Ondanks verlies basis voor succes België haalt niet uit Zege PSV via penalty 1 NAC verdediging steeds in paniek AZ wel winst geen klantenbinding Excelsior vergeet het publiek FC Amsterdam hoopt weer op herstel Twente bijna in slaap Makkelijke zege FC Utrecht Overwinning op IJsland blijft beperkt tot 4-0 Verlies Red Boys Re H w; OI Dc Vitesse toch nog met grote nederlaag naar huis (4-0) MAANDAG 5 SEPTEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet door Peter Onvlee DEN HAAG Er gloort tóch weer perspectief voor FC Amster dam. Vijf duels op een rij weliswaar is de formatie van trainer Pim van de Meent nu verslagen, maar na de confrontatie in en met Den Haag (3-1) overheerste voor het eerst sinds weken het vertrouwen in de toekomst. Heinz Stuy, de nog altijd geblesseerd langs de lijn toekijkende doelman: „Ik heb nu een aantal kansen gezien, nog niet benut, maar toch, méér dan de laatste weken. Ik dacht dat de ploeg op de weg terug is.MEn Pim van de Meent: „Ondanks de nieuwe nederlaag ben ik toch tevreden. Dat laatste, dat vertrouwen in de toekomst, is begrijpelijk. FC Am sterdam toonde bij een vooral in de eerste fase van de tweede helft agres sief en slagvaardig FC Den Haag. dat het wel degelijk mogelijkheden bezit om in de hoogste voetbalafdeling mee te komen. Individueel deden zeker in de eerste speeltijd aanval lers als Van Bommel. Wetzel en Stout niet voor hun directe tegen standers Jol. Zondervan (aanvanke lijk onzeker vervanger van de met een knieblessure op de tribune zit tend e Korevaar) en Toet onder en op het middenveld toonden Kamp- hues. Van der Merkt en Otto wéinig ontzag voor het gerenommeerde trio Kila (250 keer in ADO/FC Den Haag). Schoenmaker en Albertsen. Van de Meent dan ook terecht terug blikkend: „Als je het spel in die periode ziet, de arbeid die er is ver richt toen en over de gehele wed strijd, dan moet je ondanks het ne gatieve resultaat toch wel tevreden zijn. Er is nu in ieder geval weer iets om verder uit te bouwen. Dit optre den kan vertrouwen geven voor de komende weken. Dat gevoel onder ken je ook bij de spelers. Voor het eerst is de spelers niets te verwijten. Desondanks verloor FC Amsterdam. Niet alleen omdat het drie spelers Henk van Leeuwen oog in oog met FC Amsterdams derde doelman, Mario Folkertsma. Van Leeuwen maakte twee doelpunten voor FC Den Haag maar bij deze poging is hij niet succesvol. miste na het gele kaartenfestijn van vorige week tegen NEC (scheidsrech ter Mulder bestrafte toen eerste re- serve-doelman Raven, Van Veenen- daal en Visser), maar vooral omdat het de mogelijkheden in de (voor zichtig gespeelde, volgens Den Haag te negatieve) eerste helft niet uit buitte. Want nadat Bert Goemans met een afstandschot FC Den Haag op 1-0 had gezet (tweede reserve doelman Mario Folkertsma. onzeker optredend, reageerde te laat, terwijl De Jong te veel ruimte aan Goemans toestond om de bal rustig te kappen) hadden Leen van der Merkt, Co Stout en Ton Kamhues kansen op de gelijkmaker en méér gekregen. Ver der dan een wegens buitenspel afge keurde Stout-treffer kwam Amster dam echter niet. Van de Meent: „Zoiets krijg je wanneer je al vier wedstrijden op een rij verloren hebt. Zelfs bij het doelpunt van Van der Merkt ging de tweede, moeilijker bal er pas in. Er was nog méér waarom FC Am sterdam tneslotte met lege handen naar huis moest. FC Den Haag, na de rust. directer en agressiever