Generatiekloof bestaat niet DICHTBIJ =(usea richten zich meer sj) onderwijs en vorming :ommentaar Proefschrift over waardenpatroon bevolking indsbelang (1) indsbelang (2) «^zamenlijke documentatie opgezet jinding tussen land en water Hogedruk-weer Strandweer straatactie goede oren =^)AG 24 JUNI 1977 L BINNENLAND Trouw/Kwartet Bondsrepubliek Duitsland een situatie te ontstaan, die weringen oproept aan de on- ikkelijke gebeurtenissen in de ;r van 1972. In dat jaar pro- de Christen-Democratische side in de Westduitse Bonds- H.ynet alle mogelijke middelen de —«al-Democratische bondskan- r Willy Brandt ten val 1e bren- Ontrouw in eigen kring leidde dat de oppositie tenslotte aan kortste eind trok. e afgelopen week hebben Chris- opnieuw de proef de som genomen. Zij grepen yoor de berisping aan die de in i tot opvolger van Brandt geko- Helmut Schmidt van het hoog- Federale Gerechtshof in Karls- had gekregen. Als minister (financiën had Schmidt in 1973 grotingsoverschot van enkele weggewerkt, zonder de 'dsdag daar speciaal bij te be- Jcen. De berisping was echter -€r formeel, omdat van kwader ||Ljw geen sprake was. i|an men een oppositiepartij niet l komt ons niet verantwoord dat de Westduitse Christen democraten een permanente crisis- lV=£tie proberen te scheppen, uit jrstelling over het feit, dat zij er ktober nèt niet in geslaagd zijn het bewind van Sociaal-Demo- ,pn en Liberalen over te nemen. doet ook niet terzake, of z*ns de verkiezingscampagne al Diiet geoorloofde praktijken zijn luikt, die de uitslag ten nadele de Christen-Democraten zou- ?en* hebben beinvloed. o» oppositiepartij waarvan ver- mag worden dat zij een loyale fitting aanneemt tegenover de re- Ife'M Engeland bestaat zelfs kofieel het begrip „loyale opposi- enook al zondigt men daar wel ijd i tegen de regel), moet wachten jn zich nieuwe verkiezingen voor- mhk kwalijk nemen, dat zij elke gelegen heid aangrijpt om haar politieke tegenstander in moeilijkheden te brengen. Voor Christen-Democra ten is de verleiding om dit te doen nogal groot. De coalitie van Soci aal-Democraten en Liberalen die door Schmidt wordt aangevoerd, gaat onder enorme problemen ge bukt, en beschikt slechts over een betrekkelijk geringe meerderheid in de Bondsdag. Niettemin moet men zich afvragen of de oppositie hier mee het gelijk aan haar zijde heeft. Wat dit laatste betreft, kan de uit slag van de door de Christen-Demo craten verlangde stemming over een vertrouwensvotum in de Bondsdag een aanwijzing zijn. De desbetref fende motie werd verworpen met 253 tegen 243 stemmen, zijnde die van respectievelijk alle leden van de regeringspartijen en alle leden van de oppositie. Uit dat resultaat mag worden afgelezen dat de coalitie van Schmidt ondanks de me ningsverschillen binnen de beide re geringspartijen nog altijd levens vatbaar is. doen. Tussentijds kan zij alleen aan het bewind komen, als één van de regeringspartners een eind maakt aan een bestaande coalitie. In Bonn zijn de omstandigheden daarvoor nog niet rijp. CDU-voorzitter Helmut Kohl leek aanvankelijk bereid, zijn tijd af te. wachten. Maar Franz Josef Strauss, voorzitter van de CSU, de Beierse zusterpartij van de CDU, propa geert de „totale confrontatie" in de Bondsdag. In de praktijk betekent dat: onmogelijk maken dat de Bondsrepubliek wordt geregeerd, zolang de huidige coalitie aan het bewind is. En dat, terwijl het landsbelang voorop dient te staan, juis nu zich zoveel crisisverschijnselen voor doen, die een maximum aan samen werking'vergen. door Cisca Dresselhuys DEN HAAG Ouderen, die de Jeugd nog altijd met een zekere achterdocht en afkeer bekijken vanwege hun „revolutionaire ideeën" en „losbandig levenswandel", hebben volstrekt ongelijk: er blijkt tegenwoordig niet meer zoiets als een opstandige, wereldverbeterende Jeugd te bestaan. De meeste Jongeren