Formatie gaat van leien dakje De tekening van een lezer DICHTBIJ l Fokker verwacht van KLM aankoop F-28's Commentaar Betaald voetbal (1) Eerste fase lijkt wel demonstratie van verbroedering Bestuur optimistischer gestemd bezig zijn in vrije tijd zwarte markt dierenleed VRIJDAG 1 JULI 1977 BINNENLAND Zolang het betaalde voetbal in Ne derland bestaat en dat is in officiële vorm sinds 1954 is dat een aan de gangbare maatschappe lijke normen niet aangepast gebeu ren. Het betaalde voetbal is een wereldje op zich, waarin weinig ver heffende mensenhandel (transfers), een onacceptabele afhankelijkheid van de speler aan zijn werkgever, ontbrekende sociale zekerheden, sterk afwijkende tuchtnormen en (grof) winstbejag geaccepteerde za ken zijn en weinig waterdichte reg lementen gemaakt lijken om voort durend met de voeten te worden betreden. Een best imago heeft de zich zo graag bedrijfstak noemende betaal de voetbal-sectie van de met ruim negenhonderdduizend leden groot ste sportbond van Nederland, de KNVB, er niet mee gekregen. Inte gendeel. De als maar luider klin kende roep om gemeenschapsgel den, waarmee het armlastige be taalde voetbal met zijn soms van alle realiteit ontblote exploitatieop- zetten weer gezond gemaakt zou moeten worden, toont ten overvloe de de zwakte aan. Binnen dat ge beuren van het betaalde voetbal in de KNVB, waar zelf de oplossingen niet worden aangedragen, gaan de belangenorganisaties van spelers (WCS), oefenmeesters (WON) en werkgevers, de clubs (FBO) mede op nadrukkelijk verzoek van de nu demissionaire minister Van Doorn van CRM op korte termijn inspraak en medebeslissingsrecht krijgen. Het is een eerste teken aan de wand, dat er iets wezenlijks kan gaan veranderen. De drie belangenorganisaties wer ken sinds woensdag ook officieel samen in de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal; een stichting die van het ministerie van sociale zaken de bevoegdheid heeft verkregen om „zonder winstoogmerk" arbeidsbe middeling te verrichten. Deze stich ting, kortweg ABV genoemd, is de enige erkende organisatie op dit voetbalterrein, waar de wildgroei groot is en al dan niet onduidelijke personen of instanties in de marge profiterend optreden. Dat heet dan illegaal, maar het wordt ondanks een duidelijke reglementering toch getolereerd door de voetbalbond, die geen vertegenwoordiger heeft in de stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal. Mr. Tripels, die daarvoor aangezocht was, kreeg met een veto van zijn mede-KNVB-bestuursle- den te maken. Betaald voetbal (2) De rol van het sectie-bestuur be taald voetbal is verder toch opmer kelijk, omdat ten minste één van hen, als clubbestuurder, zelf zaken doet met het zonder vergunning werkende Inter Football (IF) en het sectiebestuur als totaliteit haar goedkeuring heeft gehecht aan een reclameovereenkomst met hetzelf de IF inzake het Nederlands elftal. De openlijke steun, die zelfs demis- sionair-minister Boersma van socia le zaken bij de installatie van het bestuur bepleitte, voor de Stichting ABV, is er van de zijde van de voetbalbond nog niet gekomen. En dat, terwijl het werkterrein van de door P. L. van Enk Na twee weken van Inleidende schermutselingen over uitgangspunten, procedures en zeteltallen, lijkt de formatie Den Uyl ineens van een leien dakje te gaan. De eerste fase van de programmati sche onderhandelingen die begin deze week werd ingezet en nu op afsluiten staat, lijkt wel een demonstratie van verbroedering. Stichting onder leiding van mr. J. W. Masman, oud-Tweede Kamerlid en sinds enkele maanden burge meester van Assen, met een viertal hervormingsplannen zeer ambitieus is. Naast de arbeidsbemiddeling zijn er het vraagstuk van collectieve ar beidsovereenkomsten (CAO) voor de betaalde voetballer, de beëindi ging van het transfersysteem en de sociale