Bonden betrokken bij KSH Deining in Ermelo over kappen van stukje bos VPRO verzet zich tegen i nieuwe grens C-omroep j Raadslid spreekt van „natuurramp" Rotterdam blijft bij sluiting van zes sexclubs Nieuwe boeken Spanje: snel regeling voor Catalonië FAMILIEBERICHTEN HWCNSOAG 17 AUGUSTUS 1977 TROUW/KWARTET Vin een onzer verslaggevers ERMELO Aan de oostrand van Ermelo is een vliegdenbosje gekapt zonder dat het planologisch in kannen en kruiken was. Dat heeft in deze Veluwse gemeente, waar men een open oog heeft voor de betekenis van het groen, nogal wat deining verooreaakt Het raadslid T. H. W. Oosterhuis van de fractie Ermelo 2000/PPR heeft vragen gesteld, waarin hij, zij het tussen aanhalinstekens, spreekt vap een „natuurramp". Loco-burgemees ter K. Paulus was gistermiddag ge neigd, al wilde hij een en ander niet goed praten, de affaire te beschou wen als een „kwestie van bedrijfs- Het gaat om een vliegden bosje van duizend k tweeduizend vierkante meter. De zaak heeft zo'h schok ver- Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het Rotterdamse gemeentebestuur houdt vast aan de sluiting van acht sexclubs in Katen- drecht. In een vergadering van het college van B. en W. Is dit standpunt gistermiddag nog eens naar voren gebracht. Tevens werd besloten de zondagavond heropende sexbio- scoop „Eorever" andermaal te slui ten. Het bevel tot sluiting is gisteren nog op het pand aangeplakt, waarna de bioscoop onder politietoezicht werd geplaatst Wel hebben B. en W. zich bereid verklaard tot een gesprek met vier Katendrechtse groeperingen. Dit gesprek zal donderdag 25 augustus achter gesloten deuren plaatsvin den tussen delegaties van de Werk groep Verontrust Katendrecht. de horeca vereniging Katendrecht. de werkgroep prostitutie en „de mid denstandsvereniging". Deze vier ac tiegroepen worden gevormd door ei genaars van bordelen, sexclubs en bars in Katendrecht. De actiegroep „Red Katendrecht". die opkomt voor de belangen van de bewoners van de wijk. is vooralsnog niet uitgenodigd voor het gesprek, dat volgens B. en W. overigens in de eerste plaats bedoeld is om het ge meentelijk beleid in deze kwestie te verduidelijken. Herziening van het bevel tot sluiting is volgens het col lege uitgesloten. oorzaakt dat verschillende raads commissies met spoed zijn opge trommeld om de „natuurramp" ter plekke te komen bekijken. Gister middag gebeurde dit. Ermelo 2000/ PPR heeft niet alleen vragen gesteld aan b. en w., maar ook gedeputeerde staten van Gelderland verwittigd en verder overweegt het zich in verbin ding te stellen met de Raad van State. Otsteravond zei loco-burgemeester Paulus die ook ruimtelijke orde ning in zijn portefeuille heeft dat men in Ermelo beschuldigend met de vinger wijst naar „een ambte naar". die erop had moeten attende ren dat er planologisch nog iets schortte aan het vliegdenbosje, maar hij stelde er prijs op te verkla ren dat hij politiek verantwoordelijk ls „voor deze misser". Het bosje maakt deel uit van een bestem mingsplan. dat reeds door de pro vincie is goedgekeurd. Nadat dat was gebeurd, kwam men tot de con clusie dat het tracé van een bepaal de weg beter wat kon worden gewij zigd. althans een klein gedeelte daarvan. Bezwaren Wat was er gebeurd? Men had een kleine camping gewoon „weggete kend". Op deze camping komen per traditie oudere mensen uit het wes ten, en zij hebben bezwaar tegen de plannen Ingebracht. Tenslotte von den de partijen elkaat De wijziging werd aangebracht op de tekening, maar deze correctie had ook langs de officiële weg behandeld moeten worden. Dat laatste werd verzuimd, en zo ging het vliegdenbosje formeel ten onrechte voor de bijl. De gisteren aanwezige raadsleden zelden dat er inderdaad een fout gemaakt is. In meerderheid noem den ze echter de tweede versie van het plan beter dan de eerst gevon- HILVERSUM De VPRO heeft in een brief aan