Vedergeboorte Fedor den Hertog Piet Kuys, outsider in kampioenstrui amateurs Coureur verongelukt lit kampioenschap is een keerpunt in mijn carrière nde aan idperk n Hages 3>f voetbal: 3un van iyt)rttoto Brabander voelt niets voor profcarrière Dode bij voetbalrel Pollentier: nu ook kampioen van België Grote Prijs voor Bellino Deux Tijdens training tegen boom AG 27 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet ;jeir lenjohan Woldendorp 3ch_ ntrirei peefer De wedergeboorte van Fedor den Hertog. Anders kan de Nederlandse tltelwedstrijd voor oners nauwelijks worden getypeerd. De mysterieuze, de ondoorgrondelijke vond zijn het ereplatform op een manier, die perfect paste bij de reputatie, waaraan hij negen Jaar i vol overtuiging sleutelde. In 1968 werd hij op hetzelfde parcours als gisteren kampioen van (,elJteurs. Het gebeurde in een tijdperk, dat Den Hertog met straffe hand het rijk van de )bers" regeerde. Het verhaal uit die dagen is even bekend als de sprookjes van Grimm: hij de toeclips vaster om zijn schoenen, schakelde over naar een groter verzet en ging alleen op die bü| n. pen onzer irclPggevers K Het ongelooflijke is nuchtere werkelijkheid ■"Hrden. Elf jaar lang was Nederlandse wegkam- ïschap voor dames een onderneming van de fa- i Hage. Drie keer viste Bel- fraaiste beker uit de grab- in vol bokalen en bloe- acht maal was haar zus- Keetie volstrekt ongrij- ir. Niets wees erop. dat het eeg-clrcuit het strijdto- van een complete revolu- :ou worden. Maar na 70 neter koers was er op het y odium niet eens een Isje voor de wereldkampi- I gereserveerd. coupeuse Nita van uit Maasland werd de te- -< opvolgster van de rse wielerkeizerin. Want >as het, die reeds in de ronde afscheid nam van iloton en ook voor het ;e het verloop van de dicteerde. Alleen Nel •f en Agnes van Helvolrt Ihten bij haar op visite ko- De laatste, die echtgeno- oud-wielrenner Wil van moest in de voorlaat- ronde van 8 kilometer ilfsprekend overheerste •tie van Oosten-Hage de Woede, die vooral op de werd geprojecteerd. Na jp van een wedstrijd in werd de handwerk- a"jes van combine-vorming fjjhuldlgd. Die daad komt j op een schorsing van een ind te staan. „Wanneer ik og straf inderdaad opgelegd weiger ik om naar- de ldkampioenschappen in izuela te gaan", brieste ze. ivei i van Vliet (Maasland) 73.8 km in 2. 2. Nel Streef (Nieuw Lekkerland) sec.. 3. Agnes van Helvolrt (Ter- °P 25 sec - 4 Bella van de 6Ple" Maartensdijk) op 27 sec.. 5. Mar hik (Lckkerkerk), 6. Truus van der (Geldermalsen) op 1 min. 11 sec.. 7. Rlemersma (Slappeterp). 8 Gre fn- mann (Huybergen), 9. Minnie OSllhofi (Heerenveen), 10. Keetle van af n (Kloetinge). iG (ANP) De Stichting Sporttotalisator heeft een brief aan minister Van [bereidverklaard met dit mi- en de vereniging van Neder- gemeenten (VNG) mee te aan de gezondmaking van ilde voetbal. De Sporttoto zelfde bedrag beschikbaar voor dit doel als het ministe- CRM. Voor 1977 is één mil- lden gereserveerd, voor 1978 ljoen. ander blijkt uit het beste- 1977 deel twee, dat aan de ïan is aangeboden. In to- rdt 4.379.135.- gulden ver- i het eerste deel van het plan 36.660.327.