PLO wil normale relaties HEEB& eerder De tekening van een lezer deTijd deTijd deTijd deTijd deTijd Ormas tekst systemen BINNENLAND Kamer herdenkt overlijden Laban #\ORMAS BV WiE EEN KUiE 6RAAFT VOOR ZICHZELF. KOMT ZEKER RAAR TERECHT Golfstoring Portret: De schoolmeester Jan Pronk als mikpunt 'Katholieke' pers verdween 'Roots': nep in zwart-wit Weekblad ook vrouwen zijn agressief draaimolen dries dom stelling NDERDAG 6 SEPTEMBER 1977 Trouw/Kwartet De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond, (F.N.Z) drs. R. Zijlstra, heeft nog eens met idruk gezegd dat het middel van de staking, ook als uiterste middel, in de zuivel niet mag worden gehan teerd. Een bindende arbitrage, voorzover het materiële zaken be treft. opgenomen in de CAO zou daartoe het middel kunnen zijn. Tegen de achtergrond van het loon- conflict dat dit voorjaar de arbeids verhoudingen in een ijzeren greep hield, is het voorstel om tot een verplichte arbitrage te komen wel begrijpelijk. Dit conflict heeft aan de onderlinge verhoudingen weinig goed gedaan en het ziet er aller minst naar uit dat de vakbeweging in de komende maanden een al te toeschietelijk gesprekspartner zal zijn. In de Stichting van de Arbeid tob ben werkgevers en werknemers met economische prognoses, die telkens in negatieve zin moeten worden bijgesteld. De problemen rondom de prijscompensatie en de relatie winst-werk nemen daar de omvang van een gordiaanse knoop aan. In het voorjaar hebben de zuivelwerk- gevers de op gang komende sta kingsmachine kunnen stoppen door de inschakeling van de rechter. Dat is geen ideaal middel gebleken. Hoewel het rechters-oordeel steun verleende aan het recht om te sta ken, ook voor een prijscompensa tie, sterkte het vonnis de opvatting van veel werknemers dat de afkoe lingsperiode uitsluitend en alleen werd gebruikt om de stakingsacties te breken. Alleen daarom al lijkt de rechtszaal niet de eerst aangewezen plaats om maatschappelijke conflic ten uit te vechten. Intussen lijkt het voorstel van Zijl stra weinig kans te maken. De Voe dingsbonden FNV hebben zijn sug gestie onmiddellijk als onrealistisch en onaanvaardbaar van de hand gewezen. Het is ook zeer de vraag of er in Nederland één bond is te vinden, die zich niet het recht wil voorbehouden om het stakingswa pen als uiterste middel te hanteren. In de zich permanent ontwikkelen de maatschappelijke verhoudingen is de rol van de werkstaking naar het zich laat aanzien nog lang niet uitgespeeld. Juist deze constatering zet werkge vers en werknemers voor de dure plicht lering te trekken uit de ge beurtenissen in het voorjaar en el kaar wat behoedzamer en wat min der bruusk te benaderen. Of het nu vóór of nó het conflict gebeurt; uiteindelijk worden arbeidsconflic ten in Nederland aan de onderhan delingstafel beslecht. Aan de nood zaak om het dit keer gelet ook op de sombere economische perspectie ven, niet op straat uit te vechten zal niemand twijfelen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Tweede Kamer en regering hebben gisteren het plotse linge. overlijden van het PvdA-ka- merlid C. Laban herdacht. Laban, die gisteren 52 jaar zou zijn gewor den. was ook lid van het Europese Parlement. „Het lidmaatschap van twee parlementen tegelijk is hem te machtig geworden." aldus Kamerlid Vondeling. „De heer Laban heeft de meeste Indruk op ons gemaakt door zlta gedegen kennis van onderwijs zaken. Ook kunnen we zeggen: wie van ons is deskundiger op het ge bied van ambtenarenzaken dan hij vas?", aldus Vondeling. Namens de regering sprak minister Iten Kemenade (Onderwijs). Hij noemde Laban een „volksjongen uit het Rotterdamse Spangen, en hij is dat altijd gebleven, binnen en bui ten het parlement. Laban is dicht bij de mensen blijven staan." De Tweede Kamer nam na de her denkingswoorden enige ogenblik