[Tl e Jaarverslag merkte de secreta- H. v.d. Nadort op dat niet de 5 ging °i de vermindering van 1 (p ddental het werk van 's Hee- (einde '76 een kleine 4800 n) bedreigt, maar de visie op /mat, antwoordelijkheid voor het mag Zondag manifestatie tegen junta in Chili Meningsverschil over opvolger van Westerterp in Kamer Kritiek Kamerlid op delegatie voor Chili-conferentie MILIEBERICHTEN 1 9 SEPTEMBER 1977 TROUW/KWARTET 11 )rjii6Heeren Loo kritiseert 'sluipende )zaa,tionalisatie in de gezondheidszorg' Dankzj -eidse p jn onzer verslaggevers iruien i - 's Heeren Loo", de vereniging tot opvoeding en verple- naar de>an geesteszwakke kinderen, waarvan een groot aantal Hen lag tants-christelijke inrichtingen en instellingen in Neder- aak EeÉitgaat, staat kritisch ten opzichte van de door staatssecre- deze wfjendriks ingediende wetsontwerpen inzake de gezond- 'rillen it™ kaartje Dr*" (lazen ei m sa die gisteren te Wekerom (gemeen- voor de °P de algemene ledenverga- t. behandelde jaarverslag 1976 pgemerkt dat de twee wets- e winkel I*1* (Voorzieningen Gezond- ekocht TC en Tarieven Gezondheids- i een j< en geest ademen die tot grote wordei amheid moet leiden". Voor- i afgeletfk J Aalders legde in zijn fswoord, dat voor een groot het teken stond van de op til veranderingen in de gezond- piiy»qhrg, krachtige nadruk op de ten tegen de Ingediende wets- rpert anties Jculier ilïrnC toe is het in ons land steeds razilië eest dat de geestelijke gezond en Dit ,r£ voortkwam uit het parti- iirtantoi nitiatief. waar nodig gestimu- ïkpiiikp n gecontroleerd door de over- ,J kftV onlfAlp iarpn cTAlpd«»n snrak nenka. tok enkele jaren geleden sprak 'pró™. rheld n°6 zoveel woorden het initiatief tot het oprich- n tehuizen voor zwakzinnigen land h og met van particulieren diende uit te gaan, waarna de overheid stimulerend en toetsend zou optreden. De nieuwe wetsontwerpen missen echter een duidelijk uitgangspunt. Men krijgt de indruk dat het uit gangspunt hierop neerkomt dat de overheidsmacht primair is in de ge zondheidszorg. Vanuit die overheids macht wordt dan door decentralisa tie hier en daar een stukje en een brokje gedelegeerd. Het resultaat is dat de verantwoor delijkheid nog wel bij de particuliere organisatie blijft berusten, maar dat de zeggenschap bij de overheid te rechtkomt In besloten kring is dan ook al gewaarschuwd voor een „slui pende nationalisatie van de gezond heidszorg", die door deze twee wets ontwerpen kan worden ingeleid. „Dat de Nationale Ziekenhuisraad, de overkoepelende organisatie van- alle ziekenhuizen en inrichtingen, niet is gehoord voordat de wetsont werpen werden gepubliceerd, spreekt in dit verband boekdelen", aldus het jaarverslag van 's Heeren Loo. Zeggenschap Principieel eist de vereniging echter verantwoordelijkheid op met inbe grip van zeggenschap. Daarnaast is er een praktisch punt. In de loop der jaren hebben duizenden particulie ren met liefde tijd en deskundigheid beschikbaar gesteld. Het zou een enorm verlies zijn als de leiding zou overgaan in uitsluitend ambtelijke en seml-ambtelijke handen. En daar bij wordt dan nog gezwegen over de kostenstijging die hiervan het gevolg zou zijn. De bouwactiviteit van de vereniging *s Heeren Loo was vorig jaar weer bijzonder groot. Aan nieuwbouw en groter verbouwingen werd in '76 een bedrag van 22 miljoen gulden uitge geven. In 15 was dit twaalf miljoen gulden en in '74 dertien miljoen gul den. Voorlpig