•ok kleine scheepsbouw grote problemen Front journalisten tegen nieuwe directeur Minder werk bij zuivelreus fog meer geneesmiddelen goedkoper Kademuur in Saoedi-Arabië Mogelijk fraude bij bedrijfsvereniging Meer of minder? Jlumrose wil met firevato doorgaan Tweede rapport over Scholten-Honig klaar Combinatie Ten Brink FD past niet' 3geE,Verdugt mag iliet uitbreiden" lort geding tegen staat van fabrikant valium en librium Aanklacht tegen oud-directeur BNG gaat lenen tegen 7,5 procent INSDAG 24 AUGUSTUS 1977 FINANCIËN EN ECONOMIE Trouw/Kwartet 13 ktterdam onevenredig zwaar getroffen door sanering scheepsbouw een onzer verslaggevers <a;t>TTERDAM Niet alleen de grote Nederlandse scheepswerven kampen met problemen, ook de kleinere nieuwbouw- en reparatiewerven is de situatie weinig rooskleurig. Sinds de zomer 1976 hebben deze kleinere werven geen enkele nieuwbouworder ontvangen voor de bouw van envaartschepen. De voornaamste werven in deze sector bevinden zich in Rotterdam, lendrecht, Alblasserdam en Ridderkerk. Er werken bijna 10.000 mensen, uitblijven van nieuwbouworders genheid in de toeleverende industrie, moet worden met de reeds bestaan- waarin naar schatting drie- tot vier duizend arbeidsplaatsen door in krimping van de scheepsbouw wor den bedreigd, zoveel mogelijk be houden moeten worden. De investe- tet (door de schippers) zo lang gelijk uitstellen van 'reparaties isifit zijn oorzaak in de slechte situ- op de vrachtenmarkt. Er is een so-|ot tekort aan lading. De hoge 46Sterstand van dit moment maakt probleem nog nijpender, omdat si Rijnschepen, die wel varen meer ^jcht -kunnen meenemen waardoor 11 nog meer schepen aan de kant pleten blijven. ,3o4gens de Algemene Schippersver- !^ging is een binnenschip nauwe- 30 is nog rendabel te maken. Een £$nenschp van 1.600 tot 2.000 ton 5S'|t al gauw 2,5 miljoen gulden. prdvoerder Manders van de Vere- 4ng voorspelde, dat als de weers- itandigheden niet snel verande- veel binnenschippers op de :sgroepsregeling Zelfstandigen igewezen zullen zijn. De overscha- g van de kleine scheepsbouw op ,;bouw van luxe jachten biedt ook 2!®een soelaas. Deze markt ligt vrij- 825f stil, terwijl de voorraden groot r.7,f Lüilijke verdeling college van B W van Rotter- is im is van mening, dat de Maasstad 'Evenredig zwaar wordt getroffen spr de voorstellen van de Beieids- jtnmissie Scheepsbouw ten aan- van de sanering van de scheeps- auwbouw. In een nota pleiten de 1idsbestuurders voor een gelijke _Jdeling van de lasten over heel iderland. Rotterdam te compenseren voor 92$ grote verlies aan arbeidsplaatsen le scheepsbouw zal de werkgele de werkloosheid in de betrokken ge bieden. In Rotterdam en omgeving is de ontwikkeling van de werkloos heid sinds eind 1975 ongunstiger dan de landelijke ontwikkeling. Het ringspremieregeling en de Wet In- werkloosheidspercentage voor Rot- vesteringsrekening zal in meerdere mate dan thans het geval is op dit gebied van toepassing dienen te zijn. Het college betreurt het, dat on danks de vele contacten met rijkso verheden en betrokken instanties veel beslissingen op landelijk niveau worden genomen, waarop de lagere overheden slechts een geringe in vloed hebben. Overeenkomstig de herstructureringsplannen zullen, al dus het onderzoek van het Bureau voor Economisch Onderzoek van Rotterdam, in het havengebied on geveer 6.700 arbeidsplaatsen in de scheepsbouw verloren gaan tegeno ver slechts 2.100 elders in Nederland. Alleen al bij het Rijn-Schelde-Verol- me-concern en de IHC-bedrijven zul len 5.100 mensen moeten over stappen. terdam was eind Juni 6,1. Het lande lijk percentage was 4,4. In mei vorig jaar lagen de werkloosheidspercen tages gelijk. In december 1975 was het Rotterdamse werkloosheidsper centage (4,9) aanzienlijk lager dan het overeenkomstig landelijk per centage (5,8). Plan-Verolme Volgens ingewijden wordt achter de schermen het plan van