Ambtenaren nog in juli naar Westraven tussen twee werelden Ontmoeting met de vrolijke dood Kareltje Knetter en de toverbu bbel Hoe verander je ons omroepbestel? door Ton Hydra Dode en zeven gewonden bij autobotsing Guatemala gaat zich meer met problemen jeugd bezighouden 3< DINSDAG 19 JULI 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet TV-COMM ENTAAR Stellingen, waarmee bijvoorbeeld promovendi hun proefschrift opsieren, doen vaak komisch of knullig aan, maar kunnen een kern van waarheid bevatten. Deze beweringen hebben één ding gemeen: zij moeten nog bewezen worden. Zo ook de volgende stelling: .Het huidige omroepbestel werkt de vervlakking In de hand. versnippert creatieve potentie en bezorgt de levensbeschouwelijke omroepen tenslotte de hond In de pot". Het piekeren over de vraag welke veranderingen dienen te worden aangebracht, lijkt meer een zaak te zijn van politici en enkele specialisten dan van de dagelijkse afnemers. Kijkers en luisteraars vormen een zwijgende meerderheid van ettelijke miljoenen. Je hoort ze niet! Bulten de kleine groep van rapporteurs en vragenstellers schijnt het niemand te Interesseren, welke structuren zullen worden bedacht voor het uitzenden van televisie- en radioprogramma's. De neus van de meeste consumenten is niet langer dan het programma voor vanavond. Wij beperken ons meestal tot de constatering dat het aanbod veelbelovend, matig of finaal „pet" is. Daarmee ls voor de grote massa de kous af. Een enkeling wil nog weieens een briefje schrijven naar een of andere omroep en daar zie Je zeer sporadisch lets van terug op een pagina In het programmablad. Er zijn zelfs omroepen die helemaal niets of uitsluitend lovende reacties opnemen. Hoe dan ook, het zet geen zoden aan de dijk. Je kunt net zo goed niet klagen, want er verandert op essentiële punten vrijwel niets. WIJ kennen In Nederland geen instantie die zich onafhankelijk van de programmamakers bezighoudt met klachten uit het publiek. In verscheidene landen is dit wel het geval. Engeland bijvoorbeeld kent de BBC Governors, wier onpartijdigheid niet In twijfel wordt ASTERIX EN CLEOPATRA getrokken. Zweden heeft een raad van zeven prominente figuren die een onkreukbare schakel vormen tussen omroep en burgerij. Ook Denemarken, Nieuw-Zeeland, Oostenrijk en Frankrijk hebben klachtencommissies. Dergelijke colleges van toeziende voogden veranderen echter niets aan de grote lijnen van het omroepbestel. Daarvoor ls meer nodig en dat beweegt zich hoofdzakelijk op regeringsniveau. Minister van Doorn liet dit met de regelmaat van de klok merken. Ziet u dit nu niet als een persoonlijke hobby van de demissionaire bewindsman. In alle ontwikkelde landen, waar de televisie weinig of geen groeimogelijkheden meer heeft, wordt de overheid mede door mentaliteitsveranderingen gedwongen om de regels met betrekking tot het machtigste communicatiemiddel te herzien. Een zogeheten 'ideale toestand' kan natuurlijk iedereen overeenkomstig zijn eigen aard in een handomdraai bedenken. Het wordt evenwel moeilijker wanneer Je met meer mensen en stromingen rekening dient te houden. Dan moet hjet ideaal worden opgeofferd aan wat praktisch haalbaar ls. En dit ls weer een kwestie van politieke neuzen tellen. Met dat al weten wij nog altijd niet wat de Nederlandse kijkers eigenlijk willen. Wensen zij de omroepen te ontheffen van de verplichting om een totaalprogramma te maken en te bevrijden van het dwangbuis dat "kijkcijfer" heet? Moet daarvoor een derde net komen, waar alle Colombo's, Kojaks, Baretta's en Canons en alle kleurloze