ierenturners knappen af >p aanpak coach Asarjan Westduitse premiepot tjokvol Betty Stöve steekt in grootse vorm A IGV ontkent ontstane conflictsituatie in selectie Dsthumus mist uel tegen AZ r Vrees voor controle op doping Tracy Austin (14) een openbaring Maertens: zege in Catalonië Equipe van Helmut Schön wacht gouden beloning na bereiken WK-finale Guarducci verbetert zwemrecord Basketballers oefenen (98-86) DAG 9 SEPTEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS 17 - R 19 - H 21 >r Johan Woldendorp 3URG/ZOETERMEER Het Nederlandse herenturnen, dat tatief al jaren in het slop zit, kampt nu ook in organisato- opzicht met levensgrote problemen. De „Spartaanse" trai- sopvattingen. die de Russische oefenmeester Albert Asarjan na houdt, zijn voor Gerrit Butter, Dick Ooykaas, Tonny lier en Jan van de Sande aanleiding geweest om te bedanken de nationale ploeg, die door deze exodus tot ongeveer de is gereduceerd. jaar dat wij afscheid moesten ne men van Peter Karregat en Hans Gunneman, was er ook sprake van een enorme aderlating. Zo iets komt ieder jaar voor, maar er is nooit een probleem van gemaakt. Waarom nu dan wel?" Koninklijk Nederlands Gym- ek Verbond werkt de laatste met Oost-Europese vakmen- im iets meer aansluiting met de in achter het ijzeren gordijn te Eva Bartha was de eerste ster die naar Nederland emi- de. Zij kreeg de dames onder hoede De Hongaarse heeft haar ie. tegen wil en dank volbracht, leel legde zij om gezondheidsre- n haar functie neer. Maar het buiten kijf, dat haar vertrek te wijten is geweest aan het ende onbegrip over de inzet van pupillen iartha dreigt Asarjan het slacht te worden van de maatschap- oof, die er tussen West- en Oost- pa gaapt. De turners prediken kort de revolutie, al zijn zij gen om een verzoenend gesprek de Russische trainer te voeren. KNGV speelt in deze kwestie geljeel andere rol. Heel slaafs het hoofdbestuur altijd de „be- van de Oosteuropese mees- opgevolgd, of het nu om een naat of om een „valkuil" ging. zitter Vermeulen van de afde- keurtumen wuift iedere gedach- in een conflict dan ook luchtig Dick Ooykaas daarentegen, kt gewag van „een enorme stoot lemen". moeilijkheden zijn in ieder geval oot. dat de overgebleven turners niet weten of zij zich beschik- zullen stellen voor de«nationale pe Frans van Elteren (de reser- campioen van Nederland) fun- t tijdens de „lijmpogingen" met iidente turners en bestuursle- van het KNGV als informateur, zellwil alleen doorgaan, wanneer grootste gedeelte van de oor- nkdijke selectie daartoe ook be is. Kiem van het conflict ligt in.dë .'acht. die het KNGV twee jaar den aan de toen net benoemde ïrt Asarjan verstrekte De Rus negOfet de herenequipe klaarstomen de wereldkampioenschappen volgend jaar en de Olympische tn van 1980. Asarjan vertaalde »is in een strengere en intensieve- raining. Naast de weekenden in sportcentrum Papendal voerde K>k op woensdag en vrijdag cen- t oefenbijeenkomsten in. Dat het genoemde viertal te veel. üwens. ook Frans van Elteren is bereid om de wens van zijn ler te vervullen. De Delftenaar is :n in de weekenden bereid naar tndal te reizen Gedurende de van de week traint hij hij zijn Pro Patria, die over een uitste le accommodatie beschikt iensti peulen: „Voor zover mij bekend MM^eeft alleen Dick Ooykaas laten pn dat hij het met de gang van f" niet eens kan ^jjn. 1 rest heeft redenen opgegeven, wij elk jaar geconfron- 1 worden. U kent ze wel: huwe- studie, geen zin meer. verhui- enz. Mensen die geen reden «n om te stoppen, gaan gewoon V. Het is geen probleem, dat ma- 1 de menser er maar van. In het 1ST Hans Posthumus van het ^eegse NEC zal zondag niet van partij zijn in de wedstrijd tegen p7 Posthumus, die in de wed- jd tegen FC WV een gele kaart ep. werd door de strafcommissie de KNVB voor