Wegploeg gaat af in hel 'We hebben Rensenbrink in aanval wel gemist' GELD GAAT ROLLEN VOOR MVV Favorietenrol Vilas en Nastase Ali als missionaris Hockeydames ongeslagen Cosmos gaat op stap in buitenland Oranje komt niet verder dan zeventiende plaats Ongelukkig debuut Dusbaba in Nederlands elftal Stagnatie bij bouw van Olympisch dorp Stoppen Israël gevreesd Jacht Tielsa op kop in race rond wereld Open Amerikaanse tenniskampioenschappen op Forest Hills van start B W van Maastricht stelt hoge prioriteiten aan passieve recreatie Wereldkampioen boksen stopt alweer VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet P 15 - RHS 17 „Ik deed het natuurlijk niet opzette lijk" reconstrueert Johnny Dusbaba het voorval. „Ik kon gewoon niets anders doen. Sigurvinsson zwenkte naar binnen, daardoor kon ik hem niet meer bijbenen". Het is de voor malige Ajacied, ingevallen voor Wim Rijsbergen (wiens blessure geen na delige consequentie voor de ver bleekte topper Ajax-Feijenoord Zondag zal hebben), niet kwalijk genomen. Ook opvallend, dus sober voetballend, klaarde hij het karwei verder. Emst Happel had het eerste optre den van Johnny Dusbaba in het oranje-elftal niet voor woensdag avond in zijn draaiboek staan. De Oostenrijkse interim-coach waagde zich tegen het onaanzienlijke IJs- Lambert BRUSSEL Coach Guy Thijs heefl in de opstel ling van het Belgisch elftal voor het duel tegen IJsland, dat op 1 september in Brussel gespeeld uordt, een plaats ingeruimd voor Raoul Lambert. De Club Bruggc-aanvaller, die gisteren vanwege een blessure niet meespeelde in een oefenwed- strijd, werd na een laatste test fit bevonden. Om alle twijfels weg te nemen zal Lambert vandaag nogmaals onderzocht worden. De opstelling van het Belgisch elftal: Ptaff, Van Binst. Broos. Meeuws. Marlens, Cools, Cou rant. Vandereycken, Van der Eist, Lambert en Ceulemans. Reserves: Casters, Garot, Vercaute- ren, Verheyen en Wellens. land niet aan probeersels. Na het wegvallen van Johan Cruyff, Johan Neeskens en Rob'Rensenbrink wilde hij de routine in het elftal niet nog erger ondergraven. Dusbaba, begrip vol: „Er was inderdaad geen enkele aanleiding om te gaan experimente ren. Wanneer je drie vedettes mist. moet je op zekerheid voetballen. Er is dan geen ruimte voor nieuwe spe lers. Ik had er helemaal niet op gere kend, dat ik tegen IJsland zou wor den ingezet. Bovendien, wanneer je het rijtje verdedigers (Suurbier, Krol, Rijsbergen, Hovenkamp -red-) bekijkt, zie je dat het moeilijk is om daar tussen te komen". Begin dit jaar werd Johnny Dusbaba al naar het tweede plan geschoven. Twee personen stelde zich kandi daat voor de vacature, die in de laatste lijn was ontstaan: Dusbaba en Hovenkamp. De laatste won het tweegevecht en bewees tegen Enge land en België dat die keus terecht was. Hovenkamps uitgangspositie MELBOURNE— Het Nederlands da meshockeyteam heeft in Melbourne een overwinning (2-0) geboekt op Zuid-Australië. De doelpunten wer den gescoord door Nel van Kollen burg en Lisette Stevens. De Nederlandse dames zijn op hun toernee door Australië nog ongesla gen. Zaterdag volgt de officiële inter landwedstrijd tegen Australië. was destijds ook aanzienlijk gunsti ger dan de geloofsbrieven, die Dus baba kon inleveren. De oud-Groninger was (en is) in het gretige AZ'67 immers de exponent van de veelvuldige opkomende vleu gelverdediger, Johnny Dusbaba daarentegen, werd bij Ajax veroor deeld tot een sobere speelwijze. De Hagenaar moest zich opofferen aan de risicoarme tactiek, die zijn toen malige trainer Tomislav Ivic uitstip pelde om het maximale rendement uit zijn matig met talenten begiftig de selectie groep te toveren. Terecht voelde Dusbaba