de Kamercommissie voor CRM haar bezwaren geuit teggni- tweede wetsontwerp van minister Van Doorn tot wijzigtigjf de omroepwet, waarin onder meer wordt voorgesteld om toelaatbaarheidsgrens voor een C-omroep op 150.000 ledeij stellen. Nu is die grens nog 100.000 leden. do De VPRO noemt een dergelijke ver- vragen, hoging „onrechtvaardig en strijdig met het open karakter van ons pluri form omroepbestel." Men is van me ning dat bescherming van het om roepbestel tegen versnippering veel eer gestalte zal moeten krijgen met behulp van kwaliteitscriteria dan met de door de minister voorgestel de kwantiteltscrlterla. Bovendien, aldus de brief, zou een verhoging van de grens tot 150.000 leden de positie van de VPRO opnieuw in gevaar brengen. De bouw van de Amsterdamse Hemspoortunnel vordert gestaag. Eén caisson van 134 meter lang is al gereed. Twee andere van elk 268 meter lang (de grootste ter wereld) zullen over drie weken klaar zijn. In september van het volgend jaar hoopt men met de eerste afzinking te beginnen. Het project moet in 1980 gereed komen. Volgens een ln opdracht van minis ter Van Doorn gehouden telling van het ledenbestand in juni van dit Jaar, zou de VPRO slechts 89.000 wettelij ke leden tellen waardoor het verlies van zendmachtiging een serieus dreigement werd. Ledenwerfacties zorgden inmiddels voor 17.000 nieu we leden en in de komende, maanden verwacht het omroepbestuur met nieuwe acties andermaal 15.000 nieu we leden. Is dit bereikt, dan over weegt men een hertelling aan te De VPRO zegt voorts voorcani zijn van de door de minister vi stelde ontkoppeling van lid schap van een omroepvereiigii het abonnement op een prcgra blad, maar vindt de voorgetteh nimumbijdrage voor een «mn van tien gulden (dus zondff ab< ment) te hoog. Volgens dedir» van de VPRO, de heer F. de zou die voorgestelde bijdrage ten worden verlaagd tot het hi bedrag van vijf gulden cf nog j"a'ö der. Daarbij kan volgen; hem f gedacht worden aan een geheel dere vorm, zoals bijvoorbeeld uif tend een getekende verklulng, de nieuwe voorstellen evtneen plicht wordt gesteld natst de roepbijdrage. De Kamercommissie zal op 23' gustus haar eindverslag oveirp' nieuwe omroepwetsvoorstellen kendmaken. De Tweede Kamej zich er half september o\er bu: scl Van onze Haagse redactie DEN HAAG De vakbonden hebben nog steeds weinig inzicht in de problemen van Koninklijke Scholten Honig (3700 werkne mers in Nederland). Een gesprek, dat vakbondsbestuurders gisteren gevoerd hebben op het ministerie van landbouw, heeft geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Minister Van der Stee (landbouw; ook belast met zaken die de voedingsindustrie be treffen) beschikt wel over een rapport, waarin de problemen van het concern uiteengezet worden. Van dat rapport, uitgebracht door de Nationale Investeringsbank, zou men op het ministerie nogal geschrokken zijn. Binnen enkele dagen verwacht het ministerie een aanvullend rapport. De vakbonden hebben gisteren aan gedrongen op overleg over de situa- tie waarin het concern zich bevindt. den oplossing. Loco-burgemeester De afspraak is gemaakt, dat bonden, Paulus zei dat hij een voorstel zal overheid en concernleiding spoedig indienen om de zaak achteraf alsnog na het uitkomen van het tweede planologisch te regelen. In de nabij- rapport gezamenlijk zullen spreken beid van de kaalgeslagen plek zal over de toekomst van KSH. Van- her-aanplant volgen. avond hopen de bonden ln een ge sprek met de raad van bestuur van KSH meer kijk te krijgen op de moeilijkheden. De heer B. van den Akker, bestuur der van de Industriebond NW. noemde gisteren drie „hoofdlijnen" van die moeilijkheden. In de eerste plaats zou KSH zich danig in de vingers hebben gesneden met een omvangrijke investering („er zijn be dragen genoemd van 100 tot 150 mil joen gulden") in Engeland. Het be trof de produktie van een