef ineens staan, toe hij een meisje zag zitten vlak bij kersenboom van Grace. Zij zat m^"— haar rug naar hem toe. het was zijl dochter Mary Hij hoefde haar g zicht niet te zien om te weten, dat z huilde. Zij had hem niet gehoord en hij tra zich schielijk terug. Ineens lage! alle stukjes van de legkaart op hi plaats. Geen uur geleden had Patrick uitbundig verwelkomd nu zat zij hier te huilen Patrick h< de hele familie natuurlijk direct va zijn plannen op de hoogte gebracl Wordt vervoli Horizontaal. 1. onmeetbaar getal, 2. oefenproeftijd, 7. rondhout, 9. uit stalkast, 12. tam, 13. deel van het oor, 15. voordeel, 17. oude lengte maat, 18. tafelfles, 20. scheik.ele- ment, 21. vat met een hengsel, 22. breuk, 23. numero (afk.), 24. Spaans paard, 26. voorzetsel, 27. ogenblik, 28 troefkaart. 29. kreet, 33. aarde werk, 37 Chinese lengtemaat, 38. geurigheid. 39. koning van Basan Verticaal 1 familielid. 2. bevel. 3. scheik. element. 4. alvorens, 5. bevel. 6. ik (lat8. spil van een wiel, 10 waterplant, 11. knap. 12. gemeente- weide. 13. plaats in N.H. 14. adres kaartje, 16 naam van een boek, 18 wig. 19. dandy, 25. zuiver. 30 groente. 31. vrouw van Jacob, 32. oude leng temaat. 34. voertuie. 35. eminent. (afk 36. landbouwwerktuig Oplossing vorige puzzel: 1. halst 2 nassaee 3 matador

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4