spelend, buitte ook de duidelijke zwakte van de Amsterdamse ploeg uit. Van Bommel met name verzuimde ook in verdedigend opzicht zijn vele moge lijkheden in de strijd te werpen, wat Martin Jol de gelegenheid bood veel vuldig en snel aan de rechterkant op te komen. Het leverde na de wisse ling twee beslissende treffers op. Bei de van spits Henk van Leeuwen, bezig aan een tot nog toe beter FC Den Haag-jaar. Beide keren ook kop pend. De eerste na een beauty van een pass van Schoenmaker en een trekbal van Albertsen, de tweede na een voorbereidende actie van Jol en opnieuw Albertsen. Van de Meent: „Iedereen heeft het steeds maar weer over „Stengel". Hij is zo goed zo en zo goed zus. Het is ook een goede speler, hij verdient een kans in een of ander elftal, maar hij heeft ook nog tekortkomingen. Dit meeverdedigen is er inderdaad één van." FC DEN IIAAG-FC AMSTERDAM 3-1 (1-0) - 4 Goemans 1-0, 57 Van Leeuwen 2-0. 73 Van Leeuwen 3 0. 82: Van der Merkt 3-1. Scheids rechter: Weerink. Toeschouwers: 6500. FC Den Haag: Galjé; Jol. Perazic. Toet. Zonder van; Kila. Schoenmaker. Albertsen; Hoekema. Van Leeuwen. Goemans (Ouwehand). FC Amsterdam: Folkertsma; De Jong (Wigge- mansseni. Koopman. De Leeuw. Swart: Otto. Van der Merkt, Kamphues iSwerisseni; Wetzel. Stout. Van Bommel. ENSCHEDE FC Twente heeft, gadegeslagen door amper 7500 toe schouwers. onder wie manager Joc Wallace van Glasgow Rangers, de tegenstander van de Enschedëers in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, zijn tweede zege geboekt. Dat ging met 3-1 ten koste van Go Ahead Eagles, dat met deze cijfers nog re delijk wegkwam. Vooral in de eerste helft domineerden de Enscheërs. Zij waren hun tegenstanders over alle linies de baas en slechts door het hanteren van harde middelen in de sterk gewijzigde defensie lukte het de Eagles de schade minimaal te houden Nadat er aan beide zijden een paar grove blunders waren be gaan (doelman Spijkerman aan de ene kant. Bloemberg en Mühren aan de andere) opende Gritter in de 24e minuut de score. Koppend liet hij zijn eerste competitie-treffer note ren: 1-0 De Enschedese aanvalsleider moest een kwartier na de pauze het veld ruimen, nadat hij in een kopduel een gescheurde wenkbrauw had opgelo pen. die met zes hechtingen gedicht moest worden Bloemberg, dc ver vanger van de geblesseerde Thijs- sen, liet 2-0 aantekenen en daarna geloofde Twente het wel. Dat bleek 20 minuten voor het einde teen Kristiansen op zijn dooie ge mak door mocht wandelen om 2-1 op het scorebord te brengen. Een blunder van Van Gerven bij een vrije trap van Kist leverde inder daad bijna 2-2 op. maar de inmid dels ontwaakte Enschedeèrs rea geerden prompt, door bij de direct daaropvolgende aanval via Bos de marge weer op twee doelpunten te brengen Wallace vond Mühren. Thoresen en Wildschut de beste spe lers bij Twente. FC Twrnlc-C. Ahead E*elo 3-1 (ï-8). 24 GrJttCT 1-0. 34 Bloemberg 2-0. 