Niet piekeren maar puzzelen S medewerker Therapieleid(st)er Weekendpnml hernesseroord MAATSCHAPPEU WERKERS (m/v) 605e Opgave Ladderwedstrijd Internationale Families Nieuwe boeken 24 49 14 25 8 420 210 W 392 144 20 252 243 54 280 18 FUNKTIONARIS/ESSE (part-time) DTL DE HARTENBERG - EDE "L EEN GROEPSLEIDER Jongenshuis "HOENDERLOO' te HOENDERLOO. (Gld.) HOOFDLEIDER leidster morogoro women's training centre ZATERDAG 16 JULI 1977 TROUW/KWARTET Er zijn puzzels, die lang geleden ont worpen zijn en dan steeds weer wor den „overgenomen", van blad tot blad en van land tot land. De eerste van de drie volgende opgaven stamt van vóór 1900, de tweede van vóór 1850. ZIJ werden nog onlangs, samen met de derde, gepubliceerd in een Amerikaans tijdschrift In de eerste komen gegevens voor waarvan ik meende, dat dit type nog geen 60 jaar oud was. Wellicht is het dus een eersteling. De heer de Vries is 1 Jaar ouder dan zijn echtgenote. De leeftijd van de dochter van hun oudste zoon plus de leeftijd van hun tweede zoon is gelijk aan éénvierde van het aantal Jaren van de moeder van de heer de Vries, terwijl de leeftijd van de vader van mevrouw de Vries driemaal het aan tal Jaren telt van de genoemde oud ste zoon. Het produkt van de leeftij den van de drie zoons bedraagt 1400, en de Jongste (derde) zoon is Jonger dan het enige kleinkind van het echtpaar de Vries. Zou ik nu de leef tijd van de heer de Vries vermelden, dan zoudt u er nóg niet in slagen, de leeftijden van de zoons te bepalen, ook al zoudt u weten, dat hun leeftij den samen één Jaar meer zijn dan de leeftijd van mevrouw de Vries. Deze moeilijkheid zoudt u slechts kunnen oplossen als ik u de leeftijd van het enige kleinkind zou vertellen. Hoe oud zijn de genoemde leden van de familie? n Karei en zijn blonde vrouw hadden onlangs vijf echtparen op bezoek. Lucy's enige broer Dirk verscheen het eerste, terwijl Karen en haar man het laatst kwamen. Frits heeft blauwe ogen, maar Karen's man bruine en Hetty's man grijze. Hetty zelf heeft buin haar, terwijl Lucy, Janny en Ina rood haar bezitten. Karen's man en Alwtn zijn Identieke tweelingen. Janny is niet met een identieke tweeling getrouwd. Ina niet met Dirk, Kajen's enige zuster niet met Alwln of Dirk, en Hetty's enige zuster Karen hlet met Karei of Eddy. Dirk's enige zuster is^zes maanden geleden getrouwd, terwijl Alwln en zijn vrouw over zes móanden hun koperen huwelijksfeest teren. Oplossingen uiterlijk 13 augustus (vakantiegangers krijgen demen tie!) zenden aan mr. Q. van Vorden, Postbus 58, Eerbeek. Op briefkaart of briefomslag zetten: „Niet Pieke ren maar Puzzelen 605" en in uw schrijven uw volledige naam en adres vermelden. Wijzigingen in naam en/of adres uitdrukkelijk opgeven. Niet slechts uw oplossingen, ook uw min of meer buitensporige commen taren, min of meer bijtende kritiek, eigen puzzelvondsten en olijke leut zijn hartelijk welkom. Heeft u vra gen (bijvoorbeeld in verband met uw ladderstand): een nog ongedacht onverhoogd zegeltje van 55 cent (te geef. zegt tante Pos) noopt mij tot antwoorden MR. G. VAN VORDEN I vriendin Frits' vrouw was een scl van Janny en Gerry. Tijdens het bezoek zat Eddy meer dan twee uur te praten met Gerry en haar man. Helaas ontstond ruzie tussen Ferdinand en zijn vrouw enerzijds en Ina en haar man ander zijds, maar gelukkig werd deze op bevredigende wijze gesust. Halfweg de avond vertrokken Bart en zijn vrouw, terwijl Lucy en haar man als laats ten de gastvrije wo ning verlieten. Wie waren met wie getrouwd? m Vier heren, genaamd Noord. Zuid, Oost en West, In een of andere volg orde advocaat, bankier, cargadoor en dokter, speelden bridge. Geen der heren zat echter op de plaats, die met zijn naam overeenkwam. De partner van de bankier was de heer Noord. De heer West had de carga door aan zijn linkerhand, de advo caat de heer Oost aan zijn rechter hand. De heer Zuid zat op de