fdt" Manchester speelt toch Twente ter nog niet w Hort leidt met Timman en Karpov IS Volleybal verlies lijk' itsluiting omgezet in boete van 30.000 gulden ivfeewoon eigen spel spelen' Zonder dubbele snaren Na remise met Smislov Los Angeles kandidaat Spelen '84 TET (NSOAG 27 SEPTEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 11 fRICH Een commissie van be- bed P van de Europese voetbalunie JFA) heeft het vonnis van de ihtcommlssle van de UEFA om nChester United wegens wan- iter. Afcrag van zijn supporters in Saint ens teil enne uit te sluiten van verdere het tjélnemlng aan het toernooi om de Rewee#ropese beker voor bekerwinnaars Vroepen. Na het horen van een k^Jbdelegatle, die onder leiding nd van oud-manager van en dl- f iteur Sit Matt Busby, en van de :Ul,£e iciële UEFA-afgevaardlgde bij de urine* dstrijd Saint Etienne-Manchester aging- jilted bepaalde de commissie na beraadslaging van tweeënhalf y dat de schorsing werd omge- In een geldboete van ruim 30.000 1 lden. ,„rö fcvens besliste de commissie van ;ie de Zwitser dr Sergio Zorzi porzltter), de Westduitser dr Hu- -rt claessen en de Joegoslaaf Perro orobar, dat de thuiswedstrijd van bond «anchester uiterlijk op 5 oktober het f gii gespeeld moet worden in een stadi on, dat tenminste 200 kilometer van Manchester ligt. Voor 29 september, 18.00 uur, dient Manchester de UEFA medegedeeld te hebben op welk tijdstip en in welk stadion ge speeld zal worden. Indien de Engelse bekerhouder hieraan niet voldoet, verliest het de tweede wedstrijd te gen St. Etienne met reglementaire cijfers (0-3). De eerste wedstrijd ein digde in een gelijk spel: 1-1. De commissie kwam na bestudering van nieuw bewijsmateriaal tot de conclusie, dat de Manchester-sup porters zich niet als een groep had den misdragen, maar dat de inciden ten te wijten waren aan het ernstige gebrek aan discipline bij een aantal van hen. Bovendien waren de vak- aanduidingen in het stadion van St. Etienne niet duidelijk genoeg aange geven, waardoor moeilijkheden in de hand werden gewerkt. Tenslotte overwoog de commissie dat de spe lers van Manchester United zich uit stekend hadden gedragen en een zeer sportieve wedstrijd hadden ge speeld. De commissie benadrukte nogmaals dat elke club verantwoordelijk is voor het gedrag van zijn supporters. Maar naar het oordeel van de com missie van beroep had de tuchtcom- missle Manchester te streng gestraft. Sir Matt Busby verklaarde, nadat hij de beslissing hacf vernomen, opge lucht te zijn. „Het is een terechte beslissing, met name voor de spelers zelf. We hebben een goede kans ge kregen onze gezichtspunten uiteen te zetten op de hoorzitting." Busby meende dat de commissie vooral be ïnvloed was door het goede gedrag van de Manchester-spelers geduren de de wedstrijd, en het feit dat Fran se en Engelse supporters niet door de thuisclub waren gescheiden. Hij zei dat hij ook had verklaard dat geen van de Engelse supporters dronken was geweest. IC Guillermo Villas is sterk geconcentreerd op de bal voor een return in zijn fi nalepartij tegen Christope Roger-Vasselin. Villas won het duel in drie sets (6-2, 6- 1, 7-6 ondanks het feit dat zijn internationaal weinig bekende Franse tegenstan der een racket met dubbele besnaring hanteerde. Met dit nieuwe racket had hij de afgelopen dagen opmer kelijke successen geboekt. Commentaar van Villas: ,,Dat doet me niets. Wel wil ik het ook eens met zo'n racket proberen". Het toer nooi om de Porée Cup, waarin alles zich afspeel de, vond plaats in Parijs. TILBURG De Tsjechoslowaak Hort heeft zich naast wereld kampioen Karpov en de Nederlander Jan Timman aan de kop van het klassement van het internationale grootmeestertoernooi van Tilburg genesteld. Hort kwam in zijn afgebroken partij uit de