*Eddy Merckx plotseling springlevend in Tour Henk Elzerman enige op niveau Feyenoord nog erg ver onder de maat 'tm Sparta en Excelsior verhogen prijzen .Domme" Joaquim Agostinho mocht etappe winnen fOUR IN IIJFERS ANDAAG Twente verliest derde intertoto-duel Vier teams naar EK tafeltennis Geen beste wereldseizoentijd Enith Brigitha op 100 meter vrije slag lederlanders liccesvol WK-zeilen Winst honkballers in tweede duel Heins wint twee springconcoursen Saaie partij in Genève ONDERDAG 21 JULI 1977 SPORT Trouw/Kwartet 11 sfti >3 £INT ETIENNE Het verhaal van de achttiende etappe van it e 64e ronde van Frankrijk, waarin geen enkele gebeurtenis in de ïrste verte ook maar iets maken had met de strijd om de nog prefeeds door Thevenet gedragen gele trui, kende ondanks de Jnwezigheid van nog 52 andere renners, slechts drie hoofdper domme Joaquim, moedige Eddjr en linke Luis. 1 n was zo eenvoudig als wat. Dom- Joaquim (Agostinho) uit Portu- won de etappe na een solo van 89 tenjometer. Het was knap wat hij onded. Het peloton raakte op een lut- I secondetje na. acht minuten ach- r. En sterker: de op revanche op^ Ihzelf beluste Eddy Merckx had m tijdens een even lange achter- Iging niet te pakken gekregen. ;t tijdens de klauterpartijen op [betekenende colletjes, zelfs niet flens de lange afdalingen. It eens zo grote Eddy Merckx bleef ■ninuten en 17 seconden achter op I drie jaar oudere krachtpatser uit It nietige boerendorpje Silveira rreo Vedras ergens in de buurt In Lissabon. Ihttiende etappe: Agostinho (Por) in 5 uur, 56 min. en 5 sec., 2. mendez (Spa) op 3.17, 3. Merckx (Bel) op 3.20, |Dvlon (Fra) op 7.59, 5. Santambrogio (Ita), 6. lemiane (Fra), 7. Esclassan (Fra), 8. Seznec I'D, 9. Vallet (Fra), 10. Cavalcanti ata), 11. iiysmans (Bel). 12. Bouloux (Fra), 13. Martlrfcz redla (Spa), 14. Kuiper (Ned), 15. Danquillau- (Fra), 16. Thevenet (Fra), 17. Oandarias la), 18. Mendes (Por), 19. Berland (Fra). 20. crtins (Por), 21. Torres (Spa), 22. Knetemann |:d). 23. Van Impe (Bel). 24. Perret (Fra), 25. ïtemelk (Ned), allen in dezelfde tijd als Ovi- 1 32. Lubberding (Ned), 33. WeUens (Bel), 36. urau (W.Dld), 37. Pronk (Ned), 41. O can a lia), allen in dezelfde tijd als Ovlon, 46. Kar- ns (Ned) op 10.43,47. Delauwer (Bel) op 10.43, 1 Loysch (Bel) op 10.43,55. Bal (Ned) op 14.54 [emeen klassement: 1. Thevenet (fTai 103 r. 39 min. en 55 sec., 2. Kuiper (Ned) op 8 sec., Van Impe (Bel) op 1.58, 4. Galdos (Spa) op |4, 5. Zoetemelk (Ned) op 5.12. 6. Merckx (Bel) 11.33, 7. Th urau (W-Dld) op 12.07,8. Laurent |ra) op 12.57, 9. Dellsle (Fra) op 14.51, 10. Tostlnho (Por) op 21.33, 11. Martin (Fra) op J57. 12. Mesiet (Fra) op 24.36, 13. Pronk (Ned) I 24.39, 14. Villemlane (Fra) op 31.42,15. Mar- s (Por) op 33.03, 16, AJa (Spa) op 34.24, 17. issens (Bel) op 41.27, 18. Torres (Spa) op 39. 19. Martinez Heredia (Spa) op 42.28, 20. bana (Spa) op 42.53, 21. Jullen (Fra) op 43.01, L Vallet (Fra) op 44.58. 23. Seznec (Fra) op 99. 24. Lopez-Carrill (Spa) op 45.11, 25. Men- 5 (Por) op 46.06, 27. Lubberding (Ned)-op 159. 