Concertgebouw Amsterdam luidt seizoen in FAMILIEBERICHTEN Rechter bevestigt prijsverlaging Bemiddeling in kort geding bonden mislukt Apartheid leidt tot ontslag van journalisten Koekoek van 'knoeierijen' beschuldigd 'Verspilling van licht zeer groot' pleeggezin T.L. OSBORN ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1977 TROUW/KWARTET 10 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16 00-20 00 uur. Dankbaar en blij hopen wij, zo de Here wil, op Zaterdag 10 september a.s. met onze ouders en grootouders G. Hoekzema A. Hoekzema-Venema de dag te herdenken dat ze veertig jaar getrouwd zijn. Gelegenpeid tot feliciteren zaterdag 10 september van 17.00 uur tot 19.00 uur in Cltngeldaelmotel van Termi nus-noord te Groningen, Donderslaan 156. Kinderen en Kleinkinderen Groningen, Hereweg 110. DANKBETUIGING Met onze kinderen en kleinkinderen danken wij u allen, die door post. cadeau's. bloemen en vriendelijke atten ties ons 40-jarig huwelijks jubileum tot een blijde en onvergetelijke dag hebben gemaakt. H. Maaskant K. J. Maaskant-Bresser Lede 143 Rotterdam. God dankbaar hopen onze ouders en grootouders G. E. Veldhuyzen van Zanten en J. C. Veldhuyzen van Zanten Kok (serviceflat „De Rozenburgh" H.14 Heemstede) op dinsdag 20 september a.s. de dag te gedenken waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk mochten treden. Op deze dag zal er in Treslong te Hillegom van 16.30 tot 17.30 u. een receptie zijn, waar zij hun kennissen en vrienden graag zullen ontmoeten. kinderen en kleinkinderen .Heer Gtj zi]t ons een toevlucht geweest van geslacht tot geslacht". Onze \ieve ouders en grootouders A. Hoekert emeritus predikant en M. Hoekert-de Hoog zullen 7 september d.v. 50 jaar getrouwd zijn. Wie hen en <>ns met dit heuglijke feit wil feliciteren is hartelijk welkom op zaterdag 10 september van 3.30-5.00 uur in de Voorhof naast de Oude Kerk. Herenstraat 77a. Voorburg Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Voorburg Riek en Kees Kees Aart, Mariët Hengelo Lies en Fred Amsterdam: Gerrit en Trudie Jeroen, Lies Amstelveen: Hans en Marian Zwijndrecht: Aart en Ellen David Drachten Iep en Ruud Enk Aartjan, Harriet Groningen Wichert Oudenhoorn: Jan en Lizet Wichert Tumluststraat 22 Voorburg Op 14 september D.V. mogen onze ouders »n groot ouders J. West ra J. Westra-Boersma gedenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk werden verbonden. Ieder die onze ouders met dit heugelijke feit geluk wil wensen, nodigen wij hierbij gaarne uit aanwezig te zijn op een receptie, welke zal worden gehouden op woens dag 14 september van 17.00 tot 18.30 uur in „In den vergulden Turk", Steenstraat 2, te Leiden. Geldrop: D. Boter-Westra H. L Boter Barneveld: K J Westra E. Westra-Schuuring Thorngumbald (Eng.): R. D. Westra Thorngumbald (Eng.): D H Westra Sh. Westra-Spencer en kleinkinderen Leiden, september 1977 Jacob van Kampenlaan 104. Heden overleed mijn lieve man, onze vader, schoonvader, zwager en oom Johannes Hendricus Barendrecht op de leeftijd van 64 jaar Psalm 23 Dordrecht A. S. Barendrecht-Hol Leidschendam. Nelly Dordrocht Hanni Sorvnto (It.)* Hermy Dordrecht Johan en Jet -plember 1977. D«- bcgrafer val in stilte plaatsvinden Dordrecht PollüKhof Tot ons verdriet overleed onverwacht onze lieve moeder en oma Johanna Gerritsen weduWe van C. Delsman op de leeftijd van 76 jaar. Arnhem: P Ph. Vonk-Delsman R Vonk Rob Hans André Kwintsheul: C. Delsman M. Delsman-Antvelink Madeline Hanneke Elsbeth Margreet Arnhem, 31 augustus 1977. van Lawick van Pabststraat 21. Correspondentie-adres Amsterdamseweg 182, Arnhem. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het Protestantsch Begrafenisfonds, Rietgrachtstraat 2 te Arnhem. Gelegenheid tot .bezoek aan de rouwkamer van 17.00-18.30 uur, zondag van 12.00-12.30 uur, ingang Singelstraat. