mosselen in 't zuur Dit brieven van lezers Trouw Lekker en niet duur! FAMILIEBERICHTEN DOCENT(E) ROYAL MUSIC FROM 2T. PAUL'S I medewerk(st)ers Op een toastje, bij de borrel,bij de boterham of om zomaar van te smullen. DONDEROAG 11 AUGUSTUS 1977 TBOUW/KWARTET P 6 - RH^ Surrealisme De Haarlemse wethouder van Volks huisvesting heeft In zoverre al suc ces geboekt, dat er In september serieus overleg plaats gaat vinden over de woningnood bij onze gastar beiders. Het artikel in deze krant van 30 Juli eindigt aldus: „Dan gaan ook de wethouders van Amsterdam. Dordrecht. Den Haag. Utrecht. Gou da. Leiden. Enschede en Barneveld op initiatief van Haarlem samen om de tafel zitten (Rotterdam en Eindhoven hebben nog niets van zich laten horen)." Mogelijk heeft Rotterdam intussen al wèl iets laten horen, maar in dit verband schokte mij het bericht, dat B en W van deze stad aan de gemeenteraad heb ben voorgesteld een kleine twee mil joen gulden te voteren voor de aan koop voor het museum Boymans-v. Beumngen van een aantal surrealis tische schilderijen. Dat schilders daar vermaak in scheppen, het zij zo Maar hoe een stad als Rotterdam zo'n surrealistische politiek tegeno ver de woningellende van wérkende vreemdelingen durft vertonen, dat gaat mijn begrip te boven. Lochein VAD (3) Het zou Inderdaad heel wat eenvou diger kunne als men zich liet leiden door de twee bijbelse regels: de ar beider is zijn loon waard, en: je zult van het particulier bezit van je naas te geen snippertje zelfs maar bege ren. omdat God het aan hem en niet aan Jou heeft gegeven. Rijswijk P. Klein Kleine luchtvaart Ik lees dat de werkgroep luchtvaart van de Vereniging Milieu Defensie een onderzoek gaat instellen naar de geluidshinder die veroorzaakt wordt door sportvliegers enz. Persoonlijk heb Uc geen hinder van deze mensen. Wat de reclamevliege- Korte duidelijk geschreven, helst aan één kant getypte, bneven kunnen worden gestuurd naar Secretans Hoofdredactie Trouw/Kwartet. Postbus 859. Amsterdam. B>| publikatie wordt de naam van de schnjver vermeld. J. vu Leeuwen Diemen Trend rij betreft, een artikel dat op deze manier wordt aangeprezen koop ik niet. Veel last heb ik ook van deze vliegerij niet. Waar ik ontzettend veel last van heb is de vliegerij van de luchtmacht"met Straaljagers en helikopters en ik zou genoemde werkgroep willen vragen aan deze overlast in de eerste plaats grote aandacht te willen besteden. Dit temeer waar deze heren veelal actief zijn boven vakantiegebleden. De burger die door zijn werk via de belastingen leger en luchtmacht be taald, wordt tijdens zijn vakantie daarvoor bedankt met een lawaai dat in geen verhouding staat tot het lawaai van sportvliegers. M. de Graaf Meermalen is al beweerd, dat de trend van de uitslag der verkiezin gen is, dat de kiezers zich hebben uitgesproken voor voortzetting van het kabinet-Den Uyl. Mijn ervaring is, dat de op het CDA gestemd heb bende personen in twee hoofdgroe pen verdeeld kunnen worden. De eerste gToep zijn zij, die op grond van het beginsel-programma op het CDA gestemd hebben. Een tweede niet te verwaarlozen deel wilde in geen geval op een directe of indirecte wij ze op de PvdA stemmen. Maar een heel klein deel is het met de politiek van de PvdA eens. Het is daarom, lettende op de meerderheid van de groepen een en twee, waanzin te be weren dat de trend van de gehouden verkiezing handhaving van de rich ting Den Uyl is. Stemmers op het CDA hebben geen voorkeur uitge sproken, noch voor de WD noch voor de PvdA. Dordrecht C. van Someren O. Dubbeldam Maria-beeld Dank