- gulden uit- irag van twee miljoen gulden |ort in een nieuw opgericht Dit fonds kan worden jproken als op korte termijn 1 onverwachte behoefte moet 'i voorzien. t kwalitatieve en kwantita- i dopingonderzoek dat de in samenwerking met de Ver- g voor Sportgeneeskunde ptvoeren is maximaal 250.000 beschikbaar. lerlandse centrale van belan- misaties in de sport ont- 81.500 gulden, te weten 25 per lid. Bij de NCBS zijn loten de VVCS (contractspe- .VDRP (professionals in de i" èi n rensport), de WON (voet- 39. nmeesters) en de WBW (be- JJ'j ielrenners). rs) i) Jortbonden KNVB, KNGV, 11 KNSB (schaatsen), KNZB. NeVoBo en NHV waarbij 5.8. 1 miljoen leden zijn aangeslo- nnen beschikken over 300.000 voor een enquête bij de vere- /on n van deze bonden. Doel van omi uète is het inventariseren van )lemen die ontstaan zijn door Duj öeiend tekort aan kader, de )D ting van het aantal zeer jeug- wrtbeoefenaren, het veran- 8,o. tcreatiepatroon. Met die eenvoudige formule zette de voormalige Harderwijker praktisch iedere koers naar zijn hand. Lang, te lang in de ogen van velen, aarzelde Fedor met het zetten van een hand tekening onder een lucratief prof contract. Toen hij eenmaal zo een document met zijn signatuur had verzegeld, begon hij aan zichzelf te twijfelen. De successen bleven uit. Drie professionele jaren als wielren ner leverden slechts twee overwin ningen op. Hijzelf had in feite al het besluit genomen om met wielrennen te stoppen. Twee mensen bleven echter een onwrikbaar vertrouwen in de mentaal zo toegetakelde coureur behouden: zijn echtgenote en zijn baas, Nico de Vries. „Mijn vrouw zei altijd tegen mij: „Werken kun Je altijd nog". Dat werken was dan de construcüebouw in Duitsland. Om vijf uur 's ochtends het bed uit en om negen uur 's avonds weer thuis. Je had dan achthonderd mark schoon in de week. maar je zou alleen maar thuis komen om te slapen." De wedergeboorte van Den Hertog is uiteraard niet zomaar uit de lucht komen vallen. De tegenwoordig in het Belgische Dielsen wonende en inmiddels 31-jarige Fedor heeft de hodlge barensweeën moeten trotse ren, voordat hij het gelijk van zijn twee vertrouwenspersonen kon er kennen. 'Ik weet het, ik ben altijd een weifelaar geweest. Ik kampte met een groot gebrek aan zelfver trouwen. Dat is nu over. Dit kampi oenschap is een keerpunt in mijn carrière. Fedor den Hertog heeft zich gerich ter op het siezoen voorbereid dan in het recente verleden. Onder leiding van een Belgische politie-agent staalde hij met indoor-trainingen zijn spieren. 'In voorgaande jaren ging ik alleen maar fietsen', blikt hij terug. 'Maar ik ben in België fantas tisch opgevangen. De professionele aanpak maakt het zelfs mogelijk om zonder moeilijkheden een opge jaagd programma af te werken.' Fedor den Hertog heeft ook leren leven met zijn kwetsbare voet. Vorig Jaar wilde hij een operatie aangrij pen om zijn proflicentie in te leve ren, nu zorgt hij voor speciale, uit Italië afkomstige schoenen om maar zo weinig mogelijk door zeurende pijnen te worden gekweld. De on grijpbare coureur had daarbij het geluk, dat zijn wielerbazen hem uit eerbetoon voor zijn verdiensten in het verleden niet op de keien wilden zetten. 'Daar moet ik hun natuurlijk dankbaar voor zijn', weet Fedor. 