Rep: geen vrij van Bastia Nieuwe opzet titelstrijd geen succes Pronk buiten wil toch in leiderstrui Krachten bundelen! tegen voetbalgeweld Gemakkelijke winst Borowiak Nieuwe tegenslag voor bondscoach Ernst Happel Dames en heren in toekomst weer gescheiden Kort geding FC Den Bosch Proftour slechts trainingswedstrijd Protest van FC Utrecht In Engeland r t) 1 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1977 SPORT =dD' Trouw/Kwartet Van onze sportredactie BASTIA Hoewel Johnny Rep bij de eerste selectie van Ernst Happel zit voor de interland Nederland-IJs land op woensdag 31 augustus, zal de momenteel bij het Corsicaanse Bas tia spelende rechterspits in Nijme gen waarschijnlijk niet van de partij zijn. Op dinsdag 30 augustus wordt na melijk de vijfde ronde in de Franse competitie afgewerkt. Bastia speelt op die dag een uitwedstrijd tegen Racing Strassbourg. Ook op vrijdag 2 september moet Bastia weer aan treden, dan tegen Olympique Lyon. Bastia-directeur Philippi toonde zich gisteren verbaasd over de keuze van Rep'in de eerste selectie yan 22 man. Philippi: „Wij weten nog ner gens van. Maar hoe moeilijk het mis schien ook is om nee te zeggen tegen Rep, wij willen natuurlijk wél dat hij tegen Strassbourg en Olympique speelt. Het lijkt mij problematisch om daar tussen door nog eens voor het Nederlands elftal te spelen. Drie duels in vier dagen is teveel van het goede." Bastia staat dan ook zeker niet te springen om Rep vrij te geven. Inte gendeel zelfs. Temeer, omdat de Cor sicaanse club onlangs tot de verve lende ontdekking kwam, dat Rep er op 14 september in de belangrijke UEFA Cup-wedstrijd tegen Sporting Lissabon ook al niet bij zal zijn. Philippi: „Dat blijkt nog een cadeau tje uit zijn Ajax-tijd te zijn." Rep zit nog voor één Europese be- kerwedtrijd een schorsing uit. Drie jaar geleden liep hij die schorsing op, nadat hij in het UEFA-Cup-duel FC Antwerp-Ajax uit het veld was ge stuurd." Met het verdwijnen van Rep uit de selectie, is het aantal buitenlanders opnieuw kleiner geworden. Johan Cruijff en Johan Neeskens gaven eer der hun voorkeur aan Barcelona's competitiebelangen, terwijl Rob Rensenbrink nog herstellende is van een spierscheuring in een dijbeen. De linkerspits van Anderlecht zal er dan ook zeker niet bij zijn in Nijme gen. Resterende 'buitenlanders' zijn Johnny Dusbaba (Anderlecht) en Jan Boskamp (RWDM). Roda-spits Dick Nanninga, die met zijn clubgenoot Pierre Vermeulen ook deel uitmaakt van de eerste Oranje-selectie, wordt sinds gisteren in West-Duitsland medisch behan deld. Nanninga vertrouwt op het werk van een bekende specialist, wiens naam hij evenwel niet wil noe men. Tot op dit moment is er eerder sprake van een verslechtering dan van verbetering ten aanzien van zijn rug/bil-blessure. Zijn meespelen in het competitieduel van vanavond te gen PSV is uiterst twijfelachtig. Zo als het ook zeer onzeker is of hij voor Nederland-IJsland nog zal her stellen. De interland Nederland-IJsland meetellend voor de voorronden van het wereldkampioenschap zal op 31 augustus in het stadion De Goffert in Nijmegen onder leiding staan van de Finse scheidsrechter Martthi Hir- viniemi. Ook het duel Ajax-Lillestroem op 28 september kent trouwens een Finse leiding. De thuiswedstrijd van de Amsterdammers in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen wordt geleid door Olavi Peltola. In de eerste ronden voor de diverse Europa Cups en enkele landenwed- strijden zullen overigens ook Neder landse scheidsrechters optreden. De KNVB heeft de volgende scheids rechters en grensrechters aangewe zen voor wedstrijden in het buiten land. 7/9 Tsjechoslowakije-Turkije, scheidsrechter G. J. Berrevoets, grensrechters L. F. Beukman en G. Jonker. 