begeleiding en vorming van de spelers. Al met al problemen, die anno 1977 om oplossingen schreeuwen; drie ëntwintig jaar inmiddels nadat het voetbal als beroepssport werd geac cepteerd. Naar verwachting worden vanmid dag of vanavond de meningsver schillen over de grondpolitiek over brugd en daarmee zou in enige da gen tijd een karwei geklaard zijn dat het kabinet Den Uyl in zijn nadagen ettelijke weken van uitputtende en vergeefse worsteling heeft gekost. Begin volgende week komt naar ie ders verwachting een akkoord over de ondernemingsraden nieuwe stijl rond. Men herinnert zich hoe voor- Jaar '75 de coalitiepartners naar het woord van Marcus Bakker „vech tend over straat rolden" toen het. over de bedrijfsdemocratiserlng ging. Maar nu schijnt het een fluitje van een cent te zijn. Zal, als dit alles zomaar blijkt te kunnen, het vervolg van de formatie even soepeitjes verlopen? Er is geen reden daar erg optimistisch over te zijn. Sfeer De eerste zakelijke resultaten van deze week zijn voor een belangrijk deel de vrucht van de sfeerverbete ring die is opgetreden door een nieu we vriendelijkheidsstrategie van de PvdA Jegens CDA-aanvoerder Van Agt. In de wijze waarop PvdA-onder- handelaar Van Thijn zijn collega Van Agt benadert is geen spoor meer te vinden van de irritatie en barsheid die het laatste halfjaar voor de ver kiezingen aanleiding zijn geweest tot zoveel verwijdering. Ook werkt nog steeds door dat Van Agt tijdens het gijzelingsdrama Den Uyl een stuk nader is gekomen. In kleine kring is bekend dat Den Uyl de laatste nacht, toen gewapend in grijpen nodig bleek, aan de diepste verslagenheid ten prooi is gevallen. Voor Van Agt, die dit heeft aange zien, was het zoal niet een openba ring dan toch iets om in gedachten te houden. Het heeft hem in elk geval zeer ontroerd. „Joop Je bent een goed mens", heeft iemand hem in die dra matische uren horen mompelen. Zakelijke problemen Maar zullen goede sfeer en persoon lijke genegenheid voldoende zijn om de zware zakelijke problemen die in aantocht zijn, te overwinnen? Vol gende week zal, naar het zich laat aanzien, het eerste in bespreking komen: De nieuwe regeling die for mateur Den Uyl heeft voorgesteld inzake de vermogensaanwasdeling. In CDA-kring wordt gemopperd dat de formateur niet slechte het liggen- noodzakelijke geachte beperkingen uiteindelijk zullen neerkomen op een reeks Incidentele Ingrepen, waarin geen ander systeem valt te ontdekken dan dat zij toevalliger wijze net op plekken die voor het CDA het gevoeligst zijn, worden toe gepast. Marges Sfeer verbeterd de voorstel (auteur: minister Boers ma) heeft overgenomen, maar hij dit stuk gewoon heeft aangevuld met de PvdA-amendementen die erop waren ingediend. Het wetsontwerp van Boersma ging al zover dat een man als zijn collega Lubbers het niet mede wilde onder tekenen: De versie Den Uyl is in de ogen van Lubbers natuurlijk hele maal verwerpelijk. Toen de demissi onaire minister van economische za ken het memorandum van Den Uyl had gezien, was zijn eerste reactie dan ook: „Kunnen we meteen kap pen of moeten we daar nog drie weken mee wachten?" Afstand Een moeilijke kwestie wordt ook de vraag in welke mate de groei van de collectieve lasten (overheidsuitga ven en sociale voorzieningen) moet worden beperkt, mede in relatie met de ontwikkeling van de particuliere inkomens en ondernemingswinsten. Het CDA ontwaart tekenen die erop wijzen dat de PvdA afstand neemt van het voornemen van het vorige kabinet, de groei van de collectieve lasten tot één procent per Jaar te beperken. Economische deskundigen uit chris ten-democratische kring vrezen dat de „ondogmatische aanpak" die Den Uyl propageert, in werkelijk heid een manoeuvre zal blijken te zijn die bedoeld is om impopulaire beslissingen te ontwijken. Dat de Zelfstandig Van Agt heeft tot dusverre