foris Ivens: In China niet beetgenomen egering houdt bewijsmateriaal achter' Zuidmolukkers verbitterd uctiecomité's tegen lerarenorganisatie Formatie Conflict bij TNO in ondernemingsraad I jlmer vindt aantijging van journaliste „laag" rdedigers Zuidmolukse gijzelnemers uiten beschuldiging op laatste procesdag: izwaren tegen demonstratie Leven duurder in augustus RTE DAG 10 SEPTEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet tend land te ■•u uw op 29 dat een onzer verslaggevers TERDAM „Ik ken die dame niet en ik ga geen polemiek haar aan, daarvoor is haar aantijging te laag, maar tegen u lc wel zeggen dat ze zich op zijn minst vergist". Dit was ren de verontwaardigde reactie van de in Parijs verblijven- Imer Joris Ivens, toen wij hem om commentaar vroegen op iggesties van de journaliste Renate Rubinstein. Volgens die esties zou Ivens zich bij het maken van zijn China-documen- hebben laten bedriegen of zou hij zelf bedrog hebben ;egd. hij echter op als de voormalige eige naar van een apotheek, die in zijn eigen bedrijf thans in loondienst werkt. ouw Rubinstein doet haar be- igen in haar wekelijkse rubriek t weekblad Vrij Nederland, die t ondertekend met „Tamar". Zij t in het zondagavond door de uitgezonden eerste deel van de Ifdelige filmdocumentaire over i haar bewaker-begeleider tij- haar China-bezoek te hebben >nd. In de film van Ivens treedt Renate Rubinstein noemt de voor malige apotheker een: „agent van de geheime politie, starring in deze .do cumentaire' (de aanhalingstekens zijn van Rubinstein) als de voormali ge eigenaar van de apotheek, die door het volk in bezit genomen werd prachtrol!". De VN-medewerk- ster schrijft bovendien: „Het was even een teleurstelling voor me ge weest dat ook Ivens' China zo hope loos onecht overkwam, ik had iets minder hielenlikkerij verwacht Maar een levend bewijs van het be drog voor ogen zien en tevens den ken dat je misschien wel de enige bent in de hele wereld die het ziet en dat je het niet kunt bewijzen, dat is een merkwaardig gevoel. Onguur is misschien het juiste woord," besluit Rubinstein. De nu 78-jarige Joris Ivens acht het uitgesloten dat hij door de Chinezen is beetgenomen: „Ik maak nu veertig jaar documentaires en ik ben niet zo'n imbeciel dat ik in een dergelijke enscènering zou trappen, me zo zou laten bedonderen. Als maker van documentaire films sta ik over de hele wereld bekend wegens de au thenticiteit en eerlijkheid van mijn werk en zolang deze China-docu- mentaire draait, en dat is in al heel wat landen, is deze opmerking nooit gemaakt. Zoiets overkomt je alleen in eigen land." aldus Ivens. De cineast benadrukte in ons tele foongesprek dat dit pas de tweede keer is in zijn loopbaan dat de echt heid van een opname in twijfel wordt getrokken. „De eerste keer gebeurde het bij de première van de film ,Bori- nage' in 1933 in Brussel. Na de voor stelling merkte toen iemand op dat de jonge arbeider geen jonge arbei der was. Ik heb toen naam en adres van die arbeider gegeven." Renate Rubinstein: levend be wijs. Joris Ivens: ik ben niet zo imbe ciel. Ivens zei dat hij acht weken achter elkaar in de door hem gefilmde Chi nese apotheek heeft doorgebracht, dat hij alle mensen kende en dat hij ervan overtuigd is dat hij niet bedro gen is. „Nogmaal, ik ken mevrouw Rubin stein niet en ik vind deze kritiek te min om een polemiek met haar aan te gaan, maar het is mogelijk dat ze zich heeft vergist en dat haar gids lijkt op de man die in de apotheek werkt. Hij is nu eenmaal niet uitge sloten dat er tussen die achthonderd miljoen Chinezen een paar zijn die op elkaar lijken. Ik weet niet of zij te goeder trouw is. Maar waarschijnlijk heeft ze een vrij negatieve voorstel ling van China, waardoor zij zich laat leiden. Kortom ik vind haar opmer kingen niet erg fair en niet erg juist en even .onguur' als de door haar gebruikte