Patrick Sercu krijgt vleugels ha ovatie Brussels publiek Annelies Maas vol rijke ervaringen teruggekeerd Pfrommer stopt Povere resultaten van Nederlandse schakers Autocoureur Purley raakt zwaar gewond Sprinter doet oude Tourhelden herleven door grote voorsprong te nemen i Argentinië verslaat DDR Na stage van anderhalve maand in de Verenigde Staten: Alleen Timman op winst tegen Donner TOUR IN CIJFERS Louk Sanders ook bij laatste acht J (NDERDAG 14 JUÜ 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS 11 - RH 13 'ei IARLEROI Op de merkwaardige datum 13 juli 1977 gebeur en merkwaardige dingen in de Ronde van Frankrijk. Het was ^slotte hoogst bevreemdend dat de sprinter Patrick Sercu 177 lometer solo reed met een gemiddelde van meer dan 42 lometer per uur en zelfs met meer dan zes minuten voorsprong de twaalfde etappe won. Patrick Sercu, de baanrenner 33 jaar al, u dat nooit kunnen, volgens hen die door kenners moeten aorgaan. Hij had nooit een bewijs geleverd. Sercu kan op veel «Jlmakkelijker wijze etappes winnen. De hele dag lekker op zijn rjjmak zitten in het zog van het peloton vele kilometers souples- opdoen om vervolgens in de eindsprint de snelste te zijn. Zo )n hij in Angers met drie lengten voorsprong de zevende ippe. Zes dagen later, onder koele weers omstandigheden tussen Roubaix en het Belgische Charleroi, deed Pa trick Sercu het heel anders. Met zijn solo van 177 kilometer leverde hij een heroïeke prestatie. Sercu deed denken aan helden van voor de oorlog. Die kenden geen tac tiek. Als ze zich goed voelden, gingen ze in de aanval en zagen vanzelf wel wat het werd. Zo triomfeerden ze, zo ook gingen ze vaak letterlijk en fi guurlijk kapot. In alle geval: zo werd die machtige geschiedenis van de Tour de France geschreven. Door solisten met durf werd de Ronde van Frankrijk het grootste wielerspecta- kel ter wereld. Na de oorlog deed de tactiek intrede en mocht niemand meer ontsnappen. En Sercu dan? De sprinter ontsnap te toch maar kort na het overschrij den van de Belgische grens. Sercu is dan ook een ploeggenoot van Merckx. Bovendien eèn boezem vriend en regelmatig partner in zes daagsen. Het was dan ook op ver zoek van zijn vriend en kopman dat Sercu nog een keer aan de Tour deelnam. Patrick Sercu deed de oude Tour- helden herleven. Op fantastische wijze daverde hij over kasseien, heu vels en door scherpe bochten. De voorsprong op het peloton, dat bij het begin van zijn actie heftig re ageerde maar later niet meer aan drong, liep op tot boven het kwar tier. In de volgerskaravaan werd weer gepraat over Garin, Maes, Daan de Groot en de helden van vorig jaar Parecchini en de Span jaard Viejo, die in Manosque een record vestigde door de etappe te winnen met 22 minuten en 50 secon den voorsprong. Patrick Sercu kende ondanks een totaal gebrek aan ervaring in solorij den geen enkele inzinking. Zijn BUENOS AIRES De Argen tijnse voetbalploeg heeft een vriendschappelijke ontmoe ting tegen Oost-Duitsland met 2-0 gewonnen. Bij de rust had den de Argentijnen een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Rene Housemann. In de tweede helft kwam Ar gentinië, dat de gehele wed strijd een overwicht bezat, door Jorge Carrascos op 2-0. Een doelpunt van de Oostdult- se aanvaller Jürgen Sparwas ser werd afgekeurd. Manager LONDEN Ken Shellito is benoemd tot de nieuwe mana ger van de Engelse eerste divi sieclub Chelsea. Hij volgt Ed die Mccreadie op, die een week geleden