noord plaats. Op welke plaatsen zaten de vier heren en wat waren hun beroepen? De Juiste oplossingen worden be loond met: 4 punten voor 1,3 voor n en 1 voor m. De punten zijn be stemd voor onze doorlopende lad derwedstrijd en zij blijven steeds geldig! Iedereen kan er aan mee doen en krijgt een kaart waarop haar o! zijn punten worden opgete kend. Zendt u meermalen in, al dan niet met tussenpozen, dan stijgt uw puntentotaal bij tedere Inzending en ten slotte wordt dit totaal hoger dan dat van de andere ladderatleten. Dan krijgt u de ladderprljs en start weer met nul punten onderaan de ladder. Wilt u voor dit complex van puzzels een waarderingscijfer geven (1 als laagste en 10 als hoogste waarde ring)? Veldheerschap op 64 velden, door prof. dr. Max Eu we. Uitg. Elsevier te Amsterdam. 168 bli. Prijs 24,50. In dit boek schetst prof. Euwe aan de hand van opvattingen en presta ties van de grootste spelers uit de opeenvolgende tijdvakken van de schaakgeschiedenis, de ontwikke ling van de strategische denkbeel den. Niet om een bijdrage te leveren tot een onderzoek naar de histori sche ontwikkeling van het schaken, maar veeleer om het schaakdenken in de verschillende perioden te ana lyseren en aldus de weg te wijzen naar een beter inzicht in de strate gie. „Veldheerschap op 64 velden" is een bijgewerkte uitgave van het in 1966 bij Van Goor verschenen gelijk namige boek. Toegevoegd werden de hoofdstukken over Fisher en Karpov en over schaken roet de computer. De vier windstrekeiijke heren halfweg de eerste robber en halfweg de vooraad lafenis Rekenpuzzel De werkwijze Is als volgt: in de lege vakjes kunnen cijfers worden Inge vuld, die, met elkaar vermenigvul digd, als produkt het getal geven, dat voor de horizontale en verticale vakjes is vermeld. Bij getallen met een plus moeten de cijfers opgeteld worden. Bij getallen, gescheiden door een streep, geldt het bovenste voor de horizontale en het onderste voor de verticale vakjes. Oplossing per briefkaart t/m woens dag a.s. zenden naar Trouw/Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Linksboven vermelden: weekendpuzzel. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. os, 3. Lena, 7. gist, 10. opa, 12. kasteel, 15. rage, 17. ree, 18. ar, 19. tik, 20. nep, 22. lam, 23. Leo, 24. A.P. 26. rekel, 28. el, 29. kaam, 31. lente, 33. de, 34. sen, 36. es, 37. merel, 40. eelt, 42. in, 43. varia, 45. ka, 46. end, 47. mes, 48. alk, 50. alt, 51. ar, 53. ora, 55. slem, 57. parmant, 60. are, 61. mare, 62. peen, 63. Ne. Vert. 1. oor, 2. spatel, 4. e.k. 5. nar, 6. Asen, 7. ge, 8. lep, 9. s.l. 11. agio, 13. teer, 14. arm, 16. e.k, 18. aalt, 21. pel. 22. lens, 23. leem, 24. Aa, 25. pas, 27. keet, 29. keer, 30. mee, 32. eend, 33. dras, 35. nek, 38. ever, 39. Lia, 41. la, 42. intern, 44. alom, 36. Eila, 47. mat, 49. krap, 50. as, 52. dar, 54. Ane, 56. mee, 57. pa, 58. re, 59. te. De prijswinnaars zijn: de heer E. Storm, Strandweg 3, Monster; me vrouw van de Drift-Hattink, Bredero- straat 40, Zwolle; de heer J. R. Folke- ringa, Hertestraat 21, Utrecht. 12100 t>3 de UTRECHTSE- EN NOORDHOUANDSE CHRISTELIJKE PLATTELANDS JONGEREN ORGANISATIES vragen per 01-09r77 een wij verwachten dat hij/zij - belangstelling heeft voor en ervaring heeft in het jongerenwerk met enthousiasme i.s.m. vrijwilligers de begeleiding en vorming van (kader-I groepen in de provincies op zich neemt geïnteresseerd is in en bekend is met het platteland en zijn bevolking beschikt over goede kontaktuele eigenschappen over redaktionele vaardigheden beschikt vanuit het christen-zijn een bijdrage levert aan het oekomenisch karakter van onze or ganisaties - ongeveer 25 jaar is wij omschrijven zijn/haar taak als volgt: in samenwerking met de huidige funktionaris stimuleren en begeleiden van het agrarisch jongerenwerk begeleiden van het (algemene) kaderwerk verrichten van beleidsvoorbereidend werk en het