KRO laat (kleine) boeren nu aan hun trekken komen Hafijnjiafijn eenbomd vanHotyn. tussen twee werelden MeaDmZt Realiteit door Ton Hydra Vanavond: Is er nog plaats? Speciaal vandaag IK VER- KUUR GEEN VIS-SEN VRIJDAG 17 JUNI 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet *5 TV-COMM ENTAAR Voor u vanavond besluit om de BBC-serie De Verpleegsters te gaan volgen, vraagt u üch misschien al of het niet zonde van de tijd zal zijn. Dan hoort u tot degenen die weinig op hebben met suikerzoete romantiek en de clichématige verwikkelingen in veel doktersromans. U kunt gerust zijn: de belevenissen in het Londense St. Angela Hospitaal pakken heel anders uit. Er is onder leiding van producer Ron Craddock (de man ook van Z-cars) gestreefd naar een zo hoog mogelijke graad van realiteit. Daaraan ten grondslag ligt een lange periode van onderzoek. De leden van het schrijvers-collectief waren verplicht om afzonderlijk ervaringen op te doen in verschillende ziekenhuizen. Zes figuren staan centraal: Jonge vrouwen uit uiteenlopende milieus. o Maureen en Patricia moeten In het eerste deel nog aan hun opleiding tot verpleegster beginnen. Jeo en Shirley zitten halverwege de cursus en Ruth en Sita staan vlak voor het examen. Aan zes schrijfsters werd gevraagd, uit het door Paula Milne geschreven script ieder een figuur te kiezen om het karakter en de situaties nader uit te werken. Overeenkomsten met eigen persoonlijkheid en ervaring speelden In de keuze een belangrijke rol. Wanneer u in de uitbeelding elementen meent te herkennen uit bijvoorbeeld Coronation Street en Z-Cars, dan hebt u het bij het rechte eind. Verscheidene auteurs (er werkten ook vier mannen mee) maakten naam als schrijver van genoemde series. Ook de belangrijkste actrices hebben hun sporen verdiend in succesvolle produkties. Patricia wordt gespeeld door Fiona Fullerton; zij vertolkte de titelrol In Alice in Wonderland en was Anastasia in Nicholas and Alexandra. Julie Dawn Cole (zuster Jeo) trad in verscheidene tv-spelen op, onder andere in The Intruders. Ik stap nu over op een vraag die tijdens de gijzelingsacties waarschijnlijk bij meer kijkers en luisteraars is opgekomen. De vraag la ons voorgelegd door de heer A. J. Koejemans uit Bergen op Zoom. Hij zegt, dat de uitzendingen van de radio- nleuwdlenst en van het NOS-Joumaal de indruk wekten of er buiten de twee acties niets op de wereld gebeurde. „Dit constaterende", zo vervolg hij, „vraag Je Je af, hoeveel onbenulligheden er op „normale" dagen bij elkaar geschraapt worden om de toegementen tijd vol te praten. Ook rijst de vraag wat bij deze media doorslaggevend is: een zo correct mogelijke nieuwsvoorziening of het keurslijf van de beschikbaar gestelde minuten". Met respect voor zijn lange staat van dienst als Journalist, moet ik de heer Koejemans zeggen dat de door Riet Diemer HILVERSUM Boeren, groot en klein, landbouwer en vee houder in hun dagelijkse strijd om het bestaan. Daarover gaat het deze zomer in een aantal programma's van de KRO. Vanavond opent de televisie documentaire „Drie kleine boertjes" met portretten van een Hongaar, een boer uit de Brabantse Peel en een Ier in de reeks „tegemoetkomingen" aan ontevreden boeren die heb ben gemopperd dat hun KRO aan hun bestaan is voorbij gegaan. Als