fan Boeckel schakelt eplaatste Hordijk uit Sparta en Marijt zijn het bijna eens 'Het wordt weer degradatievoetbal' Basketbalselectie uitgebreid Eredivisie 77-78 nnisbond pareert kritiek van oud-spelers handig Dopinggebruik bij Spelen neemt sterk af judo gaat ;er door Ook Jan Loorbach weer terug onder Janbroers Eindelijk wind in Admirals Cup Feyenoord neemt Brit op proef Zege Nicols Theo Husers (nu FC Lokeren) niet rancuneus na jaar met blessures en weinig aandacht RDAG 11 AUGUSTUS 1977 SPORT LENINGEN De bevriezingstactiek is het bestuur van de iklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond niet vreemd. Dat is verleden vele malen gebleken. Daarbij behoeft men alleen te denken aan de lang niet malse kritiek over de competi- zet en de grote ontevredenheid over de slappe voorberei- van de Davis Cup-teams. Beide zaken werden eenvoudig- p de lange baan geschoven. pport van de Internationale ten vereniging van voormalige dige topspelers (te vergelijken e Batavieren bij het hockey), hetzelfde lot te ondergaan, et begin van dit jaar kreeg het lestuur een brief op tafel onder meer werd aangedron- ide aanstelling van een betaal- ïager naast de bondscoach en iner, met verregaande be- eden, en een buitenlandse j-partner voor de Davis Cup- Dit behoeft voor de bepaald mlastige KNLTB met 250.000 en 1000 clubs geen financieel tr te zijn. De brief was al snel naar het vriesvak van de skast opgegaan. reek was het geduld van het van de IC op. Er werd een nferentie aangekondigd om ven naar buiten te brengen, p tijd kreeg het bestuur van ILTB lucht van de op handen insubordinatie. De haastige iidiging van voorzitter Coert en datum voor een gemeen- elijke vergadering te bepalen ldoende de opstand de kop in eken. „We zullen deze week de _'s trekken om eens te kijken er we bijeen kunnen komen", Beek in zijn goedheid mede. zullen we voorlopig genoegen emen", reageerde drs. A. C. IC-voorzitter op zijn beurt, riesvakje had zijn werk weer de bedrijven door werd ook stennist. Het venijn zat woens- de staart. In de laatste enhel- arij van de dag verdween de geplaatste speler bij de heren. èwmes (wegens blessure terug gen) en Don (nederlaag tegen op maandag zag nu de als gerangschikte Jan Hordijk reep door zijn naam gehaald. Jarige titelhouder in 1972 en noest na een marathonpartij laten aan de elf jaar jongere ran Boeckel: 3-6 6-3 5-7 6-1 8-6. tweede set verspeelde de Lampioen uit Den Haag een «eng van 3-0. e tijd ging de strijd in de vijfde eliji op. Beide spelers maakten veer een even groot aantal fou- Pas toen Van Boeckel met 5-6 ierkwam te staan ging hij gevari- lerspelen. Hij dwong Hordijk tot rak. Nu behoort lichtvoetig- niet bepaald tot een van Hor kwaliteiten. De Aalsmeerder steeds amechtig te laat en tie geen game meer. Boeckei is ae enige speler die ij de laatste acht van het here- üpel voorzien was. Otto Pan man is weliswaar ook geen habitue in dit gezelschap, maar hij heeft nog geen tegenstander van enig formaat getroffen. De jeugdspelers, die zich naast Van Boeckel voor de achtste finales had den geplaatst,brachten er niet veel van terecht. Lapre, dinsdag nog tri omfantelijk winnaar tegen Don, liet zich „wegprikken" door de 31-jarige Hans Adema van Scheltema (3-6 0-6 1-6), Benno van Veggel deed het niet veel beter tegen de 32-jarige Rijswij- ker Niek Fleury (2-6 