twee wedstrijden èhorst. Als gevolg daarvan moet Be thuiswedstrijd tegen AZ'67 en daaropvolgende uitwedstrijd te- j FC Den Haag vanaf de kant t Sije Visser zal zondag ontbre- I in de basisopstelling van NEC i mondelinge verweer tegen de letting van een voorwaardelijke jen onvoorwaardelijke straf vond f) gehoor bij de strafcommissie. dat zondag FC Den Haag :oek krijgt, zal het zonder Jo- •vic moeten doen. De Joegoslaaf voor één wedstrijd geschorst. luis 'Heraclesi één onvoorwaardelijk, één 'aardelijk. Van Rijswijk (FC Den Bosch) cmvooruaardelijk. eén voorwaardelijk Van 1 'SC Amersfoort) twee onvoorwaardelijk llOO.- boete. Janse (NEC) twee voorwaarde- Poathumus 'NECi twee onvoorwaardelijk '50.- boete, Veerman Voit-ndami eén voor delijk. Wiesman iFC Amsterdam! twee on- "aardehjk. Van Velzen 'Sparta 1 één on- «aardciij. één voorwaardelijk. Hogenboom rtai een onvoorwaardelijk en ƒ75,- boete, enie 'FC Vlaardingeni twee onvoorwaardc- 75,- boete plus het recht mondeling eer te voeren tegen omzetting van een raardelijk in een onvoorwaardelijke straf. '.'FC Vlaardingeru twee onvoorwaardelijk "5 boete, Mintjes 'De Graafschap) drie "waardelijk en 150.- boete. Nuaay 'Vites- Onvoorwaardelijk, eén voorwaardelijk "ra 'Vitesse* twee onvoorwaardelijk en boete. Jovanovic 'FC VWi één onvoor- 'l'Jk en 150. boete Berligt 'FC VVV. onvoorwaardelijk en 100, boete Alle Raardelijk straffen hebben een looptijd Jaar „Omdat de trainingssfeer zodanig is. dat ik er geen zin meer in heb", antwoord Dick Ooykaas. En hij vult aan: „Het laatste woord is er nog lang niet over gezegd. Er is een enor me stoot problemen, waarvan Asar jan nauwelijks op de hoogte is. Wij zullen proberen dat aan het hoofd bestuur duidelijk te maken. Aan de hand van de conclusies, die zij trek ken zal ik beslissen of ik bij mijn besluit blijf of alsnog terugkeer in de selectie. Asarjan denkt, dat wij een soort Russen zijn, die zonder opbouw alles kunnen doen. Wij heb ben wel degelijk een ondergrond no dig. Krijgen we die niet dan helpen we onherroepelijk ons lichaam in de vernieling. Asarjan begreep dat niet zo goed". Albert Asarjan heeft als Rus een andere kijk op de maatschappij dan de doorsnee Nederlander. Allicht. In de Sovjet-Unie is de topsport een heilige koe, in grote delen van West Europa een soort verschoppeling. Terwijl een Russische toptrainer in zijn vaderland maar met de vingers behoeft te knippen om overstelpt te worden met faciliteiten, moet hij In Nederland tegen de bierkaai vechten. Asarjan heeft bovendien weinig ech te turntalenten tot zijn beschikking. De Nederlandse top Is even smal als het touw, waarop een koorddanser zijn kunsten moet vertonen. Sinds de oorlog mochten maar vier heren een hap uit de kampioenstaart ne men: Klaas Boot. Cor Smulders. Willie Jaegers en Hans Gunneman. De uitslag van de twee jongste titel gevechten zijn even veelzeggend: Zowel dit jaar als in 1976 eindigde Cor Smulders ruim voor Frans van Elteren (tweede) en Fred de Brou wer (derde) op de eerste plaats. Al leen, de verschillen tsaren de laatste keer nog groter dan een jaar geleden. In het turnblad, het officiële orgaan LONDEN De toonaangeven de Britse kogelstoters hebben zich teruggetrokken voor inter nationale atletiekwedstrijden, die vandaag in Crystal Palace op het programma staan, omdat zij vinden dat zij zich te vaak moe ten onderwerpen aan controles op het gebruik van verboden stimulerende middelen. De Britten Geoff Capes. Mike Winch. Bob Dale en Roger Ken nedy hopen de Amerikanen Al Feuerbach en Terry Albritton 10 ver te krijgen de wedstrijden eveneens te boycotten. „We zijn van mening dat de deelnemers aan de werpnummers te vaak ht mikpunt van dopingcontroles zijn," aldus Capes, ,,en het werd hoog tijd dat we een pro test liyojn horen." De internationale