ken stilte in acht. (ADVERTENTIE) door James Dorsey PARIJS „Komt er een kan toor van de PLO ln Den Haag?" „Binnenkort PLO-kan- toor in Den Haag." Zo luidden de koppen in de vele Arabische dag- en weekbladen in de Fran se hoofdstad. Deze berichten berustten op niets anders dan speculaties. Speculaties naar aanleiding van het vandaag be ginnend bezoek aan Nederland van Ezzedinne Kalak, direc teur van het Informatie- en ver bindingskantoor van de Pales tijnse Bevrijdingsbeweging (PLO) in Parijs, en van Nairn Khader, PLO-vertegenwoordi- ger in Brussel. Kalak en Khader zijn hier op per soonlijke uitnodiging van de voorzit ter van de vaste Kamercommissie van buitenlandse zaken, Piet Dan- kert. Veel liever waren zij waar schijnlijk officieel gasten geweest van deze commissie maar op hun verzoek officieel te worden gehoord reageerde de commissie negatief. De commissie koos de gemakkelijkste weg: haar voorzitter nodigt de beide heren uit titre personel en laat hen kennis maken met „vrienden" van hem, namelijk de overige leden van de commissie. Een weg, die overi gens heel gebruikelijk is. Voor Lalak is het de eerste keer dat hij Nederland bezoekt. Hij doet dit in opdracht van de politieke afdeling van de PLO in Beiroet. Hiermee ver vult hij een „speciale missie". De nasleep van het bezoek rust wat de PLO betreft op de schouders van Khader. Het initiatief voor dit be zoek werd genomen tijdens de bij eenkomsten van Europese en Arabi sche parlementariërs, waarvan de laatste in mei in Luxemburg werd gehouden. 9 Het politieke belang van Lakak's missie hangt in de visie van de PLO samen met de bespreking van de situatie in het Midden-Oosten in de komende Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, de onbuig zame politiek van de regering-Begin in Jeruzalem en de Midden-Oosten verklaring van 29 juni van de Euro pese Gemeenschap. „Begin's neder zettingspolitiek in de sinds 1967 be zette Arabische gebieden en de voortdurende bezetting als zodanig is niet alleen in strijd met de Pales tijnse en Arabische opvattingen maar ook in strijd met de resoluties van de internationale gemeenschap. De kwestie van oorlog en vrede in het Midden-Oosten gaat de hele in ternationale gemeenschap aan." Vandaar dat de PLO „normale be trekkingen" wil onderhouden met Ezzedine Kalak vrijwel alle landen ter wereld. Dit geldt zeker op dit ogenblik nu het Palestijnse verzet onder zware druk van Arabische en Russische zijde staat om resolutie 242 van de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties of een resolutie met een soortgelijke inhoud te erkennen. In feite zou dit een indirecte erkenning van het be staan van de staat Israël betekenen. „Onze inspanningen op de komende Algemene Vergadering zijn erop ge richt waarborgen voor het Palestijn se volk te verkrijgen." Met andere woorden: PLO wil hoe dan ook voor komen dat het van de Geneefse vre desconferentie uitgesloten zal blij ven. Vandaar dat de PLO een diplo matiek offensief is begonnen vooral in de richting van Amerika maar ook in Europa. Begrippen als „compro mis" of „slechts hetgeen mogelijk is bereiken" wil Kalak liever niet han teren. Toch voegt Kalak hieraan toe dat hij „politicus" is. In Europa en dan met name in Ne derland is dit offensief mogelijk ge worden door de EG-verklaring van 29 juni. In deze verklaring, die onder Amerikaanse druk al in januari werd uitgegeven erkent de EG de nationa le rechten van het Palestijnse volk en de noodzaak van een territoriale oplossing van het Palestijnse vraag stuk. Kalak benadrukt dat dit een verklaring is van alle negen EG-lid- staten; dus ook van Nederland dat altijd in Palestijnse ogen de rem zette op de ontwikkeling van een hen gunstiger gezinde standpunt in de EG. Volgens Kalak hangt dit samen met het gebrek aan informatie over het Palestijnse