3-6 4-6). De als eerste geplaatste Louk San ders lijkt zoals verwacht op weg naar zijn vierde achtereenvolgende enkelspeltitel. Net als dinsdag tegen Krullaards had de nonchalant spe lende Leidenaar tegen Maarten Keunen in de derde set een inzin king. Ditmaal moest Sanders, die een prikkelbare indruk maakte, de set ook afstaan (6-7). Na tien minu ten rust behoefde Sanders de trai ningsbroek niet uit te doen met 6-1 door te stoten naar de winst. De indeling voor de kwartfinales herenenkelspel van vandaag is als volgt: Sanders-Koek, Adema van Scheltema-Thung, Panman-Pok en Van Boeckel-Fleury. Het damesenkelspel is al tot de hal ve finales gevorderd. Daarvoor be hoefden Elly Vessies, Marijke Schaar en Nora Lauteslager slechts een partij te spelen. De wedstrijden in de kwartfinales waren een forma liteit. Anneloes Schothorst stond zes games af aan Mariette Pakker (6-3 6-3), Elly Vessies en Marijke Schaar vier (espectievelijk 6-4 6-0 tegen Annette Bouwer en 6-1 6-3 tegen Marcella Mesker) en Nora Lauteslager slechts drie aan Judith Salomé (6-3 6-0). De partijen voor de halve finales,die vrijdag op het pro- LAUSANNE (AP) Volgens professor Dugal, hoofd bij de uitvoering van de dopingcontro le tijdens de Olympische Spelen in Montreal, neemt het aantal gevallen van doping onder Olympische atleten sterk af. In Lausanne verklaarde Dugal dat het gebruik van stimula „defini tief aan het afnemen is" terwijl het gebruik van anabole stcro- ïden binnenkort „dezelfde weg zal gaan". Professor Dugal zei dat van de 275 analyses, die in Montreal zijn uitgevoerd om het gebruik van anabole steroïden na te gaan, slechts acht gevallen posi tief zijn bevonden en zijn door gegeven aan de medische com missie van het Internaal Olym pisch Comité. Van de 1800 proe ven die werden genomen op het gebruik van „traditionele do- pingssubstanties" bleken er slechts drie positief. Volgens Dugal is het afnemen van het dopinggebruik groten deels toe te schijven aan een verbod, dat in 1974 werd uitge vaardigd door de medische com missie van het IOC. Dugal waarschuwde echter dat men voortdurend bezig is „nieuwe produkten met stimulerende ei genschappen" te ontwikkelen. „Het is mogelijk dat de atleten overreed kunnen worden deze stimulantia te gebruiken", al dus Dugal, die er op aandrong de bestaande controlemaatrege len te handhaven of uit te breiden. Oud-tenniskampioen Jan Hordijk werd gisteren tijdens de Neder landse kampioenschappen verslagen door de 18-jarige Huub van Boeckel. gramma staan, zijn: Vessies-Schot- horst en Schaar-Lauteslager. HERENENKELSPEL: tweede ronde: Hans Adema van Scheltema-Frank Lapre 6-3,6-0,6-1; Rolf Thung-Rob Mentlnk 6-4, 6-1, 6-2; Otto Panman-René Boers 7-5, 6-1, 6-3; Wouter Fok- Ouido Homman 3-6, 7-5, 6-3,6-2; Louk Sanders- Maarten Keunen 6-1, 6-2, 6-7, 6-1; Martin Koek- Marian Laudin 1-6, 5-7,6-4,6-3,6-3; Niek Fleury- Benno van Veggel 6-2, 6-3, 6-4; Huub van Boec- kel-Jan Hordijk 3-6, 6-3, 5-7, 6-1, 6-8. DAMESENKELSPEL: kwartfinales: Ellle Ves- sles-Annette Brouwer 6-4, 6-0; Anneloes Schothorst-Mariëtte Pakker 6-3, 6-3; Marijke Schaar-Marcella Mesker 6-1, 6-3; Nora Lau- tenschlager-Judith Salomé 6-3, 6-0. HERENDUBBELSPEL: eerste ronde: Bulse/ Keunen-Homman/Van de Wildenberg 7-6, 4-6. 4-6, 6-3, 6-4. Kwartfinales: Fok/Laudln—Brulse/Keunen 7-6, 6-4, 6-4; Mentlnk/Vaarties—Thung/Sanders 2-6, 6*4. 