RijMdietoelagen tegemoetkomingen in de sfudichoslen uê$etel cafébedrijf! SCHOEVERS Trouw Tiea parjjjen in Suriname China Noodweer in Italië Vrijgezellen in Hegelsom niet apart begraven Spaanse politie vecht met Basken Elf kerkgangers WINKELEN Onderhouds timmerman INLICHTINGEN TEL. 020-913456 Toestel 743 2 medewerkers (sters) FAMILIEBERICHTEN JP ic Mondelinge avondopleiding voor het officiële vakdiploma Bon MAANDAG 22 AUGUSTUS 1977 TROUW/KWARTET t>AaXXjAl?iScT(ANP, SNA) - Tien partijen of combinaties van partijen doen op 31 oktober mee aan de verkiezingen in Suriname. Vier par tijen, de Nationale Partij Suriname ROME (Reuter) Zeker twee men sen zijn het afgelopen weekeinde om het leven gekomen tijdens een zwaar noodweer in mldden-Itallë. Op veel plaatsen werden bomen ont worteld en kwamen laaggelegen ge bieden blank te staan. De twee do den zijn een 18-jarige student, die in de omgeving van Rome in zijn tent werd verpletterd door een vallend betonblok. Op een andere kampeer plaats bij de hoofdstad kwam een tien maanden oude baby om toen de caravan, waarin hij lag te slapen door de storm omver werd geblazen. Het noodweer leidde tot grote ver tragingen op de luchthaven van Rome omdat de landingsbanen on der water kwamen te staan. HEGELSOM (ANP) De vrijgezel len van het Noord-Limburgse dorp Hegelsom (gemeente Horst), kunnen gerust zijn. Na hun dood worden zij niet op een aparte plaats op het kerkhof van de Sint Hubertusparo- chie begraven. Het kerkbestuur heeft het plan om dit wel te gaan doen ingetrokken als gevolg van heftige protesten, waarbij gespro ken werd van grove discriminatie van vrijgezellen na hun dood. Enkele weken geleden maakte het "kerkbestuur van Hegelsom bekend dat een strook grond, die aanvanke lijk was aangewezen als eerste klas begraafplaats, bestemd zou worden van premier Arron, de Progressieve Surinaamse Volkspartij, de Javaan se KTPI en de Hernieuwde Progres sieve Partij doen mee met een geza menlijke lijst onder de naam Natio nale Partij Romblnatie (NPK). De onlangs uit de NPK getreden Partij Nationalistische Republiek van mi nister Eddy Bruma liet de Nationale Partij Komblnatie 1977 (NPK-77) noteren. De secretaris van de PNR, Sylvester schreef het PNR-Arbei- dersfront in. De overige zeven partij en zijn: de Volkspartij, de Vooruit strevende Moslim Partij. Progressie ve Landbouwersunie, Verenigde De mocratische Partijen, de Progressie ve Nationale Partij, Derde Blok- Comblnatie en de Vernieuwde Hin- dostaanse Partij. SAN SEBASTIAN (AP, Reuter) - Voor de tweede achtereenvolgende dag heeft de politie van de Noord- spaanse stad San Sebastian zater dag gebruik gemaakt van rubber kogels en traangas om meer dan 20.000 mensen uiteen te drijven die demonstreerden voor de vrijlating van Baskische nationalisten. Der tien mensen raakten daarbij ge wond. De betogers trokken naar het Franse consulaat om protest aan te tekenen tegen de mogelijke uitleve ring door Frankrijk van Miguel An gel Apalategui, lid van de Baskische Bevrijdingsbeweging ETA, die eer der deze maand in Frankrijk werd gearresteerd. 800 Baksen staken gis teren bij Hendaye de grens over om in Frankrijk te gaan pleiten voor vrijlating van Apalategui, die in Marseille is gearresteerd. Op ver zoek van de Franse politie keerden de Baskische betogers vreedzaam op hun schreden terug. Ter afron ding van het terugtocht bezetten ze de grenspost. vervolg van pagina 1 De Chinese pers omschreef gisteren het resultaat van het elfde partij congres als een volledig succes en riep de bevolking op het nieuwe centraal comité zoveel mogelijk te steunen. Tot voorzitter van de partij werd Hoea Koeo-feng herkozen. Herko zen vice-voorzitter zijn Teng Hsiao- ping en maarschalk Yeh Tsjien-jing. Verder zijn er twee nieuwe vice- voorzitters gekozen: Wang