70 Krtstiansen 2-1. DO Bos 3-1 Scheidsrechter Van Etlekoven Toe- achouwen 7500 M T»r»tr Van Gerven. Van Icnri. Drost. Overweg. Wildschut, Bloemberg. Van der Vall. Muhn n Bus Oritu r 'PahlpUU., Thoresen (Van Ooatcrooti U Aheml Spijkerman Koopman. Oude VVrxselmlr Lodewegev Kul, Van der Pu iVuv koTi<Woudsma Kucrver. Orocncwcg iSai- luchbergcri. Van Kuoten, Knstian .cn Telstar is dus in het PSV-stadion niet afgegaan, hoe gehandicapt het ook was. De ploeg uit Velsen trad aan met een vijftal krachten uit het c-team. dat 's middags niet tegen jong Wageningen had kunnen aan treden, omdat er niet voldoende spe lers voor het reserveteam beschik baar waren. Het leek dus een eenvoudig karwei voor PSV te worden. De Eindhoven- se ploeg verzekerde zich al meteen van een duidelijk veldoverwicht, doch slaagde er maar niet in doel man Van der Meeren te passeren, hetgeen ertoe leidde dat het over zicht bij PSV steeds slechter werd. Telstar kwam voor de rust tot rede lijke tegenstoten, maar zag daarvan in de tweede helft af, ook nadat het in de zesde minuut op achterstand gekomen was. Van der Meeren had in eerste instantie een doelpunt van René van de Kerkhof voorkomen door de PSV-er bij een doorbraak bij de benen te grijpen, maar was kans loos tegen het. schot dat Van der Kuylen op gezag van scheidsrechter Draaisma vanaf elf meter mocht los sen (1-0). PSV drong nog even aan, maar acht te het snel voor gezien. In de slotfase ondernam Telstar nog pogingen om PSV een punt afhandig te maken. Het miste daarvoor echter de kwali teit. Het was een zeer teleurstellende wedstrijd, waarin PSV de kansen heeft laten liggen. PSV-TELSTAR 1-# (0-0) 51 Van der Kuylen istrafschop) 1-0. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: '20.000. PSV: Van Beveren; Krijgh. Brands. Van Kraay, Poortvliet; Willy van de Kcrkhol. Van der Kuy len. Deykers. Rent van de Kerkhof. Lubse. Deacy Tclslar: Van der Meeren; Driessen; Stam. Van Essen. Kerkhof; Van Oorschot, Hegeman. Jon ker. Staats. Mikkelsen iCaiJouwi. Hendriks. UTRECHT NAC had jeugd-international Beusenberg als laatste man opgesteld in de wedstrijd tegen FC Utrecht, maar dit was toch wel wat te veel van het goede voor deze jonge knaap. De ervaring ontbrak en daarmee de organisatie in de NAC-defensie waardoor FC Utrecht vooral voor de rust aanhoudend gevaarlijk kon worden. Vooral op links, waarbij Flight zich als opkomende vleugelverdediger onderscheidde, ontstond voor NAC het nodige gevaar. Uit een voorzet van Flight kopte Hamberg FC Utrecht al na negen minuten naar 1- 0 en daar NAC niet in staat was over te schakelen op een wat aanvallen der concept, bleef het voor het doel van Jan de Jong moeilijk. Na enkele reddingen van de NAC- doelman bij schoten van Van Veen en Hulsthorst werd het in de 21e minuut toch nog 2-0. Uit een hoek schop van Hulsthorst zorgde Cabo voor de tweede Utrechtse treffer. Na de rust was Beusenberg vervan gen door Mohorovic, die in de aanval ging spelen. Veel gevaar kwam daar ook niet uit, zeker niet toen Huls horst en Van Veen in de vierde mi nuut samen op avontuur gingen en laatstgenoemde fraai voor 3-0 zorg- Doelman Paul van der Meeren stuit René van de Kerkhof. Uit de toegekende strafschop zal Willy van der Kuylen (hij houdt op de achtergrond toezicht) het enige PSV-doelpunt tegen Telstar maken. EINDHOVEN PSV heeft heel wat meer moeite met Telstar gehad dan na een blik op de ranglijst verwacht mocht worden. Het Eindhovense team kon ternauwernood het grote veldoverwicht met een zege van 1-0 gestalte geven en had daar bovendien nog een strafschop voor nodig. ANTWERPEN Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Eén speler nog geen elftal. IJsland heeft het zaterdagavond in een sfeerloos Anderlecht-stadion in Brussel ondervonden. Asgeir Sigurvinsson mocht in de kwa lificatiewedstrijd voor het we reldkampioenschap voetbal te gen België de grote ster