scheepsbou wer Cornells Verolme druk bespro ken. De heer Verolme wil bij zijn vroegere werf mammoet-gastankers in serie laten bouwen. De regering heeft aan TNO versneld advies ge vraagd over de eventuele gevaren, die aan het bouwen en in de vaart brengen van deze gastankers ver bonden zijn. LONDEN/DEN HAAG Over de orderontvangst van de scheepswerven komen tegen gestelde berichten. Volgens de meest recente cijfers van het gezaghebbende Lloyds Scheepsregister is in het twee de kwartaal van dit jaar de orderontvangt voor nieuwe schepen (in tonnage) verder te ruggelopen. Het was al de der tiende keer dat de kwartaalcij fers lager uitvielen. Alleen in Polen en Noorwegen wisten de werven meer orders in de wacht te slepen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek in Den Haag meldt daarentegen meer nieuw werk voor de Nederlandse werven. In de eerste helft van dit jaar wer den volgens het CBS opdrach ten ontvangen voor de bouw van 218.500 bruto registerton aan zeevarende handelsschepen. In de eerste helft van 1976 bedroe gen de orders voor dit soort vaartuigen 42.000 ton, In geheel 1976 104.800 ton en in 1975 66.500 ton. De nieuwe opdrachten voor ha- ven- en offshore materieel (bag gerschepen, booreilanden, ele- vateurs, kranen, dokken, etc.) beliepen in de eerste helft van dit jaar 58.000 kubieke meter (waterverplaatsing) tegen 36.000 kubieke meter in de eer ste helft van 1976, 142.100 kubie ke meter in geheel 1976 en 92.400 kubieke meter in 1975. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De journalisten van het Financieele Dagblad ln Amsterdam hebben zich aaneengesloten in de „Vereniging Redactie Het Financieel Dagblad" om hun gezamenlijke belangen veilig te stellen. Die lijken, zo blijkt uit een mondelinge toelichting, op de tocht te staan door de komst van de nieuwe directeur H. ten Brink en de uitlatingen van algemeen directeur/ uitgever H. A. H. Sijthoff. Op de redactie van Het Financieele Dagblad bestaan grote spanningen sinds het conflict dat eind maart dit jaar uitbrak tussen uitgever Sijthoff enerzijds en het voltallige personeel anderzijds door de benoeming per 1 september van Ten Brink tot direc teur. Zowel over de benoemingspro cedure (Sijthoff zou de redactie in spraak hebben beloofd, maar zou zijn belofte niet hebben gehouden) als over de nieuwe directeur sprak het personeel destijds het „onaan vaardbaar" uit. De directie, hoofdre dactie en de overige afdelingen van het bedrijf, alsmede de vakbonden van journalisten en grafisch perso neel zijn op de hoogte gebracht van de oprichting van deze vereniging. Ruimte De gedachte hierachter is dat de redactie ruimte wil zien te houden voor een onafhankelijke nieuwsvoor ziening. Dit op een zodanige wijze, dat de journalistieke vrijheid is ge- Ook relatief Niet alleen absoluut maar ook rela tief is het verlies van dit soort ar beidsplaatsen in en rond Rotterdam groter dan in overig Nederland, zo menen burgemeester en wethouders. Tegenover een achteruitgang van het aantal arbeidsplaatsen in de scheepsbouw met 29 procent in het havengebied van Rotterdam staat een verlies van 17 procent in de rest van ons land. Het college vindt, dat bij de her structurering rekening gehouden 'ECHT (ANP) Plumrose, de ïnse moederonderneming van '02£t vleesverwerkende bedrijf Geva- 95) in Driebergen, is bereid met Ge- n2.ato door te gaan. Plumrose is met 103 je vakbonden tot een akkoord geko men dat inhoudt dat 135 van de jidige 270 personeelsleden in mst kunnen blijven. Plumrose wil f miljoen garantie geven en de 33 imende twee jaar de gebouwen tor 100.000 per jaar verhuren. De pdirectie in Kopenhagen moet renwel nog zijn goedkeuring ge- n. Als dit gebeurt, zal mogelijk ik de AMRO Bank 2 miljoen Hi ediet geven. 20i!