Klassieke radiomuziek door veel protestanten beluisterd tussen twee werelden Geluidstechnici bij NOS akkoord met bemiddeling Het halve beeld van de televisie Hilversum IV bereikt meer jongeren en lager opgeleiden Kans op tv-loze avond afgewend Voor derde maal spoedberaad van commissie Kobben Nieuwe boeken tu- DONDERDAG 16 JUNI 1977 RADIO EN TELEVISIE TV-COMM ENTAAR Terecht werd gisteren In „Van Gewest tot Gewest" aandacht besteed aan de tachtig jaar geworden beeldende kunstenaar Charles Eyck. Hij kwam echter en o». uitdrukking is nu eens zeer toepasselijk „niet zo best uit de verf". Wanneer de omroepen het Uaten bij dit halve portret, dat bovendien nog voor een deel werd versluierd door hoogdravende schilders met woorden, doen zij de eigenzinnige Eyck tekort. Deze tstokdove. maar springlevende Limburgse kunstenaar is meer dan een regionale bezienswaardigheid. Er zou een ander programma uit de bus en op de buis zijn gekomen, als de samenstellers hadden gehandeld overeenkomstig de karakteristiek die zijzelf vastlegden uit de mond van Peter Nijhuis. Leuk dat ik hem na zoveel Jaren weer eens zag. al was door Ton Hydra ASTERIX IN HISPANIA het alleen maar op het scherm. De artistieke oud-Indischgast, die kennelijk het diplomatieke Den Haag heeft geruild voor het meer creatieve Zuiden, schetste de internationale allure van Charles Eyck Het wachten Is nu op het programma, waarin het werk van de Limburger wordt vergeleken met buitenlandse meesters. En dan ook als beeldhouwer, tekenaar, glazenier, uitvoerder van monumentale kunst en ontwerper van kunstnijverheid. Al deze kanten van veelzijdig kunstenaarschap kwamen woensdag niet aan bod. Weet u bijvoorbeeld, dat in de Goudse St. Janskerk, het hoofdmonument van vier eeuwen Nederlandse glazenierskunst, het bevrijdingsraam ls gemaakt door Charles Eyck? Er zijn nog altijd mensen die een beeld op de televisie zien als de complete werkelijkheid. Zij willen er maar niet aan, dat ze in de meeste gevallen van een totaal slechts enkele delen onder ogen krijgen. Een keuze die gemaakt is door de samenstellers) van het programma. De NCRV. op de dinsdagavond en de IKON gisteravond, zorgden voor een Interessante vergelijkingsmogelijkheid. Twee Nederlandse visies op de Klrchentag, maar duidelijk vanuit een andere gerichtheid. Als wij nu aannemen, dat er van de massale bijeenkomst van christenen in West-Berlijn nóg een stel andere aspecten te belichten zouden zijn geweest, hebben wij tenminste geleerd, dat er op de televisie altijd wel iets bulten beeld blijft. Kijkers die belang hebben bij Informatie over hartr en vaatziekten, dienen vanavond omstreeks tien uur af te stemmen op „Brandpunt". De actualiteitenrubriek van de KRO is geheel gewijd aan de aard. de omvang en de bestrijding van deze ernstige bedreigingen van de .volksgezondheid. Gezocht wordt naar antwoorden op klemmende vragen als „Tot hoever moet en kan het aantal hartoperaties worden uitgebreid?" en „Welke nieuwe chirurgische ingrepen komen voor toepassing in aanmerking?" Na korte films, onder andere over verandering van de bloedtoevoer door ..Wegomlegging" via andere aderen, gaat staatssecretaris Hendriks in op actuele vragen. Ook voor vrijdagavond nog een tip. Dan begint de TROS met de BBC-serie „Angels". Engelen dus, die hier meer prozaïsch en tegelijk dichter bij