zijn, het baatte de ploeg van Tony Knapp niet. IJver was immers eigenlijk de enige verdienste van de bezoekers. Daarbij kwam nog dat de 23-jarige Ami Stefansson die vorig jaar in Reykjavik ook tegen Nederland on der de lat stond pas aantoonde dat hij wel degelijk kan keepen toen het, door drie blunders van hem en een strafschop, al 4-0 voor de Belgen stond. Een score die tevens de eind stand werd. Knapp had drie speler van het elftal, dat drie dagen eerder in De Goffert met 1-4 van Nederland verloor, uit de ploeg gelaten. Het waren Arni Sveinsson, Ingi-Björn Al- bertsson en Teitur Thordarson. Eli- asson en Hallgrimsson in Nijme gen actief als wisselspelers namen hun plaatsen in. Evenmin als Nederland heeft een tegenvallend Belgisch elftal voor een monsterscore gezorgd tegen de zwakke tegenstander. „Ik heb daar geen verklaring voor", zei plaatsver vangend bondscoach Jan Zwart kruis na afloop," „ook het pressie- voetbal na rust heeft daar niet voor kunnen zorgen." De treffers waren alle het gevolg van grove fouten van de tegenstander. Werkelijk goede acties van de Bel gen waren schaars. Te meer ook om dat de teruggekeerde Raoul Lam bert zich allerminst waarmaakte. Nieuweling Jan Ceulemans had voorts zeker niet die precisie van zijn befaamde naamgenoot uit de biljart- sport. Zelfs vrijstaand voor open doel faalde de man uit Lierse twee maal. Was het wonder dat de suppor ters van Anderlecht gingen roepen om Robbie Rensenbrink? Asgeir Sigurvinsson stond voor een onmogelijke opgave. De talentvolle aanvaller van IJsland moest vaak al in de achterste lijn de aanval opbou wen om vervolgens het numeriek sterk bezette maar niet indrukwek kend spelende Belgische midden-' veld alleen trachtten te overwinnen. De IJslander, die voor Standaard Luik uitkomt, moest eigenlijk die aanval dan ook nog zelf afronden. Desondanks kregen de bezoekers nog mogelijkheden. De schoten wa ren echter zo slap dat ze amper die naam mochten hebben. Tweemaal hadden de Belgen zeker geen pech bij acties van Sigurvinsson. Al in de zesde minuut liep hij vrij door de verdediging. Doelman Jean-Marie Pfaff redde ten koste van een hoek schop, die echter niet werd gegeven. Na een klein half uur keerde vervol gens de lat een flitsend afstands schot van dezelfde speler. Het was een eenzijdige wedstrijd, de IJslanders konden met alleen hun strijdlust en een briljante Sigurvins son zelfs het matige Belgische elftal niet weerstaan. BELGIe-IJSLAND 4-0 (2-0).- 15: Van Binst 1- 0. 20: Martens (strafschop) 2-0. 60: Courant 3-0, 65: Lambert 4-0. Toeschouwers; 8000. Scheids rechter: Thime. BELGIe: Pfaff; Van Binst. Broos, Meeuws, Martens; Coóls, Van der Eist, Van der Eijcken; Courant. Lambert. Ceulemans. IJSLAND: Stefansson; Olafur Sigurvinsson, Gudlaugsson. Torfasson, Geirsson; Atli Ed- valdsson, Eliasson, Hilmarsson, Halgrimsson (Thordbjörnsson); Asgeir Sigurvinsson, Leifsson. STAND GROEP VIER: Nederland 4 3 1 0 7 9-3 België 4 3 0 1 6 7-2 IJsland 5 1 0 4 2 2-10 Nrd Ierland 3 0 12 12-5 Programma: 21 sept: Noord-Ierland IJsland, 12 okt: Noord-IerlandNe derland, 26 okt: NederlandBelgië, 16 nov: Noord-IerlandBelgië. BUNDESLIGA Met Schalke'04 heeft zaterdag de vierde lijstaanvoerder zijn entree gedaan in de nauwelijks zes wed strijden op gang zijnde Bundesliga. De successenreeks van de 1 FC Köln werd bij FC Saarbrücken met 1-0 gestopt. De man, die de rem in wer king stelde, was amateur