HMAiJUigi :cü; ca ca Gezonde dorst? ZO AVO opgeheven enkwallieii Verbond accepteert geen compromis in loonconflict Trouw Post naar Bovensmilde Eisen taxichauffeurs volledig inwilligen FAMILIEBERICHTEN |hema| hemal |hema VfiljfftG 1 JULI 1977 TROUW/KWARTET PS 14/RH 16 Hoofdonderwijzer Eef van der Vliet, een van de ex-gegijzelde leerkrachten van de school in Bovensmilde wordt nog steeds overstelpt met reacties van mensen uit binnen- en buitenland. Op de foto tonen het gezin Van der Vliet en enkele leerlingen van de hoofdonderwijzer wat binnengekomen post. Van onze correspondent GRONINGEN Het OVB, het onafhankelijk verbond van vakverenigingen, zal niet akkoord gaan met welk compromis in het loonconflict bij de Groninger taxicentrale dan ook. De eisen waartnee het OBV de staking nu bijna tien weken geleden is ingegaan zullen moeten worden ingewilligd, anders zal de sta king voor wat betreft het OVB niet beëindigd worden. Vanmorgen zijn de bemiddelingspo gingen tussen de chauffeurs en de Groninger taxicentrale-directie her vat. Gisternacht werden de bespre kingen opgeschort, nadat deze in een poiitleve sfeer warep, verlopen. Het verschil in centen bleek niet meer noemenswaardig. Niet uitgenodigd Bij de bemiddeTlhgspoglng was het OVB overigens niet uitgenodigd. Re actie van de heer J. Borgstein van het OVB: „Wanneer een oplossing van het conflict gevonden wordt en wij niet zullen meewerken, kan het nog leuk worden". Het OVB is zeer verbolgen over het feit dat deze „niet erkende" vakbond niet bij de bemid- delingsbesprekingen Is uitgenodigd. Reden daarvoor was het feit dat deze vakbond geen partner bij de onder handelingen zou kunnen zijn. omdat het hier CAO-onderhandelingen betreft Het OVB vindt dat onjuist. „Het betreft hier uitsluitend bedrijfs-ar- beidsovereenkomsten. Er is geen sprake van een landelijke CAO. We zouden dus wel degelijk uitgenodigd kunnen worden. Bovendien heeft de rechtbank in Groningen tijdens een kort geding uitgesproken dat het er niets toe doet of de vakbond wel of niet officieel erkend is. Wij zouden dus wel aan de onderhandelingen kunnen deelnemen," aldus de OVB- woordvoerder. „Wij zijn de staking begonnen op maandagavond 25 april, omdat de directie van de GTC zijn beloften, die drie jaar geleden aan de chauf feurs zwart op wit gedaan zijn, niet na is gekomen. Wij kunnen niet ak koord gaan met nogmaals een com promis. Of onze eisen worden inge willigd, zoals destijds al beloofd is. of er wordt In Groningen niet met taxi's gereden." De heer Borgstein zal er niet voor terugdeinzen harde maatregelen te treffen, wanneer on verhoopt de taxi's toch de garage uit zouden komen. „Dan vallen er rake klappen. We laten ons niet met een kluitje het riet in sturen. De FNV- vervoersfederatie zal ook moeten be denken dat meer dan de helft van de Groninger taxichauffeurs niet bij de FNV, maar bij het OVB is aange sloten. BANGKOK (UPI, Reuter) In de Thailandse hoofdstad Bang kok werden gisteravond zonder enige ceremonieel voor het laatst de vlaggen van zes lidstaten de Verenigde Staten, Engeland, Nieuw Zeeland, Australië, Thailand en de Filippijnen van de Zuidoost-Aziatische Verdragsorganisatie (ZOAVO) neergehaald. De 23 Jaar oude organisatie werd ontbonden met het oog op de „gewij zigde omstandigheden". De vlaggen van Pakistan en Frankrijk wapper den al Jaren niet meer voor het Zoa- vo-hoofdkwartier in Bangkok, sinds deze landen zich rond 1970 uit de organisatie terugtrokken uit protest tegen de oorlog in Vietnam. De Zoavo werd in 1954 gesticht op initiatief van de Verenigde Staten, waar minister van buitenlandse za ken John Foster Dulles een beleid voerde dat op het „indammen van het communisme" was gericht. De formele doelstelling van de verdrags- organisaUe was een gemeenschappe lijke verdediging tegen „buitenland se agressie". De collectieve ..veiligheidsparaplu" werd ook uitgebreid tot Indochina. Dat had tot gevolg dat de Verenigde Staten Australische, Nieuwzeeland- se. Thailandse en Filippijnse troe pen konden inschakelen