Toeng- hslng, die als lijfwacht van wijlen Mao Tse-toeng een belangrijke rol speelde in de bestrijding van de ra dicale bende van vier onder leiding van de weduwe van Mao. en Li Hsien-nien, financiêel expert van de partijtop. Tijdens het partijcongres heeft Chi na zich ten doel gesteld het land in de komende Jaren een grote sprong voorwaarts te laten maken zodat het tegen het Jaar 2000 een machtig, modern en socialistisch land is. Er zal voorrang worden gegeven aan de opbouw van een sterke economie en aan het handhaven van tucht en orde. Partijvoorzitter Hoea noemde als voornaamste doeleinden voor de naaste toekomst: voortzetting van de campagne tegen de bende van vier, versterking van de opbouw van de partij, reorganisatie van de par tijleiding op alle niveaus, opvoering van de produktle van de economie, ontwikkeling van de socialistische cultuur en de socialistische opvoe ding, versterking van het staatsap paraat. bevordering van de demo cratie en het democratische centra lisme en mobilisering van alle posi tieve krachten voor de opbouw van het socialisme. Het nieuw gekozen Politbureau van de partij telt nu 23 leden (was 20), onder wie tien militairen (was vijf). Ook in het centrale comité van de partij is een aanzienlijk aantal mili tairen gekozen. uegiatupitttiiA, ucaueiuu &\ju wuiucii om uitsluitend vrijgezellen te begra-jn LlbclnOn FfeUOOQ ven. Tegen een klasse-indeling was al eerder bezwaar gemaakt door de BEIROET (UPI) Rechtse Christe- bevolking van het nog geen 1500 nen en linkse moslims zijn gister parochianen tellende kerkdorp. Nog avond met elkaar slaags geraakt in groter waren de bezwaren tegen het- een stadje in het Libanese bergland voornemen om de vrijgezellen op nadat volgelingen van wijlen Kamal Joemblatt elf Christenen hadden neergeschoten toen zij de kerk uit kwamen na een requiemmis voor een bij een schietpartij omgekomen man. Tenminste 21 mensen werden hierbij ernstig gewond. een aparte plaats te begraven. Het kerkbestuur beoogde met deze rege ling een betere ordening op de be graafplaats. De deken van Horst, P. A. Dings, noemde de hele affaire een, opgeblazen zaak. VAN BAERLESTRAAT S-13. TEL. 72 71 58 72 31 28. AMSTERDAM INSCHRIJVING VOOR 0IVERSE DAG- EN AVONDCURSUSSEN: 1. TYPEN speciale spoedcursus overdag (duur 2 3 mnd.) 2. STENOGRAFIE (Nederlands. Frans. Duits en Engels) 3. ALGEMENE ONTWIKKELING 4. MIDDENSTANDSEXAMEN 1978 5. BOEKHOUDEN 6. TALENPRACTICUM (Fr**. Engels. Spaans, 7. MODERNE TALEN(bcdrijfscorr eneonv*- salie: Nederlands. Frans. Odts, Engelsen Spaans) 8. "CAMBRIDGE EXAMINATIONS" Firsl Ceriilicate en Certificate of Proliency m donderdag van 10 00 lol 20.30 ui 'CU/sop aanvraag Ook gevestigd ti. Hilversum, Nijmegen. Rotterdam. Rijswijh, Tilburg Utrecht en Vlaerd INSTITUUT INAVO, Midden weg 57a, Amsterdam, tel. 020—355355. 1E WEEK SEP TEMBER aanvang nieuwe cur sussen. Steno, talen, boekhou den, MBA-SPD. middenstand, alg. ontw., avondopl. sekreta- resse, computerkunde VPO, ty pen (cursusduur slechts 8 we ken, audiovisueel). PROSPEC TUS OP AANVRAAG. begint op deze en de andere advertentiepa gina's ELKE OCHTEND OPNIEUW Gevraagd voor burgerwerk Aann.mil Hubon B.V. Elpermeer 207, Amsterdam tel.: 020-360120. over de aantrekkelijke advertentie tarieven van worden u gaarne verstrekt DAGBLADVERKOOP van de Volkskrant zoekt voor de afdelmgen INFO en SERVICE voor zeer spoedig voor een penode van 6 maanden Vanuit deze afdelingen wordt kontakt onderhouden met abonnees en buitendienst De werkzaamheden zi|n veelal van administratieve aard en omvatten, behalve een inten sief fefefonisch kontakt. het verzamelen en verwerken van gegevens die voor de buitendienst en andere afdelingen van het hoofdkantoor van belang ztjn. Voorwaarden zi|n zelfstandig en systematisch kunnen werken in een kleine groep goede