Italiaanse Senaat blokkeert abortuswet Weinig vertrouwen meer in Gemenebest Noodtoestand in Pakistan opgeheven Ecevit: genoeg ideeën, te weinig zetels Zambia onder zware druk van Rhodesië Geen absolute meerderheid in Turks parlement Na touwtrekkerij van jaren: Na beschieting van stad Band met oud-koloniën geeft Engeland status en sores Zuid-Korea in VS weer in opspraak Begin roept weer op tot regering met Arbeiderspartij H WOENSDAG 8 JUNI 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet i ROME (UPI, Reuter) De Italiaanse Senaat heeft gisteren een nieuwe wettelijke regeling voor abortus geblokkeerd, die al door het Huis van Afgevaardigden was goed gekeurd. Het resultaat is dat er voorlopig geen nieuwe abortuswet komt in Italië. Bovendien is door de uitslag het voortbestaan van de regering-Andreotti nog onzekerder geworden. De wet was in januari van dit jaar aangenomen door het Huis van Alge vaardigden met 310 tegen 296 stem men. De nieuwe regeling, die abortus onder bepaalde omstandigheden le gaal maakte, was het resultaat van een jarenlange touwtrekkerij. Het verzet tegen legalisering van de ab ortus werd door Italië geleid door de rooms-katholieke kerk die haar be langen in de politiek behartigd weet door de machtige christen-democra tische partij. Jarenlang heeft deze combinatie een nieuwe regeling we ten te voorkomen. Naarmate de macht van de christen-democrati sche partij afbrokkelde werd de druk om een nieuwe abortuswet groter. De politieke moeilijkheden over deze kwestie werden vorig jaar zo groot dat een kabinetscrisis het ge volg was. De coalitie die de regering steunde viel uiteen doordat de chris ten-democraten dreigden de abor tus-regeling tegen te houden door samenwerking met de ultra-rechtse groepering in het parlement. Dat werd de mee regerende sociaal-de mocraten te gortig. Het kabinet viel en er kwamen vervroegde parle mentsverkiezingen. Meerderheid In het nieuwe parlement lukte het ondanks het felle verzet van de kerk een meerderheid voor gedeeltelijke legalisering van abortus te vinden. De partijen die voor legalisering zijn RAWALPINDI (UPI, Reuter) De noodtoestand in Pakistan is opgeheven. Dit is gisteren door de Pakistaanse regering officieel bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring met de oppositie in het land. De opheffing van de noodtoestand houdt verband met de vorderingen die worden geboekt tijdens de be sprekingen tussen de regering en de oppositie over een oplossing van de al ruim drie maanden in Pakistan heersende politieke crisis. Deze cri sis ontstond naar aanleiding van be schuldigingen tegen de regering van premier Bhoetto van grootscheepse fraude bij de laatste verkiezingen. De noodtoestand werd bijna twee maanden geleden in de drie belang rijkste steden afgekondigd toen er op grote schaal demonstraties wer den gehouden waarin nieuwe ver kiezingen en het aftreden van pre mier Bhoetto werden geëist. De op heffing van de noodtoestand kwam niet onverwacht. Verleden week werd de Pakistaanse regering in gro te verlegenheid gebracht door een uitspraak van de Hoge Raad in La hore dat de afkondiging van de noodtoestand in strijd was met de grondwet van 1973. Deze week is de hoogste Pakistaanse rechtbank be gonnen de argumenten van de rege ring tegen het besluit van de recht bank in Lahore te horen. Het is nog niet bekend of de regering haar be roep tegen het vonnis van de recht bank in Lahore zal intrekken nu de noodtoestand is opgeheven. Volgens de gezamenlijke verklaring van oppositie en regering is men dicht bij een overeenstemming over de manier waarop de politieke crisis in Pakistan moet worden opgelost. Tijdens de gewelddadige botsingen in de afgelopen maanden zijn meer dan 250 mensen gedood. De bespre kingen worden nu gevoerd op basis van twee door de regering opgestel de oplossingsvoorstellen. Duidelijk is dat er binnen afzienbare tijd in Pakistan opnieuw verkiezingen zul len worden gehouden. De vraag is of dit op zeer korte termijn zal gebeu ren waarbij alle partijen hun oor spronkelijke kandidatenlijsten handhaven of dat het verkiezingsda tum zal worden uitgesteld zodat de verschillende partijen nieuwe kieslijsten kunnen opstellen. Vol gens de gezamenlijke verklaringen van regering en oppositie is een com missie in het leven geroepen om zich over de details van een akkoord te beroepen. Morgen worden de bespre kingen tussen de regering en de op positie op volle schaal hervat. hebben