er weinig voor om een fervent aanhanger te worden van het collectivisme, dat het aanzien van het Nederlands voetbal snel naar beneden dreigt te halen. Hij kon meer. Een ernstig meningsverschil met Ajax-voorzit ter Jaap van Praag bleek de inlei ding van een versnelde en verheu gende ommekeer in zijn carrière te zijn. NEW YORK Het voetbal in de Verenigde Staten is snel populair geworden. Het afgelopen seizoen werden 3.5 miljoen bezoekers geregi streerd. De grootste publiektrekker is de Amerikaanse kampioen New York Cosmos. De ploeg, die grote sterren als Pele, Beckenbauer, Chi- naglia en Hunt in de gelederen heeft, bereikte een gemiddelde van ruim 34.000 toeschouwers per wed strijd. In de finaleronde voor het kampi oenschap (7 wedstrijden) werden de thuiswedstrijden zelfs door gemid deld 69.000 mensen bezocht. Ook zorgde de ploeg uit New York voor het recordaantal toeschouwers van 77.691 bij de wedstrijd tegen Lau derdale Strikers drie weken geleden. Cosmos gaat na het behalen van de titel een uitgebreide wereldtoernee maken. Hierbij doet men Europa, Zuid-Amerika. het Caraïbisch ge bied en Azië aan. Hoogtepunt van de reis moet het bezoek aan China worden, waar in Peking gespeeld zal worden tegen een Chinese selectie. Na de toernee speelt de Amerikaan se kampioen op 1 oktober op het thuisveld „The Meadowlands" te gen de Braziliaanse club Santos. Dit zal de afscheidswedstrijd worden van Pele, die in beide teams een helft zal spelen. Santos was de club waarvoor de nu 36-jarige Pele uit kwam voor hij naar de Verenigde Staten vertrok. SAN CRISTOBAL Nederland is weer algegaan in de ploegen tijdrit. Net als in Montreal, vorig jaar bij de Olympische Spelen, zeventiende. Toen ten minste nog in een veld van 28 ploegen. In en om La Fria met maar 23 tegenstanders. Vorig jaar „slechts'' een verschil van tien minuten met de winnaars, de Sovjet-Unie Dit keer zeventien minuten op opnieuw de Sovjet-Unie met Tsjaplitsjin, Kaminski, Pikkoeoes en Tsjoeganov. Het was een drama voor Neder land, een ontluistering door on macht, nerveuze spanning, druk die gezamenlijk leidden tot onzekerheid en uiteindelijk tot volledige uitputting. Daar door vergde het laatste kwart van 25 kilometer op een haar na drie kwartier, een gemiddel de van nog geen 33 kilometer per uur. De ploeg van de Sov- stukje Venezuela, moest de ploegen- Drie minuten sneller dan ae Italianen, die daar hun goud verspeelden en de Polen, die terugvielen van zilver naar brons. La Fria, (vertaald: de koude) een afschuwelijke cynicus moet de naam van die plaats hebben bedacht. Op een van de warmste plekken van Zuid-Amerika. op zeker het heetste jet-Unie haalde over het totale traject bijna 46 kilometer ge middeld en voltooide het laat ste kwart in net 35 minuten. Ernst Happel deelt tijdens de training van Oranje shirtjes uit aan Rijsbergen en Dusbaba (rechts). Op dat moment wist Dusbaba nog niet wat hem tegen IJsland te wachten stond. door Johan Woldendorp NIJMEGEN Zelden zal een voetballer zo onfortuinlijk in het Nederlands elftal hebben gedebuteerd als Johnny Dusbaba woensdagavond. De 21-jarige centrum-verdediger stond amper twee minuten in het veld hij had de bal nog geen enkele keer beroerd toen IJsland dank zij hem een strafschop forceerde, Dusbaba slaagde er niet in een fout van de matig op dreef zijnde Hugo Bovenkamp te corrigeren en stond vervolgens voor de onvermijdelijke keus: Asgeir Sigurvinsson onreglementair ten val brengen. IJsland meest begaafde voetballer verzilverde de elf meter trap moeiteloos. Met pijn in zijn hart moest Ivic zijn verdediger van de toekomst laten vertrekken. Anderlecht ontdekte in Johnny Dusbaba een Creatieve voet baller, die