IK BLIJF ER BIJ DAT IK WEG WIL' Kracht verdringt de techniek Revanche voor Clarke Wonderlijke zege NEC ek Ajax in laatste minuut toch nog op gelijke hoogte van Feyenoord: 2-2 René Notten berooft mogelijke komende werkgever van een punt Eredivisie Haarlem wacht nog op treffer Doelman Schellekens voorkomt verliespunten Nijmegenaren Eerste Divisie Topscorers Jeugdcompetitie Sporttoto Lotto Duel gestaakt Vaandag 5 september 1977 SPORT Trouw/Kwartet rn >et wel1 elsior-i het k de ri stak, ts van In elk :nde da elsior i 'oudesl at sti veer: in enlijk 1 eeld, t di m scha het zoi s) Woii iner li jeetje I 1 uit jong* nber t urenpi wedsti digd. 1 óók 1 in je wei niet j voor ik Stij n weg) dai i exci of dit t de bi ft gewj chou\q l te til ?ldige i t seiz< otie n uil la hemn daarv ?1 exc loop redivi f spe Mint Veen N beg 1 (gen be Dei nstel ntenb do Daart verga] iap-dfl nd: leetjej iels aj op eig ïoude: ld op v Mi om c door Kees Jansma AMSTERDAM Zaterdag, het KNVB-sportcentrum te Zeist; Feyenoord bereidt zich voor op het duel met Ajax, dat inmid dels al vier punten meer bezit. Vujadin Boskov, Feyenoords coach, overziet zijn minieme selectiegroep (twaalf man) en zegt: „Het bestuur van mijn club is vaak boos op me. Omdat ik meer wil kopen. Ik begrijp Feyenoord heus wel, maar ik dring toch aan op de koop van Notten. Kijk eens, wat wij nu nog aan spelers hebben. Nico Jansen, misschien komt hij pas over twee maanden; Mansveld, Van Deinsen misschien al over twee weken, maar zijn ze dan fit? Dick Schneider kan het dit jaar wel vergeten. Feyenoord moet dus wel kopen". Zo filosofeerde Boskov zaterdag, in het besef dat verlies van Feyenoord bij Ajax de kansen op een topposi tie dit seizoen nog meer zouden doen vertroebelen. Boskov wist dat het management van zijn club (Brox en/of Stephan) van Jaap van Praag, Ajax' voorzitter, te horen zou krijgen wanneer er over een transfer van Notten gesproken zou kunnen worden. Zaterdag was dat telefoontje nog niet gekomen. „Er is met de club afgesproken", wist Notten zelf te melden, „dat er pas na Ajax-Feyenoord kan wor den doorgepraat". Daar diende Boskov zaterdag op te wachten. Hij koppelde daaraan de vraag: „Als Notten morgen tegen ons speelt, wat kan hij dan nog? Is die jongen door de ellende van de afgelopen weken dan mentaal niet uitgeblust en kwetsbaar?" Een dag later. Negentig minuten lang knokt René Notten tegen zich zelf. lukt bijna niet één actie. Te genspeler Willy Kreuz demareert diverse malen van hem weg. is zelfs tot twee keer toe dicht bij een tref fer. Notten lijkt in het veld een piekeraar, die terugdenkt aan de vorige Feyenoord-Ajax, toen de Rotterdamse debutant Bennie Wijnstekers hem neerhaalde en hij per brancard het Olympisch Sta dion uit moest. Negen weken voor het einde van de competitie was dat. En Notten kwam niet meer terug in de hoofdmacht. Ook dit seizoen niet. Tomaslav Ivic waar deerde Notten als werkpaard, doch twijfelde aan diens motoriek en koos voor anderen. Notten, de „bankspeler", wiens contract op 31 december van dit jaar afloopt, kon dat niet accepte ren en gaf te kennen weg te willen. Er bestond interesse van Go Ahead, van Belgische clubs, van René Notten (op de achtergrond tussen het muurtje) schiet Ajax in de slotminuut naast Feyenoord. Feyenoord ook. In het duel tegen NAC, vorig weekeinde, posteerde