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 5 september om 11.30 uur op de algemene begraaf plaats „Moscowa" te Arnhem. Vertrek van Rietgrachtstraat 2 om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats. „Maar blij vooruitzicht dat mij streelt". Ps. 17 7 De Here nam tot Zich in Zijn heerlijkheid, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Louke Bolt-Smit in de ouderdom van 88 jaar. sedert 7 oktober 1954 weduwe van Betto Bolt. Wagenborgen, 2 september 1977. Zoutkamp: T Bolt K. Bolt-van der Molen J Bolt W. Bolt-Stuursma J. Bolt K. Bolt-de Vries U i thu izermeeden P. W. van Dijk C. van Dijk-Meijer Ulrum: B. Meijer-Bolt Den Haag: D. van der Deijl-Bolt A. van der Deijl klein- en achterkleinkinderen. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 6 septem ber 's middags om 2.30 uur te Zoutkamp vanuit de Geref. Kerk. Verzoeke om 2 uur aanwezig te zijn. Condoleantie-adres: J Bolt, Churchillweg 42 A, Zoutkamp. Met diep respect voor de wijze waarop hij een lang lijden heeft gedragen ging heden van ons heen, in de volle vrede van zijn Vader en Heer. onze zeer geliefde echtgenoot, vader en groot vader. Leendert Sprey, eerder gehuwd met Engelina Diemer in de ouderdom van 75 jaar. 's Gravenhage: Hanny Sprey- Uytenhoudt de Jong Ede Jaap en'Thea Sprey-Bothof Inge Yolanda Elske Haarlem: Casper en Leida Sprey-Hoorweg Roeland Marieke 's Gravenhage; Riet en Jaap Zaatman-Sprey 's Gravenhage: Leendert en Yvonne Sprey-Le Grand Okko Hessel 's Gravenhage. 1 september 1977. Hugo de Grootstraat 78. De crematie zal plaatsvinden dinsdag 6 september a.s. om 11 uur in het crematorium „Ockenburgh", Ockenburghstraat te Lqosduinen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de ontvangkamer van het crema torium. Condoléance aan huis zaterdag van 19.00-20.30 uur, zondag van 15.00-16.30 uur. Ps. 139 9 b (oude ber.) Na een leven vol moeite is heden 1 september 1977 na een liefdevolle verzorging in Ermelo op 63- jarige leeftijd rustig overleden onze lieve broer, zwager en oom Willem van Sevenhoven Cz. In het huis mijns Vaders zijn vele woningen. (Joh. 14 1) Abcoude J G. Griffioen-van Sevenho\«en J Griffioen Wieringerwerf G. J. de Graaff-van Sevenhoven Woerden D. van Sevenhoven Soest: A. Muis-van Sevenhoven Woerden E H. Griffioen-van Sevenhoven Zegveld: M. W. van Sevenhoven Bodegraven K. van Sevenhoven P van Sevenhoven-Staat neven en nichten Corr.-adres: Fam J Griffioen-van Sevenhoven. Doude van Troostwijkstraat 7. Abcoude. De teraardebestelling zal D V. plaatsvinden maandag 5 september om 13.30 uur op de begraaf plaats achter de Ned Herv. Kerk te Wilnis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ..De Schakel" te Wilnis. AMSTERDAM Het succes van de opening van het seizoen met een „Open Huis"-avond vorig jaar, heeft het Concertge bouw NV bewogen ook dit jaar zo'n feestelijke avond te orga niseren. Dat gebeurt vrijdagavond 9 septem ber. en evenals vorig jaar treden in Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Lubbers (economische zaken) mag van de president van de Haagse rechtbank mr J. A. Blaauw de prijsverlaging voor de door het Duits-Zwitserse concern Hoffmann la Roche gepro duceerde artikelen valium en libri um handhaven. Via een kort geding vocht het concern de rechtmatig heid van de maatregel van Lubbers aan. Met als voornaamste argument dat de minister tegen bepaalde EEG verdragen inging. Volgens de president deed het EEG- verdrag dat spreekt van vrij goede renvervoer tussen de lidstaten niets af van het recht van de Nederlandse overheid om maatregelen te nemen tegen het kunstmatig handhaven van prijsverschillen tussen lidstaten door een multinationaal concern met een machtspositie in Neder land. de diverse ruimten van het Concert gebouw aan de Van Baerlestraat vele ensembles op. Bijna