tussen twee werelden Drama rond trompettist Verborgen alcoholisme groeit verontrustend Fotobedrijf verricht geen „besmet" werk Bankdirecteur van fraude verdacht Ghana in 1979 naar stembus Gasslangen deugen niet Onderzoek bepleit Effect industrie op milieu onderzocht „NOS-Cultuur" over kindertaal Speciaal vandaag VRUDAG 15 JULI 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het Schiedamse foto- bedrijf Bonuspool verricht geen werk voor het Londense fotobedrijf Grunwlck, waar al bijna een jaar lang wordt gestaakt door 150 van de 400 werknemers. Geruchten als zou Grunwlck op deze manier proberen de staking te omzeilen berusten niet op waarheid, aldus de heer J Hoo- gerwerf, bedrijfsleider van Bonus- pool. De Britse vakbond Apex, die de staking in Londen leidt, had de Ne derlandse vakbonden gisteren ver zocht na te gaan of Grunwlck foto's in Schiedam liet afwerken. Apex, 20 meldt de Vakbondskrant van de FNV. heeft vastgesteld dat er om vangrijke zendingen van het Lon dense bedrijf op de luchthaven Zes tienhoven in Rotterdam aankomen. De Britse bond wist echter niet wat de aard van deze zendingen is. De heer Hoogerwerf zei hierop, dat het fotomateriaal betreft dat wordt of is afgewerkt door Qrunwick in op dracht van Bonuspool. Het Britse bedrijf werkt dus voor Bonuspool en niet andersom, aldus de Schiedamse bedrijfsleider. Apex had laten weten, dat het de Nederlandse werknemers zou vra gen het werk te weigeren wanneer het om opdrachten gaat die normaal ln het Londense bedrijf worden af gewerkt. Tweede voorzitter A. Meijer van de bij de FNV aangesloten Katholieke Grafische Bond zei gisteren, dat het verhaal van de heer Hoogerwerf klopt. Maar ook al zou de Britse vakbond gelijk hebben, dan nog zou het weinig zin hebben als de FNV- bonden het Schiedamse bedrijf be smet zouden verklaren. De FNV heeft namelijk bij Bonuspool geen leden en dan is besmetverklaring niet effectief, aldus de heer Meijer. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Aan de officier van Justitie te Rotterdam is voorge leid de 52-jarige P W O v.d. M.. directeur van de Rabo-bank in Gou derak. V, d. M wordt verdacht van fraude, het Juiste bedrag is nog niet bekend. Het onderzoek daarnaar wordt uitgevoerd door de accoun tantsdienst van de centrale Rabo bank. De situatie kwam aan het licht, toen de accountantsdienst bij een perio dieke controle onregelmatigheden ontdekte, die een nader onderzoek nodig maakten. Met dat onderzoek belastten zich de rijkspolitie in Lek- kerkerk en de districtsrecherche van de rijkspolitie. De Rabo-bank in Gouderak zet haar activiteiten nor maal voort, er is voor rekeninghou ders geen enkele reden tot ongerust heid. Wel kregen zij van de waarne mende directie het advies de saldi van hun rekeningen te controlere. Gisteren is in de haven van Umuiden een van de eerste schepen met Deen se haring aangekomen. Door de vangstbeperkingen waren de Neder landse reders genoodzaakt Deense haring te importeren om aan hun exportverplichtingen te kunnen vol doen. Hier wordt de ingevroren ha ring overgeladen van de Anna Hilde* gard (Katwijk 170) in de auto van handelaar Parlevliet en Van der Plas. UTRECHT (ANP) Het mi nisterie van volksgezondheid en milieuhygiëne heeft kam peerders gewaarschuwd tegen het gebruik van onveilige gas slangen. Deze waarschuwing is een ge volg van het feit dat de keu ringsdienst van waren in het keuringsgebied Utrecht in kampeerzaken op drie plaat sen gasslangen heeft aange troffen die niet deugden. De slangen