'Anders had ik mooi op straat ge staan. Maar De Vries zei steeds weer tegen mij: 'Doorgaan, Fedor, je moet doorgaan.' De ploeg van Den Hertog hield door het onverwachte succes van het 31- jarige natuurtalent in vroeger da gen, de kampioenstrui van Jan Raas in zijn bezit. Dat is in die zin verras send, omdat Peter Post veel meer en in sommige opzichten betere ren ners onder contract heeft staan. Maar uitgerekend de Post-équipe faalde op praktisch alle fronten. Al leen Aad van den Hoek, één van de minst begaafde knechten van kop stukken als Gerrie Knetemann en Hennie Kuiper, werd naar voren ge schoven, toen Den Hertog en (later) Jan Huisjes ontsnapten. Die démar- rage vond plaats na 55 kilometer. De voorsprong van het gevluchte drie tal liep op tot 6'/3 minuut. Den Her tog voelde toen zijn kans. Met nog bijna zestig kilometer voor de boeg, loste hij zijn twee metgezellen en groef in het tempo van een moderne bulldozer een gat, dat niet meer ge dicht kon worden. 'Wie niet waagt, die niet wint', verklaarde de kampi oen simpel. 'Als je met die twee andere mannen naar de finish gaat, ben je één van de drie. Ik heb veel werk verzet, omdat vooral Van den Hoek zei, dat hij niet te veel macht had. Nou ja, dan loop Je de kans dat Je voor en achter moet rijden. Daar om ben ik zeven ronden voor het einde weggesprongen. Mijn voor sprong werd zo groot, dat ik per ronde een minuut mocht verliezen.' Toch viel er voor ploegmanager Piet Liebregts een lichte schaduw over het kampioenschap. Door een onop- Fedor den Hertog kan hier niets meer gebeuren. Eenzaam is hij op weg naar de eindstreep en het Nederlands kampioenschap. lettendheld hij keek of Gerrie Knetemann in aantocht was en raakte toen het wiel van Kuipèr smakte Kees Priem op het wegdek en belandde met een gekneusd sleu telbeen in het ziekenhuis. Voor hem dus geen Tour de France. Daarente gen reist Theo Smit wel naar Flo rence. De Badhoevedorper was daarvan voor de titelstrijd al praktisch verze kerd. Hij hoefde voor Liebregts maar een lichte test af te leggen om het. entreebiljet voor 's werelds grootste wielerspektakel in zijn be zit te krijgen. Het kampioenschap van Fedor den Hertog betekent definitief, dat Lie bregts ook volgend Jaar weer in de beroepssport opduikt. Met het veel zeggende 'wanneer je een Neder lands kampioen in je midden hebt, kun Je niet stoppen' ruimde de Dordtenaar de laatste twijfels uit de weg. Voor zijn confrater Koos Rook (die de Limburger Jan Krekels op de tweede plaats zag eindigen) geldt, wat betreft doorgaan of stoppen hetzelfde. De man die het Neder lands kampioenschap naar zijn hand had kunnen zetten (Peter Post), heeft zich onbewust een voortreffelijk sociaal werker getoond. I. Fedor den Hertog (Dllsen, Bel) 237,8 km ln 5 uur, 54 min. en 59 sec. 2. Jan Krekels (Slttard) op 2 min. en 8 sec. 3. Gerrie Knetemann (Huy bergen) op 2 min. en 12 sec. 4. Jos Schipper (Kwadendamme) op 3 min. en 10 sec. 5. Aad van den Hoek (Roosendaal) 2.1. 6 Hennie Kuiper (Ossendrecht) op 3 min. en 12 sec. 7 Gerard Vianen (Kockengen) op 3 min. en 17 sec. 8 Jan Huisjes (Almelo) op 3 min. en 20 sec 9. Gerben Karstens (Prinsenbeek) op 4 min. en 28 sec. 10. Henk Lubberdlng (Voorst) z.t. 11. Bert Pronk (Schevenlngen) op 6 min en 18 sec. 12. Jan van Katwijk (Bladel) op 5 min en 24 sec. 13. Andre Oevers (Erp) op 5 min. en 24 sec. 14 Fons van Katwijk (Oploo), 15. Plet van Katwijk (Mill). 