Egypte_Libië FAMILIEBERICHTEN Film „Les Misérables" vandaag en morgen I MAANDAG 25 JULI 1977 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen.mogelijk van 18.00-20.00 uur. ..1937 soli Deo gloria Op 29 juli a.s. is het 40 jaar geleden dat wij in het huwelijk zijn getreden. Dankbaar voor de in al die jaren ontvangen zegeningen willen wij met onze kinderen, kleinkinderen en familie ons huwelijksjubileum vieren. Gelegenheid tot feliciteren: (i.v.m. vakanties) op vrijdag 12 augustus a.s. van 18.30 tot 20 30 uur in een der zalen van de Johanneskerk, Dr H Colijnlaan 5. te Rijswijk <ZH); parallel aan: Gen Spoor- laan. J. Zegers G. Zegers-Mostert Rijswijk (ZH), 25 juli 1977. Lindelaan 42." Psalm 121 „Ik hef mijn ogen op naar de bergen: vanwaar zal mijn hulp komen Mijn hulp is van den Heere, dte hemel en aarde gemaakt heeft." Heden nam de Heere tot Zich na een lang durige ziekte mijn schoonzuster en onze tante Kunderke Dekker in de oudeidom van 90 jaar. C. G. van Dijk neven en nichten Almkerk, 24 juli 1977. Huize „Antonia" Correspondentieadres: Huize Antonia", Kamer 310 De rouwdienst zal gehouden worden D.V. donder dag 28 juli a.s. des namiddags om 1.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Almkerk, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden om 2.00 uur op de Nieuwe Algemene Begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk. God heeft ons geen kalme rets beloofd, maar wel een behouden aankomst. Het behaagde de Here tot Zich te nemen na een moedig gedragen lijden mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Maria Spier-van Kooten op de leeftijd van 54 jaar. H. Spier Rijswijk (Z.H.): Toon en Joke van Dijk Ria Utrecht. 23 juli 1977 Israëlslaan 16 Geen bloemen. Geen toespraken. Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de P.C.B., Schoolstraat 12. Gelegenheid om af scheid te nemen maandag van 20.30-21.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 26 juli om 11.30 uur op de Algemene Begraafplaats „Dael- wijck". Floridadreef (Overvecht). Vertrek woonhuis om 11.00 uur. Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Maria Spier-van Kooten in de ouderdom van 54 jaar. O Heer! wat een morgen wanneer Gij zegt: „De dood is er niet meer!" En ik, voor eeuwig in Uw hart geborgen, zal ingaan tot de vreugde van mijn Heer. Wassenaar. 23 juli 1977 Van Duivenvoordelaan 508 W. Kwerreveld J. Kwerreveld-van Kooten Wassenaar: Jan en Gé Wassenaar: Hans en Ria Zegveld: Jan en Joke Voorschoten: Hans en Cock Oegstgeest: Ton en Sandra neven en nichten. .Met zij dat wij leven, het zij dat wij sterven, wij zijn des Heren" Bedroefd, maar dankbaar dat God hem zo lang voor ons spaarde, geven wij u kennis van het plotseling overlijden van mijn geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Joris Vellekoop echtgenoot van D. van Rij. in de ouderdom van 94 jaar Ridder in de orde van Oranje Nassau Rockanje. 23 juli 1977 Vestalaan 1 Geen bloemen - Geen toespraken Uit aller naam: D. Vellekoop-van Rij Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7 30 uur tot 8 30 uur in de zaal van het bejaarden centrum „Swinshoek", Vestalaan, Rockanje. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag middag 27 juli a s. op dc oude begraafplaats te Rockanje om t 2.45 uur. Vooraf zal er een rouw dienst worden gehouden in de zaal van het bejaar dencentrum „Swinshoek", aanvang 2.00 u. God nam tot Zich onze geliefde zwager en oom Pieter van Noort echtgenoot van J. J. Eland. In de leeftijd van 57 jaar. Zwijndrecht P. Schenkel W Schenkel-Eland Veghel: R Eland D E. Eland-Krijger Leusden L Eland H. C- Eland-van der Kooi Neven en nichten. In de natuur waarvan zij zo hield en intens genoot, kwam op 15 juli te Sitasjaure, Zweeds Lapland, door een ongeval om het leven ons innig geliefd kind en zusje Noor Roept God een mens tot leven wie weet waarom en hoe hij moet zichzelf prijsgeven hij leeft ten dode toe. •t Harde: L. Algera F. Algera-de Jong Groningen: Jenneke en Jaap •t Harde, 23 juli 1977 Correspondentie-adres: Prins Bernhardlaan 14 Geen toespraken. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 28 juli om 11 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam-Oost. In de begrafenisdienst aldaar zal voorgaan Ds. J. J. Beukenkamp. Na de teraardebestelling gelegenheid tot condole ren in de ontvangkamer van de begraafplaats. „Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn" Jesaja 43 Bestuur en leden der Christelijke Scholenge meenschap „Pascal" te Amsterdam delen u met diepe droefheid mede. dat tijdens de vakantie plotseling van hen is weggenomen hun lerares en collega Drs. L. H. Algera Zij was een dappere, trouwe en toegewijde mede werkster. Zij was bij velen zeer geliefd. De school zal in haar gebed het grote verdriet van haar ouders en andere verwanten voorleggen aan Hem die beloofd heeft alle tranen af te wissen. Amsterdam. 21 juli 1977. Namens allen: Drs. K. de Jong (rector) Tot ons verdriet ontvingen wij het bericht dat tijdens haar vakantie door een ongeval is over leden Noor Algera Zij was aktief en van harte betrokken bij ons aktiecentrum. Namens P.P.R.-Amsterdam: Rien van Hoeve Amsterdam, 21 juli 1977. Ik hef mijn ogen op naar de bergen: vanwaar zal mijn hulp komen? Mijn hulp is »an de Here, die hemel en aarde gemaakt heeft. Hij zal niet toelaten, dat uw voet wankelt, uw Bewaarder zal niet sluimeren. Zie, de Bewaarder van Israël sluimert noch slaapt. De Here is uw Bewaarder, de Here is uw schaduw aan uw rechterhand. De zon zal u des daags niet steken, noch de maan des nachts. De Here zal u bewaren voor alle kwaad Hij zal uw ziel bewaren. De Here zal uw uitgang en uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid.' Psalm 121 Op 15 juli is bij Sitasjaure in Lapland door een ongeluk om het leven gekomen onze lieve MIEKE Met de woorden van bovenstaand „gedicht" heeft zij, onder de indruk van Gods machtige schepping, op de zondag vóórdat zij door haar hemelse Vader werd thuisgehaald, haar toe komstverwachting beleden. B. VAN STRATEN H. VAN STRATEN-VAN DER HOEVEN SIETSKE EN WIM JAN WILLEM EN TINEKE JAN HENDRIK 's-Gravenhage, 23 juli 1977 Goudreinetstraat 578 Een dienst van woord en gebed zal worden gehouden d.v. vrijdag 29 juli om 11 uur in de aula van de begraafplaats „Zorgvlied", Amstel- dijk 273. te Amsterdam-Zuid, waarin zal voor gaan Ds. H. de Jong. Na deze dienst zal de begrafenis plaatsvinden. Met diep leedwezen geven wij kennis van het voor ons onverwachte overlijden van onze zeer ge waardeerde medewerkster Drs. Mieke van Straten Wij zijn dankbaar voor haar hartelijkheid en toewijding. Haar bijdrage aan de vertaling van het Oude Testament in de omgangstaal zal onvergetelijk voor ons allen blijven. Moge het Woord van de Here ons allen tot troost en sterkte zijn. Hoofdbestuur en medewerkers van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Amsterdam/Haarlem, 15 juli 1977. In diepe verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze collega Mieke van Straten Haar vriendschap en haar inzet voor het werk hebben zeer veel voor ons betekend. Het V O T O -team van N.B.G. en K.B.S. M. E Duyverman Alfons Jaakke Olga Meijer Férènc Postma Harry Sysling Kees Verdegaal Amsterdam. 15 juli 1977 De aarde nu was woest en ledig, en duisternis lag op de vloed En God sprak: Er zij licht, en er was licht. Onze lieve vriendinnen NOOR ALGERA EN MIEKE VAN STRATEN gingen van ons heen ANS VAN BERKEL MARJA WIJNBEEK Sitasjaure, 15 juli 1977 TV-COMMENTAAR Vanavond zendt de VARA-televisie de bioscoopfilm „Les Misérables" uit naar de lijvige roman van de beroemde Franse schrijver uit de vorige eeuw, Victor Hugo, met In de hoofdrol Jean Gabln. Omdat de film een lengte heeft van meer dan drie en een half uur wordt hij over twee dagen uitgesmeerd en daarom komt het tweede en laatste deel van „Les Misérables" morgen op het scherm. Daar Is het nu eerst zomertijd voor moeten worden, om bioscoopfilms in de volle lengte voor televisie af te draaien. Voordelen van de komkommertijd kent de televisie niet