Ivic Notten ineens weer in de basi sopstelling. „Een goedmakertje", aldus Notten. „ik blijf er bij dat ik weg wil". In de week voorafgaande aan het duel tegen Feyenoord werd Nottens deur platgelopen door Rotterdamse verslaggevers, wacht te hij zelf op meer licht in de zaak. Dat kwam niet. Notten moest, in nerlijk onzeker, het veld in mét Ajax tégen Feyenoord. „De club waarvoor ik volgende week al zou kunnen spelen", sprak hij na het duel zelf verwonderd. „Normaal doet me dat niets, of ik vandaag voor club A, morgen voor club B en overmorgen voor club C speel. Nu heb ik het me blijkbaar toch aange trokken". Letterlijk niets lukte Notten. Wim Suurbier wierp de bal in, Notten hoefde slechts terug te tikken, doch tikte de bal ver naast Suur bier uit. Krol speelde Notten in de voeten aan. heel simpel, maar Not ten kreeg de bal niet onder contro le. En zo waren er meer voorbeel den. „Ik geef toe, het was slecht van mijn kant. Slechter kon het eigenlijk niet". Vandaar ieders verbazing toen René Notten. met nog 45 seconden te spelen, een door Siem Wellinga aan Ajax toegekende vrije trap wenste te nemen. „Ik dacht", zo zei hij zelf, „er was me toch al weinig gelukt, niemand zal vreemd opkij ken als het nu weer misgaat". Het ging dus anders. Notten: „Het maakte me niet blij. ik juichte ook niet. Waarom zou ik? Die muur was slecht". En zo deed René Notten. de nieuwe oogappel van Ivic's landgenoot en concurrent Boskov. uitgerekend Feyenoord de das om. Later, in de catacomben van het stadion, zei Aad Mansveld tegen Notten. „Je begrijpt dat we je nou niet meer kopen". Maar Boskov zei: „Notten speelde inderdaad niet best. Maar als je dan toch nog zo een belangrij ke vrije trap durft te nemen, dan heb je karakter. Ik wil Notten er nog steeds bijhebben, dat begrijp je". door Matty Verliamman AMSTERDAM Fysieke kracht en uithoudingsvermogen. Sinds Neerlands beste voetballers voor milder belastingklimaten kozen én de heren trainers hun opvattingen ten opzichte van het spel in negatieve zin wijzigden, zijn dat de vertrekpunten in het betaalde voetbal. Klasse heeft plaats gemaakt voor arbeid. En waar de extra begaafden toch willen overleven, is aanpassing troef. Concreet hóeft die ontwikkeling niet tot minder interessant voetbal te leiden. Kijk naar Ingeland, waar genoemde factoren de basis vormen van een wekelijks spektakel. bat zit er in Nederland niet altijd in. Vooral niet. omdat de al dan niet buitenlandse trainers het spel, in tegenstelling tot hun Britse colle ga's, vaak met een knellende tactiek verlammen. Hoe slecht het cr eigen lijk voor staat, bleek gisteren weer eens bij Ajax-Feyenoord (2-2). Nog niet zo lang geleden een tot de ver beelding sprekende topper. Nu een zich il dat iet dl Ie sta ielukl og sp om e Teyl 3 T Gerril 'olko. 1-0, chouw - 49: 1 n 3-0. lans. HAARLEM Haarlem wacht nog altijd op het eerste competitiedoel- punt. Tegen Roda JC kreeg Barry Hughes' formatie voldoende moge lijkheden op een goal. maar het ont brak andermaal aan afmakers. De 3000 toeschouwers zagen een erg matige wedstrijd, waarin speciaal de duels tussen Dick Nanninga (ge blesseerd) en de Haarlemse voor stopper Piet Huyg (geschorst) node werden gemist. De enige reële scoringskans voor de Limburgers was voor gelegenheids- spits Jens Kolding. Doelman Rob Boersma trad bij die