imith wil besprekingen iet Londen voortzetten nderhuidse spanning bij verkiezingen op Srilanka Peking zwijgt stil over Teng Egypte: Libië onder een hoed met fanatieke moslems Pentagon wil Z-Korea Jolstoppen met wapens Opvoeren militaire strijd in Sahara dient politieke doelen Üeheime ontmoeting Botha met Rhodesische premier >0 Jezuïten gegijzeld in •0 Salvador Ambassadeur van Argentinië spoorloos Veiligheidsraad VN akkoord met toelating Vietnam Marokkaanse troepen naar Mauretanië Zeemonster van twee ton Zes doden in Peru bij demonstraties |/oor gewone man staat veel op 't spel ca emcees spoekehoe meepoepheid jjwDt ROAG 21 JULI 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet RETCRIA, SALISBURY (Reuter, UPI) Premier Ian Smith i hel blanke Rhodesische minderheidsbewind heeft gisteren i het jeheim een ontmoeting gehad met de Zuidafrikaanse 'ste* van buitenlandse zaken Roelof Pik Botha en heeft gen cëze man gezegd dat hij de onderhandelingen met Enge- nd o^er de toekomst van Rhodesië zal voortzetten, ook tijdens da)r Smith onverwacht aangekondigde algemene verkie- ger. t wed gisteren door minister Bo- t bi zijn terugkeer uit Salisbury tegdeeld. vas de tweede keer binnen een dat Smith een onderhoud net de Zuidafrikaanse minister biltenlandse zaken. Volgens Bo wl 8mith door de verkiezingen aqn jositie in eigen land en voor de laJiteiwereld consolideren om zo- ij (ienle sterker te staan in de onder- Inélingen over de toekomst van ^ïosesië. Op de vraag wanneer hij inluw naar Rhodesië zou vertrek- in,5ei Botha; „zodra dat noodzake- k nocht zijn. Onze beide regerin- in louden contact met elkaar en ÜIq dat ook in de toekomst doen". itren hebben Rhodesische mili- autóriteiten gemeld dat in een irpin het noordoosten van Rhode- i 2 zwarten om het leven gekomen [sbi Ire. Ah SALVADOR (AP) - Eenheden an het leger en de politie van El èlvidor hebben de basiliek van luaialupe omsingeld waar vijftig eziiten worden gegijzeld door een lanlestiene organisatie die zich de *blaike strijders" noemt. Deze or- lomniatie, die vermoedelijk uit ge- jejenioneerde legerofficieren be- «Jaa, die nauwe banden onderhou ten met de s taats veiligheids troepen eblen gedreigd alle vijftig Jezuïten aniaag te doden als ze het land ogoiet hebben verlaten. zijn toen zwarte guerrillastrijders een hut in brand staken. Het bericht werd ook gemeld door het Zuidafri kaanse persbureau Sapa. De autori teiten vertelden Journalisten dat een man, zijn negen vrouwen en 13 van zijn 36 kinderen om het leven waren gekomen. De journalisten werden BUENOS AIRES (AFP) - De Ar gentijnse ambassadeur in Venezue la, Hector Hidalgo Sola, is verdwe nen, zo werd in Buenos Aires ver nomen. Hidalgo Sola verdween op maan dagmorgen, nadat hij zijn verblijf plaats in Buenos Aires had verlaten, waar hij vakantie houdt. Men beschikt nog niet over informa tie over de verdwenen diplomaat. Zijn familie heeft aangifte gedaan bij de politie. In politieke kringen in de Argentijn se hoofdstad die de opvattingen van Hidalgo Sola delen, bespeurt men verband met recente verklaringen die de ambassadeur in Caracas heeft afgelegd. Hij zei toen dat hij ervan overtuigd was, dat de politie ke situatie in zijn land snel naar democratie evolueerde. Hidalgo verheelde sinds zijn terug keer in Buenos Aires niet, dat hij ambities voor het presidentschap had en zich opwierp als voorstander van een bewind van burger en mili tairen. Het standpunt van de ambassadeur, dat dicht staat bij die van advoca ten die onlangs zijn verdwenen, doet vermoeden dat Hidalgo Sola is ontr voerd door ultra-rechts, dat geen politieke doorbraak wenst. <p(rejvanging van Amerikaanse troepen WASHINGTON (Reuter) Het Amerikaanse ministerie van* at ftnsie, het Pentagon, heeft de regering van president Jimmy n< iter aangeraden Zuid-Korea een hoeveelheid moderne wapens ltveren ter waarde van acht miljard dollar. Het ministerie stelt t/oor ter compensatie voor het komende vertrek van de naar t