programma-onderdeel kunnen worden genoemd de televisie docu mentaire „Cor, een boer geschilderd in Acquoy". Over een grotere boer die zijn bedrijf heeft uitgebreid om met zijn tijd mee te gaan, zoals dat heet Het dorpje Acquoy ligt aan de Linge in de Betuwe. De toevoeging ..geschilderd" slaat op de bljkom- ADVERTENTIE MacNamara, zoon van de zee en boer van Ierland. stigheid dat de man tussen de bedrij ven door een uurtje tijd moet vinden voor zijn buurman die kunstschilder is. Dit foefje In de compositie heeft regisseur André Truyman erin ge bracht om aan te tonen dat de weg gesaneerde boeren plaats hebben ge maakt voor artlsten en andere bur gers. De uitzending is volgende week dinsdag. We hopen er dan nog op terug te komen. Radioprogramma's over boeren zijn er ook wel op dinsdag 21 juni als Fons Dlsch in zijn spreekbeurt Ge Lukassen hoofdbestuurslid van de aarts dl ocecane boeren en tuinders- bond ontvangt en op vrijdag 21 au gustus als Kees Schilperoort praat met veehouder Tinus Wentink en zoon Jan. De „hoofdrolspelers" in de film „De drie kleine boertjes" en in „Cor. een boer uit Acquoy" zijn dui delijk twee tegenpolen ln hun ma nier van werken, mensen die ln ver schillende werelden leven. De drie kleine boeren hebben ln tegenstel ling tot boer Cor niet gekozen voor vergroting van hun bedrijf. Wat heb ben wij te verwachten met een EEG die alleen nog plaats lijkt te bieden aan grote bedrijven, vroeg samen steller Han v. d. Meer zich af. Overi gens lijkt men terug te komen van al te grote boerenbedrijven. Tevens wilde Han aantonen dat er volop kleine boeren bestaan in Europa. niet van, maar wanneer ln de aanhef' wordt gesproken van onduidelijke boerenbedrijfjes slaat het woord on duidelijk ook wel een beetje op de film zelf. De man lijkt weinig op een boer met zijn baan in de fabriek. Wat verbouwt hij, aan wie levert hij, of is alles voor eigen gebruik, moet hij investeren? Vragen die geen ant woord krijgen. Er is weinig verschil te zien tussen een kantoorbediende ln Nederland met een groentetuintje en deze man. „Vier zonen, maar geen opvolger" is het tweede portret, de naam geeft tevens de situatie aan van boer Rein de Bruin (57) in de Peel. Zevenen twintig koeien, twintig stuks Jong vee en 11,5 hectare grond. Hij is tevreden met zijn lot, maar zijn kin deren zullen hem niet opvolgen. Geen toekomst dus voor deze kleine boer in de Peel. Zoon Gerard heeft er nog wel over gedacht, maar vindt het „onmogelijk door de financiële omstandigheden". Voor niet-insl- ders laat het programma een heel stuk braak liggen. Door Gerard er verder niet Op in te laten gaan: hoe veel geld er dan op tafel moet ko men en voor welke uitbreiding. Vijf ton Hongaar Eerst portretteerde hij een Hongaar onder het opschrift „een boer in Bol- dog". De man is machinist bij het waterleidingbedrijf en in zijn vrije tijd bebouwt hij het stukje grond rond zijn huis dat hij heeft gekregen. Verder heeft hij ganzen voor de slacht Zijn vrouw werkt erbij. Sa men verdienen zij 10.000.