derde ronde tegen de Joegoslaaf Smislov tot remise en heeft nu 2 punten uit 3 partijen. Uit de derde ronde resteerde overi gens nog een hangpartlj. Gllgoric (Joeg)-Andersson (Zwe) eindigde eveneens in een remise. Gligoric, Smislov en Andersson volgen de drie koplopers nu op een half punt ach terstand. De stand na drie ronden: 1-3: Kar pov, Timman en Hort 2 pnt, 4-9: Balasjov, Kavalek, Olafsson, Smis lov, Gligoric en Andersson allen IV» pnt, 10-12: Miles, Sosonko en Hübner 1 pnt. Gisteren was verder een rustdag. De partijen van de vierde ronde (van daag): Timman-Kavalek, Olafsson- eekreac e deelsl m de bc 00 mem engen. esteerd olemaat Bonds das t hebl Dor Johan Woldendorp SCHEDE Een doelpunt kan morgenavond voor FC Twente ldoende zijn om de volgende ronde van het Europa Cup II- ernooi te bereiken. De uitwedstrijd, die de Enschedese club ee weken geleden in Glasgow tegen de Rangers speelde, jindigde immers in 0-0. Het gegeven, dat de Schotten in hun iigen Ibrox-Park minder dadendrang toonden dan trainer Spitz .ohn had ingecalculeerd, is er evenwel de oorzaak van, dat FC wente's uitgangspositie minder florissant is dan ze had kunnen ijn. Hoe paradoxaal dat ook klinkt. fold de RJ 'C Twente stelde zich in Glasgow lehoudend op. Beducht als de for- natie was voor onverwachte tegen stoten. De Enschedeërs gunden de ol van spelbepaler daarom te gretig ian hun opponent. „We hadden", eeft middenvelder Kick van der lall toe, „inderdaad meer initiatief linnen tonen. Maar goed. je kent et Engelse voetbal van de televisie, e mensen daar gaan als gekken tekeer. Daarom hebben we gemeend om de bal zoveel mogelijk in de ploeg te houden. Je kunt wel zeggen, je gaat tijdens de wedstrijd over schakelen op aanvallender voetbal, maar dat valt in de praktijk tegen". |Het is uiteraard al zo oud als Egypte. De technische leiding formeert het -elftal en stippelt de strategie uit, maar is machteloos, wanneer de bal aan het rollen wordt gebracht. Som mige trainers verwachten van hun spelers, dat zij volwassen en inven tief genoeg zijn om het systeem aan te passen aan de niet geprogram meerde omstandigheden. Kick van der Vall: „Nogmaals, dat is erg moei lijk. Soms probeer Je het weieens uit. In de wedstrijd tegen Volendam bij voorbeeld, had ieder zijn eigen man netje. De strijd verliep echter heel anders. Iedereen schoof een plaatsje op. maar het blijft riskant. Zeker in Eu ropa Cupwedstrijden, waarin je toch al niet te veel risico's kunt nemen. Voor FC Twente, dat zich overigens steeds nadrukkelijker als een poten tiële topper aandient, komt er een extra probleem bij: het fabriceren, van doelpunten. Al jaren lang is de degelijk voetballende equipe van trainer Spitz Kohn heel goed in staat kansen te creëren. Maar het benutten van een redelijk percenta ge mogelijkheden is nog altijd een even onbereikbaar ideaal als een landskampioenschap voor FC Dor drecht. Met name in het begin van de competitie heeft de oostelijke club wedstrijden uit handen gege ven. die ze niet had mogen verliezen. NAC (2-0) en Roda JC (1-0) staan nog perplex van zoveel voorspoed in hun tweegevechten met de Nederlandse bekerhouder. En ook al is er de laatste weken een kentering ten goede merkbaar (vijf treffers tegen Telstar en drie tegen FC Amsterdam), Glasgow Rangers blijft kansen op overleving van de eerste ronde behouden, omdat een Schots doelpunt beantwoord moet worden met twee trefzekere schoten van de thuisclub. Niet voor niets staat iedere voetballiefhebber de nachtmerrie Borussia Mönchen gladbach (finale om de Uefa-Cup in 1975; Twente speelde in Duitsland eervol 0-0, maar ging in Enschede de boot in met 5-1) nog kraakhelder voor ogen. Ook Kick van der Vall. Maar de bizarre vergelijking met die twee duels gaat volgens