heb ben net zo'n grote belangstelling voor een geriefelijk, rustig leven als de ouderen en over belangrijke waarden als „vrijheid" „gelijkheid" en „ware vriendschap" denken ze ongeveer hetzelf de als de oudere Nederlanders, zodat er, zo te zien geen aanlei ding meer ls om van een generatiekloof te spreken. Tot deze conclusie komt dr. Pieter Brandsma, plaatsvervangend hoofd van het stafbureau sociaal onder zoek van het ministerie van CRM in zijn proefschrift „Het waardenpa troon van de Nederlandse bevol king", waarop hij gisteren in Gronin gen is gepromoveerd. De heer Brandsma heeft bij een re presentatieve groep Nederlanders een onderzoek ingesteld naar de za ken, die zij belangrijk vinden en goed- of afkeuren. Vertrouwdheid Hieruit is gebleken dat zowel man nen als vrouwen, zowel jonge als oude mensen, arm of rijk, geschoold of ongeschoold erg veel waarde hech ten aan een leven in vrede, vrijheid en veiligheid voor het gezin. Over het algemeen was te constateren, dat waarden, die Inhaken op vertrouwde zaken meer voorkeur krijgen dan waarden, die minder bekend zijn. De mensen willen een voortzetting van het goede, vertrouwde, rustige van wat zij kennen. Zij stellen dit boven zaken als „opwindend en avontuur lijk leven" en „plezier beleven" en „vrolijk leven". Hier is trouwens wel een tegenstelling tussen Jong en oud te contstateren: Jeugdigen hebben meer waardering voor zaken als „avontuur" en „vrolijkheid" dan ouderen. Heel opvallend ls de voorkeur, die vrijwel alle Nederlanders lijken te hebben voor de vertrouwde gezins beslotenheid: het huwelijk en daar na het kleine gezin. Dit ideaal beeld mag niet verstoord worden. Vandaar dat de ondervraagden vrij wel zonder uitzondering (oud was hier wel wat strenger dan Jong) vol strekt geen begrip kunnen opbren gen voor zaken, die naar hun idee, dat gesloten gezin kunnen bedrei J onze onderwijsredactie ITERDAM De musea richten i steeds meer op onderwijs en (nlng. Die educatieve taak van de a kan van alles omvatten: een iet voor leerlingen van de lagere al over Suriname of een bezoek \.4 kleuters aan een historisch mu- Mjn. hulp bij het maken van scrip van een mavo-klas of een project blinden en slechtzienden, een rttentoonstelling in een oude of een soort keramiek- ""Jkplaats voor weekendbezoekers, enige bezwaar tegen al die acti- Iten was tot nu toe dat de musea irdt weinig afwisten van eikaars ini- ar?leven. in de toekomst meer te profite- t lavan eikaars ideeën en ervaring allben de educatieve diensten van 1 P%usea nu een documentatiesys- Nn opgezet, waarin projecten in de van onderwijs en vorming wor- w beschreven. Het is een losbladig dat steeds kan worden aan- Gisteren werd op een bijeen- tst in het Amsterdams Historisch :um de eerste aflevering gepre- xd. Ik Wagenaar, die aan dit mu- verbonden is, wijst op het be- van het educatieve werk. In de iumnota van - minister Van wordt dit erkend, en waar ook igd wordt, hier mag nog wel extra geld in gestopt worden. Nu hebben vijftig van de vierhon- IJftig musea en oudheidska- een of meer educatieve mede- wijC vier gemeenten Willemstad, oudrichem, Heusden en Den ch hebben een nauwe samen- trking met het provinciaal be ur en Noord-Brabant een manl- 'ie op touw gezet, die ervoor it zorgen dat de eultuurhistori- i binding van deze provincie it het water weer eens duidelijk irdt gemaakt Deze manifestatie, iritlem 77, wordt morgen om 00 uur geopend door prinses irgriet in aanwezigheid van iar man en minister Westerterp verkeer en waterstaat. Een it aantal antieke bedrijfsvaar- en platbodems zal daarna lurende tien dagen een tocht 23 mken langs de vier genoemde ge- 'icenten, die ieder op hun eigen nze aandacht zullen schenken ün hun betrokkenheid met de tiWillemstad bijvoorbeeld is gerui te tijd een „slapend" stadje ge- gen, zoals seks buiten het