ontslag nam omdat hij het met het nieuw voorgelegde contract niet eens was. Mc creadie leidde Chelsea het vo rig seizoen naar de titel In de tweede divisie. Oefenwedstrijden FRANKFORT Roda JC heeft zijn eerste oefenwed- strijd probleemloos gewonnen. Het Duitse FSV Frankfurt werd in eigen huis met 3-1 ge klopt. De score, die werd gerea geerd door doelpunten van Dick Nannlnga (2x) en Pierre .Vermeulen, had overigens ho ger moeten oplopen. Terry Lees (ex-Sparta) maakte een uitstekend debuut als vrije verdediger. Ook de twee ande re nieuwkomers, Jan Jong bloed en Theo de Jong, lieten een goede indruk achter. BEMMEL Telstar bond af delingsclub Bemmel met 7-1 aan de zegekar. Zeven spelers werden betrokken in de pro- duktie: Stam, Krone, Jonker, Van Oorschot, Mikkelsen, He geman en Burgers. ZANDVOORT FC Twente heeft in de Intertoto-competi- tie een teleurstellende 4-3 ne derlaag geleden tegen de Israë litische kampioen Maccabi Tel Aviv. De Enschedeërs, die za terdag nog overtuigend met 3- 1 van dezelfde club wonnen, waren nu op praktisch alle fronten de zwakkeren. Met name de verdediging van de Nederlandse bekerhouder rammelde aan alle kanten. Vrije verdediger Epi Drost grossierde in weggeefballen. De spltsspeler Perez (voetbal ler van het jaar in zijn land) en Tabak presenteerden hem en zijn collega's vier keer een hoge rekening. Dat FC Twente nog drie doelpunten scoorde, was voor drieëndertig éénder de procent de verdienst van scheidsrechter Van Dijken. Hij honoreerde een misstap van Thijssen ten onrechte met een penalty. Het scoreverloop: 13. Gritter 1- 0, 38 Perez 1-1,39 Tabak 1-2,46 Perez 1-3,55 Van der Vall straf schop 2-3,68 Tabak 2-4,89 Grit ter 3-4. Ajax Ajax heeft voor het nieuwe sei zoen zijn prijzen voor de com petitiewedstrijden verhoogd met een percentage dat tussen de zeventien en twintig pro cent ligt. De goedkoopste (staan)plaatsen gaan zes gul den kosten (was vijf), de zit plaatsen worden 15, 12,50) en 17,50, 15,-). De nog onbekende opvolger van penningmeester Henk Timman, die per 25 augustus vertrekt, zal met nog een ge wijzigde situatie worden ge confronteerd. Ajax namelijk heeft besloten zijn eerste Euro- pese-bekerwedstrijd van dit seizoen, tegen Lilleström, niet in het Olympisch Stadion, maar in eigen huis te spelen. Ajax is wel van plan voor even tuele volgende Europacup duels en voor een aantal ont moetingen uit de competitie naar het grootste stadion van Amsterdam te verhuizen. Jacques Esclassan (midden) pakt de tweede plaats achter de eerder gefiniste Sercu. Voor Rik van Linden (rechts) en Theo Smit (half zichtbaar) viel er nog weinig eer te behalen. tred was steeds energiek, zijn ogen tuurden voortdurend scherp over het stuur, zijn ademhaling was al tijd dezelfde. Pas bij de aanduiding van de laatste vijf kilometer was hij, bij wijze van spreken, zo dood als een pier. Op dat moment bedroeg zijn voorsprong nog ruim tien minu ten op het peloton, dat dertig kilo meter voor het einde de jacht had geopend. Sercu kon toen niets meer gebeuren. Hij vertraagde iets en hield zonder moeite zes minuten voorsprong over. Sercu kon met gouden letters zijn naam in het boek van de tourhelden laten bij schrijven. Bij de start in het koele Roubaix koesterde Patrick Sercu geen enkel voornemen voor een solo, laat staan over zo'n afstand. Zijn taak was alleen het schaduwen van gele trui drager Didi Thurau, die volgens Eddy Merckx een nerveuze indruk maakte en beslist