hem niet op. „Bo russia had toen een heel ander elftal dan Glasgow Rangers nu. Daar komt bij, dat we in het verleden ook verschillende ploegen hebben afge maakt (een voorbeeld: in december 1974 verloor Twente in Praag met 3- 1 van Dukla maar revancheerde zich in het Diekmanstadion op meer dan afdoende wijze: 5-0 - red Je moet gewoon je eigen spel spelen en pro beren snel te scoren." HILVERSUM (ANP) Rinus Buyte- laar, bondscoach van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) heeft per 1 Januari ontslag aangevraagd. De heer Buytelaar heeft deze beslissing genomen op grond van het feit dat hij in de gelegenheid is gesteld mede-eige naar, en directeur te worden van een groot tennispark in Den Haag. Hij heeft zich bereid verklaard, voor zover dit binnen zijn nieuwe werk kring tot de mogelijkheden behoort, dc KNLTB bij trainingen terzijde te blijven staan en de bond op andere wijze voor zover mogelijk van advies te blijven dienen. Het bestuur zal zich zo spoedig mo gelijk na terugkeer van enkele thans in het buitenland verblijvende be stuursleden erover beraden hoe in de vacature zo snel en zo goed mogelijk kan worden voorzien. Hübner, Andersson-Balasjov, Hort- Gllgoric, Karpov-Smlslov, Miles-So- sonko. Overigens: de finaletweekamp van het kandidatenschaaktoernooi tus sen Viktor KortsJnoJ en Boris Spass ki wordt niet in Leeuwarden gehou den. Op verzoek van belde spelers heeft de wereldschaakbond (FIDE) de organisatie toegewezen aan de Joegoslavische schaakbond. De match die op 15 november zal begin nen wordt in Dubrovnik of Belgrado gehouden. Twee weken geleden maakte de voorzitter van de FIDE, prof. dr. Max Euwe, tijdens een persconfe rentie bekend dat Leeuwarden de beste kans maakte het toernooi te organiseren. Volgens Euwe was Leeuwarden de hoogst biedende van de drie geïnteresseerden. Naast Leeuwarden en Joegoslavië had ook Porto Rico zich gemeld. Nu belde spelers gekozen hebben voor Joe goslavië zien ze hun prijzenpot met 3000 dollar verminderd. In Leeuwar den lag 28.000 dollar voor ze gereed. De Joegoslaven boden 25.000 dollar. Van dit prijzengeld krijgt de win naar vijfachtste deel. de verliezer drie-achtste. TAMPÈRE (ANP) - Het Nederlands heren volleybalteam heeft in het Finse Tampère ook de tweede wed strijd in het elndtoernool om het Europees kampioenschap verloren. Tsjechoslowakije zegevierde met 3-1 (15-13, 15-3, 14-16 en 15-7). Ondanks het verlies maakte de Nederlandse formatie een goede indruk. Evenals in de eerste wedstrijd volgde de ploeg van bondscoach Jaap Korsloot het spel van de tegenstander in de eerste set goed. De Tsjechen onder schatten de Nederlanders kennelijk. Wanneer het Nederlandse blok in deze prille fase van de wedstrijd be ter was geweest was winst van de set, die nu met 15-13 naar de Tsjechen ging, zeker niet uitgesloten geweest. De Nederlanders durfden echter nog niet voluit te spelen. Ze waren bang om fouten te maken en speelden daardoor krampachtig. COLORADO SPRINGS - Het Amerikaanse Olympische co mité heeft Los Angeles aange wezen als de enige Amerikaan se kandidaat voor de organisa tie van de Olympische Spelen 1984. Dit ging ten koste van New York. De stemming was 55-39 in het voordeel van Los Angeles. De stad in zuid Cali- fornië heeft uitstekende kan sen om ook het fiat te verwer ven van het Internationaal Olympisch Comité. BIJ dit col lege hebben zich namelijk tot op dit moment geen andere gegadigden gemeld. Het IOC beslist volgend Jaar mei in Athene definitief over de toe wijzing. De kandidaten dienen zich vóór 31 oktober van dit Jaar te hebben gemeld. Los Angeles was reeds het schouwtoneel van de Olympi sche Spelen van 1932. De stad stond kandidaat voor de Spe len van 1976 en 1980, die wer den toegewezen aan Montreal