de werkelijkheid De Verpleegsters worden genoemd. Het gaat dan ook over het wel en wee in ziekenhuizen. Als de eerste aflevering die ik heb gezien maatgevend is voor de rest, kunt u rekenen op een verbluffend realistische verfilming. Vrijwel geen moment komt de gedachte op dat de situaties zijn gespeeld. De sfeer in het hospitaal, de mensen op de bedden en de mensen er omheen, het ls allemaal zo authentiek dat wij waarschijnlijk moeten spreken van een uitzonderlijke prestatie van de toch al overal bovenuitstekende BBC. K oEMK kjict d j ORRR lover VOOR VOevT «b t Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM Hervormden en gereformeerden in ons land blijken de meest trouwe afnemers te zijn van klassieke muziek op de radio. Zowel vóór als nè de komst van Hilversum IV luisterde 34 procent van hen naar klassieke muziek-program- ma's. Bij rooms-katholieken en bij hen die geen lid zijn van een kerkgenootschap is het percentage 23. Dit gegeven ls te vinden in een van de onderzoeken van de afdeling kijk en luisteronderzoek van de NOS naar de lulsterinteresse van klassie ke muziek en in het bijzonder Hilver sum IV. De belangstelling van de onderzoekers gaat deze keer speciaal uit naar verschuiving van het luister gedrag inzake klassieke muziek na de komst van Hilversum IV op 28 december 1975. Daaruit blijkt een duidelijke toena me van het aantal Jongeren het onderzoek begint pas bij twaalfjari gen dat in de loop van de week naar klassieke muziekprogramma's op de radio luistert. Een verdubbe ling trad op bij de groep tussen 15 en 25 Jaar, namelijk van negen naar achttien procent. De grootste „afna me" wordt echter nog altijd gevon den bij de oudere leeftijdsgroep. Een daling daarentegen is te zien bij mensen van 65 Jaar en ouder: van 45 naar 32 procent. Een behoorlijke toename in belang stelling voor klassieke muziek op de radio bleek ook bij personen met lager onderwijs. Het percentage (32) is net zo groot als bij mensen met. middelbaar of hoger onderwijs. De Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het conflict tussen de geluidstechnici en de raad van beheer van de NOS is de wereld uit geholpen. De geluidstechnici hebben zich akkoord verklaard met het bemid delingsvoorstel van de regeringscommissaris voor de omroep, mr M. M. L. G. M. Custers. Daarmee is een nieuwe tv-staking afgewend, waarmee de geluidstechnici hadden gedreigd. In zijn bemiddeling is de heer Cus ters uitgegaan van de gebleken be reidheid van de raad van beheer en vakbondsvertegenwoordigers om door arbitrage de geschillen over functie-classificatie (verhoging van de salarisklassen waarin technici zijn ingedeeld red.) op te lossen. Het gaat om de klassen zes tot en met tien. Opschuiven Na de televisiestaking van 2 mei heeft de raad van beheer laten we ten. dat een aantal geluidstechict uit de laagste salarisklassen (zes en ze ven) een klasse opschuiven. De tech nici aanvaarden de promotie, maar hebben ook verbetering geëist voor degenen die in klasse acht zitten. Zij gingen tevens akkoord met een arbi tragecommissie. In de bemiddeling van regeringscommissaris Custers is een vredesakkoord voorgesteld om ongewenste acties te voorkomen. Aan de NOS-leiding ls gevraagd, in afwachting van de scheidsrechterlij ke uitspraak een tussentijdse finan ciële tegemoetkoming aan de elf technici