E Nare film met Holly wood-honi' FILM Onderzoek gevolgen van benzeen-verlies KUNST FAMILIEBERICHTEN familie Dagelijks over de krant kinc ?n strips en hoedjes. noetyes> Hoorzitting over ultracentrifuge in stadhuis Almelo Groter Delfzijl en Termunten uit ontwerp geschrapt The dog who saved Hollywoo i« Kamerleden in vragen aan regering: Prolongaties en reprises re Gaudeamus muziekweek mets drieëntwintig premières VRUDAG 29 JULI 1977 TROUW/KWARTET P6RHSfc= kunnen van maandag lot en mei vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Tot onze grote vreugde werd 26 juli te Zwijndrecht geboren ons achterklein kind Laura Jane dochter van Tony Woods en Tnx Woods-van der Veen A. en T. P W Wissel Koelmans Leiderdorp Voor de hartelijke blijken 'van meeleven bij ons 50- jarig huwelijksfeest en voor de in velerlei vorm ontvangen attenties, willen wij U gaarne, mede na mens onze kinderen, heel hartelijk dank zeggen W. Hoogendoorn, M. Hoogendoorn- Hassefras Hazerswoude. juli 1977 Loeteweg 6. Blij en dankbaar hopen wij op vrijdag 5 augustus a s. met onze lieve ouders Meertinus Ubbens Dia Ubbens-van der Molen de dag te gedenken dat ze 25 jaar getrouwd zijn. Deddie Tineke en Piet Herma Meertinus Er is gelegenheid tot geluk wensen 's middags van 17.00-18.30 uur op het land goed „Ekenstein" te Appin- gedam. Uithui2ermeeden, Hoofdstraat 188. Onze lieve ouders en grootouders D. Kooistra en J. C. Kooistra-Mon-Roij mogen D V vrijdag 5 aug. a s. met ons hun 40-jarig huwelijk vieren. U kunt hen en ons komen feliciteren in „DE ARK", Ger. Kerk Aakstraat hoek Bannebuikslootlaan (aan de ach terzijde). Hun dankbare kinderen Amsterdam Peter. Marion en Sharon. Tineke. Piet en Arjen, Peter Kloosterburen Jan Robert Amsterdam N. Adelaarsweg 82. Hierbij berichten wij U. dat onze geliefde ouders, groot ouders en overgrootouders Johannes Stronkhorst en Klaasje Stronkhorst-Burggraaf D V 3 augustus de dag hopen te herdenken, dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk verbonden zijn. Dat de Here ze nog lang voor elkaar en voor ons wil sparen is de wens van hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Wim en Annie Ar.c cn Willy Jan en Riet Gerrit en Tiny Joop en Truus Fijtje cn Jan Emmie en Heinz Amstelveen, juli 1977 Bors. van Waverenstraat 38. Gelegenheid tot feliciteren op maandag 1 augustus in de Amstelzaal van Sportpark „De Kegel" van 19.30 uur tot 21.30 uur. Bovenkerkerweg 81, Amstelveen. „Hun ij de prijs, de louwerkrans, de kroon, toch zijn wij één, zij zingend voor de troon. wij in de wereld, wachtend op Gods zoon". Gezang 299 vers 4. Heden heeft de Heere vrij plotseling tot Zich genomen onze innig geliefde zuster, schoonzuster en tante. KLAZINA VOS in de leeftijd van 80 jaar en 6 maanden. A. Littooij-Vos H. Littooij Neven en nichten Klundert. 27 juli 1977 Stadhuisnng 16 De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. zater dag 30 juli a.s. 's-morgens om 11.30 uur te Klun dert. na een rouwdienst, Stadhuisnng 16. die om 11.00 uur aanvangt. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het bijgebouw van de Geref. Kerk te Klundert „Oro et labora." God heeft tot Zich geroepen, na een liefdevol en zorgzaam leven, onze lieve moeder en schoon moeder Josephina Elisabeth Ida de Jager-Veerkamp op de leeftijd van 76 jaar. Rotterdam: R. de Jager Rotterdam: A. M. E. de Jager Schevemngen: G. S de Jager Amsterdam: H J. de Jager C. C. de Jager-Wondergem Rotterdam, 26 juli 1977. Burg. Mcineszlaan 43 b. Aan huis geen bezoek geen bloemen. De crematie zal plaats vinden vrijdag 29 juli circa 3 uur in het crematorium te Rotterdam-Zuid, Maeterlinckweg 101. Vertrek vanaf het woonhuis om 2.30 uur. Zij leefde bij het Woord Geheel onverwacht bereikte ons uit Canada het droevige bericht dat de Here tot zich heeft geno men onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Suzanna Jansens echtgenote van Floor de Jong op de leeftijd van 43 jaar. De Here trooste haar man en kinderen FenwKk. 27 jub 1977 Namens de familie. W A de Jong Oranjelaan 29. Bodegraven God ic getrouw. Zijn plannen falen niet. Hij kiest de zijnen uit. Hij roept die allen. Die het heden kent. de toekomst overziet, laat van Zijn woorden peen ter aarde vallen. Plotseling nam de Heere uit ons midden weg, door een verkeersongeval, Zijn kind, onze innig gelief de zoon, broer, kleinzoon en neef Pieter Johannes de Peuter op de leeftijd van 19 jaar. A. de Peuter H. de Peuter-van Vugt Otto Riana Hans Gerard en verdere familie Almkerk, 27 juli 1977. Doornseweg 1. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. maan dag 1 augustus a.s. des namiddags om 1.30 uur in de Gereformeerde kerk te Almkerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 2.30 uur op de nieuwe algemene begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren Doornseweg 1 en na de begrafenis. Voor het bijwonen van de begrafenis gelieve u om 1.30 uur aanwezig te zijn. „Goddank, wij overdenken 't geheim van onze Heer het heil. dat Hij wil schenken, dat nieuw is altijd weer. Bevrijd van onze zorgen begroeten wij de dag en vrezen niet de morgen, wat hij ook brengen mag." Gezang 448. Zonder dat ze ditmaal afscheid van ons hoefde te nemen is naar haar Heer gegaan, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder en grootmoeder Froukje van Berge-van Dijk oud 62 jaar. Soest: P G van Berge Amersfoort: Frouke van Berge Mariet Schreuders Ujung Pandang (Indonesië): Arnoldien Holtrop- van Berge Pieter Holtrop Froukje en Maria Nesodden (Noorwegen) Mienke van Berge Bjarne Groningen: Peter van Berge Soest. 28 juli 1977 Veenbesstraat 288 Geen bezoek-geen bloemen. Een dienst van Woord en Dankgebed zal worden geleid door ds. A. Vos op dinsdag 2 augustus a.s., om 12.30 uur. in de „Open Hof*, hoek Veenbes- straat/Dalweg te Soest. D,^ crematie vindt daarna plaats om 14.30 uur in „Olandhorst", Oostrand Lelystad. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de dienst in de „Open Hof" en na de crematie in de aula van „olandhorst". De Here heeft tot Zich genomen onze lieve schoonzuster Froukje van Berge-van Dijk Laren (N.H.): C. C. Buitink-van Berge Manchester (U.S.A.): J. C. van Wezel-van Berge M. van Wezel Harderwijk: A H. van Wezel-van Berge J. E. van Wezel Aphen a d. Rijn: A. van Berge P W. van Berge-van Reeuwijk Christchurch (Nw. Zld): H. J. van der Schaaf-van Berge Son (N.Br): A.H. van Berge C. H. van Berge-Smits Landsmeer: A. E. Knibbe-van Berge G C Kntbbe Utrecht: A. W. S. Wright-van Berge Oprecht verdrietig namen wij kennis van het overlijden van mevrouw F. van Berge-van Dijk Wij denken dankbaar aan alles wat zij samen met haar man, Ds. P D. van Berge, heeft mogen betekenen voor velen in Indonesië en in Neder land, die bij het werk van kerk en zending betrok ken waren en zijn. Gezang 3987 Namens de sectie Oostelijk Indonesië van de Zending der Gereformeerde Kerken: Groningen: W. B. van Halsema, voorz. Assen: J. S. H. Wierenga, penn. God nam op Zijn tijd en Zijn wijze tot Zich onze geliefde vader, groot- en overgrootvader Willem de Vos op de leeftijd van 77 jaar. Sinds 3 januari 1967 weduwnaar van P. B. van der Gijp. Groningen: J J. C. Lintmeijer-de Vos P. F Lintmeijer Newark (Calif C. E. J Sneep-de Vos J. A. Sneep Tholen: J. de Waal-de Vos D. N. T. de Waal Breukelen M. F. Smoes-de Vos B. Smoes Klein- en achterkleinkinderen Tholen. 