dhitting 40.000 man aan Amerikaanse grondtroepen, at ai bekend is president Carter van 239 straalgevechtsvliegtuigen, waar- on(ier go van het geavanceerde F-16 type. Verder zouden ruim 200 heli copters en verkenningsvliegtuigen, zes torpedobootjagers en een groot aantal raketten geleverd moeten worden. Ook moet Zuid-Korea in staat worden gesteld eigen fabrieken voor tanks en militaire helicopters te bouwen. Regeringskringen in Wash- mdeze troepen terug te trekken, st Ja alan waar de Senaat verzet te- 11 a reeft aangetekend en dat hem m ceiniet in dank is afgenomen door Züdkoreaanse regering van pre ien Park Tsjoeng-Hee. De periode (te wapenleveranties zou parallel pet<n lopen met de vijf jaar waarin tengtrekking van de troepen een noet zijn, aldus het Pentagon, ington hebben gisteren laten weten Anerikaanse minister van defen- Haold Brown zal volgende week de Züdkoreaanse hoofdstad Seoel jspreangen voeren met de Zuidko- i regering. Hij zal daar vol- i hit Pentagon de bevoegdheid ieten hebben te onderhandelen hé schema van de terugtrek- i de troepen en het daaraan ge- fppelce plan ter modernisering van Zuitkoreaanse leger. 3o.4t Pertagon zegt dat Zuid-Korea scm besoikking moet krijgen over dat de studie van het Pentagon het uitgangspunt is voor een hulppro gramma dat president Carter ter goedkeuring zal voorleggen aan het Congres. Volgens deze kringen be veelt deze studie ook het overbren gen naar Zuid-Korea aan van raket ten van het type Honest John. Deze raketten kunnen gebruikt worden voor het transport van kernkoppen. Zuid-Korea heeft al twee bataljons Honest Johns, maar de Verenigde Staten houden de controle over de kernkoppen. naar de plaats des onheils gevlogen met een vliegtuig dat door de rege ring beschikbaar was gesteld. Het incident zou zich afgelopen vrijdag hebben voorgedaan. NEW YORK (Reuter. UPI) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft zich gisteren met alge mene stemmen uitgesproken voor toelating van Vietnam tot de Vere nigde Naties. Eerdere aanvragen van Vietnam waren tot dusver steeds gestuit op een Amerikaans veto. De regering-Ford gaf als reden op dat Vietnam geen gegevens ver strekt had over in.de Indochlnese oorlog vermiste Amerikaanse solda ten. In mei van dit Jaar ontmoetten Amerikaanse en Vietnamese rege ringsvertegenwoordigers elkaar in Parijs. Daar verklaarde Vietnam zich bereid opheldering te verschaf fen over de vermisten. De aanbeve ling van de Veiligheidsraad zal in september worden behandeld in de Algemene Vergadering, waar zeker een meerderheid voor toelating van Vietnam te vinden is. Volgens een welingelichte bron in Mauretanië heeft Marokko zeshonderd soldaten overge plaatst naar de Mauretaanse stad Zouerate, die vooral van wege de mijnbouw van strate gisch belang is. De Marokkaan se troepen moeten Mauretanië steunen in de strijd tegen het Frente Polisario, de bevrij dingsbeweging van de westelij ke Sahara. Dit gebied werd in november 1975, nadat Spanje zich uit het woestijn land teruggetrokken, tussen Marok ko en Mauretanlê verdeeld. Het Frente Polisario, dat door Algerije wordt gesteund eist de onafhanke lijkheid van het gebied. In de guerril laoorlog tegen de Marokkaanse en Mauretaanse bezetters concentreert Polisario zich voornamelijk op Mau retanlê, omdat dit land de zwakste militaire schakel is. Tot de militaire strategie van het Frente Polisario behoort het princi pe van het verleggen van de strijd naar het grondgebied van Marokko en Mauretanië in plaats van het voe ren van de oorlog in de Sahara zelf. Hierbij richt Polisario zich niet uit sluitend op militaire doelen in de beide landen. Om de militaire acties van Mauretanië en Marokko in de Sahara, die „op de uitroeiing van het Saharaanse volk gericht zijn" tegen te gaan dienen ook economische doelen te worden aangevallen vol gens de Saharaanse guerrilla's. „Het Frente Polisario wil de vijand ver plichten op eigen grondgebied te vechten. Bovendien moeten de vol keren