rn Eef Brouwers houdt deur nog voor Hilversum open L— Sappige spinazie 'Bij de krant weet ik pas of ik de tv zal missen' OONDEROAG 18 AUGUSTUS 1977 RADIO EN TELEVISIE TV-COMM ENTAAR 0 O Spinazie moet je vers plukken in de moestuin en dezelfde dag op tafel zetten. Dan is Je groente nog sappig, geurig en smakelijk. Vergeleken daarmee Is alles wat de industrie ons in pakjes diepvries levert een smakeloze smurrie. Hetzelfde geldt eigenlijk voor alle groenten. Ik kan er een beetje over meepraten, omdat we de laatste jaren onze spinazie, de bonen en de kool en nog veel meer zelf uit de tuin halen. Het is allemaal onbespoten. Dat spreekt vanzelf. Ik zeg dit, omdat ik gistermiddag bij de „Dingen van de dag" van de VARA-radio luisterde naar een verhaal over met vergif bespoten komkommers en meloenen. Volgens Amerikaanse onderzoekingen zou dat kanker verwekkend zijn. Wetenschappelijk staat nog niet vast of dat helemaal waar is, maar ik vind de idee alleen al griezelig. Radio en televisie doen veel aan voorlichting over land- en tuinbouw en ook over het zelf tuinieren. Het aantal mensen dat er een eigen groentetuintje op na houdt, neemt toe. Mijn dochtertje Mirjam is geregeld aan de gang in haar schooltuintje. En deze week kwam ze trots thuis met een maaltje aardappels en sla. Zelf gekweekt en we hebben er lekker van gegeten. Allemaal onbespoten spul. Het lijkt me goed, dat radio en tv hier veel aandacht aan besteden en dat doen ze. Ik weet wel, dat een komkommerveld een veel hogere opbrengst geeft als je de planten bespuit. Maar wat zie je. en daar had de radio het ook over, Je krijgt veel te veel komkommers en die worden dan bi] duizenden stuks tegelijk doorgedraaid op de velling. Met de tomaten is dat ook het geval. Over de sla zwijg ik maar. Intussen weet ik wel, datzo'n eigen groentetuin veel werk veroorzaakt. Je moet bemesten, spitten, zaaien, planten en, en dat is het ergste, telkens onkruid wieden. Harken en schoffelen komt er ook geregeld aan te pas. Vervolgens komt het oogsten. Daar moet je ook niet gemakkelijk over denken. Kortom: zo'n moestuin geeft je handen vol werk. Maar zo'n tuin geeft ook veel plezier. Je ziet de gewassen groeien en bloeien en vruchten geven. Op mijn autoritjes door ons land zie ik heel wat mensen bezig in hun tuintjes. Ze hebben gelijk. Het is echt veel fijner dan naar televisie kijken. Intussen keek ik gisteren wel naar het programma van de TROS over een wedstrijd van herdershonden in Schotland. Zelf hebben we ook Jarenlang zo'n Schotse herdershond gehad, maar we hadden helaas geen kudde schapen. Het dier kon zich niet uitleven. Toch kon hij niet nalaten allerlei omsingelende bewegingen te maken wanneer er bezoek kwam. Hij wilde ons in een kringetje duwen. Hoe dat in Schotland in het vrije veld op de schapenweiden gebeurt, liet de TROS goed zien. Ook nog dit: mijn vrouw keek met grote belangstelling naar al die schapen. Zij zit namelijk, zo gauw ze even tijd heeft, achter het spinnewiel om knotten schapewol te maken. Ze verft die met natuurlijke kleuren, getrokken van llgusturblad, kastanjebolsters, uienschillen en weet ik wat nog meer. Ik moet zeggen, daarvan breit ze zeldzaam mooi gekleurde Jumpers en vesten. Ze zijn niet alleen mooi, maar ook lekker warm. Jac. B. Looijen door Riet Diemer HILVERSUM „Ik zat eens in een trein, die net buiten het Utrechtse station bleef staan. Het was even na acht uur en in alle kamers langs de spoorlijn, boven, beneden, links, rechts en waar ik ook maar keek zag ik het gezicht van Rien Hui zing. Toen schoot het toch wel even door me heen: morgena vond acht uur zit ik ookzo. Je bent een beetje het kwatta sol daatje. Je weet wel, aller ogen zijn gericht op De uiterlijk zo rustige, wat zelfverze kerde Joumaalpresentator Eef Brou wers geeft toe, dat hij toch altijd iets