AL-EXPERIMENTEN IN TOULON lubbelang voorop j[ honkbal Wimbledon honderd jaar Italiaanse coach Bernardini stopt John Newcombe: geen succes bij terugkeer Theo Husers Ich Ernie Myers heeft selectie nog niet compleet bijeen gehad ebregts en terug erfnissters &Tde verder Gemenebest-landen spreken zich uit tegen Zuid-Afrika Bearzot mogelijk alleenheerser _)AG 15 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS 11 - RH 13 ETt= t sportredactie )N Met een gelijk spel Jen hard spelend Bulga ng Oranje op het „Fes- s Espoirs" in Toulon uit blokken geschoten. Het kt (1—1) valt niet eens Wanneer het op de stun- orbereiding van de he- Jong Oranje-equipe eprojecteerd. Een jaar werd dit elftal uit de genomen, omdat de aan de steeds groter de clubbelangen voor- Irleende. De technische de voetbalbond zit met de gebakken pe- i immers is gebaat bij Weggen van goed geas falteerde toevoerwegen naar het eindstation, het Neder lands elftal. Daarom doet het lachwekkend aan, dat de deelnemers aan het internati onaal sterk bezette toernooi elkaar voor het eerst in de Zuidfranse stad ontmoeten. Daarom ook is het ridi cuul, dat er op het KNVB-centrum in Zeist geen enkele centrale trainings bijeenkomst kon worden belegd. Trainer Arie de Vroet: „Sommige jongens kenden elkaar niet eens van voornaam". Zie hier de wijze, waarop een land met WK-aspiraties zich bui ten de grenzen presenteert. De KNVB heeft het geluk of de pech ('t is hoe je 't bekijkt) dat de beminnelijke De Vroet niet tegen zo n beleid in opstand komt. Hij schikt zich in zijn lot. Akkoord, de oefenmeester ventileert als zijn mening, dat „het voor de toekomst wenselijk is, dat Jong Oranje opnieuw wordt opgericht", maar hij voelt zich aan de andere kant niet overstelpt met frustraties. „Dat gevoel heb ik helemaal niet. Toch is het voor jonge voetballers erg belangrijk, dat zij internationale ervaring kunnen opdoen. Het is niet alleen aan de KNVB, maar ook aan de clubs om de huidige situatie goed onder ogen te zien. De spelers van Ajax en andere topclubs komen niets tekort. Maar de talenten van minder goede verenigingen hebben wel degelijk baat bij een goed functi onerend Jong Oranje". Vandaar, dat Arie de Vroet niet met een zo sterk mogelijk elftal op een van de aantrekkelijke hoofdprijzen probeert af te stevenen. Integen deel, de hele groep komt aan bod. Het elftal, dat vanavond tegen Italië (leider ln de „Nederlandse" poule) in het veld komt, verschilt wezenlijk van de formatie, die Bulgarije een gelijk spel moest toestaan. De Vroet: „Er huist veel kwaliteit in deze selectie, maar ik beschik na tuurlijk niet over een ingespeeld team. Ik wil de jongens daarom op hun eigen kwaliteiten beoordelen. Aan de andere kant moet ik ervoor waken, dat ik bepaalde spelers niet forceer. Jan Peters bijvoorbeeld, heeft in de afgelopen twee en een halve maand nauwelijks gevoet bald. Hij is druk doende om zijn conditie op te bouwen. In overleg met de dokter heb ik besloten, dat hij vanavond buiten de lijnen blijft." De kans op winst is aan de winderi ge en kille cöte d'Azur minimaal. „De spelers van Jong Italië trekken al geruime tijd met elkaar op; ze vormen een sterke eenheid", weet De Vroet. Los van de Nederlandse problemen fungeert het „Festival des espoirs" als uitstalkast van tal van interes sante facetten. Evenals vorig jaar wordt er enthousiast geëxperimen teerd met de spelregels. De interna tionale voetballeiders willen aan de hand van het toernooi in Toulon nagaan in hoeverre korte hoek schoppen. intrappen (inplaats van inworpen) en het uitzitten van „de licten" op het strafbankje meer ca chet aan de wedstrijden kunnen ge ven. De Vroet is terstond bereid om zijn fiat aan deze veranderingen te verlenen. „Geweldig interessant voor het publiek", betitelt hij de tijdelijke koerswijzigingen. „Met name de intrap biedt volop perspec tieven. Wanneer je spelers hebt. die