Amateur At letiek Federatie (1AAF) heeft bepaald dat dopingtests moeten worden uitgevoerd tijdens de wedstrijden in Crystal Palace en drie andere invitatiewed strijden in Europa. „Ik ben bij elk belangrijk internationaal evenement, waaraan ik heb deelgenomen, gecontroleerd. Ik denk dat het nu ongeveer twaalf keer is voorgekomen. Ik geloof er niet meer in dat die tests op goed geluk zijn genomen". De Noorse discuswerper Knut Hjeltnes is vorige week ge schorst nadat een dopingcontro le had aangetoond dat hij zijn toevlucht had genomen tot het gebruik van anabole steroiden. Links Tracy Austin in actie tegen Betty Stövc, die na afloop van haar gewonnen partij applaudiseert (rechts") voor het Amerikaanse wondert alent. Van onze sportredactie NEW YORK Betty Stöve krijgt in de halve finale van het internationale tennistoernooi van Forest Hills alle kans om haar huidige topvorm te testen. De Rotterdamse komt dan namelijk oog in oog te staan met de Amerikaanse Chris Evert. De als eerste geplaatste Evert versloeg in de kwartfinale 4e viervoudige oud-kampioene Billie Jean King zonder in moeilijkheden te raken: 6-2 en 6-0. ALBERT ASARJANselectie te intensief aangepakt?.. van het KNGV haalde Smulders vernietigend uit naar de afdeling clubturnen. „Ik kan er maar niet bij. dat niemand over het hoe en het waarom van die impasse nadenkt", schrijft hij. „Dat er slechts vier tur ners kampioen van Nederland wer den in 28 jaar tijd moet toch vraag tekens oproepen bij die mensen, die zich met het beleid bezig houden. Dat dat niet gebeurt wijd ik aan gebrek aan interesse. Het is langza-' merhand bittere noodzaak dat er eens iemand binnen het KNGV op staat, met zijn vuist op tafel slaat en zegt: zo gaat dat niet langer". „Cor heeft als kampioen en de laat ste jaren ook als assistent van Asar jan altijd zijn inbreng op de trai nings-schema^ mogen hebben", verweert Vermeulen zich. „Het is niet waar. dat wij nooit andere be leidslijnen hebben uitgestippeld. Ons stond een zeer intensief pro gramma voor ogen. Vanuit de basis training wilden we overschakelen naar de centrale training. Asarjan heeft een andere mening. Hij heeft voor de WK en de Olympische Spe len te maken met verplichte oefen stof. Door vaker te trainen, kan hij zijn jongens die stof kennelijk bij brengen. Zoals het er nu naar uitziet, wordt Asarjan de kans ontnomen om zijn theorie binnenkort aan de praktijk te toetsen Door het gemis van een volwaardige ploeg staan de inter land-wedstrijden tegen Engeland en Noorwegen op de tocht. Deson danks gaan de centrale trainingen „normaal" door. Vermeulen: „Nog maals, er zijn geen problemen Dit beeld kennen wij al jaren. De over gebleven club-turners trainen ge combineerd met andere groepen We beginnen met een brede basis. Naar mate we dichter bij de top komen, wordt de groep steeds kleiner." BALAGUER De Belg Freddy Maertens is winnaar geworden van de eerste etappe van de Ronde van Catalonië. Hij legde de 230 km af in 6.10.43 uur. De Belgische wielrenner Ferdi Van den Haute kwam tijdens de afdaling van de berg Musara (eerste catego rie) te vallen. Hij werd per ambulan ce afgevoerd naar het ziekenhuis. Fons van Katwijk was in de spurt van het peloton bij de wielerwed strijd over 150 kilometer ln de Belgi sche plaats Bruggenhout, net iets rapper dan zijn broer Jan. Echter, Fons van Katwijk werd met dit persoonlijke succesje slechts vijfde, want de Belg Willy Scheers had twee minuut en vijftig seconden eerder reeds de spurt gewonnen van zijn medevluchter Rene Dillen en daarmee de profwedstrijd op zijn naam gebracht. Aan de wedstrijd namen verder de Nederlanders Gei - ben Karstens en Gerrie van Gerwen deel. zij werden respectievelijk twaalde en zestiende. Voor Betty Stöve begon Forest Hills pas goed in diezelfde kwartfinale. Als tegenstandster trof ze. voor uit puilende tribunes van het centre- court. de veertienjarige Tracy Aus tin. Het Amerikaanse wonderkind kwam er echter niet aan te pas: 6-2. 