moet wegslikken vlak voor de uit zending „Je realiseert het Je niet steeds, maar Je weet heus wel. dat ze je van Zoutelande tot Zoutkamp zien zitten." En toch gelooft hij wel die kick te zullen missen na 10 sep tember wanneer hij voor de laatste maal het wereldnieuws de huiska mers inpraat. Per 1 oktober maakt hij de overstap naar de krantenwereld, als adjunct- hoofdredacteur van het Nieuwsblad van het Noorden. Dat gebeurt niet omdat hij weloverweogen bij de tv weg wil. maar wel omdat hij graag bij een krant wil werken, waar hij zijn nieuwe functie belangrijk vindt. „Als ik nu niet beslis weet ik nooit of ik de tv kan missen of niet Ik wil wel eens kijken of de tv zo'n beslag op Je legt dat als Je er eenmaal aan hebt geproefd je er nooit meer los van komt." In dit gesprek in een van die ongezellige onderaardse kantines van de NOS In de buurt van de Joumaal-studlo laat hij wel door schemeren dat als het aan hem ligt hij de weg naar Hilversum wel terug zal weten te vinden tegen een be hoorlijke vergoeding. Maar een zeer serieus aanbod van een omroep om een tv-programma te presenteren in de vrije tijd die hij als krantenman hoopt over te houden heeft hij in ieder geval voor een jaar afgewezen. Hij moet zich eerst Inwerken en op de krant moeten ze het maar goed vinden, al lijkt het hem wel reëel dat het mogelijk is dat hij er een soort hobby bij radio of televisie op na houdt. Omroep, noch programma wil hij noemen, al oppert hij dat het zoiets als Twee voor Twaalf zou kun nen zijn, als dat nog niet bestond. Er is dus nog hoop voor kijkend Nederland, dat zijn geliefde ster maar node ziet gaan. getuige de tal rijke brieven met altijd dezelfde zin „Jammer dat u weggaat!" Maar dat vinden de mensen uit zijn omgeving ook. Hij is een sympathieke collega Hoewel hij er liever niet voor wil uitkomen is het in Hilversum be kend, dat er in de loop der jaren heel wat liefdesbrieven van kijksters aan hem gericht de brievenbus van de NOS binnenrolden, terwijl hij toch vrouw en kind heeft. Hij wil wel bekennen dat het be kend-zijn meer nadelen heeft dan voordelen, ln de persoonlijke sfeer. Het Is ook niet zo leuk als je niet net zo rustig als mijnheer H. uit L. ano niem in het centrum van Zutphen kunt lopen, maar dat je achter Je rug zo hard hoort fluisteren dat je het moet horen: hij heeft een dikker kop- pie in het echt of hij heeft hetzelfde jasje aan als gisteravond. Nog minder leuk is het dat je als je met Je dochter in een Wimpy's bar zit, omsingeld wordt door tientallen mensen, zodat de melk over de tafel rolt Toch is de tol die hij voor de „roem" moet betalen voor hem allerminst een reden om de anonimiteit te zoe ken ln het noorden van ons land. In zijn nieuwe functie als adjunct hoofdredacteur onder Ger Vaders, een van de ex-gegijzelden van de treinkaping bij Wijster, zal hij zich vooral bezighouden met weekend bijlagen, speciale bijlagen, feature- verhalen, sport, kunst en radio en tv. En over een eventuele opvolging van Vaders, die begin vijftig is, is al met hem gesproken. Eef: „Ik zal zelf niet veel schrijven, maar het zal vooral zitten in het begeleiden, stimuleren en coördine ren. zoals dat zo mooi heet. De func tie trekt me aan, bij een krant die ik goed ken en die het in het gebied goed doet waar ik vandaan kom." (ADVERTENTIE) h winkel vol kleur. Eef Brouwers ls zich altijd journalist blijven voelen. Uit nieuwsgierigheid of hij het zou kunnen is hij nooit bang geweest veel te veranderen. Na zijn hbs-tijd begon hij bij de Nieuwe Provinciale Groninger Courant, waar hij drie jaar van alles heeft gedaan. „Dat moest wel bij een klei ne krant: telex scheuren, opmaak, politie-verslaggevlng, buitenland- redactie." Na een periode freelancer te zijn geweest en een korte tijd bij het Utrechts Nieuwsblad werd hij weer naar het Noorden