van Marokko en Mauretanlê door James Dorsey met de neus op de feiten worden gedrukt, want ae regimes in Rabat en Noeakchott onthouden hen de waarheid." De berichten dat nu officieel Marok kaanse troepen naar Mauretanië zijn overgeplaatst kunnen in zekere zin als een teken aan de wand worden beschouwd. Immers, Mauretanië is niet alleen de zwakste militaire par tij in het conflict Velen in de Maure taanse hoofdstad staan aarzelend te genover de werkelijke bedoelingen van Marokko in het gebied. Tot 1969 weigerde Rabat namelijk de onaf hankelijke staat Mauretanië diplo matiek te erkennen. Tot die tijd werd het grondgebied van Maureta nië door Rabat beschouwd als deel van het historische rijk van groot- Marokko. Het akkoord tussen Ma rokko en Mauretanië over de Sahara en het afgelopen mei afgesloten de fensie-pact tussen de beide landen wordt daarom door vele Maureta- nlërs als een „pact met de duivel" beschouwd. Overplaatsing van Marokkaanse troepen naar Mauretanlê betekent dat de strategie van het Frente Poli sario vruchten begint af te werpen. Dit moet ook wel want in oktober vindt een speciale topconferentie plaats van de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid (OAE) in de Zambi- aanse hoofdstad Loesaka over de kwestie van de Sahara. Oorspronke lijk had deze conferentie veel eerder moeten worden gehouden maar on der meer vanwege de vrees voor een nieuwe politieke splitsing in Afrika werd het telkens weer uitgesteld. Nu de conferentie naar alle waar schijnlijkheid door zal gaan is het voor Polisario van het aller grootste belang om de strijd in de Sahara op te voeren. In de afgelopen weken werden tot diep in Mauretanië mili taire acties door Polisario uitge voerd. Voor het laatst kwam de stad Zouerate, die vanwege de ijzererts- mijnen van strategisch belang is, onder vuur. Volgens Mauretanië zouden bij deze aanval 37 Saharaan se guerrillastrijders zijn gesneuveld. Eerder, namelijk op 1 mei werden twee in Zouerate werkzame Fransen tijdens een aanval van Polisario ge dood. Tijdens deze aanval nam de bevrijdingsbeweging ook zes Fran sen, die in de mijnen werkzaam wa ren als gijzelaars mee. Deze worden nog steeds door Polisario vastge houden. Ook dit past In de militaire strategie van de beweging. In no vember verleden Jaar verklaarde Haklem Brahlem, minister van bui tenlandse zaken van de door het Frente Polisario uitgeroepen Demo cratische Arabische Republiek van de Sahara teeenover Trouw: „De lidstaten van de Europese Gemeen schap moeten de objectieve situatie in het gebied van de Sahara en in Marokko en in Mauretanlê in over weging nemen, wanneer het om eco nomische investeringen gaat De huidige situatie in dit gebied ls niet gunstig voor economische ontplooi ing. WIJ geloven dat de lidstaten van de Europese Gemeenschap verstan dig genoeg zijn om de oorlogssitua tie in de Sahara te onderkennen". Met de komende topconferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Een heid is het voor het Frente Polisario nu erop of eronder. Wordt Polisario door de OAE als een Afrikaanse bevrijdingsbeweging niet alleen er kend, maar wordt ook de Marok kaanse en Mauretaanse bezetting van de Sahara In Loesaka veroor deeld, dan zal de Saharaanse bevrij dingsbeweging één van de belang rijkste overwinningen in de strijd hebben geboekt Om dat voor elkaar te krijgen moet Polisario bewijzen dat het inderdaad op eigen benen kan staan en de Afrikaanse steun waard ls. Het overplaatsen van Ma rokkaanse troepen naar Mauretanië bewijst dat ih leder geval deze belde landen daar .wel van overtuigd zijn. PEKING (Reuter, AFP) De Volksrepubliek China heeft tot gisteravond een officieel stilzwijgen bewaard over het eerherstel van de vroegere vice-premier Teng Hsiao-plng. Dinsdag waren in de Chinese hoofdstad muurkranten verschenen waarop werd gezegd dat Teng, die april vorig jaar voor de tweede maal in ongenade was gevallen, in al zijn oude functies was teruggekeerd. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken zei gisteren „geen commentaar" te hebben en in het Chinese Volsdagblad (het partijorgaan) van gisteren werd met geen woord naar Teng verwezen. Een deel van de muurkranten werd gisteren verwijderd, maar de groot ste, een van dertig meter lengte, bleef ongeschonden. Tijdens de poli tieke beroering van de afgelopen 20 maanden hebben muurkranten zel den of nooit verkeerde benoemingen gemeld. De opschriften over Teng zijn volkomen identiek aan die waar mee vorig Jaar oktober de benoe ming van Hoea Kwo-feng tot partij voorzitter werd aangekondigd. Vol gens diplomaten en Chlnakenners ls het goed mogelijk dat de muurkran ten een officiële aankondiging voor afgaan. De meesten van hen die zeg gen het te kunnen weten menen dat Teng wel degelijk gerehabiliteerd is. ZIJ verwachten in de nabije toe komst nog andere belangrijke be kendmakingen. Men is algemeen van mening dat het centrale partij- comité (dat het besluit over Teng nam) momenteel bijeen is om het elfde congres van de communisti sche partij voor te bereiden. Het tiende vond plaats in augustus 1973. In dezelfde kringen meent men dat het goed mogelijk ls dat Teng nog bevorderd wordt tot premier, een functie die tot op heden wordt be kleed door voorzitter Hoea Anderen daarentegen menen dat Hoea zeker niet genegen is deze functie af te staan. Op het elfde partijcongres moet ook officieel bekend worden ge maakt wat er gaat gebeuren met de zogenaamde „bende van vier", de gearresteerde leiders van de radicale vleugel uit de partij. Verder moet de vervanging geregeld worden van alle leden van het polit bureau die sinds 1973 zijn overleden of uitgerangeerd als aanhangers van de „bende van vier". Het politiebu reau telt momenteel maar 12 leden in plaats van de oorspronkelijke 22. Vierentwintig dagen na 1 april van dit jaar haalde de Japanse vissersboot Zoeijo Maroe voor de kust van Nieuw Zeeland dit in verregaande staat van ontbinding verkerende zeemonster op. Maar pas in het hart van de komkommertijd publiceerde de reder gisteren foto's van het twee ton wegende gevaarte. De kleine kop, de lange hals en het platte lichaam deden geraadpleegde paleonto logen denken aan een plesiosaurus. Dit tot nog toe voor uitgestor ven gehouden zeereptiel wordt door geologen het meest recent aangetroffen in gesteenten die tot het Boven-Krijt behoren en zo'n 70 miljoen jaar oud zijn. CAIRO (UPI) Egypte heelt Libië gisteren beschuldigd van samenzwering met een ultra rechtse groep moslems met de bedoeling vooraanstaande Egyptenaren te ontvoeren en te ver moorden en uiteindelijk de regering van president Sadat omver te werpen. LIMA (AP, UPI) Eenheden van de Peruaanse strijdkrachten hebben zes demonstranten doodgeschoten en driehonderd vakbondsleiders in het land opgepakt, tijdens een alge mene staking van 24 uur in het land tegen het bezuinigingsprogramma van de regering. De Peruaanse mari ne opende het vuur toen demon stranten een bus met mariniers aan vielen en probeerden deze in brand te steken. De demonstranten eisten een loonsverhoging ter compensatie van de enorme prijsstijgingen in het land. Deze prijsstijgingen waarbij voedsel twintig procent duurder is geworden, het openbaar vervoer met dertig procent omhoog ging en de benzineprijs met vijftig procent werden door de regering op 10 Juni afgekondigd. Sindsdien zijn er negentien mens en bij ongeregeldheden in Peru om het leven gekomen. De beschuldiging werd geuit door generaal-majoor Abdel Alim Mach- loef, de Egyptische auditeur-militair. HIJ liet weten dat uit zijn onderzoek naar het doen en laten van de groep moslems, die zich het genootschap voor „boete en afzondering" noemt, gebleken ls dat de samenzweerders een plan in fasen hebben opgesteld. In de eerste fase moesten er in het openbaar felle aanvallen op de rege- ring-Sadat worden gedaan, vooraan staande personen ontvoerd en ver moord worden en een sfeer van angst en onzekerheid worden geschapen door