kan in hoog tempo verder gegaan worden met nieuw bouw, want in '76 werd voor een bedrag van 28 miljoen gulden aan bouwwerken goedgekeurd. Bijna driekwart van dit bedrag is bestemd voor Het Westerhonk te Monster, waar de capaciteit wordt vergroot van 300 tot 550 plaatsen en waar nu, na jaren van behelpen, ook de hoognodige centrale voorzienin gen tot stand zullen komen. Van het in 1976 bestede bedrag was bijna de helft bestemd voor de inrichting Noorderhaven te Julianadorp. De 7-jarige Annelies van Winger den uit de Spaarnestraat in Dor drecht is met haar hoofd onder een wip gekomen en op slag gedood. Kinderen hadden de wip gemaakt van een losse balk van één van de (gemeentelijke) speeltoestellen in de Berkelstraat Zon of geen zon, hel zomerseizoen loopt ten einde. Bezitters van strandhuisjes zijn hier en daar langs de kust dan ook al druk bezig met het afbreken van hun optrekjes. Adieu zomer, tot 1978, maar dan wel met meer zon AMSTERDAM (DPA) - Met een landelijke manifestatie-in de Jaap Edenhal in Amsterdam zal zondag worden herdacht dat vier jaar gele den in Chili de staatsgreep tegen president Allende plaatsvond. De Chilibeweging Nederland organi seert de manifestatie in samenwer king met de FNV, de PvdA, D'66, PSP, CPN en PPR en andere politie ke jongerenorganisaties. Behalve onder meer de voorzitter van de PvdA en D'66 Ien van de Heuvel en Glastra van Loon, zal ook de minis ter van economische zaken onder Allende, Fernando Flores, in de Edenhal spreken. Om drie uur 's middags is er een demonstratieve tocht naar het standbeeld van de dokwerker op het Jonas Daniel Meyerplein Daar zal de voorzitter van de Chilibeweging, Huub Oosterhuis, de manifestatie afsluiten. Ex-minister Flores zei gistermiddag m Amsterdam, dat hij een boycot van Chili door het buitenland "zeer goed' acht. Over buitenlandse inves teringen in zijn vaderland zei hij: „Het zijn de slechtste kapitalisten die van de uitbuiting van het Chi leense volk profiteren." Flores zei dat in de Verenigde Staten, waar hij woont, sinds eijn vrijlating uit Chili in augustus van het vorig jaar, veel interesse voor de Chileense kwestie bestaat. 'Mensen van de Amerikaan se regering hebben het volk van Chili geholpen in haar strijd tegen het fascisme', aldus de ex-minister. Hij vond de situatie meer dan ooit gunstig om een brede beweging te gen de junta op gang te brengen. De Chilibeweging maakte bekend dat in de nacht van zaterdag op zondag een groep Chileense ballin gen vanuit Utrecht een mars naar Amsterdam zal houden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De KVP-top heeft afwijzend gereageerd op het protest van het Brabants kringbestuur van deze partij tegen het feit dat de Brabander minister Westerterp op zijn Tweede Kamerzetel niet wordt opgevolgd door opnieuw een Bra bander. Westerterp, die gisteren net als de meeste andere ministers voor zijn Kamerlidmaatschap bedankte om dat hij dit niet langer met het minis terschap mag verenigen, wordt op gevolgd door het oud-Kamerlid Van Amelsfoort. Volgens het Brabantse kringbestuur had dit de Brabander drs Hennekam moeten zijn. De KVP-top heeft de Brabantse af deling gisteren een telegram ge stuurd met de mededeling dat de opvolging door Van Amelsfoort vol strekt juist is. en volgens de voor de verkiezingen vastgelegde afspraken. In Brabant werd verwezen naar het feit dat enkele maanden vóór de verkiezingen Westerterp als enige