waren afkomstig van drie verschUlende leveranciers. Het waren slangen zonder eni ge nadere aanduiding, die niet voldeden aan de eisen van de warenwet. Bij het gebruik er van loopt men het risico van explosie en brand. Een goede gasslang moet met duidelijk leesbare en onuitwisbare let ters als gasslang zijn aange duid en ook met het Jaar van fabricage zijn vermeld. ACCRA (Reuter) De militaire heersers van Ghana hebben gisteren laten weten dat zij op 1 Juli 1979 de macht willen overdragen aan een gekozen regering. Op 15 juni van dat jaar zouden er algemene verkiezin gen moeten worden gehouden. Plan nen om een burgerregering in te stellen werden op 1 Juli van dit Jaar al bekend gemaakt door generaal Ignatius Acheampong, die in janua ri 1972 bij een onbloedige staats greep de macht greep. Op 30 maart van het volgend Jaar zal een volks stemming worden gehouden over de regeringsvorm die na 1979 van kracht moet worden. MIDDELBURG (ANP) Er moet een groots opgezet weten schappelijk onderzoek komen naar de drinkgewoonten in Nederland. Dat is de mening van directeur R. Visser van het Zeeuwse consultatiebureau voor alcohol en drugs. Het alcoholgebruik in ons land stijgt schrikbarend, zegt hij, maar het meest verontrustende van deze situatie Is wel het grote per centage verborgen alcoholisme. Hij zei dit bij de presentatie van het Jaarverslag van het consulta tiebureau. Tachtig procent van de alcoholhoudende drank wordt ln huls geconsumeerd en maar twintig procent ln het horecabe drijf. Daardoor doet zich steeds meer het verschijnsel voor dat veel gevallen die de consultatie bureaus krijgen te behandelen veel ernstiger zijn dan voorheen, aldus Visser. Het verslavingsef fect heeft vefel zwaardere vormen aangenomen. Willen de consultatiebureaus te gen deze verborgen alcoholversla ving iets ondernemen, dan zal er eerst een wetenschappelijk on derzoek naar de drinkgewoonten moeten worden ingesteld. De staat int jaarlijks ruim een mil jard aan accijns op alcohol. Een deel van dit geld zal volgens direc teur Visser beschikbaar moeten worden gesteld aan dit onder zoek, dat universiteiten zouden kunnen uitvoeren. Op dit moment kunnen de riegen- tien consultatiebureaus voor al cohol en drugs ln Nederland al leen die mensen behandelen die zich vrijwillig tot het bureau wen den of daar door de rechter naar toe worden gestuurd. Een groot deel van de alcoholmisère blijft binnen de muren van gezin, ken nissenkring hangen. In het belang van de geestelijke en lichamelijke volksgezondheid moet daar snel verandering ln komen, vindt de heer Visser. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Bij de uitbreiding van het staatsbedrijf DSM op Graetheide bij Slttard zal een rap port worden opgesteld over de ge volgen voor bodem, water en lucht Het gaat hierbij om een proef met het opstellen van een zogenaamd milieu-effectrapport. Eenzelfde on derzoek wordt al uitgevoerd naar de milieu-gevolgen van de Industriële ontwikkeling in het Eemsgebied. Binnenkort zullen nog enkele objec ten bij de proef worden betrokken. De Invoering van de milieu-effect rapportage, waarin de gevolgen voor het milieu worden beschreven van de handelingen van de overheid (zo als het verlenen van vergunningen), werd vorig Jaar bepleit door de Voor lopige centrale raad voor de milieu hygiëne die meent dat deze rappor tage een wezenlijk en waardevol in strument kan zijn bij beslissingen die gevolgen voor het milieu heb ben. Minister Vorrink (milieuhygië ne) heeft hierop een onderzoek laten