en Moskou. De stad aan de Amerikaanse westkust heeft een uitstekende reputatie op sportgebied. Het geldt als het mekka van de Amerikaanse at letiek en zwemsport. Het kli maat laat er weinig te wensen over. De financiën zijn er een stuk gezonder dan die van New York en de drie miljoen inwo ners hebben in veel mindere mate te maken met het pro bleem van de onveiligheid, dat de meeste Amerikaanse steden teistert. Bij het stemgedrag van de 65 leden van het Ameri kaanse Olympische comité kan een rol hebben gespeeld, dat de voorzitter van de Afri kaanse sportraad zich onlangs heeft uigesproken tegen de kandidatuur van New York. omdat Zuidafrikanen werden toegelaten tot de open Ameri kaanse tenniskampioenschap pen van Forest Hills. New York had de Olympische kandidatuur ongetwijfeld be ter voorbereid. Het budget was er aanzienlijk hoger: 426 mil joen dollar tegen 183.500 voor Los Angeles. New York kon bovendien rekenen op de steun van alle politici van de stad en de federale staat. Los Angeles daarentegen kreeg pas op het laatste moment hulp van de gouverneur van Caiifomlë Edmund Brown, die zich in een eerder stadium wei nig enthousiast had getoond over de hele onderneming. Evenals München en Montreal, waar de kosten geweldig uit de hand liepen, hoopt Los Ange les de spelen „eenvoudig" te kunnen houden. Eindhoven DEN HAAG De beslissings wedstrijd om het eerste perio dekampioenschap in de eerste divisie, tussen MVV en PEC Zwolle, die noodzakelijk is ge worden doordat beide clubs met een gelijk aantal punten en een gelijk doelsaldo zijn' geëindigd, wordt op dinsdag 4' oktober om 20.00 uur gespeeld in het PSV-stadion in Eindho ven. Belde clubs zijn niet tot overeenstemming gekomen bij de keuze van het stadion. MVV stelde PSV voor, PEC wilde liever spelen in De Goffert in Nijmegen. Het lot wees toen het terrein van PSV aan. MINI-STER In de afdeling constructieve bijdra gen lepelt onze J. C. Brak het vol gende op: 7-7-1; 8-7-1 of 8-8-1. Dit zouden de theestanden bij VUC tegen Koninklijke UD kunnen zijn maar het betreft politiek. Deze da gen wordt er verder bekeken welke mensen de komende vier Jaar gaan uitvoeren waar de afgelopen vier maanden voortdurend over ge struikeld is. De eerste mogelijkheid is 7 PvdA- ministers, 7 van het CDA en één van D'66. Mogelijkheid twee levert één PvdA-minister meer op, maar ook een forse ziekenhuisrekening plus een nieuwe deur in het glazen huis van het CDA. Mogelijkheid drie is een ferme stap op weg naar het absolute compromis: de 52-49- 10 formule, allemaal minister en we zeuren nergens meer over. Het aardige is dat er in iedere for mule wel plaats is voor een minis ter zonder portefeuille. Op dit mo ment heeft de heer Trip zo'n post, wetenschapsbeleid, dat kwam toen toevallig zo uit. Het had netzo goed sport kunnen zijn. De Nederlandse Sport Federatie heeft in het verle den al enkele keren gesmeekt om zo'n minister. NSF-secretarls Wim van Zij 11 heeft zelfs al een keer deel uitgemaakt van een pretkabinet Den Uyl dat vier Jaar geleden op de voorhand werd gepresenteerd. Het is er echter nooit van gekomen. Gelukkig maar ook. Want wat zou zo'n minister van sport moeten doen de hele dag. Het voornaamste werk op sportgebied moet verricht worden binnen de bonden en de clubs. Dat het daar niet overal even goed wil vlotten betekent nog niet dat er dan ook maar een minister voor moet komen. Trouwens, de sportwereld zou bin nen een half uur per dag de kortste keren overhoop liggen met een mi nister die een half uur per dag eens wat zaken zou willen regelen. Goed kan hij het nooit doen. Tenzij Den Uyl hem een geldpersje meegeeft, want het enige dat de sportwereld van zo'n minister verlangt is dat hij met een Joviaal gebaar en zonder enige vorm van