sterk zijn in de lucht, kunnen er tal van gevaarlijke situaties ontstaan. En in tegenstelling tot de inworp kun je bij een intrap wel buitenspel staan" De Vroet heeft deze „nieuwigheden" nog niet aan de praktijk'kunnen toetsen. De veel te harde wedstrijd tegen de Burlgaren bood daarvoor nauwelijks de gelegenheid. Het strafbankje (vorig jaar 10 minuten, nu vijf) kan volgens de bondstrainer heilzamer werken dan het huidige strafsysteem. „Ik weet het, de psy chologen zijn het er nog niet over eens. Maar ik heb gemerkt, dat een grote kerel, die vijf minuten lang zijn zonden kan overdenken, daarna tamelijk rustig het veld opkomt". LOKEREN - Theo Husers (FC Am sterdam) zal de komende twee jaar in België voetballen. De Amster dammer tekende gisteravond een contract van twee jaar bij de Belgi sche eerste klasser Sportkring Lokeren. De Belgische club had ook belang stelling voor Harry Lubse van PSV. Omdat Lokeren nog maar één bui tenlander mocht aantrekken viel Lubse af. 'se' 'o Matoc RDAM Aan het einde van het gesprek wordt het Jules een beetje teveel. De chef d'équipe van het Nederlands team richt zich tot Ernie Myers, de zojuist weer uit overgekomen bondscoach: „Ik denk dat je het allemaal essimistisch ziet, Ernie. De andere werpers zijn een stuk; geworden de laatste tijd." Voordien was Myers nogal! Ig ingegaan op de gereduceerde kansen van het Neder- lonkbalteam op herovering van de Europese titel. Istrijden eind juli in Haar- aartsrivaal Italië start Ne- 'olgens Myers duidelijk uit irdog positie. Een underdog ie wordt veroorzaakt door ken van Nederlands sterk ers Nol Beenders en Charles Een gevoelig'verlies. De fan Kinheim-werper Been- fenoegzaam bekend. Om pri- )en voelt Beenders er niets zich beschikbaar te stellen, nadat daar door Myers on- g eens op was aangedron- lanus is een ander geval, rbelasting van zijn werpers- het verleden, moest de man riand tijdens het laatste Eu- ampioenschap in Barcelona LE Het vierde evenement ireldkampioenschappen zei- Flying Dutchman-klasse is ;n door de Zwitsers J. Hotz colet, die tevens de leiding len in het algemeen klasse- werden de Oostenrijkers Nilson en derde de West- W. Rappel en R. Weyler. ndklassement hebben Hotz ;t thans 26 punten, gevolgd rntjew en Zoebanow (USSR) *n Natali en Gazzei (Italië) Er wordt in totaal zeven zeild in dit tournooi, dat t en met vrijdag. De wereld- dt beslist aan de hand van de zeven dagresultaten. erlandse gebroeders Volle- legifdigden niet bij de eerste 10. 3 eindklassement staan zij et 65 punten op de zesde URNE Het Nederlands heeft de tweede ronde an het toernooi om de Fe- Cup, het officieuze wereld- nschap voor teams. Neder- 3rwa£t a's vijfde is geplaatst, ze- met 3-0 over Uruguay. Elly on in het eerste enkelspel 6-1 van Carla Guarimoh. »ve maakte het 2-0 met een ing (6-3.6-2) op Fiorella Bo- ërlandse speelsters wonnen >ns het dubbelspel met 6-0, {pUKen: Groot-Bnttannie-Drnemar- ^enigde Staten-Oostenrljk 3 0. Aus- 3-0, Frankrijk-Luxemburg 3- 0. ENNEN De Italiaan Francesco lal definitief niet deelnemen aan de pan Frankrijk, die op 30 juni met een Iele tijdrit in Fleurance begint Mo- Maarde, nadat hij tweede whs gcwor- ge Ronde van Italië achter de Belg pollentier: ..Mijn conditie U me in de evallen Ik voel me niet in staat I gevolg de Ronde van Frankrijk Drie tunsters en vier turners M 2 tot 12 augustus een trainings- Ran volgen in de Sovjet-Unie De prdt in Erevan gehouden onder lei- P Albert en Lisa Asarjan De volgen- rijn op de deelnemerslijst voor Pd te vinden Cor Smulders, Dlck P. Ron Lamboo en Johan Molenaar (flames Marianne Heeren, Connie f fl en Marijke Aarnoutae. in zijn eentje de enige twee overwin ningen op Italië bezorgde, afhaken. Meyers: „Je moet geen rekening hou den met de jongens die niet spelen, maar je moet je richten op de jon gens die wèl spelen. In Amerika is het de grootste sensatie je land tij dens een