30. WeUens (Bel) op 58.45, 35. Knetemann fed) op 1.11,18, 49. De Cauwer (Bel) op 1.58.10, I, Bal (Ned) op 2.05,03, 54. Loysch (Bel) op p.46, 55. Karstens (Ned) op 2.12,42. ■nklassement: 1. Barrutia 311 r. 51 min. en 3-3 sec.. 2, Caput op 10 sec., 3. st op 2.57, 4. De Muer op 16.08, 6. San tóterio op 1.03,29, 9. Van Vaerenbergh op Domme Joaquim. Hij bleef de 89 kilometers naar Saint Etienne maar doorstampen. Met zweetdruppels op zijn zwarte kop en glimmende don- kerbruim gebrande pezige benen. Een verbeten trek onder de kromme neus. Joaquim had de rit heus wel gewonnen. Als hij zo slim was ge weest op moedige Eddy te blijven wachten en iii zijn gezelschap naar Saint Etienne was gereden. Eddy zou met de hulp van Joaquim een paar minuten meer voorsprong op het peloton hebben genomen. Merckx, immers, vocht voor een ere plaats in het eindklassement. Moedi ge Eddy zou Agostinho een pak geld hebben gegeven en hem bovendien de etappezege hebben gegund. Dom me Joaquim. Zonde van de extra centjes. Die zouden nog belastingvrij geweest zijn ook. Van zijn premies in de Tour doet meneer de Franse fis cus eerst weer wat af. Moedige Eddy verdiende die titel volkomen. De vijfvoudige Tourwin naar was na zijn besluit over een extra Jaartje wegwedstrijden en nog een Tour de France kennelijk zo geïnspireerd na zijn vernietigende nederlaag .in de loodzware bergrit naar Alpe d'Huez, dat hij meende alles weer te kunnen. De prof, die miljoenen verdiende aan de wieler sport, bleef zich „liefhebber" van het fietsen noemen en bewees dat nog ook. Dinsdagavond na een urenlange stoelgang en een martelende tocht over drie verschrikkelijke Alpenreu zen, was hij „dood". Nog geen 20 uren later weer springlevend. Nadat domme Joaquim op zoek was gegaan naar de Spaanse klimmer Menendez en deze ook met een paar woeste pedaalstoten passeerde, achtte moedige Eddy zijn tijd ook gekomen. In het peloton zaten de winnaars en de verliezers zieltogend bij te komen van de inspanningen in de Alpen. Thurau toonde zich een meesterknecht. Hij zette Kuiper, die hij tot Parijs slaafs moet dienen nu zijn kansen verkeken zijn, de gehele dag op prima wijze uit de wind. Moedige Eddy hoorde op de achter grond een lachsalvo om zijn deraar- rage. Hij ging zijn gang maar, want hij was toch afgeschreven. Zo zei Nederlands nieuwe koning en nog steeds groot kanshebber Hennie Kuiper later in Saint Etienne: „Wie dacht dat die Merckx dat nog kon? In Alpe d'Huez was hij zo dood als een pier. Hij moest toch zeker ook moe zijn?" Eddy was echter hersteld, gerecupe reerd heet dat in het wielerjargon. Toen hij vier minuten voorlag op het peloton, lachte daar niemand meer. Er werd zelfs in nerveuze stemming gevloekt, want die „gekke" Merckx werd plots niet meer vertrouwd. "f», Joaquim Agostinho passeert als eerste de finish, ruim drie minu ten voor het duo Menendez/Merckx. zege zat er voor nem niet meer In, omdat twee knechten niet tegen een heel peloton op konden vechten als hij een solo zou aanvangen. Ocana bleef natuurlijk niet voor de „eer" in de Tour. „Parijs halen" betekent