P PI bi Wandelbelevenissen op radio tussen twee werelden ervaringen VARA wil acht Nederlanders oud gebruik in ere laten herstellen NOS-j our naai scoort hoog WOENSDAG 15 JUNI 1977 RADIO EN TELEVISIE 1 TV-COMMENTAAR 1 door Ton Hydra 1 L— Tijdens de televisiediscussie over de problemen en drijfveren van de Molukkers in ons land waarschuwde de heer Jongeling zaterdag tegen het ontstaan van een „heidens nationalisme" De gedachte daaraan zal hij hebben moeten laten varen als hij gisteren heeft gekeken naar het beeldverslag van de begrafenis van de zes omgekomen kapers Scherper dan ooit moet het ons duidelijk zijn geworden hoezeer de Ambonezen het politieke ideaal verweven met een religieuze beleving. Een godsdienstige overtuiging die hen Is bijgebracht door Nederlandse zendelingen. En ook werd voelbaar hoezeer deze christelijke minderheidsgroep apart staat van de rest van Nederland. Ik moet bekennen, dat ik drie weken lang heb rondgelopen met wrevel en woede omdat ik het niet kon verkroppen dat nazaten van mij sympathieke Ambonezenopnieuw onschuldige mensen met de dood bedreigden. Bij het kijken naar die lange begrafenisstoet had Ik, voor het eerst, die gevoelens niet. Ook de gedachte dat de treinkaperseigenlijk om hun definitieve uitschakeling hadden gevraagd, was verdwenen. Dat vond ik een merkwaardige ervaring. Maar er was meer. Ik heb mij regealiseerd dat de Nederlandse kijkers gisteravond in tenminste twee kampen te verdelen waren. Zij die vonden dat de dode Molukkers hun 'verdiende loon' hadden en zich er aan ergerden dat beelden van die begrafenis werden uitgezonden, vormen, naar ik vermoed, geen kleine groep. Ik hoop echter dat anderzijds een redelijk aantal Nederlanders heeft beseft dat het uitzenden van deze beelden alleen maar mogelijk is in een land meteen hoge graad van civilisatie en democratie. Misschien vormen wij wel een eenzame uitzondering en dat is dan, bij alle zorgen, een positief element. Tijdens het luisteren naar de merkwaardige regeringsverklaring over het gewapend ingrijpen in de gijzelingsactie, is het mij opgevallen dat ook premier Den Uyl niet voldoende vertrouwd is met de uitspraak van Molukse namen. Het is hem niet kwalijk te nemen, want ook nieuwslezers en andere sprekers voor radio en televisie maken veelvuldig fouten met de uitspraak van woorden uit het Indonesische taalgebied, vooral met de klemtoon. Een eenvoudig ezelsbruggetje gaat meestal op: de nadruk behoort te liggen op de voorlaatste lettergreep. Dus niet Sóü-mokll, zoals de heer Den Uyl zei, maar Soumó-kil. We zeggen ook Soe-kér-no en Ma-nu-sd-ma. 't Is even een weet. Onze jeugd weet aardig wat. Dat is, gepaard met veel spanning, bewezen in de uitzendingen van het NCRV-programma Tweekamp. Gisteren kregen wij de zaterdag leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Wassenaar werd gewonnen van het Bisschoppelijk College in Roermond. Een in zijn soort IJzersterk programma dat prikkelt tot meedoen in de hulskamer. Een programma dat spelenderwijs wel duidelijk moet maken dat tussen de parate kennis van aan middelbare scholen studerende kinderen en hun ouders geen al te grote afstand mag bestaan als prijs wordt gesteld op zinnige begeleiding. Het verkleinen van bestaande afstanden is een belangrijke zaak, zeker waar het gaat om het verbeteren van kansen voor kinderen uit zwakker bedeelde milieus. Een doorlichting van de deelnemers aan Tweekamp zou op dit punt belangwekkend materiaal kunnen opleveren. Daarnaast boeit mij de vraag of er grote verschillen bestaan