internationaal toernooi te mogen vertegenwoordigen. Die kans krijg je maar één keer. Je krijgt daarna of een prof-contract of je bent niet goed genoeg meer. Hier ligt dat anders. Een goede speler in Ne derland kan zich jaren achtereen aan de top handhaven. Na een tijdje hebben ze alles dan al meegemaakt". Zo'n speler die alles al heeft meege maakt en het internationale honkbal inderdaad jaren voor gezien hield, is de 33-jarige Boudewijn Maat. Toch heeft de Nicols routinier zich dit jaar weer voor het Nederlands team be schikbaar gesteld. Myers en De Pierre zijn daar erg blij mee. „Maat kan erg belangrijk zijn voor het team. Hij speelt momenteel niet alleen zeer goed, maar hopelijk trekken de jongeren zich aan zijn inzet op. Bovendien heeft het mee doen van Maat een positieve uitwer king op het eventuele meedoen van Jan Dik Leurs". Nicols-werper en as sistent-coach Leurs staat samen met zijn HCAW-collega Ade Fijth op de nominatie om alsnog aan de selectie te worden toegevoegd. Vraag blijft of ze een uitnodiging zullen accepteren. Op 23 juli begint het Europees kam pioenschap. Nederland moet eerst de verplichte figuren tegen Spanje en België afwerken. Twee landen die internationaal nog steeds niets bete kenen. „Maar ik beschouw het niet als oefenpartijtjes", zegt Myers. „Als je dat gaat doen, zou je wel eens voor een pijnlijke verrassing kunnen ko men te staan." Woensdag 27 juli is de eerste confrontatie met de Azzurri gepland, waarna er tot en met zon dag 31 nog vier volgen. Een intensief programma, dat een zware wissel trekt op Myers' toch al verzwakte werpersstaf. Myers toont zich niet al te enthousiast over de opzet van het toernooi, maar Jules de Pierre zegt dat dat de concessie is geweest voor live televisie uitzendihgen. Uit publicitaire overwegingen is het volgens De Pierre uitermate belang- Volgens bondscoach Ernie Myers (foto) start Nederland op het Europees kampioenschap vanuit een underdogpositie. rijk, dat Nederland zijn jarenlange hegemonie in Europa weer terug pakt. Maar de prolongatie van de Europese titel spreekt de Italianen zeker niet minder aan. Myers weet nu al dat de zogenaamde Italiaanse Amerikanen een belangrijk deel zul len vormen van het Italiaanse team. Zo heeft de Italiaanse honkbalbond. brieven verstuurd naar alle Ameri kaanse Colleges en Universiteiten, die maar iets op honkbalgebied bete kenen. Doel: het aantrekken van goede spelers, die nog aanspraak kunnen maken op een Italiaans pas poort. Myers kan deze benadering van de opbouw van een nationaal team niet erg waarderen: „De Italia nen hebben er kapitalen voor over. Ze betalen de overtocht, de auto's in Europa en niet vergeten de paspoor ten. Ik zou geen coach kunnen zijn van een nationaal team waarvan de spelers de taal van het land niet spreken en het volkslied niet mee kunnen zingen". Dat is volgens de uit Michigan afkomstige Myers er ook de oorzaak geweest dat Bill Arce vertrokken is als bondscoach bij de Italianen. Arce, die daarvoor ook het Nederlands team onder zijn hoede had, zal met zijn studenten team de California Stags naar Nederland ko men als sparring partner voor Oranje. De Nederlandse honkbalbond volgt Italië niet. Met zijn Amerikaanse Ne derlanders heeft Theo Kinsbergen in de Nederlandse basketbalwereld al eerder bewezen, dat er veel sportlie den in de VS rondlopen, voor wie het een koud kunstje is een Nederlands paspoort te bemachtigen. De Pierre: „Het zou wat anders zijn als de clubs besluiten zulke jongens over te laten komen. Als ze hier een heel seizoen spelen, dan zouden we ze op kunnen nemen in het Nederlands team." Clubs vormen trouwens toch een be- langrijke factor bij de voorbereiding van Oranje. Myers is nogal teleurge steld over het prevaleren van clubbe langen: „Door die clubbelangen heb ik de voltallige selectie op de eerste twee trainingen nog niet bijelkaar gehad. Voor de opbouw