Feyenoord leeft op na blessures NEC zet streep onder verleden Geels wil wel tegen IJsland gelijkspel (1-1) tegen PSV na uitvallen Van de Korput en Schneider onverwacht Kreuz blijft bij zijn besluit Hard werkende Nijmegenaren blijven bij Telstar (0-5) weer ongeslagen Volendam uitstekend Ajax krijgt straf ANDAG 22 AUGUSTUS 1977 SPORT Trouw/Kwartet PH 9 R 7 Ëredivisie oor Kees Jansma OTTERDAM Zelfs de minst kritische voetbaljournalisten moesten de eerste twee competitie- ïdstrijden Feyenoord wel afkraken. Na de beschamende nederlaag bij FC Den Haag (2-1) en de oeizame 1-1 op eigen veld tegen Sparta kón Feyenoords toekomst slechts als „méér dan somber" jrden ingezien. Feyenoord voetbalde slecht enigszins begrijpelijk gezien de absentie van isisspelers als Nico Jansen, Aad Mansveld, en Wim Rijsbergen (tegen Sparta althans) maar yenoord knokte ook niet. Kortom, Feyenoord leek hard op weg de wanprestatie van het lorafgaande halfjaar minimaal te evenaren. :h na de puntendeling van Feye- >ord met PSV (1-1) heeft de ploeg in Boskov recht op een zeer positief luid. Opnieuw ontbraken drie ba- ipelers (Van Deinsen en weer ansveld en Nico Jansen) en na nau- >lijks vijftien minuten voetbal vie- i ook nog eens Michel van der )rput en Dick Schneider (hoofd- «ssure en scheenbeenbreuk) weg. p dat moment bestond Feyenoord t de ervaren kern, Treijtel, Wim insen, Wim Rijsbergen, Martin reijssen en Willy Kreuz, met daar- iast nieuwelingen als Gerard van ir Lem, Clyde Best en Kees-Jan ïoeck, aangevuld met voormalige spelers als Terrie Wijnstekers, arry Melis en Jan Verheyen. aar op dat moment ook ontstond bij de resterende elf een nieuwe ■amgeest, die hartverwarmend aan- ■eed. Dat Feyenoord zijn wilskracht Jjppelde aan een bikkelhard optre den (Rijsbergen contra Deacy, bij- >orbeeld) was te begrijpen en zelfs voorspellen alleen een sterke 'heidsrechter had de wedstrijd in enden kunnen houden, en Hennie eerink was, ditmaal, die sterke an niet Dat Feyenoord niet be- lald goed voetbalde was ook te igrijpen, dat er kansen gemist wer- ;n evenzeer dat Feyenoord wei- trde te capituleren voor het tech- h, sch surplus van PSV was echter pogst opmerkelijk. ROTTERDAM Er is tot gisteravond laat van veel kanten aandrang uitgeoefend op Willy Kreuz om vanmorgen niet naar Oostenrijk af te reizen. Woens dag speelt het nationale elftal van Oostenrijk een vriend schappelijke interland tegen Polen en omdat er voor de Feyenoorder een bom duiten valt te verdienen heeft Kreuz gebruik gemaakt van een clau sule in zijn contract die behelst dat zijn werkgever hem zesmaal per jaar vrijaf moet geven om de eer van zijn natie hoog te houden. Kreuz heeft gisterenmiddag ge ruime tijd getwijfeld of hij zijn medespelers, na het wegvallen van Dick Schnsider die een scheur in zijn rechterbeen heeft opgelopen wel in de steek kon laten. Woensdag staat immers de confrontatie in Enschede met FC Twente voor de deur. Zowel trainer Boskov als direc teur Guus Brox hebben Kreuz gesmeekt van de interland af te zien. Kreuz: „Ik ga toch. De beslis sing is moeilijk voor me ge weest, maar ik vertik het om Feyenoord te helpen. Zo goed ben ik de afgelopen maanden ook weer niet behandeld. Mijn contract is drastisch verlaagd en nu willen de heren zeker dat de liefde van één kant komt. Ik vind het verschrikkelijk verve lend voor de jongens, maar ik moet ook aan mijn toekomst denken." De blessure van Dick Schnei der, die voor minstens twee maanden is uitgeschakeld, komt voor Feyenoord wel op een uiterst