shows verenigd worden? Krijgen wij daardoor ecvht meer te zien van het levensbeschouwelijke gezicht van de omroepen of werken we slechts mee aan totale verduistering ervan omdat de grote horde alleen maar het derde net van de vrijblijvendheid zal volgen? Shakespeare zei het al: Het gaat om het zijn of niet zijn. Maar, wie bepaalt dat? DE KRO zendt vanavond (Ne derland 1, 19.SS uur) het speel filmdebuut van Juan Bunuel, zoon van de bekende Spaanse cineast Luis Bunuel. „Ont moeting met de vrolijke dood" gaat over een familie, die aller lei vreemde dingen meemaakt in een afgelegen huis. Zo vreemd selfs, dat men op een bepaald moment besluit het oord te verlaten. Een vriend van de familie, die daarna het huis betrekt maakt heel wat erger dingen mee. Op de foto Fran^oise Fabian en Jean Marc Bory, die de ouders spelen. UTRECHT (ANP) Het ministerie van landbouw verwacht dat op 28 Juli een begin kan worden gemaakt met de verhuizing van 450 ambtenaren van staatsbosbeheer en de cultuurtechnische dienst naar het veelomstreden kantoorgebouw Westraven in Utrecht. Dit ls gistermiddag meegedeeld na afloop van een vergadering van de bijzondere commissie van overleg voor het ministerie van landbouw en visserij over het rapport van TNO over de veiligheid van bet gebouw. Formeel moet minister Van der Stee de beslissing tot de verhuizing nog nemen. HIJ vertoeft op het ogenblik in BrusseL Het kantoorgebouw beeft ongeveer een jaar leeggestaan omdat de dui- Mflfltrpfrplpn zend ambtenaren voor wie het was bestemd weigerden er ln te trekken. Ze vonden de situatie te gevaarlijk. Het gebouw ligt tussen het drukbe varen Amsterdam-Rijnkanaal en een park van olietanks, vlakbij het verkeersknooppunt Ouderijn. Wel hebben vijfhonderd ambtenaren van Rijkswaterstaat de onderste verdie pingen betrokken. Hun collega's van de landbouwdlen- sten bleven weigeren, ondanks het begin deze maand verschenen TNO- rapport waarin werd geconcludeerd, dat er vanuit veiligheidsoverwegin gen geen bezwaren meer behoefden te bestaan tegen het in gebruik ne men van de hogere verdiepingen. De ambtenaren wilden zwart op wit ga ranties voor het nakomen van de veillgheidsvoorschrif ten. DRACHTEN (ANP) - De 56-jarige mevrouw de Vries-van Dijk uit Hee- enveen is gisteren op slag gedood bij een verkeersongeluk ln Drachten. De auto waarin zij zat, botste tegen een bestelwagen die op de verkeerde weghelft was geraakt. Haar echtgenoot ls ernstig gewond overgebracht naar het Academische Ziekenhuis Ln Groningen. Tijdens het overleg in Den Haag is gisteren vastgesteld, dat de door de dienstcommissies van Staatsbosbe heer en de cultuurtechnische dienst gevraagde veiligheidsmaatregelen zijn verwezenlijkt. Ten aanzien van de gevraagde garanties deelde secre taris-generaal mr O. van Setten mee, dat de oliemaatschappij Calpam schriftelijk heeft verzekerd dat de directeur van de Rijksgebouwen dienst ruimschoots van tevoren te horen krijgt als de tanks van Calpam zouden worden bestemd voor opslag van benzine. Dat is overigens niet de bedoeling. Er kunnen dan ln onder ling overleg aanvullende veiligheids voorzieningen worden getroffen. De daaraan verbonden kosten komen voor rekening van de overheid. Alle veiligheidsmaatregelen die TNO noodzakelijk acht zullen wor den uitgevoerd. Aan de beheerscom missie Westraven zal worden ge vraagd, een subcommissie voor de veiligheid ln te stellen die moet con troleren of de veiligheidsvoorschrif ten worden nageleefd. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De regering van Guatemala heeft het Jaar 1977 uitge roepen tot het jaar van de jeugd, zo zei gisteren de ambassadeur van Guatemala, dr Gustavo a Lopez Sandoval in Rotterdam. De heer Lo pez Sandoval was daar om bij de opening van Jeugdland in het Ahoy- complex de eerste steen te leggen voor een miniatuur kindertehuis. Het jeugdlandtehuis is een model van het weeshuis dat met Rotter dams geld wordt neergezet in Qua- zaltanango (Guatemala). Volgens de ambassadeur heeft de regering van zijn land een reeks initiatieven ge nomen om de problemen waarmee de Jeugd van dat land te kampen heeft het hoofd te bieden. Belangrijke onderdelen van de rege ringsplannen zijn de bouw van het kinderziekenhuis, de aanpassing van de jeugdwetgeving en de organi satie van een mini-olympiade in het najaar. Ook zal getracht worden so ciale werkplaatsen in te richten waar geestelijk en/of gehandicapte kinderen een beroep kan worden geleerd. Volgens de heer Lopez San doval heeft zijn regering het jeugd probleem tot hoogste prioriteit uit geroepen. Om de Jeugdwetgeving aan te passen kondigde de ambassa deur een bijeenkomst aan met alle kinder-rechters in zijn land. In no vember tenslotte wordt er een Uni- cef-vergadering in Guatemala be legd waar de problemen van de jeugd tot zes jaar worden be sproken. Hoofd-wethouder T. Harteveld van Utrecht heeft met ingang van 1 ok tober de functie van hoofd van de afdeling relaties met ontwikkelings landen aanvaard bij de Internatio nal Union of Local Authorities (TULA) in den Haag. Harteveld (53) werd in 1962 wethouder van Utrcht. Bromfietsers omgekomen BARNEVELD/RAALTE (ANP) De achttienjarige jongen F. A. Mo- hede uit Bameveld is in Voorthulzen 'met zijn bromfiets tegen een vracht auto gebotst en omgekomen. De eveneens achttienjarige O. J. H. Grootewolthaar uit Deventer reed op de weg Raalte-Deventer met zijn bromfiets in een bocht rechtdoor, botste tegen een boom en kwam om het leven. De Frans/Italiaanse speel film Ontmoeting met de vrolijke dood van Jean Bunuel (zoon van Luis) is een soort griezel verhaal met surrealistische en paranormale elementen. Ned. 1/19.55 In Televizier Magazine een eigen reportage over de kracht proef tussen de Britse vakbon - den en het bedrijf Grundwick, waar al elf maanden lang hon - derden politiemensen in touw zijn om werkwilligen te be schermen. Tevens komt de ka binetsformatie aan de orde. Ned. 2/21.15 C In samenwerking met RM Productions brengt de KRO naïeve schilders uit West -Duits land op het schenn. NED. 2/21.50 Michel Legrand speelt en di rigeert eigen composities. Hilv. 1/18.55 Christian Ziewers film Der afregte Gang gaat over moeilijk heden die in de persoonlijke sfeer kunnen ontstaan wanneer voor een eerlijke zaak stakende arbeiders merken dat hun direc tie van toegeven niet wil weten. Duitsl. 1/22.00 Radio vandaag DINSDAG 1» JULI 1977 HILVERSUM I. (29» ra en FM-fcaoalea). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) AVRO-klok gr pL (7.30 Nieuws 7.4I-7.5S AVRO'» Radio journaal) 8 30 Nieuws 8M Gymnastiek voor de huisvrouw. 8 45 De Groenteman. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klassieke mu ziek NOS: 9 30 Spiegel van België AVRO: vitaminen. (10.30 Nieuws. 1013-1035 AVRO's Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom .waalf Een uur allerlei voor iedereen. 12J25 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12J0 Nieuws. 12.41 Radiojournaal 1199 Knip perlicht, verkeersmagazine. 12.25 Beur splein 5 1330 "n Middagje AVRO: Muziek, informatie en service (15.30 Nieuws. 15.33 AVRO's Radiojournaal). 