60, 6-4; Gorter/Heffels-Don/Koek 4-6, 7-6, 4-6, 62, 63; Fleury/Hordijk-Kool/Madsen 7-5, 7-5, 64. DAMESDUBBELSPEL Kwartfinales: Marceiia Mesker/Bemardine Sluyter—Ingrid de Jonge/Anneloes Schothorst 7-6, 6-4; Elly Blomberg/Els Veentjer—Joosje van Breemen/Leonne v. d. Wildenberg 6-2, 63. GEMENGD DUBBELSPEL: Marcella Mesker/ Van Boeckel-Hetty Taphoom/Madsen 6-4, 3-6. 61; Leonle van de Wildenberg/Heffels-Anneloes Schothorst/Albert 67. 62, 9-7; Els Veentjer/ Koek-Bernardlne Sluyter/Van de Wildenberg walk over voor Veentjer/Koek wegens opgeven Sluyter. LO De voorzitter van de lationale Judo Federatie, de sman C. S. Palmer, heeft een doen uitgaan naar alle aange bonden dat de wereldkampi- ïappen 1977 definitief door- zullen vinden. De titelstrijd gehóuden van 20 tot en met 25 nber in Barcelona. lorgaan was op losse schroe- men te staan door de houding en aantal Oostbloklanden die hadden hun deelnemers te- terugtrekken indien vlaggen n en volksliederen gespeeld worden van Aziatische lan- is nu besloten dat er geen parade zal worden gehou- dat het spelen van volkslie- achterwege zal blijven, waar- toernooi was gered. els heeft de Nederlandse oach Peter Snijders 25 judo gewezen voor de centrale en, die ieder weekeind in het skamp in Harderwijk 'wor- houden. Daaruit wil Snijders aanwijzen die Nederland vertegenwoordigen op de we- pioenschappen. <E Na 18 ronden in het Europees «oenschap staat het Nederlands heren- met 176 punten op de veertiende s Zweden leidt met 294 punten. Bij de s staat Nederland op de zesde plaats 118 punten. Itallè ls hier eerste met 199 KETBAL Rusland heeft in Palermo vierlanden-toernooi om de Mondello gewonnen van Italië met 97-67, de fugde Staten versloeg Tsjechoslowakije 15-71. •RENNEN De finale van het natlo- tamploenschap achter dernles, die op kmaarse wielerbaan zou worden verre- moest wegens de regen worden uitge- De eindstrijd zal nu plaats vinden na ireldkampioenschappen in Venezuela middaguren waren twee series gere- "aaruil negen finalisten tevoorschijn 'en Dal waren: Gaby Minneboo 'gang- r Walravei. Martin Rietveld (Staken- Rene Kos (Verkoor), Evert Geserlck inga). Mat Pronk (Kochi, Barend Huve- 'Steketee), Gcr Slot (Van Duivenbo- Anton Gase (Ruiter) en Ron Kuit -Rennen De Belg Michel Pollentier ^mmen winnaar geworden van de prof- om de Gouden Pijl. een rit over 100 tier. Hij won in een sprint van zeven 'n de lijd van 2 uur, 22 minuten en 10 den Tweede werd zijn landgenoot Wescmael en derde Gerard Vianen. DEN HAAG (ANP) - Jan Jan broers, de coach van het Neder landse herenbasketbalteam, heeft zijn selectie voor het Euro pees kampioenschap (van 15 tot 24 september in België) uitge breid met vier spelers. Drie van hen zijn zogenaamde Nederland se Amerikanen, maar kunnen vol gens de .regels van de Internatio nale Basketbalfederatie (FIBA) voor Nederland spelen. De vier zijn: Sid Bruinsma (Leiden), Eve rett Fopma (Donar), Ron Kruid hof (BOB) en Jan Loorbach (RZ). Bruinsma meldde zich vorig jaar tijdens het pré-Olympisch toer nooi bij de leiding van de ploeg met de vraag of hij niet kon mee spelen, omdat hij Nederlander was en nooit over een ander dan een Nederlands paspoort had be schikt. Ook niet tijdens zijn jaren lange verblijf in de Verenigde Sta ten. Dat was echter niet mogelijk omdat hij lid moest zijn van de