14/9 Dundalk-Hadjuk Split, scheids rechter F. P. Derks, grensrechters H. van Dijken en R. A. Klint. 14/9 Aston Villa-Fenerbahce, scheidsrechter C. G. R. Corver, grensrechters G. J. M. B. Geurds en G. Oetelmans. 28/9 Jeunesse d'Esch-Celtic, scheids rechter S. Wellinga, grensrechters P. Gans en J. Manuel. 28/9 Glentoran-Valur, scheidsrechter J. F. Beek, grensrechters B. Ram en C. A. Bakker. 28/9 Kopenhagen-Dundee United, scheidsrechter G. J. Berrevoets, grensrechters B. Draaisma en P. J. Bosman. 16/11 Oost Duitsland-Turkije (onder 21 jaar), scheidsrechter S. Wellinga en grensrechters A. R. Thomas en Ch. B. Janssen. 21/12 Frankrijk-België (amateurs), scheidsrechter H. Weerink, grens rechters E. Mulder en I. W. M. van Swieten. AMSTERDAM De wereldkampioenschappen roeien zullen met ingang van 1979, als Bied in Joegoslavië gastheer is, weer volgens de oude formule worden afgewerkt. Het systeem dat tijdens de Olympische Spelen in Montreal werd doorgevoerd en vervolgens door Nederland verder werd uitgewerkt, blijkt te veel problemen op te leveren. In plaats van gescheiden evenemen ten voor dames en heren, die op twee weekeinden na elkaar uitmonden in de finales, koos Nederland voor een gecombineerde wedstrijdenreeks waarin op de ene dag de dames hun races hebben en de volgende de he ren. Die gecombineerde reeks vergde negen wedstrijddagen. De conse quentie daarvan is dat elke roeier zo'n kleine twee weken in Amster dam aanwezig moest zijn. Een ander nadeel is dat een ploeg die direct de eindstrijd bereikt, pas een week later zijn tweede en tevens laatste wed strijd roeit. Voorts bracht de concen tratie van de dames, lichte roeiers en de elite heren problemen met de training. Dat kwam maandag tot ui ting. Wegens de harde wind moest toen de trainingsaccommodatie op de Nieuwe Meer en de Ringvaart van de Haarlemmermeer worden geslo ten, wat een overbelasting van de Bosbaan opleverde. DEN BOSCH (ANP) - Vrijdag zal de rechter uitspraak doen in het kort geding dat FC Den Bosch heeft aangespannen tegen de KNVB. De eerste divisie club is van mening dat de KNVB te lichtzinnig dispensatie heeft verleend voor de overgang van vijf spelers onder wie Ton Verkerk, Albert Bruurmljn en Chiel van Dam, naar clubs in de amateursector. Vol gens de reglementen van de KNVB moeten deze spelers terugkeren naar de club waar zij vandaan ko men en kunnen zij pas na een jaar overgaan naar een andere vereni ging. De vijf betrokken spelers kre gen echter toestemming direct naar een andere club te vertrekken. Den Bosch heeft zijn vermoeden dat de spelers bij de amateurclubs RKC en TOP betaald zouden worden tij dens de zitting niet waar kunnen maken en derhalve afgezien van ver dere stappen tegen deze clubs. Programma Eredivisie Vanavond FC VW-FC Amsterdam (18.45) NEC-Volcndam (20.00) FC Den Haag-Telstar (20.00) Sparta-Go Ahead (20.00) PSV-Roda JC (20.00) FC Twcnte-Feyenoord (19.30) Haarlem-N AC (18.45) Ajax-Vitesse (20.00) AZ'67-FC Utrecht (18.30) Eerste Divisie Vanavond SC Cambuur-Veendam (18.45) Wagcningcn-De Graafschap (18.45) SC Amersfoort-MVV (18.45) Excelsior-SVV (18.45) FC Dordrecht-Heracles (18.45) PEC-Eindhoven (18.43) Vlaardingcn-Hclmond Sport (18.45) Fortuna SC-FC Den Bosch (20.00) FC Groningen-Willem II (20.00) Tijdens het congres van de interna tionale roelfederatie (FISA), dat gis teren in de Amsterdamse RAI werd gehouden, werd duidelijk dat de „nieuwe stijl" zal worden verlaten. In 1979 zijn in Bied de finales van de dames op 