ongelegen moment. Een blessure die volgens enkele Feyenoorders door de PSV'er Jan Poortvliet met opzet is ver oorzaakt. Wim Rijsbergen en Martien Vreijsen twijfelen er in elk geval aan dat Poortvliet zijn- overtreding in „het vuur van het spel" heeft begaan. Vreijsen: „De bal was allang niet meer in het bezit van Schneider toen ik Poortvliet met vooruitgestoken been op Dick zag ingaan. Ik begrijp nog steeds niet dat de scheidsrech ter de PSV'er geen gele kaart gaf. Ik weet niet waar Weerink met zijn gedachten was. Willy van de Kerkhof heeft me wel een paar maal een slag tegen m'n kaken gegeven. De scheids rechter deed er niets tegen." Poortvliet en Willy van de Kerk hof, geconfronteerd met de be schuldigingen van de Feyenoor ders, ontkenden (uiteraard) dat zij zich hadden misdragen. Poortvliet: „Er is geen sprake van dat ik Dick Schneider op zettelijk heb geraakt." En Willy van de Kerkhof: „Laat Vreijsen zijn mond houden. En wal Rijsbergen aangaat,' die probeerde me bijna van het veld te schoppen." Scheidsrechter Weerink had van de grimmige stemming in het veld niets be speurd. Wcerink: „Er is naar mijn gevoel niets bijzonders ge beurd. Dat Schneider zijn kuit been heeft gebroken, kwam door een ongelukkige botsing. Ik had niet de indruk dat er te hard is gespeeld." De geyvonde Dick Schnei der wordt per brancard af gevoerd. Want al was PSV verzwakt (de ploeg miste belangrijke schakels in de per sonen van Tim Smits en René van de Kerkhof), het is een gegeven dat Kees Rijvers meer bruikbaar materi aal op de bank heeft dan Feyenoord. Gerrie Deykers is zo'n man, hij start te dan ook in de basisopstelling. Nils- son, Frangois en Postuma zijn ande ren. Toch leek het logisch dat PSV behoudend begon; de ploeg verloor het vorig seizoen twee belangrijke punten in de kuip en wenste, na overwinningen op Vitesse en NAC, ongeslagen aan het karwei tegen Rhoda JC, woensdag in Eindhoven, te beginnen. Rijvers posteerde daar om nieuweling Brandts op Feye noords reus Best, liet Poortvliet en Krijgh de flanken in de defensie be zetten en gaf Huub Stevens de taak zijn verdediging te organiseren; pos teerde daarna Adri van Kraay op het middenveld. Deacy en Lubse bezet ten permanent de aanval, Van der Kuylen (geschaduwd door Snoeck) diende via dit tweetal te penetreren. Dat lukte nauwelijks. Na het uitval len van Van der Korput en Schnei der werd de wedstrijd rommelig en hard; PSV kwam daardoor niet in het ritme, ging het vaak grove spel van Feyenoord beantwoorden (Wim Rijsbergen hoorde zelfs, gesteund door Vreijssen dat Jan Poortvliet Schneider met opzet neerlegde een stelling die ik niet ondersteun) en bemerkte dat de tegenstander op inzet ieder duel aandurfde. Na de schitterende treffer van Best, inge leid door een verrassend sterke inval van Melis, zag het er voor PSV alleen nog maar slechter uit. Feyenoord vocht zich naar meer kansjes, PSV werd alleen via hun Van der Kuylen- kopbal gevaarlijk. Ook na rust, toen Rijvers Stevens als libero weghaalde#Van Kraay we?r de opdracht gaf de boel te organiseren en Nilsson als extra aanvaller in bracht, bleef Feyenoord via zijn on verzettelijkheid op de been. Nadat Doelman Treijtel brengt de PSV'er Deijkers ten val. Uit de strafschop die hierop volgde scoorde PSV de gelijkmaker. de Zweed Nilsson eerst geen straf schop kreeg, toen hij die wel verdien de, kon Weerink kort daarop niet om een penalty heen toen Treijtel de doorgebroken Deiikers vloerde: Van der Kuylen zorgde voor 1-1 maar Feyenoord capituleerde niet. Het