standpunt in Neder land. Sinds de verkiezing van Mena- chem Begin in Israël en sinds zijn extreem-nationalistische politiek op veel verzet in de wereld ls gestuit gelooft Kalak dat men in Europa bereid is naar de Palestijnen te luis teren met „een ander oor" dan tot nu toe het geval was. Op basis van de EG-verklaring hoopt de PLO door middel van het bezoek van Kalak en Khader aan ons land „normale be trekkingen" te kunnen opbouwen. Feit is echter wel dat zij door geen enkel vertegenwoordiger van het mi nisterie van buitenlandse zaken in Den Haag ontvangen zal worden. Offensief Desalniettemin vindt Kalak het be langrijk om in Nederland aan zoveel mogelijk mensen het standpunt van de PLO uit te leggen Dat dit nü gepoogd wordt en niet eerder wijt Kalak aan het feit dat de sfeer tus sen de Arabische wereld en Neder land na de Oktoberoorlog van 1973 niet zo best was. „Het is soms ver standig om mensen tegen de stro ming in van iets te willen overtui gen. Dit geldt zeker in het geval van de Nederlanders wat betreft de rechtvaardige Palestijnse zaak" Het diplomatieke offensief van de PLO is mede gericht op het druk uitoefenen op Washington Binnen de gelederen van het Palestijnse verzet beseft men dat slechts de Verenigde Staten in staat zijn druk op Israël uit te oefenen. Ofschoon men in Palestijnse kringen de Ame rikaanse houding als ..vijandig" om schrijft heeft men de deur niet volle dig dicht geslagen. Aanvaarding van resolutie 242 werd weliswaar door het centraal comité van de PLO onlangs opnieuw V3n de hand gewezen, maar dit wil niet zeggen dat de PLO niet bereid is een resolu tie. met dezelfde inhoud die ook de nationale rechten van de Palestij nen erkent, te aanvaarden Achter de schermen wordt over een dergelijke resolutie druk overleg ge pleegd. Het Libanese dagblad An Nahar wist deze week te melden dat op topniveau' hierover contacten zijn tussen Washington en Moskou. In Parijs doen geruchten de ronde dat Frankrijk van plan is een derge lijke resolutie op de Algemene Ver gadering in te dienen Een positieve houding van de EG inzake een der gelijke resolutie zou de Verenigde Staten weieens in een moeilijke po sitie kunnen brengen. Dit zeker ge zien het feit dat Carter al enkele keren een balletje in de richting van de PLO heeft gegooid en dat er indirect al enkele maanden een dia loog tussen de Verenigde Staten en de PLO wordt gevoerd Dit is ook wat Kalak bedoelt wanneer hij de hoop uitspreekt dat de EG haar Midden-Oosten verklaring zal con cretiseren. Rechten „Ons gaat het nu niet alleen om publieke verklaringen Wij hebben concrete stappen nodig. Onze rech ten moeten niet alleen door indivi duele landen maar ook door de in ternationale gemeenschap worden erkend. Onze rechten zijn het recht op terugkeer, het recht op nationale zelfbeschikking en het recht op on afhankelijkheid". Kalak beseft dat het Nederlandse buitenlandse beleid ten opzichte van het Midden-Oosten volstrekt synchroon loopt met het beleid van Washington. Uiteindelijk is het. vol gens Said Kama!, plaatsvervangend hoofd van de politieke afdeling van de PLO Amerikaanse druk geweest die de opening van een PLO-kan- toor in Den Haag heeft voorkomen, zoals al in maart in Trouw stond. Toch is hij van plan om „vele zaken" tijdens zijn bezoek aan ons land aan de orde te stellen Hierbij zal het met name gaan om een Nederlandse erkenning van de PLO en om de opening van een PLO-kantoor in ons land. „Wij willen normale betrekkingen Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw. iury politieke prent. Postbus 659. Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. HET WEER Weerrapporten Van een medewerker Zou het nog lukken, vraag je je af, nu de eerste week van september erop zit? Zou het nog tot een stabie le warme periode komen? Dat het de komende weken nog kan, heeft de praktijk al enige keren te zien gege ven. Een kras voorbeeldje hiervan was september 1919, toen zich tus sen 10 en 16 september nog een hlttegolfje voordeed. In De Bilt steeg het kwik zes dagen boven 25 graden, waarvan drie dagen zelfs boven de 30 graden, iets dat wij ons nu na een zo koele zomer met zegge en schrijve in De Bilt één troplsch- warme dag moeilijk kunnen voor stellen. Een hoge temperatuur zie lk voor de komende dagen niet zitten, want door het naderbij komen van een hogedrukgebied bij Ierland zal de wind toch overwegend van zee blij ven waaien en zal het ook bij zonni ge perioden niet meer dan twintig graden worden. Mogelijk bereikt ons na vandaag via Schotland en de Noordzee zelfs iets koelere lucht van zeventien achttien graden. De weersatelllet gaf gisterenmiddag een zware, scherp begrensde wol kenband te zien met een breedte van ruim vijfhonderd kilometer. De noordelijke begrenzing lag dicht bij de Wadden, de zuidelijke liep van Bretagne zuidelijk van Parijs naar Praag. Zuidelijk van die lijn was het nagenoeg glashelder met zonnig na zomer-weer. In het zwakke koufrontje dat giste renmorgen nog wat neerslag in het zuiden van ons land liet zien, is een zwakke golfstoring aanwezig. Tot gisteravond viel er ln West-Frank rijk en Zuld-Engeland weliswaar geen regen, maar wellicht trekt de golfstoring vandaag toch via België naar het oosten, met vooral in het zuiden een kleine neerslagkans. Wanneer het naderende hogedruk gebied bij Ierland niet te haastig is, zou dit voor het weekeinde bij ons een gunstige uitwerking kunnen hebben. Niemand zal veel bezwaar maken tegen een herhaling van het afgelo pen weekeinde, toen de zon ook wei nig in de weg stond. In Finland is het nu beduidend koeler geworden: in de middag elf tot dertien graden, maar in geheel Zuid-Europa is het nazomer-weer nog onveranderd met in de Alpen en Zuid-Frankrik maxi ma rond vijfentwintig graden en in Spanje hier en daar rond dertig graden. Amsterdam zwaar bew 17 De Bilt zwaar bew. 17 Deelen zwaar bew. 18 Et'1de geheel bew. 15 Eindhoven zwaar bew. 20 Den Helder zwaar bew 16 Rotterdam zwaar bew 17 Twente zwaar bew 18 Vllssingen zwaar bew. 17 Zd Limburg regenbui 18 Aberdeen regenbui 15 Athene licht bew. 28 Barcelona onbew 25 Berlijn zwaar bew 18 Bordeaux onbew 27 Bruise 1 zwaar bew. 18 Frankfort motregen 21 Oenève onbew 24 Helsinki regen 13 Innsbruck licht bew 25 Klagenlurt onbew 26 Kopenhagen zwaar bew 17 Lissabon onbew 31 Loc am o onbew 25 Londen zwaar bew. 19 Luxemburg zwaar bew 16 Madrid Malaga onbew onbew 30 25 Mallorca licht bew. 26 MQnchen halt bew 23 Nice onbew 25 Oslo onbew 17 Parijs geheel bew 22 Rome onbew. 26 8pltt licht bew. 29 Stockholm Ucht bew. 16 Wenen onbew 26 Zurich onbew 24 Casablanca Ucht bew. 24 Is tan boel half bew 24 Tunis Ucht bew 26 met Nederland maar één hand kan niet alleen klappen Je hebt er twee handen voor nodig Wanneer Kalak het Nederlandse standpunt bekijkt moet hij toegeven dat er weinig kans is op een Nederlandse erken ning van het Palestijnse verzet En zonder die erkenning gaat de PLO f geen kantoor in Den Haag openen „Het gaat ons niet om het willekeu rig openen van kantoren overal ter wereld die slechts bij de wet worden getolereerd De PLO is de vertegen woordiger van het Palestijnse volk en wil zoveel mogelijk als zodanig worden erkend Wij hebben officieel erkende kantoren in Parijs. Madrid. Brussel en Rome en in vele landen buiten West-Europa Om voorlich ting te geven hoef je geen kantoor Het ls voor beide partijen van groter 1 belang om rechtstreeks met elkaar 1 in contact te staan' (ADVERTENTIE) Van een goedlachse epicurist veranderde Gerrit van de Linde Jzn steeds meer in een nog nu en dan snedige melancholicus Wam de Moor tekent een in de belangstelling teruggekeerde dichter en zijn onvrede. Nederland