niets voor linke Luis, die in '73 de Tour won. Hij bleef voor geld na tuurlijk. Ocana, was gertig ingegaan op een aanbod van de van Thevenet voor assistentie. Dat leverde een paar duizend gulden in eigen zak op. Wat deed Luis ervoor? Hij rukte na het commando „werken" van Thevenet als een idioot aan de kop van het peloton. SAINT ETIENNE Jan Janssen, de enige Nederlandse winnaar van de Ronde van Frank rijk :1M8), kwam een paar dagen naar de Tour. Janssen raakte tijdens de etappe naar Alpe d'Ho- es diep onder de indruk van de klasse van Hennie Kuiper. Janssen tie: „Kuiper wint deze Touw. Dat staat to vast als een huls. Hij zal het net zo doen alt ik in 1968. In de laatste grote tijdrit". Deze vindt morgen plaats In Dijon en gaat over de afstand van 50 kilometer. ROTTERDAM Sparta en Excelsior zullen hun prijzen voor de overdekte zit tribunes met ingang van het nieuwe sei zoen met meer dan tien proeent verhogen. Het toegangkaartje gaat dan tien in plaats van ne gen gutden kosten. De prijsverhoging is het gevolg van het feit, dat de gemeente Rotterdam de vrijstellings grens voor de vermakelijk heidsbelasting tot 10 wil op trekken. Aanvankelijk wilden de drie Rotterdamse profclubs een nog hogere vrijstelling, maar ran ambtelijke zijde heeft men er het gemeentebe stuur op gewezendat Feyen- oord dan zijn prijzen zou verla gen om de vermakelijkheidsbe lasting te ontlopen. Bernd Cullmann KEULEN De Duitse beker winnaar FC Köln heeft zich bereid verklaard zijn centrale verdediger Bernd Cullmann te verkopen. Kölnvraagt voor de libero uit de selectie van bonds coach Helmut Schön ongeveer hetzelfde als Ajax voor Dusba- ba van Anderlecht .kreeg, na melijk 800.000 mark, plus BTW. Borussia Dortmund, dat inte resse heeft, wil niet meer beta len dan 600.000 mark. Juventus TURIJN Juventus heeft voor de opzienbarendste transactie op de Italiaanse transfermarkt voor het nieuwe seizoen ge zorgd. De landskampioen con tracteerde de twintigjarige spits Pietro Paolo Virdis van Cagliari voor 900 miljoen lire, ongeveer 2,5 miljoen gulden. Bij deze transfer is inbegrepen dat aanvaller Luigi Capuzzo en middenvelder Alberto Mar- ehetti van Juventus worden uit geleend aan Cagliari. Virdis was vorig seizoen topscorer in de tweede divisie met achttien treffers. ROTTERDAM Feyenoord heeft gisteravond in een eerste optreden voor eigen publiek (13.000 toeschouwers) geen moment kunnen Imponeren. Ofschoon Mansveld en Van der Lem duide lijk goede aanwinsten bleken, brachten de Rotterdammers er tegen het speelse Kotoko uit Ghana weinig van terecht. De technisch vaardige, maar weinig snelle Afrikanen verloren met 3-0. In de eerste helft hadden Van Deinsen en Mansveld Feyenoord op 2-0 gezet. Na rust toen Treijtel, Van Melis en Van Deinsen vervangen waren door Kovacevic, Snoeck en Van der Kor- put werd het door Schneider uit een strafschop 3-0. Nico Jansen was niet van de partij. De Feyenoorder onder vindt nog steeds last van zijn knie. FC Twentë ENSCHEDE Voor de derde achte reenvolgende keer heeft FC Twente een wedstrijd in de intertoto-compe- title