2 september en die van de heren een week later. Ook het Nederlandse FISA-be- stuursiid mevrouw Nely Gambon, voorzitster van de commissie voor het dames roeien, sprak zich tijdens de bijeenkomst uit voor terugkeer naar de oude regeling. Tijdens de bijeenkomst, die groten deels een voorbereiding was op het congres van 3 tot en met 6 november in Monte Carlo waarin de statuten- en reglementswijzigingen aan de orde zullen komen, ondervond het bestuur tijdens de bekendmaking van de globale plannen vrijwel geen tegenstand. In het prinsdom aan de Middellandse Zee zal onder meer worden gesproken over een wijziging van de samenstelling van het FISA- bestuur. Voorgesteld wordt daarin ook op te nemen de continentale vertegenwoordigers en een lid van elk van de acht commissies die de FISA kent. Voorts over invoering van wedstrijden voor heren over 1000 meter, die spectaculairder zijn voor de toeschouwers. Gediscussi eerd zal worden over de vraag of de gestuurde nummers met uitzonde ring van de achten vervangen moe ten worden door races van onge stuurde boottypen. Nely Gambon hield de vergadering voor. zeer goed te bedenken wat de consequenties zijn van deze belangrijke wijziging. De wereldkampioenschappen van 1978 in Karapiro (Nieuw-Zeeland) zullen nog gecombineerd zijn. De dames hebben dan hun eindstrijden op zaterdag 4 november, de heren een dag later. Echt geroeid werd er gisteren, op het water van de Bosbaan, tenslotte ook. Met opnieuw voor Nederland weinig eclatante successen, ook al plaatste de twee met stuurman van Dudok van Heel/Laga, Peter van de Pas en Evert Kroes zich voor de halve finales. Dat gebeurde door in de enige herkansing op dit nummer de derde en laatste beschikbare plaats voor zich op te eisen achter Roemenië en Groot Brittannië en met ruime voorsprong (ruim vijf se conden) op Italië, Finland en de Verenigde Staten. Minder succes was er voor de acht van Nereus. Als enige van de dertien ingeschreven ploegen slaagden de Amsterdam mers er niet in zich voor de halve eindstrijden van zes teams te plaat sen. In de herkansing, waarin drie van de vier achten naar die halve eindstrijd overgingen, eindigde de Nereus-ploeg als laatste. Hongarije won in 6.02,70, Frankrijk werd in 6.04,73 tweede. België in 6.05,89 der de en Nederland tenslotte in 6.07,53 vierde en laatste. Ook skiffeur Peter Stegeman haalde de halve finales niet. In de derde herkansing, waarin eveneens drie plaatsen voor dehalve eindstrijd wa ren te verdienen, eindigde hij als vierde en laatste. De Ier Sean Drea won in 7.23.02, de Pool Andrezej Bocianowski werd in 7.26.40 tweede en de Joegoslaaf Dragan Obradovic in 7.40.36 derde. De tijd van Stege man 7.42.80. Slechts de Japanner Masao Tsuda was in de vierde her kansing met 7.45.90 nog langzamer. Het typeert het niveau van het Ne derlandse elite roeien op dit moment. Peter van der Pas en Evert Kroes hebben zich geplaatst voor de halve finales van de de twee met stuurman. Een derde plaats in de herkansing was daarvoor voldoende. door Johan Woldendorp HEERENVEEN Al bij voorbaat is de derde profronde van Nederland gedevalueerd tot een veredelde trainings wedstrijd. In de twee voorgaande jaren werden sommige coureurs via een opvallende verrichting in deze vijfdaagse wedstrijd nog in de gelegenheid gesteld om een plaatsje in,de ploeg voor de wereld kampioenschappen te veroveren, maar dat achterdeurtje is allang in het slot gevallen. In verband met allerlei injecties moest keuze-heer Eddy Beugels de WK-équipe voor Venezuela teeds enkele weken geleden definitief samenstellen. Nu is de prof-ronde natuurlijk nooit