iets zou gaan on dernemen. Sercu moest voorts zor gen dat hij aan kop reed als er in het hart van Brussel voor een extra pre mie van 100.000 Belgische franken (6500 gulden) gestreden zou worden. Sercu moest die sprint winnen. De geslepen vos had het goed ge zien. Thurau wilde een aanval lance ren. De jonge Duitser deed dat on- mlddelijk na de eerste tussensprint in Doornik na 15 van de 192 kilome ter. Sercu sloot aan bij Villemalne en Alfonsel, die met Thurau waren ontsnapt. Sercu zei later:„Dle Thu rau moest gekalmeerd worden. Dat was de opdracht van Merckx. Daar om besloot ik Thurau aan het schrikken te maken, door te demar- AMSTERDAM Vermoeid, gebruind en met in haar baga ge één Europees en twee Neder landse records, is Annelies Maas in Nederland terugge keerd, na een vliegreis van ruim twaalf uur. „Direct na mijn 1500 meter ben ik in het vliegtuig gestapt en via Los Angelos doorgereisd naar Ne derland". Bloemen waren er natuurlijk voor de kersverse Europese recordhoudster, die een zeer evenwichtige indruk maakte. Zeveneneenhalve week is Annelies Maas in de Verenigde Staten geweest, waar ze getraind heeft onder de als zeer hard bekend staande Mark Schubert. De training was zwaar. Annelies geeft dat ook wel toe. Ruim vijf- eneenhalf uur per dag lag zij in het water en legde dagelijks een slordige 20 kilometer af. „Ik had echter reeds een periode van intensieve training achter de rug. Mijn conditie was goed en daarom kon ik ook wel mee komen. De eerste dagen heb ik wat spierpijn gehad, maar dat verander de al snel. Ik moet zeggen dat het geweldig was", zei de 17-jarige Wage- ningse, die vlak voor haar vertrek naar Amerika met succes haar HA- VO-examen aflegde. Het plan om naar de Verenigde Sta ten te gaan had vorig jaar bij haar post gevat. Zij wilde gaan studeren naar biologie gaat haar interesse uit en zij had twee aanbiedingen van Amerikaanse universiteiten op zak. Maar na lang wikken en wegen zag zij toch maar weer van een en ander af. „Ik meende dat ik niet opgewassen zou zijn tegen de menta liteit van de Amerikanen. Een een flop mocht het niet worden". Toevallig las zij een bericht over stages van veelbelovende sportmen sen die uitgezonden worden door het Van der Kar-fonds. Er was geen zwemster bij. Er werd geïnformeerd bij de KNZB hoe het zat en toen begon het balletje te rollen. Annelies Maas had een invitatie gekregen om te komen zwemmer, m Santa Clara en wilde daaraan af graag enige tijd trainen bij Mark Schubert. Het Annelies Maas kan na de VS-trip de Nederlandse kampioen schappen van dit weekeinde met vertrouwen tegemoet zien. technisch apparaat van de KNZB stond daar wat huiverig tegenover. Maar de nuchtere zwemster hield voet bij stuk. Met stukjes en beetjes kwam het geld bijeen dat nodig was voor deze kostbare trip. Het grootste deel moesten vader en moeder Maas toch uit eigen zak betalen. Annelies ging, kwam, zag en won. Nadat ze in eerste instantie het Eu ropese record op de 1500 meter had geëvenaard sloeg zij haar slag tij dens de driedaagse afsluitingswed strijden van Santa Clara. Eerst het nationale record op de 400 meter, een uitstekende tijd op de 200 meter en als klapstuk het Europese record op de 1500 meter voor de eerste keer dook een Europese zwemster onder de 17 minutengrens. Waarbij zij en passant over de laatste achthonderd meter nog een tijd maakte van 8.50, hetgeen vijf seconden onder het na tionale record is. Maar dat kan niet erkend