verloren. Gisteravond was MSV Duisburg te sterk voor de manschap pen van trainer Spitz Koh.n. Door doelpunten van Sellger (68) en Büs- sers (80) won de Duitse club met 2-0. Opnieuw waren twee grove verdedi- gingsfouten de directe oorzaak van de nederlaag. De defensie was echter niet het enige zwakke punt bij de thuisclub. De hoopvol gestarte aan val was evenmin in staat botten te breken. Ajax „Werken," beval Thevenet zijn knechten, terwijl hij zelf in zijn gele trui bleef uitrusten, „hij mag niet meer dan vijf minuten voorsprong nemen." Dus werd er gewerkt. Ook door de mannen van Kuiper, van wie Pronk in Saint Etienne zei: „Die Merckx moet een beetje gas gege ven hebben, zeg. Ik heb afgezien bij het leven." Linke Luis, de derde hoofdpersoon, kwam in beeld toen de beide laatste overgebleven kanshebbers op de eindzege (Kuiper en Thevenet) het tempo lieten opschroeven. Luis stond natuurlijk voor Ocana, de kopman van de tot drie gedecimeer de Van Vaerenbergh-ploeg. Luis kon zelfs niets meer winnen. Een etappe- Vele kilometers aan een stuk be paalde hij het tempo van de hoofd macht. Moedige Eddy werd niet te ruggepakt. Hij was te geïnspireerd en hoefde ook niet helemaal terug te komen, als hij maar niet te ver zou weglopen. Dat gebeurde ook niet. jnkoedlge Eddy nam doordat Joa quim zo dom en Luis zo link waren, slechts 4 minuten en 42 seconden terug. En zo bleef het wachten op de beslissende tijdrit in Dijon. DEN HAAO De Nederlandse ta- feltennisbond (NTTB) heeft de ploeg bekendgemaakt, waarmee Ne derland zal uitkomen op de Europe se jeugdkampioenschappen tafel tennis, die van 22 tot en met 31 juli in het Franse Vichy zullen plaats vinden. De vier teams zien er als volgt uit: Jongens Junioren: William de Bruijn (Oldra), Theo van Gasteren (Seta), Frits Kantebeen (Scylla) en Ronald Rljsdorp (Vriendenschaar). Jongens kadetten: William du Fosse (Wilno), Henk van Spanje (SKF) en Patrick Zwier (Scylla). Meisjes junioren: Wil mie van Rljswljck (Koningslust), Bettine Vriesekoop (Avanti) en Ine Willems (Megacles). Meisjes kadet ten: Vivian Blanckaert (St. Aloysi- us), Stephlne van Gennip (Scylla) en In grid v.d. Osselaar (Middelburg- Zuid). Haarlem ZEIST Haarlem heeft in Zeist voor 1500 toeschouwers met 10-0 ge wonnen van de plaatselijke club Jo nathan. Haarlem speelde zonder de geblesseerde Peys en zette de twee de helft de van Edo overgekomen amateur Lensen in, die driemaal zou scoren. De ruststand was: 5-0 doel punten aan Haarlemse zijde: POiet v.d. Berg 3x. Lensen 3x, De Kip. Haar, Pepe Fernandez en Wildbret. FC Den Haag DEN HAAG FC Den Haag won in Den Haag van vierde klasser zater dagamateur SV PTT met 6-1. Den Haag had verrassend veel moeite met de tegenstander, die na rust de score door Lamens zou openen. Pas üOUTH De Nederlander Pe- Hoogendam heeft tijdens de Ijd om de wereldtitel zeilen in de bklasse bij Falmouth de derde |e gewonnen. Rob van Ooijen ein- lde als derde en behield daardoor Ji eerste positie in het klassement. Engelsman Richard Lovett werd pde. I Noor Hans Wang heeft op de ]de dag van de strijd om het we- kampioenschap zeilen in de "ngklasse op het IJsselmeer r Staveren zijn leidende positie 'erkt. Hij zegevierde wedstrijd |bij rustig weer met van zuidwest r west draaiende wind werd ge- De Deen Klaes Thunbo Istensen, tweede in de algemene {schikking, ging als tweede door Ish en de Nederlander Ubbe de b vierde algemeen werd als afgeblazen, zodat er weinig ndering kwam in de totale (schikking. Ie race: I. Hans Wang (Noo). 