Philips nieuwste Draaitopper. Eindeloos wendbaar. Allemachtig zuigkrachtig. PHILIPS UIT DE WEEKBLADEN Katendrecht Neutronenbom Hitier Normaal Dagbladpers Neutronenbom 'Academisme' VAD DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1977 P 14 - RH 18 - S Vri) Nederland Vrij Nederland belicht in het ope ningsartikel hoe Ruppert namens de Koningin een CDA-minderheids- regenng blokkeerde en vraagt zich tevens af hoe de ontwikkeling zal zijn van de politieke situatie van het komende halfjaar 'Hoe zal de Partij van de Arbeid, nog steeds in de lift bij de opiniepeilingen, de statenver kiezingen doorstaan0' Aandacht voor de Rotterdamse prostitutie die 'het ruime sop gaat kiezen'. Een afgevaardigde van het Eroscentrum zegt De mensen op Katendrecht zijn zo kwaad nog niet. Hij meent dat opbouwwerkers de zaak nega tief hebben beïnvloed en dat die eigenlijk verwijderd hadden moeten worden. Max Pam sprak met schrijver Harry Mullsch over ouder worden, de kri tieken. zijn schrijverschap en de waardenvrijheid van de weten schap Voorts aandacht aan het Ne derlandse lerarenkorps ('kunnen Jul lie stakingsdraaiboeken krijgen') en de Open School ('Bij de Open School herleven de mooiste tradities uit de padvinderij') Bibeb interview de Wim Crouwel. ontwerper en vormgever: 'Ik sta bekend als anti natuurmens. wat ik echt niet ben. Wel vind ik planten gauw rommelig'. VN brengt een handige bijsluiter in de vorm van een kleurenkatern. waarin informatie over Oss. de tele visieserie Roots en een fotoreporta ge over Aruba Over het begrip baai- dagen in Terzijde Welke slimme apotheker brengt straks balium op de markt?'. De Nieuwe Linie Over de neutronenbom het „nieuw dodelijk speelgoed van Luns en zijn Vriendjes schrijft De Nieuwe Linie: ..De ontwikkeling van de bom is een logische stap in de kwalitatieve en kwantitatieve bewapeningswed loop. zowel voor degenen die in ter men van afschrikking denken als degenen die alleen in termen van technische ..vooruitgang" denken Twee pas verschenen boeken over seksualiteit worden door Theo van Stegeren onderzocht op hun waar devolheid en hun tekortkomingen. Verder in De Nieuwe Linie een per soonlijk relaas over de behandeling van patiënten door de ..medische macht ..Ze spuiten je plat. je ligt voor pampus en ze doen maar met je. maar met je serieuze verlangens wordt geen rekening gehouden Ook aandacht voor de grote protest demonstratie van leraren, de confe rentie in Nairobi over de uitbreiding van de woestijnen en een overzicht van ..vier jaar terreur van Pinochet en zijn fascistenbende"; Chili vier jaar na de coup tegen de regering van Salvador Allende Over het in het Vondelpark gevierde Vrouwenfestival schrijft het blad Al met al is zo n festival best gezel- lig. Het lijkt het meest op een grote feministische braderie, waar je ge zellig langs de kraampjes kunt lo pen. of in het zonnetje zitten, zonder dat iemand iets van je moet Hervormd Nederland Naar aanleiding van de film 'Hitier een carrière' sprak Hervormd Neder land met de hoofdaanklager in het proces tegen oorlogsmisdadigers in Neurenberg in 1946, Rosart Kemp- ner. die meent dat achter de op komst van het neo-nazisme in Duits land veel particulieren maar ook be drijven zitten. ..Momenteel zie je in de bondsrepubliek dat extreem linkse terreur wel hardnekkig wordt aangepakt, maar dat de opkomst van ultrarechts, van het fascisme vrijwel ongestoord kan doorgaan Dat komt omdat ze nog geen moor den gepleegd hebben We moeten de verdere ontwikkelingen afwachten." Over de Ilet-conferentie. waar een pleidooi wordt gehouden voor een betere nieuwsvoorziening