het for- matleoverleg gevoerd op een manier die vroeger bij de KVP onbekend was. KVP-fractieleiders plachten eerst in eigen kring een mandaat bij elkaar te puzzelen dat zij vervolgens bij de formateur (of bij de aspirant- coalitiepartners) verdedigden. De fractie kon erop rekenen dat haar voorzitter de grenzen van zo'n man daat niet eigenmachtig zou over schrijden. Zou blijken dat hij tij dens het formatieoverleg niet bin nen nauw omschreven marges kon blijven, dan zou hij zeker bij zijn fractie een nieuw mandaat komen halen. Met name Andriessen heeft, tijdens de formatie '73 nog met succes, zij het zeer uitputtend, met dit bijltje gehakt. Van Agt opereert tijdens de formatie Den Uyl echter anders. Ge steund door met name AR-kamerle- den uit welke hoek is aangevoerd dat de voorzitter geen boodschap penjongen tussen fractie en forma teur behoort te zijn heeft hij voor een zelfstandiger opstelling gekozen. der worden beproefd zodra het erom gaat, de bakens voor het sociaal- economisch beleid van de komende 'Jaren uit te zetten. Op dit terrein zal Van Agt waarschijnlijk meer moe ten leunen op de suggesties die de program-commissie van de CDA- fractie onder leiding van Andriessen heeft geformuleerd. En het schijnt dat die suggesties een nogal strikt en dwingend karakter hebben. Trauma's Hierbij moet in aanmerking worden gebracht dat Andriessen zelf niet zijn uiterste best zal doen om de formatie Den Uyl te laten slagen. De vroegere KVP-fractielelder geldt niet als een bewonderaar van de persoon van de formateur. Hij be schouwt Den Uyl als een ordinaire partijganger die bovendien te goed geefs is Jegens de vakbeweging. Vöór de verkiezingen heeft Andries sen binnen het CDA-bestuur een po ging gedaan, de kandidatuur van Den Uyl voor het minister-presi dentschap bij voorbaat af te snij den. Hij had willen bereiken dat het CDA, gezien de ervaringen in het zittende kabinet. Den Uyl niet meer als premier zou accepteren. Het Is Van Agt geweest die heeft verijdeld dat het CDA door toedoen van An driessen een anti-Den Uyl koers is gaan volgen. Kern Nu Andrlessens toeleg is mislukt, is hij uiteraard nog geen steunpilaar van Den Uyl geworden. Hij zou naar sommigen in CDA-kring met stelligheid menen te weten de formatie Den Uyl graag zien misluk ken al was het alleen maar om aan het licht te brengen hoe weinig Den Uyl in staat is, „boven de partij en uit te stijgen". Deze opstelling maakt Andriessen natuurlijkerwijs de kern van het groepje binnen het CDA die geen nieuw bondgenootschap met de PvdA wenst en ook van die veel 'grotere groep die genoegdoening eist voor de vernedering die de chris ten-democraten tijdens de formatie '73 hebben moeten ondergaan. Het is merkwaardig, maar niet onbe grijpelijk dat de trauma's van vier jaar geleden gedurende de laatste maanden van het kabinet Den Uyl en de verkiezingsstrijd weer tot le ven zUn gekomen. Dat er een Van Agt nodig zou zUn om die pijn te helpen overwinnen wie had dat aan de linker zUde ooit kunnen denken? Weliswaar bespreekt ook Van Agt van tevoren met zijn fractie wat hij bij het onderhandelen moet nemen en kan geven, maar uiteindelijk be paalt lüj zelf zelfstandig de breedte van zUn marges. De fractie kent die marges nooit helemaal precies: Pas achteraf hoort en bespreekt zij wat er is gebeurd. Daarbij moet zij uiter aard beseffen dat zU behalve het onderhandelingsresultaat ook de onderhandelaar zelf beoordeelt. De fractievoorzitter van het CDA vraagt meer vertrouwen dan de KVP-fractle vroeger ooit haar voor zitter heeft hoeven geven. Tot dusverre heeft de werkwijze van Van Agt goed gefunctioneerd, maar dat zal wel mede te maken hebben met het feit dat hij op het terrein van de grondpolitiek en van de be- drijfsdemocratisering met gezag kan opereren. Dat gezag zal zwaar SCHIPHOL Fokker verwacht nog dit