veel, maar één daarvan blijkt nu toch te zijn dat niet rigoreus wordt geknipt in rolprenten, iets waar de echte filmliefhebber zich zo over kan opwinden, terwijl de gepaiddelde kijker zoiets nauwelijks merkt. Dat niet wordt gecoupeerd is tenminste te hopen, want „Les Misérables" is op het nippertje door de Fransen opgestuurd naar de VARA. zodat op de valreep de film voor televisie kan worden overgezet en van ondertitels voorzien. Voor de pers was vooraf niets te bekijken en omdat het produkt uit 1957 dateert weet eigenlijk niemand meer of het een kwaliteitsprodukt is of niet. Afwachten dus maar. Eenzelfde lot was eigenlijk ook de film „Neurenberg en nu" van Marcel Ophüls beschoren. Laat aangekomen en in stukjes en beetjes te zien. zodat onze filmrecensente Wil Wieleck-Berg morgen achteraf een beschouwing belooft te geven. We zijn dus voor eventjes in het tijdperk van de lange en over twee avonden verdeelde films beland, want „Neurenberg en nu" begon gisteravond en wordt vandaag voortgezet. Jammer, dat beide films elkaar zullen overlappen. Een groot stuk van „Les Misérables" deel 1 en „Neurenberg en nu" deel 2 wordt tegelijk voorgezet aan de kijkers, die daarvan dus de dupe zullen worden. Toch zag geen van Vervolg van pagina 1 bemiddelaar. De Palestijnse leider Jasser Ardfat was de eerste. De Al gerijnse president Hoeari Boeme- dienne kwam gisteren na een bezoek aan de Libische leider Khaddaffl in Cairo aan, waar hij onmiddellijk be sprekingen met president Sadat be gon. Ook de Koeweitse minister van buitenlandse zaken, sjeik Sabbah al Achmad al Sabah diende zich als bemiddelaar aan. Onmiddellijk na aankomst van de Algerijnse president Boemedienne gelastte president Sadat een staakt- het-vuren. Of ook de Libische leider Khaddaffl met een bestand heeft ingestemd was vannacht nog niet bekend. Israël De Egyptische minister van buiten landse zaken deelde gisteren mee dat president Sadat in brieven aan de Arabische leiders had uiteenge zet waarom Egypte genoodzaakt was „Libische aanvallen af te slaan." Israël heeft president Sadat laten weten dat dit land geen voor deeltje zal halen uit de strijd aan de Egyptische westgrens. Volgens een Israëlische krant zou de Israëlische regering verklaard hebben tegen over Sadat dat zij zich strikt aan de Sinai-overeenkomst zal houden, zo dat Egypte zijn troepen aan de west grens kan concentreren. Israëlische' militaire woordvoerder wilden de berichten bevestigen noch ontkennen. Jordaanse kranten schreven dat ze geen enkele verontschuldiging kon den bedenken voor het uitbreken van de vijandelijkheden tussen Egypte en Libië. De kranten schre ven dat beide partijen schuld had den aan de slechte verhouding tus sen de beide Arabische staten. Het Libische persbureau ARNA deelde gisteravond nader mee dat Egyptische valschermtroepen wa ren geland bij Al Jaghboeb op 240 kilometer van de kust van de Mid dellandse Zee. De troepen zouden met helikopters zijn overgebracht met de bedoeling Al Jaghboeb te bezetten. De „strijdmacht van het volk, mannen en vrouwen", was be zig de agressoren van de aardbodem te verdelgen, zo deelde het Libische persbureau mee. „Het is heel duide lijk dat de vijand Libisch grondge bied wil bezetten," zo concludeerde het persbureau. Het behaagde de Here heden tot Zich te nemen onze geliefde zuster en tante Cornelia Eckhardt in de ouderdom van 78 jaar Uit aller naam: C. Eckhart Leiden, 24 juli 1977 Aaltje Noorderwierlaan 21 Corresp.-adres: Van Ho- gendorpweg 36, Alblas- serdam. De overledene is opge baard in de rouwkamer „Eenvoud", van Ingen Schenau, Hogewoerd 84. Bezoek aan de rouw kamer woensdagavond a.s. van 7.00-7.30 uur. De rouwdienst zal ge houden worden donder dag 28 juli a.s. in de aula van de algemene be graafplaats „Rhijnhof", aanvang 15.00 uur, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condole ren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Vol geloofsvertrouwen in haar God en Vader heeft Hij plotseling tot Zich genomen onze lieve zuster, schoonzuster, tante en oud-tante Cornelia Johanna van Veelen op de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam: J. van Veelen. Hoogvliet, 22 juli 1977 „de Kulk" Klencke 389 Geen bloemen. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren dins dagavond van 7.00 uur tot 7.30 uur in de rouwka mer van „de Kulk". Er zal een rouwdienst worden gehouden woens dagmiddag 27 juli a.s. om 2.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats te Pernis, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Vertrek vanaf de rouwkamer van „de Kulk" om 2.00 uur. „De herinnering aan de rechtvaardige zal tot zegen zijn." Spreuken 10:7 In Jezus ontslapen onze trouwe vader en groot vader Pieter Ruinard weduwnaar van Helena Krul. in de ouderdom van 89 jaar. Eindhoven: W. Gerritsen-Ruinard L. Gerritsen Roeland en Loes Maarten en Tineke Anneroos Heieen Londen: C. Ruinard H. M. Ruinard-Surfleet San Francisco: N. Ruinard A. van der Veen Nienke Ken Dirk Eindhoven. 23 juli 1977. Sint Claralaan 38 Correspondentie-adres: Boutenslaan 173, Eindho ven De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 27 juli a.s. op de Algemene Begraafplaats „Oude Toren" te Eindhoven, voorafgegaan door een dienst in de Aula van de Begraafplaats, welke om 10.30 uur aanvangt Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de condoleantiekamer van de Be graafplaats. De overledene is opgebaard in het Diaconessen- huis, Ds. Th. Fliednerstraat te Eindhoven. In plaats van kaarten Het leven was hem Christus en het sterven gewin Phil 1:21 Uit Australië ontvingen wij het droeve bericht dat God op 23 juli na een ernstige ziekte tot Zich nam mijn lieve pleegzoon, onze lieve broer, zwager en oom Vries Zuiddam in de leeftijd van bijna 52 jaar. De Heere trooste zijn vrouw Chris en hun kinde ren David en Andrew. Amersfoort: N. Zuiddam Katwijk: M. C. Nijeboer-Zuiddam S. Nijeboer Heerde: J. Dekker-Zuiddam D. Dekker Breukelen: C. M. Folkerts-Zuiddam A. F. Folkerts Aken (W.-Dld): C. B. Balk-Zuiddam P. Balk Neven en nichten. Amersfoort, 23 juli 1977 Hugo de Grootlaan 32. God nam op Zijn tijd tot Zich onze lieve en zorgzame vader en opa Gerrit de Vos weduwnaar van Johanna Jantina Zomer op de leeftijd van bijna 72 jaar Hellendoorn: N. de Vos Eerbeek: G. Knegtering-de Vos J. Knegtering Aletta en Annouschka Ruurlo: E. C. Stegeman-de Vos D. Stegeman Gerben en Bertine Hippolytushoef: G. H. J. de Vos J. de Vos-Getkate Jurriën, Anneke en Christiaan Hippolytushoef, 20 juli 1977 Kon. Wilhelminalaan 27 De rouwdienst is om 19.00 uur op dinsdag 26 juli in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef, waarna gelegenheid is tot condoleren. Op woensdag 27 juli is de rouwdienst om 13.15 uur in de „Exodus- Kapel" te Almelo, waarna om 14.00 uur de begra fenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren in de rouwkapel aldaar. rectificatie Ik hef mijn ogen op naar de bergen: vanwaar zal mijn hulp komen? Mijn hulp is van den Here, die de hemel en aarde gemaakt heeft. Psalm 12.1 Ontslapen is mijn innig geliefde man, onze trou we, zorgzame vader en grootvader Mr. übbo Menko Ubbens oud-kantonrechter te Leeuwarden, officier in de Orde van Oranje Nassau in de ouderdom van 76 jaar. Groningen, 20 juli 1977 Mozartstraat 34. J. Ubbens-Scheeres Canada: W. Ubbens W. Ubbens-Forma J. L. Ubbens J. Ubbens-Roepman M. Massaar-Ubbens J. Massaar Naarden: M. J. Nieuwland-Ubbens G. Y. Nieuwland Oosterwolde: G. E. Ubbens Groningen: J. C. Klompmaker-Ubbens I. J. Klompmaker en kleinkinderen De begrafenis heeft plaatsgevonden op zaterdag 23 juli j.l. TROUW/KWARTEL. beide omroepen (VARA en NCE^C de een was de eerste en de ande®: de meeste rechten van programmering, zo gaat dat) er I in om andere tijden te kiezen. De VARA heeft „Les Misérables dat op menig Frans literatuurlij van middelbare scholieren prijk (vaak alleen na lezing van de -i Nederlandse vertaling „De J ellendigen") gekozen omdat de onlangs op 72-jarige leeftijd overleden Franse acteur Jean G; de hoofdrol speelt. De socialistisi