vanzelfspre kend is daar ook het Concertge- AMSTERDAM (ANP) - De presi dent van de rechtbank in Amster dam heeft gisteren tevergeefs gepro beerd tijdens de behandeling van een kort geding van de drie grafi sche bonden tegen de papieronder neming Proost en Brandt, de partij en nader tot elkaar te brengen. De bonden hadden het geding aange spannen om te voorkomen dat een van de bedrijfsonderdelen van Proost en Brandt, de papierwarenin- dustrie, gesloten zal worden. Het gaat hierbij om de belangen van 22 werknemers. De president stelde voor het be drijfsonderdeel nog één jaar te laten voortbestaan, en in die tijd na te gaan of de afdeling inderdaad on rendabel is en de andere afdelingen schade berokkent. Proost en Brandt wees dit voorstel af, maar wilde wel acht tot tien werknemers overplaat sen naar het papiermagazijn. Dit tegenvoorstel was onaanvaardbaar voor de bonden. De president zag daarna van bemiddeling af. Volgen de week vrijdag wordt uitspraak gedaan. ATTENTIE! ATTENTIE! Van 'Woord en Dienst verschijnt 17 september 1977 eert speciaal thema-nummer, getiteld; "Openbare belijdenis' inhoudsopgave: Os. A. A. Spijkerboer Ds. K B. du Pon Prof dr M. H. Bolkestein Drs S. Gerssen Keetje Rozernond Pastoor J M: E. Keel Prol dr W. Nijenhuis Ds J. T Wlersma Prof. dr G. J Hoenderdaal Ds. P J. Jacobszoon Os. W G. Overbosch Ds. D J. Karres Gerard C de Haas D». A A Spijkerboer - Waar wringt de schoen? - Andere vormen - De eenheid van belijdenis, doop en avondmaal - Bar-mitswa - De eenheid van doop en belijdenis en avondmaal in de-oosterse orthodoxie - Het vormsel in de Rooms-Katholieke Kerk - Toelating tot het avondmaal door openbare belijdenis bi| Bucer en Caivijn - Ik zou schrikken van mezelf! - Wijzen waarop Remonstranten lidmaat worden - Beli|denis en doop bij Doopsgezinden - 'Wilt gij saamhorig en eenstemmig zijn - Welke mogelijkheden biedt onze kerkorde eigenlijk? - Weerstanden tegen het belijdenis doen - Redactionele kolom - Ik ben gedoopt! In verband met het bepalen van de oplage horen we nu al graag of u interesse hebt in extra nummers, die de aantrekkelijke prijs van slechts I 1.60 per exemplaar, bi| bestelling van 10 exemplaren of meer f,60 per exemplaar, steeds exclusief portokosten, bedragen. U kunt deze bestellen door onderstaande bon in te vullen en te zenden aan. I BON I WOORD EN DIENST' Postbus 84176, 's-Gravenhage I Ondergetekende j Naam j Adres Woonplaats: verzoekt om extra exemplaren v. thema-nummer OPENBARE BELIJOENIS'. Het bedrag verhoogd zal na ontvangst van uw ac cept-girokaart worden overgemaakt. Op 1 september 1977 is geheel onverwacht van mij heengegaan mijn lieve, zorgzame man Antonius Johannes Muller op de leeftijd van 75 jaar. Fenna Bonninga Muller-Van Hilten Amsterdam, september 1977 Daniël de Langestraat 4' Thuis liever geen bezoek - geen toespraken - geen bloemen. Gelegenheid tot afscheid nemen in een rouwka mer van de Coöperatie PC, P. C. Hooftstraat 183. Amsterdam-Zuid, maandag van 18.00-20.00 uur. De crematie zal. plaatshebben dinsdag 6 septem ber a.s. tegen 12.00 uur in het crematorium „West- gaarde", Ookmeerweg'Osdorperban, Amster dam-Osdorp (bereikbaar met bus 23). Heden overleed toch nog vrij onverwacht mijn lieve man en ons aller vader, grootvader en over grootvader Jonkheer Ingenieur Abraham Nicolaas Jan van de Poll Ereridder van de Johanniter Orde in Nederland, eerder gehuwd met Vrouwe Alma Ottilie Frieda Rothe, in de ouderdom van 83 jaar. Hij was een gelukkig man. Zeist: E. A. van de Poll-Witholt Hilversum: A. E. M. van Waalwijk Van Doorn-Van de Poll J. P. van Waalwijk van Doorn Wassenaar: A. N. J. van de Poll M. van de Poll-Elion Utrecht: H. G. van de Poll B. S. van de Poll-de Vlugt kleinkinderen en achterkleinkind Zeist, 2 september 1977. Wiihelminalaan 65 Geen toespraken. De overledene