2. Klaes Thun- irlstensen (Den). 3. Ubbe de Vries (Ned). 4. I Wester (Ned), 5. Henrik Kold (Den), 6. tn Rasmussen (Den), 7. Bernd Olav Chris- 1 (Den), 8. Hendrik de Ruyter (Ned). 8. I Elling (Ned), 10. Sören Pehrsson (Ned) Australiër Clifford Burton heeft Hayling Island voor de tweede [ereenvolgende maal een race nen in de strijd om het we- npioenschap zeilen in de (lasse. Burton bleef de Engel- Har greaves en Short voor. door Matty Verkamman AMERSFOORT Henk Elzerman is er tijdens de nationale zwemkampioenschappen bij de heren als eerste in geslaagd om onder een limiet-tijd te duiken. Op de 400 meter vrije slag verbeterde de 18-jarige Hagenaar tot tweemaal toe zijn eigen nationale record, dat sinds 25 juni 1976 op 4.0.27 stond. In de series reikte hij tot 4.01.27, terwijl hij in de all-infinales 4.00.68 zwom. Beide tijden lagen onder de limiet van 4.02.0. René van der Kuil volgde zijn con current op verrassend korte afstand: 4.02.78. Voor de op de kortere afstan den gespecialiseerde Schiedammer, betekende dat een persoonlijk re cord, maar opnieuw net geen limiet. Van der Kuil maakt er tijdens deze titelstrijd een gewoonte van om de limieten op fracties van seconden na te missen. Eerder overkwam hem dat op de 100 en 200 meter vrije slag, terwijl hij kort na de slopende race op de 400 meter ook op de 200 meter wisselslag 0.01 seconde achter de opmerkelijk veelzijdig Fred Eeftlng maar 0.27 seconde tekort kwam. De tijd van Henk Elzerman mag er met het oog op de naderende Euro pese kampioenschappen in het Zweedse Jönköping beslist zijn. Op de seizoenranglijst neemt hij nu een achtste plaats ia Sneller waren de Russen Roessin (3.57.10), wereldre cordhouder Raskatov (3.58.35) en Mi- chejev (4.002.24), de Oostduitsers Strobach (3.58.66) en Pfutze (4.00.1), de Westduitser Nocke (3.59.24) en de Zweed Andersson (4.00.47). Fred Eeftlng zwom op de 200 meter wisselslag het nationale record van Ronald Woutering (2.12.99) stuk. De sterke Utrechter reikte tot 2.12.26, net geen limiettijd, die op 2.12.0, stond. Elzermans goede prestaties kwa men toch wel een beetje bij verras sing tot stand. Weliswaar won hij zaterdag al de 200 meter vlinderslag voor hem als stayer een bijnum mer en bovendien in een tijd (2.08.93) die ruimschoots boven de limiet (2.05.0) lag maar maandag stapte hij ontgoocheld uit het Amersfoortse Sportfondsenbad. Dat was na de bijkans desastreus verlopen 200 meter vrije slag. Niet zijn sterkste afstand, maar de vele meters achterstand op winnaar René van der Kuil én zijn tijd (1.58.72) leken een indicatie te zijn voor een slechte vorm. Op die afstand