omroep zendt een hele reeks filrr met Gabin uit. Regisseur was de keer J.P. Le Chanois. Een haast ontelbaar aantal films is gemaalf naar de roman van Victor Hugo.M sinds de stomme film zich er in lf al aan waagde. De versie van vanavond dateert uit 1957. De dramatische geschiedenis val galeiboef Jean Valjean heeft zeki nog tot drie Franse films aanleidt gegeven, met Gabriel Gabrio, JeL Servais en Harry Baur in de I hoofdrollen. Verder waagden Japanse, Russische, Italiaanse, Egyptische en Amerikaanse filmmaatschappijen zich eraan. Voor Victor Hugo stond Jean Valjean model als slachtoffer vaj slechte sociale toestanden in w Frankrijk en de onredelijke wetgeving. Valjean had voor een klein vergrijp negentien jaar in d gevangenis gezeten. Resultaat yi de sociale roman was versoepelir van de Franse wet in de tweede h van vorige eeuw. m De VARA weet nog ter aanvullin vermelden dat Hugo daar van 18- tot 1870 leefde in „zeer goede doell nadat hij als voorschot op zijn roman „Les Misérables" 300.000 gouden franken bij zijn uitgever Albert Lacrois uit Brussel had J gevraagd. Deze had ze niet, maaA kon 125.000 gouden franken leneB van een bankier. Het is achteraf el goede gok geweest. Een jaar lateim 1861 kwam „Les Misérables" uit€ wordt nog steeds erkend als wereldliteratuur. RIET DIEl)' V (Ton Hydra is met vakantie) Met droefheid geven wij u kennis dat heden no(V onverwacht van ons is weggenomen mijn lievjj man, onze vader en opa Cornelis van Nek echtgenoot van A. Wassink op de leeftijd van 76 jaar „Mijn genade is u genoeg" Nijkerk: A. van Nek-Wassink Hazerswoude: J. Uittenbogaard-van Nek H. Uittenbogaard Bilthoven: KREUKNIET-VAN NEK J. Kreukniet Schiedam: H. Raab-van Nek H. M. Th. Raab Chaldon (Eng.): P. van Nek A. van Nek-de Bruijn en kleinkinderen Nijkerk, 24 juli 1977 Willem Alexanderplein 12' Liever geen bezoek aan huis, geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 2j juli a.s. op de Algemene Begraafplaats te Nijkeil om 14 uur na een rouwdienst in het uitvaartceir trum van de E.A.O.B.V. te Nijkerk, aanvang 13.1! uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafeni in het uitvaartcentrum. Op 23 juli overleed in de gezegende ouderdom vaif 86 jaar onze vader, grootvader en overgrootvade^' David Verweij weduwnaar van Trijntje Adriana Stuurman Psalm 103e t Sliedrecht: H. Verweij H. J. Verweij-Plevier i. Nieuwerbrug a.d. Rijn: J. Verweij '1 W. Verweij-Koning Blaricum: II J. D. Verweij iJ L. J. Verweij-Sonius Waddinxveen: T. W. Verweij M. J. Verweij-Bosman Nieuwerbrug a.d. Rijn: L. D. Verweij A. C. Verweij-van der Heijden R kleinkinderen en achterkleinkind. SS Nieuwerbrug a.d. Rijn, 23 juli 1977 rj Hoge Rijndijk 70. Corr.adres: J. Verweij, Hoge Rijndijk 86 n€ Geen bloemen De overledene is opgebaard in het rouweentrumjj aan de Gedempte Binnengracht „bij de Molen", tC Woerden, alwaar op dinsdag 26 juli gelegenheid zal zijn. tot condoleren van 19.30-21.00 uur. F De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 27 julgj op de Nieuwe Algemene Begraafplaats aan d%r Meeuwenlaan te Woerden. I Aankomst aula plm. 12.00 uur. n „Het zij wij leven, het zij wij sterven, t wij zijn des Heren." it< Heden nam God tot Zich mijn geliefde man, on^ 1 zorgzame vader, groot- en overgrootvader Adam Driebergen in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam Katwijk: J. M. Driebergen-Verbree Leiderdorp. 23 juli 1977 Bejaardencentrum „De Dillenburg" Corresp.-adres: Paramaribohof 56, Leiden. De overledene is opgebaard in de rouwkamer vi- „De Dillenburg", ingang Wilhelminastraat. Br zoek aan de rouwkamer dinsdagavond a.s. vaz 7.30-8.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worde woensdag 27 juli a.s. in de Nederl. Herv KerJP aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis te 14.pj uur zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats aan de Hoogmadeseweg. Ook na de begifli fenis gelegenheid tot condoleren in de aula van begraafplaats. g ii'

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6