is deze week het toneel van de conferentie over Internationale Communicatie en de Derde Wereld, georganiseerd door het 'beruchte' ILET en betaald door een al even 'beruchte' minister Pronk Matthiis de Vreede over het eigenbelang en de onwetendheid achter de aanvallen op instituut en bewindsman Een onderzoek van Hans Bronkhorst waar bleet de katholieke dagbladpers? Een uitgever 'Onze kranten worden gemaakt voor de 'amilie Doorsnee, die ook in Brabant niet zo rooms of rood is dal zij uit die levensbeschouwelijke behoefte een krant zou kopen' Van de dubieuze Amerikaanse bestseller Roots' is nu óók nog een uit clichés opgetrokken TV-serie vervaardigd Truusie van Tol vindt het nu heleméél om te huilen. Bon voor proefabonnement 5 «tien de Tijd voor S gulden Zonder post/egel /enden «w de Ti|d. Antwoordnummer 6 Amiteid jm Betaling na ontvangst van acceptgiro Overal to kaep I 2.25 F j^^Abonaamanlan tal 120 - 23 IS M Natuurlijk zijn vrouwen agressief, zoals alle mensen trouwens. Alleen mogen vrouwen hun agressie nooit tonen, want dan vallen ze volstrekt buiten het geijkte patroon: ze ho ren immers lief, zachtaardig en volgzaam te zijn en geen mening to verkondigen, die afwijkt van hun mans mening? Vrouwen zijn dus ook agressief, maar is dat nu echt zo eng0 Vier Nederlandse vrouwen, de schrijfster Annie Romein-Ver schoor. psychiater Bertha van Dantzig. journaliste Emmy van Overeem erv VVD-tweede kamerlid Annelien Kappeyne van de Coppel- lo praatten samen over dit onder werp onder leiding van Hedy d'An- cona Ze deden dit op verzoek van het feministische maandblad Op zij. waarin een verslag van hun gesprek staat. Annie Romein zegt „Het lijkt mij heel waarschijnlijk dat alle men sen. zowel mannen als vrouwen, agressief zijn Maar het maatschap pelijk patroon heeft van ons vrou wen eeuwenlang geëist, dat we niet agressief zijn Het resultaat daar van is dat we het in verkapte vorm geworden zijn. Dat betekent dat vrouwen vaak vals en leugenachtig zijn, want zodra we onze agressie wel tonen, gedragen we ons in strijd met het bestaande patroon." Bertha van Dant2ig: „Wat ik bij voorbeeld zo n vorm van verkapte agressie vind. is de uitdrukking „moeder is niet boos. maar verdrie tig." Natuurlijk is moeder wél boos. maar dat mag ze niet zijn; verdrie tig wel. dat past bij een vrouw. Daarmee pleegt ze tegelijkertijd chantage op haar kinderen, want tegen een boze moeder kun je in opstand komen, maar niet tegen een verdrietige moeder, die moet ontzien worden Annelien „Ik geloof dat ik in verge lijking met andere mensen vrij agressief ben In mijn werk word ik in mijn uitlatingen nogal eens be perkt door taktische overwegingen. Voor ik iets ga zeggen moet ik wel het effect van mijn woorden weten. Daarom schat ik eerst de sfeer. Maar ben ik eenmaal bezig en goed op gang. dan kan ik enorm agres sief worden." Hedy: „Uit een onderzoek is geble ken. dat vrouwen die karatelessen hadden gevolgd, na een poosje bang werden bij het idee dat ze hun verworven kennis wel eens zouden moeten toepassen Aan de ene kant bestond er dus het verlangen hun agressie op die manier te uiten, aan de andere kant hadden die vrou wen toch ook een emotionele af keer van wat ze deden. Zelf zou ik het ook niet kunnen Toch weet ik dat mijn hele houding ten opzichte van mannen, vooral van diegenen, die ik 's avonds na twaalf uur op straat zou tegenkomen, totaal an ders zou zijn. als ik zou weten dat ik ze aan zou kunnen En Emmy zegt tenslotte „Ik vind het niet juist, wanneer je je agres sie gaat uiten, door ruiten m te gooien of verf op de muur te kal ken. maar als er geen andere ma nier is om strijd te voeren vind ik het niet verkeerd. Je kunt het dus principieel goed vinden dat men sen hun agressie uiten, maar je toch elke keer weer doodschrikken wanneer ze het doen Deze maand