KVP-bewindsman niet op één van de nationale plaatsen op de kandi datenlijst werd geplaatst. De KVP- lijst, geïntegreerd in die van het CDA, bestaat voor de helft uit kan didaten voorgedragen door het par tijbestuur. en voor de helft uit kan didaten uit de regio. Toen bleek dat er voor Westerterp op het nationale deel van de lijst geen plaats meer was, kwam hij, zoals overigens ook in voorgaande jaren, op de Brabantse regionale plaats terecht. Volgens Brabant werd daarbij de afspraak gemaakt dat indien Westerterp uit de Kamer zou vertrekken, hij door Hennekam zou worden opgevolgd. De KVP-top ontkent dat echter DEN HAAG - Het SGP Kamerlid Van Rossum heeft kritiek op de so cialistische samenstelling van de Nederlandse delegatie naar de Chili- conferentie, opgezet door het Insti tuut voor een nieuw Chili, in samen werking met de socialistische inter nationale en de PvdA. Volgens het Kamerlid heeft minister Pronk tonU wikkelingssamenwerking) in stnjd met zijn verantwoordelijkheid ge handeld door gelden beschikbaar te stellen voor een conferentie, die „op zijn minst de schijn wekt politiek eenzijdig te zijn samengesteld". Het Kamerlid zegt dit in schriftelij ke vragen. Hij vraagt de ministeriële toezegging dat voortaan „grote pru dentie" in acht zal worden genomen bij het verstrekken van gelden aan organisaties die duidelijke relaties met politieke partijen hebben. In de vragen uit het kamerlid Van Ros sum kritiek op het feit. dat honderd duizend gulden werd toegezegd voor reis- en verblijfkosten voor deelne mers aan de conferentie. HANNOVER (DPA) - De voorgeno men lozing door Nederland van af valwater via de smeerpijp naar de Dollard is bij Westdultse deskundi gen op sterk verzet gestuit. Neder land wil met ingang van oktober vooral afvalwater van de aardappel meel- en strokartonfabrieken naar de Noordzee afvoeren. Het ministerie van landbouw van de Westduitse deelstaat Hannover deelde donderdag mee dat deskun digen van belde landen er sterk ver schillend over denken. Hun opvat tingen zullen op 20 september in Düsseldorf bij de komende vergade ring van regeringsdelegaties worden besproken. nde r »edoelin ter van aarom i nvanetnpn van maandag tot en mei vrijdag fonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven jrden op nummer 020-913456 'elm' 1 zondagavond Is dit alleen mogelijk van l- 20.00 uur. Op 23 september D.V. ho pen onze ouders en groot ouders W. de Jong P. de Jong- Voshart bun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Receptie van 17-18 uur in Rest. Koekenbier, Amst.- straatweg 26, Abcoude. Schuttenburg 15 Abcoude 6 sept. hopen wij met onze lieve ouders en groot- L. Hielema en H. Hielema-Postma -jarig huwelijksfeest te vieren. ie van 16.00 tot 17.30 uur in de MaranathakerJc, nlaan 4, te Ermelo. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Bloemfontein 52. e grote belangstelling en de ontvangen kado's bij jarig huwelijksfeest zeggen wij u. mede namens inderen. hartelijk dank. F. A. Voskamp N. Voskamp-van Wijk r, september 1977 Ie Ruyterstraat 6. „Toch overwint eens de genade..." HEER haalde Thuis Zijn moegestreden kind, lieve vrouw, moeder en oma Jannetje Maria Bakker-Vrij de leeftijd van 74 jaar. Bloemendaal: N. Bakker Apeldoorn: J. Hoorweg-Bakker L. Hoorweg Hardenberg: H. H. Fledderman M. M. Fledderman-Boerman Oegstgeest: D. Bakker H. Bakker-Bolhuis Aerdenhout: M. Cornet-Bakker B. Cornet Sylvan Lake (Canada): S. N. Bakker