gehaald. „Al mijn vrienden zaten bij het Nieuwsblad van het Noorden. Ik ben daar zes jaar binnen- en buitenlandredacteur geweest en tenslotte stadsverslagge ver." Verder heeft hij gewerkt bij AVRO's Jeugdomroep Minjon, de re gionale omroep van het noorden RONO - tot Jan de Visser hem naar AVRO's radiojournaal haalde. In die functie werd hij uitgeleend aan het sportprogramma van NOS-radio Langs de Lijn tot Bob Spaak hem vroeg eens een keer te presenteren voor het NOS sportprogramma voor televisie Studio Sport. „Gek, ik had zelf nooit aan tv ge dacht. Ik wist er ook niets van. Vlak voor de uitziendlng moest Ik aan Koen Verhoeff vragen: waar moet ik naar kijken? Dat bleek naast een rood lampje. Spaak zei toen ge woon: kom over veertien dagen weer. En zo kwam lk op den duur in vaste dienst bij Studio Sport; ln 1970. Begin 1973 kwam lk als ver slaggever-nieuwslezer, zoals dat toen heette, bij het journaal. Sinds de nieuwe opzet van het Jour naal ls zijn functie presentator. En er ls hem veel aan gelegen uit de doeken te doen wat de innoua daar van ls. „Een nieuwsprogramma pre senteren betekent dat je er als jour nalist bij betrokken bent. Het is iets anders dan oplezen wat anderen hebben geschreven. Je moet dan dingen zeggen waarvoor je zelf niet verantwoordelijk bent. Zo gebeurde dat voor de komst van hoofdredac teur Ed van Westerloo. „Als het je beurt is om te presente ren duurt dat een volle week. Dat wil niet zeggen dat je vijf voor acht binnenkomt. Je bent tussen de mid dag aanwezig op de redactieverga dering waar het voorlopige draai boek wordt samengesteld voor de uitzending van zeven en acht uur en half tien. Verder lees Je kranten, beluister je actualiteitenrubrieken van de radio en maak Je berichten. Later wordt het programma herzien door aanbiedingen die dan tinnen- komen." „Soms komt het nieuws pas op het laatste moment binnen, vlak voor de uitzending. De beelden van het oproer ln Noord-Ieriand bij het be zoek van koningin Elisabeth kwa men een minuut voor acht binnen. We moesten ze hebben, twee minu ten over acht waren ze op het scherm. Dat betekent ook, dat een presentator op het laatste moment zijn tekst moet aanpassen, moet im proviseren. Eef Brouwers heeft het niet onder stoelen of banken gestoken dat hij vindt dat de honorering niet in ver houding staat tot het aantal kwali teiten waaraan een presentator moet voldoen: „In wezen zoek je een schaap met vijf poten. Het moet een Journalist zijn met ervaring van een flink aantal Jaren op verschillende terreinen, die het op de redactie heeft bekeken, maar die ook ln de frontlinie heeft gestaan, dus aan ac tuele verslaggeverij heeft gedaan, die buitenlandse reportages heeft gemaakt en ook binnenlandse, die een acceptabel stemgeluid heeft, die goed kan lezen, maar ook snel kan improviseren en beslissingen ne men. Hij moet het een beetje doen op het scherm en dat nog ogen schijnlijk rustig ook. Er blijven er maar weinig over die dat kunnen. •En als Je zo iemand hebt gevonden zul je duidelijk moeten maken datje blij bent hem te kunnen krijgen." In de aflevering „New Years Wedding", uit de serie All in the family, moeten Gloria en Mike op oudejaarsavond naar een bruiloft. Op het laatste moment zegt de ba bysitter af, maar dat lijkt niet het grootste probleem. Ned. 1/19.25 Allen te samen, is de titel van een film van vijf beginnende cine asten over het Ashram-college in Alpben aan de Rijn. De jonge fil mers hebben de filmacademie doorlopen. Tom d'Angremond, Fa- rideh Fardjam, Otto Horsch, Hans Quatfasch en Digna Sinke verdiep ten zich in het proces van school- vernieuwing dat door de Mam moet-wet op gang werd gebracht. AUe vijf volgden vijf leerlingen uit verschillende studierichtingen. Ned. 1/19.50 Sterren met wereldfaam presen teren vanuit het Santa Monica in Californiê een aantal circusnum mers, die zij speciaal voor deze gelegenheid hebben ingestudeerd. Zo valt er een illusionistennum mer te zien van Peter Fonda en Claudia Cardinale, Jane Birkin doet een rolschaats-act. Ned. 2/21.15 In de actualiteitenrubriek Brandpunt wordt aandacht be steed aan het overlijden van> de roek-koning Elvis Presley en aan de kabinetsformatie. Ned. 2/22.05 HILVERSUM I (29S m en FM-IUnalcn). NCRV 7 00 Nieuws. 