worden. Annelies Maas heeft genoten in de Verenigde Staten. Het zeer zelfstan dige meisje heeft de vreemde indruk ken goed kunnen verwerken. En thousiast verteld zij over haar erva ringen, waarbij vooral het bezoek aan Disneyland één hoogtepunt bleek. Van Mark Schubert kreeg zij tralningsadviezen mee voor haar moeder, die nu weer haar trainster wordt. „Tapering off is er praktisch niet bij. Wel wat minderen, maar dertien tot veertien kilometer per dag wordt het zeker. De laatste we ken hebben we in Santa Clara veel sprinttraining gedaan. Ik moet nu gaan, werken naar de Europese. Eer ste de nationale kampioenschappen echter, want ik zal toch de limieten moeten halen en bij de eerste twee moeten zijn wil ik in aanmerking komen voor uitzending", stelde ze koel. Zaterdag begint de nationale titel strijd. Anneleis Maas staat inge schreven voor de 200- 400- en 800 meter vrije slag. Op deze nummers wil zij graag uitmaken in het zweed- se Jöngköping. En daarna? „Door gaan met zwemmen, vooral goed zwemmen tot Moskou", zei ze vast beraden. Maar ook studeren. Naar het Athe neum. En dan weer naar de Verenig de Staten? Het antwoord hierop wil de nieuwe Europese recordhoudster voorlopig schuldig blijven. AMSTERDAM Leen Pfrommer heeft zich niet kunnen verenigen met de nieuwe beleidslijn van de KNSB en ontslag genomen als trainer/coach van de heren scheepskernploeg voor all-rounders. De KNSB deelde hem vorige week mee dal voor het volgend seizoen een voorlopige kernploeg zou worden samengesteld. Dit in strijd met een eerder besluit, toen als reactie op de rebellerende kcrnploegleden deze selectiegroep onmiddel lijk werd afgeschaft. Voor het nieuwe seizoen werd de heer Kloosterboer (docent aan CIOS) aangesteld als conditictrainer, terwijl Leen Pfrommer alleen nog als ijscoach mocht fungeren. Pfrommer beschouwde dit als een wantrouwen door de KNSB ten aanzien van zijn werk en stapte op. Vooral toen bekend werd dat de heer Kloosterboer de uiteindelijke verantwoordelijkheid zou krijgen voor de kernploeg. Pfrommcr's plaats zal voorlopig worden ingenomen door Jong Oranje-trainer Egbert van 't Oever. door Max Pam AMSTERDAM Hoewel de ranglijst door een aantal hangpar- tijen nog een onzuiver beeld geeft, is gisteren in de dertiende ronde van het IBM-toernooi duidelijk geworden dat de Joego slaaf Hulak de beste kansen heeft op de eindzege. In de afgebro ken stand van zijn belangrijke partij met Liberzon heeft hij twee pionnen meer. Weliswaar moet hij nog enkele technische proble men oplossen, maar als Hulak niet plotseling getroffen wordt door een moment van schaakblindheid, gaat hij de partij winnen. reren uit de kopgroep." Sercu maak te van zijn demarrage een soort eindsprint. Hij sloeg een gat van 30 seconden, terwijl Thurau, Villemal ne en Alfonsel werden ingelopen. Daarna had Sercu aanvankelijk moeite zijn voorsprong op te schroe ven. Het peloton onder leiding van Thurau reageerde heftig, maar de knechten van Merckx en vooral Eddy zelf, stopten kundig af. Zo verkreeg Sercu drie minuten voorsprong. „Ik was helemaal niet met mijn gedachten bij een eventue le etappezege", verklaarde Sercu op het erepodium" Ik dacht alleen, ach, het gaat wel lekker. Laat ik maar proberen goed over de muur van Geraardsbergen te komen." Maar in Brussel werd alles anders. In de Belgische hoofdstad stonden honderdduizenden mensen naar de Tour de France te kijken. Meer dan tien rijen dik over een afstand van 12 