D. Bakker-Halvorson Darwin (Australië): L. Bakker R. Bakker-van der Ham en Kleinkinderen. wnendaal, 7 september 1977 Idhoef", Kennemerweg 24. Geen bezoek aan huis teraardebestelling zal D.V. plaats hebben ,r|dag 12 september a s., 15.00 uur, op de raafplaats „Westerveld" te Driehuis-Velsen igenheid tot condoleren na afloop van de tafenis in een der ontvangstzalen van de be nplaats ..Westerveld" Dankbaar voor alle liefde, zorg en begrip, die ik van haar mocht ontvangen, is toch nog onver wacht van mij heengegaan mijn innig geliefde moeder Kunje Steltman op de leeftijd van bijna 79 jaar weduwe van C. Th. Bosma. „In Gods hoede is zij u>e( geborgen" J. Bosma. Apeldoorn, 7 september 1977 Loseweg 2. Moeder is opgebaard in het rouwcentrum van de ..Monuta Stichting", Loolaan 67 te Apeldoorn, waar gelegenheid is tot bezoek en tekenen van het condoleantie-register op zaterdag a.s. van 15.00 tot 16.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 12 september om 14.00 uur op de algemene be graafplaats „Heidehofte Ugchelen (Apeldoorn). Na afloop der plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula aldaar. Vertrek van bovengenoemd rouwcentrum om 13.30 uur. „Jezus Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van mijn hart." Op 72-jarige leeftijd heeft de Here thuis gehaald na een langdurige ziekte, mijn geliefde, man, waarmee ik 38 jaar lief en leed deelde, onze vader en opa Jan Vermeer eerder gehuwd met J. Hoekstra Haren (Gr.), 7 september 1977. H^ren: G. Vermeer-Wijma Haren: Gé Appingedam: Geija en Siep Gert-Jan Riny Schipluiden: Pieter en Ita Pieterjan Annemarie Drachten. Tjerk en Hieke Jan Oerlof Ida Emke De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op maandag 12 september a.s. om 13.30 uur in de Geref. Kerk te Wommels, waarna de begrafe nis zal plaats vinden op de begraafplaats van de Ned. Hervormde Gemeente aldaar Daarna is er gelegenheid tot condoleren in de zaal van de Geref. Kerk. Condoleantiebezoek te Haren. Slauerhofflaan 26 op a.s vrijdagavond van 19.00-20.30 uur. Naar wij mogen vertrouwen heeft God in Zijn Heerlijkheid opgenomen onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Geertje van der Vaart op de leeftijd van bijna 83 jaar Alphen a/d Rijn: A. van der Vaart E. A. van der Vaart-van der Beek 's Gravenhage: A. van Helden-van der Vaart T. B. van Helden, nichten en neven Gouda, 7 september 1977. Huize „Juliana". Corr. adres: T. B van Helden, Antwerpsestraat 2. 's Gravenhage. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 12 september a.s. om 15.00 uur in de aula van de algemene begraafplaats „IJsselhof" te Gouda, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula. Heden nam de Here tot Zich onze tante Antonia van Wettum op de leeftijd van 82 jaar. Blaricum: T. van Wettum G. van Wettum-Jongkeid en kinderen. Naarden: R. J. van Wettum S. C. E. van Wettum-van Hese en kinderens Naarden, 7 september 1977. Bejaardencentrum „De Veste" Corr.-adres: R. J. van Wettum, Chopinlaan 1, Naarden. De rouwdienst, welke zal worden geleid door de weleerwaarde heer Ds. K. Bisschop, zal worden gehouden op maandag 12 september a.s. 's mor gens om 10.45 uur in Huize „De Veste", Kon. Wilhelminalaan 1 te Naarden. waarna de begrafe nis omstreeks 11.30 uur zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats „Nw. Valkeveen" aan de Valkeveenselaan te Naarden. Geen bloemen. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, na een blijmoedig gedragen lij den, onze lieve 1 Nettie Roering Warmolts op de leeftijd van 69 jaar. Amsterdam: Aleida G. van Daalen Middelburg. P. K. van Daalen Bilthoven: C. Q. van Daalen H. G. van Daalen-Koers Sandra, Koert en Marian Amsterdam: Zr. G. Meyer Oegstgeest: Theodora C. Jansen Voorschoten: Chr. Zurcher A. Zurcher-Mulder Bella, Maaike en Sacha Haarlem, 7 september 1977 P. C. Boutenstraat 209 Correspondentieadres: Sweelmcklaan 5 - Bilthoven. Geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer, Parklaan 36 te Haarlem. Bezoek aldaar 's middags van 3-4 uur en 's avonds van 7-7.30 uur. De begrafenis zal jilaatshebben zaterdag 10 sep tember a.s., 10.30 uur, op de Algemene Begraaf plaats aan de Herfstlaan te Heemstede Tot ons groot verdriet werd. door een verkeerson geval, uit ons midden weggenomen mijn lieve vriend, onze lieve zoon en broer Willem Carmiggelt op de leeftijd van 22 jaar. Hermine Wolbers B. J. Carmiggelt A. Carmiggelt-de Putter Occo Corine Amstelveen, 7 september 1977 Chr. Blumhardtstraat 1 Gelegenheid tot afscheidnemen vrijdagavond van 7 - 8 uur in het Uitvaartcentrum Bouwens, Start baan 7 hoek Van der Hooplaan, Amstelveen-zuid. De crematie zal plaatsvinden maandag 12 septem ber te 14.30 uur in het crematorium Westerveld te Velsen. Door een ongeval is onze beminde en onvergetelij ke vriend en a.s. schoonzoon Willem Carmiggelt van ons heengegaan. Hij werd slechts 22 jaar. Apeldoorn: G. Wolbers-Evendijk Gertjan Arnhem: Reinhardt en Tineke Apeldoorn: Hans Dordrecht: Aafke Apeldoorn: Wessel en Zwennie KENNISGEVING De commissie waterkwaliteits beheer provincie Utrecht komt op dinsdag 20 «eptember 1077, te 14 00 uur. in openbare verga dering bijeen in de dependance der provinciale waterstaat. Ga- lileilaan 31 te Utrecht. De te behandelen stukken liggen vanaf 14 september 1977 ter inzage hu het secretariaat van dc commissie. Oude Gracht 403 te Utrecht. Utrecht. 6 september 1977. prof ir A. C. J. Koot. voor zitter mr P G Scherks, secre taris. KENNISGEVING De Tweede Kamer voor ge- schillenbchandeling uit gede puteerde staten van Utrecht maakt bekend, dat zij op maan dag. 14 november 197". ten pro vinciehui». Achter St Picter 20 te Utrecht, in openbare ver gadering zal behandelen beroe pen op grond van artikel 41 van de Algemene Bijstandswet van ingezetenen der navolgende ge meenten 9 30 uur De Bilt. 9 40 en 9 50 uur - Utrecht; 10 00 uur - Lopik, 10 20 uur - Amersfoort. 10 30 uur - Rhenvni 10 40 uur - Baarn en 10.50 uur - Veenen- daal „Als ik Hem maar kenne, Hem de mijne weet." Dankbaar voor hetgeen zij voor ons betekende, heeft God thuisgehaald Zijn kind, onze lieve zorg zame moeder en oma Everdina van den Brink van Wijngaarden op de leeftijd van 56 jaar. Leusden (Centrum), Ineke Hanszens-van den Brink Wim Hanszens Koog aan de Zaan, Willy Geerlings-van den Brink Hans Geerltngs Opmeer. Francien Oud-van den Brink Theo Oud Ilse, Eric en Winfred Amstelveen. 7 september 1977 Correspondentie-adres Waterhoen 19, Leusden (Centrum) De begrafenis zal plaatsvinden maandag 12 sep tember om 13 uur op de Nieuwe Oosterbegraaf- plaats. Kruislaan te Amsterdam. Vertrek vanuit het PC B.