In klasse acht toe te kennen. Zowel de NOS-afvaardlging als de vakbonden hadden de voorstellen al eerder aanvaard. De geluidstechnici gingen gisteravond tijdens een spe ciale vergadering akkoord. Van een oifter verslaggevers DEN HAAG De overlegcommis sie Zuid Molukkers-Nederlanders komt vandaag, voor de derde maal in vijf dagen, bijeen. Er zal gespro ken worden over de toekomstige- werkwijze van deze commissie, die ls ingesteld na de gijzelingen in Wij ster en Amsterdam. De commissie buigt zich met name over de vraag hoe contacten met jonge Zuidroo- 1 ukkers gelegd of verbeterd kunnen worden. De commissie sprak giste ren ruim drie uur over 'een groot aantal Ideeën en problemen'. In de eerste vergadering na de Drentse gijzelingen, afgelopen zondag, was de mogelijke opheffing van de com missie ter sprake gekomen, maar met name van Zuldmolukse zijde is toen aangedrongen op doorgaan. laatste categorie luistert echter ge middeld meer dan twee keer zo lang: zeventien kwartier per week tegen zeven kwartier. Over het algemeen is het zo dat na de komst van Hilver sum IV de mensen die al naar klas sieke muziek luisterden dit gemid deld veel langer zijn gaan doen: van ruim zeven kwartier naar bijna elf kwartier. Toch heeft de aanwezigheid van de nieuwe klassieke zender maar een kleine stijging van het aantal luiste raars naar „klassiek" tot gevolg ge had. Was dat vroeger dertig procent nu ls het 32 procent. Overdag, in het tijdvak dat Hilversum IV in de lucht ls, is de toename van 25 naar 28 procent. Het aantal klassieke mu ziekprogramma's op de Nederlandse radio ls daarentegen toegenomen met ongeveer negentig procent. Overdag, als Hilversum IV in de lucht ls. is er sprake van een verdrie voudiging. Maar in de avonduren onderging een aantal muziekpro gramma's een daling met 25 procent. Gesproken woord Dat de meeste gesproken woord-pro gramma's op Hilversum IV een zeer geringe belangstelling genieten blijkt uit een periodiek onderzoek van de afdeling kijk- en luisteronder zoek van de NOS dat los staat van bovengenoemd Hilversum IV onder zoek. In de week waarin het onder zoek gehouden werd, zaten onder de 28 programma's op Hilversum IV, die een luisterdichtheid van 0.0 tot 0.3 procent bereikten, twaalf gespro ken woordprogramma's. Alleen „Een uur natuur" van de NCRV (ook ge sproken woord) behoorde tot de meest beluisterde Hilversum IV-ult- zendingen. Het best beluisterde Hil versum IV-programma was „De meest verkochte klassieke tien" van de TROS met 2.2 procent Uit de belangstelling van alle Hilver- sumse stations blijkt dat er een enorm verschil bestaat tussen de be luistering van Hilversum JU en de klassieke- zender. Hilversum m be reikte in de onderzoeksweek gemid deld anderhall miljoen luisteraars. Hilversum IV ruim vijfenzeventig duizend. Naar Hilversum I luisterde met 2.8 procent ruim driehonderd duizend personen en naar Hilversum n met 2.1 procent tweehonderddui zend. (ADVERTENTIES Speciaal vandaag De EO zendt een reportage uit van de zaterdag in Utrecht ge houden landdag. Ned. 1/20.20 De VPRO vertoont de poëtische Japanse speelfilm Rashomon. Uit een samenvatting van tegen strijdige getuigeverklaringen wordt de toedracht van een mis daad duidelijk. Ned. 1/21.50 Brandpunt is geheel gewijd aan hart- en vaatziekten en de be handeling daarvan Ned. 2/22.45 De