Trouw voor de unieke foto's van de schreiende O.L. Vrouwe uit Damascus: het Fatima-beeld, in de krant van 2 augustus. Het lijkt wel of ze leven! Zo moet Maria eens hebben opgezien naar haar Zoon, die aan dat verschrikkelijke kruis hing te boeten voor onze onmetelijke schulden. Het zijn dezelfde tranen. Dit miraculeus gebeuren doet onmiddellijk terug denken aan het wonder van Syracu se, 29 augustus 1953, dat vier dagen duurde. Godfried Bomans heeft daar enige boeiende pagina's over ge schreven in de Volkskrant, met vele foto's, na te lezen In een van zijn verzamelwerken. De wonderbare ge nezingen en bekeringen waren zo verpletterend overtuigend, dat heel het toenmalig communistische Sici lië zijn geloof hervond. Binnen een maand erkende het episcopaat de echtheid als bovennatuurlijk feit. Het tranenvocht werd toen met een pipet opgevangen en blijft voor iedereen zichtbaar bewaard in de immense basiliek die er speciaal voor gebouwd is. Vreemd doet de opmerking aan dat deskundigen van het Vaticaan zich ermee belast heb ben. Een kerkelijk onderzoek rond dit soort gebeurtenissen berust al tijd bij het plaatselijke diocees. Het huidige Rome na 1963 verwerpt juist categorisch alle bovennatuurlijke manifestaties. (Zoals ten onzent de Vrouwe van alle Volkeren te Amster dam!) Het Vaticaan heeft niet het minste gezag meer inzake het boven natuurlijke. Amsterdam J- A. U. Stierhout Verontwaardiging Ziezo, we hebben het weer eens in de krant kunnen lezen dat de wereld raad van kerken zeer verontwaar digd is. En een kind onder ons kan dan al zo bij voorbaat weten naar welke landen deze verontwaardiging uitgaat. Zuidelijk Afrika is voor de zoveelste maal zeer vals beticht door genoemde wereldraad. Er zijn daar godslasterlijke en schreeuwende on rechtvaardigheden. Zuid-Afrika, Na mibië en Rhodeslë onderdrukken be paalde volksgroepen. Wat een gehui- chel! Wat een verschrikkelijke voor lichting Weet diezelfde wereldraad van kerken dan niet dat de oproer kraaiers in Namibië we bedoelen de zo vertroetelde Swapo kans gezien hebben om 100 kinderen de grens over te brengen om ze in een naburig land een geduchte hersen spoeling te doen ondergaan? Het zal toch je kind maar wezen! En diezelf de Swapo krijgt maar eventjes 125.000 dollar van de wereldraad van kerken. Ziezo, ze kunnen de vol gende 100 kinderen de grens over brengen. Zijn we niet met blindheid geslagen? 's-Gravenpolder L. Janse Werkloosheidsbelasting Als het een nationaal belang is werkloosheid en inflatie aan te pak ken, waarom dan niet een financiële bijsturing voor alle inkomens boven een bepaalde grens? Ik pleit voor dezelfde weg die men momenteel in Denemarken voorstelt: een werk loosheidsbelasting voor alle inko mens boven de 30.000 gulden. Ge deelde financiële smart is wellicht halve smart. Of kunnen we ook nog enige solidariteit met elkaar op brengen? Groningen S. Miederaa kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. Zo de Here wil zal onze moeder en grootmoeder Annie Cornelissen-Werkman weduwe van Coen Cornelissen in leven bestuurslid van de CNV-bond CBC op 21 augustus a.s. haar 80e verjaardag vieren. Wie haar daarmee wenst te feliciteren is van harte welkom op zaterdag 20 augustus a.s. tussen 17.30 en 19.00 uur in een der zalen van de Gereformeerde Kei- zersgrachtkerk. Keizersgracht 566 te Amsterdam-C Haar dankbare kinderen en kleinkinderen Amsterdam, 11 augustus 1977 Geboren: Govert 9 augustus Annette Thijs Jan Valkenburg Marnixstraat 3*4' Amsterdam. In de bloei van haar leven werd na een kortstondi ge ziekte uit ons midden weggenomen mijn zuster, onze tante en vriendin Antje Johanna Brouwer, op de leeftijd van 51 jaar Westervoort: J. B. Brouwer H. C. Holthuysen-Scheepers en kinderen Wageningen, 9 augustus 1977 Berkenlaan 6 Correspondentieadres: Mosterdhof 202, Westervoort. Geen bezoek aan huis Geen toespraken. De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Gerdesstraat 1 te Wageningen. Bezoek aldaar en gelegenheid tot condoleren donderdag 11 au gustus van 20 tot 20.