een erg serieuze 'opwarmer' voor de wereldtitel-strijd geweest. Maar dit jaar geldt nog nadrukkelijker dan ooit het devies: „Geen risico's ne men." Het was tijdens de eerste rit, die de tachtig renners van Alkmaar naar Heerenveen voerde, op de ge zichten van de coureurs af te lezen. En het zal de komende étappes nau welijks anders zijn. Freddy Maertens en Didi Thurau bijvoorbeeld, weige ren hardnekkig om zich in te span nen. Voor Gerrie Knetemann, één van de Nederlandse kopmannen in Zuid-Amerika, stelt de étappe-wed strijd evenmin iets voor. Hij zegt: „Het is gewoon een trainingsrit; een leuke koers voor kermis-coureurs." Tekend voor de heersende landerig heid was ook de wijze, waarop Bert Pronk op de Afsluitdijk afscheid moest nemen van het in een toeris tentempo voortschrijdende peloton. „Ik deed het eigenlijk voor de gein", vertelde de fietsende boezemvriend van Thurau, „maar mijn ploegleider Post gebood me, dat ik door moest gaan. Ik vond het eigenlijk geen terechte beslissing, omdat ik Knete mann (na de proloog de Oranje trui drager - red.) in de Ronde van Luxemburg ook al van de eerste plaats had verdrongen. Hem wilde ik dat niet opnieuw aandoen." Bert Pronk draagt dus toch de lei derstrui. Op het moment dat de Scheveninger wegsprong, was hij al verzekerd van dit kleinood. In de groep die hem vergezelde (de Ier Sean Kelly, de Belg Frank Hoste, Jan Huisjes, Jan Raad, Jan Aling en Gerben Karstens), zaten immers geen directe concurrenten. Dat ploeggenoot Karstens zich in de eindsprint als de rapste renner ont popte, was in die zin opmerkelijk, dat de Brabander om persoonlijke redenen afzag van deelneming aan de Wereldkampioenschappen. Kar stens keerde, zoals bekend, als een „gebroken" man terug uit de Ronde van Frankrijk. „Een week na de Tour ben ik naar een dokter in Leu ven geweest. Die constateerde dat ik vier zenuwbeklemmingen had. Twee weken heb ik niet op de fiets kunnen zitten. In de afgelopen maand heb ik meer geleden dan in de voorgaande rest van mijn carrière, maar ik ben er bovenop gekomen. Ik kan je nu al vertellen, dat ik ook volgend jaar op topniveau zal meedraaien." Toch is er in de prof-ronde nog ruim te voor persoonlijke ambities. Voor Jan Huisjes bijvoorbeeld. De twee voudige baankampioen van Neder land (vijftig kilometer en de sprint) aast in de resterende ritten louter op dagprijzen. En in stilte hoopt de Almeloër ook in het verre San Cristobal aan de weg te kunnen timmeren. Zijn ploeglei der Koos Rook: „Hij gaat in ieder geval op kosten van zijn ploeg mee naar Venezuela. Als er iets gebeurt, is hij onmiddellijk inzetbaar." Huis jes is tweede reserve vor de weg- equipe. De eerste bankzitter, Cees Priem, weet nu al, dat hij in actie moet komen. Na de sleutelbeen breuk van Roy Schuiten is de Zeeuw verzekerd van deelname aan het cri terium waaruit 4 september de we reldkampioen moet komen. Alleen: het geld voor zijn overtocht is er nog niet. Priem kampte in de eerste etappe trouwens met pech. Hij smakte met dezelfde schouder tegen het asfalt als tijdens de Nederlandse kampi oenschappen in Beek. Toen kostte het hem de trip naar de Ronde van Frankrijk, nu waren de gevolgen minder desastreus. Hij kon moeite loos zijn weg vervolgen, zodat de eerste etappe slechts één slachtoffer kende. Jan Breur raakte betrokken bij een valpartij en moest op dokter sadvies in de bezemwagen stappen. Eerete etappe: 1. Gerben Karstens (Ned.) 193 km in 4 uur 48 minuten en 10 seconden (met bonifi catie 4 48.001. 2. Sean Kelly (Ier)rt. (met bonifi catie 4.48.05). 3 Jan Huisjes (Nedi z t (met bonificatie 4.48.07). 4 Bert Pronk (Ned). 