— per Jaar. Als fabrieksarbeider beur Je 250,— per maand. Toch zegt de man, terugkijkend op jaren armoede als varkenshoeder, stalbediende en timmerman in crisistijd: „Er is veel verbeterd. We werken hard, maar het loont". De luidspreker van het dorp roept het plaatselijk nieuws om: zo als over de datum van de dierenarts van het district de tweede inenting van de varkens doet. Een film met mooie opnamen daar Wat Je op papier of voor de radio beter kunt uitdiepen dan voor tele visie blijkt uit het interview in het KRO-blad Studio. Daarin staat dat als een van de zoons het bedrijf zou willen voortzetten er vijf ton geïn vesteerd zou moeten worden. Studio laat Gerard vervolgens nog zeggen: „Als ik die Jonge boeren hier in de omgeving zie Jongens van 24, 25 jaar en hoor met wat voor kapi taal zij werken, dan word Ik daar koud van. Waar zijn die kerels mee bezig! Ze zitten hun hele leven tus sen koeien en varkens. Contactmo gelijkheden hebben ze nauwelijks. Je raakt als boer in deze tijd volko men geïsoleerd." Gerard is var- kensinseminator geworden. De kin deren van boer De Bruin hebben een eigen studierichting of vakopleiding mogen kiezen. Ook al wordt vader tot de „kleine boertjes" gerekend. Je kimt Je afvragen of zo'n benaming, hoewel goed bedoeld, toch niet wat neerbuigend overkomt. Voor de Ierse opnamen ln „Stop niel al Je eieren in één mandje", heeft filmer Ruud Denslager voor het schieten van mooie plaatjes alles mee gehad, dank zij de ruige omge ving van groene heuvels en een wil de zee. In een schilderachtige, primi tieve boerderij woont Tom MacNa mara wiens familienaam kan wor den vertaald met „zoon van de zee". Hij heeft tien koeien en veertig witte schapen met zwart gevlekte koppen. Zijn bedoeling moet voor milieube wuste mensen een paradijs zijn. Hij mest met boerderijmest en met wier dat op het strand ligt. Met eigen turf stookt hij de open haard, de oven en hij warmt er ook het boilerwater mee. Mevrouw MacNamara bakt twee keer per week brood, broodjes en het luxe gebak waarna het in de diepvries wordt bewaard. De TROS start de BBC-serie De Verpleegsters; een zeer waarheidsgetrouwe uitbeelding van leven in een Engels zieken huis. Na de suikerzoete Ameri kaanse film By the Light of the Silvery Moon, met Doris Day (19.05) vertoont de KRO een documentaire van Han van der Meer over kleine boeren in Europa. Ned. 1/20.45 Onderwerpen in Aktua zijn: het proces rond Vermaning, de conferentie in Belgrado en een interview met de oud-minister van volksgezondheid van Oe ganda, Kiemba. Ned. 2/21.15 De KRO zendt het laatste deel uit van het langdurige ge sprek tussen David Frost en Richard Nixon. Ned. 1/21.50 Jacques van Kollenburg praat met Jan Derksen naar aanleiding van diens optreden in de Opera van Verona. Hilv. 1/16.00 Holland Festival: Het Resi dentie Orkest en een Hongaars jeugdkoor voeren werken van Liszt en Kodaly uit. Hilv 2/20.05 Radio vandaag HILVERSUM I <298 m e» FM-Kanalen) KRO 7 00 Nieuw». 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Han» van WUligenburg: lichte mu ziek en actualiteiten (7 30 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw. 8 45 (S) Anne van Egmond: lichte muziek en gesprekken. (10.30 Nieuws). 11.00 (S) PTT er» gisteren en vandaag: gesprek ken. 12.00 (S) Hans van Willtgenburg geva rieerd programma (12.22 Wij van het land. 1226 Mededelingen 12 30 Nieuws) 14 00 (S) Anne van Egmond lichte muziek <15.30 Nieuws) 16 00(S) Spreekuur 17 00(S)Inde hutsgeklutste kinderwinkel, kinderpro gramma 17 J0 Nieuws. 17 32 (S) Echo maga zine. 1830 Nieuws. 18.41 Marktberichten. 