controle grote pak ken met briefjes van duizend over de sporters uitstort. Hoe fout het anders wel kan lopen met zo'n minister voor sport is de afgelopen weken in Engeland wel gebleken waar de heer Dennis Ho well de merkwaardigste denkbeel- den blijft onthullen over agressie. Hij heeft nog maar koud staan roe pen dat we allemaal wat moeten doen aan het geweld op en rond het veld, want het loopt de spuigaten J -U -* Ve* v V- V uit of daar laat hij de supporters van Manchester United in Saint Etienne los. Zoals voorspeld was loopt de zaak opnieuw uit de hand en daarop komt de heer Howell plotseling met een heel ander bestraffend vinger tje: het ligt allemaal aan de mensen van Saint Etienne want die hadden verzuimd iedere supporter van Manchester United bij de grens te gen te houden of anders wel ver zuimd speciale kooien van zestig bij zestig centimeter rond het veld te bouwen waar de Engelse fans één voor één in gestopt konden worden om een voetbalwedstrijd te volgen. Blijkens een schrijven van Howell mèènt hij het allemaal ook nog. Alleen maar om dit soort dingen te voorkomen kan sport hier het beste gewoon in handen blijven van de minister van CRM. En natuurlijk ook een beetje in handen van de minister van Justitie. Dat laatste natuurlijk met een tenzij er achter. Maar dat is een ander verhaal. PIEPELTJES De Nederlandse voetbaltrainers hebben ruzie. Wie is er beter? De trainer die jarenlang gevormd is door trappen tegen de knie te ont vangen en uit te delen of de trainer die het vak op school heeft geleerd. De ene groep heeft een grote mond, de andere groep moet het voorna melijk van taktisch vernuft op een schoolbord hebben. In het weekblad Voetbal Interna tional kwam de vraag regelmatig aan de orde. Maar sinds twee we ken is het blad zelf in de ruzie betrokken. Toen werd een inter view met Jan Teunissen geplaatst. Teunissen is trainer geworden van Heerenveen omdat Laszlo Zalai door ziekte op non-actief kwam te staan. Hij vertelde tegen Voetbal International niet zo'n hoge pet op te hebben van al die zogenaamde praktijk-trainers met hun grote monden en hun overtrokken pres taties in het verleden. Kreten die hem door zijn collega's niet in dank werden afgenomen. Maar Teunissen zelf bleek achteraf ook niet zo blij met het interview en bediende zich van de bekende sporttruc: ik heb het niet zo gezegd, mijn woorden zijn verdraaid, alle maal leugens. Studio Sport gaf hem zondagavond nog eens de ge legenheid dezelfde praat uit te slaan. In een p.s. werd gemeld dat Voetbal International vond de woorden van Teunissen juist te hebben weergegeven en dat er te genover Teunissens woorden die van twee VI-mensen stonden, want adjunct hoofdredacteur Cees van Cullenborg was toevallig ook bij het gesprek aanwezig geweest. Deze week staat er in VI een brief van Jan Teunissen waarin hij zijn boosheid nog een benadrukt. En wat zegt hij allemaal meneer Van Cullenborg? „Hij zegt dat zijn woorden verdraaid zijn en dat er leugens in staan. Hij eiste voor het interview begon dat zijn woorden letterlijk werden weergegeven. Maar dat is niet onze gewoonte, wij vinden dat de eigen mening van ons ook Ingebracht mag worden. Daar heeft hij uiteindelijk in toe gestemd. Daar lag wel enige frictie, wij gaan niet als een secretaresse alles keurig noteren, maar voor de rest heeft het gesprek een plezierig verloop gehad. Het is ook een kwes tie van interpretatie. Ik denk dat hij gewoon niet vertrouwd is met de publiciteit, hij is nog maar net begonnen. Je moet er even aan wennen. Wij blijven achter het ver haal staan. Deze week staat in VI die brief van Teunissen en daar plaatsen wij een naschrift bij." Was er misschien tevoren al sprake van een slechte verhouding tussen Johan Derksen en Jan