5. Frank Hoste (Bel), 6. Jan Raas (Ned), 7 Aling (Ned) allen 4.48.10, 8. Barry Hoban (OB>, 9. Plet van Katwijk (Ned). UTRECHT (ANP Het bestuur van de eredivisieclub FC Utrecht heeft vandaag een protestbrief naar de KNVB gestuurd naar aanleiding van het feit dat Ajax zondag tijdens de competitiewedstrijd in de Gal genwaard op een gegeven moment drie buitenlanders in de ploeg had staan, hetgeen reglementair niet is toegestaan. Het sectiebestuur van het be taald voetbal zal vanavond tijdens een bijeenkomst het protest van FC Utrecht als agendapunt opnemen. Bleekemolen redt het niet ZANDVOORT Michael Bleeke- molen heeft zich gisteren op het circuit van Zandvoort niet kunnen plaatsen voor de officiële trainingen van vrijdag en zaterdag voorafgaan de aan de Grote Prijs van Zandvoort voor formule-1 wagens, die zondag op hetzelfde circuit wordt gehou den. Acht coureurs moesten strijden om vier plaatsen bij die trainingen. Snelste was de Amerikaan Brett Lunger: 1.23.03. Bleekemolen werd zevende met een rondetijd van 1.24.85. LONDEN De Engelse Football Association (FA) wil gaan samen werken met de Football League (FL) bij pogingen om de geweld dadigheden zoals die welke zich zaterdag bij de opening van het nieuwe voetbalseizoen voorde den, de kop in te drukken. Ted Croker, de secretaris van de FA, heeft gezegd dat er geen maxi mum aan de straffen die men uit kan delen zal worden gesteld, maar elke beslissing zal samen met de League worden genomen. „Als de moeilijkheden blijven aanhouden, moeten we in aktie komen. Wij hebben daar nog niet met de League over gesproken. Ook hebben we de volledige ver slagen over de gebeurtenissen van zaterdag nog niet gezien, maar als we het eens zijn over het feit dat er zich buitensporige moeilijkheden hebben voorge- daan, zullen we om de tafel moe ten gaan zitten om samen te be spreken wat we er aan zullen doen." Een van de ergste ongeregeldhe den vond zaterdag plaats in een café in Leeming waar honderen aanhangers van Leeds in gevecht raakten met die van Sunderland. Ted Croker heeft al gezegd da de FA weinig te zeggen heeft buiten de voetbalstadions, maar dat er wel degelijk akties ondernomen kunnen worden tegen clubs en stadions die bij incidenten buiten het veld betrokken zijn. Er zijn al terreinen gesloten omdat de toe schouwers zich misdragen had den, dat is in Europa al heel ge woon", aldus Croker. Geweld (2) Geweld (3) Nijgaard Keepers IU 2*'* e HR lanf11' Gf° hiR LONDEN Het hoofd van de politie in West Yorkshire, com missaris Ronald Gregory, heeft een verzoek ingediend om de poli tie uit te rusten met hoofdbe schermers en schilden en hij heeft de voetbalvandalen gewaar schuwd dat er meer politie bij de wedstrijden aanwezig zal zijn. „Er hebben zich laaghartige, onge gronde aanvallen (op de politie) voorgedaan waarbij ernstig ge wonden zijn gevallen en dit zal moéten ophouden", aldus Grego ry. „De politie verdient onze steun en zij moet beschermd worden." LONDEN De voetbalclub Der by County, uitkomend in de En gelse eerste afdeling heeft laten weten op 3 september, als men .thuis speelt tegen Manchester United, de aanhang van de club uit Manchester niet op zijn ter rein te zullen toelaten. Welkom zijn slechts diegenen die aanwe zig zijn en daarvan een bewijs krijgen als er woensdag wordt gespeeld tegen Ipswich, en de houders van abonnementen. „Wij willen er (op 3 september) een soort van familiedag van maken en herriemakers kunnen we daar bij missen als kiespijn", zei een woordvoerder van Derby County die ervan getuige was geweest hoe de aanhang van Manchester te keer was gegaan bij