17.00 De Heilige Strozak, stripverhaal, deel 4 OVERHEIDS VOORLICHTING 17.20 Staatsrechtelijke alternatieven voor de Nederlandse Antillen. 17.30 Nieuws. 17.32 AVRO's Radiojournaal. 17.45 Toppers van toen (gr.pl.) 18.19 (S) The StarlanU Vocal Band (gr.pl). 18.30 Nieuws. 18.41 Per Saldo: zakelijke bespiegelingen. 18.55 (S) Michel Legrand speelt en dirigeert eigen composities. NOS: 19.15 (S) Accoord: internationale koortang AVRO: 2000 (S) Hoogtepunten uit operettes, (gr.pl.) 21.15 De avonturen van de gezusters Wiedemeyer. radiostrip, deel 8. 21.35 (S) Pim Jacobs' Platenscala. 22.30 Nieuws. 22.40 AVRO's Radiojournaal. 22.95 (S) Serenade in blue. 23.55 -24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 en FM-kaaalen). KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek- 7.20 Het levende woord. 7.25 Badinerie. 7.54 Oveweging. 8.00 Nieuws. 8.11 Echo. 8.30 Aubade: klassieke kamermuziek. 9.30 Scheepspraat 9.35 Waterstanden. 9.40 In terval. 10.30 Muziek die niet oud wordt: verzoekplaten voor oudere mensen. (11.00 Nieuws.) 11.30 Ouder worden we allemaal. 1100 Zomer TI. OVERHEIDSVOORLICH TING.: 12.49 Uitzending voor de landbouw. 13.00 Nieuws. 13.11 Echo magazine. 13.20 Op Vleugels, pianomuziek. 13.40 Een mens als jij, gesprek. 14.00 Uit het Operette- en Musi calalbum. 16.00 Nieuws. 16.03 Muzikaal spreekuur. NOS: 17.00 Het zal mijn tijd wel duren: programma over milieu- en grond- stoffenaangelegcnheden. 17.20 (S) Euro- light 17.40 Informatie uit de regio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. KRO: 18.11 Echo. 18.30 (S) Metropole orkest. 19.00 (S) Bel Canto op de zomeravond. 19.30 Soms heeft het licht een andere kleur mensen en hun dierbare momenten. 20.00 Nieuws. 20 05 Overweging. 20.15 (S) Holland Festival 1977: Cathy Berberian met pianobegeleiding. 21.40 Theater: Rijn pro menade, hoorspel NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, waarin om 23.05 Actualitei- tenoverzicht; 23.10 De krant van morgen; 23.20 Den Haag vandaag en 23.52 Yoga. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalenk VARA: (7.00-8.00 (S) Dingen van de dag.). (tussen 7.00 en 18.00 uur wordt om de twee uur rechtstreeks verslag gedaan van VA- RA's voettocht) 7.02 (S) Gesodemeurders, 9.03 Pop-op-drie (NOS: 10.03 Voorbeschou wing Tour de France). 11.03 (S) LP Top 20 en de Tip LP. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje. NOS: 14.03 (S) Radio Tour de France (18.03 De vacaturebank). VARA: 19.02 (S) Popre- constructie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Popdonder muziek en informatie met reportage VARA' voettocht 23.02 (S) Wach ten op middernacht 00.02 (S) Nacht drie- draal 02.02 (S) Peter Holland. 05.02-07.00 (S) Truck. HILVERSUM IV (FM-kanalen) TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio: kamer- en or kestmuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 Aktua-klank- beeld. 9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte „klassieke tien". 13.30 (S) Koren en korpsen. 14.00. Mieuws. 14.02 (S) Om het boek. 14.30 (S) Guitariteiten. 15.00-17.00 (S) Belcantorium. 