kreeg zelfs de beste scoringsmo- gelijkheden: Jan Verheijen, ook al ingevallen, durfde vrijwel alleen voor Van Beveren niet te schieten. Best ook niet en Melis raakte Van Beve ren. Het mag typerend genoemd worden dat Feyenoord onder gejuich van de toeschouwers het veld verliet. Rotterdam was blij met een gelijk spel dat niet verwacht werd. PSV zal niet minder tevreden zijn. Die ploeg komt toch weer ver en heeft voorlo pig nog drie punten voorsprong op Feyenoord. Fcycnoord-PSV 1-1 (1-0) - 31: Best 1-0,64 Van der Kuylen (strafschop) 1-1 Scheidsrechter Weertnk Toeschouwers: 28 900 Feyenoord: Treytel; Schneider (Verheyen), Rljs- Lem. PSV: Van Beveren; Krijgh. Brandts, Stevens (Nilsson), Poortvliet; W van de Kerkhof, Van Kraay, Dijkers, Lubse. Van der Kuylen. Deacy door Matty Verkamman IJMUIDEN-NEC, een topclub? Afgaande op de uitslagen en de florissante positie op de ranglijst, zou men zeggen van wel. Na drie competitieronden kan de tob-club van vorigseizoen, mét Ajax, nog trots wijzen op een puntenscore van honderd procent. In Nijmegen blijft men voorlopig echter gewoon doen. Zelfs na de ongebruikelijk hoog uitgevallen overwinning van gistermid dag bij Telstar (0-5). De wanhoop die de club amper drie maanden geleden kenmerkte, ligt kennelijk nog te vers in ieders geheugen. Ook al etaleerde NEC tegen Telstar gedegen en bij vlagen zelfs voortref felijk voetbal, de voorlopig breed uitgemeten bescheidenheid past de ploeg van trainer Hans Croon. Kwam er immers niet veel veine aan de pas bij de 2-3 overwinning van vorige week woensdag op Go Ahead? Croon na die westrijd: „De uitsalg had even goed andersom kunnen zijn." En was, dat vooral, Telstar gisteren geen ontstellend armoedige tegenstander? Het is een bekend ge geven: men speelt, zoals de tegen stander het toe laat wel, Telstar bood ln eigen omgeving nauwelijks tegenstand. De nu al voorname de gradatiekandidaat zette de poorten naar doelman Paul van der Meeren wagenwijd open en mocht uiteinde lijk niet klagen dat er geen uitslag in de orde van grootte als een aantal kilometers verderop, ln het Olym pisch Stadion, op het bord ver scheen. De sjouwende uitblinker Hans Pos thumus temperde als eerste de vreugde. „Ach, deze uitslag moeten we maar gauw vergeten. Het zegt niet alles. Hoewel ik er vanavond best een pilsje op drink." Hans Croon: „Ik ben niet al te opti mistisch en niet al te pessimistisch. We zien wel. Het is natuurlijk wel zo, dat deze ploeg compleet voetbal speelt. Neem een Posthumus, die speelt twee klassen beter dan vorig seizoen." Vorig seizoen. Als een spookbeeld dringt zich de vergelijking met dat bijna fatale Jaar nog altijd op. Waar bij Jan Peters' troonopvolger/spel maker Guus Hiddink tot vervelens toe onderwerp van gesprek is. Met name Hans Croon wil van dat treuri ge, recente verleden verlost worden. „Ik kan er een dik boek over schrij ven, maar ik beschouw het vorig seizoen liever als een dichtgeslagen boek." NEC nu dus. Onder voorbehoud, een veelbelovend team. Dat valt niet te ontkennen. Temeer omdat Telstar zo teleur stelde, kreeg NEC ruim schoots de gelegenheid om de poten tiële klasse te tonen. De sterkste punten: een ijzersterk collectief, een goede voorhoede met prima vleugel spelers die waarschijnlijk veel gaan scoren (Frans Janssen en Ronald Hendriks) en natuurlijk Guus Hiddink. De zware, maar artistieke as, drukt nu al zijn stempel op de ploeg. En niet eens zo zeer met een overvloed van toverballen, als bij De Graafschap. Hiddink is vooral een