ook een kleine meerderheid in de Senaat, maar enkele van hun vertegenwoordigers daar zijn kenne lijk op andere gedachten gekomen. Tot een stemming over het wetsont werp zelf kwam het gisteren overi gens niet. De christen-democraten dienden een voorstel in om het ont werp niet in behandeling te nemen en dat werd aangenomen met 154 tegen 156 stemmen, dit betekent dat de kwestie het eerste half jaar niet bij het parlement aanhangig kan worden gemaakt. Slepende kwestie De stemming in de Senaat is een overwinning voor de christen-demo craten, maar kan indirect toch de minderheidsregering van de chris ten-democraat Andreotti bedreigen. Het vervelende voor Andreotti is dat deze slepende kwestie nu opnieuw boven de Italiaanse politiek komt te hangen. De radicale partij in Italië verzamelt momenteel handtekenin gen voor een referendum over abor tus. De partij wil dat de Italianen zich uitspreken voor of tegen af schaffing van alle bestaande wetten tegen abortus. Zo'n referendum moet worden gehouden als de radi calen er in slagen 500.000 handteke ningen te verzamelen. Nu de wette lijke regeling is gestrand in de Se naat wordt de kans dat die handte keningen worden gekregen veel gro ter. De abortus-kwestie kan ook een rol gaan spelen in de verhouding tussen de christen-democraten en de communisten. Zonder medewerking van de communisten kan Andreotti moeilijk verder regeren. door James Dorsey Als leider van de grootste partij in Turkije zal de sociaal democratische dichter, vertaler en journalist Boelent Ecevit binnen enkele dagen worden gevraagd om de nieuwe Turkse regering te vormen. Omdat zijn Republikeinse Volkspartij echter de absolute meerderheid in het 450 zetels tellende Turkse parlement bij de zondag gehouden verkiezingen niet wist te behalen, zal hij moeten kiezen tussen de vorming van eén minderheidskabinet of het aangaan van een niet zo makkelijk te sluiten coalitie met andere partijen. Een coalitie zal voor Ecevit beteke nen dat hij waarschijnlijk niet in staat zal zijn om al zijn verkiezings beloftes in te lossen. Immers, de Turkse Arbeiderspartij die links van de Republikeinse Volkspartij staat, heeft helemaal geen parle mentszetel weten te veroveren. De meest aangewezen coalitiepartner zou de Partij van Nationale Red ding van vice-premier Erkaban zijn. Echter gezien de zeer rechtse opvattingen die deze fanatiek mos- lemse partij vertegenwoordigt en de ervaringen met deze partij als coalitiepartner zal Ecevit op een dergelijk bondgenootschap niet erg happig kunnen zijn. Harde eisen De Partij van Nationale Redding, de op twee na grootste partij in het land, heeft sinds 1973 zowel in het kabinet-Ecevit gezeten dat echter na enkele maanden ten val werd gebracht als in de huidige coali tieregering onder premier Soelei- man Demirel. Erkaban wist tijdens beide kabinetsperioden zijn positie op de wip in de Turkse politiek gunstig uit te spelen. Een coalitie met Erkaban zal betekenen dat Ecevit met harde politieke eisen zal worden geconfronteerd en vermoe delijk aan het doen van verregaan de concessies niet zal ontkomen. Sommige politieke waarnemers houden met de mogelijkheid reke ning dat Ecevit, die toen hij persat taché in Londen was kunstge schiedenis studeerde, een minder heidskabinet zal willen vormen die dan door de 47 parlementsleden van splinterpartijen zou worden ge steund. Maar ook dan is het zeer de vraag of hij zijn nogal hoopgevende verkiezingsbeloften geheel zal kun nen inlossen. Op een persconferentie deze week wees Ecevit terecht op het feit dat er tijdens zijn ambtsperiode als premier in 1974 nauwelijks enig po litiek geweld in Turkije te bespeu- reft viel. Dit in schrille tegenstelling tot- de regeringsperiode van het „Nationalistisch Front" onder lei ding van Demirel, waarin er zeker door politiek geweld meer dan tweehonderd mensen zijn gedood. Op zijn persconferentie liet Ecevit niet alleen weten dat hij het kli maat van politiek geweld zal veran deren, maar ook dat hij bij het parlement wetsvoorstellen zou in dienen die dezelfde mate van vrij heid van meningsuiting en poli tieke activiteit zouden waarborgen als in West-Europa. Dit betekent ook dat de communistische partij in Turkije weer wettig zal worden. Dit heeft Ecevit tijdens zijn ver kiezingscampagne duidelijk te kennen gegeven. Een tweede prioriteit van de toe komstige regering van Ecevit zul len de sociale en economische pro blemen van Turkije zijn. Op