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 12 augustus a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats, Diedenweg te Wageningen. Vertrek van de rouwkamer om 13.35 uur. In plaats van kaarten Heden werd na een langdurig doch geduldig ge dragen lijden van ons weggenomen onze broer, zwager en oom Zegert van der Plas ■in de ouderdom van 79 jaar. wed. L. Nijgh-van der Plas wed. J. Varkevisser-van der Plas N. van Duijvenbode- van der Plas Y. van Duijvenbode L. van der Plas-Varkevisser M. van der Plas. Katwijk aan den Rijn, 9 augustus 1977 Huize „de Wilbert" Correspondentieadres: de Waal Malefijtatraat 10 te Katwijk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer, Zuidstraat 103 te Katwijk aan Zee. alwaar gele genheid zal zijn tot condoleren vrijdag 12 augus tus a.s. des nam. 7-9 uur. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 13 augustus a s. 's morgens om 10.45 uur in het Jeugdhuis. Voorstraat 72 te Katwijk aan Zee. waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 11.30 uur op de oude begraafplaats aan de Zuid straat te Katwijk aan Zee. Phil. 4:6 en 7 En de Vrede Gods die alle verstand te boven gaat, zal uw harten en uw zinnen bewaren in Christus Jezus. In vol vertrouwen op haar Heer werd onverwacht van ons weggenomen mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelia Bakker-Schuljt, op de leeftijd van 70 jaar. W Bakker Richmond (Can.): B. Verbeek-Bakker M. W Verbeek A. Bakker H. Bakker-Reijmerink Amstelveen: W. Bakker E. M. Bakker-Makkinga Zaandam: J. Bakker W. D. Bakker-Mooij Kleinkinderen en achterkleinkind. Zaandam. 9 augustus 1977 Kopermolenstraat 22 Gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcen trum van de Associatie, Jan van Scorelstraat 9 te Zaandam (bij Vincent van Goghweg) donderdag 11 augustus van 19.45 tot 20.15 uur. De begrafenis is D.V. bepaald op vrijdag 12 au gustus a.s. om 13.30 uur op de algemene begraaf plaats aan de Zuiddijk 421 te Zaandam. Vertrek van Jan van Scorelstraat 9 omstreeks 13.00 uur. Geen bloemen Tot ons groot verdriet is van ons heengegaan onze oud-firmant Dlrfc Hoek geboren 10 oktober 1899 Met grote waardering gedenken wij dat hij de 40 beste jaren van zijn leven aan ons bedrijf gegeven heeft Sand wijk - Optiek Zwart Janstraat 114 Rotterdam Jesaja 55 8-9 Heden nam God nog onverwacht tot Zich onze lieve schoonzuster en tante Cornelia Bakker-Schuijt echtgenote van Willem Bakker op de leeftijd van 70 jaar. God schenke haar man, kinderen en kleinkinde ren de kracht om deze zware beproeving te dragen. 9 augustus 1977 Utrecht: J. Bakker P. C. Bakker-Polderman H Bakker E. Bakker-Voogt i en nichten Wat de toekomst brengen moge, mij geleid des Heren hand. Diep geschokt zijn wij allen door het plotselinge overlijden van onze innig geliefde en zorgzame zwager en oom Jacob van den Bogert Lieve echtgenoot van onze zuster Krijntje den Boer op de leeftijd van 44 jaar. In de zekerheid dat God, onze hemelse Vader, Krijntje en haar kinderen: Lenie, Henk, Ria, Jaap en Tineke juist nu wil omringen met Zijn liefde, dragen wij hen aan Hem op. God's gedachten zijn hoger