14.06 Een wereld vol tnjes, goocheltrucs 9 14.30 Wonderland ««tra popmuziek 15.00 Brand" leugdfim 16.45 NOS Fabeftjeskrart 14 00VARA Cnapi Chapo. kaderprogramma 19.05 KRO KRO's wmkfcircua 19.55 Ontmoeting met de vrolijke dood. apeeiMm 21J5 NOS: Journaal 22.35 NOS Toor de France NEDERLAND 16.00 NOS. Tour de France en N.K. zwemmen 10-55 Journaal 19M AVRO: AVRO's toppop presenteert de nationale hitparade 20.00 NOS: Journaal 20.25 AVRO. GeminMnan, tv-serie 21.15Tetevizier Magazine 21.65 Colombo, detective-serie 23.05 NOS Journaal 79: „Inderdaad, meneer de Ameri kaander," zei Sjokolal Marsepynski, de grote dictator van het onoverwin nelijke Barreberië. „u moet het op nemen tegen een onzer krielekipjes. Dat doen we namelijk altijd, als we tegen jullie gaan hardlopen of bok sen. of zo. Dan laten we kindertjes komen, want we weten het maar &1 te goed: tegen de volwassen Barre- beriërs kan niemand ter wereld iets beginnen. Vandaar dit krlelekippie, begrijpt u? De luitenant Hendrik Haveizak zal u nu naar de sport school van het leger geleiden. Daar ln de gymzaal en ln het bijbehoren de stadion kunnen Jullie eikaars krachten dan even aftasten. Voor een Inleidend proefje lijkt me dat wel voldoende." Sjokolai drukte op een knop en even later stond de luitenant H. Haverzak al stram salu erend voor de dictator. In deze luite nant herkennen wij natuurlijk on middellijk de grootneuzige officier, die bij de buitendeur op wacht had gestaan. „Breng deze lieden naar de sportzaal van het leger, Haveizak," gelastte de dictator. „Laat ze zo'n beetje knoeien en kijk wat ze waard zijn. Als het wat is maak er dan een spontane volksbeweging van en vul de tribunes met gil groepen van de jeugdbeweging. Begrepen?" De luitenant zei, dat-ie het begrepen had en nam zijn twee gasten mee door een prachtige, marmeren gang. FERD'NAND „Zijn ze het paleis aan het ve wen?" vroeg Kareltje Knettera „Ik zag straks zoveel latwe^ balken en planken. Het leek r de boel in de steigers stond." luitenant Haverzak slaakte eei'- bitterde zucht. „Wat je gezien o was slechts décor," zei hij. „Lat en gips, linnen en verf. Van lijkt het héél wat. Maar als éénmaal achter gekeken hebt zie je dat alles slechts thear Niks als theater. Daar houden volk hier zoet mee. En je mai< weten, hoor. In de winkels ist, niks te koop, de ondergrondse, niet, en in de hele stad is maf fatsoenlijke auto te vinden." - 38 - De gedachte aan het ge zicht, dat Aubrey zou opzetten bij het horen van deze boodschap, be zorgde haar het enige vrolijke ogen blik op deze eindeloze avond. Kort daarna hoorde zij Pauls voetstap-, pen en het gerinkel van serviesgoed; mevrouw Handcock bracht hem een koud souper. „Zou ik naar beneden gaan of wachten tot hij boven komt? Als mevrouw Handcock hem verteld heeft, dat ik hoofdpijn heb, sluipt hij onhoorbaar binnen om mij niet te storen. Nu, dan ziet hij me wel, en ik moet hem alles vertellen, voor de moed me ontzinkt. Ik weet dat het levensgevaarlijk ls, maar ik word doodziek van die situatie sinds Ikey's huwelijk. Hij wordt natuur lijk woedend en zal denken, dat ik me net zo ga aanstellen als Grace. Maar dat moet dan maar, want alles is beter dan dit. Wij hadden een goed huwelijk en het zal niet aan mij liggen, als wij dat niet weer krijgen". Zij kleedde zich uit, terwijl zij op hem wachtte. Zij trok haar gewone nachtjapon aan, want dit was geen tijd voor kant en linten. Toen zij de nachtjapon uit de kast wilde nemen, zag zij de afgedankte rijkleren van Simon. Er lag een zweepje bij; zij pakte het op, denkend aan de verha len over de manier waarop de Goli ath van Bideford de meisjes Potter met een zweep tot rede had ge bracht, telkens als zij probeerden hem te bedriegen. „Ik zou het hem niet kwalijk nemen, als Paul dat ook deed, want ik ben geen haar beter dan cis of Vi". Die gedachte maakte haar nog neerslachtiger, want haar leven lang had zij vol minachting neergezien op de meisjes Potter. Hij liet haar niet lang wachten. Zij hoorde hoe hij mevrouw Handcock goedennacht wenste en naar boven kwam. Hij keek verbaasd, toen hij haar zag zitten bij