gelegenheid evenwel formidabel op. In de tweede helft moesten Sten Ziegler en André Broeks inzetten van Martin Haar en Keith Maesfield van de lijn halen. HAARLEM-RODA JC u-0 Scheidsrechter: Gans Toeschouwers: 3000. liu.irlrm: Boersma. Wentink. Peijs. Wildbret. Melchers; Haar, Van den Ban. Maesfield, Len- sen (Jagen. Van den Berg. De Kip Roda JC Jongbloed, Degens. Pfeiffer. Ziegler, Ehlen, Broeks Lees (Meuseri. De Jong; Koster ■Toonstrai. Kolding, Vermeulen slecht en slap duel. Gewoon een mo dale eredivisiewedstrijd. De 40.000 toeschouwers beleefden in de tweede helft weliswaar enige op winding door een opmerkelijke scó- reverloop met een gelijkmaker van Ajax in de blessuretijd maar dat kon het kwalijke niveau toch niet doen vergeten. Vooral de eerste helft was slecht, puur slecht. Hoe zeer de kracht momenteel het uitgangspunt vormt, bleek na de wedstrijd nog eens, toen Ajax-tral- ner Tomislav Ivic en een groot aan tal spelers van zijn team, over de hoge temperatuur klaagden. „Als het warm is, dan speelt Ajax meestal slecht. Het is dan moeilijk om te blijven lopen," aldus de Joegoslaaf. Vulde René Notten aan, „Het is een saai verhaal, maar dit slome weer werkt nadelig. Bovendien wordt er tegenwoordig steeds met slechte bal len gespeeld. Die kun je haast niet goed plaatsen. Vandaar de slechtste wedstrijd van Ajax in dit seizoen." Dan de tactiek. Altijd al een stok paardje van Joegoslaven, die het gis teren via Ivic en zijn tegenspeler Boskov dus te vertellen hadden in het Olympisch Stadion. Op bijna Italiaanse wijze, bewogen de kop peltjes zich over het veld: Suurbier/ Van der Lem, Van Dord/Best, Ever se/ Melis, Notten/Kreuz, Schoenaker/ Snoeck, Zuidema/Vreysen, Tahama- ta/Brard, Geels/Rijsbergen en Lerby/ Wijnstekers. De angst vierde hoogtij. Luister naar Jan Everse (aanvallend doorgaans op z'n sterkst), de oppo nent van Harry Melis, met wie hij vorig seizoen trouwens nog samen in Feyenoords C-team speelde. Everse: „Omdat Feyenoord op de vleugels zo snel is, kon ik nu nooit naar voren." Suurbier op rechts trouwens ook niet. En dan toch twee goals vanaf Ever- ses kant. Eerst brak Melis (razend snel, maar niet al te behendig) door, die zijn schot door de nerveuze Rob Tervoort maar half gestopt zag. Jan- Kees Snoeck kon vervolgens eenvou dig scoren: 0-1. Everse: „Ik had Melis wel neer kunnen leggen, maar wie rekent er nu op, dat de keeper een schot van dertig meter los laat?" Later, nadat Dick Schoenaker na Feyenoords ouverture-goal met een uitstekende kopbal onmiddellijk voor repliek had gezorgd (1-1), liep invaller Jan Verheyen langs Everse. Diens voorzet leek een makkelijke prooi voor Tervoort. In droevige sa menwerking met Ruud Krol liep echter alles verkeerd. Melis kon van het bijna lachwekkende misver stand profiteren: 1-2. Tervoort later: „Ik had mijn mond open moeten doen." En Everse: „Over die tweede goal hoef ik natuurlijk helemaal niet te praten. Maar toch vervelend, dat er uit de. drie aanvallen over rechts twee doelpunten vallen." Feyenoord, met een soms voortreffe lijke spits Clyde Best, maar in totaal zeker niet imponerend, hoe sympa thiek al die jeugd ook aan doet (Bos kov: „Zeer, zeer, zeer, zeer goed, dit jonge Feyenoord heeft toekomst"), leek toe aan de tweede competitiezege. Maar dat feest ging niet door vanwege René Notten en