27 juli 1977. Ten Ankerflat 311. Correspondentieadres P. F. Lintmeijer-de Vos, Zilverlaan 247, Groningen. Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. maandag 1 augustus a.s op de algemene begraafplaats te Tholen om 14.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in huize „Ten Anker" en vangt aan om 14 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in huize „Ten Anker". „Wie in de schuilplaats des Aller- hoogsten is gezeten. vernacht m de schaduw des Almach- tigen." Psalm 91:1. Heden heeft de Here Zijn moegestreden kind thuisgehaald, onze lieve man, vader, schoonvader, grootvader, broer, zwager en oom, Cornelis Jan van Kempen, op de leeftijd van 66 jaar. Voorburg: M. van Kempen-Kramer Stadskanaal: J. W. van Kempen M. V. van Kempen-Wagemans Voorburg: H. G. van Kempen C. W. van Kempen-Roest Stadskanaal: A. A. M. Koenraadt-van Kempen Mary-Ingrid-Esther Voorburg: C. J. van Kempen en verdere familie. Voorburg, 28 juli 1977. Van Woudekade 7. Geen bezoek. Geen bloemen en geen toespraken. Een korte rouwdienst zal worden gehouden door de Weleerwaarde Heer Ds. P. van den Beukei op maandag 1 augustus om 11.00 uur in de aula van de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voor burg, waarna de teraardebestelling aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de ontvangkamer van de begraaf plaats. 'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertierenheen Ps: 89:2 Voor ons onverwacht onthief God van haar aard se taak onze geliefde oudste zuster en onze lieve tante Aagje Wiering echtgenote van Dirk Sijswerda op de leeftijd van 71 jaar. J. D. Snel M. Snel-Wiering Oklahoma: Belsy en Nelson Amsterdam: Frans Snel Haarlem Hilda en Frans Haarlem Ada en Jan Spaamdam, 29 juli 1977. Havenplein 5. Geheel onverwacht nam God tot Zich onze gelief de man. vader, groot- en overgrootvader Pieter Smedes op de leeftijd van 74 jaar. Geliefde man van Aukje Algra 1 Cor. 15:54 Garijp. 25 juli 1977 Tuije 14 A A. Smedes-Algra Garijp: J. Smedes Tj. Smedes-Talma Huizen (N. H.) A. T. Langeveld- Smedes Emmen: T. Kuipers-Smedes K. Kuipers Harkema: R. Smedes E. Smedes-Poppens Nijmegen: G. Smedes klein- en achterkleinkinderen De rouwdienst zal D. V. worden gehouden op za terdag 30 juli, 's mor gens 10 uur in de N. H. Kerk te Garijp, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Heden is in de Heer en Heiland ontslapen onze lieve zorgzame broer, zwager en oom Cornelis Beekman echtgenoot van J. Beekman-Drop op de leeftijd van 69 jaar D'eenvoudigen u»-l God" steeds gade slaan. 