18 44 (S) Filmklapper Filmnieuws 10 30 (S) Edwin, praten en zingen 20 00 (S) In ant woord op uw schrijven- 21.00 (S) Van Dijk en Sehoonderwalt b.v.: lichte muziek. 21.15 (S> Dr Grol en de internationale lol saUri- »che spreekbeurt 21 45 (S) Jazz 2M 22 25 Overweging 22 30 Nieuws 2240 (S) Goal vanuit en rondom de sport. 23 55-24.00 Nieuws. Hf VER' ■g. VERSUM II («04 ra FM kaaalea) I .00 Nieuws. 111 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Vandaag-.vrijdag. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en Nu. 8.30 Op de man af. evange lisch commentaar. 8.35 Te Deum laudamus. gewijde muziek. NOS: 9.00 Vrouwen van Suriname...om lief te hebben, documentai re 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Wat heeft dat kind. pedagogische ru briek. 10.15 Duidelijke taal. 11.00 Nieuws. 11.03 Meer over minder. 12.30 Toerismo. OVERHEIDSVOORLICHTING: 1249 Uit- zending voor de landbouw. NOS: 13.00 Nieuws. NCRV: 13.11 Hier en Nu. NOS: 13 30 Vonken onder de as. Nederlandse volksverhalen en -gebruiken. 13.45 Onder de Groene Linde, oude liedjes en balladen. 14 00 Aspecten van de kamermuziek. 15.00 Zoeklicht op Nederland. (1600 Nieuws) 16.30 Kijk op buitenland VPRO 17 00 We lingelichte kringen. NOS: 17.55 Mededelin gen. 18 00 Nieuws VPRO: 18.11 Embargo. (18.20-18.30 Simplisties Verbond) NOS: 20 00 Nieuws 20.25 (S) Holland Festival 1977 Het Residentie Orkest en het Hon gaars Jeugdkoor (tussendoor en in de pau ze interviews. 2203 NOS-cultuur 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.05 Actualiteiten. 23 10 De krant van morgen. 23.20 Den Haag vandaag 23.52 Yoga. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-Kanalen) EO 7 02 (S) Gospelsound- 8 03 (S) Tijdsein 9 03 (S) De muzikale fruitmand. 10.03 (S) Te elfder ure TROS 11.02 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) Nederlandstalig ge top tien. NCRV: 13.30 (S) Pop-contact, met de Nationale Tip-30. 15.03 (5) Elpee pop. NOS: 16.03 (S) De Hitmeesters. Natio nale Hitparade met de top-30.18.03 De vaca turebank. 18.10 (S) NOS-maal. VOO. 19 02 (S) De Nederlandse top-40. VPRO: 20.02 (S) VPRO-vrijdag-op-drie. 23.02 Radio Vrij Bel gië. 0.02 (S) Amogos de Musica. AVRO: 1.02 (S) Radio Pandora. 2.02-7.00 (S) 'n Nachtje AVRO. HILVERSUM IV (FM-Kanalen) NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek, nieuwe grammofoonplaten. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. 10.00 (S) Vocalise. 12.00 (S) Van het Nederlands Concertpodium. EO: 13.00 (S) Klankspiegel: concertgebeuren van heden en verleden. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Orgelbespeling. 14.30 (S) Laat sangh en spel. VPRO: 15.00-17.00 Muziek-op-vier. JT® TV vandaag 11.45 MOS: De Fabrtjeattant 16.55 Journaal 19.05 KRO: By the light of the S'tvery Moon, 20.45 One kleine boeren, documentaire 21.35 NOS: Journaal 21.50 KRO: In gesprek met Richard Nixon 22.50 Algemene Loterij Nederland 22.55 NOS: Journaal NEDERLAND I 18.55 Journaal 19.04 TROS: Caümero 10.17 Als er één schaap over de dam ia. Kampioenschappen herdershonden (1) 19.43 Vaarbewijs nodig-of-oveibodig?