kilometer. Alle verkeer lag stil, niemand werkte, iedereen stond langs het parcours voor een tour- flits. Patrick Sercu kreeg een enor me ovatie. Hij raakte er ontroerd van. „Zoiets moois had ik in mijn loopbaan nog nooit meegemaakt", zei hij met tranen in de ogen. „Wat is het geweldig als zoveel mensen voor je klappen. Die ovatie gaf me zoveel moreel, dat ik het gevoel had te kunnen vliegen: Buiten Brussel wist ik dat ik niet meer zou verslappen. Tachtig kilometer voor Charleroi waande ik me al zeker van de etap pezege. Dat had ik te danken aan al die fantastische mensen." Brussel gaf Sercu Inderdaad de beloning die hij hogelijk verdiende. 8ercu nog maals: „Dat applaus is me meer waard dan die 100.000 franken en de etappezege." Uitslag twaalfde etappe: 1. Patrick Sercu (Bel) 192,5 km ln 4 uur 32 min. 38 sec. 2. Jacques Esclassan (Fra) 4.39.01. 3. Rik van Linden (Bel) ln dezelfde tijd. 4. Theo 8mlt (Ned) z.t. 5. Klaus- Peter Thaler (WDl) z.t. 6. Plet van Katwijk (Ned) z.t. 7. WUIried Wesemael (Bel) z.t 8. Regis Ovion (Fra) z.t. 9. Charly Rouxel (Fra) z.t. 10. WlUy Telrllnck (Bel) z.t 11. Roger Legeay (Fra) 4.39.01. 12. André Chalmel (Fra) z.t 13. Roger Roslers (Bel) z.t. 14 Raymond Vlllemlane (Fra) z.t. 15. Fernando Mendes (Spa) z.t. 16. Eddy Merckx (Bel) z.t. 17. Barry Hoban (Ob) z.t. 18. Yvon Bertln (Fra) z.t. 19. Jean-Plerre Danguil- laume (Fra) z.t. 20. Bernard Thevenet (Fra) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Dietrich Thu rau (W-Dl) 73 uur 7 min 17 sec. 2. Eddy Merckx (Bel) op 51 sec, 3. Bernard Thevenet (Fra) op 1 22. 4. Hennle Kuiper (Ned) op 1.40. 5. Alatn Mesiet (Fra) op 2.09,6. Luclen van Impe (Bel) op 2.15,7. Francisco Oaldos (Spa) op 2.47.8. Michel Laurent (Fra) op 2.52, 9. Raymond Vlllemlane (Fra) op 2.53. 10. Joop Zoetemelk (Ned) op 3.40, 11. Raymond Dellsle (Fra) op 4.00, 12. Charly Rouxel (Fra) op 5.11, 13. Oonzalo AJa (Spa) op 5.38, 14. Julian Andlano (Spa) op 7.30, 15. Bert Pronk (Ned) op 9.23, 16. José Martins (Por) op 13.04, 17. Ferdinand Jullen (Fra) op 14.49, 18. Raymond Martin (Fra) op 16.16, 19. Ward Jans- sens (Bel) op 17.33, 20. Luis Ocana (Spa) ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1. Post 219.52.07, 2. Caput 219.53.41, 3. Barrutla 219.5909, 4. De Muer 220.06.55, 5. Oulmard 220.09.16, 6. Anglade 220.15.10, 9. Van Vaeren- bergh 221.04.46. Liberson heeft gisteren getracht het toernooi te forceren en waarschijn lijk is hij daarin, zij het ten eigen nadele, geslaagd. De Israëliër had in de opening de kans het Gesloten Siciliaans met een tempo meer te spelen, maar hij koos voor een open strijd. Een koningsaanval leek aan vankelijk kansrijk te zijn, maar Hu lak verdedigde zich rustig en toen de aanval was afgeslagen beschikte hij over een pluspion. In de tijdnoodfase wist de Joegoslaaf zijn tegenstander er nog afhandig te maken en het gaat er nu alleen nog om een vrije a- pion veilig aan de overkant te bren gen. Als Hulak wint, komt hij gelijk met Liberzon, maar de Joegoslaaf heeft nog zijn hangpartlj tegen Quinteros te goed. Ook in die partij heeft hij goede winstkansen. De vijf Nederlanders behaalden gis teren te zamen het minst mogelijke aantal punten, namelijk één. Het was dat Donner en Timman tegen elkaar speelden, want anders had het gezamenlijke resultaat nog nega tiever kunnen zijn. Timman versloeg Donner op een re gelmatige manier; op zichzelf nogal verrassend, want hun onderlinge partijen worden altijd gekenmerkt