kwalificatie." htigde r Jan Sloothaak EN De regering belemmert het goed uitvoeren van het t. door bandopnamen die zijn gemaakt van de telefoonge- kken met de treinkapers bij De Punt en de bezetters van de ol te Bovensmilde niet ter beschikking te stellen. Deze huldiging is gisteren geuit door de verdedigers van de acht molukse gijzelnemers die tijdens een vierdaags proces in :n terecht stonden. scheid das en an de aat 26 de dag 2 jbouw jfficier van justitie mr. C. J. van ibeek, heeft de maximumstraf t, namelijk tien jaar gevange- af voor de zeven verdachten laadwerkelijk mee hebben ge en vier jaar voor de verdachte egens medeplichtigheid terecht t ficier had wederrechtelijke vrij- beroving en verboden vuurwa- ezit ten laste gelegd. Uit zijn sitoir viel op te maken dat ej zekerheid is over de dood van ran de beide omgekomen trein- ïhage. fegiers, de heer R. van Baarsel. s niet komen vast te staan of de Van Baarsel is geraakt door de bjj de bèvrijdingsaahval of kogels uit de Uzi van Rudy L. Er onvoldoende bewijs, .voor de uit- '"7 zovel als voor de opzet om te Dat gold voor Rudy L., maar Vroor anderen", aldus mr. Van ibeek. om haar te laten functioneren voor alle aspecten van de Zuidmolukse kwestie en dit was door het kabinet in principe aanvaard. Hij vond straf nodig als afschrikwekkend middel en ook omdat die dient als blikse mafleider voor de slachtoffers en anderen, waardoor eventuele vergel- dingsdrang en wraakgevoelens kun nen worden gedempt. Bandopnamen sn 15 dijk 020- ;ficier vond het pijnlijk dat de van de tenlastelegging de feiten lijk niet kon raken. De ernst ie feiten is eigenlijk veel groter, het wetboek biedt hiervoor soelaas. Hij wees er in dit ver- op dat in het Kamerdebat is it (onder het hoofdstuk staats heid) hierin beter te voorzien. >piinister van justitie heeft dit i in overweging genomen. i Van Olcjenbeek yond dat de lolbezetters laagharig hadden feeld met gevoelens toen ze de Bzelde schoolkinderen lieten [en „Van Agt, wij willen leven", ketuige psychiater dr. D. Mulder [weliswaar door de officier ge kaard, maar hij h?»d dit alleen ïan op uitdrukkelijk verzoek de rechtbank en zonder er zelf (jefte aan te hebben. Noch de Bgenis van Mulder noch (Jie v?n Ijf door de verdediging opgeroe- getuigen hadden veel invloed op fnening gehad. „Het gaat er niet hoe men de gijzelingen heeft Ivoerd, maar dat men ze heeft [voerd." liter, nmissie-Köbben en fficier vond dat er in een demo- „pê rechtstaat geen plaats u is dat minderheden hun politie- loeleinden met geweld afdwin- „Dat zou het einde van deze (Bvorm betekenen." De officier de klacht van de verdachten Ie comnjissie-Köbben die na de gijzeling bij Wijster is ingesteld voldoende heeft opgeleverd, :ht. Juist kort voor de acties Punt en in Bovensmilde had lissie voorstellen gedaan De officier merkte op dat in dit geval de maximumstraf noodged wongen ook wel de miniumstraf moest zijn wegens de ernst yan de feiten, en omdat het maximum geen hogere straffen toeliet kwam hij tot tien jaar. Het eisen van vier jaar tegen de medeplichtige werd door de'verdediging overigens besteden op grond van gebrek aan bewijs. Ondermeer was niet aangetoond welk wapen deze verdachte nu pre cies had geleverd en evenmin was vastgesteld dat het bewuste wapen in de trein was aangetroffen, Mr H. De Ruyter pleitte daarom voor' vrij spraak yan deze verdachte en zo niet dan vond hij vier jaar in geen verhouding staan tot het feit dat deze verdachte een wapen zou heb ben geleverd en verder bij de voor bereiding betrokken was geweest. Verdediger mr. W.G.A. Kousemaker vond het bedenkelijk dat bewijsma teriaal dat voorhanden is bandop namen van telefoongesprekken, op namen met afluisterapparatuur en foto's yan het interieur van de trein ontbreken. „De minister van jus- Drie Zuidmolukse jongeren bekijken hier kogelhulzen, die zij op straat