(1) 20.00 NOS: Journaal 20.25 TROS: De verpleegsters, tv-serie 21.15 Aktua TV 22.05 Koning en keizer Tv-eerie 22.55 WonKuaJ geholpen? Tv-sene 23.25 NOS: Journaal. ASTERIX IN HISPANIA waarheid even anders was. Alleen op de eerste en de laatste dag waren de voornaamste nieuwsuitzendingen geheel aan de gijzelingen gewijd. Op alle andere dagen werd ook aan andere zaken aandacht besteed, al moest een deel van dat nieuws op de tv weieens worden verwezen naar het laatste journaal. Dit heb lk geverifieerd bij Ed van Westerloo, hoofdredacteur van het NOS-Journaal. Hij zei dat het keurslijf zich in normale omstandigheden altijd laat voelen, maar anders dan de heer Koejemans veronderstelt. Met het aanbod van beeldverslagen zou dagelijks een Journaal van meer dan een uur te maken zijn, maar het moet worden samengeperst in twintig minuten. Bij de actualiteitenrubrieken van de omroepen vernam ik dat voor meestal éénderde tot de helft van de zendtijd ander nieuws werd belicht. Vla de radio viel in tal van uitzendingen zelfs weinig of niets over de gijzelingen te melden. Dat was de realiteit. i °ew oweeTuiuPi uiiooew uuu Hieni ve«KLRPJiMG UC eexeroo so-nji. ONOPLOSBRR» Riscw RRRDSGL, tvoRROvec or loop oes tijd OE ►JOOKBC ONZMJ Gescweeuew pp KARELTJE KNETTER EN TOVERBUBBEL .Romantisch? vraagt Han v. d. Meer. "Nee, dat is het beslist niet. „Dit leven kent zijn ontberingen en moei lijkheden. Misschien is er wel een basis aanwezig voor een goed leven, maar dat ls dan ook alleen een basis. Er zijn aanzienlijke investeringen nodig. „Wat voor toekomst heeft de kleine boer op het Ierse eiland Achill waar MacNamara woont? Zijn ant woord: „Wij zijn aangewezen op de medewerking van de regering. Men zal als men begrip heeft, inzien dat het creëren van een arbeidsplaats ln de industrie heel wat meer kost dan hier een gezin enigszins redelijk te laten leven." MacNamara zou het een vreselijke tragedie vinden als de EEG het ooit zo ver zal laten komen dat het gedaan is met de kleine boeren. Vele streken zouden ont volkt raken. De mensen zouden ln flats in de steden gaan wonen om ln de industrie te gaan werken. Het zou een grote woestenij worden. De filo soferende boer besluit tenslotte: „Ik geloof dat het veel goedkoper en heilzamer ls als er geld besteed wordt aan de mensen die hier wo nen. Streken zoals deze moeten mensen herbergen. En zij die hier wonen moeten Europeanen en ande re mensen de gelegenheid bieden ervan te komen genieten." De Ierse boer houdt zich dan ook bezig met toerisme. Vandaar de titel van het Ierse gezegde koop niet al je eieren in één mandje. 53: De tijdelijke bewoner van het vervallen buitenhuis was de heer Opopol Istietof, de minister van sportzaken van Barreberië en te vens volkscommissaris van lichame lijke opvoeding. Ook hij had een ochtendblad ontvangen en ook hij had daarin het artikeltje over Karel- tje Knetter gelezen. „Pofferdiks- kie!" grinnikte hij, en van pure geestdrift liet hij een aantal van die fijne barreberlsche kokalodka- boertjes over zijn dikke tong naar buiten rollen. „Pofferdlkskie!" her haalde hij. „Isse die Kareltje Knet tert al een reuze boksert, schaatsert en gewichtheffert! Enne nou lees ik isse hij óók nog een groot voetbal- lert! De ontdekking van de eeuw enne de sensatie vanjiet seizoen! Haha, ikke ga natuurlijk zondag kij- kie doen. Enne asse kan, ikke pik hem op om mee te neem naar on overwinnelijke Barreberië. Ikke zal ze daar vast meedeel dat Ikke de alder-alder-alder-beste