'k Was uitgeteerd, maar Hij zag op mij neder. Keer, mijne ziel tot uwe ruste weder: gij zijt verlost, God heeft u welgedaan! Psalm 116 4 oude ber. Broers en zusters Beekman. Vlaardingen 28 juli 1977. De directie van deze fabriek heeft vorige week van de Brabantse com missaris van de koningin J. van der Harten qpdracht gekregen het ge bruik van benzeen in het produktie- proces te staken. De afgelopen maanden is er volgens medewerkers van het bedrijf meer dan een half miljoen liter benzeen een bijzon der gevaarlijke giftige stof, die moge lijk kankerverwekkend is ont snapt. De liberale Kamerleden willen ver der van de regering weten, hoe de controle op de naleving van de wet telijke voorschriften door de betrok ken fabriek heeft plaats gevonden. Zij vragen ook te worden geïnfor meerd over de gevolgen voor de volksgezondheid in West-Brabant van de benzeen-ontsnapping. De PvdA-Kamerleden mevrouw Epema-Brugman, Hartmeyer en De Graaf willen van minister Boersma van sociale zaken weten of de grens waarden voor het gebruik van de stof acrylnitril niet moeten worden ge wijzigd, nu onderzoekingen zouden hebben uitgewezen, dat werknemers die met deze stof werken een ver hoogd risico lopen kanker te krijgen. ALMELO/DEN HAAG (ANP) - In het stadhuis van Almelo houdt de commissie die zich bezighoudt met de vergunningenaanvraag voor uit breiding van het ultra-centrifuge project in Almelo, op 4 augustus een openbare zitting, waar tegenstan ders van de uitbreiding hun bezwa ren kunnen uiten. De commissie, die is ingesteld door de ministers van economische za ken, volksgezondheid en milieuhy giëne en sociale zaken, behandelt bezwaren die zijn „ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hin der'. Bezwaren kunnen ook schrifte lijk worden ingediend: tijdens de openbare zitting, of uiterlijk een dag te voren via het gemeentebestuur van Almelo. De gegevens over de uitbreidingsplannen liggen in Alme lo en omliggende gemeenten ter inzage. DEN HAAG (ANP) De regering heeft het voorstel om Delfzijl, Bie- rum, Appingedam en een deel van Termunten (de kern Borgsweer en omstreken) samen te voegen tot een nieuwe gemeente Delfzijl, geschrapt uit het wetsontwerp tot gemeentelij ke herindeling van het Eemsmond- gebied. Hetzelfde geldt voor de sa menvoeging van het overblijvende deel van Termunten met Nieuwolda tot een nieuwe gemeente Ter munten. Het voorstel om de gemeenten Uit huizen en Uithuizermeeden samen te voegen tot een nieuwe gemeente Uithuizen blijft gehandhaafd. Deze ingrijpende beperking van bovenge noemd wetsontwerp blijkt uit de memorie van antwoord die minister De Gaay Fortman samen met een nota van wijzigingen en een gewij zigd wetsontwerp aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. JDi door W. Wielek-Ber< De imitatie filmantiek-stijl, ook wel nostalgie genaamd, mag L wonder boven wonder schaarse aardigheden hebben opgeleve „The dog who saved Hollywood" („De hond die Hollywf redde") behoort helaas niet tot deze uitzonderingen, want zel$ zal men zoveel aanstellerij en bleekzucht in één werk veren vinden. De hond die Hollywood in de jaren twintig zogenaamd redde heet Won Ton Ton (een melige verminking van de echte Rin Tin Tin) en vat liefde op voor een actricetje op de rand van de hongerdood, dat wanneer hij de lad der van de roem bestijgt als zijn temster op de achtergrond blijft, doch later op eigen kracht het ster- dom bereikt. Helaas kan het onge twijfeld brave beest de verveling niet breken, hij heeft teveel tegenwind: een abominabel slechte timing, flau we grappen, vals sentiment, een zich vóórslepend scenario en een onover winnelijke hang om leuk te doen. Zelfs onsmakelijkheid is de film niet vreemd: een hond die, door een priester voorzien van de sacramen ten der stervenden, naar de gaska mer wordt