zoetstof, die door EG-maatregelen ernstig be moeilijkt is. In de tweede plaats kampt de wereldmarkt voor zetmeel met overschotten. De meeste KSH- werknemers ln Nederland zijn werk zaam In zetmeelfabrieken, met name in het noorden des lands en de Zaan streek. In de derde plaats moet een oplossing gevonden worden voor het lozingsprobleem van de noordelijke fabrieken, nu minister Westerterp (waterstaat) KSH verboden heeft af valwater kwijt te raken via de toe komstige „smeerpijp" ln de Eems. De heer Daane van de Industriebond CNV wees er gisteren op, dat de onduidelijkheid over de toekomst van KSH een „demoraliserende in vloed" heeft op KSH-werknemers en hun gezinnen. Hij hoopt dan ook vurig, dat spoedig meer duidelijk heid te geven is. DEN HAAO (ANP) - Negen jaar heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag, mr A. J. Dek, geëist tegen de ln de Haagse onderwereld als grote antiekkenner bekend staande Benny van der V. (37), omdat hij verdacht wordt van veertig inbraken in de periode 1971- stal het gezelschap bij vwrkeur schatte „mlljoenenbuit". ,Ik be)„H alleen rijken, wij hebben nooit,! weid gebruikt." verdedigd» Vanl V. zichzelf en de negen ar dere 1... deleden. Deze verdachtei mo&f op 23 e30 augustus vtorkorah Volgens de officier van jistitie|ti 1976. „Deze man zorgde in zijn Haagse bende van antlekdieven voor een beroepsmatige opzet van groot raffi nement. Hij wist de kostbaarheden ter waarde van vele miljoenen gul dens (oude meesters, porselein, zil veren kunstvoorwerpen, antieke klokken en horloges) met succes door te verkopen aan antiekveilin gen in Milnchen en Brussel. De kin deren van deze man speelden in zijn huiskamer onder een „Jan van Goij- en" die daar aan de wand hing. Ik eis de maximumstraf," aldus mr Dek. De Haagse politie ontdekte na de arrestatie van de Haagse koopman ln zijn woning tussen een dubbel plafond zeven oude meesters: het restant van een door experts ge- Bvi 4e Negri: Breien en Heken HUary Chetwjmd: Weven Petty Clark: Sieraden maken Ilse Gary: Poppen en knuffelbeesten. Vier deeltjes uit de Woord en Beeld reeks, alt het Engels vertaald. Uitg. •nana Utreckt-Antwerpen. 63 blz. per doel met 230 kleurenfoto's. Prijs pet doel 14,50. tn „Breien en Haken" moeten In structieve foto's de toegepaste werkwijze verduidelijken. Dat lijkt ons niet bepaald overbodig daar de aanwijzingen zeker voor begin nen vaak onduidelijk zijn. Behal ve wat wijsheid over grondbeginse len en afwerken van haken en breien worden enkele kledingstukken be handeld. Iets nieuws of origineels hebben we er niet in kunnen ont dekken. Wat „Weven" betreft moet de heer Chetwynd zijn leerstof, en dat is heel wat, tn de toegemeten 63 blad zijden kwijt Vla kaart- en bandwe- ven, kelim en tapljtweven belandt Mj MJ de één- en vlerschachtsweef- getouwen. Zelfs spinnen (met spin- tol) en verven kregen nog een plaats- Je. We! een erg overladen Inhoud, en daardoor te beknopt en Ingewik keld Voor het maken van „Siera den" worden veel technieken vluch tig behandeld. Smeedwerk, giet werk, emailleren, smeltwerk en het werken met koper, hout zilver of kralen leveren enkele aardige voor beelden op. Ook al omdat er zulke lieverdjes bij zijn hebben de „Poppen en knuffel beesten" het voor ons van de vier deeltjes gewonnen. Met behulp van de gegeven patronen, plus wat moei- kt en Inzicht kan ieder dier of popje gemaakt worden. Onder de slagzin „voor de beginners een handleiding, voor wie bedreven Is ln de kunst een waardevol naslag werk" wordt deze serie door de uit gever aanbevolen. Wij vrezen dat de beginner op veel vage zaken, dus lljkheden. zal stuiten terwijl er „de gevorderde" niet veel re te beleven valt Misschien met uitzondering van het poppen- boekje ln deze serie verschenen eer der Borduren; Tie-dye, batik en kaarsen maken; Pottenbakken; Houtbewerking MADRID (UPD De 8paanse pro vincie Catalonië