scheidsrechter Siem Wel linga. In de vierde minuut extra speeltijd bezorgde Notten zijn huidi ge werkgever alsnog een punt. Of: snoepte zijn toekomstige werkge ver een punt af. Buiten het straf schopgebied nam de Twentenaar een vrije trap bliksemsnel. Notten: „Ik profiteerde van die nieuwe regel bij het nemen van vrije trappen. In één keer ging de muur op negen meter afstand staan." Het schot werd van richting veran derd en Treytel was geklopt. Wim Rijsbergen: „Toch was er voldoende organisatie in die muur. Gewoon domme pech, dat Wim van Til die bal tegen de binnenkant van z'n been kreeg. Als we ooit nog eens zo veel geluk krijgen als Ajax, dan zijn we met Kerstmis kampioen." Inderdaad: voor de derde keer (eer der tegen AZ'67 en FC Utrecht) ver dienden de Amsterdammers in de gong een „extra" punt. Wellinga en zijn grensrechter vielen bij die gelijkmaker echter iets te verwijten. Vlak vóór Notten zijn vrije trap nam, verzuimde de Enschedese arbiter een corner aan Feyenoord te geven. Pechvogel Van Til had im mers seconden eerder via een Ajac- ied over Tervoort geschoten. Het ar bitrale duo wist later nergens van. Wellinga: „Ik zal eens naar de televi sie kijken." Uit die TV-beelden bleek Wellinga's misser trouwens niet. Stu dio Sport toonde het bewuste schot van Van Til niet. Zei Eddy Treytel uiter \Z U eliJK de. Q pis* Hovt I uits Sp* gem. Mai NIJMEGEN - NEC heeft in de Goffert niet kunnen aantonen dat het de lijstaanvoerder van. de eredivisie is. De Nijmeegse ploeg won weliswaar met de kleinst mogelijke cijfers van FC VW maar dat de Venlona- ren na de vroege Nijmeegse openingstreffer er niet in slaag den de gelijkmaker of zelfs de volle winst binnen te halen mag een kompleet wonder he ten. Het door Schellekens ove rigens voortreffelijk verdedig de NEC-doel kwam regelmatig onder grote druk te staan maar tot scoren zouden de gasten niet weten te komen. Toch waren daar een handvol moge lijkheden. voor onder meer Hilkes, Jovanovic en Kurcinac die na de hervatting in het veld was gekomen, maar steeds misten zij de goede rich ting of hadden zij de pech dat een Nijmeegse verdediger ter plekke was om naderend onheil te voorkomen. Hoewel het treffen tussen NEC en FC VVV zeker niet van grote klasse was, was het voor de bezoekers van het Goffert-stadion bij vlagen toch een aantrekkelijk geheel omdat bei de ploegen bereid waren tot het ui terste te gaan. Dat had tot gevolg dat vele verbeten duels werden uitgevochten. Posthu mus van NEC en Jovanovic van FC VVV gingen volgens de nogal tole rant leidende arbiter Beek te ver in hun dadendrang en kregen de gele kaart voorgeschoteld. Het enige doelpunt van NEC ont stond in de zeventiende minuut toen voorbereidend werk van Hendriks en Posthumus de middenvelder Huls hof! in staat stelden met een lob FC WV doelman Vieten te passeren. NEC maakte zijn hoge klassering op de ranglijst alleen even waar tijdens de openingsfase van de tweede helft. Toen werden een aantal goede com binaties op de grasmat gelegd. Jans sen en Posthumus stelden doelman Vleten op de proef. Maar de Venlose goalie bleef glansrijk overeind. In de slotfase leek de gelijkmaker van FC VW slechts een kwestie van tijd te worden, maar dankzij een aantal mi raculeuze reddingen van zowel ver dedigers als de doelman van NEC en een forse dosis geluk voor de thuis