contactuele eigenschappen goede typevaardigheid opleiding op MAVO-nrveaO to*ciftbts aan ftv A G U If 131 Amsttrdtm kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Met groot leedwezen geven wij kennis van het plotselinge overlijden op donderdag 18 augustus 1977 van de Heer Mr S. P. van Eeghen Directeur van onze Vennootschap. Wij verliezen in hem een goede vriend en toege wijd collega die door zijn hoogstaand karakter en innemende persoonlijkheid door ons ten zeerste gemist zal worden. Raad van Commissarissen en Directie N.V. Slavenburg's bank Rotterdam, 19 augustus 1977. Met groot leedwezen namen wij kennis van het plotselinge overlijden op donderdag 18 augustus 1977 van de heer Mr S. P. van Eeghen directeur van onze vennootschap Wij zullen zijn innemende persoonlijkheid zeer node missen. Het personeel van N.V. Slavenburg? Bank. Rotterdam. 19 augustus 1977. Heden nam de Here na een kortstondige ziekte tot Zich mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Dirk de Kruijf op de leeftijd van 74 jaar. W. J. de Kruijf-Mandersloot H. Wismeijer-de Kruijf H. H. Wismeijer Diederik Nanda Henk De Bilt. 19 augustus 1977 Utrechtse weg 91 Geen bloemen Geen toespraken De teraardebestelling zal plaatsvinden te De Bilt op de algemene begraafplaats „Brandenburg" dinsdag 23 augustus om 14.00 uur. Voorafgaande wordt een rouwdienst gehouden in de Opstandingskerk aan de Eerste Brandenbur- tot condoleren na de teraardebestel- gerweg. welke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot c i ine if, j"rk-. voor het hoger beroepsonderwijs (h.b.o.) en het wetenschappelijk onderwijs (w.o.) voor vrijwel al het overige volledige dagonderwijs na de lagere school 31 De inkomensgrenzen tot waar rijksstudie toelagen en tegemoetkomingen in de studiekosten mogelijk zijn, worden voor het studiejaar 1977-1978 extra verruimd. Wie voor het studiejaar 1977-1978 nog geen aanvraag heeft ingediend en op grond van het onderstaande nu wel in aanmerking denkt te komen, kan tot uiterlijk 15 september 1977 alsnog een aanvraag indienen. Een aanvraagformulier is te krijgen bij de onderwijsinstelling die gedurende het studiejaar 1977-1978 bezocht zal worden. Wie voor het studiejaar 1977-1978 wel al een aanvraag heeft ingediend, hoeft dat nu niet nog eens te doen. Zodra alle benodigde gegevens van de aanvrager - bijvoorbeeld nqg niet teruggezonden formulieren - bij het ministerie binnen zlin, ontvangt de aanvrager een beslissing, die gebaseerd is op de verruimde normen. Publikatie van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Rijksstudietoelagen De globale inkomensgrenzen tot waar in het algemeen voor het studiejaar 1977-1978 rijksstudietoelagen toegekend kunnen worden, zijn: - voor bij de ouders wonende studenten: f34.000.-; - voor op kamers wonende studenten: f40.500,-. Deze bedragen zijn van toepassing bij gezinnen met één aanvragende student h.b.o. of w.o. en geen andere kinderen. Zijn er meer aanvragende studenten hbo of w o dan liggen de grenzen beduidend hoger. Bovendien geven eventuele andere niet- aanvragende kinderen een verhoging van f 2.510,- per zogenaamd fiscaal kind. Als het ouderlijk belastbaar inkomen over 1976 de grenzen niet aanzienlijk over schrijdt, dan is het aanbevelenswaardig een aanvraag in te dienen. Naast de benodigde formulieren ontvangt de aanvrager dan automatisch een gedetailleerde beschrijving van alle overige voorwaarden en rekenregels. De hoogte van de rijks studietoelage voor het studiejaar 1977-1978 kan variëren van: - f 100 - tot f 6.010,- voor bij de ouders wonende studenten; en van - f 100,- tot f 8.790- voor op kamers wonende studenten. (In bepaalde gevallen kunnen boven deze bedragen nog extra vergoedingen verstrekt worden.) Tegemoetkomingen in de studiekosten Door de extra verruimingen van de