Nederlandse Basketbal Bond en in Nederland moest spelen. Nu hij voor BS Leiden gaat spelen kan hij „volgens de letter van de wet" voor Oranje uitkomen, al zal de FIBA wel kritiek hebben. Jan Loorbach behoorde al jaren tot het wensenpakket van Jan broers, maar hij kon door zijn werk als advokaat onvoldoende tijd vrijmaken. Nu kan hij echter wel de gehele trip en ook het oefenprogramma meemaken. Fopma en Kruidhof zijn nog twij felgevallen. Niet wat hun nationa liteit betreft zij zaten al eerder bij de selectie maar wel aan gaande hun beschikbaarheid. Janbroers gaat voorlopig met achttien spelers aan de trainings campagne beginnen. De start wordt gemaakt in het aanstaande weekeinde in het KNVB-Sport- centrum te Zeist. Van de achttien geselecteerden moeten er zes af vallen tijdens de voorbereidings periode. PLYMOUTH Het Amerikaanse jacht Imp, bestuurd door David Al len uit Californië, heeft als eerste de Fastnet-rots bij Ierland gerond en daarmee de leiding genomen in de vijfde en laatste race om de Admi rals Cup. In zijn spoor volgden de twee andere Amerikaanse boten, Scaramouche en Bay Bea, maar ook het Britse team, met de boten Moonshine, Yeoman en Marionette, passeerde de rots in het zuid-westen van Ierland op geringe achterstand. De Britten hebben nog steeds de beste kansen op de eindoverwin ning, ook al zullen de Amerikanen hun leidende positie in de laatste race wel behouden. Van de Fastnet- rots rest hen nog de lange oversteek naar de aankomstplaats Plymouth. Voor het eerst sinds vier dagen was er voor de Ierse kust weer een stevi ge wind opgestoken hetgeen ervoor zorgde dat de gehele vloot de laatste paar kilometers naar de Fastnet- rots kon afleggen. Met nog 240 mijl voor de boeg zijn de verwachtingen dat de eerste boten donderdaga vond of vrijdagmorgen in Plymouth zullen aankomen, terwijl het hoofd- veld niet eerder dan vrijdagavond verwacht wordt. De Engelsman Robert Brann, die deel uitmaakte van de bemanning van de Britse boot „Jubilee B" in de wedstrijden om de Admirals Cup, ls woensdag aan boord van het schip overleden aan de gevolgen van een hartaanval. Het stoffelijk overschot van de 45-jarige Brann is overgeno men door een fregat, waarna het door een helikopter is overgebracht' naar Truro in Cornwall. Trouw/Kwartet p 8 - RHS 13 ROTTERDAM Sparta heeft zo goed als zeker een opvolger voor de naar NEC vertrokken Dries Visser. Met De Graafschap kwam de club gisteren tot overeenstemming over de transfer van Ton Marijt, de 29-jarige verdediger die weigerde zijn contract met de Doetinchemmers te verlengen. Over diens persoonljke wensen moet nog worden gesproken. Marijt oefende gisteren met Sparta tegen de Roemeense kampioens- ploeg Dinamo Boekarest die tijdens het toemee door ons land tot dusver re weinig indruk heeft kunnen ma ken. Marijt viel dan ook nauwelijks op. Het door 2500 toeschouwers bij gewoonde zeer matige duel eindigde in gelijkspel 0-0. Het derde voor Di namo in Nederland. VITESSE won een oefenwedstrijd tegen een Arnhemse amateurselec tie met 8-2 na een 2-0 ruststand. Voor Vitesse maakten Bleijenberg (3), Hendriks, Heezen, Bursac, Mul- derij en Meijers de doelpunten. Tegen dè oostelijke amateur derde klasse PH uit Almelo haalde FC Twente zeer fors uit: 1-12. Meer dan een doelpunt voor de Enschedeërs maakten Pahlplatz (3), Gritter, Thorstensen