vonden na de schietpartij tussen Mo- lukkers en politie. tjtie, de uitvoerende macht, ont houdt op deze wijze aan de rechter lijke macht en aan de verdediging materiaal, dat een afgerond oordeel over het verloop van de acties zou kunnen verschaffen", aldus mr. Kousemaker. De bandopnamen zouden vooral van tyeiang zijn omdat er uit zou blijken of er al dan niet vrije aftocht is beloofd aan de treinkapers en schoolbezetters zodra die de kinde ren zouden vrijlaten. Door het ach terhouden van bewijsmateriaal frus treert de regering volgens mr. Kou semaker het voeren van een goed proces. „Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat de regering beoogt een rookgordijn op te trek ken teneinde de door haar genomen beslissingen oncontroleerbaar te maken." Het ministerie van justitie heeft ook op andere wijze invloed uitgeoefend door de verdachten te isoleren. Na de beslissing van de rechtbank dat die beperkingen gedeeltelijk onge daan moesten worden gemaakt, is er op het ministerie spoedberaad ge weest „Na enkele tegenstrijdige in structies werd uiteindelijk overstag gegaan, toen men zich realiseerde dat er pok nog rechters zijn in dit land." Overigens bleef het ministe rie ook toen pog moeilijk dcn^n.,Eest "gold alleen'voor de houders van de verdachten dat ze hen mochten be zoeken maar dan zonder hen een hand te mogen geven en toen later na aandrang ook toestemming kwam voor de echtgenotes, moch ten niet én de ouders én de echtge notes komen, maar de yerdachte moest op instrucmie van het depar tement een keuze doen wie hij wilde ontvangen. Verder merkte mr. Kousemaker op dat de rechtbank in Assen welis- jen en akt Vervolg van pagina 1 als wraak voor d,e relletjes va« de vorige nacht waarbij een politieman in de buik werd getroffen. Twee mensen die zijn opgetreden als getuigen in de zaak tegen de Zuidmolukkers dié terecht staan in Assen, prof. H. Baudet en maat schappelijk werker R. Metekohy, hebben gisteren in de Zuidmolukse wijk opgeroepen acties na te laten, zeker tot de tijd dat de rechtbank (op 22 september) vonnis zou wijzen. Prof. Baudet wilde niet het onafhan kelijke oordeel yan de rechter in twijfel trekken, maar nieuwe rellen zouden toch een verkeerde uitwer king kunnen hebben, zo meende hij. Metekohy vond ook dat acties ach terwege moesten blijven, maar hij vond dat dit een eigen beslissing van de Zuidmolukse wijk moet zijn. „De rechtbank behoort zich niet te laten beïnvloeden ook al zou de hele wijk afbranden". Baudet verklaarde naderhand dat hij tijdens het proces alle kansen heeft gehad om zich a)s getuige vol ledig uit te spreken, maar hij zei geen illusies te hebben over de in vloed van zijn verklaring op de uit spraak van de rechtbank. De heer K. Wielinga, yoorzitter van het landelijk comité Zuidmolukken ging in op uitlatingen van recht bankpresident mr. F. C. Fliek dat de vraag of het moet Komen tot erken ning van de Zuidmolukse kwestie als een politieke zaak niet in een rechtszaal maar elders moet worden beantwoord- Oorzaak van het feit dat hij blijk baar geen kennis had van het feit dat de brief inmiddels was verzon den, is wellicht dat de wijkraad de gemeente niet op de hoogte heeft gesteld van het feit dat men de brief had verspreid. De Zuidmolukkers zeggen dat dit ook niet nodig was. De autoriteiten hadden er op moe ten vertrouwen dat de brief inder daad zou uitgaan. Bï Misnoegen Ook in politiekringen is men overi gens misnoegd over de manier waar op de zaak wordt aangepakt. Toen zich in de nacht van woensdag op donderdag rellen voordeden trad de politie nauwelijks op. De volgende nacht, juist toen er in het geheel geen directe aanleiding was, viel men het Pattimoera gebouw aan en schoot lukraak in de omgeving. In politiekringen vindt men het van onevenwichtig beleid getuigen dat er pas een nacht later werd ingegre pen. Dit wordt geweten aan me