inkomensgrenzen komen ouders van scholieren eerder voor een tegemoet koming in aanmerking dan is aangegeven in mededelingen die zij wellicht via de scholen of bij al verstrekte formulieren hebben ontvangen. De inkomensgrenzen tot waar in het algemeen voor het school jaar 1977-1978 tegemoetkomingen toegekend kunnen worden, zijn: - als de leerling thuis woont en de ouders geen aanspraak kunnen maken op een tegemoetkoming in de reiskosten f22 340,-; - als de leerling thuis woont en de ouders aanspraak kunnen maken op een tegemoetkoming in de reiskosten: f27.020,-; - als de leerling uitwonend is:(31.700,-. Bovengenoemde inkomensgrenzen (gebaseerd op het ouderlijk belastbaar inkomen over 1976) zijn van toepassing, als er in het gezin één afhankelijk kind is. Voor elk afhankelijk kind méér moeten deze bedragen met f 780,- verhoogd worden. Een tegemoetkoming kan variëren van: - f 170,- tot f 520- voor thuiswonende leerlingen, eventueel te verhogen met een tegemoetkoming in de reiskosten; en van - f 450,- tot f 2.970,- voor uitwonende leerlingen. De HERE heeft tot Zich genomen onze lieve, dappere moeder, grootmoeder en overgroot moeder Maria Clasina de Wit, geb. van Wijk sedert 1938 weduwe van Deonysius de Wit op de leeftijd van 85 jaar. Oegstgeest: W. M. Vegter-de Wit K. Vegter Voorburg: A. D. Hagen-de Wit A. J. Hagen Red Deer (Canada): G. de Wit M. de Wit-Montijn Rotterdam: J. de Wit G. de Wit-van Zijdervelt Leidschendam: D. de Wit Red Deer (Canada): A. de Wit A. de Wit-Bosch Groningen: M. C. Dekker-de Wit T. Dekker Voorschoten A. J. van Es-de Wit J. J. van Es Alphen a/d Rijn: J. A. Knol-de Wit A. Knol klein- en achterklein kinderen Voorburg: 18 augustus 1977 Correspondentie-adres: W. M. Vegter-de Wit Willem de Zwijgerlaan 24 Oegstgeest "De rouwdienst is bepaald op dinsdag 23 augustus a s. om 10.30 uur in de aula van het rusthuis „Sonnenburgh", Sonnenburghlaan 4 te Voorburg. Daarna zal er gelegenheid zijn tot condoleren. De begrafenis zal plaatsvinden door bijzetting in het familiegraf te 's Hertogenbosch. Heden ging van ons heen mijn geliefde man, onze vader, behuwdvader, grootvader, overgrootvader en stiefvader Cornells Jacobus Scboep geboren te Rotterdam op 1 september 1901. Uit aller naam: P. A. Schoep-van Beresteijn Heelsum, 19 augustus 1977 Op verzoek van de overledene heeft de crematie heden in alle stilte plaatsgevonden. Na een moedig gedragen langdurig lijden is heden van ons heen gegaan mijn lieve vrouw en onze lieve moeder Geertje Streefland in de ouderdom van 49 jaar „Vrees niet, want Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam geroepen, Gij zijt mijn" Jesaja 43:1 H. J. de Boer Kobus Esther' Ocke Velsen-Zuid, 19 augustus 1977 Stationsweg 99 De overledene is opgebaard in het uitvaartcen trum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag 23 augustus van 19.00-22.00 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 24 augus tus om 13.00 uur in het crematorium te Driehuis- Westerveld. Vertrek vanaf Stationsweg 99 omstreeks 12.30 uur. Geen bloemen Heden nam de Here zacht en kalm uit ons midden onze geliefde zorgzame man, vader en opa Abraham Qualm op de leeftijd van 78 jaar. Benthuizen: P.'Qualm-van Schie Zoetermeer: H. Uyterlinde-Qualm H. N. Uyterlinde Moerkapelle: J. Versloot-Qualm W. Versloot Wassenaar: J. Qualm A. J. Qualm-Nell Nieuwolda: A. van Staalduinen-Qualm J. van Staalduinen Spaarndam: P. van de Velde-Qualm W. van de. Velde Benthuizen: J. A. Qualm A. N. Qualm-de Ruiter C. Qualm J. W. Qualm-Tol en kleinkinderen Benthuizen, 19 augustus 1977 Graaf van Bloisstraat 9 Onze man en vader is thuis opgebaard. Gelegen heid tot condoleren aldaar maandag van 15.00- 17.00 uur en van 19.00-21.00 uur en in de aula op de begraafplaats na de teraardebestelling. De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. dins