bovendien voldoende per soonlijkheid bezit om een verdedi ging aan hem te onderwerpen. Want dat is de Johnny Dusbaba anno 1977: een zelfbewuste libero, die de deur naar Anderlecht-doelman Nico de Bree keurig op slot draait. Dusbaba zegt zelf over die gedaan tewisseling: „er is bij mij veel ten goede veranderd. Anderlecht is veel offensiever ingesteld dan Ajax. In Amsterdam moest ik als voorstop per aanvallen en afstoppen. De ver dediging werd immers geleid door Ruud Krol. Nu is dat andersom. Nu ben ik de man, die leiding mag ge ven. Dit verschaft me onmetelijk veel plezier." Het is natuurlijk de vraag, wanneer Johnny Dusbaba zijn naar de opper vlakte gedreven kwaliteiten in dienst van het Nederlands elftal kan stellen. Wanneer de Spaanse vedet tes er niet zijn, ontbreekt Ernst Hap pel alleen kwaliteit in het middenrif en de voorhoede. Johnny Dusbaba: „daarom heeft Nederland tegen IJs land ook iemand als Rensenbrink gemist. Wanneer je, zoals wij in de tweede helft, tegen jezelf loopt te voetballen, is Rensenbrink iemand, die je uit de impasse kan halen." Emst Happel kan zondag over een week beoordelen in hoeverre hij Rensenbrink in Nijmegen heeft ge mist. Op die dag speelt Anderlecht tegen Club Brugge. „Ik heb bij ons niets van een hetze tegen Happel bespeurd", merkt Johnny Dusbaba op. „Aan de andere kant zijn wij de volgende week natuurlijk extra ge prikkeld, omdat wij tegen het elftal van de bondscoach spelen." MOSKOU - Volgens het Rus sische dagblad Vesjernaja wordt de bouw van het Olym pisch Dorp, waar de atleten in 1980 dienen te worden onder gebracht, vertraagd door de gebrekkige aanvoer van mate rialen, met name van beton en geprefabriceerde onderdelen. Volgens het(blad is de gehele planning in het honderd gelo pen door het volledige falen van de toeleveringsbedrijven. Een deel van de huizen is op de afwerking na gereed, maar de bouw van het restaurant, de polikliniek en het culturele centrum ligt vrijwel stil. Delen, die volgens de planning op 10 augustus gereed hadden moe ten zijn,, blijken nog altijd on voltooid. aldus Vesjernaja. Zo zijn honderd geprefabriceerde onderdelen niet aangekomen. Volgens het dagblad is het met de toelevering van beton al even slecht gesteld. Op de bouwplaats heeft men dage lijks 300 kubieke meter nodig, maar de speciaal voor dit doel uitgebreide fabrieken leveren hooguit een derde van de beno digde hoeveelheid. „De producenten dienen ein delijk te begrijpen, dat papie ren beloftes onmogelijk beton en constructie-onderdelen kunnen vervangen. Temeer daar het werk op de bouw plaats verder gaat en de vraag naar materialen groeit", aldus het blad. tijdrit worden afgewerkt. De tempe ratuur schommelde tussen de 37 en 40 graden. De renners hadden nog het geluk dat de zon wegbleef achter de wolken maar tegelijkertijd ont stond een noódlottige situatie waar in de vochtigheidsgraad in de lucht hoog bleef. „Je kon geen adem ha len", verzuchtte Nederlands beste man, de twintigjarige Theo de Rooy. „Het bleef happen en snakken naar lucht". De verliezers haalden de warmte niet als verontschuldiging aan. Het was voor allen gelijk geweest. Het was als de stokerij in een washuis, op de hoogste bank in een sauna, een staal- gieterij. Dantes inferno in La Fria, toevallig het enige vlakke stuk bin nen honderden kilometers van San Cristobal. Een dal door bergen om geven, waarin de warmte neervalt en blijft hangen, waar geen zuchtje wind verkoelt, waar zelfs de stieren uit de daar uitgebreidé veestapel de koelen uiterst omzichtig benaderen. Warmte is te verdragen, maar niet als er honderd kilometer moet wor den gefietst, met als enige tegen stander stof en droogte. Vladimir