krijgt een grote vorm van zelfbestuur De regering van Spanje zal de nieuwe status van CaUiooié afkondigen vóór elf sep tember. de nationale Catalaanse Nestdag. Dit ls gisteren door rege ringskringen ln Madrid meegedeeld. J aarde mensen, die gehetht wai aan hun eigendommen, „,'arenljc heeft u kans gezien aan de treepff de Justitie te ontkomen, alsof u (d angstig meelopertje was, dat om, tussen echter het cultured erfgfl van Nederland naar het biiteii sleepte." In een psychiatrisch rapport Van der V., die op zijn vijftfende voor de eerste keer wegens dief werd veroordeeld, als eea top kundige op het gebied vin anl afgeschilderd. Volgens de laadsi van de verdachte, mr. H. Brand had Van der V. een niet-irenswi dlge behandeling (een halfjaar leercel zonder medische begi ding) tijdens het vooronderz moeten ondergaan. Uitspraak augustus. inij ge: kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Dankbaar en blij berichten wij u de geboorte van onze Willemijn D. P. W. Keizer W. Keizer-de Mol van Otterloo Cöraélieke Goes, 16 augustus 1977 Frans den Hollanderlaan 29. Diep bedroefd geven wij u kennis van het overlij den van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Dirk Johannes Binnendijk oud 67 jaar Ermelo: R. Binnendijk-Boas Hilton (Z.A.): Cees en Jean Soest: Marianne en Jaap Kleinkinderen en verdere familie Ermelo, 15 augustus 1977 Julianalaan 59 Thuis geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren woensdag 17 augus tus 1977 van 19.30-20.30 uur in de rouwkamer, Rozenlaan 1 te Ermelo. De crematie zal plaatsvinden vrijdag 19 augustus 1977 om 15.00 uur in het crematorium „Üland- horst" te Lelystad. Op zondagavond heeft God thuisgehaald Zijn kind, mijn innig geliefde man en onze altijd zorg zame lieve vader en opa Klaas Zeelte op de leeftijd van 67 jaar. Onze trouwtekst was: Rondom Jeruzalem zijn bergen, alzo is de Here rondom hen die Hem liefhebben". Die liefde hebben wij ons hele leven ondervonden. Steen wijk: M. Zeelte-Middelhof Froukje Zeelte 's Heerenberg: J. Zeelte K. G. Zeelte-Dijkstra IJsbrand Vollenhove E. Zeelte J. Zeelte-Onderweegs Klaas-Jan Inge Steenwij k, 14 augustus 1977 Oldemarktseweg 16 De begrafenis vindt plaats op donderdag 18 au gustus a.s. des morgens om 11.30 uur. Vertrek vanuit de aula. Kornputsingel 40 te Steenwijk. Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden verzocht voor de rouwdienst om 11 uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Geen bezoek aan huis. Geen toespraken. Na op 8 augustus het H. Sacrament der zieken te hebben ontvangen, overleed op 15 augustus, zijn naamdag, Pater Tarcislus Dirk Gijsbertus Hooijschuur O. Carm. Ridder in de orde van Oranje Nassau op de leeftijd van bijna 76 jaar. De overledene ligt opgebaard in de Theresia Aula te Borne. De plechtig gezongen uitvaartdienst vindt plaats in de Kloosterkerk te Zenderen (Ov.) op vrijdag 19 augustus om 10.30 uur, waarna begrafenis op het Klooster Kerkhof. Een uur voor de uitvaartdienst wordt de overlede ne opgebaard in de kerk. Na de begrafenis koffietafel en gelegenheid tot condoleren. Ommen, Zus Jo Oss, J. Egberink, Prov. O. Carm 15 augustus 1977 „Want het leven is mij Christus en het sterven gewin" Philippenzen l 21. Heden nam de Here tot Zich mijn lieve man, onze lieve vader en grootvader Adrianus Eliza Dlederik Aleid Ravesloot Emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk op de leeftijd van 67 jaar. Harderwijk, E. C. S. Ravesloot-de Groot Den Helder, A. L. van Selms-Ravesloot J. A. van Selms Pinetown (Z.A.), J. H. Ravesloot P. Ravesloot-Visser en kleinkinderen Harderwijk 15 augustus 1977 Dennenlaan 30 De begrafenis zal in de familiekring plaatsvinden. „Veilig in Jezus' armen." Na een langdurige, ernstige ziekte nam de Here tot Zich mijn lieve kleindochter Christa op de leeftijd van 5 jaar, dochter van Teun en Trude de Vries, zusje van