bomaanslagen en andere ge welddaden. Dan zouden de Egypti sche radio- en televisiestations, de zetel van het Egyptische opperbevel en andere belangrijke gebouwen in Cairo bezet worden. Tenslotte zou men een staatsgreep plegen. Libië zou daarvoor geld en wapens ver strekken. De uiterst rechtse groep moslems heeft eerder deze maand de voorma lige Egyptische minister 8Jelk Mo hammed Hoessein al-Zahaby ont voerd en vermoord en bomaanslagen gepleegd In Cairo en Mansoera waar bij 16 mensen gewond raakten. Rond 400 leden van de groep zijn gearres teerd. Generaal-majoor Machloef zei dat er tot dusver 285 arrestanten verhoord zijn. BIJ de verdachten ls een Jordaanse student, Abdel Aboe Jassln geheten. HIJ heeft toegegeven dat Libië bij de samenzwering be trokken ls. Volgens zijn zeggen was hij in november van het vorig Jaar in Bengazi, waar hij benaderd werd door agenten van de Libische gehei me dienst die het plan opperden het genootschap voor „boete en afzonde ring" in te schakelen om de Egypti sche regering omver te werpen. Generaal-majoor Machloef onthulde voorts dat nog drie leden van de groep, onder wie de leider 8Jaker Achmed Moestafa, bekend hebben dat zij betrekkingen met de Libische autoriteiten onderhielden. DU8SELDORF (DPA, UPI) - Vier Westduitsers zijn gisteren in DQssel- dorf tot twee maal levenslang ver oordeeld wegens de gijzeling in de Westduitse ambassade in Stock holm op 24 april 1975. Bij de bezet ting van de ambassade schoten de overvallers twee diplomaten dood. Ze eisten de vrijlating van 26 leden van de Baader-Melnhof groep. Kort voor het voorlezen van het vonnis brak gisteren op de publieke tribune tumult uit. De politie verwijderde twintig mensen uit het gerechtsge bouw. Van een medewerker he. straatbeeld merk je nauwe- __£s cht Srilanka vandaag uiterst ""llangijke verkiezingen beleeft: ien >etogingen en spandoeken, -fchts hier en daar een gekalkte Efoze. Maar onderhuids gist het. —fids ;en half jaar zijn stakingen in di orde van de dag: dokters, loorvegbewakers, treinmachinis- h, tankbedienden. Schepen vol hojnstnest hebben maandenlang in hatn gelegen door een staking 5geJ de ainstmestmaatschappij. Bot- ien tussen aanhangers van ver- ,e»de partijen waarbij doden lenkomen niet in de pers. anj j^iar bt vandaag om gaat is of de partij sóp prcnier Bandaranaika (de vrijhelspar- van Srilanka, afgekort SLFP) haar gro- ieederheid zal kunnen behouden. De ihtoositie van de SLFP wordt ernstig reigi door de UNP, de Verenigde Nati- e lartij. Als de UNP aan de macht zou ien dan komt er een eind aan een ienie sociale ontwikkeling waarvan de iloien jaren vooral de gewone man op heeft geprofiteerd, spnning op Srilanka is groot. Angst- heeft de regering de afgelopen maanden geprobeerd te voorkomen dat de vlam in de pan zou slaan. De verkiezings propaganda is drastisch beperkt. Om het volk koest te houden, zijn dubbele voedsel rantsoenen beloofd. En voor het ergste geval hebben politie en strijdkrachten een speciale training ondergaan. Niet gemakkelijk De afgelopen regeringsperiode is niet ge makkelijk geweest. In 1970 vormde me vrouw Bandaranaika een regering met de Moskou-gezinde communistische partij (CP) en de Trotskistische LSSP. In 1971 brak er een gewapende opstand uit. Gedu rende anderhalve maand vochten jonge ren, boeren en werkloze arbeiders met poli tie en leger. Daarbij zijn minstens tiendui zend doden gevallen. Deze opstand ls er de oorzaak van dat de algemene verkiezingen pas nu en niet ln 1975 (zoals moest) worden gehouden. De coalitie van mevrouw Ban daranaika heeft het overigens niet tot na 1975 gehouden. In 1975 verlieten de trots kisten de regering na een conflict over de vermogens en inkomstenpolitiek. De CP stapte februari van dit Jaar op uit protest tegen de wijze waarop de regering een staking van spoorwegarbeiders wilde bre ken. Deze twee partijen doen nu samen met een afsplitsing van de SLFP aan de verkiezingen mee als het Verenigde Linkse Front Mede door