6-2. Ze had totaal geen verweer tegen het service-volley-spel van Betty Stöve. Zelfs de meest chauvinisti sche toeschouwer op Forest Hills moest achteraf dan ook bekennen dat 'Miss' Stöve ha Wimbledon op nieuw in een grootse vorm steekt. Ondanks de ondergang tegen Betty Stöve kan Tracy Austin toch bogen op een succesvol verlopen toernooi. Triomfen behaalde ze op Heide Ei- serlehner, Donna Ganz, Virginia Ru- zici en in de kwartfinale Sue Barker. Forest Hills is voor haar dan de definitieve doorbraak geworden waaraan de nodige internationale erkenning en bewondering vast kleeft. Zo mocht ze na afloop van haar partij tegen Betty Stöve een daverend applaus in ontvangst ne men. Niet alleen klonken er bewon derende geluiden vanaf de tribunes maar ook triomfator Bettv Stöve liet zich lovend over haar uit. „Ze is een geweldige vechter maar veertien jaar is nog te jong om internationaal aan de top te komen. Dat neemt niet weg dat Tracy toch binnen enkele' jaren tot een van de beste tennlsters van de wereld kan uitgroeien. Ze gaat een prachtige toekomst tege moet. Veder blijkt dat ze nog een hele persoonlijkheid op de baan ls ook," aldus Betty De halve finale. Het lijkt erop dat de partij tussen Betty Stöve en Chris Evert weieens kan gaan bepalen wie de hoofdprijs van Forest Hills gaat opstrijken Evert of Stöve moet toch instaat zijn de winnaar van de ande re halve finale (Navratilova (Tsj)/ Turnbulls (Can) te verslaan. Vandaar dat de belangen die op het spel staan zondermeer zeer hoog aangeslagen kunnen worden. Of Betty de finale bereikt ls echter twij felachtig. Op verharde banen (Wim bledon heeft gravel) is Chris Evert een onneembare vesting. Sedert 1973, toen Evonne Ooolagong haar in Cincinatti versloeg, heeft zij geen nederlaag meer geleden. Verder heeft Betty Stöve van de achttien keer dat de dames elkaar ontmoet ten slechts elf maal gezegevierd Betty: „Ik geef toe dat ik er huizen hoog tegen opzie. Maar mijn zelfver trouwen is bijzonder gegroeid" HELSINKI Aan de vooravond van de inmiddels gespeelde vriendschappelijke wedstrijd van wereldkampioen West- Duitsland tegen Finland (0-1) in Helsinki hebben de Westduit se voetbalbond en de spelers van het nationale elftal een akkoord bereikt over de premies die uitgekeerd zullen worden bij het toernooi om het wereldkampioenschap in Argentinië volgend jaar. Bondsvoorzitter Hermann Neuberger en aan voerder Berti Vogts kwamen overeen dat de spelers in elk geval 10.000 mark zullen krijgen voor hun deelneming. Wordt de tweede ronde bereikt (de laatste acht) dan wordt opnieuw 10.000 mark uitgekeerd. Een plaats in de halve finale levert nog eens 15.000 mark op, zodat een derde of vierde plaats in totaal goed is voor 35.000 mark. Indien West-Duitsland de finale bereikt, komt daar nog eens 15.000 mark bij en wordt de titel geprolongeerd, dan wordt dit bedrag verdubbeld (dus 50.000 mark voor een tweede plaats en 65.000 voor de titel). men verwacht 300.000 exemplaren zullen worden verkocht. Dit bedrag van 65.000 mark ligt iets hoger dan bij het wereldkampioen schap in 1974. toen de titel de ploeg van Helmut Schön 60.000 mark de man opleverde. Daar kwam nog eens 10 000 mark bovenop van een fabrikant van sportartikelen. Daar valt ook volgend jaar op te rekenen. De totale onkosten voor deelne ming aan het wereldkampioen schap ln Argentinië bedragen voor West-Duitsland. ongeveer 1,5 mil joen mark. De premies voor de spe lers vallen hier buiten, maar wel is het bedrag van 5000 mark, dat de clubs per afgestane speler voor ie dere wedstrijd ontvangen, hierin opgenomen. Deze vergoeding geldt voor alle 22 spelers