werd door de matige prestaties bovendien ook op geen stukken na de richttijd voor de esta fetteploeg benaderd. Henk Elzer man leek mentaal gekwetst na die teleurstelling. Terugkijkend, zegt hij: „Ik had een complete black out. Er ging helemaal niets goed. De ani mo om er nog iets van te maken, had ik niet meer. Als ik een beetje had gevochten, dan was een tweede plaats nog wel mogelijk geweest. Nu dacht ik: barst maar. Een mentale break? Ach, de kwestie was om het op te vangen". Kennelijk is dat dus gebeurd. Het geen niet wegneemt, dat ook Henk Elzerman tot de groep zwemmers behoort, waarvan Bert Sitters heeft gezegd dat de sfeer en motivatie in vergelijking met vorig seizoen min der is. Sitters zei dat overigens na de afknapper op de 200 meter vrije slag en prees de heren daarentegen voor hun werk op de sprint van dinsdag. „Erg positief, een inzet van wel 101%. Henk Elzerman dook als eerste bij de heren onder de limiet Henk Elzerman: „Na Montreal ben ik in de ochtenduren minder gaan trainen, een uur minder. Vorig sei zoen heb ik de studie laten schieten, dit Jaar staat die voorop. Volgens jaar zit ik voor het eindexamen op het Atheneum. Ik trainde met een andere inzet, waar dan nog bij kwam dat ik mijn enkel verstuikte." Hij liep die blessure op in april tij dens een school voetbal tournool Acht dagen kon hij helemaal niet trainen en één maand lang niet vol uit. Die gebrekkige voorbereiding leidde ondermeer tot matige presta ties tijdens internationale wedstrij den in Rotterdam (zeslandenwed- strijd) en Turijn (zevenheuvelstro- fee). Waarna hij in Montreal nog twaalfde werd op de 1500 meter en deel uitmaakte van de 4 maal 200 meter estafetteploeg, die zelfs zesde werd, viel hij nu duidelijk terug. Henk Elzerman zegt: „Montreal was groots, na zoiets komt altijd een terugslag. In mei ben ik pas weer hard gaan trainen, sinds die Ujd heb ik er ook weer plezier in gekregen." Teneinde zijn prestaties nog verder op te voeren „We zijn de laatste jaren sterk vooruit gegaan, maar met een 3.56 op de 400 meter kun Je internationaal pas meetellen," zei hij onlangs heeft Henk Elzerman voorlopig het idee van een Ameri kaanse stage uit zijn hoofd gezet. Broer Hans trainde al eerder gerui me tijd in Amerika, maar heeft toch niet kunnen doorbreken. Henk meent: .Alleen ln het uiterste geval zou ik naar Athene willen gaan, pas wanneer ik hier echter geen mogelijkheden op vooruitgang meer zou zien." daarna kwam Den Haag op dreef, vier doelpunten van Van Leeuwen., één van Schoenmaker en één van Hoekema brachten Den Haag als nog aan de ruime overwinning. PSV RIJSSEL PSV heeft in Rijsse) tijdens een internationaal voetbal toernooi met 2-1 van de Franse club Lens gewonnen. Poortvliet en Lubse scoorden voor PSV, dat in doelman Jan van Beveren de uitblinker had. PSV plaatste zich daardoor voor de finale, die vanavond wordt gespeeld. De andere finalist werd de Franse kampioensclub Nantes door Stand aard Luik na 2-2 en strafschoppen terug te wijzen. Sparta NOORDWIJK Ajax heeft de tra ditionele ontmoeting tegen zaterdag