is opgebaard in de rouwkamer. Jufferstraat 1 te Zeist Bezoek aldaar op dinsdag 6 september a.s. van 19.00-20.00 uur. De begrafenis is bepaald op woensdag 7 septem ber a s op de Algemene Begraafplaats te Zeist. Hieraan voorafgaande zal om 12 00 uur een rouw dienst gehouden worden in de aula van de be graafplaats Vertrek Wiihelminalaan 65 om 11.45 uur bouworkest bij. Het opent de avond om kwart over acht o.l.v. Bernard Haitink met de Ouverture Zampa van Hérold. Met daar achteraan een hedendaags werk met een hele lange naam: „Quattro versioni original! della Ritirata notturna di Luigi Boc- cherini". Een overigens zeer „toegan kelijk" variatiewerk van Luciano Berio. Daarna komen in de grote zaal het Nederlands Kamerorkest onder Ivan Fischer (met werken van Teleman en Mozart), het Amsterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes (met Rimsky Korsakof en Chabrier), het Nederlands Blazers Ensemble met een suite uit de muziek die Wil lem Breuker voor dit ensemble com poneerde, en de Amsterdamse poli- tiekapel o.l.v. Karei Kokelaar. Er zijn enkele pauzes tussen het op treden van deze gezelschappen, maar ook dan zit men niet zonder muziek, want het in de zaal opgestel de Perlee-draaiorgel „Klein maar dapper" laat dan opgewekte klan ken horen. In de Spiegelzaal van het gebouw speelt inmiddels de hele avond het Gronings Saionorkest Pluche. De Kleine zaal wordt afwisselend bespeeld door het Amsterdams Strijkkwartet, het Amsterdams No net en het Danzi Ensemble. Vocale composities worden daar uitgevoerd door het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Huub Kerstens. ANTWERPEN (Belga) Omdat zij weigerden „Zuidafrikaanse propa ganda" te publiceren, hebben op één na alle redacteuren van het Engels talige weekblad „To the point inter national" ontslag genomen. Daar mee is een conflict beslecht tussen de journalisten en de uitgever van het in Antwerpen verschijnende blad. de Nederlander Hubert G. Jussen. De uitgever is ook eigenaar van het in Zuid-Afrika uitgegeven weekblad „To the point". Een week geleden gaf hij de negen in Antwerpen wer kende journalisten opdracht niet langer de uit Zuid-Afrika toege stuurde artikelen te wijzigen of te weigeren. Toen de redactie bezwaar maakte, omdat zij de Zuidafrikaan se artikelen racistisch vond, stelde Jussen haar voor de keuze de op dracht uit te voeren of ontslag te nemen. Het merendeel van de redactie is begin dit jaar in Groot-Brittannië aangeworven. De redacteuren kre gen daarbij de verzekering dat er geen redactionele bindingen beston den met het Zuidafrikaanse blad en dat het tijdschrift geen voorstander van apartheid was. Nederlander krijgt 12 jaar in Duitsland BONN (DPA) De 52-jarige Neder- lander Van S. is in Duitsland tot een gevangenisstraf van twaalf jaar ver oordeeld wegens het wurgen van zijn 39-jarige vriendin Caroline Pol lack. De Nederlander, die kok van beroep is, had zich bij de politie gemeld. Hij zou haar gewurgd hebben, om dat zij hem verweet dat hij in Neder land ook een vriendin had. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Tegen het Tweede- Kamerlid Koekoek (Boerenpartij) is bij de Arnhemse officier van justitie een klacht ingediend, omdat hij wei gert partijgenoten inzage te geven in de financiële administratie van de partij. Een groot aantal leden van de Boe renpartij wil nagaan wat er met be paalde contributiegelden van de le den en met de financiële afdracht van Kamerleden gebeurd is. Men verdenkt de heer Koekoek, die ook voorzitter van de Boerenpartij is en tevens de gelden beheert, van knoeierijen. Ook beschuldigt een aantal partijle den de heer Koekoek en enkele ver trouwelingen ervan geknoeid te heb ben met de stembriefjes, voor de kandidatenlijst voor de laatste Tweede-Kamerverkiezingen. ROTTERDAM (ANP) Door overmatige verlichting