internatio nal Heinz Traser. Hij maakte in de 56ste minuut het enige doelpunt. Europese bekerwinnaar Hamburger SV blameerde zich met 0-2 in de lokale derby tegen nieuweling St. Pauli. De held van de ontmoeting was doelman Rynio van St. Pauli, die door kordaat ingrijpen in de voortdurende afweerslag voor zijn DIFFERDINGEN Het Luxem burgse Red Boys Differdingen, dat op woensdag 14 september voor de eerste ronde voor de UEFA-cup in Alkmaar zal moeten aantreden te gen AZ'67, heeft zijn eerste wed strijd voor de Luxemburgse compe titie zondag verloren. In Differdin gen won de tegenstander US Rue- melingen met 2-1. doel zelfs Duitslands nationale doel man Kargus aan de overkant van het veld overtrof. Laatstgenoemde beklaagde zich luidkeels ten aan- schouwe van 48.000 bezoekers over de onzekerheid in de verdedigingsli nie voor hem. Voorstopper. Nogly had een uiterst zwakke dag. Hij kon St. Pauli's aanvaller Gerber niet aan. Deze zorgde in de dertigste minuut voor het eerste doelpunt, waarna Kulka drie minuten voor tijd er 0-2 van maakte. Borussia Mönchengladbach-FC Kaiserslautern 2-2, Hamburger SV-FC St. Pauli 8-2. FC Schal- ke 04-Fortuna DOsseldorf 1-0, FC Saarbrücken- 1 FC Köln 1-0, Eintracht Braunschwelg-Werder Bremen 2-1. FC Bayern Munchen-VFL Bochum 1-1. MSV Dulsburg-1860 Munchen 1-1, Hertha BSC Berlln-Eintracht Frankfurt 2-0, Borussia Dortmund-VFB Stuttgart 4-1. ENGELSE LEAGUE Arsenal-Nottingham Forest 3-0, Birmingham City-Liverpool 0-1. Bristol City-Aston Villa 1-1, Coventry City-Leeds United 2-2. Derby County- Manchester United 0-1. Everton-Wolverhamp- ton Wanderers 0-0, Ipswich Town-Chelsia 1-0, Manchester City-Norwich City 4-0. Newcastle United-West Ham United 2-3, Queens Park Rangers-Leiceister City 3-0, West Bromwich Albion-Middlesbrough 2-1. SPANJE Hercules-Gijon 1-0. Santander-Elche 2-0, Cadiz- Rayo Vallecano 2-1, Atletlco Madrid-Valencia 3-0. Barcelona-Real Socledad 1-0, Atletico Bil- bao-Betis 0-0. Salamanca-Real Madrid 2-1. door Erik Oudshoorn Maurice Martens schiet België uit een strafschop naar 2-0 tegen IJsland. ROTTERDAM Het moet wel| buitengewoon vurige Excelsior-i hanger zijn geweest die na het van Excelsior-De Graafschap in zijn woning op de Rotterdai oost-zeedijk triomfantelijk de r< zwarte vlag uit het kozijn stak. zou hij de uitslag slechts van: radio hebben vernomen? In elk: val was het een beschamende dj| Want niemand ook Excelsior had na een middagje Woudest reden tot juichen, laat stj vlaggen. Want ook ditmaal bleek weer: iij eerste divisie gebeurt eigenlijk alles; er wordt ruw gespeeld, ners vliegen elkaar in de haren, c mannen worden weggepest, n. goed voetbal blijft een zeer scha artikel. Daar was iedereen het op het zoj ge (toch nog iets positiefs) Wou stein wel over eens. Trainer Ti Libregts kwam zelfs een beetje t ontschuldigend gebarend uit kleedkamer gestapt: „Ja, jongi ik weet 't'\ begon hij somber ti een journalist hem een kleurenpi voorhield die tijdens de wedstj uit verveling was vervaardigd. volgens: „Ik kan het toch óók i helpen? Je ziet wat er bij ons in veld rondloopt. Daar kan je wei van verwachten. Zij zijn niet machte een grootse partij vooii toveren. Daarnaast moest ik Stn Van Toer en Nijssel missen wegj blessures. Maar toegegeven, da geen excuus". Inderdaad was dat geen excj want het is zeer de vraag of dit I zonder kwetsuren wel in de ba had gestaan. Excelsior heeft gew geen