jaar met de KLM een order te kunnen afsluiten voor de levering van een of meer F-28 Fellowships. Ook voor de Airbus, een produkt van verschillende vliegtuigindustrieën waarin Fokker voor ongeveer 7 procent deelneemt, zijn er perspectieven. Mogelijk gaat de SAS, de Skandinavische luchtvaartmaatschappij twaalf van deze toe stellen bestellen. Het Fokker-bestuur toonde zich tij dens de Jaarvergadering daarom niet gedeprimeerd hoewel Fokker-VWW vorig Jaar DM 5 miljoen verloor en er stagnatie was in de verkoop van vliegtuigen. Over de mogelijke bestelling van de Airbus door de SAS werd nog opge merkt dat de SAS voor onderhoud veel bindingen heeft met andere Eu ropese maatschappijen en dat deze daarom ook wel belangstelling kun nen hebben voor de Airbus. Fokker zal dit Jaar in Nederland geen verdere werktijdverkorting no dig hebben. Misschien zal er in Pa- pendrecht waar 1000 mensen al bijna twaalf weken korter werken nog een derde periode van zes weken volgen. Tekeningen, Amsterdam. bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbom Zont r 1377Herfst in. 17e) HET WEER door Hans de Jong I 'V /f j Weerrapporten Het wordt warmer Na dagen achtereen te kil weer •voor juni, in het grootste deel van het land tenminste, worden nu de bakens verzet. Voor de vele duizenden die deze week uitvliegen naar diverse Eurova kantie-oorden is het een verheu gend bericht dat de tempera tuur op hun hand is en de on weersbuien verminderen. Het logge en uitgerekte Azoren-ho- gedrukgebied van 1030 milli- baar veert langzaam op en laat de barometertjes in de Golf van Biscaje, Zuid-Engeland, West- Frankrijk en onze omgeving een langzame toer omhoog maken. Zo'n allesbehalve opgeschroefd tempo is alleen maar gunstig. Bij zo'n situatie moet je je niet teveel blind staren op een ge bied met lichte tot matige regen, zoals dat zich gisteren boven en nabij Ierland manifesteerde (Belmullet vijf millimeter in zes uur). Het zal vandaag voornamelijk over Noord-Nederland passeren, waarschijnlijk snel, waarbij de mogelijkheid bestaat dat dit wa terige uitwasje van een depres sie tussen de Far Oer en Schot land aan verdamping onderhe vig zal zijn. Maar goed, door deze atmosferische druiloor zal er toch eerst nog wel vrij veel bewolking hangen. Maar tijdens het weekeinde wordt het weer vriendelijker en warmer. Uit be trouwbare bron is vernomen dat onze licht- en warmtebron niet in de WW gaat en dat er best eens temperatuurtjes van 22 tot 25 graden op de thermometer- buizen zouden kunnen komen. Gisteren ging trouwens overal in het land het temperatuurni- veau al omhoog. Op plaatsen waar gedurende een reeks van dagen het kwik niet aan twintig graden kon tip pen sprong het er nu zo Ineens maar bovenuit. In Gorredljk werd maxamaal 21,5 graad Cel- cius gemeten. En de stapelwol ken maar protesteren. Enkele braken door een inversie heen waarbij de lucht een bijzonder dreigend uiterlijk kreeg maar wat eruit kwam erg mee viel, andere liepen louter een buil op tegen een In de hogere lagen voorhanden warmteplafond. Dat was een woikentype over eenkomend met plaatje drie van hoofdgroep I van de weerwijzer bij uitstek: opbolling en buiig heid worden onderdrukt. Prognose in dat geval bij een westelijke wind: geen buien meer, minder wind, bij zuidelij ke wind geen buien meer, zo mers warmer, maar bij krimpen de wind: korte tijd beter met zon, spoedig meer wolken en la ter regen, en dat kan van toepas sing zijn geweest op het weer van noord-Nederland. Overigens is in de hogere lagen in een zuid-zuidwestelijke circu latie (waarover in het stuk van gisteren) nog niet zo duidelijk aftekening te zien, hoogstens min of meer van België tot over Duitsland. In Frankrijk was de hoogtewind gisteren nog over wegend uit noordwest tot west. En hier de weersvooruitzichten voor de belangrijkste vakantie landen