7 02 Hel levende Woord 7 0> (Si Te Dc-um Laudamus: gewij de muziek 7 30 Nieuws 7 41 (S) Hier en nu 7.55 (S) Vandaag... donderdag. 8 24 Tref woord. 8J0 Nieuws 8 38 Gymnastiek voor de huisvrouw 8 45 (S) Tot uw dienst klas sieke muziek 9 45 (S) Onder de hoogte zon 10.20 Nieuws. 10 32 (5) ln "t zilver, program ma voor bejaarden 12 00 (S) De Kilima Hawanans Show. 12 15 Boer en tuinder 12 20 Mededelingen t b v land- en tuinbouw 12 30 Nieuw;, 12 41 (Sl Hier en nu 12 55 (S) Middag pauzedie rul. kerkdienst 13 15 (S) Metropole Orkest amusementsmuziek 13 30 (S) NCRV-Globaai <25.30 Nieuws) 17.30 Nieuws. 17 32 (S) Hier en nu. 18 00 De kerk vandaag. 18 20 (S) Licht klassiek. 18.30 Nieuws 18 41 (S) The Beale Street Jazz Band. 18 53 Zojuist verschenen. 19.00 (S) Leger des Heilskwartier. 19.15 (S) De wereld zingt Gods lof 20.00 (S) Goed gestemd. 20.40 Een. twee. uit de maat. lichte vocale muziek. 21 00 Bastaardkinderen van de zon, infor matieve serie. 21.20 (S) Kerkorgelconcert 21.45 (S) Spraakmaken 22 25 Avondover denking 22 30 Nieuws 22 40 Politiek Week overzicht 22 50 Nocturne: het Amsterdams Kamerorkest olv M Voorberg. 23.00 Ron dom het Woord. 22 25 (S) JazzLme. 23,55- 24 00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM Kanalen). AVRO 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7 20 Op blote voeten. Spelprogramma. (8 00 Nieuws 8 11 Radiojournaal8.30 Mor genwijding 9 00 Je moet niet leven want daar krijg je kanker van. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10 00 Radio Lawaai- papegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. Populair verzoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws. 11.03 Radiojournaal). 11.30 Rondom twaalf. Gevarieerd programma. 12.30 Val come. Country £t westernmuziek. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.25 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO, gevarieerd pro gramma. 17.00 (S) 13-Speciaal-cabarct Jcued programma. OVERHEIDSVOOR LICHTING 17.40 De politie nu. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 16.11 Radiojour naal. 18.20 (S) Lichte muziek. IKON: 18.30 Kleur Informatief programma. AVRO: 19 00 Sportpanorama. 19.40 Eigen baas. In formatief programma. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Don Carlos, opera van Verdi. (akte I en II) 21 49 (S) Radio Filharmonisch Orkest Moderne muziek. 22 20 Aspecten. Kunstru briek. NOS 23 00 (S) Met het oog op mor gen. 22.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM kanalen). TROS: 7 02 (S) Vaak 's ochtends. 9.03 (S) De NEDERLAND I IS 00 EO: Van hart tor hart II 45 Oe Fatwflpskrant 18 55 NOR: 19.05 VPRO: Popeyt, tekenfflm 10.10 Rubovia Kaderprogramma 19.25 AB m the family, tv-serie 19.50 ABen tezamen Documentaire 214» Herenleed 21.35 NOS: Journaal 21.50 EO: Christenen vandaag 22.1S: Ars musJca Klassieke muziek 22.39 Tenslotte 22.40 NOS: Journaal NEDERLANO 8 18 45 NOS: Toenstische hps 18 55 Journaal 19 05 KRO: Cijfers en letters 11.25 Oe wondere wereld onder water 20.00 NOS: Journaal 20.25 KRO: Comedy hour. 1 BJIy the Blutter, 2. Sentord en zoon 21.15 Artiesten-gele 22.05 Brandpunt 22.30 Journaal 22 tt E K.