gesleept zal niet ieders meug zijn, de humor blijft voorbe houden en minvermogenden met een bord voor de kop. Kortom: regis seur Michael Winner heeft zich in dit hondse werkje doen kennen als een nietsnut van de bovenste plank. En dat terwijl hem toch zulk prachtig materiaal ter beschikking stond: tal van bejaarde beroemdheden in klei- Madeline en hond in ,,The who saved Hollywood." nk ne rollen en de voortreffelijk Ma< ne Kahn en Bruce Dem als hoofi guren. Amsterdam. Calypsoclub, a.I. np Van een oriïer verslaggevers DEN HAAG De WD-Kamerleden Nijpels, Tuijnman en Drees willen, dat er een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijke schadelijke gevolgen voor de gezondheid van de direct omwo nenden als gevolg van benzeen-verlies bij General Electric Plastics In Bergen op Zoom. The Birds Zeer griezelige griezel film van meester Hitchcock, ge baseerd op een kort verhaal van Daphne du Maurier, over vogels met mensenhaat. De gehele week in Olympia, Den Haag. Der Fangschuss Film vol sfeer over de vergeten oorlog van Duit se vrijkorpsen in de Baltische sta ten, van de Westduitse cineast Volker Schlöndorff. De gehele week in Harmonie, Alkmaar. Jour de Fête Tati's charmante speelfilmdebuut in een nieuwe, handgekleurde versie. De gehele week in Casino. Den Bosch. Casanova De nieuwste film van Federico Fellini, waarin de legen darische achttiende eeuwse vrou wenheld wordt geplaatst in een decor vol bizarre verbeelding. De gehele week in City 6, Am ster dam en Beyerd, Breda. Some like it hot Klassieke kome die van Billy Wilder, met in de hoofdrollen Marilyn Monroe, Tony Curtis en Jack Lemmon. De gehele week in Alhambra I, Am sterdam en Metropole 3, Den Haag. De verschrikkelijke man uit Saffie Uitstekende detective-film van ja ieft istii it i Bo Widerberg, gebaseerd op een be boek uit de succes-serie van hetfee Zweedse echtpaar Sjöwall enm Wahlöö. De gehele week in Stu dio, Sneek. ogJ 01 Klute. Uitstekende psychologi sche thriller van Alan J. Pakul^ met Jane Fonda en Donald SuIH therland in de hoofdrollen. De ge hele week in. Cine D, Amsterdan^fl en 't Venster, Rotterdam. Effi Briest Ideale literaire verfilmen ming door Rainer Werner Fass-i binder van de klassieke romanJant van Theodor Fontane. De gehele'oet week in Filmhuis 't Hoogtjebli Utrecht. (rijf ntu As en Diamant Schokkende filmlQt van de Poolse regisseur Andrzejn Wajda, oeen van de drie uit zijn triptiek van oorlog en bezetting,— met de legendarische acteur Zbig- nieuw Cybulski in de hoofdrol. 28; t.e.m. 30 juli Filmhuis Eindhoven. In schriftelijke vragen wijzen de Ka merleden erop, dat de stof door vele chemische bedrijven in ons land onder meer in Dordrecht, Arnhem, Rotterdam en Bergen op Zoom wordt verwerkt. Het socialistische Kamerlid Voogd tenslotte wil dat minister Vorrink van volksgezon- heid een onderzoek instelt naar de gevaren van het vervoer van LPG- gas door het Noordzeekanaal, dat de laatste tijd zeer sterk is toegenomen. De vereniging voor milieubeheer en leefbaarheid West-Brabant heeft er bij het college van Gedeputeerde Staten in Noord-Brabant op aange drongen een inspraakprocedure in gang te zetten voor de omschakeling van benzeen op tolueen bij General Electric in Bergen op Zoom. De vere niging stelt, dat dat verplicht is in het kader van artikel 33 van de wet luchtverontreiniging, dat zegt dat ook bij wijzigingen van de Hinder wetvergunning de normale procedu re