huwelijk, partnerruil e.d. Hetzelfde Zoals reeds gezegd: op dit punt (de bescherming van het traditionele huwelijk) denken de jongeren vrij wel hetzelfde als de ouderen. Ook voor een leven met welvaart voelen de Jongeren net zoveel als de oude ren. Er zijn wel kleinere verschillen tussen oud en Jong te constateren: 20 waarderen jeugdigen meer die waar den. die een zekere spanning in zich dragen vergeleken bij de ouderen; er treedt een zekere bezadigdheid op naarmate men ouder wordt; verder wordt de waarde „veiligheid voor het gezin" het sterkst gewaardeerd door die categorieën mensen, die het sterkst met het gezinsleven te ma ken hebben (dus in de leeftijd van 25 tot 49 Jaar); zowel de jongste als de oudste leeftijdscategorie waardeert „veiligheid voor het gezin" minder hoog. 'Over het ontbreken van een veran- deringsdrang bij de jeugd, zegt het proefschrift „Het zal een aantal ide alisten verdriet doen te constateren, dat de jeugdige generatie wat be treft de belangrijke waarden als vrij heid, gelijkheid en vriendschap niet belangrijk afwijkt van de oudere generaties. Zo'n tiental jaren gele den waren er nog mensen, die ge loofden in de vernieuwende activi teit van de Jeugd wat betreft het scheppen van een nieuwe wereld. We moeten constateren dat de gene ratie Lennon, Harrison, Dylan, Cohn Bendit etc. slechts zeer weinig van haar Idealen gerealiseerd heeft. De tegencultuur van deze jonge men sen ls niet opgewassen geweest te gen de ontwikkelingen in de loop der tijd. Zij is niet aangeslagen bij het merendeel van de jongeren en dat is misschien wel erg spijtig." Hoog genoteerd De waarde „Vrijheid" staat bij de Ogenschijnlijk twee verschillende denkwerelden, maar in de grond van de zaak blijkt een kloof niet echt te bestaan. Nederlanders, zoals gezegd, hoog aangeschreven; zij is op waarden als vrede, veiligheid voor het gezin en geluk na. de belangrijkste in ons land. Heel vreemd is het daarom te zien. dat mensen, die „vrijheid" wel hoog in het vaandel geschreven heb ben. veel minder waarde hechten aan „gelijkheid". Men ziet, volgens de heer Brandsma, niet in, dat het gelijk stellen van deze twee waarden Juist een voorwaarde is voor het voortbestaan van zaken als vrede en vrijheid. Andere waarden, die hoog scoren bij ouderen: gehoorzaamheid (vooral in trek bij de gereformeerden in ons land), schoon-zljn (meer door vrou wen dan door mannen gewaar deerd), eerlijkheid, behulpzaam heid, verantwoordelijkheid, ambi tie, beleefdheid, en vergevingsge zindheid. BIJ jongeren scoren zaken als „opwinding", „avontuurlijk le ven" „vrolijkheid", „plezier", „liefde die in vervulling gaat" nogal hoog. Zaken als „Innerlijke harmonie" en „wereld van vrede" scoren weer ho ger bij ouderen dan bij de jeugd. Naar welstand bekeken waarderen mensen uit de hogere en midden klassen zaken als „innerlijke harmo nie" en „wijsheid" meer dan mensen uit de lagere inkomensklassen, die meer waardering hebben voor zaken als „geriefelijk leven", „schoon- zijn", „gehoorzaam-zijn" en „be leefdheid". Opvallend is hierbij, dat mensen uit de hogere welstandsklassen meer tolerantie lijken te hebben voor an dermans overtuiging. Overigens hoeft dat niet zo positief te zijn als het lijkt. „Het geld is de schepper van tolerantie: het is een tolerantie uit onverschilligheid en niet uit overtuiging. Maar de ervaring leert, dat hoewel tolerantie uit overtui ging beter is dan tolerantie uit on verschilligheid. de laatste toch beter is dan onverdraagzaamheid uit overtuiging", citeert de heer Brandsma een andere onderzoeker. Ook naar godsdienst zijn verschillen in waardering te constateren: zo waarderen vooral gereformeerden de waarde „zaligheid". Verder is er een opmerkelijk verschil in de waar dering van een zaak als „plezier" tussen gereformeerden en rooms- katholieken. Rooms-katholleken vinden