ningsverschillen tussen de leiding gevende instanties over al of niet ingrijpen. De politjeaanval, gelast door Den Haag, was bedoeld om eventuele wapens in beslag te nemen. Die wer den in het gebouw echter niet ge vonden. Er werden twee typemachi nes, wat schrijfpapier en benzine (naar men veronderstelde voor mo lotovcocktails) buit gemaakt. Bij de aanval werd ook op de omringende huizen geschoten. Ruiten sneuvel den en in de muren kon men nader hand diverse kogelgaten waarne men. De politiekogels suisden onder meer door een kamer waar een baby lag te slapen. De Zuidmolukse vader kroop over (je grond naar binnen om zijn kind uit de vuurlinie weg te halen. „Dat moet op het Binnenhof, maar ik vraag me wel af wanneer ze daar dan eens wakker worden", aldus Wielinga, die zelf gegijzeld is ge weest in de trein bij Wijster. Hij vindt net als de Zuidmolukkers dat de commissie Kobben die na Wijster is ingesteld onvoldoende naar buiten brengt wat ze doet. Dit was één van de voornaamste klach ten die leidden tot de gijzelingsac ties bij de Punt en in Bovensmilde. Ook Nederlanders hebben volgens Wielinga recht op inlichtingen. Een telefonisch verzoek van hem aan de commissie een week voor de gijze lingen begonnen is tot nu toe niet beantwoord, zo zei hij. In Krimpen aan de IJssel hebben in de nacht v^n donderdag op vrijdag enkele tientallen Zuidmolukkers de politie met stukken hout, stenen en brandende benzine bestookt. Dit ge beerde na een openlucht optreden van de marinierskapel in het kader van het 700-jarig bestaan van Krimpen. De politie heeft met een mobiele eenheid charges uitgevoerd, waarna de Zuidmolukkers zich in hun wijk terugtrokken. Van beide kanten zijn schoten gelost. Een Zuidmolukker kreeg een kogel in zijn enkel, maar na behandeling kon hij naar huis gaan. i i i Vervol» van narina 1 onze onderwijsredactie DAM Leraren die het niet eens zijn met de voor aanstaande vrijdag uitgeschreven rotbijeenkomst van het Nederlandse Genootschap van Leraren, hebben inmiddels twee l pté's opgericht. perste werd door de heer H. J. Rooijen opgericht, die Pdagavond voor de IKON-tele- zljn afkeuring liet blijken. Hij Matifrinsr naar aanleiding van de uitzen- 6 6 al snel van meer dan twintig Ni adhesiebetuigingen. kregen toen ook ai veel tegenwer king van collega's. looijen heeft nu met enige me- I taders het Alternatieve Ambte- I Actiecomité (AAA) opgericht. wnité beijvert zich onder meer I de matiging van ambtenarensa- len. Inmiddels hebben ook de I *n. die anderhalf jaar geleden in 1 Py lieten horen voor matiging salarissen te zijn, zich met de raam solidair verklaard. Deze leraren te bezwaren tegen de demonstratie van aanstaande vrijdag in Den Bosch. Dit comité zal dan ook naar alle scholen voor voortgezet onder wijs een oproep sturen niet mee te Het comité wil voorwaarden schep- doen aan deze demonstratie Met pen voor een algemene matiging van name heeft men bezwaar tegen het alle hogere salarissen In eerste in- feit dat misnoegen over het salaris- stantje richt men zich op de salaris- beleid over de ruggen van leerlingen sen van eerstegraads leraren. Vervol- wordt uitgevochten, gens wil het AAA matiging van alle De Algemene Bond van OnderwiJ- ambtenarensalanssen bewerkstel- 'zend Personeel (ABOP) krijgt de ligen. laatste weken opvallend veel aan meldingen van ex-NGL leden die Ook in Voorburg is er een comité in huh lidmaatschap hebben opgezegd het leven geroepen, dat zich wij in- pn zich willen aansluiten bij de zetten voor matiging van de hoge ABOP. Volgens een woordvoerder salarissen. Deze leraren hebben gro- van deee bond stappen er natuurlijk altijd wel mensen over van de ene naar de andere bond, „maar de laat ste tijd komen er opvallend veel deze kant op", zei hij. De organisatie van protestants chris telijke schoolbesturen heeft aan haar leden een brief gestuurd, waar in zij