vedettes om de toeschouw op een genoeglijke middag te tij teren. Alleen met een geweldige I sis inzet kan de ploeg dit seizi resultaten bereiken. Promotie ni de eredivisie lijkt daarbij ui sloten. En De Graafschap? Hetzelfde la een pak. Ook de Doetinchemn konden het publiek geen vertier den. De clubleiding heeft daarv wel een enigszins acceptabel exc achter de hand. Manager Joop de Klink legt uit: „Van de eredivi ploeg konden wij maar vijf spe vasthouden (Van Zoghei, Mint Koenders, Kerlin en Van Veen daal, red.). We zijn opnieuw beg nen met een verjongd elftal (gen deld 22 jaar, red.) dat nog een be op elkaar moet inspelen. Dei danks proberen wij in tegenstel tot wat ik Excelsior vanmiddag zien presteren thuis aan klantenti ding te doen. Hoe? Gewoon dq rücksichtlos aan te vallen. Daart had Excelsior ook moeten overga] na die vroege goal". De alom bekende Graafschap-dd man Van Zoghei afsluitend: „I hinken eigenlijk nog een beetje twee gedachten. In alle duels vallend voetballen of alleen op ei| veld aanvallend en uit behoude] Na de 6-0 nederlaag tegen MW i we uit schrik overgeschakeld op laatste speelwijze. Als kijkspel v dit zeer pover. Geef ik toe. Mi uiteindelijk ging het niet om c publiek". En zo kwam dat menigeen zich g teren op Woudestein zat te verbij j over het armetierige voetbal dat schril contrast stond met het dj Ajax-Feyenoord waarvan de sta steeds werd doorgegeven. Gelukj maar, want zo was er toch nog sp ke van spanning al ging het om d onzichtbaar duel. Exccl&ior-Dc Graafschap 1-0 (1-0). 15: Teyl Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers 3 Excelsior: Van de Roer; Tabbemee. Roggeu Van de Munnik, Van Vugt, Pot, Pattiama. 1 Roos, Van Diggele. Waslander. De Graafschap: Van Zoghei; Mintjes, Gerrit Kerlin, Schreur; Koenders, Pieneman. Veenendaal; Brinks (Hiddink), Polko, Neeling. Forluna SC-Eindhoven 3-0 (1-0) 34: KUIJS 61: Zuidersma 2-0,81: Ruijs 3-0. Scheidsrech Mulder. Toeschouders: 5.000. Wageningcn-Cambuur 2-0 (1-0) 20: Hazell ke 1-0, 65: Menting 2-0. Scheidsrechter. Cor Toeschouwers: 4000. SC Amersfoort-Vcendom 1-0 (0-0) 70: Ver ten 1-0. Scheidsrechter Jansen. Toeschouw 1500. FC Dordrcchl-MW 1-2 (0-1) - 41: Kowallk 55: Klijnjan 1-1, 56: Hulshoff 1-2. Scheidsri ter: Jonker. Toeschouwers: 5000. PEC/Zwolle-SW 4-0 (2-0)12: Fransen 1-0, Banhoffer 2-0, 62: Banhoffer 3-0, 76. IJzerma 0 Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouw 3500. FC Vlaardingcn-Heraclcs 0-0 Scheidsrech Thomas. Toeschouwers: 2500. FC Groningcn-Helmond Sport 2-2 (2-0) - Veldmate 1-0,12: Houtman 2-0: 51 Van der 1-2: 90: Fransen 2-2. Scheidsrechter: Geu Toeschouwers: 3500. Heerenvcen-FC Den Bosch 4-0 (0-0) 49: J man 1-0, 55: Rorlje_2-0, 60: Kenten 3-0, Kenten 4-0.' Scheidsrechter: Oetelmans, •schouwers: 5000. doi AM Fej del coa zeg me toe spe ma we] we] Zo het bij tie doe het (Bn Pra zou trai kur telc „Er wis pas der Bo: koi Noi wat doe wel doo AM£ voor spel plaa troel Bngi Dat 2 Voor: buite teger ga's, veria lijk eens niet beelc ha; altij pun Hug lijkl bral De mat de c bles stop wer( De Lim spit: Boe: ever In Zieg van van haa: Gans Haarl Melci sen Roda Ehler iToor de. Cote werd bij Utrecht vervangen door Van Staa, die echter maar enke le minuten meespeelde. Bij zijn eer ste actie raakte hij al geblesseerd en werd vervangen door Van Maurik. Werd er voor rust bij vlagen nog wel eens aardig gevoetbald, na rust was het mede door het uiterst slordige spel van de thuisclub een slaapver wekkende vertoning, waaraan ook de treffer van Brouwers uit een han dig boogballetje van Quaars niets kon veranderen (3-1). Bakker kreeg van scheidsrechter Keijzer een ver maning wegens opmerkingen over leiding. FC UTRKCIIT-NAC 3-1 (2 0) - 9 Hamberg 10. 