tussen de persoonlijke interessen van de leerlingen en de kennis die zij zich persé eigen dienen te maken. door Riet Diemer HILVERSUM Omdat in de zomermaanden over het algemeen weinig te beleven valt op radio- en tv-gebled en veel bekende programma's voorlopig of voorgoed wegvallen wil de radioafdeling van de VARA de leegte een beetje opvullen met een wandel-experiment van acht weken. VARA's Voettocht 1977 heet de hele onderneming waarin acht bekende Nederlanders een week lang in hun eentje gaan wandelen door een aantal zeer verschillende gebieden van ons land. Iedere dag zullen zij voor de radio verslag uitbrengen vna hun belevenissen. De voettocht is min of meer geïnspi reerd door het verblijf van Godfried Boraans en Jan Wolkers op de verla ten Rottumerplaat, een aantal jaren geleden. Ze deden dit op uitnodiging van de VARA en brachten verslag uit van hun verblijf. Het idee van de Voettocht is van Willem J. de Jong, groepsleider van de informatieve ra dioprogramma's. zoals dat bij de VARA heet. Hij wil met het wandelen een oud gebruik in ere herstellen. „Wandelen ls recreatie geworden en geen middel meer om Je vaiï de ene plaats naar de andere te bewegen." „De toenemende weerstand tegen het moderne verkeer door onveilig heid, milieuvervuiling, energiever spilling. geringe lichaamsbeweging en wegenbouw ten koste van de na tuur maakt het opnieuw ontdekken van de benenwagen als verplaat singsmiddel Interessant. Vragen die Je kunt stellen zijn: wat voor moge lijkheden zijn er eigenlijk om je al wandelend te verplaatsen. Is er in het verkeer rekening mee gehouden? Wat ontdek Je als Je wandelt? Wat zie Je wat Je anders niet ziet? Hoe ervaar Je het dat Je in een geheel ander tempo leeft? Welke ontmoe tingen heb Je als Je wandelt?" De tot wandelen uitverkorenen, die daar de antwoorden op moeten vin den zijn: politicus dr M. J. J. A. Imkamp, (D'60), schrijver Bob den Uyl, actrice Jenny Arean, vakbonds leider Cees Schelling, televisiemaker Koos Postema. actievoerder Dirk de Vroome (bijgenaamd de Rooie Reus), tekenaar Peter van Straaten en pianist Polo de Haas. Imkamp zal de plaats innemen van Hans van Mierlo, die het wegens een zenuwontsteking moest laten afwe ten. Het zojuist afgetreden Tweede- Kamerlid Imkamp bijt zondagmor gen vroeg de spits af als hij begint aan het traject Amsterdam-Bleis- wijk. Om 8.10 uur zal die start recht streeks mee te beleven zijn in „Weer of geen weer" via Hilversum 1. De tocht eindigt die dag op Schiphol, vanwaar Imkamp om 18.20 uur op Hilversum 2 verslag zal uitbrenegen. Dat is eerder al een keer het geval om 12.55 uur op Hilversum 3 Klinkklaar, de hele dinsdag door lopend op Hilversum 3, In de Rooie Cirkel. Tussen start en finish, Z.I., In de Rooie Haan en Proeflokaal. Ver der wordt in het NOS-programma „Met het oog op morgen" verslag van de voettocht gedaan. De televisie besteedt tweemaal aan dacht aan het wandelgebeuren. Op 24 Juni komt Imkamp in het zomer- prograihma Uitblazen van Atti Dijk- meester en Henk van Montfoort aan het woord. Op 6 augustus is dat het geval met Polo de Haas. In de tweede wandelweek doet Bob den Uyl het traject Bleiswijk-Sluis (Zeeuws-Vlaanderen). Wanneer deze geboren Rotterdammer het gebied van Delft naar Rozenburg op de tweede dag en van Rozenburg naar Rockanje op de derde dag door steekt zal hij in het Rijnmondgebied Inleiding In het programma Proeflokaal .18.40 uur op Hilversum 1 zal zaterdag een inleiding en kennismaking zijn met de deelnemers aan de estafettewan deling. Op de zeven dagen van de week en op de radiostations Hilver sum 1. 