eerste klaase Noordwijk aan de vooravond van de competitie met 6- 1 gewonnen. Trainer Ivic heeft in dit duel, dat door ruim 3500 toeschou wers werd bijgewoond, zijn hele se lectie laten spelen. In de rust (stand 0-4) wisselde hij liefst zeven spelers. Opvallend was dat het centrum van de defensie, bestaande uit Ruud Krol en Pim van Dord, de volle negentig minuten intact hield. Wim Suurbier stond de eerste helft normaal op rechts. Jan E verse op links. De nieuw aangetrokken West duitser Peter Lübsbeke speelde al leen de eerste helft als linker mid denvelder. René Notten, die aan het einde van de competitie tegen Feyenoord zijn enkel brak, kwam de tweede helft ln het veld en toonde zich geheel her steld. Het scoreverloop was: 6. Zuid- ema 0-1, 15. Lerby 0-2, 19. Schoena ker 0-3, 21. Llng 0-4, rust, 48. Bouma 0-5, 67. Bouma 0-6,78. Spaanderman 1-6. BOCHUM Sparta heeft in 8o- chum een oefenwedstrijd tegen VFL Bochum gelijk gespeeld (1-1). Voor 4000 toeschouwerd opende rechts back Bert Jansen in de zevende mi nuut de score: 0-1. Na rust bracht midvoor Japp Kaczor in de 72ste minuut de stand op gelijke voet. MVV MAASTRICHT Eerste divisie club MW heeft in Maastricht voor 1500 toeschouwers een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de eerste klasser bij de amateurs Heer met 4-0 gewonnen. BIJ de rust was de stand 2-0. Het scoreverloop was: 5e minuut Smeets 1-0, 15e Dijkstra 2-0, 77e Smeets 3-0, 83e Smeets 4-0. AMERSFOORT Enith Bri githa heeft op de 100 meter vrije slag de tweede wereld seizoentijd gerealiseerd. Met een fraaie 56,93 nestelde ze zich toch nog op afstand ach ter Barbara Krause, die tij dens de Oostduitse titelstrijd 55,86 zwom. In de finale bleven naast Brigitha ook Annelies Maas (58,52) en de jeugdige Ineke Ran (58,62) onder de li miet van 59 seconden. Maas zal op de EK in Jönköping niet op de 100 meter starten. De startmo gelijkheden voor de Wageningse zijn inmiddels zo gevarieerd, dat ze ge woonweg gedwongen is om enkele nummers te laten vallen. Zo ver scheen ze gisteren niet eens in de finale van dé 200 meter wisselslag, terwijl ze 's ochtends haar eigen nationale record nog met ruim an derhalve seconde scherper had ge steld (2.23,25). In Jönköping valt de 200 meter wisselslag voor de 800 meter vrije slag. op welke afstand ze kansrijk is. DAMES 100M VRUE SLAG: 1 Enith Brigitha (Het Y) 56.93. 2 Annelies Maas (De Rijn) 58.52. 3. Ineke Ran (DJKl 58.62, 4. Berber Kamstra (DZPC) 59.97, 5 Anja vah de Bogaerde (Het Y) 1.00.35, 6. Linda Faber (AZPC) 1.00.49. 200 M WISSELSLAG: 1. WIJda Mazereeuw (West- Friesland) 2.26.21. 2 Adrienne Stetnebach (AVZV) 2.2843, 3 Johanna WIJnands (WZC Rltra.) 2 28.99, 4. AnlU de Groot (Zeemacht) 2.31.55, 5. Ingrid Esser (Zeestr. Pr 2.32 10. 6 Marjan Edlng (P8V). 4 100 M WISSELSLAG ESTAFETTE: 1» Het Y 4 38 31. 2 PSV 4 41.47.3 Dlnkel 4.41.57, 4 ZPA 4 42 20, 5 ZwemlusbH 4 42.24, 6. AZPC 4.42 62 HEBEN. 400 M VRIJE SLAG: 1 Henk Etter man (Zlan VC) 4.00 68. (Ned ree2 Rene van der Kuil (SZCi 4 02 78, 3 Frank van Kesteren (Otters) 4 11 98 (Ned asp. ree 4. Oerard 8mlt (Zwemlust-H) 4 15.68. 