18. Roy 8chuiten (Putte), 17. Theo Smit (Badhoe vedorp). 18. Jan Breur (Schiedam). 19. Jan Allng (Bladel), 20. Joop Zoetemelk (Gcrmlgny l'Eve- que, Fra), 21. Roelof Groen (Qlethoom). 22. Gerrie van Gerwen (OUand). 23. Wlm Keileners (Bom), 24 Jan Brinkman (Rotterdam). 25. Wlm de wilde (Kwadendamme), allen z.t., 26. Wim de Rutter (Kwadendamme) op 5 min. en 44 sec.. 27. en lBatste Jan NIJhof (Hengelo). In Beek waren S3 prots gestart door Johan Woldendorp BEEK 's Nachts vierde hij ln Haarsteeg nog de bruiloft van de vriendin van zijn vrouw; en kele uren later werd hij tot Ne derlands kampioen bij de ama teurs gekroond. Piet Kuys kon het zelf maar amper bevatten. Een volstrekte outsider over troefde met zijn vluchtmak- kers Jo Maas en Martin Havik de grote vedettes van de sterke merkenploegen. Plet Kuys bewees met zijn triomf, dat jiet Adsteeg-circuit de nationale titelstrijd niet tot een onderonsje van hooguit 15 klassewinners deva-" lueerde. Ook matig getalenteerde coureurs konden in het glooiende Zuidlimburgse land e^n goede slag slaan. „Ik wil niets afdoen aan zijn kwaliteiten", erkende de onttroonde Arie Hassink, „maar op het parcours van vorig Jaar, in Slmpelveld, was Kuys er nooit bijgekomen". Het kos- ste de nieuwe kampioen, niet eens geselecteerd voor de wereldtitel strijd in Venezuela, geen moeite om dat ruiterlijk te bekennen. „Maar", verdedigde hij zich, „Nederland is een vlak land. De heb minder talent dan Hassink en Van Vliet; ik kom de Cauberg en de Hulsberg niet zo ge makkelijk op, maar Je hoeft zo'n Nedelands kampioenschap toch niet persé op die stelle heuvels te organi seren?" Dat een outsider de kampioenstrui om zijn schouders mocht laten glij den, was al snel geen verrassing meer. Vijfenzeventig kilometer voor het einde maakte het drietal zich los van de kopgroep, die verder bemand werd door Hans Lagerijs, Herman Snoeyink, Arie van Houwelingen, Theo de Rooy, Erik Visschers, Bert van de Broek, Gerrie Mak, Henk Mutsaars, Ton ter Harmsel en Roelof Akker. De samenwerking tussen de drie ge vluchte renners was zo formidabel, dat alle, vrij spaarzaam voorkomen de demarrages van de achtervolgen de groepen bij voorbaat tot misluk ken waren gedoemd. Kuys: „Ik heb meermalen meegemaakt dat een groep, die weggaat, niet meer terug- De beslissende ontsnapping is een feit. Peter Kuys (rechts) zou later Havik (links) en Maas in de eindspurt te snel af zijn. gepakt wordt. Iedereen zat op Has sink, Lammert ink en Van Vliet (die op verzoek van bondscoach Joop Middelink pas na de WK prof wordt - red.) te letten. Daarom dacht ik op een gegeven ogenblik: „Laat ik voor de gein maar eens demarreren". De 27-jarige Piet Kuys geniet nau welijks landelijke bekendheid. Slechts af en toe verheft de Braban der zich boven het niveau van de lokale roem. Over hem is niet de saus van talrijke palmares gegeo- ten, die hem ietwat blasé voor een nationaal kampioenschap maakt. Wanneer Havik of Maas (die hem trouwens over een dood punt heen- hielp) als eerste over de finish was gegaan, zou hij bijna net zo blij zijn geweest. „Eigenlijk hadden we alle drie kampioen moeten worden. Ik heb gewoon het geluk gehad, dat ik de rapste was," Jubelde hij. Die uitspraak is kenmerkend voor een renner van het type Piet Kuys. Hij is tevreden met zijn Jaarlijkse