het districtenstelsel, dat ongunstig werkt voor kleine partijen, wor den de kansen van het front gering geacht. Na 1970 zijn er in 8ri Lanka onder de regering-Bandaranaike vele hervormingen tot stand gebracht. Niemand mag meer dan 20 hectare land bezitten. De rest werd herverdeeld onder landloze boeren. De hu ren zijn bevroren, terwijl ieder slechts één huis voor zichzelf en een per kind mag bezitten. Speculatie werd hierdoor tegen- - gegaan, veel huurders konden hun eigen hula kopen. Onderwijs en gezondheidszorg zijn relatief goed en geheel gratis. De plan tages werden genationaliseerd evenals een aantal industrieën. De boeren hebben ge profiteerd van gegarandeerd hoge rijstprij zen en veel steun gekregen in de vorm van onderzoek, marketing, opslag en krediet verlening. Ondanks een paar droge jaren zijn de vooruitzichten voor de voedselpro- duktle goed. Nu voert Sri Lanka nog veel in, maar men verwacht in 1980 exporteur van rijst te worden. Onlangs heeft de rege ring van de FAO, de landbouworganisatie van de VN, een hoge onderscheiding ont vangen voor haar goede landbouwbeleid. De stadsbevolking klaagt wel over de ho gere prijzen, maar tachtig procent leeft nog op het platteland; daar ligt dan ook terecht het zwaarste accent. Rijst en ander voedsel worden gesubsidieerd. Bovendien zijn er voor het merendeel van de bevol king gratis rijstrantsoenen beschikbaar. Mevrouw Bandaranaike wijst dan ook on ophoudelijk op de verworvenheden van de kleine man sinds 1970. Bovendien zijn met India kwesties als de verdeling van het continentaal plat, de 200 mijlszone, en de terugkeer van 300.000 Tamils bevredigend geregeld. Het Tamil-probleem is overigens nog lang niet opgelost. Deze hindoeïsti sche minderheid (20 procent voelt zich economisch en cultureel gediscrimineerd. De eigen TamilpartlJ neemt deel aan de verkiezingen. Een radicale vleugel streeft naar een aparte Tamll-staat ln het Noor den van het eiland en is vastbesloten deze op 22 Juli uit te roepen en daarbij zelfs buitenlandse hulp te accepteren. Perscensuur De UNP (de oppositie) heeft toch goede kansen om de groeiende politieke en eco nomische onlustgevoelens (twintig pro cent is werkloos) om te zetten ln verkie zingswinst. Nadat zij Jarenlang de bezit tende klasse vertegenwoordigde ls zij nu opeens bekeerd tot een „partij voor de arme massa". De UNP beschuldigt de rege- ring-Bandaranalke ervan corrupt en onde mocratisch te zijn. Inderdaad ls het parle ment begin dit Jaar buiten werking gesteld IX-XI spbekenoe heepdephelq s»oo»»fc 0 im 100 en heerst er een perscensuur. De val van mevrouw Gandhi in India wordt dankbaar aangegrepen: zie Je wel. het volk keert zich tegen ondemocratische leiders, vooral te gen vrouwen De oude UNP-rot Jayewardena ruikt zijn winst en stelt tegenover „de corrupte Ban- daranaike-clan" zijn eigen onkreukbaar heid. „Qeen dronken UNP-minister of par lementslid zal worden getolereerd; alle cor ruptie wordt uitgebannen". Gouden ber gen worden beloofd. Acht pond graan per week gratis. Geen werkloosheid meer; werk voor allen. Zorgvuldig wordt verme den te vertellen wie dat moet betalen, ten koste waarvan dergelijke plannen zullen gaan. Er worden vandaag grote verschui vingen verwacht. Het platteland steunt nog voor een deel de 8LFP, de stad vooral de UNP en het ULF. De UNP zal flink winnen, maar waarschijnlijk niet genoeg om een stabiele regering te vormen. Mocht dat wel lukken dan kan ook zij niet ijzer met handen breken. Sri Lanka blijft struc tureel een economisch kwetsbaar land met een eenzijdige produktlestructuur. Een UNP-regertng zal zich gesteld zien tegeno ver de mogelijkheid van een nieuwe op stand als ln 1971, zij zal het eigen en buitenlandse bedrijfsleven de vrije hand laten, en daarmee een boeiende sociale en economische ontwikkeling om zeep hel pen. De kleine man die de laatste Jaren net wat ademrulmte verwierf zal het weer be nauwd krijgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7