instellen naar de wijze waarop de proef met de MER zou kunnen wor den opgezet. Dit onderzoek is giste ren gepubliceerd. Fietser onder tractor ARCEN EN VELDEN (ANP) De veertienjarige Jorg Deina uit het Duitse Mülheim a/d Ruhr is in het Limburgse Arcen en Velden omge komen toen hij met zijn fiets onder een naar rechts afslaande tractor kwam. Van onze radio en tv redactie HILVERSUM - Het wekelijkse ra dioprogramma NOS-Cultuur is van avond (22.15 tot 23.00 uur, Hilver sum 2) gewijd aan kindertaal. De criticus Peter van den Hoven, de schrijfster Paula Gomes en de Neer landicus Hendrik van den Ham spreken daarin over taaluitingen van kinderen van zes tot twaalf Jaar binnen en buiten het schoolge beuren. Ook wordt aandacht besteed aan de taalmethode van de Amerikaan Kenneth Koch, waarmee sinds een aantal jaren op verschillende basis scholen in Nederland wordt geeyx- perimenteerd. Hij wil belemmeren de factoren als spelling en net schrij ven wegnemen om de kinderen zo spontaan mogelijk te laten schrij ven, met andere woorden: dat ze net zo graag schrijven als tekenen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met onderbreking van reclame en Journaal brengt de KRO vanavond de uit 1957 dateren de film Young man with a hom", naar de roman van Dorothy Baker, op het scherm. Het is het verhaal van een arme weesjongen die bezeten van Jazzmuziek alras uitgroeit tot de befaamds te leerling van de trom pettist Art Hazzard. In een orkest ontmoet hij zijn gelief de Jo Jordan (gespeeld door Doris Day), maar veel geluk blijkt dit twee tal niet beschoren. Een sanatorium voor alcoholisten wordt zijn laatste verblijfplaats. De foto toont hoofd rolspeler Kirk Douglas met Doris Day (20.05 tot 22.15 uur, Nederland l). De AVRO verzorgt een sa menvattende reportage van de tenniswedstrijden in Hilversum Ned. 2 I 17.30 Nieuwe wettelijke bepalingen ter beveiliging van het watertoe risme worden besproken in het TROS-pro gramma. Ned. 2 I 19.43 9 In Young Man with a Horn (1950) speelt Kirk Douglas het leven van jazzpionier Bix Bei- derbecke. De voortreffelijke trompetsolo's zijn echter te dan ken aan de virtuoze Harry James. Ned. 1 20.05 Onderwerpen in Aktua zijn: de kabinetsformatie, het sküts- je-silen en de problemen van de Zuidmolukkers. Lilian Harvey is te zien in de bijna 40 jaar oude Duitse film Capriccio.Duitsl. 1 23.40 Bernard Bartelink bespeelt het orgel van de Oude Waalse kerk in Amsterdam. HUv. 4 14.02 Jacques van Kollenburg ver vult muzikale wensen van teke naar Anton Pieck en schilder Carel Willink. Hllv. 1 16.00 Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-Kanalen» KRO 7 00 Nieuws 7.02 Het levende Woord 7 08 (S) Zomer 77: gevarieerd programma (7 30 Nieuws 7.41 Echo 8 24 Overweging). 8.30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw 8 45 (S) Zomer 77. vervolg (10.30 Nieuws). 11 00 (S) Kees Schilperoort: ge sprek. 12.00 (S) Zomer 77 gevarieerd pro- grammu 12.26 Mededelingen 12.30 Nieuws. 12 41 Echo 15 30 Nieuws) 16.00 (S) Spreek uur muzikale wensen 17.00 (S) ln de huts- geklutste kinderwinkel. Ktndcrprogramma. 17 30 Nieuws. 17.32 (S) Echo magazine. 18.00 (S» Van Dijk 8t Schoonderwalt b.v lichte muziek 18 30 Nieuws. 18.41 Marktberichten i s m KNBTB 18 44 (Si Filmklapper 19 30 S) Edwin, platen, praten en zingen 20 00 (S) In antwoord op uw schrijven 22 25 Overwe ging 22.30 Nieuw». 22 40 (S) Goal met va kantie Sportprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-Kanalen) NCRV: 07.00 Nieuws. 07.11 Ochtendgym nastiek. 