door een opeenvolging van onlogi sche gebeurtenissen. Aan deze duels heeft Timman een groot negatief sal do overgehouden. Ook toen Timman Donner in Elopunten ruimschoots had gepasseerd, verloor hij regelma tig van hem, zoals onder meer ge schiedde in het laatste kampioen schap van Nederland. Kennelijk heeft Donner op Timman het psy chologische overwicht van de oudere speler. Hans Ree heeft in de laatste twee ronden zijn kans op een grootmees- terresultaat geheel verspeeld. Tegen Torre heeft hij op verscheidene mo menten gewonnen gestaan, maar zo wel in de tijdnoodfase als in de twee de zitting heeft hij enkele onnauw keurigheden begaan, die zijn stel ling kritiek hebben gemaakt. De af gebroken stand is waarschijnlijk niet meer te houden. Tegen Reshevsky heeft hij gisteren ge tracht iets van het verloren terrein terug te winnen. De Amerikaan die zich uitgeput voelde, bood in het beginstadium van de partij al remi se aan, maar Ree weigerde hoewel hij daar misschien objectief geen reden voor had. In een mindere stel ling ging Ree op een algemene afruil in, die zijn ondergang moet hebben bespoedigd. Böhm lokte in zijn partij tegen Ka- valek een stukoffer uit in de veron derstelling dat hij zich succesvol zou kunnen verdedigen. Maar de Ameri kaan toonde aan, dat wit tot volledi ge passiviteit was gedoemd en in een gestadig tempo verzamelde hij het ene pionnetje na het andere. Nog voor het afbreken stond de Ne derlander voor de ongaangename keuze: mat of dameverlies. Hij be dacht echter zeer inventief nog een derde mogelijkheid, namelijk opgeven. Van Wijgerden werd op een vreselij ke manier geplet door Torre, waar door de kans op een meesterresul- taat aanzienlijk is verkleind. De Ne derlander moet nu uit de laatste twee partijen nog één punt halen. De enige die Hulak op dit moment nog kan bedreigen is Miles, die in een gunstige stelling tegen Sosonko heeft afgebroken. Het verloop van de partij zal de Brit echter minder tot tevredenheid stemmen. Sosonko speelde een variant, die als zeer dubieus te boek staat en de verbetering die hij bracht kan nau welijks een verbetering worden ge- SILVERSTONE De Engelse formule-I coureur David Purley is tijdens de tweede tralnlngsrit voor de grote prijs van 8llverstone zwaar gewond geraakt. In een bocht blokkeerde een van de remmen van de wagen van Purley, waarna hij door zeven hekken schoot en tegen een muur tot stilstand kwam. Het duurde veertig minuten voor de reddingsploegen Purley uit het wrak bevrijd hadden. Volgens de artsen is zijn toestand zeer kritiek. David Purley is de coureur die op 29 Juli 1973 tijdens de grote prijs van Zandvoort tevergeefs probeerde zijn landgenoot Roger Williamson uit zijn brandende wagen te redden. noemd, want na een zet of twintig mocht de Nederlander alleen nog hopen enig profijt te kunnnen trek ken uit de enigszins onveilige positie van de witte koning. Op dat mo ment begon Miles echter weifelend te spelen en hoewel hij in de afge broken stand nog steeds beter staat, was Sosonko vrolijk gestemd over het feit dat hij een onmiddellijke catastrofe had weten te vermijden. Wit: J. Timman Zwart: J. H. Donner 1 d2-d4, d7-d5, 2. c2-c4, e7-e6,3. Pbl-c3, Pg8-f6. 4. Lcl-g5, Lf8-c7, 5. e2-e3, 0-0, 6. Tal-cl, h7-h6, 7. Lg5-h4, Pf0-e4, 8. Lh4xe7, Dd8xc7, 8. c4xd5, Pe4xc3, 10. Tc2xc3, c6xd5, 11. LIl-d3, c7-cf, 12. Ld3-bl, TÏ8-e8, 13. Pgl-e2, Pb8-d7, 14. 