rustpunt. Hij kan een bal bekwaam vast houden, geeft adviezen, waar kennelijk graag naar geluisterd wordt (hij is ook nog aanvoerder), regelt het tempo en ver richt bovendien goede zaken met de bal. Ongeveer als Van Hanegem bij AZ'67, geeft hij, niet al te ver van voren, het ritme aan. Waarbij Hid dink trouwens niet mag klagen over de steun van zijn secondanten Eugè- ne Marijnissen en Frans Koenen. Als Peters in zijn goede dagen toch weer die vergelijking kan Hiddink van die steun op aan. Marijnissen: „Bij ieder leeft weer de bereidheid, om voor.elkaar te werken. Dat bete kent trouwens niet dat wij alleen maar voor Hiddink hoeven te wer-v ken. Er is eerder sprake van een wisselwerking. Alles is uitgepraat. Er is een streep onder het verleden ge zet, dat werkt positief door." NEC onderstreepte de opgeklaarde sfeer dus met een derde zege. De klasse kwam boven op .Schoonen- berg', maar niet in het minst omdat Telstar via een al vroeg blunderende voorstopper Eddy Kraal vrij baan had gemaakt. Frans Janssen, een onmiskenbaar talent dat NEC .goed koop' bij Willem II weghaalde (voor 150.000 gulden) scoorde twee maal. Ronald Hendriks, Ben Hulshof! en Hans Posthumus stapten andere ke ren door de volstrekt lekke alweer van Telstar. Een bedroefde Telstar trainer Minceau Petescu: „Er moet iets gebeuren, dat is duidelijk. Er is totaal geen zelfvertrouwen." NEC-speler Hendriks (links op de grond) passeert met een kopbal doelman Paul van der Meeren van Telstar. De Umuidense ploeg staat met 2-0 achter en verloor uiteindelijk met 0-5. NEC mag zich woensdag tegen Vo- lendam bewijzen. Nummer één tegen nummer vier. Een topduel. Teltur-Ncc 0-S (9-Z) 12: Janssen 0-1, 34 Hen driks 0-2, 68: Janssen 0-3, 70: Hulshof! 0-4, 76: Pothumus 0-5 Scheidsrechter: Jonker Toe schouwers. 3500. Telstar: Van de Meeren: Drlessen, Van Essen, Kraal (Hendriks), Blsschot (Stam); Van Oor schot, Hegeman. Jonker. Staats. De Wit, Mlk- kalsan. NIC: Schellekens; Willemse, Melchers, D. Vis ser, 8 Visser; Koenen. Hiddink, Marijnissen. Janssen (Hulshoff), Pothumus. Hendriks (Veeken). VOLENDAM De debutant in de ere-divisie Volendam hééft de onge slagen lijn in de nog prille competitie ook tegen VW doorgetrokken. Met fris, attractief en technisch goed voetbal werd de ploeg uit Venlo met 2-0 verslagen. Het liep allemaal uitstekend voor Volendam, mede omdat VW het spel vertraagde en zich beperkte tot schoten uit de tweede linie, voorna melijk van Albert van der Welde. Zodoende kreeg het publiek een uit stekende wedstrijd voorgeschoteld. Vlak voor rust kwam Volendam aan de dik verdiende voorsprong. Dick Bond onderschepte een aanval van VW op het middenveld, passeerde drie man»alsmede Vieten: 1-0. Volendsm-VW 2-0 (1-0) - 44 Dick Bond 1-0, 68: Zonneveld 2-0. Toeschouwers: 7000. Scheids rechter Mulder Volendam: Hoek, Ouyt, André, Van Wensveen. Dick Bond, Jonk. Helling. Billy Bond, Tol, Zonneveld (Braam, Mol VW: Vleten. Van Oostrom, Rettkowski. Her mans. Rosmalen, Pala (De Jonge), Hllkes. Ad vocaat, Van der Welde, Kurclnac, Jovanovic Van onze sportredactie. AMSTERDAM Het Nederlands elftal zal op 31 augustus vrijwel zeker zonder de buitenlandse ve detten Cruijff, Neeskens en Ren- senbrink tegen IJsland aantreden. Cruijff (net weer in training na zijn beenoperatie) en Neeskens zullen het competitiebelang van Barcelo na voor laten gaan, terwijl Rensen- brink vorige week tegen Lierse SK een dij beenspier scheurde. Ver moedelijk zal de genezing van die blessure (minstens) veertien dagen vergen. Wanneer