2. 3 en 4 zullen de reportages te beluisteren zijn, zoals in de pro gramma's „Weer of geen weer". Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De extra Jour naaluitzendingen van afgelopen zaterdag, met beelden van de bevrijding van de gegijzelden uit dc trein bij De Punt en de school in Bovensmilde is het meest bekeken programma van de afgelopen week geweest. De beelden behaalden een waarde ringscijfer van 9,5. Het is voor de eerste maal dat het NOS- journaal zo hoog scoort Een en ander is naar voren gekomen uit het wekelijks onderzoek dat het Buro Mediaan verricht in op dracht van het weekblad Televi- zier. Speciaal vandaag Na Jouw wereld, mijn wereld volgt in het IKON-programma de rubriek Kenmerk. Onder werpen zijn: Een verslag van de Kirchentag in Berlijn; de Her vormde Synode over Zuid-Afri- ka; en een gesprek met de Ne derlandse seminarist die in Le ningrad de Russische geheime dienst trof. Ned. 2/19.04 In Markant Sport het portret van dr. Hans Tetzner, oud-voet- balinternational. Ned. 1/19.50 The girl can't help it! is een Amerikaanse speelfilm met vele rock 'n' roll-idolen uit de jaren vijftig. In de hoofdrollen Jayne Mansfield en Tom Ewell. Ned. 2/20.30 Veronica toont een eigen do cumentaire van de door veel cri minaliteit en corruptie geteis terde stad Chicago. Ned. 2/22.05 In Zangersportret van de NCRV wordt hulde gebracht aan de 70 jaar geworden Weense Amsterdammer Hans Grünhut. Hilv. 4/12.30 De TROS laat opnamen ho ren van het Big-Band Festival in Tilburg. Hilv. 1/18.41 De heer J. W. Rengelink, voorzitter van de Stichting Proefprojecten Open School gaat in op reacties in de pers. Hilv.2/22.10 Radio vandaag ■ILVERSÜM I (t$f m en FM Kamlen) TROS 7 00 Nieuws 7 02 <S) Ontbijt-soos lichte en populair klassieke muziek <7.30 Nieuws. 7 41 Aktua-ochtendeditie «30 Nieuws 8.36 Gymnastiek voor de huis vrouw) 1000 (S) Êen oude hit in nieuwe snit. 10 30 Nieuws. 10 33 (S) Pierewaaien. Iicht- programma. 11 45 (S) Caié-chantant: Liedjes en muziek uit de goede oude tijd 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw 12-30 Nieuws 13.41 (S) Aktua II 13 00 (S) Hoogte- ->unten uit musicals 13 30 (S) Sport na sport, .'oor jongens en meisjes 14.00 (S) Speciali- eiten a la carle Muzikaal wensprogramma. 15 00 (S) Als dat zou kunnen verzoekpro gramma (15 30 Nieuws) 16.30 (S) Kernpunt. Gesprek OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 Uitzending van hel Ministerie van Volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. TROS 17.30 Nieuws 17.32 (S) Aktua-maga zinc 18 30 Nieuws 18 41 (S> Big Band Festi val 1977 19 00 (Si Muziektriptiek van zeven oi tien 19 00 (S) Jazz-sir, 20 00 Eight o'clock «pee.al. 21 00 Kruis en mol. 22 00 <S> Een mondje Fran* Franse platen. 22 30 Nieuws. 22 40 (Si Aktua UI 23 00 iSi Coulissen Kunstprogramma 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM K ana lea) VARA 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas- Jek 7 20 In de Roode Cirkel, nieuwspro gramma (8 00 Nieuws i 9 35 Waterstanden 9 40 Schooltelevisie 10 00 Radioweekblad. 11.00 Nieuws. 11.03 De VARA feliciteert; verzoekplatenprogramma. 12.00 Wij bij Duurstede - Centraal; gesprekken 13.00 Nieuws 13.11 Dingen van de dag. 13.30 Een middagje Stoomradio; jeugdherinneringen en informatie. 16.00 Nieuws. 16.03 Paniek op Ganymedes. hoorspelserie. 17.00 (S) Metro- pole Omrkeït. RVU: 17.35 Vergelijkend luis teren (3). VARA 17-55 Mededelingen SOS- en politieberichten. 18 00 Nieuws. 