Vondracek ,van de Tsjechen, die als ZWOLLE Rinus Israël, die dins dag werd opgenomen in het Sof ia- ziekenhuis in Zwolle, is voor de rest van dit seizoen uitgeschakeld Bij een cardiologisch onderzoek werd bij de 35-jarige speler van PEC een afwijking geconstateerd, die mogelijk veroorzaakt Is door'een eerdere lichte hartaanval. Volgens PEC manager Henk van Ginkel valt het te betwijfelen of „ijzeren" Rinus ooit nog terugkeert •op de velden als speler. De Russische ploeg (eerste) wordt samen met de Italiaanse equipe (tweede) gehuldigd na de moordende honderd-kilometertijdrit op de weg. vijfde binnen was gekomen, had zijn benen tot aan de rennersbroek in verband gewikkeld, om de uitgeput te spieren, de door zuurstofschuld krachteloos geworden benen nog enige stèun te geven. Arie Hassink kon net over de streep niet meer van zijn fiets stappen. Hij viel. werd opgevangen, op de been gezet en zakte door zijn knieën. An deren moesten om dokter Lon Schattenberg roepen. Hassink kon het niet meer. Aavo Pikkoeoes, toch vermoedelijk de beste amateur van dit moment, werd door twee man ondersteund, toen hij zo n 200 meter moest afleg gen naar het erepodium Nederland is volledig onder gegaan in de hel. Na de eerste 25 kilometer lag de ploeg nog in tiende positie, maar toen al had de terugval zich aangediend. Arie Hassink had al in de eerste kilometers moeten verza ken. Bert Oosterbosch kreeg de be nen niet rond. Hen Mutsaars wilde niet dat scholier Theo de Rooy het meeste werk moest opknappen voor de anderen en sloofde zich uit. Hij betaalde de prijs voor zijn inspan ningen in de beginfase. Hij moest halfweg afhaken, niet omdat, de an deren beter gingen, maar omdat hij niet meer kon Waardoor die ineenstorting van een hele ploeg? Hassink, twintig minu ten nadat hij van zijn fiets was ge vallen en door zijn benen was ge zakt: „De druk van de wedstrijd vermoedelijk. Vorig jaar had Neder land gefaald, wij moesten wat goed maken. Ik had dus de meeste ver antwoordelijkheid. Ik heb alles ge daan wat binnen mijn mogelijkhe den lag, maar het was in feite niets. Echt, ik heb mijn best gedaan Theo de Rooy, nadat hij zijn braak neigingen had bedwongen, het kip- pevel over zijn hele lichaam had laten wegtrekken, de bonkende hoofdpijn even had vergeten: „Het ging met mij erg lang goed. maar op het laatst kwam ook de tik. Iedere keer had ik een klap gekregen als ik een van de anderen kapot had zien zitten en zo is het eigenlijk voortdu rend geweest. Bert Oosterbosch, huilend van el lende.: „Het ging van het begin af slecht. Alleen Theo was goed. Maar wat gaf het. de anderen waren nau welijks beter dan ik." I Sovjet Unie (Kaminski. Pikkoiw TsjophU- Jin en Tsjoekunovi 30 41 I1.0133 (li 1 35.09 (31 - 2 10.39 2 Italië (Porrlnl, De P.-lle BTin, Bernardi en Da Ros 31.11 12) - 1 02.32 <2i - 1 34.38 (1) - 2 13 07 3 Polen (Nowtcki, Myt nik, Szozda en Lang) 31.43 1 02.43 (3i - 1 35.03 (2) - 2 13 29 4 Belg!* (Heirwrg. Martens Naets en Theunisi 32 05 (7> - 1 04 31 «6» 1 37 29 141 - 2 18 04 5 Tsjechu Slowakije Puzx la. Vondracek, Kostadinov en Matourseki 31 16 I3i - 1 03 51 14- 1 38 24 ifl» - 2 18 11 6 Venr zuela (Pontes Gala vu. Albarran en Rapirezi 33 03 (111 - 1 05 48 (9)- 1 39 32 (7»- 2 19 07 7 Zweden 31 47 16) - 1 04 10 5i - 1 38 22 (5) - 2 19 19 8 Groot-BritUnnie 33 08 (13) - 1 P5S3 (101- 1.40 52(11»-2.20 26 9 Denemarken 33 14 <16i - 1.07.02 (15» - 1.41 14 (13) - 22121 10 Zwitserland 32.38 (8) - 1 06 18 (lil - 1 40 36 (9) - 2 22.11 17 Nederland iHassink, Oo.sterbosch. Mutsaars en De Rooy) 32 40(10)— 1 06 29(14) 1 43 26 (17i - 2 27 40 PORTSMOUTH - Het Nederlandse jacht Tielsa met Dirk Nauta aan het roer heeft de leidlhg in de