ter onder steuning van Saigon. Maar deze bondgenoten vervulden hun taak met steeds minder enthousiasme, en trokken zich geleidelijk terug. „De dam tegen het communisme" in In dochina bezweek In 1975. De zes resterende Zoavo-leden beslo ten twee Jaar geleden tot geleidelijke opheffing van de organisatie. „De organisatie heeft tijdens haar be staan een nuttige bijdrage geleverd aan de stabiliteit en veiligheid van het gebied", zegt een gisteren uitge geven verklaring waarin wordt mee gedeeld dat de ontmanteling van het bondgenootschap is voltooid. JUWELEN. GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W DAMES C. Kwikkei. vrouwenarts Diaconessenhuis Groningen. Praktijk hervat Vooralle inlichtingen: Telefoon 020-913456 0 1st 794.783 en 750 9 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 10 00-20.00 uur. F. M. Verbeek weduwnaar van H. Koumans en J. R. Gerlings "Bij V schuil ik" Psalm 1439b. Met deze tekst werden onze zorgzame ouders en groot ouders Maarten Ramp en Maartje Zweerman 50 jaar geleden in de echt verbonden. Deze dag hopen wij D.V. met hen op donderdag 7 juli a.s. te herdenken. Dat zij nog een goede en blijde levensavond mogen hebben, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Boskoop, Klaverblad 8. Receptie: Tussen 17.00 en 18.30 uur in „De Loods", achter de Gereformeerde Kerk te Boskoop, Zijde 11. Na een ernstige ziekte heeft God thuis gehaald onze lieve zwager en oom Marten van Harten lieve echtgenoot van L. C. Dammers op de leeftijd van 66 jaar Duivendrecht: D. Dammers-Harmsen Andijk: L. Heemsbergen-Dammers C. Heemsbergen Bentveld: M. Groeneveld-Dammers Heemstede: A. A. Dammers B. Dammers-v.d. Houten neven en nichten. Wierden, 30 juni 1977 Rijssensestraat 23. Laan van Vollenhoven 2369 Zeist, 30 juni 1977. „Ik kan gaan slapen zonder zorgen want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis." Psalm 4:3 (berijmd) Voor ons geheel onverwacht, maar op Zijn tijd nam God tot zich, onze lieve onvergetelijke man en vader Frans Tonjes van Wifferen in de leeftijd van 49 jaar. Leimuiden: B. A. van Wifferen-Noordijk Herman Dick Annette Leimuiden, 29 juni 1977 Lijsterbeslaan 26 De rouwdienst in de Ned. Herv. kerk te Leimuiden zal D.V. gehouden worden zaterdag 2 juli a.s. om 2 uur namiddag, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na afloop van de begrafenis in de consistorie van de kerk. Geen bloemen. „Wie in Mij gelooft zal leven ook al is hij gestorven". Joh. 11:25b De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Leimuiden heeft met verslagenheid kennis geno men van het plotseling overlijden van de heer F. T. van Wifferen Met dankbaarheid gedenken wij het werk dat hij als ambtsdrager voor onze gemeente heeft mogen doen. Sterke de Here God zijn vrouw en kinderen om dit grote verlies te dragen. Namens de kerkeraad: Drs. A. M. Los, praeses D. S. Knetsch, scriba Leimuiden, 30 juni 1977. In Christus ontslapen onze lieve broer en zwager Pieter Frides Lameris oud 72 jaar Met zijn vele gaven van hoofd en hart is hij ons en onze ouders tot grote steun geweest Groningen: J. A. Lameris H. Lameris-Gaastra Ter Apelkanaal: E. J. Lameris Onnen: K. J. Lameris W. Lameris-Nijens Groningen: A. G. Lameris-Bolt Haren: B. G. Pauw-Lameris A. Pauw Leiderdorp: A. A. F. Groeneveld-Lameris D. Groenveld 29 juni 1977. Heden ging van ons heen op de leeftijd van 72 jaar Dr. Pieter Frides Lameris officier in de Orde van Oranje-Nassau Driebergen: J. M. Lameris-Visser Gouda: Margreet Amsterdam: Marian en Louis Amsterdam. Liesbeth Rotterdam: Pim en Lettie Driebergen-R., 29 juni 1977 Mevr. Leinweberlaan 30. De begrafenis vindt plaats op zaterdag 2 juli a.s. om 12 uur op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Driebergen-R. Na afloop gelegenheid tot condoleren. Heden nam God tot Zich, voor ons onverwacht, onze lieve broer, zwager en oom Jacobus van Dijk op de leeftijd van 75 jaar. Hattem: H. van Dijk B. A. van Dijk-de Wit Driebruggen: S. Paarlberg-van Dijk P. F. Paarlberg Beverwijk: M. Visser-van Dijk Baarn: L. van Dijk A. van Dijk-van Wijngaarden Wageningen: A. E. van Dijk J. H. Hoogeveen Baarn, 30 juni 1977. Gij waart mijn hulp: Verwerp mij niet, O God mijn heils. Psalm: 27:9 In vast vertrouwen op Gods genade door Jezus Christus, die hij in zijn leven zo rijkelijk mocht ondervinden, ontsliep heden plotseling onze ge liefde broeder en oom Hendrik Redert geb. 22 juni 1896 weduwnaar van J.C. Snel Oud-Hoofd der Christelijke school te Zuid-Beijerland Ridder in de orde van Oranje-Nassau Dordrecht: L. A. van der Leer—Redert J. van der Linden—Redert A. Basselier—Redert neven en nichten Oud-Beijerland: 29 juni 1977 Bejaardencentrum „Sabina", Sportlaan 2 Corr. adres: J. Ph. van der Linden, Gentiana 16, Dordrecht. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. maan dag 4 juni a.s. om 13.30 uur in de Thomaskerk aan de Margrietstraat te Oud-Beijerland, welke dienst geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. E. A. van Es, gereformeerd predikant te Dor - d recht. De begrafenis zal daarna plaats hebben pim. 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Oud-Beijerland. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in genoemd kerkgebouw. Geen bloemen. „Wij hebben haar in Gods handen teruggegeven" Met grote droefheid geven wij u kennis dat plotse ling van ons is heengegaan onze lieve dochter, zuster, schoonzuster, kleindochter en tante Jeroena van der Heiden op de leeftijd van 34 jaar. Uit aller naam: H. van der Heiden J. van der Heiden-Havenaar Sassenheim, 29 juni 1977 Zandslootkade 35 De rouwdienst is bepaald D.V. op maandag 4 juli a.s. 2.00 n.m. in het rouwcentrum „Vliem", Jacoba van Beierenlaan 4, Sassenheim, waarna de teraar debestelling zal plaatshebben op de begraafplaats van de Hervormde kerk te Sassenheim. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond a.s. van 7.00-8.00 uur in voornoemd rouwcentrum. Overstelpend was uw medeleven bij het overlijden van mijn man en vader: Hein van Oosterom Het heeft ons enorm goed gedaan te weten, dat u, als familieleden, vrienden, gasten of kennissen zijn heen gaan, met ons betreuren. Heel hartelijk bedanken wij u voor deze morele onder steuning. Mevrouw H. M. van Oosterom de Groot Wim en Cor Mieke en Kees Corrie en Bob Lage Vuursche, juli 1977 Dorpsstraat 2. HELLEVOBTSLUIS Kapitale boerenhofstede in zeer goede staat. Woonged.. 2 kam. slaapkam., keuken, badk., met llgb. Bijkeuken'garage. Op eerd.: 3 sl.kam. S70 mü bedrijfsr. Totale grondopp. aan erf, bomenpartlj, tuin en grasland 39.200 m2. In gebruik te aanvaarden in nader overleg. Inlichtingen bij: Makelaardij Van der Hoek B.V. VOORWEG 8, OOSTVOORNE. TEL. 01883 4000 LID N.B.M. ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND- EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie Tel. 020-913456 Toestel 794 reep. 783 en 750. rans. 4^ Uni polo met Uni polo met rits ofknoopsluiting, Rugby shirt Pilot shirt van pol./ diverse kleuren, 2 modellen, diverse katoen. Maten 44-56. maten 46-56. kleuren, maten 44-56. 14.-10.-14 Karnemelk Sla je slag, word lid van het CNV' Samen sta je sterk! Bel 030-941041. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. gevestigd te Amsterdam UITGIFTE van ƒ100.000.000- 8'/4 pCt obligaties 1977 per 1978/1987 in coupures van nominaal f 1.000,- aan toonder, waarvan reeds een bedrag ad f 25.000.000,- op emissievoorwaarden is geplaatst. De koers van uitgifte zal op dinsdag 5 juli 1977 vóór beurs worden bekendgemaakt en in de Officiële Prijscourant van de Vereniging voor de Effectenhandel van die dag worden gepubliceerd. Ondergetekende bericht, dat zij de inschrijving op bovengenoemde uitgifte openstelt bij al haar kantoren op donderdag 7 juli 1977 van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 3 uur op de voorwaarden van het prospectus d.d. 30 juni 1977. Prospectussen en inschrijvingsbiljetten zijn bij de kantoren van inschrijving verkrijgbaar. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Amsterdam, 30 juni 1977.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16