dag 23 augustus om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats „Vrederust" te Benthuizen. Geen bloemen. Rustig en kalm is vannacht op tachtigjarige leéf- tijd in de slaap heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Jan van Elderen Zijn verlossing in Christus was voor hem een zeker weten. N. van Elderen-Tol H. I. Ambacht, J. van Elderen A. van Elderen-Treurniet Hoogvliet, E. van Elderen E. J. van Elderen-Roodenburg Vlaardingen, C. van Elderen J. van Elderen-Vogelezang Den Dolder, A. Scheffers-van Elderen C. T. Scheffers Keijenborg, H. van Elderen E. A. van Elderen-Dijkstra Hoogvliet, N. Roos-van Elderen J. Roos Nieuw Vennep, Z. Schrier-van Elderen O. J. Schrier en kleinkinderen. Rotterdam, 21 augustus 1977 Voorde 134 geen bloemen geen toespraken Gelegenheid voor condoleance- en rouwbezoek aan huis dinsdag en woensdag van 15.00 tot 16.00 en van 19.30 tot 21.00 uur. Teraardebestelling zal plaatsvinden donderdag 25 augustus a s. op de Zuiderbegraafplaats, Slinge 50 te Rotterdam-Zuid. De dienst in de aula van de begraafplaats begint om 13.00 uur. Vertrek van gebouw 't Slag, Sandelingplein 20, te Rotterdam-Zuid, om 12.30 uur. De teraardebestelling van Jan Cornells den Broeder zal dinsdag 23 augustus om 13.30 uur plaatsvinden op „Westduin", Ockenburghstraat 27 te 's-Graven- hage-Loosduinen. Te voren wordt om 12.30 uur een dienst van Woord en Gebed gehouden in de Valkenboskerk (ingang Loosduinsekade 359) te 's-Gravenhage- West Psalm 42 1 (oude berijming) a In een vast vertrouwen op haar Heer en Heilan» nam God tot Zich onze innig geliefde moeder, oma» en mijn zuster Geesina Wiea de Jonge - Meijer - weduwe van Martinus de Jonge op de leeftijd van bijna 83 jaar. Rijsenhout: I. de Jonge Groningen: C. F. den Otter-de Jonge G. den Otter Hoofddorp: A. de Groot-de Jonge E. W. de Groot B. N. J. de Wolff-de Jonge E. de Wolff Spijkenisse: M. de Jonge S. D. A. de Jonge-van Strien Groningen: A. Meijer en kleinkinderen Hoofddorp, 20 augustus 1977. Huize „Eijkenhove", kamer 202 Van den Berghlaan 120. Correspondentie-adres: Elzenstraat 40, Spijkenisse Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond vanu-i 8.30-9.00 uur in de rouwkamer van Huize ..Eij-ftf)] t kenhove". De dienst van Woord en Gebed zal gehoudei^ worden op woensdag 24 augustus om 14.30 uur, iri de aula van de begraafplaats „Nieuw Eykenduy- nen", Kamperfoeliestraat 2a, Den Haag, waarnai de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Na begrafenis nog gelegenheid tot condoleren i der ontvangkamers op de begraafplaats. Geen bloemen. waarnay i Na dal 1 i ip eerl J IS7 fCursusplaatsen ij u in de 3 oktober in !re Amersfoort, Er is altijd wel een cursusplaats bij i buurt: de avondlessen starten op 3 Alkmaar, Almelo, Alphen a/d Rijn, A Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bergen op Zoom, Breda, Emmen, Goes, Gorinchem, Groningen, Den Haag. Haarlem, Harderwijk. Heerenveen, Heerlen, Hoogeveen, Leeuwarden, Lievelde, Nijmegen, Rotterdam, Sittard, Tiel, Utrecht en Zwolle. Bevoegde leraren De lessen (waarvoor u geen speciale vooropleiding nodig heeft) worden uitsluitend door bevoegde leraren van hotelscholen kt gegeven. jro Levo is het enige instituut, dat uitsluitend van |gej deze ervaren vakmensen gebruik maakt om u m degelijk op uw examen voor te bereiden. Ej^ En: het diploma is erkend door het Ministerie van Economische Zaken. Vul de bon in Vul de bon in en wij sturen u per omgaande f«( documentatie over de I cursusvoorwaarden toe. U kunt deze ook telefonisch aanvragen. I Tel.: 085-617623 of v "NHEM V. Stuur mij nadere informatie over I1 de opleiding vakdiploma cafébedrijf^ Naam: Adres: Plaats: Zonder postzegel sturen naar: Levo,'Antwoordnummer 72, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10