Wereldraad komt met grote conferentie over toekomst Staatsexamen M.A.V.O., H.A.V.O., V.W.O. STICHTING DE VRIJE LEERGANGEN, AMSTERDAM hoofd interne dienst TROUW/KWARTET 8 door Aldert Schipper GENÊVE Het centraal comité van de Wereldraad van Kerken heeft gisteren besloten in 1979 een nieuwe grote conferentie te houden over de bijdrage, die het geloof, wetenschap en technologie kunnen geven aan het streven naar een rechtvaardige en houdbare samenleving. Het centraal comité kwam tot dit besluit op aandringen van de onderafdeling kerk en samenleving van de wereldraad, nadat het centraal comité 1976 reeds om zo'n conferentie had gevraagd. en de DDR. Deze laatste consultatie is opmerkelijk, omdat hier de kerken van Oost-Europa in directe confron tatie gebracht worden met de weten schappelijke wereld in hun landen. Hiervoor is gewoonlijk weinig gele genheid. Parallel aan de conferentie organi seert de Wereldraad een kleine ver gadering. die speciaal bestemd is voor studenten. De plaats waar de conferentie gehouden zal worden staat nog niet vast, maar de Canade se kerken hebben zich bereid ver klaard bij te dragen aan de kosten. Er zullen 300 deelnemers zijn. Als men pers en studenten hierbij optelt, komt men op een conferentie van ongeveer 500 mensen. Hij zal twaalf dagen duren. De conferentie zal worden voorbe reid in een aantal consultaties. Er komt een consultatie van niet meer dan tien economen en ecologisch geïnteresseerde natuurwetenschap pers. In deze consultatie zal gezocht worden naar een economisch be gaanbare weg naar een rechtvaardi ge en houdbare samenleving. Er ko men nog verscheidene andere voor bereidende vergaderingen, onder meer over hoe het besluitvormings proces bij wetenschappelijk onder zoek verloopt, over de ethiek van de instandhouding van het ecologisch systeem, over het manipuleren met Enerffie erfelijke factoren en over nieuwe le- vensstijl. Consultaties De keus van onderwerpen voor deze consultaties wijst op het brede ter rein dat de komende conferentie zal bestrijken. Bovendien zal de confe rentie nog voorbereid worden in regi onale bijeenkomsten in Japan, In dia, Indonesië, Oost- en West-Afrika, Argentinië, het Caraibisch gebied, Een belangrijk onderdeel van de conferentie zal het wereldenergie probleem en de kernenergie worden. Over dat onderwerp ontspon zich gisteren een kort debat. De Neder lander dr. A. H. van den Heuvel zei dat het hem wqs opgevallen dat de Wereldraad in zijn plannen voor de conferentie wat meer ruimte zou be horen te geven aan alternatieven voor kernenergie. De lobby van voor standers van kernenergie is zo sterk, dat de kerken tenminste aan de te genstanders wat meer stem moesten geven. Dr. van den Heuvel maakte zijn op merking in verband met de kritiek die er op de Wereldraad is geoefend wegens zijn activiteiten in de VN- conferentie in Salzburg, waar de mi lieuorganisaties vonden dat de We reldraad teveel op de hand van de kernenergie-enthousiasten stond. De directeur van de sub-afdeling kerk en samenleving, de Amerikaan se predikant dr. Paul Abrecht, merk te echter op dat de kernenergiedes kundigen in Salzburg zeer verbaasd reageerden op de bijdrage van de Wereldraad. Een van de kernenergie experts had verwacht dat de bijdra ge van de kerken zou bestaan uit gebeden en psalmengezang, vertelde Abrecht. De Zwitserse afgevaardigde Julia Laederach merkte op dat er veel christenen diep betrokken zijn bij de ecologische beweging en dat deze zich teleurgesteld hebben gevoeld door de relatie tussen de Wereldraad en de kemenergie-lobby. De Franse kerkleider Jacques Maury herinner de aan de oprechte bezorgdheid bij velen in zijn land over de voortgaan de ontwikkeling van kernenergie en hij wees er op dat tijdens de verga dering van het centraal Comtié een van deze mensen op vijftig kilome ter afstand