21 Cabo 2 0. 49 Van Veen 3-0. 79 Brouwers 3-1 Scheidsrechter Keyzer Toeschouwers 7500 FC uircrhi Islatov. Tervoort, Schubert, Wlc- kel. Flight Hildebrand. Coté iVan Staa. Van Maunki. Cabo, Hamberg. Van Veen. Hulshorst NAC: De Jong. Krijnen, Dicrekx. Beusenberg iMohorovici. Budisic. Bakker. Necskens. Quaars. Damcn. Brouwers, Storm ALKMAAR AZ'67 en Vitesse hebben de 11.000 toeschouwers weinig waar voor hun entree geld geboden. Afgezien van de vier treffers voor de thuisclub, twee voor en twee na rust, viel er voor de toeschouwers bitter weinig te genieten. Alleen in de eerste helft van het treffen kwamen de Noordhollanders bij vlagen tot redelijk voetbal, waarvan Wim van Hanegem en Jan Peters de drijfveren waren. Het rommelige begin van zowel AZ als Vitesse culmineerde in de veer tiende minuut tot een partijtje schoppen en slaan voor het doel van AZ-doelman Meskovic. Met een sli ding wilde Henny Veenstra van Vi tesse de bal achter Meskovic werken, maar de Arnhemmer gleed door en botste daarbij onfortuinlijk tegen de Joegoslavische AZ-er op. Meskovic haalde fors met de vuist uit, waardoor Veenstra met een bloedneus en een gele kaart die scheidsrechter Berrevoets hem we gens te onbesuisd aanvallen aan bood naar de dug-out terugkeerde. Meskovic bleef in het tumult ver schoond van het geel. Afgezien van dat ene moment had AZ in dat eerste kwartier een licht veldoverwicht dat binnen twee minuten in twee treffers zou uitmonden. In de 17e minuut profiteerde Nygaard van een fout in de Arnhemse defensie en nog geen minuut later stond AZ comfortabel op een voorsprong van 2-0. Van Ha negem kromde de bal naar linksbui ten Van Marwijk, die keurig Kist aanspeelde. Het schot van Kist was hard genoeg: 2-0. Dat AZ daarna niet meer tot scoren kwam was verwonderlijk en tegelij kertijd tekenend voor de formatie van Notermans-Kraay. Zelfs diep gaande acties van Hovenkarap en Van Rijnsoever resulteerden tot aan de tweede helft niet in treffers. Vites se, al tevreden met een 2-0 achter stand, wilde ook geen initiatief ne men om de nederlaag niet nog groter te laten uitvallen. Het duurde tot de 33e minuut van de tweede helft, eer Jan Peters na een combinatie met invaller Ursem plot seling en verrassend voor doelman Beukhof uithaalde: 3-0. Daarna was Vitesse's hoop op een aansluiter treffer helemaal verdwenen. AZ 1< de even op, hetgeen uiteindelijk een vierde doelpunt resulteerde. 0 nu stond Peters op de juiste pla na voorbereidend werk van Hov kamp en een misser van Kist. twee treffers in het laatste kwar van AZ'67 Vitesse gaven de uite een flatterend beeld van het duel zich vooral op- het middenveld speelde. AZ S7-VITESSE 4-0 (2-0) 17: Nygaard 10 Kist 2-0. 78: Peters 3-0. 85 Peters 4-0 Sch< rechter: Berrevoets. Toeschouwers: 11.000. AZ'67: Meskovic; Van Rijnsoevcr. Spe Arntz, Hovenkamp; Peters, Van Hanegem. gaard. Metgod iVosmaeri. Kist, Van Mat lUrsem). Gerdzen iBursac), Hendriks. Meijers. nij: Gof dat de ploe klei FC ren opei den voll ma§ ten. rige de 1 ond tot niet Toet lijkh Jova

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8