zijn persconferentie sprak Ecevit de hoop uit dat de „vrienden van Tur kije" en de internationale organisa ties begrip zullen hebben voor de problemen waarmee het land te kampen heeft. Wat de houding van het bedrijfsleven ten aanzien van een kabinet-Ecevit zal zijn, is nog niet geheel duidelijk. Voorop staat dat ook het bedrijfsleven het be treurt dat geen van de partijen een absolute meerderheid wist te beha len, wat voor de stabiliteit in het land van groot belang was geweest. Op verzet bij het bedrijfsleven zijn Ecevlts plannen gestuit om staats bedrijven onder het beheer van de daar werkende arbeiders te stellen en om werkuitsluitingen bij de wet te verbieden. Om de spanningen in het oostelijke deel van de Middellandse zee te kunnen veranderen beseft Ecevit dat hij een deel van de Turkse troepen op Cyprus die nu bijna veertig procent van het eiland be zetten, terug zal moeten roepen. De oplossing van de kwesüe-Cyprus is een voorwaarde vpgr het uit de wereld helpen van de meningsver schillen met Turkije over het lucht ruim en de Aegeiscne Zee. Oaat de Republikeinse Volkspartij echter een coalitie aan met de Partij van.. Nationale Redding dan zal een op lossing voor Cyprus niet meevaren. Immers Erbakan heeft herhaalde lijk laten weten dat ééP.- meter Turks grondgebied - op. Cyprus slechts over zijn lijk zal kunnen worden opgegeven. NAVO rikaanse president Carter heeft al laten doorschemeren dat hij dit embargo pas nadat de kwestie-Cy- prus is opgelost zal opheffen. En zolang het wapenembargo niet is opgeheven zal Turkije de VS niet toestaan om haar 26 militaire in stallaties in het land te heropenen, waarvan de sluiting verleden jaar tot grote ongerustheid binnen de NAVO leidde Ten aanzien van de NAVO heeft Ecevit altijd duidelijk laten weten dat hij wil dat Turkije een actief lid van het bondgenoot schap blijft. Hij is echter wel voor standen van een grotere rol van de Europese leden van de NAVO bij de beleidsplanning en beleidsbepa ling van de verdragsorganisa,^ Een „mooie liberale toekomst" voor Turkije voorspellen, de aan hangers van Ecevit. Zeker is éat Ecevit met veel goede wil en en thousiasme en een b<WP goede ideeën aan de slag wil gaan. Of hij echter gegien de verki«ühg0iritslag met aljrijn voornemens zal slagen zal nog.rppgten worden afgewacht. Dansend en'zingend ging men deze weekpa Turkije de straat op om de verkiezingsoverwinning van Boe lent Ecevit te vieren. ■efr-ifcoep van Turkse onderne mers--heeft deze week aangekon- dtgdraan Ecevit een aantal econo mische adviezen te geven. Hierin 3 zal worden verwezen naar de drin gende behoefte aan buitenlandse leningen om zodoende het huidige deviezenprobleem waarmee Tur kije te kampen heeft te kunnen oplossen. De e kwestie-Cyprus is ook van es- ntieel belang voor Turkije's be trekkingen met de Verenigde Sta ten. Immers het wapenembargo werd ingesteld wegens de Turkse invasie in Cyprus in 1974. De Ame- Moed en kracht Politieke waarnemers hopen dat de verkiezingsoverwinning van Ecevit van gunstige invloed zal zijn op de oplossing van de kwestie-Cyprus en op de verbetering van de betrek kingen tussen Turkije en Grieken land. SALISBURY (Reuter, UPI) Rhodesië heeft zijn buurland Zambia gisteren onder zware druk gezet. In bedekte termen hebben de Rhodesiërs gedreigd de aanvoer van elektriciteit naar Zambia af te snijden als vergelding voor de Zambiaanse „vijan digheden" tegenover Rhodesië. Met veel vertoon is gisteren in Londen de viering begonnen van het regerings jubileum van koningin Elisabeth de Tweede, die 25 jaar geleden de troon besteeg. Honderdduizenden Britten gaven luidkeels blijk van hun aanwezig heid toen de koningin voorbij reed in haar staatsiekoets. Het belangrijkste onderdeel van de plechtigheid was de dienst in de Sint Pauls-kathedraal. Bazuinen schalden toen de koningin en haar man, prins Philip de kerk binnen traden, die verder was gevuld met binnen, en buitenlandse gasten. "Na de dienst liep het koninklijk paar naar de „guildhall" voor een lunch en een toespraak van de koningin voor de vertegenwoordigers van de Gemenebest- landen. Op de foto: het koninklijk paar tijdens de dankdienst in de St. Paul. Op de rechter foto deelt Elisabeths grootvader George in de feeststemming. Het verkapte dreigement stond in een reactie van Rhodesische zijde op de beschieting van de stad Kariba. Deze stad in het noord-westen van Rhodesië werd zaterdag met raket ten beschoten vanuit