07 20 Vandaag vrijdag. 08.00 Nieuws. 08.11 Hier en nu. 08.30 Op de man at. evangelisch commentaar. 08.35 Te Deum Laudamus gewijde muziek. NOS: 09.00 De dokter is verziekt, documentaire. 09.35 Wa terstanden 09.40 Gebruik en mogelijkheden van het elektronisch orgel. 10.00 Wat heeft dat kind? Pedagogische rubriek. 10.15 Dui delijke taal. 10.30 NOS-Jazzportret: groten van gisteren. 11.00 Nieuws. 11.03 Meer over minder, de stem van de sprekende minder heid. 12 30 Tocrismo. toeristische informa tie OVERHEIDSVOORLICHTING 12.49 Uitzending voor de landbouw. NOS: 13 00 Nieuws NCRV: 13.11 H.cr en nu. NOS: 13 30 Vonken onder de as: Nederlandse volksverhalen en volksgebruiken. 13-45 On der de Groene Linde oude bedjes en balla den. 14.00 Aspecten van de kamermuziek. 15.00 Zoeklicht op Nederland, regionaal nieuws (16.00 Nieuws). 16.30 Kijk op buiten land. VPRO: 17.00 Welingelichte Kringen: debatprogramma. 17.45 SYMBIOSE. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Embar go. NOS: 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Europees Concertpodium: Uitwissselingsconcert Ne- derland-DDR. 22.15 NOS-Cultuur. 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actua- hteitenoverzicht Radio-tv. 23.10 De krant van morgen. 23.20 Den Haag vandaag. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan yoga 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (455 m en FMrkanalen) EO: 7.02 (S) Gospelsound. 8.03 (S) Tijdsein muziek en informatie. 9.02 (S) De muzikale fruitmand, verzoekplatcnprogramma van en voor zieken. 10.06 (S) Te elfder ure; muziekprogramma. TROS. 11 03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) De TV vandaag 19 45 NOS: Fabe*)#8lir*n' 18 56 Journaal 19 05 KRO Tom and Jerry HMfi'.im 19.15 TheFlntslon» 20 05 Young men with a Hom. speelfilm 21 35 NOS Joumaat 21 50 KRO: Young man errth a horn, vervolg 22.15 Temg von weggeweest Portugal 22.50 NOS: Journaal 22.55 Tour de France, filmvereiag NEDERLANDH 17.30 AVRO: Oe internationale Tenniskampioenschappen van Nederland 19.» NOS: Tour de France, (iimverslag 19.55 Journaal 19.04 TROS: Cakmero 19.17 Als er één schaap ovw de dam is (3) 19.43 Vaarbewijs nodig ol overbodig'' 20.00 NOS: Journaal 20.25 TROS: Wordt u al geholpen? tv-sene 20.55 Aktua tv 21.35 Charlie's angels, poMwsene 22.25 Loue Armstrong 22.45 Journaal „Waarom heet dit nu het Paleis van de Vrijheid?" vroeg Kareltje. „Ik vind dat maar raar, hoor, met zoveel prikkeldraad en soldaten". „Snap je dat dan niet?" lachte Opopol. „O, o, o, wat zullen we nog een moeite hebben jou om te scholen tot een goed staatsburger. Luister nou eens, jongetje. Wie woont hier? Sjokolai Marsepynski nietwaar? Nou, de mensen hier zijn zó dol op hem, dat ze hem geen moment met rust zou den laten, ais ze zomaar het paleis konden benaderen. Vandaar dat prikkeldraad. Dat geeft hem vrij- heid. j)aarom heet het bouwwerk het Paleis van de Vrijheid. En zie je wel hoe mooi het is? Alles puur marmer. Zoiets zul je bij jullie in Gravendrecht tevergeefs zoeken!" Nederlqndstalige Top-10. 13.30 (S) Polder- popparade. NOS: 14.03 (S) Radio Tour de France. (18.03 De vakaturebank.) VOO: 19.02 (S) De Nederlandse Top-40. VPRO: 20.02 (S) VPRO-vrijdag-op-drie: de Hoog werkers: de J.J.A. Gouverneursstraat en Germaine. 23.02 Radio Vrij België. 0.02 (S) Amigos de Musica. AVRO: 1.02 (S) Radio Pandora. 2.02-7.00 (S) 'n Nachtje AVRO met om 2.02 Jan Steeman en 3.02 Krijn Tor- ringa. HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. 10.00 (S) Vocalise. 