club haalde NEC alsnog de volle buit binnen. NEC-FC VVV 1-0 (14) 17 Hulshof! I-O. Scheidsrechter Beek Toeschouwers 15 000 NEC: Schellekens, Worbst. Dries Visscher, Mel chers. Willemse, Marijnivsen. Hiddink, Huls hof!, Ronald Hendriks. Posthumus, Janssen (Veeken). FC VVV: Vleten. Schrcurs. Hermans. Rcltkows- ki. Oostrom. Van der Weide. Advocaat. Pala, De Jonge iKurcinaki. Hilkes, Jovanovic door Richard Matthijsse •ROTTERDAM Met verba zing volgt de vaderlandse voet balwereld de verrichtingen van Sparta, dat zaterdagavond te gen Volendam (1-0) zijn vierde overwinning registreerde en daardoor nog steeds hoog op de ranglijst van de eredivisie prijkt. De Rotterdammers le ven momenteel door de reeks van niet voorziene successen in een roes van opgetogenheid, die echter over enkele weken als het werkelijk zware werk volgt, wellicht wreed verstoord zal worden. Het jongste succes op Volendam, dat werkelijk een aanwinst voor de ere divisie kan worden genoemd, was niet het resultaat van kwaliteits voetbal, maar berustte louter op een geweldige dosis inzet, werklust en hardheid. Het technisch bekwaam acterende Volendam had daar niet van terug en nam het scheidsrechter Bart Ram dan ook bijzonder kwalijk dat hij zich zo tolerant had getoond. Trainer Jan Mak van Volendam sprak over een slachtpartij die had geleid tot blessures van Cees Guyt en John van Wensveen, maar wat de oefenmeester het meest dwars zat was het feit dat Ram halverwege de eerste helft niet gezien had dat een inzet van Billy Bond de doellijn had gepasseerd. Een verbaasde scheidsrechter Ram: „Hoe kan die bal nu gezeten hebben? Iedereen heeft kunnen zien dat de bal van de onderkant van de lat het veld insprong." Het pleit overigens voor de Volendamse trainer dat hij de tekortkomingen van zijn eigen formatie niet naar de achtergrond wilde verdringen. „Als je zoveel kan sen (Pier Tol. Cor Zonneveld. Billy Bond) laat liggen, is het niet reéel de schuld bij de scheidsrechter te leggen." Het is zaterdagavond opnieuw Ray Clarke geweest, die in een spranke lende ouverture tekende voor de eni ge treffer waarmee de Brit zijn totaal op zes bracht. Een gelukkig toeval een door De Goey genomen vrije trap was via een Volendamse verde diger voor de voeten van Clarke ge sprongen vormde de inleiding tot wat uiteindelijke voor Volendam op een nederlaag uitdraaide. De Engels- man, die zijn ploeggenoten woensda gavond in Athene tegen AEK, waar Sparta met 4-0 verloor, in de steek had gelaten, verwierf met zijn pro- duktieve actie de dankbaarheid van zijn ploeggenoten. Wim Meutstege: „Clarke heeft ons zijn excuses aangeboden. Die heb ben we geaccepteerd. Voor ons was de kous daarmee af. Dankzij hem verdienen we op het ogenblik lekker. Het bestuur heeft hem een boete 500i opgelegd. Verder liggen we over zijn afwezigheid in Griekenland niet meer wakker". Sparta-Volendam heeft het eerste half uur bol gestaan van spanning, sensatie en knetterend vuurwerk. Peltzer en Van Staveren beukten in deze fase tegen paal en lat, terwijl Volendam via Cees Guyt een schot losliet, dat door Meutstege te nau- NEC-FC VW 10 FC Den Haag-FC Amsterdam 3-1 Sparta-Volendam 1-0 PSV-Telstar 1-0 FC Twente-Go Ahead 3-1 Haarlem-Roda JC 0-0 Ajax-Feyenoord 2-2 FC l'trecht-NAC 3-1 AZ'67-Vitesse 4-0 NEC 6 6 0 0 12 16- 3 PSV 6 5 1 6 11 16- 2 Sparta 6 4 2 0 10 10- 2 Ajax 6 4 2 0 10 11- 5 AZ'67 6 3 2 1 8 21- 8 FC Den Haag 6 4 0 2 8 15-10 Feyenoord 6 1 4 1 6 10- 7 FC VVV 6 2 2 2 6 9- 7 FC Twente b 2 2 2 6 7- Roda JC 6 2 2 2 6 6- 9 Volendam C 2 1 3 5 8- 7 Vitesse 6 2 1 3 5 5-12 FC Utrecht 6 2 0 4 4 8-10 NAC 6 1 2 3 4 3- 6 Go Ahead 6 1 1 4 3 8-17 Haarlem 6 0 2 4 2 0-11 FC Amsterdam 6 1 0 5 2 5-22 Telstar 6 0 9 6 0 2-16 Zondag NEC-AZ 67. FC WV FC Den Haag, FC Amsterdam-8parta. Volendam-PSV. Tol star-FC Twente. Roda JC-Ajax. Feyenoord-FC Utrecht. 