(bonden hebben voor hun ak- liord de goedkeuring van de onder- imingsraad, die in feite de baas is Ij Gevato Aanvankelijk wilde ™Jen HAAG (ANP) - Het chemisch Èdrijf Verdugt in Tiel mag niet Itbreiden. Het gemeentebestuur [eft ten onrechte een vergunning irleend. Dit betoogde de wijkraad !el-west gisteren voor de Raad van ate. wijkraad, bewoners van de woon- jk waar het bedrijf van Verdugt ddenin ligt, de milieugroep Tiel omstreken en de Gelderse milieu- Hderatie uit Arnhem waren in be liep gegaan bij de Kroon. Zij had- *jn er geen goed woord voor over, at b. en w. van Tiel Verdugt een ®4orwaardelijke vergunning hebben 3Jrleend voor uitbreiding van een 4emische produktie-eenheid. In site gaat het daarbij om het gebrui- 2tn van een ander oplosmiddel en 13)t plaatsen van vijf tanks, waar- )r de produktie kan worden opge- erd. De Raad van State zal zich ;r de kwestie beraden en advies °^brengen aan de Kroon, imens de milieuwerkgroep werd ;gd, dat na een respectabele tra- ie van bijna-rampen het tijd is, kt in de vergunning voor Verdugt )mt te staan wie wat doet bij cala- iteiten en dat wordt voorgeschre- hoe de controle-voorschriften len nageleefd. Dat is niet ge- rd en daarom-moet de vergun- worden ingetrokken. Plumrose negen ton voor afvloeing van alle 270 werknemers bestem men maar toen ditzelfde bedrag be schikbaar bleef voor de 13& man die er nu uitmoeten, was de OR te vreden. De zaak Gevato begon feitelijk in januari toen Plumrose aankondigde het bedrijf te willen sluiten. Het zou grote verliezen leiden, iets dat door d e bonden en Gevato-werknemers sterk overdreven werd gevonden. Het personeel zette zelf de produk tie voort. De ondernemingsraad heeft enkele malen vergeefs ge tracht een koper te vinden voor de bedreigde vleesfabriek. Het personeel heeft intussen oud directeur H. M. Petrie, die in 1975 door Plumrose was ontslagen, ver- Bij de aanleg van een handelshaven in Jubail (Saoedi-Arabië) worden 40 tot 45 ton wegende betonblokken voor de ZOCht Weer de leiding op Zich te kademuren geplaatst. Dit geschiedt met behulp van een werk- en kraanplatform dat is ontworpen door Adriaan Volker. nemen. Deze maatschappij voert met twee buitenlandse bedrijven het havenproject in Jubail uit. Automatisering CMC/Melkunie kost 400 arbeidsplaatsen zoek naar de mogelijkheden van de bouw van een nieuw produktiebe- drijf in Amsterdam. WOERDEN De grote zuivelgroep CMC overweegt in de komende vier jaar 400 arbeidsplaatsen te laten vervallen. Dit is het gevolg van omvangrijke investeringsplannen, die ondermeer een verdere automatisering inhouden. legenheid voor ongeveer 50 chauf feurs. Deze zullen de 1.333 (nu 1.300) kilo melk in 1981 waarschijnlijk niet meer vervoeren met melkbussen maar de melk via boerderijtanks en rijdende melkontvangsten naar de fabrieken tranporteren. Tachtig nieuwe arbeidsplaatsen verwacht CMC/Melkunie in de sector speciale produkten waarvoor in binnen- en buitenland (vooral het Midden-Oos ten) groeiende afzetmogelijkheden worden gezien. Er is over de plannen nog geen be sluit genomen omdat een en ander slechts voorkomt in een discussieno ta. Deze zal in de komende jaren worden doorgesproken in het college van beheer, de centrale onderne mingsraad en met de vakbonden. Het grootste aantal arbeidsplaatsen, nl. 300 zou wegvallen in de sector consumptiemelk, waar CMC/Melku nie 30 miljoen wil investeren. In de sector kaas gaan volgens de plannen 120 arbeidsplaatsen verloren (bij een investering van 22 miljoen) en bij de andere zuivelprodukten zal nog eens voor 90 minder mensen werk zijn. Binnen die laatste groep gaat het alleen al bij het Melkunlebedrljf Heusden om ca. 45 mensen. Deze fabriek wordt dit jaar gesloten. Tegenover het verlies van 500 ar beidsplaatsen staat nieuwe werkge- Naar verwachting zullen de con- sumptiemelkprodukten in de toe komst niet meer 's nachts bij de melkboer op de stoep worden gezet. Steeds meer melkdetaillisten be schikken over gekoelde opslag, aldus het bestuur. De leiding van de zuivelgroep ver richt verder