Teunissen? „Ik dacht niet. Maar Teunissen schrijft wel in zijn brief: Johan schrijft zoals hij voetbalt. Dat vind ik met modder gooien, terwijl het niet ter zake doet." Inmiddels is binnen de Vereniging van Voetbal Oefenmeesters in Ne derland ook deining rond de kwes tie Teunissen ontstaan. Een groep trainers wil dat er maatregelen worden genomen tegen de Heeren veen-man die zich nu zo dubieus terugtrekt in zijn hoekje. VVON- spreekbuis Jaap van der Leek was gisteren echter niet bereikbaar voor commentaar op zo'n actie. SUCCES Mart Smeets noemt zichzelf gaarne een echte basketbal-freak. Hij ver taalt om het anders te zeggen alle gebeurtenissen tussen hemel en aarde in basketbaltermen. Een forse handicap als je als journalist door het leven gaat. Maar op te vangen als je voornamelijk verslag doet van basketbalwedstrijden. Hoewel zich daar ook aanzienlijke botsingen voor kunnen doen. Zondagavond was hij te zien in Studio Sport terwijl hij Emiel Ha- gens interviewde over het Europees kampioenschap basketbal waar Nederland zo fraai zevende was ge worden maar waar tegelijk de vuile was van twee maanden buiten ge hangen werd. Alsof hij veel wist, maar toch lang niet alles liet hij Hagens z'n verhaal doen. Hagens behoort tot de groep van vier Jeugdige spelers die door willen gaan met Jan Janbroers als coach van het nationale team. De andere acht willen dat Janbroers rap zijn spullen pakt en verdwijnt. Janbroers kon „helaas wegens ver plichtingen elders" niet naar de studio komen. Waarom Hagens alles moest ko men vertellen is niet helemaal dui delijk, want Smeets zelf Is nauw bij het conflict betrokken. Al ver voor het kampioenschap in België be stond er bij een belangrijk deel van de spelersgroep onvrede, De spe lers wilden als coach voor het Ne derlands team het liefst Bill Sherri- dan want in de periode dat hij de zaken nog regelde was het bijzon der leuk toeven in deze groep, alles mocht als er maar gewonnen werd op het Juiste moment. Onder Jan broers veranderde dat, de teugels werden wat strakker aangetrok ken, ook al staat Janbroers op het standpunt dat volwassen basket ballers dienen te weten wat wel en wat niet goed voor hen is en daar ook maar zo veel mogelijk zelf over moeten beslissen. Er vielen woorden en er werd door een aantal spelers beslist dat er maar eens actie ondernomen moest worden. Of het nü In zijn hoedanig heid van basketbal-freak was of als vriend van enkele belangrijke spe lers, Mart Smeets was wèl de man die de zaak bij het bestuur van de Nederlandse Basketbal Bond na mens die spelers aankaartte en de suggestie deed om Janbroers maar te vervangen. Dat speelde zich nog voor het kam pioenschap in België af. De actie mislukte want het bondsbestuur bleef „professor" Janbroers als de meest geschikte man zien. Binnen de spelersgroep was de zaak op dat moment al zo hoog opgelopen, dat zelfs een zevende plaats een uitbar sting niet meer kon voorkomen. Mart Smeets was dan ook de kracht van buiten waar Janbroers op doelde toen hij in een radio- interview „de pers" .als medeschul dige aanwees. Volgens de geruch tenmachine was dat ook de reden waarom Janbroers zondagavond niet in Studio Sport verscheen om zijn standpunt In een gesprek met dezelfde Smeets nader toe te lichten. STRAF Buitenspeldoelpunten goedkeuren, zuivere doelpunten afkeuren, doen alsof de grensrechter niet bestaat of minstens geestelijk gehandicapt is, strafschoppen toekennen omdat het publiek zo hard boe roept, strafschoppen niet geven omdat anders het publiek weer boos zou worden, een ondeugdelijk horloge dragen of gewoon geen klok kun nen kijken, plotselinge aanvallen van blindheid veinzen, vinden dat er veel te weinig bloed vloeit over de velden, alleen maar waarschu wingen uitdelen als er