12.00 (S) Van het Nederlands Con certpodium: Elly Ameling sopraan, Dalton Baldwin, piano. EO: 13.00 (S) Klankspiegel: concertgebeuren uit heden en verleden. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Orgelbespeling. 14.25 (S) Laat Sangh en spel. VPRO: 15.00-17.00 (S) Muziek-op-vier: Vrouwelijke componis ten en een dingente uit Amerika. En net had Opopoi deze woorden gesproken of boven aan de trap sprong op kwieke wijze een kranige officier tevoorschijn. De man keek het tweetal met vreemde blikken aan, en het was duidelijk, dat hij de laatste woorden van Popopol goed verstaan had. „Gravendrecht..." mompelde hij. „O, was ik dóór maar terug..." En toen gleed er een trek over zijn gelaat, waarin het verzet duidelijk tot leven kwam. „Halt!" riep hij ferm. „Moeten jullie naar Sjokolai? Tweede deur dan!" „Ik dacht de derde," mompelde Opopoi, maar hij ging tóch de tweede deur naar binnen. De officier keek ze na en knarsetandde: „Leuk, hè? Lopen jullie ook maar eens door deze gang! 'Kun Je zien, dat alles hier slechts decor en gevel is! Latwerk, linnen en verf! Hahaha! Het scSC voor de eeuwigheid gebouwd, m het hele rommeltje gaat geen (té jaar mee! Intussen had Opdü natuurlijk al gemerkt, dat-ie je keerd was. „Zie je wel, het had tra de derde deur moeten zijn!" miie pelde hij boos. Nijdig stoof hij I Kareltje rechtsaf en hij realised zich helemaal niet, dat hij daarise tegen de ideologie zondigde. Ju kwam nu terecht in een gang, dïni wat beter uitzag. Alleen de aaik zigheid van een geheime politienli in een asemmer bevreemde Karéd een beetje. De figuur in dit vuifll- vat had zich onherkenbaar m: momd en zei: „Jullie kwamen rechts! Dat is verboden en hoi verdacht!" -35- Hij wist niet dat Pauls geregelde bezoeken aan Hazels huis je zouden leiden tot een nieuwe cri sis in het grote Huis en hoe weinig het scheelde, of die crisis had een breuk veroorzaakt. IV In haar jonge jaren had Claire heel wat afgeflirt, maar sinds haar huwe lijk met Paul had zij alle mannen, die iets in die richting probeerden onmiddellijk afgeweerd. En vooral sinds het kamp er was, waren dat er nogal wat, vooral bij de vaste staf van officieren. Zij zou zich stelig niet hebben ingelaten met de vijfentwin tigjarige Aubrey Lance-Phelps, als na het incident van Ikey's huwelijk alles met Paul weer direct in orde was gekomen. Maar Lance-Phelps was een doordouwer, die er prat op ging heel wat vrouwen te hebben veroverd. Al bij zijn eerste bezoek aan het Huis. was Claire hem opge vallen en had besloten nog één veroverin" toe te voegen aan zijn lange lijst, voor hij naar Vlaanderen werd gestuurd, waar de levensduur van jonge officieren werd geraamd op zes tot acht weken. Hij had het terrein verkend op het feestje, dat Paul voor Kerstmis aan de staf van het kamp had aangebo-, den. Toen had hij Claire uitvoerig gekust onder de mistletoe op een ogenblik, dat er niemand anders in de buurt was. Claire, die sinds een jaar of acht door geen andere man dan Paul was gekust, vond het een prettige ervaring, maar toch maakte zij zich verontwaardigd van hem los en meed hem de rest van de avond. Maar ln de dagen daarna moest zij telkens aan hem denken, zich intus sen afvragend, hoe zij zonder te veel gezichtsverlies voor Paul kon capi tuleren. En toen begon Lance-Phelps er een gewoonte van te maken in de late middag naar het Huls te komen, als Paul zijn ronde over het landgoed maakte en naging, hoe hij nog meer grond voor akkerbouw geschikt kon maken en welke bomen hij kon opofferen