0-0, Pd7-f8, 15. f2-f3, Lc8-e6, 16. P«2-f4, De7-d6, 17. a2-a3, Tc8-e7, 18. Ddl-d2. Ta8-d8, 19. b2-b4, a7-a6, 20. Lbl-c2, Lc6-c8, 21. Tfl-bl, Td8-e8, 22. a3-a4, Lc8-d7, 23. Tbl-b3, g7-gS, 24. Pf4-h5, J7-I5, 25. Tb3-bl, Pf8-h7, 26. Tbl-fl, PH7-Ï6, 27. Ph5xf6+, Dd6xf6, 28. «3-e4, d5xe4, 29. f3xe4, f5-f4, 30. e4-e5, Df6- g7, 31. Lc2-e4, Ld7-eS, 32. M-b5, a6xb5, 33. a4xb5, Tc8-d8, 34. b5xc€, b7xc6, 35. Dd2-f2, Te7-d7, 36. Tc3xc6, Dg7-f7, 37. Tfl-dl, Le6-d5, 38. TcO-g6+ Kg8-f8, 39. Le4-c2Zwart geeft het op. UITSLAGEN 13de ronde: MUetlEngVSosonko- (Ned) afg. Total (Ita)-AdorJan (Hon) 1-0. Quinte ros (Arg)-Panno (Arg) 1/2-1/2. Liberson (Isrl- Hulalc (Joe) afg. Böhm (Ncd)-Kavalek (VS) 0-1, Tlxnman (Ned)-Donner (Ned) 1-0, Torre (Phl)- Von Wijgerden (Ned) 1-0, Reshevsky <VS>-Ree (Ned) 1-0. De partijen Ree-Torre en Hulak-Qulntero# gijn ook no8 steeds afgebroken. Stand Is: 1. Liberson 81 afg 2. Miles I 1 afg.), 3. Kavalek 8, 4 Hulak 7'/s 1 afg.), 5. Torre, Ree en Sosonko 6'/j 1 afg.). 8. Donner, Timman 6'/j, 10. Panno 6, 11. Tatol en Van Wijgerden 5'/j, 13. Quinteros 5 1 afg.), 14. Adorjan 5. 15. Reshevsky 4'/i, 16. Böhm 4. TWEEKAMPEN EVIAN/GENÊVE/AMSTERDAM In de krnat van gisteren spraken wij onze verbazing erover uit dat Korts- noj zijn partij tegen Poloegajevski remise had gegeven in een stelling, waarin hij een pion meer had. Hoewel Poloegajevski zoals wij schreven -= niet werkelijk in gevaar was, had Kortsnoj het toch nog even kunnen proberen. De eerste indruk van een schaakpartij moet altijd een oppervlakkige zijn en ook nu weer bleek de positie (Wit: Kgl, Lfl, Lel. Tdl, Ta2, pi b2. e3. f2, g3, h2; Zwart: Kh8, Tc6, Tb8, Lf6, Pc7, pi a5, a7, e4, f5, g7, h5) een groot aantal resources te bevatten. Na 34. ...Tb2x speelt wit niet 35. Tb2x, maar 35. Ta5x! Zwart doet er daarom ver standig aan om op remise aan te sturen met 34. ...T15 IN Genève kwamen, bij hun vijfde partij, Lajos Portisch en de oud wereldkampioen Bors Spassky na 40 zetten eveneens tot remise. Por tisch leidt met 27> punt, Spassky heeft er VU. HILVER8UM Louk Sanders heeft zich voor de tweede keer in zijn loopbaan bij de laatste acht ge plaatst van het toernooi om de open Nederlandse tenniskampioenschap pen. Hij deed dat in Hilversum door een zwaar bevochten overwinning op de Joegoslavische routinier Niko la 8pear: 2-6, 6-4, 6-3. Ook in 1974 kwam de Leldse docto randus ln de economie zo ver. Toen versperde de Australiër Paul Kronk hem de weg naar de halve finales. Nu krijgt Sanders morgen een her kansing tegen de Nieuwzeelander Onny Parun, die achtereenvolgens Roll Thung en de als zesde geplaat ste Australiër Mark Edmondson uit schakelde. ZEILEN Willy en Cees van Blade) hebben mede door hun overwinning ln de zesde en laatste race de Nederlandse zetlUtel ln de Varlenklasse veroverd. Tweede werden Erie Bleze en Jan Paul van Driei. zowel ln de zesde wedstrijd als ln het eindklassement. Het wereldkampioenschap In de draken ver overd door de Oostenrijkers Fereberger. Elsl en Spltzbarth ZIJ behaalden ln de zesde en laatste wedstrijd hun derde overwinning. Ulrtch, Hofmann en Hocsch (W-Dld) eindig den als tweede en de Zwitserse broers Wltt- wer werden derde SCHERMEN - Nederland zal niet vertegen woordigd zijn bij de wereldkampioenschap pen schermen, die op 14 Juli ln Buenos Aires (Argentinië) beginnen Oeen van het achttal kandidaten heeft kunnen voldoen aan de eisen die de KNA8 had gesteld om voor afvaardiging In aanmerking te komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13