en Drost (allen 2). In Assen speelde de amateur eerste klasser ACV gelijk tegen Go Ahead Eagles: 1-1. De stand was reeds bij rust bereikt. Scoreverloop: Van der Pas 0-1, Hooyer 1-1. Scheidsrechter: Busscher. Toeschouwers: 1000. FC Den Haag won in Haugesund met 3-1 van de Noorse tweede divi sieclub Vard. Bij rust was de stand 1-0 voor de Hagenaars. Oeki Hoeke- ma scoorde tweemaal, Henk van Leeuwen zorgde voor de derde tref fer. De beste spelers bij Den Haag waren Hoekema en Jol. Er waren 1500 toeschouwers. In Eijsden verloor de amateur eerste klasse in Zuid II Eijsden op eigen veld met 0-5 van MW, Scorever loop: 5: Smeets 0-1, 8: Kowalik 0-2, 67: Dijkstra 0-3, 77: Van Berlo 0-4, 85: Smeets 0-5. Scheidsrechter: Be- melmans. Toeschouwers: 1000. De amateur derdeklasser Oost Doe- tinchem ontving op eigen veld, eer ste divisionist De Graafschap en ver loor met 0-4 (0-3). Score verloop: Brinks 0-1, Polko 0-2, 0-3 en 0-4. Scheidsrechter: Baakman. Toe schouwers: 800. In Vroomshoop ontving de ama teurtweede klasser Vroomshoopse Boys de eerste divisieclub Heracles. De Heracliden wonnen met 0-5. De doelpunten werden gescoord door Manara (2), Geestman, Oranen en Bos. Er waren 1000 toeschouwers. FEYENOORD Oud-voetballer Gerard Kerkum trekt zicht terug uit het bestuur van Feyenoord. Hij zal in september als de algemene ledenvergadering wordt gehouden zijn functie neer leggen. Kerkum kan door drukke werkzaamheden zich niet langer in tensief met de Rotterdamse club bezig blijven houden. Het is echter ook bekend dat Gerard Kerkum niet tevreden ls met de gang van zaken bij Feyenoord. Zo was hij indertijd geen voorstander van de benoeming van Peter 8te- phan tot manager In plaats van Guus Brox. Ook de nieuwe struc tuur van de club staat hem niet aan. TON MARIJT op proef Feyenoord heeft Inmiddels een op Bermuda geboren voetballer tijde lijk „op zicht". Het gaat om de ex- West Ham United speler Clyde Best. Na een proefperiode van veertien dagen zal bekeken worden of het de moeite waard is om de 26-jarige Best een contract aan te bieden. De komst van Clyde Best is een direct gevolg van de reis die toekom stig manager Peter Stephan vorige week heeft ondernomen. Volgens de Rotterdammers werd gesuggereerd dat Stephan naar Zuid-Amerika was. Hij bleek echter in Noord-Ame- rlka naar versterking voor de ploeg te zoeken. Feyenoord meende dat men beter maar niet kon vertellen waar Stephan precies heen was. Clyde Best werd door Stephan ont dekt bij de Amerikaanse voetbal club Portland. Daarvoor speelde hij al bij Tampa Bay, maar deze club verkocht Best nadat er moeilijkhe den met de trainer waren gerezen. Best speelde van 1971 tot in 1976 voor het Engelse West Ham United. In het laatste jaar maakte hij echter geen deel meer uit van het eerste team. DALGLISH Voor het recordbedrag van 400.000 pond sterling zo'n 1,7 miljoen gulden heeft Europa Cuphouder Liverpool de 27-jarlge Kenny Dalg- lish van Celtic uit Glasgow gekocht. Liverpool hoopt met de aankoop van Dalglish de verkoop van Kevin Keegan aan Hamburg SV weer goed te maken. HAARLEM Landskampioen Ni- cols heeft gisteravond de inhaalwed strijd voor de hoofdklasse honkbal tegen Schoten eenvoudig gewon nen. In zeseneenhalve innings werd het 8—2 voor de Nicols. Nog geen honderd toeschouwers waren getui ge van deze ontmoeting. door Matty Verkamman