gescholden wordt en na afloop altijd volhou den opnieuw een wereldwedstrijd gefloten te hebben. Daar herkent de aanstelllngscom- missie voor scheidsrechters in het betaalde voetbal de beste fluitisten aan. Het criterium voor slechte scheidsrechters is in vergelijking daarmee maar klein: slechte scheidsrechters zijn scheidsrech ters die er soms een eigen mening op na houden. Die scheidsrechters worden vakkundig opgespoord en gestraft. Slem Wellinga: drie wed strijden ln de eerste divisie en nog een onbelangrijke ln dc eredivisie. Wat was Welllnga's misdaad? HIJ vond het raar dat een speler die hij een gele kaart had gegeven werd vrijgesproken bij gebrek aan be wijs. En, crime de la crime, hij is na afloop van de wedstrijd NEC-AZ'67 langer dan een half uur ln het spe lershome blijven hangen. Ter ver dediging kan Wellinga alleen aan voeren dat hij inmiddels ruim schoots volwassen is geworden. Dat is ln ieder geval meer dan van de aanstelllngscommlssle gezegd kan worden. Het zal maar ln Je hoofd opkomen om te menen vanwege dit soort wandaden tot bestraffing over te moeten gaan Zelfs bij het voorbe reidend lager onderwijs, zeg maar de kleuterschool, worden onwillige kinderen vanwege dit soort vergrij pen al lang niet meer gestraft met een half uur ln de hoek staan met een bloempot op Je hoofd Als Wellinga gepikeerd is omdat een speler die hij gestraft heeft vrij wordt gesproken, dan is dat een volstrekt legale en normale reactie. Ook als hij dat nog tegen een jour nalist zegt. En als Wellinga langer dan een half uur in een spelers home blijft hangen dan zal het er best gezellig zijn geweest Gelijk heeft hij dat hU dan een extra pilsje pakt. Ook al overtreedt hij dan een ln een overspannen bui uitgevaar digd bevel dat zegt dat na exact dertig minuten zuivere drinktljd onmiddellijk de biezen gepakt moeten worden. Als die aanstel lingscommissie een beetje bij zin nen was dan werd dit bevel onmid dellijk weer Ingetrokken. Alleen scheidsrechters onder de zestien 'Jaar mits onder begeleiding van de ouders of met een briefje van de voogd moeten na een half uur weg. En wie er ook weg moeten, dat zijn dc leden van de scheldsrechters- aanstelllngscommissle. Maar dan wel binnen een half uur en ze mo gen nooit meer drinken als ze zich zo blijven aanstellen. MUTATIES Het NOS-programma Langs de Lijn gaat een presentator verliezen Tom Blom. Na zes Jaar samen met Willem Ruvs gewerkt te hebben vertrekt Blom eind oktober. Hij vond dat het tijd werd om weer eens creatief aan de slag te gaan en heeft van de AVRO tussen 9 en 10 uur 's morgens een programma op Hilversum III gekregen waar hij platen aan- en af zal kondigen. Ver der gaat hij zich bezig houden met Tom Blom productions, een bureau dat onder meer reclamespots voor de STER vervaardigt. Als opvolger van Tom Blom is Koos Postema aangezocht, de man die alles kan presenteren als ze d'r maar een microfoon bij houden. Hij heeft echter nog geen Ja gezegd Binnenkort verdwijnt ook Frits .van Turenhout als aankondiger van de toto-kruisjes uit de ether. Met Ingang van het nieuwe winter seizoen verlaat hij al het beeld scherm maar contractueel gaat hij tot het einde van het voetbalsei zoen voor de radio door. De NOS heeft ook handbalmede- werkcr Arnold den Hartog van de loonlijst geschrapt. Er was nogal wat ongenoegen over de kritiekloze wijze van presenteren van propa gandist Den Hartog die enige be kendheld genoot als keurder van kroketten tijdens de rust van een wedstrijd. Den Hartog zelf is niet erg te spreken over de manier waar op de NOS hem terzijde heeft ge schoven maar veel kan hij er niet meer aan veranderen want inmld dels is Wim Plekkenpol als als ver vanger voor hem aangewezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11