om te voldoen aan de ei sen van de regering, die hout moest hebben. In het begin bleef zij uiterst koel, maar allengs ontdooide zij een bee tje als gevolg van zijn perfecte tech niek. De dag, waarop hij haar hand kuste en haar zei, dat hij haar lief had, voelde zij zich eerder gevleid dan verontwaardigd, hoewel zij na een paar minuten besloot het geheel als een grapje te beschouwen en zich tegenover hem te blijven gedragen „De Boekerij, Baarn" als een tolerante matrone tegenover een verliefd jongetje. Maar zij had hem hevig onderschat; hij had veel meer ervaring dan zij en bracht een volgend Ijzer in het vuur, dat van de jonge man, die ten dode was opge schreven en met wiens diepste ge voelens de spot werd gedreven. Als Claire niet zo goedhartig was geweest of als zij meer ervaring had gehad zou zij tegen hem hebben gezegd, dat hij zich fatsoenlijk moest gedragen en niet eerder mocht terugkeren voor hij dat kon. Maar het gebeurde nu net op een ogenblik, waarop Claire met zichzelf en haar houding tegenover Paul in de knoop zat. De ruzie over Ikey's huwelijk was weggeëbd, maar het litteken ervan was nog gevoelig en zonder dat hij er zich van bewust was, raakte Paul dit telkens aan, doordat hij de namen van Ikej Hazel zorgvuldig vermeed en Ik brieven niet aan Claire liet le Claire vond hem tamelijk apathi Zij besefte niet, dat dit meef wijten was aan zijn gepieker ovö-, oorlog en de daardoor ontstan^ zekerheden dan aan hun ruzie y Ikey. Maar zij was te trots oiiv over te praten. Onder die omk digheden gedroeg zij zich tegen^ Lane-Phelps toegeeflijker darf0* anders zou hebben gedaan. Hij f' de dit wel aan en speelde dasF' Nederig zei hij: „Ik weet dat ik enkel recht heb op wederliefde, re. Niet alleen ben jij getroir maar ik zal binnenkort naar Vil deren worden gestuurd en de f7 sen, dat ik ooit terug kom zijn irj gunstigste geval één op vijftig heb alleen maar gezegd, wat ik je voel, omdat ik het niet kon la maar ik hoop dat ik waardigi retireren". Hij speelde virtuoos toneel, vo omdat hij wist, dat er geen so« van kans was, dat hij binnen af» bare tijd naar het strijdtoneel., worden gestuurd en hij van plarf alles te doen om dit te voorkop Ongelukkig zei zij: „Zeg dat il Aubrey! Laten wij God bidden! I het allemaal voorbij is, voordak van jullie sneuvelt", Toen hijl afwendde, pakte zij zijn hand eu kus die zij toen wisselden, lokte)!, verder. (wordt vervd^i Horizontaal: 1. spijskaart-pachter, 2. papegaai-kippenloop-nieuw, 3. dreef-kweek, 4. plaaggeest-water in Llmburg-scheik.element, 5. land- bouwwerktuig-Ierland-houten vat, 6. aantal-graanzuiger-rondhout, 7. enig-palmboom, 8. mikpunt-vaar wel-district (afk.), 9. dopheide-sier plant. Verticaal: 1. sappig-muziek oefen stuk, 2. tijdperk-turks bevelhebber gevangenis. 3. akelig-hogepriester te Silo-voedsel. 4. vaas-holte in een muur-ieder, 5. lengtemaat-pers. voornaamw.-water in N.Br. 6. een zekere-soort bier-Holl. gravin, 7. traag-plaats in Rusland. 8. verharde huid-vreemde muntrmuzieknoot, 9. palmriet-hoekpijler. OPLOSSING VORIGE PUZZEL; Hor. 1. mat, 5. Est, 8. riskant, 10 spel, 1 2 3 4 S 6 7 5 i 2 p 3 r 4 S d 6 7 8 ri 9 12. sapi. 14. pas. 15. ink, 17. pift enter, 20. effen, 21. tante, 22. r 24. pet. 26. mol. 27. ast, 29. et< anti, 32. toemaat, 33. Ase, T* Vert. 2. Ares, 3. til, 4. akant, 5.1 stap, 7. Esp, 9. rio, 11. pamfl# protest, 15. innen. 16. ketel, 18.£ 19. ral. 23. roema, 24. pek, 25.1 ante. 28. tip, 30. roe, 31. aar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4