van Genève tijdens een demonstratie tegen de bouw van een reactor in Malville in Frankrijk de dood heeft gevonden. Het cen traal comité deed op voorstel van ds. Maury een oproep, in de discus sie over kernenergie niet alleen het economische motief te laten wegen. Gebrek Het Braziliaanse comité-lid ds. Ma- noel de mello, vond dat de rijke landen de kernenergie niet mogen onthouden aan de arme, omdat er over een jaar of twintig een nijpend gebrek aan conventionele energie dragers zal ontstaan. Voor de arme landen is kernenergie een belangrij ke bron van hoop, zei De Mello. Het centraal comité gaf steun aan het voorstel dat de premier van Jamai ca, Michael Manley, heeft gedaan, een gToot fonds te stichten, dat de studie naar alternatieve energie bronnen zou kunnen bekostigen. Dit fonds zou echter niet door de ker ken, maar door de Verenigde Naties moeten worden beheerd. In elk geval is de onderafdeling kerk en samenleving van plan een nieuwe consultatie te houden over kerne nergie, want de wereldraad vindt dat er een openbaai' debat noodza kelijk is over de invoering van kern energie. Familieberichten Op \Tijdag 5 augustus 1977 is geboren Pieter Enneüs E. Heerma A. G. Heerma-Vonkeman Alies Martin Dekschuitstraat 206 Amsterdam Tijdelijk: Ziekenhuis Amsterdam-Noord. 4 augustus 1927 1977 Blij en dankbaar hopen wij met elkaar op 13 augustus 1977 het gouden huwelijks feest te vieren van: Frans Grims Rie Grims- Strootman Waalwijk: Co en Teuni Fra ns-J ohan-Marieke- Atda Baarn: Henk en Nely Nico-Marleen-Mireille Leiderdorp: Frans en Engelien Ada-Bram-Marianne Ieder die onze ouders wil gelukwensen is van harte welkom op zaterdag 13 au gustus a.s. tussen 4 cn 5.30 uur in gebouw „Irene' Hoofdstraat 82. Leiderdorp (eindpunt bus 42). Leiderdorp, augustus 1977.Schapenrustweg I In plaats van kaarten D.V. zaterdag 13 augustus a.s. hopen wij met onze ouders L. Veldman H. Veldman- Vellenga te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Nienke Ria Kees en Diana Ineke Yme Gelegenheid tot feliciteren in het dorpshuis „De Schal ie" te Nijeveen van 14.30 tot 16.30 uur. Nijeveen, Joh. Nijmeijerlaan 11. Lieve Moeder- Oma-Grootoma, hartelijk gelukgewenst met Uw 80ste verjaardag door Corretje-Haye Corretje-Guus Klaske-Frank Marine-les Pauline Marine-Tilbert- Bouke. In plaats van kaarten Dankbaar en blij hopen wij D.V. 7 augustus a.s. met onze ouders en grootouders Jakob Willem Hofstee en Willemina Gewsin* Hofstee-Omta de dag te herdenken dat ze 25 jaar getrouwd zijn. Hun dankbare kinderen en kleinkind ELLY en SJAAK. Peter. N1EK ALDERT W1M. U kunt hen feliciteren op vrijdag 12 augustus a.s. in Café ..DE WITTE LINDEN" te Siddeburen, van 19.00 uur tot 20.30 uur. Zuidbroek. 7 augustus 1977. Uiterburen 140 In plaats van kaarten Zo de Here wil. hopen wij op 17 augustus de dag te gedenken dat onze lieve ouders en grootouders Piet de Groot Gé de Groot-Lulofs 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Grootegast. augustus 1977. Hoofdstraat 94. Gelegenheid te feliciteren op woensdag 17 augustus a.s., 's avonds van 8.00-9.30 u in Hotel Lagerwaard te Groote gast W. Rhebergen en A. Rhebergen-Ter Maat hopen D.V. 12 augustus a.s. met hun kinderen en klein kinderen hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot gelukwensen op zaterdag 13 augustus a s. 