uit de der de wereld zegt Cees Hamelink: ..Een deel van het probleem ligt in de westerse landen. We moeten uitgaan van een analyse hoe nu het nieuws uit de derde wereld hier tot stand komt en wat voor sluiswachters er zijn." •Verder in Hervormd Nederland aan dacht voor het bestaansrecht van de hervormde wereldbond, een relaas over een bezoek aan Soweto en de neutronenbom Accent: Accent constateert met groeiende bezorgdheid „dat op vaderlandse bodem opnieuw een groep van bui tenissig uitgedoste .musici' de kop heeft opgestoken. Wat de gevolgen van de klanken en misschien nog meer van de gebaren van de .heren' van de popgroep Normaal op lange termijn zullen zijn valt nu nog niet te overzien. Wel staat vast dat Nor maal bezig is via opruiende teksten hysterie en zelfs een revolutie te veroorzaken in het oosten van het land." Een verslaggever wijst haas tig op „verderfelijke invloeden die van Normaal uitgaan". „Het is een levenshouding en die heeft alles te maken met geweld, sex, rellen trap pen en bier drinken." Accent heeft een neus „voor nog meer abnormaal gebeuren" Het blad signaleert dat In ambtelijk Den Haag de politieke ambtenaar bezig is in toenemende mate de departe menten te infiltreren. Verder „informatie" over de plan nen van Van Doorn en de tuin van Het Loo, over een bakfietsrace en de onzekerheid rond de Miljoenennota. De Tijd: De Tijd besteedt veel aandacht aan de dagbladpers. Onder de kop 'Waar bleef de katholieke dagbladpers?' wordt nagepraat over de rijke room se tijd. Echte roomskatholieke kran ten bestaan niet meer omdat de doelgroepen te klein werden. Ten dens is dat de bladen zich liever oriënteren op de waarden van chris tendom en humanisme. Matthijs de Vreede gaat in op de vraag hoe vrij de Westerse media zijn. Die vrijheid blijkt behoorlijk te zijn ingeperkt doordat het commer ciële levensbelang eist dat het beeld dat de gemiddelde lezer heeft wordt bevestigd. Ton Crijnen gaat te keer tegen jour nalisten die spreken over een drei gende politiestaat in West-Duits- land. Hij moet overigens toegeven dat West-Duitsland 'gevaar loopt minder progressief en wat meer au toritair te worden'. (Over gevaar ge sproken). Verder in De Tijd het 'drama An- driessen': de man is 'consequent, maar niet te prijzen'. Voorts: het verslag van maandenlang onder handelen over de vraag wat met de loonverschillen en met de prijscom pensatie moet gebeuren. De Groene: Ook De Groene gaat uitvoerig in op de manier waarop het idee van een neutronenbom in Nederland is ont vangen. Het blad wijst erop dat juist de bruikbaarheid van het wapen het gevaarlijkste element is. 'De atoom- drempel daalt, het machtseven wicht wordt doorbroken'. En 'er kan geprobeerd worden een kernoorlog denkbaar te maken'. Onder 3e kop 'Blij dat ik rij is in Groningen voor bij' gaat De Groene in op het zeer ingrijpende verkeerscirculatieplan dat de stad Groningen in één klap. namelijk in de nacht van 18 op 19 september, gaat uitvoeren. Verder in De Groene een reportage over de wederopbouw van een platgebrand Vietnam, een reisreportage over het door Zuid-Afrika bezette Namibië en de dubbele rol van de Swapo daar en een artikel over de bevrijding van de vrouw in latijns-amerikaanse lan den, die nauwelijks van de grond is eekomen. De Haagse Post. De Haagse Post stelde een onder zoekje in naar „het Academisme in de literatuur". „Sinds de jaren vijf tig is het niet meer voorgekomen dat jonge auteurs zo goed verkopen als de debutanten van nu. Maar Kel- lendonk. Kooiman. Matsier en Meij- sing hebben meer gemeen dan hun succes. Is er na de revolutie van de Vijftigers