moet worden gevolgd. De vereni ging, die eerder al de officier van justitie heeft gevraagd maatregelen te nemen, die leiden tot sluiting van het bedrijf, is van plan de procedure desnoods af te dwingen via een kort geding. L'lnnocente De laatste film van^ de vorig jaar overleden Italiaanse »SS filmregisseur Luchino Visconti, hec vol sombere pracht. De gehele Sur week in The Movies, Amsterdam uUc en Studio '62. Rotterdam. Irei 'or< bet ^m ebl h BILTHOVEN Tijdens de openbare concerten op 9, 10 en 1~ september die in de Gaudeamus Muziekweek worden gegever zullen 34 werken van jonge componisten tot uitvoering komer Daarvan zijn er 23 die daarmee hun wereldpremière beleven. Het openingsconcert vindt plaats op vrijdag 9 september om 20.00 uur 's avonds in de VARA studio te Hilver sum. Het Radio Kamerorkest onder Ernest Bour en het Radio Kamer koor o.l.v. Frans Müller verzorgen dit concert. Zaterdagochtend wordt in de Utrechtse Geertekerk om 11.00 uur een concert gegeven door het „Rijn mond" slagwerkensemble. In het Amsterdamse Concertgebouw zijn die dag twee concerten 's middags om 15.00 door The Park Lane Play ers met Jane Manning (sopraan) als soliste en 's avonds het Ensemble Pro Kontra met het Gaudeamus Strijkkwartet o.Lv. David Porcelijn. De concertserie van zondag begint 's morgens om 11.00 uur in Queel hoven te Breukelen; daar spelen c Park Lane Players, weer met Jan Manning als soliste, een programm van uitsluitend Engelse muziek. I de Utrechtse Geertekerk is dan middags om 15.00 uur weer het Er semble Pro Kontra aan de beurt, n met het „Rijnmond" Slagwerker semble. Het slotconcert wordt gegi ven in de VARA studio in Hilversur door het Radio Philharmonisch O: kest o.l.v. David Porcelijn. De werken die worden uitgevoen zijn van componisten afkomstig ui de Verenigde Staten, Engelanc SchoUand. Duitsland. Roemenii Griekenland, Italië. Spanje Japan. Luchtverontreiniging door zwaveldioxide grotei Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM De luchtveront reiniging door zwaveldioxide is in Nederland vorig jaar met bijna een vijfde toegenomen. Volgens voorlo pige berekeningen van milieumede werker H. Zeedijk van het Chemisch Weekblad, moet de stijging ten op zichte van 1975 18 procent hebben bedragen. Zeedijk berekent het totaal uit onze schoorstenen komende zwaveldioxi de elk jaar aan de hand van ver bruikscijfers en zwavelgehalte van verschillende brandstoffen Vorig jaar al voorspelde hij dat 1975 voor lopig het schoonste jaar zou blijken te zijn wat betreft de lucht die wij inademen. De hoeveelheden zwavel dioxide waren sinds 1970 geregeld gedaald door de invoering van het (zwavelvrije) aardgas als brandstof. Ook het gedaalde energieverbru na de oliecrisis hielp, maar het ent gieverbruik stijgt weer en elektrii teitsproducenten zijn inmiddels d geworden op (goedkope maar w zwavelhoudende) steenkool a brandstof. Aardgas zullen zij tro wens steeds minder mogen gebn ken, en mede daarom ziet Zeedijk i toekomst van de luchtverontreii ging vrij somber in. Als het zo doe gaat, zitten we vóór 1980 al weer het record van 1970. En het vor jaar verschenen „Indicatief meerj renprogramma luchtverontreir ging" bleef uiterst vaag over de ra mer waarop een toenemende ui worp een halt kan worden toegero pen. Maar oplossingen, aldus Ze dijk,.zullen binnen enkele jaren bl ter hard nodig zijn".

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10