2-0 Wageningen-SC Cambuur SC Amersfoort-Veendam 1-0 Excelsior-De Graafschap 1-0 FC Dordrecht-MW 1-2 PEC-SVV 4-0 FC Vlaardingen-Hrraeles 0-0 Fortuna SC-Eindhoven 3-0 FC Groningcn-Helmond Sporl 2-0 Heerenveen-FC Den Bosch 4-0 MVV PEC Fortuna SC Heerenveen Excelsior Willem II Wageningen Heracles FC Den Bosch De Graafschap FC Groningen SC Amersfoort Eindhoven SW Veendam SC Cambuur FC Vlaardingen Helmond Sport FC Dordrecht 5 4 10 9 (4119 5 3 2 0 8 5 4 0 1 8 6 2 4 0 8 5 2 2 1 6 6 2 2 2 6 6 14 16 6 2 2 2 6 6 3 0 3 6 6 2 13 5 6 2 13 5 6 2 13 5 6 2 13 5 5 12 2 4 5 2 0 3 4 6 12 3 4 6 0 3 3 3 6 0 15 1 II- I 13- 5 8- 2 9- 3 9- 3 5- 4 7- 6 5- 6 7- 9 7-11 11- 9 4- 7 6-10 7-13 4- 6 6- 9 5-10 5-10 4-10 Zaterdag: SC Cambuur-SC Amersfoort (19 30» De Graafschap-FC Dordrecht (20 001. MW PEC Zwolle (19 30). Eiadhovcn-FC Groninger (18.00), Zondag: Veendam-ExceUior. SVV-FC Vlaardin gen. Heracles-Fortuna SC, Helmond Sporl Heerenveen. FC Den Bosch-Willem 11. Na een misverstand tussen Ruud Krol en doelman Rob Tervoort brengt Harry Melis de stand op 1-2. nog: Toen we het veld afliepen, zei die grensrechter tegen Boskov: „Sor ry hoor, maar het was een corner." Ajax-Feyeaoord 2-2 (0-0). 60; 8noeck 0-1. 61: Schoenaker 1-1, 80: Melis 1-2, 90: Notten 2-2 Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers 38000. Ajax: Tervoort. Suurbier. Krol. Van Dord, Ever se; Notten, Schoenaker, Zuidema (Erkent), Ta- hamata (Araesen), Geels. Lerby. Feyenoord: Treytel; Wijnstekers. Rijsbergen. Jansen, Brard, Vrcysen, Kreuz, Snoeck (Ver heyen), Van der Lem (Van Til), Best, Melis. Kees Kist heelt zijn voorsprong In het topsco- rersklassement tot twee doelpunten vergroot HIJ zelf scoorde op de zesde speeldag eenmaal, maar zijn naaste concurrenten wisten niet te doelpunten. Henk van Leeuwen maakte door zijn twee goals tegen FC Amsterdam een sprong van de achtste naar een gedeelde twee de plaats. 1 Keea Kist (AZ) 8 2 Henk van Leeuwen (Den Haagi. Ronald Hendnks iNECi en Ray Clarke (Sparta) 6 5 Johnny Metgod (AZi. Kees van Kooien (Go Ahead Eaglesi en Lorenz Hilkes (WV) 5. 8. Kristen Nygaard (AZi, Harry Lubse (PSVl en Willy van der Kuylen (PSV) 4. II Ruud Oeels (Ajaxi. Dick Schoenaker <AJaxi. Rob Melis (Feyenoord», Tommy Krtstiansen (Go Ahead Eaglesi, Frans Janssen (NEC) en Leo van Veen (Utrechti 3. negen onlmoeUngen tweeëntwintig maal ge scoord. De topscorers na de vijfde speeldag kamen niet tot doelpunten Daardoor kon Yoen Banhoffer. die twee maal voor PEC Zwolle het net vond. oprukken naar een gedeelde tweede plaats Achter Van der Ham van Cambuur. die met vijf doelpunten aan de leiding bleef. 1. Van der Ham (Cambuur) 5. 2 Banhoffer ("PEC/Zwollei. Houtman (Groningen». Rogge veen (Excelsior» en Peltsman (SVV) 4. 6 Polko (Graafschap). Kreekels (Eindhoven). Veldmate (Gronlngem. Waalderbosch (Groningen). Klljn- jan (Dordrecht!. Peters iDen Bosch». Bi&h »Wa genmgeni. SmeeU (MVV) en Kowalik (MVV) 3 Eersteklas.