KRO besteedt aandacht aan de bijbeltentoonstelling in Den Bosch. Ned. 2/22.45 Holland Festival: In een bewer king van Willem Breuker en Lo- dewijk de Boer wordt in de Brakke Grond te Amsterdam De Knop uitgevoerd. Dit is een één- akter van Harry Mulisch over de dreiging van de atoombom. Hilv. 2/20.05 De NCRV maakte opnamen van het orgelimprovisatieconcours in Bolsward. Hilv. 1/22.00 Nildta Magaloff speelt noctur nes van Chopin. Hilv. 2/22.30 h winkel vol kleur Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM Kanalenl NCRV 7 00 Nieuw*. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus: gewij de muziek 730 Nieuws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Vandaag donderdag, gevarieerd programma. 0.24 Trefwoord Meditatie. 8 30 Nieuws. 8.30 Gymnastiek voor de huis vrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst: klassieke muziek. 9 45 (S) Onder de hoogtezon. Pro gramma voor zieken. 10.30 Nieuws. 10 33 (S) In 1 zilver voor oudere luisteraars 12.00 (S) De JCilima Hawaiian* Show. 12.15 Boer en tuinder. 12 28 Mededelingen voor land- en tuinbouw 12.30 Nieuws 12.41 tS) Hier en nu 12.25 (Si Middagpauzedienst. 13.15 (S> Mctropole Orkest amusementsmuziek. 13 30 (S) NCR V-Globaal- gevarieerd pro gramma (15.30 Nieuws) 17.30 Nieuws 17.32 «Si Hier en nu. 18.00 De kerk vandaag. Informatie over kerk en samenleving. 18.20 (S) Van onze correspondenten. 18-30 Nieuws. 10 41 Wereldprogramma 18.53 Zo juist verschenen nieuwe boeken. 19.00 (S) Leger des Heilskwartier 19.15 <S) De wereld zingt Gods lof Verzoekplatenprogramma van gewijde muziek 20.00 (S) Goed ge stemd Gevarieerde zang. 20.40 (S) Draai schijf 22 00 (Si Orgelconcert 22.25 Avondo- verdenking 22.30 Nieuws. 22 40 (S) Hier en nu Aansluitend Politiek Weekoverzicht 23 00 (S) Jazztime 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-Kanalen) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Op blote voeten: informaticf- vraag- en antwoordspel. (8.00 Nieuw». 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 En zijn we een grote jongen geweest; docu mentaire. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio 10.00 Radio Lawaaipapegaai. 10.10 Ar beidsvitaminen; verzoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws. 11.03 Radiojournaal.) 11.30 Rondom twaalf. 12.30 Y"ail come: Country 6c Westernprogramma. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.25 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO: muziek, informatie en ser vice. 16.00 Nieuws. 16.03 Radiojournaal.) 17.00 (S) 13-Speciaal; kinderprogramma. 17.40 De Vrije Gedachte. 17.55 Mededelin gen 18 00 Nieuws. 16.11 Radiojournaal. P.P. 18.20 uitzending van de PSP IKON: 18.30 Kleur informatie en commentaar. AVRO: 19 00 Sportpanorama. 19.40 (S) Lichte mu ziek 30.00 Nieuws. 30 05 (S) Holland Festi- val 1977. De Knop, van Willem Breuker. 22.30 (S) Klassieke muziek. 23.00 (S) Met het oog op morgen: 23.05 De krant van morgen; 23.20 Den Haag vandaag; 23.52 Yoga. 23.55- f24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM kanalen) TROS: 7.02 (S) Vaak s ochtends 9.03 (S) De Hugo van Gelderen show. 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) Boter. Klaas en prijzen. 14.03 (S) Polderpoppara- de 16 03 (Sl Europarade NOS 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS 19 02 (S) Poster 20.02 (S) Ferry Maat's Soul Show 22.02 (S) Sesjun. jazz en blues. 