's avonds van 18.30 tot 20 uur in Restaurant „De Uitrusting" Kapperallee te Eefde Eefde. augustus 1977 „De Rhehorst". Singelweg 1 Onze lieve Vader, Moeder. Opa en Oma C. Schoon E. Schoon-Westerhof zijn 11 aug. 45 jaar getrouwd. Wij hopen deze dag 13 aug. te vieren in het restaurant „Het Drouwencrzand". Gasseltestraat 7 Drouwen. Bussum Tineke en Fedde Keizer Doetinchem: Ans en Cocky Linzel Stadskanaal: Piet en Janny Schoon Gouda Evert-Jan en Ineke Schoon Stadskanaal Bram en Ricneke Schoon Oosterbeek Greet en Wessel Visser Zoetermeer: Chris en Fimmy Schoon Amsterdam Aghaat en Hans Blumendal Amsterdam Lidy en Gert v d Laan Assen Johnny Schoon en kleinkinderen. Assen Gooiland 19. Tel 05920-60196 Mede door uw aanwezigheid of attentie is onze 50-jarige huwelijksdag tot een onvergetelijke dag voor ons ge worden. Met vriendelijke groeten H. Hartholt K. Hartholt-Russchen Assen, juli 1977. Van Heuven Goedhartlaan 49. Wij vierden op 14 juli ons 50-jarig huwelijksfeest De zovelen, die met hun gelukwensen, bloemen en kado's die dag onvergetelijk blij voor ons hebben ge maakt zeggen wij langs deze weg héél hartelijk dank! A. F. J. Beijer N. Beijer Pruyt. Veluweplein 37, Den Haag Ik wil allen, die op vaak verrassende wijze blijk gaven, van hun belangstelling bij mijn 25 jarige jubileum in het Sophia Kinderziekenhuis daarvoor heel hartelijk danken. J. Bijkerk Sinclair Lewisplaats 389, Rotterdam-Ommoord. Rustig en onopvallend leefde hij met soms een felle vonk, rustig ook ging hij tot zijn Heer, mijn lieve Man, onze Vader, Schoonvader en Opa Eimbert Scholten Hij is bijna 75 jaar geworden. Harderwijk, 5 augustus 1977 Thorbeckelaan 31 S. C. Scholten-Swen Johannesburg Z.A.: J. Scholten W. Scholten-Rippen Heemstede: G. F. Bos-Scholten T. Bos Ommen: H. J. Krikke-Scholten R. Krikke Kleinkinderen 1 Vooral in het laatste, voor hem vaak zo moeilijke en smartelijke jaar, was hij zich bewust van Gods hand die hem leidde door de donkere tunnel van angst en pijn. „Uit nacht rijst morgenrood het leven na de dood". De begrafenis zal plaatsvinden op 9 augustus om 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Har derwijk. Voor de begrafenis vindt een korte rouwdienst plaats, uitsluitend voor de naaste familieleden. Na afloop van de begrafenis bestaat gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Liever geen bezoek en toespraken. Met grote droefheid geeft de Scholengemeen schap het Hervormd Lyceum West te Amsterdam kennis van het overlijden als gevolg van een verkeersongeval op 28 juli van onze leerling Bas Oderwald De begrafenis heeft in stilte plaats gevonden. Van ons is heengegaan Johannus Mondeel op de leeftijd van 56 jaar. Hij was voor mij een lieve man en voor ons een lieve vader en opa. In zijn leven was er veel lijden, maar hij heeft dat steeds met veel blijmoedigheid en in een sterk geloofsvertrouwen gedragen. Het is voor ons een grote troost dat we ook tijdens de laatste dagen van zijn leven met hem samen mochten ervaren dat niets ons zal scheiden van de liefde van Christus. Rom. 8:31-39 Ni j verdal: Mannie Mondeel-Dekkers Brummen: Hans en Mieke Mondeel Mare Jan Kampen: Diny en Aafko de Vries Harro, Masja en Robert Nijver dal: Joke en Johan Brons Alphen a'd Rijn: Harry Mondeel en Anneke Nijverdal, 5 augustus 1977. Rijssensestraat 153 De rouwdienst zal worden gehouden in het ge bouw „Rehoboth", Nijkerkendijk te Nijverdal op dinsdag 9 augustus a.s. om 13.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats te Hellendoorn omstreeks 14.30 uur. Zij, die de overledene de laatste eer willen bewij zen. worden hierbij uitgenodigd Gelegenheid om te condoleren maandagavond 8 augustus van 7-7.30 uur in het mortuarium, Prins Mauritsstr. 14 te Nijverdal waar de overledene is opgebaard. IN PLAATS VAN KAARTEN „Want wij hebben hier geen blijvende stad, maar wij zoeken de toekomstige" Hebreeën 13:14 Door een verkeersongeval heeft de Here van ons weggenomen Hendrik Jansen echtgenoot van Catharina Maria Nel oud 77 jaar Naarden: C. M. Jansen-Nel Amsterdam: Eb en Tonny Sasja en Has Monnickendam: Eefje en Herman Marjetta en Martijn Meeuwen, N.B.: Jan en Gré Tineke en Anke Capelle a.d. IJssel: Henk en Marianne Warida en Ilja Naarden, 5 augustus 1977 Graaf Lodewijklaan 262 De rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag 9 augustus a.s. 