haar afkeuring uitspreekt over het feit dat de leraren willen gaan demonstreren op een moment dat ze horen te werken. Bovendien wijst de besturenraad op het feit dat de schoolbesturen er ook niets aan kun nen doen dat de leraren onenigheid hebben met minister Van Kemena- de. Als er toch verlof wordt verleend, dan dient dat wel zodanig te gebeu ren dat het onderwijs er geen schade van zal ondervinden, vindt men. De besturenraad waarschuwt de le raren alsvast dat zij er geen genoe gen mee zal nemen als de leraren gaan staken. Over de stappen die daartegen ondernomen zuilen wor den beraadt men zich nog. Vervolg van pagina 1 koord van vorige week. In CDA- kring heeft men zich sterk gestoten aan de in QDA-ogen „harde uitleg" vap Van Thijn ondermeer in het PvdA-partljblad, dat nu het begin sel dat de vrouw beslist over abor tus, gewaarborgd is. CDA-lelder Van Agt had donderda gavond in het eerste formatieover- leg al om uitleg hierover gevraagd. Hoewel D'66-fractieleider Terlouw donderdagnacht zei dat die discus sie geen onderlinge wrijvingen meer zou veroorzaken, bleek in het CDA- fractiebestuur toch nog grote moei te te zijn met de PvdA-opstelling. Men besloot na lang praten tenslot te toch om het formatleoverleg er niet weer voor op te breken of op nieuw de abortusproblematiek aan de orde te stellen en zich te houden aan de uitleg die Informateur Verin- ga vorige week aan het abortusak koord hetU r 'i waar de treinkapers van Wijster in dertijd gelijke straffen (veertien jaar) gegeven heeft, maar dat één van de verdachten van toen, Eli H. desondanks is opgesloten in de strengste gevangenis en in feite is die afwijkende behandeling een in breuk op het oordeel van de rechter. Fout vond hij het bovendien dat de overige zeven kapers van Wijster zonder rekening te houden met hun politieke motieven tussen de ge wone misdadigers zijn opgesloten met wie ze geen enkel contact hebben. In plaats van deze zeven een rol te laten spelen bij het slaan van brug gen tussen Zuidmolukkers en Ne derlanders heeft men ?e afzonderlijk gedetineerd gehouden. Geen criminelen Sprekend over de treinkapers en schoolbezetters die nu terecht ston den. zei mr. Kousemaker dat ook zij niet moeten worden gezien als crimi nelen maar als gemotiveerde jonge ren, die, bewust van hun situatie in Nederland, menen dat ?e tot actie moeten komen. „Het gaat niet om verkrampte gefrustreerde jonge mensen zoals ar. Mulder hen afschil dert". In plaats van het beeld van wrede kapers die onverbiddelijk staan tegenover gijzelaars, gaat het om evenwichtige Zuidmolukse jon geren die meemaken hoe hun vaders ontheemd en verbitterd in kampen werden geplaatst. Aan de regering en het beleidscen trum verweet Kousemaker essentië le beoordelingsfouten. „Uit de loop van de gebeurtenissen is kesr op' keer gebleken dat contactpersoon Mulder niets begreep van de menta liteit van de bezetters en wat hen dreef'. Zijn aanvankelijke oordeel „jongelui met bewustzijnsvernau wing" -T heeft hij vastgehouden. „We zouden hier kunnen spreken over de oogkleppen van dr. Mulder." De verdediger herinnerde er pok aan dat Mulder zich op zijn teentjes ge trapt voelde omdat Max Papilaya hem had aangesproken met „colle ga." Alleen hieruit al concludeerde Mulder dat Max dan we moest rond lopen met waandenkbeelden. Uit vroegere interviews wisten de ka pers ook hoe de psychiater over hen dacht., en dat heeft de communica tie niet bevorderd. Mr. Kousemaker vroeg de recht bank er ondermeer begrip voor te hebben dat de gijzelnemers door een politiek ideaal werden gedreven. Hij hoopte in het vonnis begrip hiervoor te ontmoeten, zodat dat vonnis er toe zou kunnen bijdragen dat neder- land weer een bewoonbaar land wordt. Twee van de kapers legden mede namens de anderen verklarin gen af. waarin ze hun politieke ide aal en het recht dat na te streven nog eens benadrukken. Ze bekrach tigden dit tenslotte alle acht met het gezamenlijk aanheffen van hun met opgeheven vuisten en luidkeels uit gesproken vrijheidsleus „Mena Muria". Dc ALGEMENE BANK NEDER LAND, die vorig jaar al haar deelne ming in het kapitaal van De Neufli- ze. Schlumberger, Mallet SA ver hoogde van 28 tot 40 pet. Is van plan deze participatie yerder te vergroten tot 60 pet. Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Uit de ondernemingsraad van de Gezondheid sorganisaties TNO is de voorzitter van de gekozen leden opges tapt. Ab van Rotterdam vond dat hij zijn functie niet meer waar kon maken. Een belangrijke rol daarbij speelde de manier waarop tachüg medewerkers van de GO-TNO, om financiële redenen, moeten afvloeien. De ondernemingsraad had aange vraagd om deze mensen elders bin nen de TNO-organisatie onder dak te brengen, maar de Centrale organi satie TNO wilde op dat punt geen harde toezeggingen doen. Dc Neder landse organisztie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek (TNO) is tot nog toe opgebouwd uit vier van elkaar onafhankelijke deel organisaties, zeer los overkoepeld door een „centrale organisatie". „Het spijt mij", schrijft Van Rotter dam in zijn ontslagbrief, „dat ik niet eerder heb ingezien dat devverou- derde en ondoorzichtige structuur van TNO het onmogelijk maakt om op enigszins geloofwaardige manier de belangen van personeel en organi saties te behartigen." Die structuur heeft overigens zijn langste tijd gehad. Eerder dit jaar besloot de ministerraad dat TNO omgevormd zal worden tot één orga nisatie met een duidelijk centraal beleid. Volgens goed ingelichte bronnen is een uitvoeringsbesluit in vergevorderde staat van voorberei ding. Bestuur en centrale onderne mingsraad van TNO hebben al ln principe positieve adviezen uitge bracht. Maar in de periode van wachten op de concrete beslissingen is de onrust in de gelederen van TNO duidelijk toegenomen. Volgens het bestqur van de Gezond heidsorganisatie heeft het vertrek van de heer Van Rotterdam als lid van de ondernemingsraad minder te maken met de huidige organisatie structuur dan met algemene maat schappelijke ontwikkelingen die in elke grote organlsaVie leiden tot pro blemen die op korte termijn moei lijk zijn op te lossen. AMSTERDAM De rechtbank heeft de 26-Jarige Amsterdammer H van 6. wegens het plegen van roof overvallen veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie Jaar met af trek. Er was dezelfde straf tegen Van onze parlementsredactie DEN HAAO Het leven is in de maand augustus voor het gemiddel de werknemersgezin in ons land 0,4 procent duurder geworden. De be langrijkste prijsstijgingen deden zich voor bij de dames.heren- en kinderkleding; die stijgingen maken de helft van de totale stijging uit Verder gingen onder meer de prijzen van brood, vers fruit, thee en schoei sel omhoog. De gemiddelde prijs van koffie daalde zoals verwacht was met meer dan tien procent. Prijsdalingen zijn er ook genoteerd voo7 aardappelen, verse groenten en margarine. „Met de ontwikkeling vaq de prij zen blijven we redelijk binnen de verwachtingen", aldus minister-pre sident Den Uyl, gisteren op zijn we kelijkse persconferentie. De meeval lende prijsstljgingn is „een van de weinig bemoedigende ontwikkelin gen op economisch gebied", aldus Den Uyl. In een tijdsbestek van een Jaar (sep tember '76-augustus '77) is het leven in ons land 7.6 procent duurder ge worden. In het jaar dat daaraan voorafging, stegen de prijzen met 9.3 procent. Het ministerie van economische za ken acht het zeer wel mogelijk, dat de gemiddelde prijsstijging van dit Jaar uitkomt op 6.5 procent 7 pro cent. Bij de vakbeweging is men echter wat minder hoopvol gestemd en wordt er rekening mee gehouden, dat de stijging, zij het weinig, boven de zeven procent zal komen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9