22.55 Mededelingen 23.02 (S) Close-up 0.02 (S) De Hugo van Gelderen Show 1.02-7.00 (S) De nachtwacht HILVERSUM IV (FM-Kanalen) KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Badinerle. 0.00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij9.10 (S) Auba de. 11.45 (S) Rondom... Parijs. 14.00 Nieuws. 14.02 Hoogachtend. 15.00-17.00 (S) Kollage van alledaags tot zeldzaam. STAD/RADIO AMSTERDAM (240 n» 17 00- 19.00 Muziek en actualiteiten, met o.a. de Amsterdamse elpee top-10. (17.15 Uit in Am sterdam. 17.30 Films die komen. 18.15 Jo- pie's groen, groente- en fruitrubriek. 18.30 Rechtshulp. 18.55 Vacaturebank. 21.50 VPRO: Rashomon, speelfilm 2320 Journaal NEDERLANDR 16.40 NOS: Kortweg, informatie over d* Holland TV vandaag NEDERLAND I 5.ijjMEO: De Walton* 16.16 TELEAC:Oe Open School en haar proefprojekten 16.45 NOS: Oe Fabeltjeskrant 18.45 Toeristische «Ipe 18.55 Journaal 19.05 KRO: Tom Jeny. tekenfilm 1020 Peppl en Kokkl. kinderserie 19.38 Cijfers en letters, speiprogramme 20.00 NOS: Journaal 20.25 KRO: Comedy Hour. 1 19-04 EO: Speciale Ed»e Kinderkrant 18.30 Het kleine huis. tweerie 2020 Versieg van de EO-landdeg 1977 2125 Journaal 21.15 AH you need; de geschiedenis van de populaire muziek 22.05 Brandpunt 22.45 Identiteit 23.15 NOS: Oen Haeg vandaag 23.30 Journaal KARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL COPYRIGHT STUDIO MkNIII///////, 52: Twee dagen later, op maandag ochtend al héél vroeg, kwam de ijve rige postbode Lodewijk Loket door het dorp gelopen. Hij was op zijn eerste ronde en droeg de zware tas met brieven en ochtendbladen op de rug. Als rechtgeaard dorpspostbode las hij natuurlijk alle stukken, die hem door de hand gingen, want een mens moet op de hoogte blijven. Het speet hem dan ook danig, dat hij niet in staat was de brief te lezen, die hij voor ene Kareltje Knetter bij zich droeg, want die brief was véél te goed dichtgeplakt. Maar gelukkig kon Lodewijk zijn nieuwsgierigheid een beetje bevredigen door een blik te werpen in het ochtendblad, waar op smidje Verholen geabonneerd was. Daar stond op maandagoch tend natuurlijk héél wat sport nieuws in, maar wat er nu instond, daarovér moest Lodewijk Loket zijn wijze hoofd toch even schudden. „Dat wordt toch werkelijk él te mal!" mompelde hij. „BEROL heeft gisteren al wéér verloren en nou schoppen ze Keesie Schavelings bet elftal uit. En wie stellen ze volgende week op? Kareltje Knetter! Nou, als ze zó met de elftallen gaan hanne sen, dan weet ik óók niet meer wat ik op mijn legale Bondspoolformu- hertje moet invullenOpge wonden trad Lodewijk Loket de smidse dus binnen en hij brult* om de eigenaar van deze l plaats. „Ik heb een brief voor tje en een krant voor jou," zei 1J wijk, toen de smid was komen lopen. „Hier zijn ze. Maar kijf eerst voor de lol 'es even wat z die leerjongen van jou schrijve! „Wel verdraaid!" lachte de toen hij het artikeltje gelezen „Zo'n rekel toch! Nou, nou, j1 natuurlijk kijken, zeg! Ik snaak wel eens zien voetballei he En er waren méér mensen, didg 1 over dachten: een van hen hairki intrek genomen in een verlattidi vervallen buitenhuis dat ergeurt de bossen verscholen lag mil de FERD'NAND LEERMOEILIJKHEDEN Drs R. de Groot en C. J. Paagman schreven „Leermoeilijkheden, visie op behan deling", een