voorbereidend onder- DSM-NEDUCO: Een fusie tussen Van Egteren Industriële Constructie Beton Mij (ICM) in Hasselt en Nedu- co in Helden-Beringe zal tot gevolg hebben dat geleidelijk een onbekend aantal arbeidsplaatsen verloren gaat. De nieuw gevormde onderne ming zal omschakelen naar de „open bouw systematiek" en daardoor zal de produktie in de vestiging te Ven- ray (100 werknemers) geleidelijk worden beëindigd. In Hasselt en Be- ringe blijft de produktie op het oude niveau maar door de omschakeling en door de integratie zullen op den duur 90' arbeidsplaatsen vervallen. In de indirecte sfeer verdwijnen mo gelijk 90 functies. Daar staat tegeno ver dat er meer werk zal zijn op de bouwplaatsen, mede omdat meer EN HAAG Minister Lub- van economische zaken 1 op grotere schaal op gaan Jïden tegen de hoge prijzen geneesmiddelen. Hij zal atregelen nemen met als •orbeeld de beschikking te- 3n Hoffmann-La Roche in Udrecht. Deze dochter van gelijknamige Zwitserse ncern verspreidt in Neder- hd de kalmerende middelen lium en librium en kreeg op [juli van de minister de op- »cht de prijzen voor een tijd- i van twee jaar te verlagen. 6 plannen van Lubbers vielen op te maken uit het pleidooi van landsad vocaat jhr. mr. J. A. E. van der Does. Hij voerde het woord tijdens het kort geding dat Hoffman-La Roche tegen de staat had aangespannen wegens die gedwongen prijsverlaging. Namens La Roche had mr. B. A. ter Kuile ondermeer betoogd dat de prijsbeschikking discriminerend is omdat zij uitsluitend tegen het Mij- drechtse bedrijf is gericht. Daarop antwoordde mr. Van der Does, dat de overheid niet wil discrimineren maar ook de andere fabrikanten op hun prijzen zal aanspreken. Eerder had de raadsman van La Ro che gezegd dat de prijsbeschikking in strijd zou zijn met de EG-verdra- gen en uitspraken van het Europese Hof: een lidstaat mag de invoer van uit een andere lidstaat niet belem meren. Engeland Mr. Ter Kuile bestreed het argument van de overheid dat het Mijdrechtse bedrijf voortaan maar librium en va lium uit Engeland moet importeren in plaats van uit de Duitse fabriek wat nu gebeurt. De Engelsen doen het veel goedkoper en dat voordeel moet La Roche Mijdrecht dan door geven aan de gebruikers, meent de minister. Volgens Mr. Ter Kuile kan dat echter niet. De Engelse produk tie is niet toereikend om ook de Nederlandse markt te kunnen be dienen. De advocaten mr. W. Alexander en mr. L. F. Pels Rijcken pleitten voor de Deense fabriek Dumex, die Steso- lid maakt, eveneens een kalmerend middel, goedkoper dan valium. Zij waren tegen de prijsbeschikking om dat hierdoor hun concurrentieposi tie moeilijker is geworden. Omdat La Roche door zijn groot marktaan deel een machtspositie inneemt, zou 8tesolid van de markt worden ver drongen, iets dat volgens de EG- bepalingen niet mag, aldus de advo caten van Dumex (W.V.) De president van de Haagse recht bank zal op 2 september uitspraak doen. waarborgd, met name door het tot stand brengen en handhaven van op die vrijheid gerichte structuren. De angst is dat die ruimte onder het koppel Sijthoff-Ten Brink niet lan ger gegund zal worden. Een andere overweging om een eigen rechtspersoonlijkheid in het leven te roepen is de afwachting van de uit komst van een procedure, die met name betrekking heeft op een redac tiestatuut, een ondernemingsraad reglement en een investeringsplan voor Het Financieele Dagblad. De verwachting is intussen dat door de oprichting van de vereniging de con tacten tussen de redactie en de uit gever meer „gestroomlijnd" kunnen worden. Voorts wordt gehoopt dat dit initiatief kan bijdragen tot het herstel van de vertrouwensrelatie tussen het personeel en de uitgever van het blad en dat daardoor een terugkeer naar normale werkom standigheden mogelijk wordt. Desgevraagd tekent een woordvoer der van de redactie hierbij aan, dat dit niet zo gemakkelijk zal zijn: „we hopen