dan de onze. Naaldwijk: W. den Boer M. den Boer-Dokter 's Gravenzande: A. den Boer A. J. den Boer-Koppert H. den Boer P. den Boer-Boon K. den Boer E. den Boer-Koornneef Ancaster (Canada): E. T. Albla6-den Boer J. Alblas Moordrecht: H. G. den Boer H. den Boer-Datema Naaldwijk: M. J. Hortensius-den Boer C. Hortensius '8 Gravenzande: B. H. den Boer F. J. den Boer-Epema neven en nichten. Berkel en Rodenrijs, 8 augustus 1977. Algemene kennisgeving „Ik geloof een vergeving der zonden, wederopstanding des vleeses en een eeuwig leuen." Tot onze diepe droefheid nam de Here na een langdurige ziekte, toch nog onverwacht, tot Zich onze lieve zorgzame man, vader, groot- en over grootvader Willem den Boer echtgenoot van Elzina van der Horst, weduwnaar van Lena Dekker, in de ouderdom van bijna 80 jaar. Katwijk: E. den Boer-Van der Horst Rotterdam: T. den Boer-Verhagen A. den Boer H. E. den Boer-Hagestein W. A. den Boer A. J. den Boer-van Toor Katwijk: A. Wobbes-den Boer B. Wobbes Rotterdam: H. den Boer J. den Boer-Eelkema klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee, 9 augustus 1977 Laan van Nieuw Zuid 26 Geen bezoek aan huis Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 12 augustus a.s. des nam. 2.00 uur in de Ned. Herv. Dorpskerk, Kerklaan te Katwijk aan den Rijn, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in het Dorpshuis aan de Kerklaan. Op 85-jarige leeftijd is, in volle zekerheid des geloofs, overleden onze lieve vrouw, moeder en oma Volkje van Tricbt-van Gent Utrecht: H. van Tricht Overveen: M. Suurmond-van Tricht J. D. Suurmond Utrecht: C. van Tricht N. van Tricht-van Garderen en kleinkinderen Utrecht, 9 augustus 1977 Hijmans van den Berghlaan 14 De overledene is opgebaard in de rouwkamer Schoolstraat 12. Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. Geen bloemen. Thuis liever geen bezoek. D.V. zaterdag 13 augustus zal om 11.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de Christelijk Gereformeerde Kerk, Wittevrouwensingel 33, waarna om 12.00 uur de teraardebestelling zal plaatshebben op de begraafplaats „Kovejswade", Koningsweg. „God ts getrouw Zijn plannen falen niet". Na een geduldig en moedig gedragen lijden nam de Heer tot Zich mijn lieve man, onze zwager en oom Arie Breur eerder weduwnaar van G. Potters op de leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam: J. H. Breur-Andeweg Rotterdam, 9 augustus 1977. Burg. Hazenberglaan 105. Geen bezoek aan huis. Geen rouwbezoek. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden in de gere formeerde Zomerlandkerk aan de Burg. Hazen berglaan te Rotterdam-IJsselmonde op 13 augus tus a.s. om 11.00 uur. waarna de teraardebestel ling zal plaats hebben op de Nederlands Hervorm de begraafplaats. Benedenrijweg te Rotterdam- IJsselmonde om plm. 12.00 uur. Na afloop is er gelegenheid tot condolatie in de aula op de begraafplaats. Daar is de Meester en Hij roept u. (Joh. 1128) Heengegaan naar het Vaderhuis met zijn vele woningen, onze lieve Broer, Zwager en Oom Roelof Bakker em. pred. Namens de familie: Zwolle: M. Veen-Bakker Uithoorn: Joh. Bakker Rotterdam, 10 augustus 1977. Amersfoort Chr. Mavo-Leusderweg Leusderweg 30, tel. 033-12166 Directeur: J. Swank Gevraagd voor zo spoedig mogelijk voor biologie 29 uur ter vervanging van een zieke collega. Ook naar een gedeelte van de vacature die minstens twee maanden duren zal kan gesolliciteerd worden. Inlichtingen bij en sollicitaties aan de directeur tijdens de schooluren (nr. 033-12166) en 's avonds {nr. 033-40269). „De Heer is mijn herder." God nam tot