boek dat bestemd ls voor leerkrachten In het buitenge woon onderwijs, andere leerkrach ten, ouders, studenten aan pedagogi sche academies, enz. Wolters-Noord- hoff, Groningen, prijs 45,- CONCENTRATIE Een dik boek (346 pp) over een groot probleem: „Kinderen die zich moeilijk concen treren". Pieter Langedljk schreef dit boek voor leerkrachten en ouders. Het ls een erg praktisch boek. Niet alleen de problemen komen aan de orde, maar ook de vraag wat je er aan kunt doen. Ankh-Hermes, De venter, 29,50. KINDERPSYCHOLOGIE Prof. dr O. A. Kohnstamm redigeerde „Kinderpsychologen aan het werk", een boek met praktijkvoorbeelden uit de kinderpsychologie. Wolters- Noordhoff, 27,50. LERARENOPLEIDING Twee nieuwe, kritische boekjes over de nieuwe lerarenopleiding. Het boek „De nieuwe lerarenopleiding" kost ƒ8.- en is te bestellen bij NCSV. Woudschoten, Zeist en „Proeftuin op schrale grond" is verkrijgbaar door storting van ƒ4,50 op giro 3015743," Sof, Nijmegen. De brochure van het socialistische onderwijsfront is de eerste in een nieuwe serie die wordt uitgegeven door het blad Over On derwijs. 10 Een gedeelte van aflevering 9 van ons feuilleton heeft helaas de kolommen van pagina 4 niet gehaald. Bij het knippen van de kopij is er iets mis gegaan, onze excuses. Na de zinsne de: Ineens vroeg het meisje: moest het onderstaande volgen: „Waar is hij naar toe? Waar is de Jongen?". Verbaasd dat zij zich Keith* vluchtige verschijning herin nerde, vertelde Rachel dat hij naar Joannie Potter was, die er nu elk ogenblik kon zijn en dat hij me vrouw de dokter was gaan halen. Hazel luisterde aandachtig en bleef toen rustig liggen. Even later hoorde Rachel iemand roepen; zij schreeuwde: „Deze kant uit, tegen de heuvel op!" Joannie Potter had een armvol beddegoed en doeken bij zich. Zij wierp nauwelijks een blik op de baby, maar begon een bed te maken van de zakken en varens, die zij afdekte met lakens. Joannie was zo buiten adem, dat het minuten duurde voor zij hijgde: „Heb je het kind gewassen? Het was toch warm, hoop ik?" Rachel bevestigde het en zei, dat het kind al zijn eerste kreet had geslaakt. Joannie onderbrak haar werk even: „Maar nu huilt hij niet. Houd hem ondersteboven en geef hem een klap op zijn achter ste." Glimlachend wilde Rachel het doen, maar toen herinnerde zij zich dat de navelstreng nog altijd niet was doorgeknipt. „Ik heb de navelstreng afgebonden, maar ik kon hem niet doorknippen," zei zij. Zonder een woord te zeggen stak Joannie haar hoofd onder Ra chels elleboog door en beet de streng door, zodat Rachel het kind ondersteboven kon houden en hem een klap kon geven. Toen begon het kind te huilen op èen manier, die Rachel bijna evenzeer verbaasde als het feit, dat zijn moeder zonder hulp naar het bed kroop. „Mooi zo. Het was een bof, dat jij in de buurt was," zei Joannie. Zij zuchtte, zij vond het duidelijk een beetje hinderlijk, dat het kind hier geboren was. maar over het feit dat het geboren was, verbaasde zij zich helemaal niet. „Zou je misschien willen vertellen van wie het ls?" vroeg zij onverschil lig, maar Hazel antwoordde kortaf: „Van mij en zanik nou niet, Joan nie." Joannie zuchtte opnieuw, mompelend, dat Sam het zou willen weten en mevrouw de dokter ver moedelijk ook, maar het was duide lijk. dat het haar weinig kon schelen wie de vader was. „Ben je