-gebouw. Vondelstraa 101, Amsterdam, te 12.15 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Bestuur, directie, docenten, niet onderwijzend personeel en studenten van de Chr. Pedagogische Akademie, Dintelstraat 60, Amsterdam, vervullen langs deze weg de droeve plicht U mee te delen, dat door een dodelijk ongeval Willem Carmiggelt student uit het tweede studiejaar plotseling uit hun midden is weggerukt God sterke de ouders en verdere familieleden van Willem om dit verlies te dragen. Namens de C.P.A. Drs. G. Maneschijn voorz. bestuur H. de Koning wnd. directeur W. E. Westerman voorz. akademie- raad A'dam, 8 sept 1977 Vreei niet, u>anf Ik heb u verlost. Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt mijn. Jes. 43 1. Heden heeft de Here tot Zich genomen onze lieve zorgzame moeder, behuwd-, groot en overgroot moeder, zuster, behuwdzuster en tante Jacoba Hans weduwe van Hendrik Johannes van Weelden in de ouderdom van 80 jaar. J. van Weelden M. P. van Weelden-Kuypers H. de Bruin-Hans J. Hans klein, achterkleinkinderen en verdere familie Rotterdam. 7 september 1977. Huize „Zernike", Zermkeplaats 438. Corresp. adres: J. van Weelden, Statensingel 33. Gelegenheid tot condoleren zaterdagmiddag van 4 - 4.30 uur in de rouwkamer aan de Mathenesser- laan 470. De rouwdienst zal worden geleid door de weleerw. heer Ds. A. J. Dondorp op maandag 12 september om 1.30 uur in de Open Hof kerk. Hesseplaats. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafolaats „Crooswijk" aan de Kerkhoflaan om circa 2.30 uur. Voor ons onverwacht, heeft God Zijn "kind, onze geliefde zoon, broer, zwager en oom Cornells Gortzak echtgenoot van M. Basjes tijdens een vakantiereis in Duitsland, thuisge haald, op de leeftijd van 57 jaar Oude Wetering: A. C. Gortzak-Braam J. Gortzak M. Gortzak-van Tol Nieuw Vennep: A. M. Snaterse-Gortzak A. C. Snaterse Noordwijk: M. S. van der Niet-Gortzak C. van der Niet Neven en Nichten. Oude Wetering, 7 september 1977 ,,'k Zal dan gedurig bij U zijn" Psalm 73 12 De Here nam tot Zich Zijn moe gestreden kind Pietertje Romeijn weduwe van Hendrikus Hogeweg op de leeftijd van 89 jaar. Mej. H. A. Vreeken, huisgenote. Fam. Romeijn Fam. Hogeweg Hendrik Ido Ambacht, 7 september 1977. Van Godewijck 55. Geen bezoek aan huis. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 10 september a.s. in de „Open Hof". Schildmans- straat 72 A om 10.30 uur. waarna de begrafenis in het familiegraf zal plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Graaf Willemlaan. Vertrek vanaf de „Open Hof' om 11.00 uur. Aankomst op de begraafplaats om 11.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de „Open Hof" „Zo ik niet had geloofd In stil vertrouwen op Gods genade is na een geduldig gedragen lijden van ons heengegaan, onze zeer geliefde, zorgzame man en vader Arie Boon op de leeftijd van ruim 79 jaar. Naaldwijk: A. H. Boon-van der Hoeven 's Gravenzande: E. A. Boon Naaldwijk, 8 september 1977 Huize „Rozenhof" kamer 201 Anjerlaan 49. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 10 septem ber van 19.30-20.00 uur in Huize „Rozenhof" en na afloop van de begrafenis in de aula op dc algeme ne begraafplaats te 's Gravenzande. De rouw dienst wordt gehouden op maandag 12 september a.s om 14.00 uur in de aula op de algemene begraafplaats te 's Gravenzande, waarna de be grafenis zal plaatsvinden. Via deze advertentie willen wij een ieder bedanken voor zijn of haar medeleven voor en na het overlijden van mijn lieve man en onze vader Arent van der Meulen Onze oprechte dank G. van der Meulen-van der Bijl en kinderen Wezcp. september 1977 Sneeuwbesstraat 37.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11