18.11 Din gen van de dag. PP 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond VARA: 18 30 (S) Tussen start en finish: sport en muziek. 19.30 (S) Brassband Magazine 20.00 Nieuws. 20 05 (S> VARA-klaasiek. Radio Kamerorkest en klein Radiokoor met solis ten 21 20 (S) Muziek van deze eeuw: Prij swinnaars van het Gaudeamus concours 1977 22 10 (S) Open School NOS 22.30 Gamma van Alpha en Bèta. 23 00 (S) Met het oog op morgen 23.05 Actuaülettenoverzicht radio-tv. 23 10 De krant van morgen. 23.20 Den Haag Vandaag. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaanyoga. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 tn en FM-Kanaten) KRO: 7.02 (S) Drie op jc boterham Muziek en informatie 9 03 (S) Pep op drie 11.03 (S) Drie draait op verzoek. Verzoekverhalen 1103 (Sl Drie tussen de middag. 14 03 (S> Popcontact De Theo Stokkink Show 16.03 (Si Hitmersters. NOS 18.03 Dc Vacature bank 18 10 (S) NOS maal 19 30 (S) Langs de lijn. sport en muziek (19 38 Paardekoersen). 22 55 Mededelingen. 23 02 (S) NOS-Jazz 0.02 (S) Take it easy 2 02 (S) Dal wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De achternachL HILVERSUM IV (FM-Kanalen) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus gewijde muziek. 7.30 (S) Preludium. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Missen voor de Bergkerk in Eisenstadt 10.00 (S) Orkest- palet. 12.00 (S) Pianowerken uit de Roman tiek 12.30 (S) Zangersportret. 13.00 (S) In de schaduw van de meesters 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Een uur natuur. 15 00-17.00 (S) La Spinalba Owero il vecchio matto. opera van De Almeida. 20.45 Journaal 21.00 NCRV: Spel zonder grenzen 22.30 NOS: Den Haag Vandaag 22.45 Panoramiek 23.15 Journaal IKARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL heel wat industrieterreinen passe ren. Daaruit blijkt dat de voettocht heus niet alleen gaat door mooie natuurgebieden. Datzelfde kan ook worden gezegd van het traject Am sterdam-Schiphol. waarmee Im kamp begint. Jenny Arean wandelt In de derde week van Sluis naar Ammerzoden in de Bommelerwaard in Gelderland. Cees Schelling neemt de afstand Ammerzoden-Hoenderlo (Veluwe). Koos Postema loopt van Hoenderlo naar het Gelderse dorp Laren. Dirk de Vroome gaat van Laren naar Schoonebeek (Drente). Peter van Straaten loopt van Schoonebeek naar Winterswijk. Polo de Haas doet het traject Winterswijk-Amsterdam, maar hij mag van Lobith naar Spa kenburg gebruik maken van ver voermiddelen. 51. Toen Willem Kneusje verteld had wat hem op het hart lag, trok er een vreugdeloos lachje om de mond van de droefgeestige Govert Bitter bal. „Dat ziet er niet best voor Je uit, Keesie," zei hij triest. „Ik geloof, dat Willem gelijk heb. Ik geloof dat jij op de nomenaasje staat uit je elftal te vliegen. Je komt dan op de trans- ferlijst, hè? Jammer, Jóh. Héél jam mer. Je ken d'r namelijk niet genoeg van dat een andere club je zo maar terugkoopt. Maar weet je wat je nou mos doen? Een dreigbrief schrijven. Een fikse dreigbrief met een ver- draalde poot. Misschien schrikt die kleine nieuweling daar dan wel zó van, dat-ie helemaal niet durft mee te spelen." „Dank je wel voor je tip, Goof," zeiden Keesie en Willem en een drachtig verlieten ze de consump tietent. Govert Bitterbal kon dus weer overgaan tot het uitoefenen van zijn functie als patatbakker en warme-worstjes-koker, hetwelk een eerlijk en eerzaam beroep is, dat in geen enkel opzicht gedachten doet wekken aan dreigbrieven en zo Willem Kneusje, die zijn fiets achter Goverts keetje had gestald, stapte op