interim-coach Ernst Hap- pel daarentegen een beroep doet op Ajax-spits Ruud Geels, dan zal deze toch weer beschikbaar zijn voor het Nederlands elftal. Geels deelde na België-Nederland mee, dat hij weinig trek meer had ln een rol op de reservebank van Oranje. Geels had gisteren min of meer verwacht dat Happel hem in Utrecht over deze kwestie zou aan schieten. De Oostenrijker trachtte de schutter echter vlak vóór het duel te spreken te krijgen. En daar voelde Ajax (begrijpelijk) niet veel voor. Opmerkelijk genoeg ver dween Happel tien minuten voor het einde uit het Galgewaard-stadi- on. Ruud Geels: „Misschien dat Happel deze week nog met mij wil praten. Ik ga in geen geval mee naar Argentinië, dat is langzamer hand bekend. Maar wanneer men mij nodig heeft voor de kwalifica tiewedstrijden waarom niet?" Dick Nanninga, een mogelijke an dere keus in de Oranjeselectie, kampt nog altijd met een ontsto ken bilspier. Roda's aanvalsleider maakte tegen Sparta bepaald nog geen fitte indruk. Eind volgende week maakt Happel zijn selectie van zestien speler bekend. UTRECHT Het sectiebestuur betaald voetbal bespreekt woens dag de foutieve wissel, die Ajax- tralner Tomlslav Ivic in het duel tegen FC Utrecht toepaste. Ivic bracht in de achtste minuut van de tweede helft de Westduitser Peter Lübeke in het veld voor Hans Er ken*. Omdat Ajax al met de Denen Frank Arnesen en Sören Lerby speelde, betekende dat een overtre ding van de reglementen, die slechts ruimte laten voor twee bui tenlanders Bestuursleden van Ajax maakten Ivic attent op de fout. Binnen twee minuten wisselde de Joegoslavi sche trainer Lerby dan ook prompt voor Geert Meijer; deze Invaller maakte voor Ajax de gelijkmaker. FC Utrecht dringt in ieder geval aan op het overspelen van de wed strijd. Voorzitter Kees Werkhoven: „Ajax heeft een behoorlijke fout gemaakt. Artikel 23 is wat dat be treft duidelijk genoeg. Wij zullen protest bij de KNVB aantekenen." In de Belgische competitie heeft een dergelijke overtreding van de reglementen ooit tot een gewijzig de uitslag geleid. Dat was in het seizoen 1971/72, toen een 0-2 over winning van Standard Luik bij FC Antwerp uiteindelijk in een 5-0 ne derlaag werd veranderd. Standard speelde toendertijd met de buiten landers Rora, Sigurvinsson en Ta kac, waarmee het maximum van drie was bereikt. In de tweede helft verscheen de Joegoslaaf Petrovlc evenwel ook ln het veld. Ofschoon Standard-president Roger Petit de foutieve wissel spoedig opmerkte, kon de zaak niet meer worden te ruggedraaid. Achter de groene tafel werd FC Antwerp met „forfait"- cijfers tot winnaar Uitgeroepen. FC Amsterdam-AZ'67 Volendam FC WV Telstar-NEC Go Ahead-FC Den Haag Roda JC-Sparta Feyenoord-PSV NAC-FC Twente Vitesse-Haarlem FC Utrecht-Ajax NEC Ajax PSV Volendam Sparta AZ '67 GA Eagles Roda JC FC VVV FC Twente Vitesse FC Utrecht Fevenoord NAC FC Den Haag FC Amsterdam Haarlem Telstar 3 3 0 0 C 3 3 0 0 6 3 2 10 5 3 2 10 5 3 12 0 4 3 1113 3 1113 3 1113 3 1113 3 1113 3 1113 3 10 2 2 3 0 2 1 2 3 10 2 2 3 10 2 2 3 10 2 2 3 0 0 3 0 3 0 0 3 0 2-9 2-0 0—5 3-2 1—1 1—I 2—0 2-0 1—2 10- 2 6- 2 7- 1 6- 1 3- 2 11- 5 6- 6 5- 5 4- 4 3- 3 3- 5 4- 4 3- 4 2- 3 6- 8 4-13 0- 7 2-10 Woensdag: FC VW-FC Amsterdam (18 45), NEC-Volendam (20.00). FC Den Haag-Telstar (20 00). Sparta-Oo Ahead (20 00), PSV-Roda JC (18 45), FC Twente-Feyenoord (19.30), Haarlem- NAC (18.45). AJax-Vlteue (20.00). AZ'67-FC Utrecht (18.45). Zondag: FC WV-AZ'67. FC Amsterdam-NEC. Volendam-FC Den Haag. Telstar-Sparta. Roda JC-FC