LOKEREN Theo Husers had zich al ver zoend met zijn afscheid van het profvoetbal. Afgeknapt op de kille begeleiding in een kom mervol blessure-seizoen bij FC Amsterdam, wil de de toch pas 28-jarige verdediger de prof-rijen verlaten. De club waar hij ooit begon, het Amsterdamse AFC, kon hem aan een aantrek kelijke job helpen. Hetgeen zijn besluit om er bij FC Amsterdam een punt achter te zetten, bepaald vereenvoudigde. Maar zie, plots rond Pinksteren meldde zich de Vlaamse runner-up Lokeren voor hem. Een proefwedstrijd tegen het Poolse Gomik Zarbrze, een bod, een con- SELECTIE Rob Bianchi, Wil van Bommel, Cees de Jong, Ton Kamphues, Tjeerd Koopman, Leo de Leeuw, Leen van der Merkt, Ad Raven, Ben Sleeman, Ko Stout, Heinz Stuy, Cor Swerissen, Cees van Veenendaal, André Wetzel, Martin Wiggemansen. NIEUW Heinz Stuy (Ajax), Ko Stout (Telstar), Ton Kamp hues (Telstar), Martin Wiggemansen (eigen kweek). VERTROKKEN Theo Husers (Lokeren), Niels Sörensen (Olympia- kos Piraeus), Bjarne Petersen (terug naar Dene marken), Jan Jongbloed (Roda JC), Jaap Visser (Volendam), Heini Otto heeft nog geen nieuw contract getekend. TRAINER Pim van de Meent. tract. Theo Husers in Belgen-land. Bij Han Grijzenhout, de trainer die hij en Grijzen- hout hem nog van Ajax C-team kende. Theo Husers: „Door blessures heb ik vorig seizoen bijna niet gespeeld. Vijf hele wedstrijden, een waardeloos jaar. Ik heb bij FC Amsterdam een goede medische behandeling gehad; dat mag ook wel eens gezegd wor den. Maar voor de rest hebben ze me gewoon laten zakken. Nadat lk er eerder toch vijf jaar aardig had gevoetbald. 'Zorg maar dat je 'terug komt,' werd er tegen me gezegd. Ik huppelde wat rondjes in m'n eentje. Ach, zo'n Van de Meent had het alleen maar druk met zijn fitte spelers. Dat kun je hem nog niet eens kwalijk nemen, misschien. Het was al moeilijk genoeg voor hem. Zo gaat dat in de voetballerij." FC Amsterdam wilde wel van Husers af. Dat bleek uit het nieuwe contract. Stoop stelde een verlaging van zo'n vijftig procent voor. Meer een ontslagbrief dan een contract derhalve. Toen er van Lokeren nog iets te vangen viel, vond Stoop het al lang prachtig. Weer een speler weg bij „de Lieverdjes", die er inmiddels niet sterker op zijn geworden. „Sörensen naar Griekenland, Husers naar België, Jongbloed naar Limburg en Flinke- vleugel gestopt. En dat is nog het ergste Otto nog niet bijgetekend. Stuy is er inmiddels, maar die ls geen Jongbloed. Kamphues is een goede middenvelder en Stout een versterking. Maar toch, opnieuw wacht FC Amsterdam een moeilijk jaar, zo lijkt het. De oefencam pagne wijst ook in die richting. Husers: „Het wordt weer degradatievoetbal voor FC Amsterdam. Daar durf ik om te wedden." Husers zegt dat niet uit een gevoel van rancune, want: „Ik heb prima jaren bij FC Amsterdam mee gemaakt. Vooral in het begin, toen Jan Fransz er nog bij was. Echt, een geweldige, leuke tijd. Maar ja, in dat laatste jaar is er een en ander gebeurd, dat niet zo prettig was. Ten dienste van de club heb lk in 76 die enkelblessure opgelopen. Daardoor deelde ik bijvoorbeeld niet mee in een extra premie voor de laatste tien wedstrijden van dat seizoen. Omdat ik de voorbereidingsfase op de vorige competitie miste, had ik geen basisconditie. Met het gevolg dat ik ook weer nieuwe spierblessures kreeg. Weinig