plezier een belangrijke zaak, gereformeerden veel minder. Het be langrijkste verschil tussen de aan hangers van verschillende godsdien sten doet zich echter voor met be trekking tot „gehoorzaam zijn". Seksualiteit Gereformeerden waarderen gehoor zaamheid veel hoger dan mensen van een andere overtuiging. Een waarde als „ruimdenkendheid" scoort hoog bij onkerkelijken in te genstelling tot de kerkmensen. Ge reformeerden blijken verder bijzon der weinig tolerantie te kunnen op brengen ten opzichte van seksuali teit bulten het huwelijk (44 procent van de gereformeerden is het eens met de stelling dat seksualiteit voor het huwelijk immoreel ia). Heel vreemd steekt daartegenaf, dat die zelfde gereformeerden wel een grote tolerantie kunnen opbrengen voor ongehuwde moeders. Slechts vijf procent onderschreef de stelling dat een ongehuwde moeder een slechte vrouw is. De heer Brandsma pleit er tenslotte voor dat de waarden van beleids ambtenaren, die allerlei maatrege len en wetten voorbereiden, ook eens gemeten worden. „De persoon lijke opvattingen van deze mensen spelen natuurlijk een rol bij het op stellen van maatregelen en wetten, die voor iedereen gelden. Zo ver schilt de opvatting, die minister Van Agt van Justitie over huwelijk en gezin heeft nogal van die bij het ministerie van CRM leeft Beide zijn betrokken bij de wetgeving op het gebied van huwelijk en gezin. Geen wonder, dat er zo tegenstrijdige maatregelen getroffen kunnen worden." werkers in dienst; bi) elkaar een hon derd man. Sommige musea (het Evoluon in Eindhoven of het museum voor het onderwijs in Den Haag) zijn hele maal educatief opgezet. De meeste musea hebben een meer algemene doelstelling, maar de educatieve kant krijgt wel steeds meer aan dacht. Vooral scholen maken druk gebruik van de diensten van musea. De edu catieve afdelingen stimuleren uiter aard het bezoek aan musea, maar ze proberen daar meer van te maken dan een wandelmars langs pronk stukken. Als het goed is worden zul ke excursies op school voorbereid en goed begeleid, het liefst door de ei gen leerkrachten. Nog mooier is het als het bezoek aan het museum wordt ingepast in een onderwijspro ject. Ook daarvan geeft de nu ver schenen documentatiemap een paar aardige voorbeelden. Toch, zegt Lodewljk Wagenaar, moe ten musea nog een stap verder gaan. Scholieren zijn in zekere zin een makkelijk bereikbaar publiek. Ze komen in steeds grotere getale. Maar de musea proberen ook andere groe pen te bereiken, zoals werkende Jon geren of bejaarden. Dat vereist een heel andere aanpak en Juist op dat punt is uitwisseling van ervaringen belangrijk. Wie zich op dat punt wil laten overtuigen kan de documenta tie zelf bestellen bij de Nederlandse Museumvereniging, Wierdijk 18, Enkhulzen. Dat kan bet best door storting van 15 op giro 169653, on-a der vermelding van „Begeleiding in lijmen". HET WEER door Hans de Jong Boven het koude Noordzee-wa- ter ligt een hogedrukgebied. Gistermiddag werd in het cen trum ergens bij de Doggersbank 1.025 millibar gepeild. Vrijwel alle schepen op de Noordzee meldden onveranderlijk een ge lijk blijvende barometer. Dat wees op stabiliteit. Aangeno men mag worden, dat hetzelfde maximum dat tot in de hogere lagen duidelijk ls uitgebouwd, ons ook het komende weekeinde nog wel met droog weer zal be dienen, maarer wordt wel aan getrokken. Dat neemt niet weg dat de zon ons tijdens de Asser TT komende zaterdag, vermoedelijk niet in de steek zal laten. Bovendien kan het op en rondom het circuit broeierig aanvoelen bij temperaturen van 21 tot 33 graden bij weinig wind of een zwak briesje uit zuidelijke richting. Wat zijn dan die storingen die zich manifesteren? Boven zuld- Noorwegen is gisteren een de pressie tot ontwikkeling geko men (1.010 millibar). Een bijbe horend koufront trekt de ko mende dagen naar Denemar