Ester Aalsmeer, 16 augustus 1977. Maam B. J. de Vries-Dekker Gezang 86 2 A „Heer, ik wil U liefde loven, al begrijpt mijn ziel U niet. Zalig hij, die durft geloven, ook wanneer het oog niet ziet." Wij ontvingen het ontstellende bericht uit Frank rijk dat onze broer, zwager en oom Lubbert de Haan op de leeftijd van 62 j. is overleden en begraven. Ps 103 5 N.Ber. Namens de fam. A. de Haan Dr. Weitjenslaan 17 Poeldijk Augustus 1977. „Na een nacht hoe zwart, hoe dicht voert Hij mij naar 't Eeuwig Licht." Na enkele moeitevolle jaren is vredig ingeslapen mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder Krijntje Verburg echtgenote van D. Boer, zij was 88 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle verpleging die zij heeft gekregen in „De Vossenschans" Woerden: D. Boer G. Verburg A. Verburg-Bqer Zeist: J. Boer J. Boer-de Lange Bunnik: W. Boer A. K. Boer-Loenen Woerden: L. J. Griffioen G. M. Griffioen-Boer klein- en achterklein kinderen Woerden, 16 augustus 1977 „De Vossenschans", kamer 611 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 19 augustus a.s. te Zegveld op de kerkelijke begraaf plaats om ca. 12.30 uur te Zegveld. Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden in de Kapel van „De Vossenschans" om 11 uur. Gele genheid tot condoleren na de rouwdienst in „De Vossenschans" en na de begrafenis in het gemeen telokaal, Hoofdweg 101 te Zegveld. Aan huis liever geen bezoek. Het bestuur van de Stichting Bejaardentehuizen Linker Maasoever-Waelestein te Rotterdam, geeft met grote verslagenheid kennis van het overlijden van zijn mede-bestuurslid, de heer B. van Strien op de leeftijd van 64 jaar Met grote dankbaarheid gedenken wij zijn werk gedurende een aantal jaren als afgevaardigde van de Gereformeerde Kerk van Rotterdam-Zuid- wijk, in ons bestuur verricht Schenke de Here Mevrouw van Strien en haar kinderen de kracht dit zwaar verlies te dragen. Namens het bestuur: F. L. van Luik, voorzitter J. Kleiman, sekretaris Rotterdam 12 augustus 1977 De Here nam tot Zich, op de leeftijd van 87 jaano mijn schoonzuster en #nze lieve tante en Hl Magdalena Hettema „Toen riepen zij tot de Here tn Zu^T1 benauwdheid, en Hij voerde hen uit hun argsten Hij maakte dc storm tot eet zacht-" suizen, ®e: zodat de golven stil werden. da Zij verheugden zich, omdat die towc rust kwamen, pe en Hij leidde hen naar de havepu van hun begeerte. Ivo Dat zij de Here loven om Zijr. goede ge, tierenheid j en om Zijn wonderen aan de me^ senkinderen". Psalm 107: 28-3 Veenwouden, 14 augustus 1977. Correspondentie-adres: Doniaweg 28, Hallum. Leeuwarden: Y. Hettema-van der Schaaf. Lutjegast: T. Miedema. F. Miedema-Helmantel. Hallum: D. Hellema-Hettema. W. HeUema. Buitenpost: H. Miedema. A. Miedema. Beetgumermolen: A. Brouwer-Hettema. D. Brouwer. Beetsterzwaag: M. Veenstra-Miedema. J. Veenstra. Leeuwarden: T. Hettema. Lutjegast: M. Veenstra-Miedema. E. Veenstra. Amsterdam M. Hettema Kruiningen: R. Hettema-van der Schaaf. IJlst: A. Nooitgedagt-Hettema. A. Nooitgedagt Emmeloord: H. Hettema. L. Hettema-Dijkstra. St Jean d'Illac: H. Hettema. J. Hettema-Ménez. Sneek: G. Hettema. Rozendaal: B. Hoevers-Hettema. W. Hoevers. Gelegenheid tot condoleren op donderdag 18 al gustus van 13.00-13.30 uur in de aula van de Prd Chr. Uitvaartvereniging, Jelsumerstraat 43 l Leeuwarden. Hierop aansluitend volgt eea roui dienst, waarna de teraardebestelling zal plaat vinden op de Noorderbegraafplaats te Leeuw* den. Waarbij ieder die haar de laatste eer w bewijzen van harte welkom is. Nadat God geheel onverwacht onze lieve Jan .tot zich nam, hebben onvoorstelbaar velen mé meegeleefd. Voor dat warme medeleven, op welk* dan ook getoond, zijn wij allen zeer dankbaar. W. J. Bevelander J. A. Bevelander-v.d. Gil en kinderen Fijnaart, augustus 1977 Jan Steenstraat 5

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8