cyclus van acht tot tien gewonnen koersen. Hij is content over de me dewerking, die hij 's zomers van zijn baas geniet. Voor een profcarrière voelt de VUJmenaar zich niet in de wieg gelegd. Hij duikt straks weer onder in de grauwe massa van de criterium-uitslagen om slechts af en toe te vlammen. Piet Kuys is nu eenmaal geen eendagsvlieg van het niveau Dries van Wljhe. Wanneer de boerenzoon uit Oosterwolde het niet tot een kunstvorm had verheven om ln de koersen clowneske fratsen uit te halen, zou dit kampioenschap een keurige blauwdruk van de NK van 1973 zijn geweest. In dat jaar kwam Piet Kuys trou wens niet in het stuk voor. „Nee, mijn beste kampioenschap tot za terdag was het toernooi in Hooger- heide, twee jaar geleden. Ik werd toen vierde. Naar aanleiding daar van heb ik eens een gesprek gehad met Liebregts. Ik voel er evenwel niets voor om prof te worden. Ik heb een gezin, werk bij een baas, waar ik 's zomers bij wijze van spreken kan komen wanneer ik zin heb, ben soci aal verzekerd. Die zaken ga ik echt niet op het spel zetten." Kwalitatief bekeken zou hij zich in dat profwereldje waarschijnlijk even onwennig voelen als een LTS- scholier die naar de HAVO wordt gestuurd. Piet Kuys had een vierde plaats in de Vierstromenlandronde nodig om zich te kwalificeren voor de vaderlandse titelstrijd. Zijn ere lijst van dit seizoen (tot zaterdag drie criterium-overwinningen in Bel gië) oogt beslist niet als een overtui gende sollicitatiebrief. „Ik reed", zegt hij, „alles of niets. Tijdens de eindsprint heb ik er twee tandjes bij gedaan. Ik ben het type renner, dat veertien dagen gruwelijk hard gaat, maar daarna erg slecht uit de voeten kan. Met een bepaalde manier van voorbereiden heeft het niets te ma ken. Ik ken jongens, die zich ln alle stilte op een wedstrijd prepareren. Voor mij gaat dat niet op. Ik heb nu al vier keer vlak na een bruiloft een koers gewonnen." 1. Peter Kuys (Vlijmen), 205 kilometer ln 4 uur 58 minuten en 42 seconden, 2. Martin Havik (8trijen> zelfde UJd, 3. Jo Maas (Eysden) z.t4. Bert van den Broek (Breukeleni op 10 secon den. 5. Eric Visschers (Swelkhulzeni z.t6 Hans Langerijs (Blokker) z t7 Oer Mak (8chledam) 218 Henk Mutsaars (Tilburg) z L. 8. Roelol Akker (Wlnssumi z 1.10 Adri van Houwelingen (Heeselt) 2.1,11. Theo de Rooy (Utrecht) op 20 seconden. 12. Herman 8noeylnk iDenekampi z t-, 13. Ton ter Harmsel (Lage Zwaluwei op 27 seconden. 14 Luc Rotman iKonUck-Bell op 1 32. 15 Toon van der Steen (Ellen-Leur) op 1. 36. 16. Leo van Vliet (Honselersdljkt op 3.14, 17 Marcel Rrhorst (Den Haagiz t. 18 Jan van der Meer (Wouw). 19 Arie Hassink (Neede) op 3.20, 20. Tlemen Zijlstra (Oldenhovet zt Duitsers pakken gebruik van anabole steroïden middelen aan BADEN BADEN (UPI) - Hel Amerikaans Olympisch Comité heeft zich volledig achter een Duits voorstel geschaard om aan atleten geen spierverster- kende middelen, anabole stero ïden, meer toe te dienen. De Westduitse Sportfederatie kwam zaterdag tijdens een con gres in Baden Baden met een principeverklaring waarin stond dat Duitse atleten geen spier- versterkende middelen meer zouden krijgen. Wille Weyer, voorzitter van de Duitse sportfederatie staat be kend als een fel tegenstander van het gebruik van anabole steroïden. Hij vond dat gebruik