-Zwemmen Zweden 104: „Nou zó'k jou 'es eev'n laat'n zien wat kamoefleer'n werkelijk be- teek'nt," lachte Eelco fijntjes. „Daar ben'k altijd een bóós ln geweest, Verhool'n. In mijn soldaat'nmoobie- liezaasle was ik kamoefleurder van de eerste klasse. As ik takkies en twijg'n, spriet'n en sprant'n in me helmnetje had gekamoeüeerd, nou,dan was ik zó onvindbaar geword'n, dat geen luitenant me meer terug kon vind'n. Zo doende kon'k mooi de hele dag op me luie rug ligg'n zonder aktief mee te hup- pel'n met de gevechtsoefening'n!" En terwijl hij honderduit vertelde over zijn diensttijd, vlocht hij snel en bekwaam de hele kooi vol. Ook smidje Verholen bleef ijverig bezig en bevestigde met een dik touw de twee klapdeuren aan elkaar, nadat hij ze eerst omhooggetrokken had. En toen de mannen klaar waren met hun werk, was er een fraaie tunnel van Jong voorjaarsgroen te zien. „Het is werkelijk een prèchtding," zei Eelco Eelkema. „Maar eh, eerlijk gezegd hebb'n we wèl een beetje geluk gehad. Als die heks toevallig een beetje vroeger thuis was gekoom'n nou.dan hadd'n we de beer los gehad'"„De dl ternis is intussen al ingevallen," smidje Verholen. „Maak je dus mi geen zorg meer. Wat zou je trouwe denken van die krachtige auto, ik in de verte hoor aankomeh? Di heb je de koplampen ook al. Dót ze wel eens ?ijn, Eelco!" Si kwam de auto nader, én smidje V holen gleed weg tufcsén1 de bom van het woud.„Dan klim gauw met de saab'l boov'nop kooi," grinnikte Eelco.„En als. dan met die luukse waag'n in tunnel is, dan geef ik toch een hoi op dat touw!" Hugo van Gelderen show. 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) Boter, Klaas en Prijzen. 14.03 (S) Polderpoppara- de. 16.03 (S) Europarade. NOS- 18.03 (S) De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS: 19.02 (S) Poster. 20.02 (S) Ferry Maat's soul show. 22.02 (S) Nordring Festival: 22.02 Concert West-Duitsland. 23.02 Concert Zwe den. 00.02 (3) LP-werk. 01.02-07.00 (S) De Nachtwacht. HILVERSUM IV (FM-Kanalen). KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Badinerie: klassieke mu ziek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij...: gedachten ter overweging. 9.10 (S) Admeto, opera van Hinde), le akte. 10.15 (S) Radio Kamerorkest: klassieke muziek. 11.00 Admeto, opera van Handel, 2e akte. 12.00 (S) Rondom schilderijen (II). 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Admeto. opera van Hdndel, 3e akte. 15 03-17.00 (S) Rollage van alledaags en zeldzaam. Zij was nu lang niet zo zeker meer. Hij zei snel: „Wat er gebeurd is, was het beste voor ons allemaal, Grace. Ik koester geen enkele wrok tegen je; dat heb ik trouwens nooit gedaan, althans niet sinds mijn tweede hu welijk. Ja, ik ben erg gelukkig met Claire. Maar mag ik je aan twee dingen herinneren? In de eerste plaats ben jij het geweest, die haar bijna letterlijk in mijn armen hebt gedreven en ln de tweede plaats ge loof ik niet, dat alles zo goed zou zijn gegaan, als jij me niet had geleerd hoe je een vrouw moet aanpakken". „Heb lk dat gedaan?" vroeg zij, zich werkelijk gevleid voelend. „En of!" In een opwelling nam hij zijn portefeuille uit zijn zak en haal de daar Claires meest beduimelde brief uit. Hij schoof die over de tafel. „Je denkt misschien, dat ik alleen maar een beetje lief wil doen, maar hier heb je het bewijs. Vooruit, lees die laatste bladzijde". „Maar het is een brief van haar!" „Ja, maar lees hem toch, ik vraag het je". „Weet je dat zeker?" „Ja, dat ben ik je verschuldigd". Zij vouwde de velletjes open en las de laatste pagina met onverholen nieuwsgierigheid. Hij zag hoe zij een kleur kreeg en toen drong het tot hem door, hoe intens vaal haar huid was geworden; ineens werd hij door grote tederheid bevangen' zij was zo klein en eenzaam. De brief terugge vend, zei zij: „Zeg alsjeblieft nooit tegen Claire, dat je me deze brief hebt laten lezen. Onder normale om standigheden zou het onvergeeflijk zijn, maar ik begrijp waarom je het hebt gedaan; ik vind het erg groot moedig. Zij is gelukkig en jij bent gelukkig. Je hebt iets heel