en reed weg. Keesie, die zijn uithoudingsvermogen wilde nen, liep met hem mee en G staarde het tweetal na. „Ik mo 'P' kijken wat ik doe," mompeldee vert. „Als Janus werkelijk een midvoor heeft ontdekt, dan B.E.R.O.L. misschien eindelijk 'es winnen en dan komt er et meer publiek. In dat geval ma lai een grotere omzet aan krokfcn kauwgom en chocola. Wat zajn mij dan een zorg zijn of Kees*n uitvliegt of niet En onkundig van de koude gt ten in Goverts zakelijke brein, ven Keesie en Willem zich rend huiswaarts. fe 19 De wandelclub waarvan de leden acht weken lang ons land zullen doorkruisen. Van links naar rechts: Dirk de Vroome, Bob den Uyl, Cees Schelling, Polo de Haas, Jenny Arean, Hans van Mierlo, wiens plaats wordt ingenomen door Imkamp, Peter van Straten, Koos Postema ontbreekt. R. F. Delderfield TV vandaag NEDERLAND II 10.40 NOS: Kortweg, informatie over Hofland Fes- NEDCRLANOI 15.30 NCRV: fcjkdoos 10.10 De beste Karfsson van de wereW, jeugdserie 16.3$ Bootsman, kinderfilm 10.55 Oe reizen van Km. jeugdserie 10.15 TELEAC: Dutls. les 11 1045 NOS: Fabeftjeskrant 1055 Journaal 19.04 Van gewast lol gewest 19.40 POUT IE KE PARTIJEN 19.50 Markant 19.45 Staatsloterij 19.55 Journaal 19.04 IKON: Jouw wereld mijn wereld 19.29 Kenmerk, intormatie over kerk en samenle ving 20.00 Journaal 20.25 SOCUTERA: Een &-mmutenfilm van het Pnns Bomhard Fonds 20.30 VOO: The girt cant help it. speetWm 22.40 Stareky en Hutch, poWeoerie 23.30 Veronica's agenda 23 35 NOS Journaal. Rachel zag direct, dat het Hazel Potter was en één blik was voldoen de om haar te overtuigen, dat Keith gelijk had gehad: de arme stakker verkeerde Inderdaad in barensnood; je kon het hoofdje van het kind al zien. Rachel, die aanwezig was ge weest bij de geboorte van ettelijke veulens en kalveren, vermoedde, dat de uitdrijving ongeveer halverwege was. Zij had de moed van haar vader en de nuchterheid van haar moeder geèrfd en wist dus meteen wat zij moest doen en ook wat Keith moest doen, als die zichzelf tenminste on der controle kon houden. Zij rende weer door de struiken en schudde hem door elkaar. „Luister goed!" riep zij, „luister goed en doe precies wat ik je zeg. Luister je?" Hij knikte en zij ging verder: „Het is Hazel Potter en zij is bezig een kind te krijgen. Ik moet hier blijven, maar jij moet zo gauw mogelijk mevrouw de dokter gaan halen. Maar ga eerst naar het huis van Sam Potter en laat zijn vrouw hierheen komen om me te helpen. Zeg, dat zij doeken en een laken en touw en een schaar meebrengt. Kun Je dat onthouden? Neem dan Sams pony om de dokter te halen". Zij was blij verrast, toen zij zag, hoe snel hij zichzelf weer in bedwang had en haar instructies herhaalde. Toen rende hij weg en ging zij terug naar Hazel. Zij knielde bij haar neer en zocht wanhopig naar iets wat op een bed leek. Die oude zakken wa ren ongeschikt, maar de stapel pas gesneden varens kon er mee door. Zij zag ook de ketel naast het bijna gedoofde vuur en zou die er boven hebben gehangen, als niet net op dat ogenblik Hazel een afschuwelij ke gil had geslaakt. Zij begreep, dat al het andere moest wachten en dat Hazel iemand nodig had, aan wie zij zich kon vastklampen zo lang de weeén duurden. Zij ging zo zitten, dat Hazels hoofd in haar schoot kon rusten en dat het meisje in haar barensnood Rachels armen kon pakken. Zij probeerde haar met vriendelijke woorden te kalmeren, terwijl de weeén elkaar steeds snel ler opvolgden. Zij had er geen flauw idee van, hoe lang zij zo had gezeten, toen Joannie Potter kwam. Het kon twintig