sportman van de wereld op die spoor ben!" Om uitvoering te geven aan dit voornemen, begaf Opopol Istietof zich naar de duistere kelderspelonk, die'zich onder de vervallen villa uit strekte. Toen bleek ook duidelijk wat voor een staatsgevaarlijk man netje die Opopol eigenlijk was, want in die kelder had hij een zendappa raat opgesteld. Hij zette de.gehei me zender ln werking en sprak in de microfoon: „Istietof roept Hum- buksk! Istietof roept Humbuksk! Hoort gij mij?" Toen hij eenmaal contact had, vertelde hij alles van Kareltje Knetter en hij eindigde zijn boodschap met de woorden: tof zal alles in het werk stellen c betreffende atleet in handen gen Dat klonk dus all1 onheilspellend genoeg. En ir zelfde ogenblik zat Ouwe S; bityat mejuffrouw Sybilla van Sorqfa in een gemakkelijke houdii haar radiotoestel. Ongelntrei luisterde ze naar het nieuws, b plotseling spitste ze haar roz< tjes. Het nieuws ging nu nann over Kareltje Knetter grappig," lachte Sybila. „Ik i van mijn werk. Het baasje i reeds ontdekt door de een of a voetbalronselaar. Maar hij za5 veel plezier van zijn capaciim beleven, geloof ik. Ik denk, on zondag ook maar eense kijken n 11 - Het was niet het aanzoek, dat zij zich had gedroomd, maar het was er wel één en even drukte zij zich stevi ger tegen hem aan. Zij wist niet, wat zij op zo'n verrukkelijke ouderwetse aankondiging van zijn voornemens moest zeggen. Toen zij bij haar huis waren afgestegen, bleef Kelth nog even bij het hek staan. Zij had er de voorkeur aangegeven verder van de keukendeur verwijderd te zijn, want daaruit kon elk jDgenblik iemand naar bulten komen. En het was zo laat geworden, dat uitleg wel nodig was. Zij zei dus: „Ik moet nu naar binnen, Kelth." Zonder enige aan moediging van haar kant pakte hij haar Ineens stijf in zijn armen en zoende haar op haar mond. ZIJ kuste hem terug en rende toen naar bin nen. Dat een kind van Hazel nu haar geluk had bezegeld! n In het dal vroeg men zich minder af, wie de man was die het kind van Hazel had verwekt dan wel waarom zij er zo geheimzinnig over deed. Haar zusters noemden 'n aantal na men van mogelijke vaders, maar haar moeder Meg was helemaal niet geïnteresseerd in de identiteit van de man. Zij was bovendien gewend aan de komst van babies zonder vader, want die hadden al haar dochters ter wereld gebracht. Vol gens haar had elke volwassen vrouw het recht op een kind, als zij dat wenste, dat was haar zaak. Dokter Maureen dacht er anders over en toen zij bij Hazel niets bereikte, be sprak zij de zaak met haar man. Zij vond dat de man moest worden ge vonden en dat hij met het meisje moest trouwen of althans moest be talen voor de opvoeding van het kind. John gaf haar de raad geen tijd te verspillen aan dit probleem. Hazel had al jaren door de bossen gezworven: „Het verbaast me alleen, dat dit al niet veel eerder gebeurd is. Het kind kan door minstens twintig mannen zijn verwekt. „Ik laat me hangen, als Hazel zo maar met een man naar bed is ge gaan", zei ZIJ. „Het zou me niet ver bazen, als zij verkracht is en be dreigd wordt en dat zij daarom haar mond houdt". John had geen zin nog meer woorden aan de zaak te verspillen: „Waarom maak Je Je zo druk over een bastaard van een Pot ter? Die meisjes brachten al vader loze kinderen voort, toen