kostbaars gekregen, houd het je levenlang goed vast. Maar dat hoef lk je niet te vertellen, wel?" „Nee, ik weet het en Claire weet het ook, maar hoe waardevol het ls, heb ben wij pas ontdekt, sinds lk hier zit". „Onzin, jullie wisten het al lang. Heb Je een foto van haar?" Hij liet haar kiekjes zien van Claire en de kinderen. Hij zag, dat zij vooral de foto van Simon lang bestudeerde. „Is hij net zo lastig als zijn moeder?" vroeg zij. Paul antwoordde ontken nend, maar voegde er aan toe, dat hij wel veel meer in zichzelf was gekeerd H~n de tweeling en gevoeliger voor .wandjes dan de zesjarige Mary. „Hij moet nu dertien zijn. Heb je plannen met hem?" „Nee; hij heeft hersens genoeg om te studeren, als hij dat wil. Hij heeft jouw hartstocht voor feiten en Jouw fantastische geheugen. Hij ls heel goed ln geschiedenis en maakt uit stekende opstellen". Hij zag, hoe aandachtig zij luisterde en ging ver der: „Grace, Claire is helemaal niet Jaloers van aard. Waarom ga je tij dens je verlof niet eens naar haar toe, of laat je hem bij je komen? Hij weët wat er gebeurd is. Verdraaid, waarom ga je niet eens lang met verlof. Je bent hier al veel te lang. Ga nu eens goed uitrusten". „Dat ga ik doen, als het allemaal achter de rug is, of misschien wel eerder als ik pech heb." Het leek alsof zij niet verder wilde doorpra ten. Zij pakte haar pet en stond op. „Vooruit, als wij niet gaan, halen 2ij een van die kinderen uit bed om mijn ambulance te rijden". Zij liet hem de rekening betalen, maar ging zelf al vast weg. Toen hij buiten kwam, zat zij al in de zijspan: „Paul, voor ik het dadelijk vergeet, welbedankt voor alles". „Herhalen wij het? Zelfde plaats zelf de tijd volgende week?" „Graag, ik heb in geen maanden zo goed gegeten en zulke goede wijn gedronken. Zij weten zeker dat je royaal bent met fooien". „Tot volgende donderdag dus". Hij zette haar af bij het lazaret; zij rende naar de ambulance, hoewel zij nog twintig minuten de tijd had. Toen hij de volgende week donder dag weer naar het lazaret reed, be trapte hij er zichzelf op, hoe hij zich op de avond verheugde. Hij bedacht alle dingen, die hij haar had willen vragen, maar niet gevraagd had. Toen hij bij de sectie vervoer naar Grace vroeg, vertelde een jong ding hem, dat „mevrouw de comman dant", zoals zij chauffeur Lovell noemde, er niet was. Zij had zich vrijwillig gemeld voor een extra rit, maar zij kon nu elk ogenblik terug zijn. Paul wachtte een half uur en kortte zich de tijd door het jonge meisje ujt te horen over Grace. Hij merkte zij algemeen als de leidster van sectie werd beschouwd, niet all< ómdat zij het langst ln dienst w maar omdat zij over de hele gr< moederde en iedereen hielp bij Oplossing van haar problemen, dat ogenblik kwam er een mot ordonnans; er was wat aan de ha op de weg naar Messines. Een vli tuig had een konvooi aangevallen waren slachtoffers. Er moesten reet twee ambulances heen. In minder dan geen tijd zat het mi je aehter het stuur van haar am lance, Paul ging naast haar zitt Te^en de leider van het groepje r hij» dat hij bij de genie was en li helpen bij het vrij maken van weg. (wordt vervol Even puzzelen Horizontaal. 2. menigte, 7. bedel 8. stok bij 't kaartspel, 9. kei, visje, 12. lof, 13. onderricht, 15. r< naar, 17. zuidvrucht, j9. voertuig schelk. element, %l. effen, 24. (Z.N.), 26. vorm, 27.- tijdperk, vreemde munt, 30 meisjesnaam, tuinkamer, 33. oom (Z.N.), 34. r vogel. Verticaal. 1. reukhoutboom, 2. keerd, 3. bloem, 4. duurzaam voorzetsel, 6, maalinrichting, 10. VI. monster, 13. ontelbaar, 14. met grafschrift, 16. bid (Lat), knaagdier, 22. gesponnen draad bereide dierenhuid, 24. ontvanj mer, 25. hoekbalkon, 28. muz noot, 30. papegaal, 31. eind. Oplossing vorige puzzel.; 1. golok, 2. lot, 3. motet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4