- A: AZ '67-AJax 0 0. FC Utrecht- Haarlem 2-5. Feyenoord-FC Twente 1-1, NAC- PSV 2-3. FC Amsterdam-Sparta 4-3, De Graaf- schap-FC Den Haag 1-0, Volendam-NEC 1-1 Tweede klasse A: PEC Zwolle-FC Groningen 0 1. SC Amersfoort-Vltesse 4-0. Veendam-Hera eie» 5-0. SC Cambuur-Oo Ahead 0 2 Tweede klasse B: WlUem II-FC Vlaardingen 10. FC Dordrecht-Fortuna 8C 3-0 Helmond Sport FC Den Bosch 1-2 Excelsior Eindhoven 3 3. SVV Roda JC 1-4. FC VW MW 0-2 wernood uit de linkerhoek kon wor den gekopt. Een fraaie actie van Volendammer Pier Tol werd door Balkestein op de rand van de straf schopzone ten koste van een overtre ding onderbroken. Scheidsrechter Ram hield de gele kaart echter in zijn zak. De overtreding van Balke stein was symptomatisch voor de 'wijze waarop de defensie van Sparta de acties van Volendam trachtte te ontregelen. De tot dusverre met PSV sterkste verdedigingsgordel van de eredivisie liet een uitgesproken zwakke indruk achter. Volgens trai ner Cor Brom van Sparta was dat in hoofdzaak toe te schrijven aan de afwezigheid van de geschorste Ma- rijt wiens plaats werd Ingenomen door de onervaren Geert Jansen, die nog lang niet rijp blijkt te zijn voor het zware werk. De 7000 toeschouwers hebben daar entegen bewonderend de verrichtin gen gadegeslagen van Fred André. de stoere 35-jarige verdediger van Volendam. André groeide in deze grillige ontmoeting uit tot de beste speler. Met zijn ijzersterke conditie vocht hij tot de laatste minuut voor de gelijkmaker. André was zowel achter als voor te vinden. Halverwe ge de tweede helft sloeg hij met het hoofd de bal keihard in het Sparta- doel. Doelman Doesburg stond, he laas voor Volendam en Fred André op de juiste plaats. SPAKTA-VOLENDAM 14 (14) II Clarke 1- 0 sparta Doesburg: Bert Janaen. Balkestein. Meutstege, Weerdenburg. De Goey. Clarke. Van Staveren, Peltzer, Falke. Geert Janten. voirndam: Koning, Mol. Andre, Ouit iBraami, Van Wentveen Kramer). Jonk. Blily Bond. Helling, Dtck Bond. Zonneveld. Tol. De gegevens van toto 36 zijn: aantal deelne mers 215.553, Inleg: 690 626 prljzenbedrag 328.047, eerste prijs 131.219 tweede prijs 82 012 -. derde prijs: ƒ114 814 De juiste cij fers zijn: l-l-l-l-t-3-3-1-1-1-1-3-1. De gegevens van lotto 36 van dit weekeinde zijn: aantal deelnemers: 822.878. inleg 3.339 562 -. prtjzenbedrag 1 586 291 -. eerste Prijs: 555 202 -, tweede prijs 158 629 derde prijs 237 944.-. vierde en vijlde prijs 317 258.-. De Juiste getallen zijn; 1-5-10-18-26- 28 ReaervegetaJ 15. HAMBURO In de WestdulUe lotto zijn de volgende winnende getallen getrokken: 3 21 24 28 29 36 Reaervegetal: 34. De winnende getallen in de loterij ,,8piel 77". zijn: 9 3 7 9 0 5 2. DEN BOSCH De wedstrijd BVV-RKC uit de hoofdklasse C van de zondagamateurs is acht minuten voor het eindsig naal bij een stand van 1-0 in het voordeel van de thuisclub door scheidsrechter P. F C. Mlchlelse gestaakt. Aanleiding hiertoe was de rel, die bij het nemen van een hoekschop door de RKC-speler W Wisse ontstond. De Waalwijkse voet balier reageerde op een opmer king uit het publiek en moest als gevolg daarvan een klap van een toeschouwer tegen het hoofd Incasseren, waardoor hij tegen de grond ging.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9