van de selectie en zal dus 110.000 mark per wed strijd bedragen, wat in totaal kan oplopen tot 770 000 mark (als de finale wordt bereikt) Desondanks zal de Westduitse voetbalbond deze aderlating ge makkelijk kunnen opvangen Voor Argentinië speelt het Westduitse elftal nog zes thuiswedstrijden, hetgeen bij een vol huis circa zes miljoen mark oplevert Bovendien wordt voor de financiering van de trip een plaat op de markt gebracht van Udo Jürgens, waarvan naar Engelse afgang LONDEN In het Wembley-stadi- on te Londen zijn 35.000 toeschou wers getuige geweest van een nieu we afgang van het Engelse voet balelftal De Engelsen kwamen op de „heilige grond" van Wembley niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Zwitserland, een van de zwakkere voetbalnaties in Europa. Met de puntenverdeling mochten de Engelsen zelfs nog van geluk spreken. De Zwitsers waren sneller en fantasierijker en als zij wat Zorg vuldiger met hun kansen waren omgesprongen, hadden zij de wed strijd met drie doelpunten verschil in hun voordeel kunnen afsluiten Het Engelse elftal was door de nieuwe bondscoach Ron Green wood geformeerd rond zeven spe lers uit de ploeg van Liverpool, die eerder dit jaar de Europa-Cup vero verde Greenwood wilde op de ma nier meer eenheid in de ploeg bren gen Zijn plan faalde echter jam merlijk De Engelsen maakten er niets van. alleen Gordon Hill, die na de rust inviel voor Mike Channon, slaagde er enkele malen in gevaar te stich ten voor het Zwitserse doel. Alle Engelse aanvalspogingen strand den echter in het laatste geval op de uitstekende Zwitserse doelman Burgener Zwitserland was de ploeg, die het spel beheerste en de kansen creëer- De Engelsman Ray Kennedy vuurt in het vriendschappelijk duel tegen Zwitserland een schot af richting doelman Burgener (rechts). Een treffer zou het niet opleveren. de In de 31ste minuut schoot Kut- tel vlak over de lat nadat Botteron de Engelse verdediging in zijn een tje had opgerold. Vijf minuten later kon doelman Ray Clemencc slechts met een schitterende red ding voorkomen dat Zwitserland een voorsprong nam Ook een hard schot van Barberis. die was aange speeld door Botteron. kon de En gelse doelman met dc grootste moeite tot hoekschop verwerken. Lang voor het einde was de wed strijd afgezakt tot een vooral voor de Engelsen beschamend niveau. Het publiek uitte zijn ongenoegen met de Engelse prestatie door boe geroep en langzaam handgeklap Vele toeschouwers waren allang voor het einde van de wedstrijd uit het stadion vertrokken wonnen, verloor met 2-1 van Ware- gem en Anderlecht kwam uit tegen Molenbeek niet verder dan een ge lijkspel: 2-2. Hierdoor scheidde Club Brugge, dat met 3-2 van Club Luik won zich af met 7 punten, gevolgd door Wlnterslag en Ander lecht met elk 6. La Louviere behaalde de eerste punten ten koste van mede-degra datie kandidaat FC Antwerp. Het was een ruwe wedstrijd waarin de Antwerpspelers Snelders, Van der Veen en Caers het geel kregen. Uit deze overtredingen vloeide een strafschop voort, waaruit Teugels het enige doelpunt maakte Happelmans BRUSSEL Op de vierde speel dag van de Belgische competitie heeft Club Brugge, de vereniging van meneer Happelmans. zoals de interim-coach van Oranje in Vlaan deren wordt aangeduid, alleen de leiding genomen Winterslag, dat drie wedstrijden achtereen had ge- Sir Alf Ramsey LONDEN Sir Alf Ramsey heeft zijn directeurszetel bij de Engelse eerste-divlsieclub Birmingham City verwisseld voor de functie van manager. De bondscoach van het Engelse nationale elftal, dat in 1966 wereldkampioen werd, komt in de plaats van Willie Bell, onder wiens leiding Birmingham uit vier wed strijden nog geen punt wist te behalen. Johan Vlietstra NIJMEGEN Johan Vlietstra, een 27-jarige middenvelder van Veen- dam heeft een tweejarig contract