minu ten geweest zijn, een uur of langer, voordat Rachel het kind zag liggen en Hazels vingers zich ontspanden, zodat zij zich kon omdraaien, wat varens onder Hazels hoofd kon schuiven en het vuur kon oppoken. Het water in de ijzeren ketel was nog warm en in de grot vond zij de ijzeren kom, waarin Hazel placht te „De Boekerij, Bearn" bakken. Zij maakte die kom goed mogelijk schoon met repen die zij van haar onderrok scheurde en was te het spartelende kindje zo goed en kwaad als het ging met haar beste katoenen blouse. Zij kon moeder en kind niet scheiden. Er hing wel een mes, maar dat was zo roestig, dat zij het niet wilde gebruiken. De veearts had hun allemaal ingeprent, dat voor dit soort karweitjes alleen heel schone instrumenten mochten wor den gebruikt. Hazel volgde haar be- wègingen met haar ogen; toen Ra chel dit "ag, zei zij zachtjes: „Het is een jongen, Hazel en Ik geloof dat alles in orde is". Het meisje probeer de zich op te richten om te kijken, maar zij was te slap en viel weer terug. Met de band van haar onder rok bond Rachel de navelstreng op twee plaatsen af, zoals zij dat had zien doen in de koestal van De Vier Winden. Toen zij de baby nog eens Even puzzelen met schoon water had gewassen) hij er volgens Rachel al meer alï g kind en minder als den roze a uit. Het kind slaakte nu ook kreet en weer overwoog Rachel de navelstreng zou doorsnilv maar besloot het niet te doer plaats daarvan gebruikte zij de ste resten van haar onderrok Hazel te wassen. Ineens vroeg meisje: In het dal vroeg men zich mind4 wie de man was die het kind" Hazel had verwekt dan wel wa( zij er zo geheimzinnig over Haar zusters noemden 'n aanta men van mogelijke vaders, haar moeder Meg was helemaalj geïnteresseerd in de identiteit^ de man. Zij was bovendien gev* aan de komst van babies zo vader, want die hadden al i dochters ter wereld gebracht!] gens haar had elke volwassen vfT het recht op een kind, als zij i wenste, dat was haar zaak. Ey Maureen dacht er anders ove toen zij bij Hazel niets bereikt* sprak zij de zaak met haar mai vond dat de man moest wordeu vonden en dat hij met het nai moest trouwen of althans mot talen voor de opvoeding val kind. John gaf haar de raadP tijd te verspillen aan dit probf Hazel had al jaren door de l gezworven: „Het verbaast me a| dat dit niet veel eerder geberJ Het kind kan door minstens t mannen zijn verwekt". Wordt verL Horizontaal. 1. specerij-water in N.Br.-2. Turks bevelhebber-paard- loflied, 3. boom-priem-en personne (afk.), 4. schortje-hogepriester te Si lo-lof, 5. kleverige stof-behoeftig-ou- de lengtemaat, 6. lichaamsdeel-een zekere bezitt. voornaamw., 7. eter gevolg, 8. godin van de toorn-buiten- haven-bid (Lat), 9. gekheid-bij elkaar. Verticaal. 1. verfbordje van de kunstschilder-opgeld, 2. ik (Lat.)-af- gelegen-vlaktemaat, 3. vreemde munt-badplaats in Duitsland-reeds. 4 hoekbalkon-vervelend wezen, 5. stok-wapenboom, 6. spil van een wiel-vreemde munt- vrouw van Ja cob. 7. sporeplant-drietenige struis- voorzetsel. 8. rivier in Duitsland- voegwoord-roem. 9. vlaskam-twee- tal. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. merel. 4. pa, 5 A.P. 7. rapé. 9. Aken, 11. Lea, 12. sol. 14. las. 18. es. 19 de. 20. Aa. 21. in. 22 as, 25. si, 27. ram. 29. iep. 31. E kern, 35. lama. 37. R.O. 39 serie. Vert. 1. map, 2. ra, 3. lak, 4. p pels, 7. re, 8. es. 9. al. 10 na, 11 13. os, 15. serre. 17. tas, 18. E* Amer, 24. te. 26. leme, 28. A.K.. 30. pl. 32. pa. 34. ros, 36. are.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4