geldig voor de komende twee tot drie dagen: Zuid-Duits- land: 24 tot 28 graden, noord- Frankrijk: 19 tot 24. zoals nu al in de zuidelijke oorden, Zwitser land en Oostenrijk 22 tot 25 gra den, zodra de laatste wolken en buien zijn weggedreven, Spanje 25 tot 30 graden. Italië 24 tot 28 graden, Zuid-Engeland 17 tot 21, Denemarken 15 tot 18 graden, maar zondag een verhoging tot boven 20 graden en verder noordwaarts in Scandinavië over het algemeen nog koel en wisselvallig. De onweersbuien die er op het continent nog zijn druipen af. Een bijzondere waarneming uit Giessenburg ten westen van Go- rinchem wil ik u niet onthouden. Daar werd een heel mooie wind hoos waargenomen, die vier tot vijf keer de grond raakte. Hij leek veel op die afgebeeld in het cursusboek „Wij en het weer", op bladzijde 94, plaatje bove naan, figuur 6.15. Strandweer Morgen bewolking maar weinig of geen regen in het zuiden. In het noorden eerst nog wel wat nattigheid mogelijk die vrij snel zal ophouden. Daarna neiging tot opklaringen. Wind west of zuidwest matig tot vrij krachtig, luchttemperatuur 17 tot 20 gra den, zeewater 14 tot 15 graden. Verdere vooruitzichten: tijdens het weekeind ook aan zee warmer. Amsterdam De Bilt Doelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vllsslngen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oenêve Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid half bew 19 zwaar bcw. 20 regenbul 18 zwaar bew. 18 zwaar bew. 19 licht bew. 17 licht bcw. 19 zwaar bew. 20 licht bcw 17 zwaar bcw. 18 half bew. 18 onbew. 27 zwaar bew. 22 half bcw. 21 regenbul 19 zwaar bew. 18 half bew. 20 regenbui 18 regen 14 regen 15 onweer 15 half bew. 18 half bew 31 licht bew. 22 zwaar bcw. 21 zwaar bew. 18 licht bcw 25 zwaar bcw. 25 zwaar bew. 22 twaar bew. 14 licht bew 21 zwaar bew. 20 zwaar bew. 19 half bcw 25 zwaar bcw. 25 regenbui 16 regen 16 zwaar bew. 15 licht bew. 22 licht bcw. 27 licht bcw. 29 Mallorca MQnchen Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zdrlch Casablanca Istanboel Tunis Hoogwater zaterdag 2 juli. Vllsslngen 3 27- 15.47, Harlngvlletslulzen 337-15 08. Rot- 'terdam 5.30-17.51, Schevcningen 4.31-17.03. IJmulden 5.04-17.30. Den Hel der 9.39-21.57, Harllngen 11.45—, Delfzijl 123-13.44. Televisiekijken, lezen op ristte gaan of zelf bezoek ontvangen zijn 'de belangrijkste manieren van vrlje-tijds besteding in Nederland. Dat blijkt uit een steekproef die is gehouden door het Centraal Bu reau voor de Statistiek onder onge veer vijfduizend mensen. Van hen zegt zeven procent nooit te lezen, en acht procent nooit vlstte te ont vangen of naar de televisie te kij ken. Het luisteren naar de radio blijkt een geliefkoosde bezigheid te zijn. Het aantal mensen dat niet op vakantie gaat is toch wel verras send groot, namelijk 42 procent. Op sportgebied slaat zwemmen het meest aan: Bijna veertig procent neemt geregeld een plons. De zwemlust vermindert naarmate men ouder wordt maar van de be jaarden blijkt toch nog zo'n vier procent te water te gaan. Het al leen kijken naar sport wordt door ruim een derde van de ondervraag den „beoefend". Mannen blijken een grotere voor keur te hebben voor de bioscoop, terwijl vrouwen liever naar een theater of schouwburg gaan. Het bezoek aan de bioscoop komt het meest voor onder Jongeren want van de bejaarden gaat nog maar zes procent naar de film. Spelletjes doen lijkt ook in te slaan, maar is nog net minder in trek dan het luisteren naar een pick-up of een bandrecorder. Een groep van onge veer 22 procent geeft bezoek aan een café als vrijetijdsbesteding op. Slechts zeven procent neemt deel aan acties die zijn gericht op een algemeen maatschappelijk doel, zoals bijvoorbeeld de Wereldwin kel, en Dolle Mina. Van een vakbond is negentien pro cent lid, van een sportvereniging twintig procent. Als je Je vrije dag