wedstrijden en dus een slecht contract. Nu ben lk weer fit. Lokeren heeft me aan een uitgebreide keuring onderworpen." De indruk bestaat dus dat FC Amsterdam de toch zeker getalenteerde verdediger nogal gemakkelijk heeft laten vertrekken. Ook al was Husers er zelf dan nog zo van THEO HUSERS: „Stoop is een gezellige, aardige man. Maar in zaken is hij gewiekst en keihard". overtuigd dat hij bij FC Amsterdam zou stoppen. Al met al heeft hij volslagen onverwacht gekregen, wat hij eerder zo dolgraag wilde: een transfer. Om uiteenlo pende redenen kwam het daar in het verleden maar niet van. Vorig jaar was hij als libero nog in de markt bij Ajax en AZ '67. Husers: „Toen Ruud Krol besloot om libero te gaan spelen, was Ajax voor mij van de baan. Met AZ '67 was ik rond, maar toen kreeg ik die blessure. AZ hoorde van dr. Strikwerda dat de genezing zo'n vier maanden zou duren en dat vonden ze te lang in Alk maar." Een andere remmende factor ten aanzien van een trans fer was Dingeman Stoop, de illustere voorzitter van FC Amsterdam. Nogmaals, Theo Husers is niet rancuneus. „Ik wil niet negatief overkomen", zegt hij. Toch even over Stoop: „Drie Jaar geleden kon ik naar MSV Duis burg. Twee weken heb ik er zelfs nog getraind. Maar het ging vanwege Stoops vraagprijs niet door. Ik moest 360.000 gulden kosten. Kees Bregman van FC Den Haag maar een ton. MSV koos voor hem". Kijk, Stoop maakt gebruik van de zwakke KNVB- reglementen. Wat hij nu weer met Leo de Leeuw en André Wetzel heeft geflikt: hij biedt die jongens een full- prof contract aan van 80.000 gulden. Een uitstekend salaris natuurlijk, maar hij weet dat die Jongens gewoon geen fuil-prof kunnen worden. Leo studeert nog en André is aan een school verbonden. Inmiddels kan hij wel een transferbedrag van acht ton voor hen vragen. Vervolgens biedt hij die jongens een lager contract aan, maar volgens de reglementen blijft die transfersom van acht ton wel gehandhaafd. Hij heeft immers dat hoge. salaris aangeboden". „Stoop is een gezellige, aardige man. Maar ln zaken is hij gewiekst en keihard. Ook ten opzichte van mij. Ik was minder waardevol door die bjessures en dus kreeg ik een slecht contract. Ik vind dat in feite zijn goed recht, hoe moeilijk het, menselijk bezien, ook ligt. Hij heeft er trouwens zelf ook wel moeite mee. Doorgaans probeert hij die besprekingen zo lang mogelijk uit te stellen, vindt het echt vervelend tegenover de Jongens". Theo Husers ln Lokeren. Een klein, stil provinciestadje. Desondanks is Sporting Club Lokeren een ambitieuze vereniging. Hij is er een van de vijf buitenlanders. De anderen zijn de keepers Hoogeboom en Gruben, De Koning (allen Nederlanders) en de vermaarde Pool Lubanski. Voor de opstelling is er eigenlijk een buiten lander te veel. Husers: „De club ls bezig om Jan de Koning tot Belg te laten naturaliseren. Maar het wordt zeker oktober, eer dat is geregeld. Dat stelt verder niet veel voor, want wanneer Jan ls uitgevoetbald kan hij zo weer Nederlander worden. Het draal* trouwens nog niet al te best. Ik heb tot dusverre alle oefenwedstrijden meegespeeld, maar heb nog geen Idee op welke plaats ik terecht kom. Maar waarschijnlijk niet op de libero plaats. De club streelt in ieder geval naar de top. Dat is leuk en anders dan bij FC Amsterdam".

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13