lk hier kwam". „Dit is een ander geval", zei zijn vrouw, „een heel ander geval. Niet omdat het kind ln een grot is R F. Delderfleld „De Boekerij, Baarn geboren. Die Hazel Potter beschikt over geheimzinnige krachten, hoe had zij haar zwangerschap anders zo lang verborgen kunnen houden?" „Misschien met de hulp van Pan", grinnikte John. HIJ probeerde zijn .zeventien maanden oude zoon net- ;jes langs de rand van het karpet te leren lopen. Maar Maureen bleef met de kwestie bezig. Zij vroeg al haar patiënten, of die Hazel in gezel- ischap van een man hadden gezien, 'maar het leverde niets op. Er moest toch voor de toekomst van de baby .worden gezorgd. En toen kwam Kelth Horsey met een praktisch voorstel bij haar. Als Hazel ln de buurt van Coombe Bay wilde gaan wonen, was zijn vader bereid haar tegen een kleine vergoeding de kerk te laten schoonhouden en de koster te laten assisteren bij het onder houd van het kerkhof. Zij bedankte hem en bedacht, dat hij offcei vriend Ikey misschien een ide oi met welke mannen Hazel omsc HIJ stelde zich meteen te weer. heb er geen Gauw Idee van en ter om zou Ikey er iets van afwetn „Kom nou, Jongen, denk nu we blieft niet, dat ik Jou of Ikey vale vaderschap verdenk, maar jij fci meisje wandelen veel door de sen en Ikey reed er altijd roncjoi hij haar met een man heeft g®il zal hij zich dat heus wel herinnpe Vraag er hem eens naar, als Jejel schrijft". De jonge man keerdö r om; het was duidelijk, dat hij nljsl het onderwerp wilde ingaan, i herinnerde zij zich, dat hij lla tijdens de baring ontdekt had er 1 dit voor zo'n verlegen jonge» moede lijk een hele schok wai weest. Na enige tijd zei hij: Ikey schrijf, zal lk er hem naaj gen, maar het lijkt me c schijnlijk dat hij er iets weet". Hij herhaalde het van zijn vader en vertrok. Zen sprak dat aanbod met haar |t< zou er onderdak voor Hazel den zijn in de buurt van het „Ik weet, dat er een vervallen] arbeidershuisje leeg staat buurt van de oude molen. Zoi dat willen opknappen en hel voor een heel klein prijsje verhuren?" „Dat wil hij maar waarom kan zij haar niet nemen ln dat bordeel vt| Benedenste Vallei?" Wordt ver Horizontaal. 1. plantengroei, 2. schortje-troefkaart-telwoord, 3. overschot-duivenhok-Rijkstelefoon (afk.), 4. meisjesnaam-vaste brand stof, 5. loflled-buitenhaven-behoef- tig, 6. zwaardvis-zangstem-rivier in Engeland, 7. evenredig deel-koor- vreemde munt (afk 8. plooi-voer- tuig-plaats in Gelderland. 9. leiden. Verticaal. 1. toornig, 2. wild zwijn- spoedig-voedsel, 3. brandstof-eiken- schors-voorzetsel, 4. eenjarig dier- water in N. Br.- onmeetbaar getal. 5. niet goed doorbakken-oude lengte- maat-spinneweb, 6. meisjesnaam pers. voornaamw.-zwakke, 7. ver vaarwel-voorvoegsel, 8. Europeaan- eetlust-lidwoord, 9. beginnen. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. maal, 4. niet, 7. merinos, 10. taboe, 12. ulema, 14. ere. 15. ent, 17. ris, 18. arm, 20. een, 21. Oeral, 22. els, 1 2 3 4 5 6 7 6 2 3 4 S 6 7 8 9 24. Ier, 26. Ase, 27. aam, 29. I« akela, 33. elite, 35. serieus, 36 J1 37. Sara, Vert. 1. maté. 2. amber, 3. Leo, 5. Isère, 6. tras, 8. ree, 9. ni arabesk, 13. minaret, 16. not! mos, 20. Eli, 23. leest, 25. Elii aalt, 27. aar, 28. mee, 30. Gei les, 34. lus. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4