's middags om 14.30 uur in de Geref. Kerk (Wittekerk) aan de Kon. Wilhelminalaan te Naarden, waarna de begrafenis omstreeks 15.30 uur zal plaats hebben op de Nwe. Alg. Begraaf plaats „Valkeveen" aan de Valkeveenselaan te Naarden Gelegenheid tot condoleance na de begrafenis in de aula van bovengenoemde be graafplaats. Geen bloemen geen toespraken. Thuis liever geen bezoek. Psalm 39 vers 8 En nu, wat verwacht ik Here? Mijn hoop, die is op U. Voor ons nog onverwacht, is na een kortstondige ziekte in haar Hèer en Heiland ontslapen, onze lieve zorgzame moeder en oma Catharina van der Sluijs weduwe van Arie Voorwinden Verploegh op de leeftijd van 65 jaar. Maassluis: A. V. Verploegh Hendrik Ido Ambacht: J. Verploegh M. H. Verploegh-van den Ende Robbie Jan-Willem Maassluis, 4 augustus 1977. De Vloot 96. Geen bezoek aan huis Onze moeder en om^ ligt opgebaard in de aula van de Immanuelkerk, Lange Boonestraat, Maassluis. Gelegenheid tot condoleren aldaar za terdag a.s. van 19.00 tot 20.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden maandag 8 augustus 1977 om 10.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf op de algemene begraafplaats te Maassluis. Tevens gelegenheid tot condoleren na de plechtig heid in de aula van de begraafplaats. „Wij zijn in leven en sterven des Heren." Maria Maaike Littooij weduwe van Johannes Ernst van den Broek b 22 september 1894 5 augustus 1977 Dankbaar gedenken wij onze lieve, dappere moe der en oma, die ons en anderen zo veel liefde heeft gegeven. Zierikzee. W. N. van den Broek T. M. van den Broek-Kosters Eindhoven, N. W. van den Broek K. W. J. van den Broek-Buyse Amstelveen, J. M. van den Broek M. A. van den Broek-Roeloffs klein- en achterkleinkinderen Amstelveen, Tiengemeten 61 Correspondentie-adres: De Roos van Dekama 32 Gelegenheid tot afscheidnemen woensdagmorgen 10 augustus vanaf 10 uur in het Uitvaartcentrum Bouwens, Startbaan 7 hoek Van der Hooplaan, Amstelveen-zuid. De bijzetting in het familiegraf zal daarna plaats vinden te 11 uur op de begraafplaats Zorgvlied aan de Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek vanaf het Uitvaartcentrum Bouwens te 10.30 uur. Nadat wij geheel onverwacht onze lieve Wim moesten afstaan, hebben onvoorstelbaar velen met ons meegeleefd. Voor dat warme medeleven op welke wijze dan ook getoond zijn wij allen, vooral de jeugd, zeer dankbaar. P Wilschut H. Wilschut-Monhemius en kinderen Rijsoord, augustus 1977 Vlasstraat 6 Zojuist ontvingen wij uit Californië het bericht dat onze Hemelse Vader plotseling tot Zich heeft genomen onze geliefde broer, zwagei en oom Nico Scholten echtgenoot van Henny Nienhuis, in de leeftijd van 69 jaar Zijn hoop was een anker der ziel dat veilig en vast is en dat reikt tot binnen het voorhangsel waarheen Jezus voor ons als voorloper is binnengegaan. naar Hebr. 6 19 's-Gravenhage: W. Scholten A. Scholten-Heeg Assen: T. J. Scholten Ter Aard: L. Janssen-Scholten J. Janssen Eelde: G. Strijker-Scholten J. Strijker neven en nichten Assen, 4 augustus 1977 Corr. adres: Beek 17, Assen Psalm 23 (onb.) Nog onverwachts ging naar het huis van zijn Heer, mijn lieve Man, onze dierbare Vader en Opa Haiko Schreuder op de leeftijd van 67 jaar. Bilthoven: Tj. Schreuder-Hensens Bilthoven: T. A. van Bentum-Schreuder E. H. M. van Bentum Karin, Marianne, Irene en Fiona Rotterdam: A. T. Oudeman-Schreuder Peter, Tjarda en Elsje Wijdewormer: T. A. M. Schreuder Badhoevedorp: H. M. Buis-Schreuder C. Buis Margot en Mariska Bilthoven, 4 augustus 1977 Julianalaan 9. Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Soestdijkseweg 265 te Bilthoven; aldaar geen be zoek. De rouwdienst zal gehouden worden dins dag 9 augustus om 10.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Julianalaan 42 te Bilthoven waarna de graflegging omstreeks 11.15 uur zal plaatshebben op de begraafplaats „Den en Rust", Frans Hals laan te Bilthoven. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. De Here heeft uit haar lijden verlost onze lieve dochter, zuster, schoon zuster en tante Cornelia Adriana van Drie! op de leeftijd van 40 jaar. Dordrecht: A. van Driel B. van Driel- van den Boogaard Kloetinge: E. van Driel- Blomaard Anita Youetta Dordrecht: A. J. J. van Driel Dordrecht, 4 augustus 1977 H. W. Mesdagstraat 3 De overledene ligt op gebaard in het Bouwcen trum, Kon. Wilhelmina- straat 48 te Dordrecht. De begrafenis zal plaats vinden maandag 8 au gustus om 13 uur vanuit de Aula op de Algemene Begraafplaats aan de Nassauweg te Dor drecht. Gelegenheid tot condole ren na de begrafenis in de ontvangkamer van de Aula. Sla spijkers met koppen, word lid van het CNV! Samen sta je sterk! Rel 030-941041. Na een langdurige verpleging, heeft de Heere tot Zich genomen mijn lieve vrouw en onze lieve moeder en oma Alberta Trijntje Vroegindewey-Doornbos op de leeftijd van 70 jaar. „In al hun benauwdheid was hij benauwd" Jes^ja 63:9 Eemnes-Binnen: W. Vroegindewey Emmeloord: J. Vroegindêwey A. Vroegindewey-Hartkamp Ede: M. C. Romein-Vroegindewey A. Romein Andel (N.B.): J. van der Zee-Vroegindewey Sj. van der Zee Zoetermeer: A. A. Vroegindewey Katwijk a Zee: A. L. Vroegindewey en kleinkinderen Eemnes-Binnen, 4 augustus 1977 Wakkerendijk 226A Geen bezoek aan huis geen bloemen De rouwdienst wordt gehouden in de Hervormde kerk te Eemnes-Binnen op D.V. dinsdag 9 augus tus a.s. te 13.30 uur, waarna de begrafenis plaats vindt op de Alg. Begraafplaats, Laarderweg, Eemnes-Buiiten. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de Hervormde Kerk te Eemnes- Binnen. Op 11 augustus 1977 is het 25 jaar geleden dat onze werkplaatschef de heer H. J. Oosterhoff bij ons bedrijf in dienst is getreden. Dit jubileum wordt op donderdag 11 augustus 1977 gevierd. Wij stellen u tevens in de gelegenheid om de familie Oosterhoff met dit heuglijke feit geluk te wensen en wel des namiddags van 16.30 tot 19.00 uur in het gebouw „ELIM", Banstraat 5 te Hoogkerk. DIREKTIE BOUWBEDRIJF ELDERING B.V. U T. DELFIAWEG 17. HOOGKERK. De nieuwe school een partikuiere instelling organiseert in Amsterdam, Leiden, Heemstede en andere plaatsen dagcur- sus9sn voor het Nic. Maesstraat 114 B, Amsterdam, tel. 02502-6220 b.g.g. 020-730770. Het bestuur van de Stichting De Vrije Leergangen, waarvan uitgaan het Instituut V.L.-V.U. en de M.O.-opleidingen, roept sollicitanten op voor de functie van (bedrijfskundig ingenieur of daarmee gelijk te stellen) Van de te benoemen functionaris wordt verwacht dat hij daadwerkelijk deelneemt aan de opbouw en organisatie van deze dienst, waaronder zullen ressorteren de Technische dienst en de Huishoudelijke dienst. De Interne Dienst is een nieuw te organiseren zelfstandige afdeling van de Directie Algemene Zaken. Thans zijn de activiteiten van de Stichting - opleiden van leraren voor het voortgezet onderwijs - nog ondergebracht in meerdere panden in Amsterdam. Nieuwbouw van 22.500 mJ is in voorbereiding en zal binnen enkele jaren worden voltooid. Voor deze functie wordt gezocht naar iemand die naasi een theoretische opleiding beschikt over enige jaren praktijkervaring, leidinggevende capaciteiten en goede contactuele eigenschappen, tervrijl belangstelling voor het onderwijs gewenst is. Van de kandidaten wordt instemming met de protestants-christelijke grondslag van de Stichting verwacht. Salaris, tot maximaal 74.691.— is afhankelijk van leeftijd, ervaring en opleiding. Inlichtingen bij de heer W. van den Berg, tel. 020-178756 of 02943-3232 (na 18.00 uur)' Sollicitatiebrieven met levensbeschrijving te richten aan het Directorium van de Stichting De Vrije Leergangen, Postbus 90048 te Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8