de vorige wedstrijd op het terrein van zijn club. „Misschien krijgen we het stadion niet vol en moeten we er geld op toeleggen maar op deze manier hopen wij op den duur onze eigen aanhangers aan te moedigen te blijven komen." AMSTERDAM Kristen Ny- gaard van AZ is geselecteerd voor het Deense voetbalelftal dat op 21 september in Kattowice tegen Polen speelt in de voorronden voor het wereldkampioenschap. De Deense bondscoach Kurt Niel sen was zondagmiddag in Am sterdam getuige van Nygaards uitstekende spel en drie doelpun ten tegen FC Amsterdam. ver, de vaste doelman. Men zelfs zo ver, dat een gehuurd [a clamevliegtuig deze boodscl verleden week boven het stad uitdroeg. Griever raakte afgi pen woensdag in de wedstrijd gen FC Vlaardingen geblessej en werd tot genoegen van de sj porters vervangen door Hubei De blessure van Griever was i danig, dat hij zondag niet opj s^eld kon worden in het duel gen Heerenveen. Huberts zou 2. plaats weer innemen, ware bR niet, dat hij op de training aanj pols geblesseerd raakte. FC ningen moest terugvallen op derde doelman, de 16-jarige anPe teur Bert de Voogd, waardoor f*e' Groningen ook nog eens 30 moest overmaken aan de Voogr6 oude amateurclub AS VB. ph br Loting n jaa DUSSELDORP WolfgalN Overath, oud-internationaal enar speler van FC Köln, heeft de 1 ting verricht voor de derde ronfij in het toernooi om de Westduitjee voetbalbeker. Slechts één duhr tussen twee Bundesliga-verefc gingen kwam uit de bus. nl. MSk Duisburg tegen FC Kaisersla tem. Duisburg schakelde in P tweede ronde ook al een BundsD ligaclub uit (VFB Stuttgart). kans op een tweede treffen tussk* clubs uit de hoogste klasse vp" het Westduitse betaalde voethl is echter groot. Schalke 04 mott' spelen tegen de winnaar van Efy tracht Frankfurt tegen Schla Neuhaus. De eerste wedstrijd tif sen deze twee eindigde verra. send in een gelijkspel, maar aaf genomen mag worden dat Frankforters vandaag in de twe de wedstrijd de sterkste zuil?1 zijn. De interessantste wedstrf?' den in de derde ronde zijn: M#el Duisburg - FC Kaiserslauteife: Schalke 04 - winnaar EintracF Frankfurt/Schloss Neuhaus, Ffa( Hamburg - Bayern München, 18ff' München - FC Augsburg, Fortui116 Düsseldorf - Rot Weiss EssePe FSV Frankfurt - FC Köln. Fr<ot burger FC - VFL Bochum. hu Bayern München is overigens nióe; van plan de Braziliaan Luis Pergel ra te contracteren. Voorzittisr Neudecker noemde berichten, dde: Bayern 3,25 miljoen gulden z<sei hebben geboden voor de libefjg van Atletico Madrid, volledig Ofce gegrond. t,a Staatsamateurs K LIMA De president van 1 Zuidamerikaanse voetbalboi Teofilo Salinas uit Peru, heeft Lima aangekondigd, dat hij op vergadering van de FIFA, lc eind augustus in München geho !nr den wordt, een voorstel tot wijp ging van de reglementen zal dienen, dat betrekking heeft jp de deelneming aan het Olymj^, sche voetbaltoernooi in 1980 L Moskou. Het voorstel houdt ir dat voetballers, die in 1978 in Ir1 toernooi om het wereld kampioefci. schap in Argentinië hebben méa£ gespeeld, niet mogen deelnem{>7 aan het Olympische voetbaltofia nooi in Moskou. (ei De Peruaan benadrukte de eéiei zijdigheid van de huidige regile menten, die landen achter het 10. zeren gordijn toestaan aan agei grote, internationale voetbalewoi nementen met dezelfde spelile (staatsamateurs) deel te nemefr- Indien dit voorstel ongewijzil door de FIFA zal worden aanffll nomen, betekent dit, dat de So|w jet-Unie wel met zijn staatsanl" teurs aan het Olympisch voetbl toernooi in 1980 zal kunnen m^ doen. De Russen komen door n schakeling in de voorronden n in aanmerking voor de WK '78 