zeilrace om de wereld, die zaterdag in Ports mouth van start ging en naar ver wachting acht maanden zal duren FOREST HILLS De Argentijn Guillermo Vilas en de Roemeen Ilie Nastase hebben bij de open Ameri kaanse tenniskampioenschappen van Forest Hills, waar bijna een half miljoen dollar aan prijzen op het spel staat, voorlopig de favorietenrol overgenomen van de als één en twee geplaatste Wimbledonfinalisten Björn Borg en Jimmy Connors. De Zweedse Wimbledonkampioen onderging een behandeling met ul trageluid om de pijnlijke gevolgen van een ribblessure, die hij enkele dagen geleden bij de training opliep. te verminderen. Inplaats van Borg, die een dag uitstel heeft gekregen, serveerde de Australiër Colin Dibley de eerste bal van rhet toernooi tegen Trey Waltke (7-5, 6-2). Jimmy Con nors. eindelijk hersteld van de duim- blessure, die hem op Wimbledon par ten speelde, heeft last van zijn rug en bracht de dag door op de massage tafel. De linkshandige Argentijn Guiller mo Vilas, die zes toérnooien achter een heeft gewonnen, demonstreerde tegen oud-Wimbledon kampioen Manuel Santana een ongenaakbare vorm. Bij zijn 39ste achtereenvolgen de partij-zege gunde als vierde ge plaatste Argentijn, zijn 39-jarige te genstander, die voor het eerst sinds negen jaar weer op Forest Hills aan wezig was. één game: 6-16-0. Ilie Nastase. opgewekt en beleefd, in al les het tegenovergestelde van de ru ziemaker. die verleden jaar uitriep nooit meer terug te zullen komen, deed er nog korter over: 6-0,6-0 tegen de 35-jarige Zuidafrikaan Mcmillan Bij de dames heeft Chris Evert de openingspartij op Forest Hills moei teloos gewonnen. In de eerste ronde van de strijd om de open Amerikaan se tenniskampioenschappen ver sloeg de winnares van 1975 en 1976 haar landgenote Sharon Walsh in veertig minuten met 6-0 en 6-1 In de tweede wedstrijd in het dames enkelspel won de Britse Virginia Wade met 6-1 en 6-4 van de Ameri kaanse Renee Richards De 42-jarige Renee Richards, die in 1960 onder de naam Richard Raskind in de eerste ronde van het heren enkelspel door Neale Fraser uit Australië werd ge wipt, verloor haar partij tegen de Wimbledon winnares van 1977. Vir ginia Wade, kansloos Met 1-6 en 4-6 ging de Britse over naar de tweede ronde NEW YORK Mohammed Ali, wereldkampioen boksen in het zwaargewicht weet eindelijk wat hij wil. Als Ali over acht maanden zijn carrière beëindigt stapt hij in het missiewerk. Tijdens een persconferentie in New Yok waar Ali en zijn komende tegenstander Ernie Shavers aan de pers werden voorge steld kwam Ali tot deze opmerkelijke uitspraak: ,,In de toekomst wil ik voor alle zwarten de leider en het voorbeeld zijn. En om ze allemaal te bereiken charter ik een vliegtuig en vlieg de wereld over om mijn missiewerk te doen", aldus de wereldkampioen. Verder lichtte hij ook een tipje van de sluier op hoeveel zijn totale vermogen bedraagt. Volgens Ali heeft hij gedurende zijn profcarrière ruim 57 miljoen dollar verdiend. Daarvan schonk hij meer dan drie miljoen dollar aan liefdadige instellingen. door Erik Oudshoorn MAASTRICHT Het blijkt dat steeds meer gemeenten een van de wensen die profes sor Christiaanse in zijn rap port over de gezondmaking van het betaalde voetbal uit te, ter harte gaan nemen. In het opzienbarende werkje liet de voetbalprofessor zich on der meer ontvallen dat de la gere overheden in Nederland het betaalde voetbal wat meer moesten steunen. Wel nu, daar begint zelfs voor de uitvoering van het rapport al schot in te komen. Nadat de gemeente Alkmaar eerder een zeer gul gebaar maakte ten opzichte van AZ, staat nu ook de eerste divisieclub MW een vorstelijke steun te wachten. De Maastrichtse