het, we pretenderen niet dat ook te kunnen." Positief De combinatie Ten Brink Fi nancieel Dagblad past niet, zo laat deze woordvoerder nog weten. De redactie heeft de afgelopen vier maanden de tijd (nodig) gehad om van emotionele reacties zoals ge dachten aan staking tot een meer rationele benadering van de proble men te komen. De „Vereniging Re dactie Het Financieele Dagblad" wordt een geschikte organisatie ge acht om die positieve houding tot uitdrukking te brengen en om als gelijkwaardige partner met Sijthoff/ Ten Brink in het strijdperk te treden. De redactie staat een geïntegreerd bedrijf voor, mét een eigen technisch bedrijf. Daarin meent de redactie een voortrekkersfunctie te vervullen zonder elitair te zijn. Deze gedachten zijn met het overig personeel doorge sproken. Dat het journalistiek personeel zich alleen in een vereniging heeft geor ganiseerd en niet samen met het overig personeel, heeft te maken met de krant als geestelijk eigendom van de (sterk gespecialiseerde) redactie. Hierin ligt ook de verklaring waarom de Journalisten die voor driekwart in de eigen vakbond (de NVJ) zijn geor ganiseerd toch een eigen belangen vereniging hebben opgericht. De ver eniging ziet zich als aanvullend (voor de verdediging van de eigen normen en principes) op de activiteiten van de NVJ. Baksteen als verse kadetjes Van een onzer verslaggevers ARNHEM De verkoop van baksteen blijft overeenkomsten vertonen met de verkoop van warme kadetjes; ze worden grif verkocht. "Hiermee kwam de verkoop van metselhaksteen van 1 januari t/m 19 juni op 1.130,9 miljoen, legen 997,9 miljoen in de over eenkomstige periode van hel vo rig jaar. Gedurende die periode lagen de produkticcijfers op res pectievelijk 1.061,5 en 989,1 mil joen stuks. Het gevolg hiervan is geweest dat op 19 juni 1977 de metsel- voorraad nog 93,8 miljoen stuks bedroeg tegen 364,0 miljoen een jaar tevoren. UTRECHT (ANP) De sinds anderhalf jaar gepensioneerde directeur J. K. van de bedrijfsvereniging voor het bakkersbedrijf heeft in zijn vroegere functie mogelijk fraude gepleegd. In verband hiermee is een aanklacht ingediend bij het openbaar ministerie. Oud-directeur J. K. is enkele maan den geleden ook afgetreden als directeur van de bedrijfspensioenfondsen voor het bakkers- en banketbakkersbedrijf deelbewerkingen in eigen beheer kunnen worden uitgevoerd. Het fusie-akkoord is gesloten tussen DSM, de moeder van ICM en Amstel- land Concernbeheer, de moeder van Neduco. Neduco sticht een nieuwe dochter waarin zowel ICM als Nedu co worden ondergebracht. Als beta ling krijgt DSM een aanzienlijk min derheidsbelang in Amstelland Con cernbeheer. PALTHE leed in het eerste hall jaar een verlies van 0,99 (was 0,94) miljoen. De omzet daalde van 24,5 tot 23,9 miljoen. De lichte stijging van het verlies houdt verband met de hogere reorganisatiekosten. De vooruitzichten voor het tseede half jaar zijn gunstiger. FRIESCH-GRONINGSCHE Hy potheekbank kon de netto concern winst vergroten van 10,2 tot 16,7 miljoen. De omzet groeide van 116 tot 155 miljoen. Het bestuur ver wacht dat het jaarresultaat van 1977 dat van 1976 aanzienlijk zal over treffen. STAD ROTTERDAM boekte (ex clusief bijzondere baten) in het eer ste halfjaar een bedrijfsresultaat van 23 (was 20) miljoen. De sterkste groei vertoonde het premie-Inkomen in de sector leven. Dat ging met 48 procent vooruit..Het bestuur is ge matigd optimistisch over het tweede halfjaar. Voor AVIM (Algemeene Vruchten Import Mij) daagt redding nu twee groente-exporteurs het ln surseance van betaling verkerende bedrijf wil len voortzetten. De twee exporteurs (Oostenrijk in Bleiswijk en Veenen- daal in Beverwijk) willen met de crediteren tot een vergelijk komen. Zij zullen geen bod uitbrengen op AVIM omdat slechts 10 procent van de aandelen in handen van outsiders is. In aandelen AVIM ls op de beurs vrijwel geen handel. VIHAMIJButtinger