Twente. Fcyenoord-Haarlem. Vitesse FC Utrecht. Eerste Divisie De Graafschap-SC Cambuur 4—0 MVV-Wageningcn 2-0 SVV-SC Amersfoort 4I Heracles-Excelsior I1 Eindhovcn-FC Dordrecht l—O Helmond Sport-PEC Zwolle 01 Willem ll-Fortuna SC 0—0 FC Den Bosch-FC Vlaardingen 31 Hcerenveen-FC Groningen 20 Heerenveen MVV FC Den Bosch PEC Zwolle Willem II Eindhoven De Graafschap Vecndam Fortuna SC SVV Excelsior Heracles SC Amersfoort FC Groningen SC Cambuur Helmond Sport Wageningen FC Dordrecht FC Vlaardingen 3 3 0 0 6 S-l 2 2 0 0 4 8-0 3 1 2 0 4 5-3 3 2 0 1 4 5-3 3 1 2 0 4 3-1 3 2 0 1 4 4-3 3 2 0 1 4 5-6 2 1 1 0 3 3-1 2 1 1 0 3 2-0 3 1113 5-3 3 0 3 0 3 3-3 3 1113 2-3 3 1113 3-5 3 1 0 2 2 5-5 3 1 0 2 2 3-7 3 0 12 11-3 3 0 12 11-4 3 0 0 3 0 0-4 3 0 0 3 0 1-9 Woensdag: aanvang 18.45; SC Cambuur-Veen- dam, Wagenlngen-De Oraalachap. SC Amers foort-MVV, Excelslor-SVV, FC Dordrecht-Hera- clea. PEC/Zwolle-Elndhoven. FC Vlaardlngrn- Helmond Sport, aanvang 20.00' Fortuna SC-FC Den Bosch. FC Gronlngen-WUlem It. Vlaardingen (19.00). Zondag: Veendam-Wagenlngen. SW-FC Dor drecht, Heracles-PEGZwoUe, Helmond Sport- Fortuna SC. FC Den Bosch-FC Oronlngen. Willem Il-Heerenveen. Programma Amateurvoetbal HOOFDKLASSE A Zondag- Xerxes-Aalsmeer, Blauw Wit-EDO. De SparUan-ElinkwlJk. DWV-Arc, VUC-CW, RVC-UVS. UnlUs Neptunus. HOOFDKLASSE B Zondag: De Trelfers-Prlealand, Haaksbergen- Quick'30, Enschedese Boya-Hoogeveen, Ede Achilles, Sneek-Rohda, DOS'19-Rheden. Zater dag: Emmen-Oermanlcua (20.00). HOOFDKLASSE C Zondag: TOP-Pannlngen, RKC-Longa. wiihei mjna'08-BVV, Oeldrop-Helmond. VoercndaaJ- Umburgla. EHC-UNA. Almanla-8VN. Topscorers EREDIVISIE De productieve bul van AZ-tpeler Keee Kist (vier doelpunten tegen FC Amaterdami heeft hem de eerste positie op de topscorerslljst gebracht Hij moet deae plaats delen met Kees van Kooten (Oo Ahead Eagles), die In drie wedstrijden ook vier maal scoorde Achter dit tweetal volgen vijf spelers met drie doelpunten, waarbij de Inbreng van AZ en NEC belde boekten grote overwinningen - opmerkelijk is Keet Kist (AZ). Kees van Kooten (Go Ahead Eagles) 4. Kristen Nygaard (AZ). John Metgod (AZ». Frans Janssen (NEC). Ronald Hendriks (NEC). Lorenz Hllkes (VW). 3. Ruud Oeela (Ajax». Henk van Leeuwen (TC Den Haag), Willy van der Kuylen (PSV), Harry Lubae(PSV), Tommy Kristlansen (Oo Ahead Eagles). Cees Storm (NAC), Plerr* Vermeulen (Rods JC), Jaap Visser (Volendam) I. Lotto Lotto nummer 14: Aantal deelnemera: 783 083 Inleg: 3.205 567 gul den Prijsenbedrag: 1 522 644 gulden Eerste prijs; 532.925 gulden Tweede prijs. 152 264 gul den Derde prijs: 228397 gulden Vierde en vijlde prijs: 304.520 gulden De winnende getallen van lotto >4 waren; 5 - 12 15 24 26 41 Reservegetal 23 WESTDUITSE LOTTO In de Westdultae lotto zijn de volgende winnen de getallen getrokken 13-16-19-27-32-37 Reservegetal 35. Het winnende getal in de Weatdultse loterij ,.8plel 77" Is: 7231945 Sporttoto Tolo nummer M: Aantal deelnemen 178 504 Inleg 492.302 gul den. Prllzenbedrag: 233.843 gulden Eerste prijs: 93 537 gulden Tweede prijs 58 461 gul den. Derde prijs: 81.843 gulden- Een winnende kolom zag er als volgt uit: 2-1-2-1-3-3-1-1- 21-3-1- I. De twee laatste cljten voor een extra prijs van een tientje waren: 43. BERN Het scheidsrechters comi té van de UEFA (de Europese -Vpet* balbond) heeft viji Europa Cup wed strijden a«n Nederlandse scheids* rechters toebedeeld. De Nederland se scheidsrechteraorganisatie zal de arbiters aanwijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7