bi Beckenbauer ai ev ;tbi Argentinië. GRONINGEN De keeperspro blemen bij FC Groningen nemen ernstige vormen aan. Supporters eisten vervanging van Azing Grie- NEW YORK Franz Becke bauer, die twee keer Europep6 voetballer van het jaar is geweeie is in de Verenigde Staten dofce, zijn collega's in de Noordame[e kaanse voetbalafdeling uitgekj,^ zen tot beste spelér van het s zoen. m te li Betty Stöve: dit seizoen al ruim twee ton TORONTO Door een gemakkelij ke overwinning met 6-0, 6-1 op de 31- jarige Chileen Jaime Fillol heeft Jeff Borowiak de finale van de Open Ca- nadeze tenniskampioenschappen op zijn naam gebracht. De 27-jarige Amerikaan verdiende met zijn zege, die in 44 minuten tot stand kwam, 20.000 dollar (circa 50.000 gulden). Het herendubbel ging naar de com binatie Paul Ramirez (Mex) en Bob Hewitt (ZA). Zij zegevierden over de Amerikanen Fred McNair en Sher wood Stewart in drie sets: 6-4, 3-6 en 6-2. BROOKLINE Op de openingsdag van de strijd om de open Amerikaan se tenniskampioenschappen voor profspelers, die in Brookline nabij Boston wordt gehouden, heeft Jim my Connors in drie sets gewonnen van Marty Riessen. De setstanden waren 3-6, 6-1 en 6-4. TORONTO Evonne Cawley-Gool- agong zal niet deelnemen aan het toernooi om de open Amerikaanse tenniskampioenschappen, dat eind augustus op Forest Hills wordt ge-, houden. In Toronto, waar zij haar come-back maakte, verklaarde zij naar huis Hilton Head in de Ame rikaanse staat Zuid-Carolina te rug te keren om via training sneller in vorm te komen. Na een afwezigheid van acht maan den in mei werd dochter Kelly geboren verliep de rentree van Evonne Cawley in het toernooi om de open Canadese kampioenschap pen in Toronto niet naar wens. In de eerste ronde van het dames enkel spel werd zij door de Westduitse Katja Ebbinghaus met 4-6, 7-5 en 4-6 verslagen. Haar spel was niet over tuigend. Zij miste een correcte ti ming en haar opslag was onbetrouw baar. De 26-jarige in Australië geboren Evonne Cawley vierde onder haar meisjesnaam Goolagong de meeste triomfen. In 1971 won zij zowel de open Franse kampioenschappen als Wimbledon. In '73 en '74 stond zij in de finale op Forest Hills, in '72, '75 en '76 in de finale op Wimbledon. DEN HAAG De Nederlandse ten- nisploeg voor de Davis Cup-wed strijd tegen Griekenland, die op 16, 17 en 18 september in Zeist wordt gehouden, bestaat uit de volgende vier spelers: Louk Sanders (Leiden), Rolf Thung (Hilversum) Wouter Fok (Oegstgeest) en Frits Don (Den Haag). Non-playing captain is Rinus Buytelaar, chef d'équipe is Ed van Breukelen. iel at ijn rei Het weekeinde voor deze wedsfca- oefenen de Davis Cup-spelers otoe banen van de Molenhoek bij J6r( tegen een aantal Engelse spejot Jarret, Bevan en Newberry. Mog roi komt daarbij nog de Belg Migüj[a e I NEW YORK - Op de final™ ranglijst (tot 18 augustus) vai ja. pectievelijk de prof tennissers le^ tennisters nemen Jimmy Conno jy. zijn vroegere verloofde Chris llo{' de eerste plaatsen in. Betty Seg die op dit moment in het stt .e* tennis uitkomt, heeft in 1977 i us 85.785 Amerikaanse dollars veer 210.000 gulden) verdiend. >eh >re De ranglijst ziet er bij de hereÈer volgt uit: 1. Jimmy Connors 592.116 dollar (bijna 1,5 miljoei eg den), 2. Guillermo Vilas Iwi 326.832, 3. Ilie Nastase (Roe) 25! Ie 4. Dick Stockton (VS) 255.5war Björn (Zwe) 238.853, 6. Brian fried (VS) 225.818. Bij de dames: 1. Chris Evert 271.368, 2. Martina Navratilova 196.706, 3. Sue Barker (GB) 121" 4. Virginia Wade (GB) 109.293,5 'h semary Casals (VS) 90.638, 6. Stöve (Ned) 85.785.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8