heeft in het eerste halfjaar een geringe winst ge boekt nadat ln dezelfde periode van 1976 nog een aanzienlijk verlies was geleden. De directie verwacht een verdere verbetering in de rest van 1977 en daarom een bescheiden Jaar winst. Dat zeer vermoedelijk strafbare han delingen zijn gepleegd is ontdekt bij een onafhankelijk onderzoek naar de administratie van de bedrijfsvere niging. Tot dat onderzoek was beslo ten nadat de accountant geweigerd had de jaarstukken van het pensi oenfonds te tekenen. De opvolger van J. K. had ook leemten in de administratie ontdekt. Volgens bestuurder Tom Simonis van de voedingsbonden FNV, die te vens sinds twee jaar lid is van het dagelijks bestuur van de bedrijfsver enigingen voor het bakkersbedrijf, loopt de fraude waaraan de voorma lig directeur van deze verenigingen zich mogelijk schuldig maakte in de tonnen en is er een gerechtvaardigde angst, dat het uiteindelijk om mil joenen gaat. Volgens Simonis hebben de onregel matigheden ondermeer betrekking op transacties met aandelen en hy potheken. Zo is er met gelden ge schoven van het ene fonds naar een ander. Er was ondermeer een zoge naamd stroppenfonds om verkeerde transacties met effecten te verbloe men, aldus Simonis. Hij zei te ver wachten, dat het Justitieel onder zoek zich vooral zal richten op dit fonds. Volgens hem zal trouwens het onderzoek van de justitie duidelijk moeten maken wat het totaal van de onregelmatigheden ls, gerekend over de ruim veertig jaar, dat K. directeur was. Het bestuur van de bedrijfsvereni ging stelt met nadruk, dat door de nieuwe directie administratieve maatregelen zijn genomen en con trole-methodieken zijn ingevoerd, zodat de belangen van de verzeker den inmiddels optimaal zijn bevei ligd. AMSTERDAM De Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten (BNG) gaat tegen een rente van 7,5 procent 200 miljoen gulden lenen. De uitgifte- koers van de lening, die een looptijd krijgt van tien Jaar, wordt op 30 augustus voor beurs bekendge maakt. De storting is op 3 oktober met bijbetaling van twee dagen rente. De lening zal worden afgelost ln tien jaarlijkse termijnen waarvan de eer ste vervalt op 1 oktober 1978. Ver vroegde aflossing is gedurende de gehele looptijd verboden. Op de vorige BNG-lening kon op 20 juli worden ingeschreven tegen 8 pet. Daarna kwam de Staat nog met een 7,75 pet lening aan de markt. In de obligatiemarkt spreekt men van een lening die duidelijk ls afge stemd op het buitenland. Het ge vaar bestaat echter, aldus obligatie- marktkringen, dat het buitenland het bij deze emissie laat afweten. De belangstelling vanuit het buiten land ls de laatste dagen aan het afnemen. DEN HAAG De Nationale Investeringsbank heeft in het afgelopen weekeinde haar tweede rapport over Koninklijke Scholten-Honig uitgebracht aan minister Van der Stee van landbouw en visserij. Het eerste, door de minister ge vraagd omdat KSH had verzocht om overheidssteun voor milieuvoorzie ningen bij haar aardappelmeelfa brieken in het noorden, behandelde de problematiek van het hele con cern. In het tweede worden oplossin gen voor deze problemen voorge steld. Over de Inhoud van het rapport wil de het ministerie niets meedelen. Het zal dienen als basis voor de discussie over de ingewikkelde pro blematiek van het concern, die aan de besluitvorming door de overheid vooral zal gaan. Bij de besluitvor ming zullen behalve de minister van landbouw ook die van economische zaken, van sociale zaken en van f) nanciën betrokken zijn. De directie van KSH kent van geen van beide rapporten de inhoud Het ministerie van landbouw deelde mee, dat het streven erop gericht is tegen het einde van de maand tot een beslissing te komen. Voordien zal er overleg worden gepleegd met de directie van KSH en met de vak bonden. Definitieve data kon het mi nisterie nog niet noemen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13