en de windstilte van de Zestigers nu sprake van het Acade misme van de Zeventigers?" vraagt het blad zich af. HP sprak met Ed van Thijn over het abortuscompromis: „Ik heb grote twijfels of het lukt. Dat zal toen wel erg afhangen van de dingen die ook bij de formatie een rol hebben ge speeld. Hoe kijkt men aan tegen de toepassing van de strafwet als me chanisme om ethische normen j de bevolking op te leggen, hoe kijl men aan tegen parlementaire met derheidsbesluiten Het CDA lot met deze afspraak de grootste i co s. Dat is duidelijk." Elsevier In het omslagartikel van Elsevie Magazine stelt het blad zich vraag „Heeft Van Agt zijn kiezel}! verraden?" In een comment wordt gesteld dat „de christen- mocraten bij vrijwel alle formal onderwerpen door de knieën zi gegaan." Een exclusieve Elsevij Nipo enquête leert dat 82 proce van Nederland meent door de VA geen cent wijzer te zijn geworden.fojv< Over de Bijlmerbajes zegt Elsevi dat het een omstreden supercoi plex is waarbij veel deskundige rei nogal wat vraagtekens plaatse „Bewaarders zijn na een excurj naar de mini-Bijlmer-Bajes v. Maastricht al zo geschrokken dt een aantal onder hen naar een ani re werkkring aan het uitkijken is.' Verder een beschouwing over Zuidmolukse zaak tijdens de pi cessen in Assen, informatie over h conflict tussen huisartsen en de z kenfondsen, over chaos bij vakan roei tiespreiding, nog meer chaos bij d reld Britse bonden en een interview n de leider van de Arubaanse afsche dingsbeweging MEP, Betico Croej „Ik voel me exponent van mijn voli dat inderdaad hoge verwachtingei koestert!" Voor u gemaakt. Door Philips, 'n Totaal nieuwe stofzuiger. Krachtige 850 W motor twee jaar garantie op de motor) Bij de ontwikkeling van deze nieuwste draaitopper heeft Philips goed naar huisvrouwen geluisterd. Het resultaat: de stofzuiger die u zich wenst. Fraai. Plezierig rustig. Eindeloos wendbaar. Allemachtig zuigkrachtig. En voorzien van al die gemakken die aan het stofzuigen van vroeger ontbraken. Een totaal nieuwe draaitopper. Gemaakt voor u. Allemachtig zuigkrachtig. Dat is een heuse steen van 3 kilo, die deze nieuwe Draaitopper eventjes optilt. Dank zij het grote motorvermogen (850 W), sluitend buizensysteem en de uitgekiende zuigmond. Philips universele zuigmond. Met één druk van de voet klaar voor elk type vloer. Eén van de 6 zuigmonden die bij deze Draaitopper zitten. 'n Prettig geluid. 't Ouderwetse stofzuigerlawaai is drastisch aangepakt. Rond de motor zit nu een dubbele wand. De luchtafvoer zit nu bovenop en kreeg een dubbel filter. Resultaat: stillere zuigkracht, meer rust in huis. Voet op de knop en 6 meter snoer rolt zich automatisch op. Nieutce slanke vorm glijdt overal langs en tussendoor. Meer dan mooi. Z'n snelle slanke vorm heeft een bedoeling. Zo kan hij overal bij, langs en onder. Doordat hij rondom een rubber stootrand heeft, is hij vriendelijk tegen uw meubels. Eindeloos wendbaar. Philips nieuwste Draaitopper kan alle kanten uit, zonder om te kantelen. Dank zij het wendbare neuswieltje, de extra grote achterwielen en natuurlijk het Philips Draaitop- systeem. Hij voelt zich thuis op elke vloer. Komt moeiteloos over elke drempel heen. Vijf uitvoeringen. Philips heeft vijf verschillende nieuwe Draaitoppers. Allemaal voorzien van modem gemak om u het stofzuigen zo plezierig mogelijk te maken. Elk type met z'n eigen kleur. Met sterke motoren van 700 tot 850 Watt. Eén van die vijf is vast de stofzuiger waar u de komende tien jaar intens tevreden mee zult zijn. Ruime handgreep voor gemakkelijk dragen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 18