voor het Nederlands honkbal zou het natio nale team voorrang moeten krijgen. Het bondsbestuur zou meer macht moeten hebben in die zaak." De Pier re: „Elke woensdagavond hebben wij centrale training. Vorige week moest er voor de beker worden gespeeld. De clubs konden zelf kiezen op welke dag ze wilden spelen, dinsdag, woensdag of donderdag. Alle clubs die spelers voor de selectie leveren speelden op woensdag. Voor de vol gende bekerronde zal ik erop aan dringen, dat dat niet meer gebeurt." De begeleiding van het Nederlands team is bepaald niet optimaal te noemen. Er zijn drie coaches, want Myers wordt terzijde gestaan door Hamilton Richardson en Leen Vol kerijk. Myers zelf komt steeds enkele weken voor het evenement pas naar Nederland. Dit keer is hij hier al vrij vroeg. Een meevaller voor de honk balbond omdat Myers Collegeteam in Amerika al snel was uitgescha keld. Myers: „Natuurlijk is het een handicap dat ik hier pas laat kom. Een vaste coach zou veel beter zijn. Ook al is dat een Nederlander. Ik zou zelf best hier een jaar willen blijven. Met mijn vrouw heb ik het erover gehad. Als het niet bij de bond kan. dan misschien wel bij een club. Ne derland bevalt mij wel." De enige mogelijkheid voor de dit jaar rijkelijk van krullen voorziene Myers om nog enige Italianen aan het werk te zien is tijdens de Europa Cup in Parma. Misschien kan Myers, waarschijnlijk samen met Volkerijk en Hamilton Richardson, er dan ach ter komen of zijn pessimisme ge grond is. LONDEN (UPI, Reuter) De Lon- dense topconferentie van het Geme nebest heeft gisteren een verklaring uitgegeven waarin stelling wordt ge nomen tegen sportieve contacten met Zuid-Afrika. Reden daarvan is de Zuidafrikaanse rassenpolitiek. De verklaring is met name bedoeld als gebaar jegens de Afrikaanse le den die hebben gedreigd met een boycot van de eerstvolgende Geme nebest-spelen volgend jaar in de Canadese stad Edmonton. De Afrikaanse Gemenebestlanden wilden daar wegblijven uit protest tegen het feit dat Nieuwzeelandse sportlieden tegen Zuidafrikaanse collega's blijven optreden zowel in internationaal als zuiver bilate raal verband. De verklaring zegt dat de 33 in Lon den vertegenwoordigde landen „het kwaad van de apartheid" zullen be strijden door zich te onthouden van sportieve contacten met Zuid-Afri ka. Toekomstige contacten worden, in het licht van deze verklaring, „on waarschijnlijk" genoemd. Maar om dat de regeringen zich slechts ver plichten tot „uitvoerbare stappen om deze contacten tegen te gaan" is Nieuw-Zeeland niet keihard ver plicht elk contact met Zuidafrikaan se sportlieden te mijden. (61 LONDEN Het begon honderd jaar geleden eigenlijk met een grasroller. Een kapotte nog wel. Het ding was nodig voor het onderhoud van de grasvelden van de All England Cro quet and Lawn Tennis Club aan de Worple Road in de Londense buiten wijk Wimbledon. Het geld voor de LONDEN Tom Okkcr ontmoet in do forste ronde herenenkel van hel toernooi van Wimble don. dal op 20 juni in Londen lirgint. de Australi sche tennisser Ross Case. Zoals bekend behoort Okker niet lot de lijst van zestien geplaatste spelers. Bij hel dnmescnkclspel komt de nis zevende geplaulste Belly Stove in de eerste ronde uil tegen de Italiaanse Simmonds. Elly Vessies-Ap- prl ontmoet in de eerste ronde de Amerikaanse llamm. reparatie ontbrak echter. Als gevolg daarvan kwam het tot een klein be raad in het vroege voorjaar van 1877 in het kantoor van een zekere J. W. Walsh, de uitgever van het tijd schrift „The Field", die op 24 juli 1868 ook al met enkele andere heren de „AU England Club" had gesticht. Aanwezig waren onder meer een in die dagen bekende sportjournalist en een zekere B. C. Evelegh, één van dc prominentste croquetspelers van de club. Zij kwamen op het idee, op de grasvelden van Wimbledon een toernooi te houden en van de toeschouwers entreegelden te vra gen om daarmee de