afgsloten met NEC Nijmegen. Voordat Vlietstra twee jaar geleden naar Veendam kwam. speelde hij onder meer voor Go Ahead en SC Cambuur. Militairen APELDOORN - Het Nederlands militair voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd gelijk gespeeld te gen de derde klasser Robur et Velo- citas uit Apeldoorn. Bij de rust was het nog 0-0. In de 69e minuut scoor de Oosterom voor de militairen: 0- 1. In de 84e minuut maakte Hol man de gelijkmaker: 1-1. Commentaar van Jan Zwartkruis na afloop: „Het militaire elftal was technisch zeker beter, maar nog niet op elkaar ingespeeld. De spe lers hadden bovendien niet gere kend op het bijzonder moderne en positieve voetbal van de thuis club." Best LONDEN - George Best blijft on berekenbaar. Het 'enfant terrible' van het Britse voetbal, sinds kort ln de belangstelling var. Feyenoord. heeft gisteren zijn club Fulham ver laten en is vervolgen» naar Los An geles vertrokken Aanvankelijk ver telde Best dat hij naar het vliegveld ging om een vriend uit te zwaaien, maar Best, die dit seizoen nog maar één wedstrijd voor Fulham heeft gespeeld nadat hij de gehele zomer bij de Los Angeles Asztecs actief was. verdween zelf ook met het vliegtuig naar de Verenigde Staten Een bestuurslid van Fulham vertel de: „Het ls moeilijk om te geloven dat hij zomaar vertrokken ls. Voor ons is het ln leder geval Iets nieuws. Hij heeft ons niet om toestemming gevraagd Best echter verklaarde dat de leiding van Fulham wist dat hij vertrok. Volgens de leiding van de Londense club zou Best morgen uitkomen ln de Derby tegen de Spurs. CHIAVARI Marcello Guarducci, de nummer drie bij de Europese kampioenschappen in Jönköptng, heeft ln Chiavari hget Europees re cord op de 100 meter vrije slag ver beterd. Hij legde de tweg banen af in 51.25 seconden De Europese kampi oen Peter Nocke (W.Dld) was sinds de Olympische Spelen van Montreal Europees recordhouder met 51.31 seconden. Het wereldrecord is met 49.44 seconden ln handen van de in Amerika wonende Zuidafrikaan Jonty Skinner. ENSCHEDE De selectie van het nationale basketbalteam heeft de serie oefenwedstrijden voortgezet met een ontmoeting ln Enschede tegen Twente Van de twaalf gese lecteerden ontbraken Faber (arm uit de kom) en Zwiers (vinger gebles seerd). Het Nederlands team won met 98-86 (49-38). Topscorers waren voor Nederland: Akerboom 28, Woudstra 23, Hagcns 10 en Dekker 9. Twente: Noll 23 en Stavers 20 Plet Leegwater. Nederlands bekend ste basketbalscheidsrechter. zal in Madrid afscheid nemen van de in ternationale wedstrijdsport. Leeg water is door de FIBA (internationa le basketbalfederatie) uitgenodigd om wedstrijden om de Interconti nentale Cup te arbitreren Sporttoto DEN HAAG - Tw deelnemer» un lollo M v»n hei afgelopen weekeinde hadden de iet iff lallen juut voonpeld Zi) or t vangen elk een bedrag van bruto 277 701,10 ln i port toto 36 waa de ipoeling bijzonder dun Voor de eer»te prlja meldden zich 36S winnaars, die elk 512.80 ontvangen Df tweede prtji bedraagt alachu 18.30 rn de derde priJa kon niet worden uitgekeerd daarhet prijibedrag per ÉM Mgllll- •elft bare geld voor de derde prtji ten goede aan de een te pri>» rn de helft werd Mj de tweede pnj* geteld Toto 36 Er vielen 7 H4 pritten Inleg 801 013 Pnj^enbedrag '328211,18 lente pnjt 168 winnaara. die elk 512.80 ontvangen tweede pnja 7 586 winnaan. dte elk 18.30 ontvangen Lotto Lotto 88- Er vielen 20 095 prljien Inleg J 340 775 pnjrenbedrag 1586868.11 Eerate prij* 2 wmnaarv die elk bruto 2T7 701.80 ontvangen tweede pnja 5 winnaan. die elk bruto 31 737 30 ontter.gen derde pnja 317 winnaara. die elk bruto I 086 90 ontvangen vierde pnja 9 396 wtnnaan. die elk ƒ33.70 ontvangen, vijfde prijs 10 875 winnaan die elk 30.20 ontvangen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 21