in staat het kind de borst ce geven?" vroeg zij. Als antwoord strekte Hazel haar armen uit naar de baby. Rachel legde hem er voor- R. F. Delderlleld „De Boekerij, Baarn" zichtlg in. De baby hield onmiddel lijk op met huilen. Joannie zei tegen Rachel: „Ik zou maar eens naar dat stel gaan uitkijken. Die jongen was ,zo in de war, dat het me niet zou verbazen, als hij de dokter meenam naar De Kluis! Ik wacht hier wel." Rachel liep naar het pad en even later zag zij twee ruiters. Zij slaakte een luide kreet om aan te duiden, waar zij heen moesten en even later sprong Keith al uit het zadel: „Is alles goed met jou, Rachel?" „Na tuurlijk, ik ben het niet die een kind heeft gekregen!" Toen pas begreep zij zijn vraag, want zij had geen blouse aan en haar haar viel los over haar schouders. Ditmaal bloosde zij. Zij was blij, toen dokter Maureen haar kortaf vroeg, waar de patiënt was. Zij lieten Keith bij de paarden en Rachel ging de dokter voor: Joannie had een lantaarn aangestokei chel voelde zich helemaal ni haar gemak, omdat zij er zo si bij liep. Met het restje van het waste zij haar gezicht, voort Keith naar de bron stuurde ore water te halen. Zij trok haar hoog mogelijk op en probeerdé haar weer op te steken, maar z niets om haar schouders te b ken, totdat Joannie zei: „Trek trui maar-aan en gaan julÜ maar naar huls. Jullie kunnen met zijn tweeën op de pony haalt die morgenochtend wel I dominee op." Dankbaar trok F de trui vol vlekken aan, die al jas om haar heen hing. Zij wiefl één blik op Hazel en liep toei Keith: „Het is een trui van Ji ik ik moest mijn blouse ginds als handdoek gebruikei zei maar niets over haar on<' want Keith had die avond ai schokken moeten doorstai toen hij haar hielp bij het van de pony en zij haar arme hem heensloeg, voelde zij zid lukkiger dan zij zich sinds eet had gevoeld, want na alles wai de grot was gebeurd, gaf zijn P ge lichaam haar een gevoel vj ligheid. Het gebeurde scheef ineens meer zelfvertrouwen t ben gegeven, want toen zij o| brug van Codsall reden, zei 1 was fantastisch. Rachel. Ik 1 trots op je en ik zou graagC wilde graag een bezoek aan je brengen om over jou te pratek chel." Wordt v* Horizontaal. 1. keer, 4. klinknagel tje, 7. soort schapen, 10. verboden, 12. moslims schriftgeleerde, 14. lof, 15. loot, 17. reeks, 18. behoeftig, 20. telwoord, 21. gebergte in Rusland. 22. priem, 24. Europeaan, 26. Noorse god. 27. vochtmaat, 29. vogeleigen schap, 31. welpenleidster. 33. keur, 35. ernstig, 36. niet goed doorbak ken, 37. meisjesnaam. Verticaal. 1. Z. Amer. thee, 2. welrie kende stof, 3. Jongensnaam, 4. zand heuvel. 5. rivier in Frankrijk, 6. met selspecie, 8. buitenhaven, 9. voor deel. 11. versieringsmotief, 13. slank torentje bij een moskee, 16. ketting zonder einde, 19. sporeplant, 20. ho gepriester te Silo, 23. taille, 25. pro feet, 26. koemestvocht, 27. bloeiwij- ze, 28. honingdrank, 30. meisjes naam, 32. onderricht, 34. strik. Oplossing vorige puzzel Horizontaal. 1. peper-Amer, 2. aga- i, 4. eva f rm-ene-f' ora, 9. V erticaal. 1. palet-agio, 2. erM e, 3. para-Ems-al, 4. erker-r" e-lans-es, 6. as-lire-Lea. 7^e ros-ode, 3. lork-els-ep, 5. teer-arm-el, 6. arm-ene- gast-sleep, 8. Ira-ree-ora, men. Verticaal, are, roe-lans-es, emoe-om, 8. Eder-en-ere, 9.J," span.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4