reparatie van de grasroller te bekostigen. Deze revolutionaire gedachte werd per advertentie in het tijdschrift „The Field" aan den volke geopen baard: „De All England Croquet and Lawn Tennis Club Wimbledon stelt voor een tennistoernooi te houden. Gerechtigd om deel te nemen zijn alle amateurs. Het begint maandag 9 juli en wordt op de volgende dagen voortgezet. Het startgeld bedraagt een pond en een shilling. Er zijn twee prijzen een gouden meester prijs voor de winnaar cn een zilveren voor de tweede." De aankondiging werd door velen gelezen. Tweeën twintig spelers meldden zich. In de tussentijd had men ook in moeizame arbeid de regels voor het nog jonge tennisspel vastgesteld: de grootte van het veld, de hoogte van het net, de telling: 15,30, 40 game. De bal, destijds wat lichter dan de huidige, mocht bij een mislukte poging om hem in het vak te brengen, nogmaals worden geslagen. Het zijn de regels, die nog altijd in de tennissport gelden. Op maandag 9 juli begon men op Wimbledon metterdaad. Wanneer het zou aflopen, wist men niet pre cies. Al spelend werd men het eens, dat de eerste Wimbledon-finale zou dienen plaats te vinden op maandag 16 juli. Maar op deze dag regende het. Drie dagen later, op 19 juli tenslotte, werden de gouden mees terprijs ter waarde van twaalf guine as en de zilveren troostprijs ter waarde van zeven guineas uitge reikt. De 27-jarige Spencer Gore, een student aan de universiteit van Harrow toonde zich de sterkste. Hij versloeg zijn tegenstander in de fi nale, een zekere William Marshall met 6-1, 6-2, 6-4. Het financiële succes van het Wim- bledontoernooi 1877 was verzekerd. Vele nieuwsgierigen betaalden hun shilling aan de kassa. Op de finale dag verschenen zelfs 200 bezoekers. Niets stond de reparatie aan de gras roller meer in de weg. De grasroller bestaat overigens nog. Hij staat in een onderstuk van het huidige, uit 1922 daterende gebou wencomplex op Wimbledon, dat zo'n drie kilometer van de Worple Road af ligL Met veronachtzaming van alle architectonische principes bouwde men de muren rondom de fors ogende grasroller op en zette er toen pas een deur in, die veel te klein is om het inmiddels historische attribuut weer naar buiten te halen. ROME Fulvio Bernardini, coach van het nationale Italiaan se voetbalelftal, heeft zijn functie neergelegd. Hij wordt trainer van Sampdoria in Genua. De Italiaan se voetbalbond zal volgende maand beslissen of er een opvol ger voor Bernardini zal worden gezocht, of dat Enzo Bearzot, de huidige trainer van het A-elftal, het alleen voor het zeggen krijgt. Brazilië RIO DE JANEIRO Het Brazili aanse voetbalelftal zal ter voorbe reiding op het eindtoernooi van het wereldkampioenschap een toernee door Europa maken. De eerste wedstrijd is op 1 april in Parijs tegen Frankrijk, de tweede op 5 april in Hamburg tegen West- Dultsland, de derde op 7 april in Madrid tegen Atletico Madrid en de vierde en laatste op 19 april in Londen tgen Engeland. Voor die tijd of tussendoor speelt Brazilië ook nog in Tunis tegen Tunesië. Transfers ROME In Italië zullen ln het vervolg voetbaltransfers op de zelfde manier worden afgehan deld als in de meeste andere lan den. Tot nu toe kwamen de club managers twee keer per jaar in een hotel bijeen en verhandelden op die manier hun spelers. Deze „slavenmarkt" is nu afgeschaft. Voortaan gaan spelers en bestuur van de clubs gezamenlijk om de tafel zitten. Uitschieter NEW YORK De Amerikaanse voetbalbazen hebben een geheel eigen manier bedacht om wed strijden, die ook na verlenging nog gelijk staan, toch een win naar te geven. Want gelijke spelen is iets waar het Amerikaanse pu bliek niet voor komt kijken, zo hebben de hoge heren van het voetbal over de Oceaan gerede neerd. Bij een gelijke stand na negentig minuten zoals Cos- mos en de Minnesota Kicks in New York dient er eerst vijftien minuten verlengd te worden. De