mede uitvoeren van bestuursbeslui ten - het verrichten van uit de aard van het werk voortkomende administratieve werkzaam heden wij bieden een salaris overeenkomstig de richtlijnen van C.R.M. deze 7/10 part-time funktie kan mogelijk uitgroeien tot full-time. voor nadere informatie kan vanaf 21/07 tussen 18.00 en 19.00 uur kontakt opgenomen worden met Gert Ton, tel. 03489-223. sollicitaties vóór 30 juli a.s. richten aan de Provinciale Besturen van de Utrechtse- en Noordhollandse C.P.J., Zuiderhoutlaan 12, Haarlem. Christelijk Centrum voor Geestelijk Gehandicapten Apeldoornseweg 60, Ede. De Hartenberg is een woon- en werkgemeenschap waar momenteel 360 geestelijk gehandicapten van verschillende leeftijden worden verzorgd en begeleid. Wegens vertrek van de huidige medewerker zoeken wij op korte termijn een in het dagactiviteitencentrum In het dagactiviteitencentrum wordt de opvang van 100 pupillen verzorgd. Deze opvang varieert van het aanbieden van bezigheden op speigebied tot bezigheden met een arbeidskarakter. In totaal zijn er 8 groepen. De groep waarvoor een nieuwe medewerker wordt gevraagd bestaat uit ongeveer 15 pupillen, tussen 20 en 40 jaar. Eenvoudige industriële arbeid wordt in deze groep afgewisseld door spel- en motorische activiteiten en handenarbeid. Van de nieuwe medewerker verwachten wij: - dat hij bereid is zich spontaan en enthousiast voor zijn groep en voor het geheel van het dagactiviteitencentrum in te zetten. Ervaring op het gebied van de zwakzinnigenzorg strekt tot aanbeveling. dat hij MAVO of gelijkwaardige vooropleiding heeft, bij voorkeur aangevuld door een voortgezette opleiding als MAT of Z. dat hij tussen 20 en 30 jaar oud is. dat hij een christelijke levensovertuiging bezit. Inlichtingen over deze functie kunnen op werkdagen - tussen 8.30 uur en 12.30 uur worden ingewonnen bij de heer D. S. Dijkman, hoofd van het dagactiviteitencentrum, telefoon (08382) 441, toestel 333. Schriftelijke sollicitatie te richten aan de Algemeen Directeur, Postbus 75, Ede. De stichting Gemiva dl* zich bezig houdt mei verpleging, verzorging, opvoeding en behande ling van geestelllk gehandicapten In de provincie Zuid-Holland Zoekt voor haar gezins vervangend tehuis voor 25 geestelijk gehandicapte mannen en vrouwen van 18 Jaar en ouder „De Hooghe Dijck", Thorbeckelaan 69" te Sliedrecht van minimaal 20 jaar en In het bezit van één der volgende diploma's: O.P.M. M.B.O.-I.W. Z.-oplelding kinderbescherming A en B Gedacht wordt aan een energieke en enthousiaste jongeman met grote affiniteit voor de zwakzinnigenzorg, die bereid is om In teamver band samen te werken en mee te denken. Salariëring geschiedt volgens de richtlijnen van het ministerie van C.R.M. Inlichtingen over deze functie worden gaarne verstrekt door de heer Aad van Bloois, tel. 01840-5976. Sollicitaties te richten aan de directie van de Stichting Gemiva, van Umburg Stfrumstraat 10" te Gouda, tel. 01820-16433. middelharnis ried. hervormd centrum voor geestelijk gehandicapten Hernesseroord, een inrichting voor de begeleiding en behandeling van zwakzinnigen, vraagt voor haar arbeids- en kreativiteitscentrum een voor de afdeling weven, knopen en spinnen. Onze gedachten gaan uit naar iemand met een opleiding op het gebied van kreatieve handvaardigheid, die tevens ervaring heeft op het gebied van de zwakzinnigenzorg. Wij bieden een aantrekkelijke funktie met ruime mogelijkheden tot het ontplooien van eigen initiatieven. Salaris nader overeen te komen; secundaire arbeidsvoorwaarden volgens de C.A.O. voor het ziekenhuiswezen. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de geneesheer-direkteur p/a Hernesseroord, Postbus 16, Middelharnis, tel. 01870-3888. ti U hoenderloo Een onzer hoofdleiders zal binnenkort een direktle-funktie elders gaan vervullen. In verband hiermede zoeken wij t.b.v. ons orthopedagogisch instituut van protestants Christelijke signatuur voor moeilijk opvoedbare jongens een De hoofdleider van het Jongenshuls "Hoenderloo" Is verantwoordelijk voor het richting geven aan en het uitvoeren van het beleid binnen zijn unit hetwelk gericht is op een verantwoord pedagogisch funktioneren van de groepen binnen de unit. Funktla-sisen: Ervaring in het werken met groepen en leiding geven. Opleiding H.B.O.-i.w. Goed organisatie-vermogen. Goede kontaktuele eigenschappen. - Positief christelijke levenshouding. Minimum leeftijd 28 jaar. Taken: Bijdrage leveren aan het algemeen beleid Mede formuleren van behandelingsplannen. Samen met groepsleiding uitvoering geven aan de behandeling binnen de leefgroep. - Stimuleren en coördineren van het werk van de groepsteams. het geven van werkbegeleiding aan de groepsleiding, zowel Individueel als in teamverband. Bevorderen van de samenwerking binnen de teams en afstemming van de verschilende disciplines op elkaar. Het salaris bedraagt volgens de geldende regeling te hoogste 3553,57 bruto per maand exl. onregelmatigheidstoeslag en vakantie-toelage. Inschaling op basis van leeftijd en ervaring. Direkte opname in een welvaartsvast pensioen. Een psychologisch onderzoek kan tot de selectie-procedure behoren. Een dienstwoning is beschikbaar. Brieven richten aan de direktie van het Jongenshuis Nadere telefonisch informatie is mogelijk: 05768 - 341. DIENST OVER GRENZEN bemiddelingsorgaan van Zending en Werety diakonaat zoekt voor uitzending naar Tanz# Dit cursuscentrum voor vrouwen is een prf van de Tanzaniaanse Raad van Kei passend in het ontwikkelingsbeleid vari Tanzaniaanse regering. Men beoogt cursussen aan groepen vai vrouwen in huishoudkunde, voedingsL kinderverzorging en godsdienstige vorming[ Taak van de Leidster: - opstellen van lesplannen voor de cursussi - begeleiding van de onderwijsstaf organisatorische en administratieve lej van het centrum opzetten en superviseren van een folie programma. ïb Voor deze funktie wordt gedacht aan ierv'J met opleiding N19, N20 of sociale academie^* ruime werkervaring (liefst in een ontwikkelt tij' land) heeft en een goede kennis van de En§5, taal. j'c De uitzending wordt gefinancierd door)^ Interkerkelijke Coördinatie Commissie Ontw a kelingsprojekten voor een contractperiode x drie jaar. Uitvoerige informatie is voorhanden D.O.G. en I.C.C.O., Stadhouderslaan Utrecht, tel. 030-517494. Oe afdeling RECLASSERING van het LEGER DES HEILS zoekt op korte termijn voor haar afdelingen: Arnhem Assen Groningen Eindhoven Vereiste opleiding: diploma Sociale Acad« richting M.W. (dagschool dan wel urgentii leiding) of diploma H.S.A. Cursisten dia vergevorderd zijn met een van studies kunnen ook reflecteren. Arbeidsvoorwaarden: salaris en rechtspositie volgens Rijksregetint Oe afdeling Reclassering van hat Leger des F is één van de drie grote reclasseringsinstellif1 in Nederland. Er werken op dit momi mensen, waarvan 96 maatschappelijk den. De verschillende afdelingsteams gesitueerd in 18 van de 19 arrondissemenl Nederland en tellen maximaal 12 mede> Uitgangspunt en doelstelling van het I liggen voor het Leger des Heils verankerd f evangelie. Omdat de instelling op grond vai* identiteit in deze niet geparticipeerd heeft i fusie van reclasseringsinstellingen wordt vf sollicitanten verwacht dat zij met deze da ling kunnen instemmen. Uitvoerige infor hierover is op aanvraag te verkrijgen. j wordt bij de instelling gezle een vorm van maatschappelijk werk die zicf richt de mens, die met het strafrechtssv in aanraking komt of dreigt te komen, te h Naast het individuele-gerichte werk geeft o werken aan maatschappelijke structure vaak aanleiding zijn tot crimineel gedra aandacht. Sollicitaties sn inlichtingen bij: Os directeur Centraal Bureau Reclassering Lager das Halls Damstraat 13-1^ L Amstsrdam. Tal. 020-24.17.0&

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16