Zich onze lieve moeder, groot- e»A overgrootmoeder Johanna Bosker-Mittendorp 1 in de ouderdom van 82 jaar. De manier waarop zij haar lijden droeg was onjgg tot voorbeeld. j Amsterdam: A. H. Brouwer-Bosker H. Brouwer Slootdorp: R. Bosker-de Ruiter Ede. R. W. Bosker-Jochemsen Pijnacker: H. L. v. d. Kooij-Bosker G. v. d. Kooij Slootdorp: H. J. Bosker Diever: H. P. Bosker H. Bosker-de Weerd Velp: J. K. Bosker C. Bosker-Tijsen Lethbridge (Can P. J. Bosker A. Bosker-Wielinga Wezep: L. H. Bosker 1 A. Bosker-Klazinga Kleinkinderen en achterkleinkind. u Slootdorp, 9 augustus 1977 1 Kon. Wilhelminaweg 12 is De rouwdienst zal gehouden worden op zaterda( 13 augustus om 10.30 uur in de gereformeerd(0i kerk te Slootdorp, waarna de begrafenis op d« algemene begraafplaats te Middenmeer za plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis iri?l ..De Schakel" te Slootdorp. d ib Liever geen bezoek aan huis. in Geen bloemen. d In :ti v ie p-< 1 at lor d; eg iti 111 tl 1902 197tr BRAAKSCHOOL ek CELSELAAR ün 75 JAAR Jubileumviering op D.V. zaterdag 10 september (vgni 9.30 uur) in zaal Baan te Geesteren. Om 11.15 ui herdenkingsdienst. Oud-leerlingen die nog geen uitnodiging ontvingen, ma^ wel graag in een of andere vorm aan de Jubileumvierin deel zouden nemen, dienen zo spoedig mogelijk coniag op te nemen met: de heer D. Kolkman, Noordijkerveldwe 9. Neede, tel. 05475-713. Ht 3 Bekend van de teleVn sie is deze lascinerefn de elpee t.g.v. het i veren jubileum van KONINGIN BETH i van elizA (volgens Engelse peijf de beste opname o<* gemaakt in deze gigai^ tische kathedraal),. Een opname evenin ment met het koor v& de St. Paul kathedraia o.l v. Christopher Dearnley. Het magistrale orgel met ca. 100 meter afstand 5 trompetten, 5 trombones percussion instrumenten, uitgevoerd worden werken vi{ A. Bliss - W. Byrd - B. Britten - R. Vaughan Williams - ,c Arne e.v.a. Deze schitterende plaat moet u horen. |JC enorme stereo gebeuren in deze kathedraal mag u n» missen. Hel is alsof u zelf in de kerk aanwezig bent. E«1 unieke plaat nu tijdelijk in Nederland. Voorkom teleurst^ ling en bestel snel! Deze exclusieve grammofoonplat kunt u bestellen door overmaking van 25,- op postrek ning 2377552 t.n.v. F. Baan. Hi-Fi-Studio te Huizerhoci met vermelding van Jubileum '77. Deze plaat in ei, prachtig album wordt u binnen 3 weken zonder exf| kosten toegezonden. (Deze l.p. is niet bij de platenhandel verkrijgbaar) u Ochtendblad De afdeling dagbladverkoop Trouw houdt zich binnen onjs bedrijf bezig met het beheer en de uitbouw van het abonnementen- en losse verkoopbestand. Hiertoe wordt veelvuldig kontakt onderhouden, zowel intern binnen ons bedrijf als extern naar abonnees en afnemers. Binnen dagbladverkoop is t.b.v. Info- losse verkoop en propaganda afdeling op korte termijn plaats voor enkele op tijdelijke basis (1 jaar). De werkzaamheden zijn van administratieve aard, omvatten het verzamelen en bewerken van gegevens t.b.v. diverse subafdelingen, het bijhouden van de dagelijkse mutaties in het losse verkoop bestand, het telefonisch te woord staan van afnemers. Gezien de aard van de te verrichten werkzaamheden denken wij aan enthousiaste mensen (19 20 jr) die beschikken over: typevaardigheid goede kontaktuele eigenschappen vermogen om ordelijk en systematisch te kunnen werken opleiding op MAVO-nivo Salariëring volgens de CAO. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan de personeelafd. van Trouw-Kwartet BV, t.a.v. dhr. A. G. M. van Asseldonk, Wibautstraal 131 Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8