stand bleef 1-1. Dan mogen van beide ploegen om beurt spelers van een afstand van 33 meter een schot wagen op het vijandelijk doel. Deze zogenaamde „uitschie ter" is direct afgelopen op het moment dat één van de spelers er in slaagt te scoren. Cosmos was zondag de gelukkige en zo konden de 36.000 toeschouwers naar huls gaan met de gedachte dat hun ploeg met 2-1 gewonnen had. Supportersbond FRANKFORT In West-Duits- land hebben de supportersvereni gingen van de betaalde voetbal clubs een eigen bond opgericht onder de naam „Deutsche Fuss- ball-Fanclub-Verband". In de reg lementen staat dat de verenigin gen zowel in als buiten de stadi ons een tonenbeeld dienen te zijn van „goed gedrag, fatsoenlijkheid en sportiviteit". De bond kan, in dien nodig, zijn leden ook straffen opleggen. Dubieus FRANKFORT De Westduitse voetbalclub Werder Bremen, Kic kers Offenbach, Hannover '96, St Pauli en VFL Ósnabrück krijgen mogelijk geen licentie vande Westduitse voetbalbond meer, omdat de financiële situatie van die clubs zeer dubieus is. Deze clubs hebben de opdracht gekre gen snel rapport uit te brengen over de financien aan de bond, anders zal de DFB over het spor tieve voortbestaan van de club beslissen. LONDEN John Newcombe, drievoudig Wimbledon-winnaar uit Australië, heeft op de Queens Club in Londen een ongelukki ge rentree gemaakt in het toptennis. Newcombe, die sinds een enkelbreuk in maart van dit jaar geen toernooien had gespeeld, verloor in de eerste ronde met 4-6, 9-7, 6-8 van de Amerikaan Sherwood Stewart. De uit Texas afkomstige Stewart overleefde daarbij echter wel twee wedstrijdpunten. Voor het overige deden zich in de eerste ronde van het toernooi in Londen, dat voorafgaat aan de Wimbledonkampioenschap- pen, geen noemenswaardige verras singen voor. De finale van het internationale ten nistoernooi in Nottingham, die gaat tussen de Amerikaan Tim Gullikson en de Chileen Jaime Fillol, is maan dag weer uitgesteld in verband met de hevige regenval die deze Engelse plaats momenteel teistert. Zondag werd de finale voor de eerste keer afgelast. De eindstrijd zal nu op za terdag 18 juni in Londen worden gespeeld. Tim Gullikson, een vrijwel onbeken de toptennisser uit Dayton (Ohio), heeft tijdens dit Internationale ten nistoernooi van Nottingham voor de ene verrassing na de andere gezorgd. De afgelopen week versloeg hij op de grasbaan achtereenvolgens Guiller- mo Vilas, de kersvere kampioen van de gravelbanen op Roland Garros de Amerikaan Vic Amaya, de Nieuw zeelander Brian Falrlie, de Ameri- kan Bob Lutz en zondag in de halve finales niemand minder dan de ge vreesde „grasspeler" Roscoe Tanner Tim Gullikson, die ln tegenstelling tot zijn broer Tom een rechtshandi- ge speler is. heeft door zijn overwin ning van 6-4, 3-6, 13-11 op Tanner zich niet alleen een toegangsbewijs tot het hoofdtoernooi van Wimble don verschaft, maar is daar tevens een gevaarlijke outsider geworden In de finale van het toernooi in Not tingham komt Gullikson dus uit te gen de Chileen Jaime Fillol. De Chi leense topspeler, eerder een specia list op harde banen, bereikte even eens verrassend de finale. Hij be dwong Stan Smith in drie sets: 9-8. 4-6, 6-3. (ADVERTENTIE) Laat uw vakantie niet vergallen dooropstandige ingewanden. Mei vakantie naar buitenland? Dal betekent: 'n ander klimaat, 'n ander levensritme en vooral ook ander eten Maar al te vaak wordt veel vakantieplezier bedorven doordat maag ol ingewanden in opstand komen. Krampen,opgeblazen gevoel, diarree, u weet 't wel. Zorg daarom gat u Tendosimol bij u hebt. Tabletten die uw spijsvertering weer in 't gareel brongen en korte metten maken met krampen en diarree. Uitsluitend verkrijg baar bij apotheker en drogist m doosjes met 20 tabletten In handige doordrukstnps. Prettige vakantie! Tendosimol anti-diarreetabletten voor uit en thuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13