de brandende lamp. ,Jk heb geen hoofdpijn, Paul", zei zij, „maar ik ben vroeg naar boven gegaan, omdat lk Je iets belangrijks moet vertellen". Hij leek niet erg verbaasd over deze ongewone begroeting; hij kuste haar vluchtig op haar voorhoofd: „Je ziet een beetje bleek, is er iets verve lends gebeurd?" Zij zei met een vastberadenheid, die haar zelf verbaasde: „Ja, Paul, er ls veel gebeurd en het ls vervelend, maar het had nog veel erger kunnen zijn". Hij ging op de rechte stoel tegenover haar zitten en strekte zijn lange be nen naar het vuur. Zij dacht, dat hij er veel opgewekter en meer ontspan nen uitzag dan sinds lang. „Vooruit dan maar," zei hij, „als het zo belangrijk is, kan mijn belangrij ke nieuws wachten". Zij schrok van die woorden: „Je hebt je toch niet als vrijwilliger aangemeld?" Daarop begon hij harder te lachten dan hij ooit sinds het uitbreken van de oor log had gedaan. „Nee, dat heb ik niet gedaan, ik betwijfel trouwens sterk of zij me zouden hebben genomen. Ik heb al leen maar onze bossen gered, al thans voorlopig." „Daar ben ik blij om," zei zij lang zaam, „en ik begrijp dat jij het ook bent." En toen na enige aaizeling: „Ik heb me schandelijk gedragen tegenover jou en nog wel op twee manieren. Ik heb me erg ongelukkig gevoeld over wat er de laatste tijd gebeurd is en dat is dan ook enige verontschuldiging." Hij scheen nog altijd niet erg ves rust, hoewel hij iets strakker r „Waar wil je in vredesnaam Vooruit, zeg het maar ronduit, veel eenvoudiger en ik ben er van, dat het niet half zo erg is j> denkt. Op welke manier heb schandelijk gedragen?" Met een vuurrode kleur zei zij' heb stevig geflirt met Aubrey I Phelps uit het kamp. Op mijn w van eer, het is alleen maar fl geweest, maar het had heel gei kelijk verder kunnen gaan, a vanmiddag niet ineens tot b ning was gekomen." „Hoe komt het, dat dit net van dag is gebeurd?" vroeg hij zo v delijk, dat zij erdoor van haar werd gebracht. Zij begon te st ren, haar wangen werden nog r< „Ik nou ja ik ben je achl gegaan naar het huisje van I Potter, Hazel Palfrey. Ik zag d naar binnen ging, net toen ik Snowdrop langs reed." „Dat weet ik," zei hij grinnikend heb je gezien en vroeg me af vi van plan was. Waarom heb je geroepen?" Even was zij sprakeloos: „Heb gezien? Wist je al die tijd, d Ikey's brief zat voor te lezen, c er was?" Wordt verr Horizontaal. 1. herdersspel, 2. loflied - buitenhaven - kippenloop, 3. deug niet - werpanker, 4. baan voor bal spel - rivier ln Engeland - vreemde munt, 5. einde - een zekere - gewicht (afk.), 6. vogeleigenschap - anker plaats - ogenblik, 7. pers. voor- naamw. - deel van een boom - touw, 8. zoutziederij - papegaai - voeg woord, 9. boek met kaarten - uniek. Verticaal. 1. wijnsoort - heideplantje, 2. bloedhuis - luim - ex tempore (afk.), 3. zware zoete wijn - vaarwel - achting, 4. pas - evenredig deel, 5. gekheid - eikenschors - spil van een wiel, 6. oorzaak - vervelend wezen, 7. voertuig - schoorsteenzwart - voor zetsel, 8. ladder - ingedikt vruchte- nat, 9. larve van de meikever. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. legio, 4. nevel, 8. os, 10. na, 12. 1 2 3 4 6 7 8 2 3 e 2 4 f S b s 7 8 i 9 aai, 15. Demer, 17. nader, 19. sl tot, 22. els, 23. mirre, 24. ego, 21 27. ets, 29. menie, 30. genet, 3: 33. e.k., 37. de, 38, radar, 39. Vert. 1. loods, 2. es, 3. ik, 5. eb, 6^ 7. laars, 9. ga, 11. oma, 12. artiki intrige, 14. Ede, 16. etage, 18. fa 21. ore, 24. emmer, 25. ons, 27.» 28, steen. 32. eg, 34. ka, 35 ra. 3C 37. Dr. b

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4