ken, gevolgd door lagere tempe raturen. Verder is er ook over het noordelijk deel van de Britse eilanden het een en ander van de oceaan in aantocht. Ook daar kan een koufront vorderingen maken en aanleiding geven tot enige regen. Dit te meer nu op niveaus van tien tot twaalf kilo meter hoogte ten westen van de Britse eilanden een duidelijke toeneming van de westelijke wind viel waar te nemen tot 135 140 km per uur. In de regel volgt daar dan iets op. Ook donderdag heeft de bewol king ons niet losgelaten. Vooral het noorden had er nauwelijks zicht op. Een zegsman op Ter schelling wees mij er terecht op, dat de lyrische ontboezeming over de zomer in de krant van donderdag (het betrof zonne schijn van woensdag) bepaald niet van toepassing was op zijn grondgebied. Een week lang heeft men op dat Waddeneiland geen zicht op de zon gehad en dat ls toch wel een absoluut record voor deze tijd van het jaar. Het hooi op Terschelling heeft een vieze kleur gekregen door al die vochtigheid, maar de boeren traohten er door schudden toch nog iets van te maken. Ook aan de vaste wal ziet men deze acti viteiten wel, maar dan wordt zo een machine gevolgd door grote stofwolken, ook al niet zo een heel goed teken. Een veehouder op de Friese Kleihoek belde gistermiddag op met de vraag, of het niet op regen ging uitdraaien. De lood zware bewolking met donkere plekken had hem op die gedach te gebracht. Ik kon hem wat dat betreft geruststellen. Verder kwam er telefonisch ook een grafstem uit het Delfzijlse door, waar kleine druppeltjes regen vielen uit een donkere bewol king. „Dit is geen zomer als die van verleden Jaar," was het com mentaar van die kant, wat be slist wel klopte. Dit neemt allemaal niet weg, dat Zweden van 12 tot en met 16 juni toch maar zijn eerste hitte golf heeft gehad, met vijf dagen achtereen temperaturen van dertig graden Celsius of hoger. Ook in Noord-Zweden was het bijzonder warm: Pajala op een bepaald moment 27 graden. Tijdens die warmtegolf vielen er ook zware onweersbuien: Osby in zuid-Zweden kreeg er 33 mm water van in twaalf uur tijd op de 14e, Vaxjö: 36 mm in vieren twintig uur. Vandaag wolkenvelden en zon nige perioden. Kans op een zee windje in de namiddag. Lucht temperatuur 18 tot 19 grauen, zeewater 14 tot 15. Verdere voor uitzichten: zaterdag gunstig va- kantieweer. Hoog water, zaterdag 29 Juni: VUssingcn 8.46-21.22; HartngvUetalulzi-n 8.94-21.24; Rotterdam 10.56-23.06; Schcvcningen 9 45- 22 17; IJmulden 10 34-23 06: Den Helder 1.47-13.55; HarUngen 423-10 17, Dcllzijl 6.34-1842. Weerrapporten station Amsterdam De Bilt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew zwaar bew. geheel bew. ball bew. regenbui Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Vllsslngen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Frankfort Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Aallorca München Nice Oslo zwaar bew. regen onbewolkt half bew. half bew onbewolkt zwaar bew. Wenen zwaar bew. 17 ZOrich hall bew jj Casablanca Ucht bew. 77 Is tan boel mist 30 Hoogwater vrijdag 24 Juni, Vllsslngen 7.48- 20.19, Haringvlietslulzen 7.56-20.24, Rot terdam 9 57-22.04, 8chevenlngen 8.46-21.15, IJmulden 9.35-22 04. Den Hel der 1 06-13 04. HarUngen 3.43-15.27. Delf zijl 5 38-17.44. weest, tot de aanleg van de Volke- raksluizen (een onderdeel van de Deltawerken) de gemeente uit het isolement verloste en daardoor bij mensen uit de Randstad interesse werkte om in Willemstad te gaan wonen. De mogelijkheden daartoe zijn echter beperkt. Het gedeelte van de gemeente dat binnen de wallen ligt is een aantal jaren ge leden tot beschermd stadsgebied verklaard. Wel bestaat er een be stemmingsplan voor de grond bul ten de vesting, maar de gemeente zal een al te grote groei van Wil lemstad zeker niet op haar ver langlijstje hebben staan. De Bra bantse