is het honderd jaar geleden dat de Terschellingers voor het eerst een draaimolen op hun eiland zagen. De Leeuwarder Cou rant gaf daar het volgende verslag van: „Voor eenige dagen hadden wij het genoegen voor het eerst een draaimolen op ons eiland te zien Vooral zij, die nimmer het eiland nog hadden verlaten, stonden vreemd te kijken. Er werd buiten gewoon veel gebruik van gemaakt, zóó zelfs, dat men menschen ouder dan tachtig een ritje mede zag ma ken. De eigenaar. Jozef Akkerman, aan wien 120 garantie was toege zegd. maakte dan ook beste za ken" We weten dit dank zij de Leeuwarder Courant van nu. die het bericht dezer dagen nog eens plaatste. Dat komt er van: Pele een 2500 pond zware giraffe werd agressief toen er een neushoorn bij hem in de buurt kwam, die overigens net als de giraffe in een safaripark in Califor nia- huist. Pele gaf de neushoorn een flinke schop, maar die ving de klap heel handig met zijn hoorn op. De giraffe brak zijn linkcrvoorpool en zal nu nog een hele tijd met een „verhand" van fiberglas moeten rondlopen. „Het ware te wensen dat de Minis ter van Justitie ongewenst zwanger kon worden Een stelling van mevrouw Ineke Haag. die gisteren in Rotterdam is gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde. Er mogen dan niet veel schepen meer voor de Nederlandse kust ver gaan, strandjutters vinden nog al tijd wel wat van hun gading. Net in de tijd dat de NCRV „Sil de strand jutter" herhaalt, heeft de omroep- gids Studio een gesprek met een Egmondse strandjutter, die onder de kop „Als de zee roept staat Dries naast zijn bed" (misschien wel iets te) veel over zijn werkwijze vertelt: .Als er nieuwe spullen aanspoelen, verpakte lading bijvoorbeeld, zijn we verplicht het bij de strandvon der aan te geven. Dan krijg Je een vindersloon, maar dat is natuurlijk een schijntje bij wat Je er voor kunt krijgen als jc het verkoopt. Dus moet Je slim zijn. Het gebeurt wel eens. dat je door de rijkspolitie wordt aangehouden terwijl je met een vrachtje aan het slepen bent. Dan zeg Je gewoon dat Je er mee op weg bent naar de strandvonder. Een andere keer verstop ik de han del achter het duin. Dan kom lk het later wel halen met de ponykar. 'n Hoop ouwe rommel er over en nie mand ziet er wat van" Meestal, aldus Studio, gaat Dries 's nachts op pad „Dan word ik wakker om dat de zee roept. Ja. dat heb ik altijd gehad en dat gaat nooit over Mijn vrouw merkt niet eens meer dat ik 's nachts mijn bed uit ga. Je bent net een vleermuis, zegt ze wel eens". „Het komt me voor dat de domme Hollanders zich weer voor de gek laten houden. Door de arme zigeu ners. Die in werkelijkheid meer goud bezitten dan de Hollanders ha ren op hun hoofd. Ik begrijp niet dat de zigeuners Hollandse papieren willen hebben. Twintig Jaar geleden waren ze allemaal in Keulen Toen hadden ze allemaal papieren, zij die in Lelystad staan en ook zij ln As sen. Het wordt tijd dat de Nederlan ders wakker worden, en net 2o doen als de andere landen Het wordt tijd dat de regering ingrijpt. Waar deze zigeuners gehuisd heb ben daar is het vertrouwen onder de bevolking verspeeld voor de Neder landse zigeuners Deze mensen zijn naar Nederland gevlucht vanwege hun strafbare daden ln andere lan den Als tegen deze lui geen maatre gelen worden genomen dan zullen wij, Nederlandse zigeuners, dat zelf wel doen" Een stuk uit een anonieme brief over buitenlandse, Illegaal hier ver blijvende zigeuners die „Het Wiel", de maandkrant voor woonwagenbe woners, ontving uit Sittard van mensen die ondertekenen met „de echte zigeuners uit Limburg en Bra bant" De brief was weliswaar in het Duits gesteld maar. aldus de verder anonieme zigeuners. ..wij hebben maar één koningin. Juliana". Echte. Nederlandse zigeuners dus. maar wel keiharde

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5