vult met lezen, televisiekijken, even bij iemand aanwippen, een baantje zwemmen, daarna een filmpje pikken, thuis een plaatje draalen, na de vakbondsvergade ring even een biertje neemt in een café om daarna een actie te onder nemen begrijp je niet dat er nog mensen zijn die tijd hebben om hun auto te wassen. In Israël ls een zwarte handel in elndexamenopgaven van de mid delbare school ontdekt. Naar aan leiding hiervan heeft het Israëli sche ministerie van onderwijs be sloten de examenopgaven voor wis kunde terug te trekken nadat ze eerder deze week werden vertoond voor de televisie. De televisie had de opgaven gekregen van het com munistische parlementslid Charlie Blton, die tevoren had bekend ge maakt dat de opgaven voor een aantal vakken vrijelijk te koop wa ren op de zwarte markt. Biton zelf drong er daarom op aan de opga ven terug te trekken. Op de zwarte markt moest er volgens Blton voor de opgaven van wiskunde en En gels 4.500 Israëlische ponden (onge veer 1.200 gulden) worden betaald en voor de natuurkundeopgaven 2.000 pond (ongeveer 540 gulden). Toch nog vrij hoge bedragen als Je van een eenvoudige studiebeurs moet zien rond te komen. Er zijn ook dieren die niet thuisblijven maar met zijn allen op vakantie gaan. Bij de Zwitsers-Italiaanse grens controleert een beambte hier bet aantal varkens dat de grens overgaat naar een „vakantieboerderij". De varkens zullen pas tegen bet najaar vetgemest en ai weer terugkeren op hun oorspronkelijke bestemming. Over de wereld der Insecten had den we het In deze rubriek gisteren al, maar er zijn nog veel meer pro blemen op dit gebied. Nu vallen honden en katten niet direct onder de catagorie insecten, maar Juist tijdens de vakantiedagen kunnen ze voor de nodige besognes zorgen. Daar kan de Alphense dierenbe scherming een aardig boekje over open doen. De vereniging moet op zeer korte termijn onderdak zien te vinden voor achttien honden en een dertigtal katten omdat vanaf vandaag de samenwerking met een .dependance' in Nieuwveen is ver broken. De Alphense dierenbe scherming had vier Jaar geleden een contract gesloten met .Schilk- hoeve', een particulier bedrijf waar een aantal dieren gehuisvest werd nadat het eigen opvangscentrum in Aphen aan een bestemmingsplan was opgeofferd. De moeilijkheden zijn ontstaan omdat volgens het bestuur van de vereniging de eige naresse van .Schilkhoeve' geen en kele Inmenging In de gang van za ken op haar boerderij duldt. Elke vorm van Inspraak ontbreekt, ter wijl het bestuur volgens de statu ten verplicht ls verantwoording af te leggen tegenover de leden en de gemeente, die een jaarlijkse subsi die verstrekt. Deze medelingen op genomen in het verenigingsorgaan van de dierenbescherming zijn voor de eigenaresse van .Schilkhoe ve' aanleiding geweest de samen werking te verbreken. Morgen pro beert de Alphense dierenbescher ming op een druk punt in het cen trum dierenvrienden te vinden die een of meer van de honden of kat ten wil adopteren. Voor de overblij vende dieren zal plaatsing in pen dierenpension nodig zijn. Ook dit zal geen eenvoudige opgave zijn omdat het vakantieseizoen al ls be gonnen. Juist tijdens de vakantie kunnen veel mensen met hun trouwe vier voeter omhoog zitten. Een oppas is niet altijd eenvoudig te vinden maar in het Noordhollandse Eg- mond aan den Hoef heeft men een aardige oplossing gevonden. Sinds Pinksteren ls daar een dierenhotel geopend dat plaats kan bieden aan 25 katten en 40 honden. Het ge bouw ls letterlijk een hotel omdat het in de zomer vooralen is van air conditioning en 's winters goed wordt verwarmd. De Jcamers' voor de dieren zijn verdeeld in binnen- en buitenverblijven en er bestaat ook de mogelijkheid om overdag op een grote afgeschermde gras mat wat met soortgenoten te dol len.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5