voetbalploeg kan ln een financieel walhalla geraken als de gemeenteraad volgende week dinsdag het subsidieplan van B W goedkeurt. Het plan behelst een injectie waarvoor de eerste am pullen door het bedrijfsleven zijn aangereikt. Enkele ondernemers, die ook vertegenwoordigd zijn in het stichtingsbestuur van MW, be sloten onlangs een schuld van 3,5 ton kwijt te schelden. B éc W wüde toen niet achterblijven en wil nu zand strooien over een andere schuld van toevallig ook 3,5 ton. Bovendien bestaat hél idee om elk jaar een extra subsidie te verlenen van twee ton, plus een gulden per betalende bezoeker (gezien de aan tallen van vorig seizoen zou dat op 160.000 gulden komen). Al met al geen geringe bedragen. B ét W van Maastricht ziet er dan ook graag wat voor terug. Men wil hier mee een steentje bijdragen aan de gezondmaking van het betaalde voetbal en bovendien is B W zeer te spreken over het saneringsbeleid van MW zelf (voorzitter mr. Max Tripels omschrijft dit als het op bouwen door verkoop van „oude"' vedettes en aankoop van talentvol le amateurs). Verder moet als eind doel worden gezien dat MVV zich op den duur zelf gaat bedruipen. Toch maar even informeren naar de doelmatigheid van de hele grap, het zijn tenslotte gemeenschaps gelden. Oud-Ajacied Barry Huls- BARRY HLLSHOFF levensvatbaarheid hoff. „Een betaalde voetbalclub heeft gezien de belangstelling be staansrecht in Zuid-Limburg. Roda JC? Ja, maar dat is een hele andere regio. Zoiets als Ajax en AZ". Trai ner Knobel neemt over „Ze dek ken er alleen het exploitatietekort van De Oeusseit mee. Geloof me, naar de ploeg gaat heus géén cent" En voorzitter Tripels, die dat laat ste overigens bevestigt. „Wij ma ken geen reclame voor elektrische apparaten zoals AZ. Er wordt slechts één produkt verkocht en dat is MW. Die naam moet hoog gehouden worden in Nederland Wethouder van sportzaken Toon Dols (CDA) tenslotte: „Het gaat om een stuk passieve recreatie. Daar aan tillen wij zeer zwaar. Niemand wordt er in Maastricht benadeeld met dit plan. Trouwens wij hebben ooit eens gesteld: wat het bedrijfs leven doet. doen wij ook". Het voorstel tot subsidie heeft een bijzonder grote kans van slagen. Na dat B W een afschrift in de ge meenteraad had laten circuleren bleek er geen tegenstander te vin den Gedeputeerde Staten, die ooit eens een ander subsidieplan afkeur den. lijken nu ook geen roet in het eten te gaan gooien Tripels. „Je moet de dag natuurlijk niet prijzen voordat het avond is. Maar het hui dige plan is zo opgesteld dat GS bij afwijzing zijn eigen mening zou aan vechten. Over een bericht in een ochtendblad dat de PSP een felle tegenstander zou zijn maakt wethouder Dols zich helemaal niet druk „De PSP heeft geen zetel in de gemeenteraad Zij stellen dat eerst het sociale klimaat van Maastricht moet worden verbe terd. Ik vind dat in dit geval de passieve recreatie meer aandacht verdiend". Zoals George Knobel al opmerkte wordt de tonnensubsidie niet ge bruikt om spelers aan te trekken Desalniettemin zal die zeven ton schuld die nu waarschijnlijk kwijt gescholden wordt echt niet zijn ontstaan vanwege de exploitatiete korten. Maar zeker ook door aan koop van spelers als Hulshoff, Musi al. Kowalik, Smeets en Oerards. Iets wat geen enkele eerste divlsleploeg zich tijdens de gewezen transferperi ode kon permitteren Verder heeft niemand aan de gulle schenking de voorwaarde verbon den dat MVV dit seizoen moet promoveren Mr Tripels: „Als ik Knobel was zou ik in zo n geval direct opstappen" Knobel zelf weet „Wij doen natuurlijk sowieso ons best Maar zoiets kan je uiteraard nooit vooraf beloven in voetbal

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17