beneden de menselijke waar digheid. Hij en vice-voorzitter graaf Dicter Landsbergen-Ve len zeiden dat men vanuit de Verenigde Staten alle medewer king had toegezegd aan de uit voering van het Duitse besluit. Ook al omdat in de Verenigde Staten sprake is van een be langrijke groepering binnen de sportwereld die er dezelfde ideeën op na houdt In de toe komst zullen Duitsers en Ame rikanen op het punt van de me dische begeleiding van sport mensen nauw gaan samen werken. Dc Westduitse atleet Walter Schmidt, wereldrecordhouder kogelslingeren, is overigens door dc atletiekbond van de deelstaat Hessen bestraft met een voorwaardelijke uitsluiting van de wedstrijdsport voor een periode van één jaar. Schmidt had eind maart voor de West duitse televisie verklaard dat hij stimulerende middelen ge bruikt had. Dit werd als reden voor zijn voorwaardelijke schor- singe aangedragen. Er werd echter slechts een voorwaarde lijke straf uitgesproken aange zien mede-verantwoordelijk heid van de Westduitse atletiek bond niet werd uitgesloten. JOHANNESBURG (UPI) - Tijdens en na een voetbalwedstrijd tassen teams van blanken en nlet-blanken in Johannesburg is het tot ongere geldheden gekomen waarbij een niet-blanke om het leven is geko men. De man viel voor een auto, die hem niet meer kon ontwijken. Vier andere mensen raakten gewond. De ontmoeting, die 32.000 mensen trok, moest twaalf minuten onderbroken worden wegens het gooien met fles sen en blikjes. Op dat moment kwam de politie het veld op met de zogenaamde niesmachine, die niet werd gebruikt, maar waardoor wel de orde voorlopig werd hersteld. Na dat het team van blanken uiteinde lijk met 1-0 had gewonnen begon het flessen gooien opnieuw. Bulten het stadion werden vele rüiten van stil staande en passerende auto's inge slagen. YVOIR (ANP) Michel Pollentier heeft dc smaak te pakken. De mees terknecht van wereldkampioen Freddy Maertens, die na een valpar tij van zijn kopman in de Giro. zelf eerste viool mocht gaan spelen, won na indrukwekkende overwinningen in de Ronde van Italië en de Ron.'"! van Zwitserland, zondag ook het kampioenschap van België op de weg. De titelstrijd vond plaats in Yvolr. op hetzelfde parcours waar twee jaar geleden Hennie Kuiper wereld kampioen werd. Niet minder dan 128 (geselecteerde) profs gingen van start. Grote afwezigen waren Roger de Vlaemlnck. Ronald de Witte en Frans Verbeeck, die met ziektes en blessures sukkelden. De strijd was vanaf de start erg levendig. Etienne van der Helst, vorig jaar nog in de ploeg van Post, nam anderhalve mi nuut voorsprong. Hij kwam echter ten val en werd Ingelopen. Het duo Maertens/Pollentier ging daarna een voorbeslissing inleiden Het tweetal kreeg even later gezelschap van De Muynck, Van Looy en Laurens. Ver volgens sloten Merckx, Van Schil, De Geest. Godefroot, De Gendt en Beysens aan. Daarna kwam het pe loton onder leiding van Sercu terug. Dat peloton was intussen flink uit gedund. De aanvallen waren met zoveel geweld gepaard gegaan, dat er na 80 kilometer nog slechts 45 renners over waren. ZIJ reden door onder slechte weersomstandig heden. De eerstvolgende aanval was van de knechten Ludo Delcroix. Beysens. Borguet en Pevenage. Van hen werd Borguet al snel gelost. Het trio voor aan hield lang stand met een