5 Richard van Kiooeter (Otters) 4.15.79, 6. Ronald Woutering (Zee macht) 4 18.05. 200 M WISSELSLAG: 1 Fred EefUng (Zwemluat-H) 2.12.25, (Ned ree), 2 Rene van der Kuil (8ZC) 212.27. 3 Albert Boonaua (NZC '21) 2.15.72, 4. BerlU Kaanen IMZPC) 2.16.79, 5. Hans Elzerman (Zlan VC) 2.17.32, fl. Frans DebeU(Yuel) 2.19.65. 4 100 M VRUE SLAG ESTAFETTE: 1 Zlan VC 3 44 «4. 2 HPC 3 46.68, 3. NZC 21 3 4967, 4. Zwemlust-H 3^0 15. SZC 2-50.99, 6 MZPC HAARLEM De tweede wedstrijd, die het nationale honkbalteam in het Pim Mulier-stadion in Haarlem speelde tegen de California Stags, werd een Nederlandse overwinning van 2-0. Pas in de zevende en laatste slagbeurt brak Nederland de score open toen Jim Sieval met twee man uit de bal over het hek joeg en ook Frank van der Rest kon binnen komen. Werpcijfcrs: Nederland: Van Heljnlngen (4 In nings): 3-0-0: Volkerijk (3 Innings): 3-1-2; Een veldfout aan Nederlandse zijde; California Stags:; Blrkenbeuel (7 innings): 7-0-8 geen veld- fouten bij de Stags. Jong Oranje Het Nederlandse jeugdteam is de serie van vijf honkbalwedstrijden tegen Jong Italië met winst begon- nea De Nederlanders wonnen ln Rome met 3-2. In de vierde inning gaf Harm Willems (PSV) Nederland de leiding. In de gelijkmakende slagbeurt kwam Italië door een tweehonkslag op 1-1. In de zesde inning gaf werper Manzini Jong Ita lië de leiding. Hans Lemming (Sparks) haaide de plaat ln de zeven de inning, geholpen door een honk- slag van Ron van Zuillchem (Gi ants). Het beslissende punt kwam in de achtste inning op naam van Sydney Higginson (HCAW). Zijn honkslag werd gevolgd door foutief spel van het Italiaanse veld, een tik van Harm Willems en een honkslag van Thijs Vervaat (Harlem Nicols). LONDEN Tijdens het internatio nale concours hippique op Wembley heeft Nederlands kampioen Johan Heins ook op de derde dag van dit toernooi een concours gewonnen. Met zijn paard Seven Valleys legde hij een parcours van zeven hinder nissen foutloos af ln een tijd van 28 seconden. Tweede werd de West duitser Gerd Wlltfang op Domnltz met een tijd van 29,6 seconden. Het was voor Johan Heins de tweede overwinning ln twee dagen. Dinsdag bleef hij in de barrage een parcours van dertien combinaties foutloos de baas in een tijd van 31,1 seconden. GENEVE/AMSTERDAM - De ze vende partij in de kandidaten match tussen de Rus Boris Spasski en de Hongaar Lajos Portisch is gisteren na 18 zetten remise gegeven. Na het opwindende duel in de zesde partij, waarin Spasski aan een nederlaag moet zijn ontsnapt, is een zeer saaie partij gevolgd. Spasski koos voor een soort CoUe-opstelling en na 18 zetten bood hij remise aan. terwijl alle stukken nog op het bord ston den. Portisch nam het aanbod on middellijk aan. De stand is gelijk. 3'/r3'A Wil; Spasski. Zwart: Portisch. 1.44 Pf6 2. Pf3 t6 3. LgS cS 4. cJ Lel 5. Pd2 cd4x 6. edtx b6 7. c3 Lb7 8. Ld3 d6 f. 0-0 Pbd7 10. Tel (M) 11. a4 a6 12. h3 Tfc8 13. Lf4 Dc7 14. Lh2 Lf8 IS. Pel LdS 16. Pe3 LcG 17. Pd2 g6 18. De2 remise.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11