gemeente biedt door het „groene karakter Immer veel mooie wandelmogelijkheden en bezit daarenboven heel wat histo rische gebouwen, zoals de Koepel kerk, de eerste kerk in ons land die voor de protestantse ere-dienst werd gebouwd. Die bouw werd vol tooid in 1607. Tweede aanlegplaats is Woudri- chem, waar vanouds de rivieren visserij het belangrijkste middel van bestaan is geweest. Een goed overzicht daarvan wordt gegeven in het visserijmuseum. Ook hier heel wat andere bezienswaardig heden, bijvoorbeeld het kasteel van Jacoba van Beieren en slot Loevestein, bekend van Hugo de Groot en diens boekenkist. Wat Maritiem 77 betreft ligt hier de nadruk op de ambachten die nodig waren om de boten uit te rusten voor hun taak. Ongetwijfeld een van de belang rijkste monumentensteden is Heus den aan de Maas, waar de scheeps bouw schepen tot 25.000 ton) een van de belangrijkste bestaans- bronnen vormt. Hausden is rijk aan karakteristieke straatjes en pleintjes met veel panden die in oude stijl bewaard of gerestau reerd zijn. Ook alle grachten en wallen werden in 1968 in de origi nele staat van het Jaar 1581 geres taureerd. Eindpunt van de tocht is provinciehoofdstad Den Bosch, dat haar taak als Qamizoenstad weer tn woord en beeld terug krijgt Veel boten die aan deze tocht deel nemen moeten door de Vereniging van schepenmusea worden gele verd, zoals de Christiaan Brunlngs (zie foto) die op het ogenblik bij een scheepswerf in Amsterdam een grote opknapbeurt ondergaat. Deze door stoomkracht gestuwde boot werd rond 1905 in opdracht van Rijkswaterstaat gebouwd. De Christiaan Brunings kreeg de functie van directieschip en voer over alle Nederlandse wateren, waarbij veelvuldig voor anker werd gegaan bij de vier bij de manifestatie betrokken gemeen ten. De boot werd ook vaak ingezet als IJsbreker. Door de verzwaarde romp kon de Christiaan Brunings meerdere malen de rivieren voor Woudrichem ijsvrij maken. Particulieren leveren natuurlijk ook een bijdrage aan Maritiem 77. Zo zal bijvoorbeeld de Vrouwe He lena van een tandarts uit Woudri chem door het water snijden. Deze klipper uit 1889 voer vroeger in België langs verscheidene dorpen met handelsartikelen en is nu inge richt als woonschip. Amateur-culturele verenigingen uit Willemstad, Woudrichem. Heusden en Den Bosch zullen wor den ingeschakeld om Maritiem 77 een goed verloop te laten hebben. Oezlen ie grote belangetelltng die de Evenementencommissie in Den Bosch voor de manifestatie heeft geconstateerd, verwacht men dat het evenement binnen enkele Jaren kan uitgroeien tot een internatio naal gebeuren. Een van de dertig deelnemende boten, de Christiaan Brunings, vroeger directie schip van Rijkswaterstaat. ANDRA, een jongerenstichtlng tot integratie van homoseksualiteit, organiseert morgen een grote straatactie in de Nijmeegse binnen stad. De actie beoogt de Nijmeegse bevolking te confronteren met ho moseksualiteit en informatie daar over te verstrekken. Bovendien wordt er een protestdemonstratie gehouden tegen de recente gebeur tenissen in de Amerikaanse staat Florida, waar homoseksuelen nog steeds rechtsgelijkheid wordt ontzegd. De straatactie, die wordt gesteund door de Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit COC en door het overlegorgaan van emancipatiebewegingen in Nij megen begint met een picknick. Na een tocht door het centrum wordt 's avonds een groot emancipatie feest gehouden, dat gratis en voor iedereen toegankelijk is. De Franse automonteur Gerard Ri- onde ls uitermate gespecialiseerd in het herkennen van motorgelui den. Dat kwam hem goed van pas. toen bleek dat rijn eigen auto was gestolen en hij het voertuig dat overgespoten was en valse kente kenplaten had aan het geluid her kende. De dief kon daarop door de politie worden gearresteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5