voor sprong van ruim drie minuten. Vijf ronden voor het einde achterhaalde het peloton de vluchters. Na twee geschiedenisloze ronden, begon de strijd echt. De Muynck. Pollentier, Van Impe en Van Looy namen 15 seconden voorpsrong op een groep van 13 achtervolgers: Merckx. Maer tens, Bruyere. Van den Broucke, Van Springel, Janssens. Wellens, Ja cobs, De Schoenmaecker, Hou- brechts, Van den Haute, Bossant en Godefroot. Deze groep kwam bij de koplopers na een zware inspanning. Vervolgens demarreerde Pollentier. Hij werd achterna gereden door Bruyere, Van Springel en Wellens, maar werd niet meer achterhaald. Integendeel, de revelatie van dit wielerseizoen, liep steeds verder uit en werd uiteindelijk Belgisch kam pioen. nadat Freddy Maertens was afgestapt. De wereldkampioen, die nog steeds hinder ondervond van zijn handblessure, verrichtte net als in de Ronde van Zwitserland verde digend werk voor zijn knecht. Toen hij zag dat Pollentier ver genoeg weg was, staakte hij de strijd. 1. Michel Pollentier 262 km in 6 uur en 46 min.. 2. Joseph Bruyere op 3 min en 42 sec.. 3. Paul Wellens op 3 m>n en 43 aec 4 Herman van Springel op 3 min en 57 aec. 5. Jo» Jacobs op 6 min en 30 sec 6 Luclen van Impe z.L. 7 Jean- Luc van den Broucke op 6 min en 43 sec 8. Johan de Muynck. 9 Eddy Mcrck*. 10 Ronny Bossant. II. Walter Oodelroot. 12 Ward Jan- sens. 13. Tony Houbrechts. 14 Jos de Schoen maecker. 15 Ferdl van den Haute op 10 min 16. Wtlly Tclrllnck. 17 Marcel Laurens. 18 Ferdl nand Bracke. 19 Ohistain van Landegem op 15 min 20. Johnny van der Veken. 21 en laatst* Franky de Ocndt. Zwitserland/West-Duitsland: 1-Roland Salm (kampioen van Zwitserland) 4 Jurgen Kraft (kampioen van West-Dultslandi 15. Luclen Dl- dicr (kampioen van Luxemburg!. 2. (gareel Bergamo, 3 Eaparu. 2 Joae Nazabal. 3 WASSENAAR (ANP) - De 10-jarige Franse hengst Bellino Deux, met op de sulkie de Franse miljonair Jean Rene Gougeon heeft zondagmiddag op een met 10.000 toeschouwers ge vuld Dulndigt de Grote Prijs der Lage Landen, met de daaraan ver bonden eerste prijs van 100.000 gul den gewonnen. Hij maakte kilome- tertijd van 1.17,4 over de 2625 meter en bleef hiermee maar 0,4 seconden onder het oude record van verleden Jaar gevestigd door Dines P. Voor Nederland behaalde Kees Ver kerk een zevende plaats. Pikeur Ge rard van Eykelenborg liet voor zijn Keesie 1.19.5 op de chronometers afdrukken. Lotto LOTTO 28 De 771 421 deelnemen aan Lotto 28 van zondag zorgden voor een totale inleg van 3 239 889. daarvan la 1 670 103. beschikbaar voor de prijzen waarvan 889 7 94.- voor de eerste prlja. inclusief de Jackpot van vorige week De overi ge prijzen zijn tweede, 153 894.-. derde 230 841.vierde en vijfde: leder 307.78T,- De winnende getallen zijn: 1 9 - 15 - 32 - 33 - 40. Reservegetal: 34. DUITSE LOTTO ln de Westduitse lotto zijn de volgende getallen get tok Ik 6 20. 32 20. 32. 38. 40. 41. Reservegetal: 45. volgende getallen getrokken: 0. 5. 9. 2. 0 ROUEN (AFP) De Franse autocoureur Frangois Burdet is saterdagmorgen, tijdens de training voor een nationale race, op het circuit van Rouen-les- Essarts verongelukt. De 24-jarige coureur verloor de macht over hot stuur en reed tegen een boom. Hij was op slag dood.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9