wordt er jaarlijks in Nederland 2000megawatt verspild. Dat is net to veel als drie grote cen trales in een jaar kunnen pro duceren. Dit schrijft ing. Hen drik Venema in Beta, een vak blad- op het gebied van „tech nologie en samenlevingh." Venema is van mening dat de verlichtingsdeskundigen hun werkwijze zouden moeten om keren. In plaats van uitgaan van een bepaalde ruimte en van daar uit het aantal lampen te bepalen, zouden zij zich moeten baseren om een mini maal benodigde hoeveelheid watt per vierkante meter en van daar uit adviseren over de ramen en de helderheid van bijvoorbeeld wanden en pla fonds. De overheid is naar de mening van Venema een van de groot ste verspillers van energie. De reclameborden op NS-stations die oproepen tot een verstan dig gebruik van aardgas ver bruiken evenveel energie als een gemiddeld gezin aan ko ken en warm water. Ook open baar vervoerbedrijven en par ticuliere gebouwen verspillen energie. Door meer ramen aan te brengen en de plafonds wit te schilderen kan volgens een telling van Venema een gemid deld kantoor ongeveer 100.000 gulden per jaar besparen. De verspilling van water blijkt in ons land in het eerste half jaar van 1977 bijna vier pro cent minder groot te zijn dan in dezelfde periode vorig jaar, aldus het CBS. De stijging van vorig jaar wordt geweten aan de zeer warme zomer. Het CBS denkt dat gezien de natte zo- meraanden van dit jaar ook over het hele jaar minder wa ter zal worden verbruikt dan vorig'jaar. Heden is rustig van ons heengegaan onze lieve moeder en oma Huibertina Kraaijeveld weduwe van P. H. Schaafsma op de leeftijd van 78 jaar. A. Schaafsma W. D. Schaafsma-Zwaan Tine en Rens Anja en Jitze Peter Amstelveen, 2 september 1977 ,,'t Huis aan de Poel", Populierenlaan 21 Correspondentie-adres: A. Schaafsma, Amsterdapseweg 129, Amstelveen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek maandaga vond van 7-8 uur in de rouwkamer van ,,'t Huis aan de Poel", Populierenlaan 21. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 6 septem ber om 14 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek van ,,'t Huis aan de Poel" ongeveer 13.15 Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden op 30 augustus van de heer E. A. Entrop registeraccountant te Velp oud-vennoot van de maatschap Wolfrat, Entrop Van Namen. Wij verliezen in hem een gewaardeerde oud-com pagnon en collega en een goede vriend. Pelser, Hamelberg, Van Til 8c Co./accountants. Voor de vele blijken van belangstelling die wij ont vingen na het overlijden van onze vader Anne Bosker zeggen wij u hartelijk dank. Assen. 2 september 1977 Kinduren Bos.;-r Voor uw belangstelling en deelneming na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Fenna Heemstra-Visser zeggen we u heel hartelijk dank. Uit. aller naam: H. Oosterveld Groningen, sepotembër 1977. Dankbetuiging Mede namens mijn kinderen wil ik u hartelijk danken voor al het medeleven en dé overstelpende belangstel ling die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Hendrik Jansen C. M. Jansen-Nel Naarden. september 1977. Graaf Lodewijklaan 262. Voor een 13-jarige jongen, leerling 1e klas HAVO, zoeken wij in een straal van 60 km. rond de stad Utrecht een Wij denken aan een gezin met kinderen, dat bekend is met de problematiek van middelbare scholieren. Reakties gaarne aan Centrale voor Pleeggezinnen, Ko ninginneweg 184 A, Amsterdam. Tel. 020-76 67 20. De bekende Amerikaanse evangelist en genezingsprediker zei D.V. de gastspreker zijn op de LIEFDEMAALTIJD op zaterdag 10sept. in de Houtrusthalien te Den Haag. Keerten voor deze meettijd die voor iedereen toegenkelijk is zijn verkrijgbeer bij de Stichting Johan Maasbach Wereldzending, Apeldoomselaan 2, Den Heeg. Ta/.: 070 - 635S29

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10