Zambia. Daar bij zou overigens weinig schade zijn aangericht en één gewonde zijn ge vallen. In een verklaring over deze aanval zei de Rhodesische minister voor coördinatie Roger Hawkins gis teren: „Er wordt gehoopt dat de Zambiaanse president zijn troepen zal weerhouden van verdere dergelij ke aanvallen op Rhodesië en buiten landse burgers. Zulke vijandigheden kunnen alleen maar leiden tot een verscherping van het conflict. Iets wat erg schadelijk zou kunnen zijn voor de economie van Zambia." Een regeringsfunctionaris in de Rho desische hoofdstad Salisbury wees er later op dat de Zambiaanse koper mijnen voor de toevoer van stroom geheel afhankelijk zijn van het elek triciteitsstation bij Kariba. Dat sta- Van onze redactie buitenland Het hoofd van de Britten staat op het ogenblik helemaal niet naar een topconferentie van Gemenebestrlanden. Zij vieren het regeringsjubileum van ko ningin Elisabeth en dat is veel leuker dan zo'n bijeenkomst die er maar aan herinnert dat er van het vroegere Britse we reldrijk niet meer zoveel over is. Veel leiders van Gemenebestrlanden zelf hechten ook niet zoveel waarde aan de topconferentie, die vandaag in Londen begint. Van de twaalf Afri kaanse leden worden er maar vijf vertegenwoordigd door hun presi dent en dat is veelzeggend. Het de monstreert dat velen van de Geme nebest niet meer zoveel verwachten voor problemen als zuidelijk Afrika en de verhouding tussen rijke en arme landen, de belangrijkste ge spreksonderwerpen van de Londen- se vergadering. Tegenstellingen Het Gemenebest is een club van landen die door het vroegere Britse imperialisme bij elkaar zijn geko men, maar dat wil nog niet zeggen dat ze nu gemeenschappelijke belan gen hebben. Integendeel, het Geme nebest is een vat vol tegenstellingen. De onderlinge verschillen zijn enorm. Het gezelschap telt momen teel 36 leden. Het laast toegetreden is de onafhankelijke republiek van de Seychellen, een dunbevolkt eilan denrijkje voor de oostkust van Afri ka. Zondag waren de Seychellen het toneel van een staatsgreep zodat de naar Londen gereisde president James Mancham geen aanspraken meer heeft op een zetel aan de confe rentietafel vandaag. Dat overkwam de Oegandees Milton Obote ln 1971 tijdens de Gemene best-conferentie in Singapore. Diens opvolger Idi Amin is sindsdien bij ieder treffen van Gemenebest-lei ders in het nieuws geweest door zo lang mogelijk onzeker te houden of hij wel of niet zou komen. Op die manier beleefde Amin zijn eigen ple zier aan de Gemenebest. Status Van de landen die wel altijd aanwe zig zijn beleeft Engeland zelf waar schijnlijk nog het meest plezier aan de Gemenebest. De instelling ver leent aan Engeland toch nog altijd een zekere status. Via de speciale banden met de vroegere koloniën kan Londen tenminste nog de schijn ophouden een machtscentrum te zijn in de wereld, hoe weinig dat ook voorstelt ln vergelijking met vroeger. Dat zulke banden er iets toe doen kan blijken uit de verwoede pogin gen die bijvoorbeeld Frankrijk doet om een verbond te vormen met het Frans-sprekende deel van Afrika. Ook een verloren gegaan koloniaal rijk biedt kennelijk voordelen. Het koloniaal verleden biedt Enge land ook de gelegenheid om bij grote problemen nog een rol te kunnen spelen waarop het als militaire mo gendheid van de tweede orde al geen aanspraak meer op kan maken. Dat kan in de praktijk neerkomen op een hoop sores, maar het ver schaft de Britse minister van buiten landse zaken meer aanzien dan bij voorbeeld de Nederlandse. En dat schijnt van belang te zijn ln de diplo matie. Zo'n kwestie, waar Engeland nog mee mag doen alsof het een grote mogendheid was, is Rhodesië, één van de belangrijkste gespreks punten op de Gemenebest-conferen tie van deze week. Rhodesië Op de vorige conferentie, in mei 1975 op Jamaica, zei de secretaris generaal van het Gemenebest, Sir Shridat Rampal, dat de gevaren in Rhodesië op een hoogtepunt waren. Dat was een onderschatting: de risi co's voor gewapende strijd op grote schaal zijn op het ogenblik nog veel groter dan toen. Sinds de topconferentie op Jamaica is een aantal mislukte pogingen ge daan blank en zwart in de vroegere Britse kolonie die zich twaalf jaar geleden eenzijdig onafhankelijk ver klaarde nader tot elkaar te bren gen. Verschillende daarvan kwamen uit de koker van Londen, maar alle zijn ze zonder uitkomst gebleven. Zo organiseerde Groot^Brittannië een conferentie over Rhodesië in Genève. Deze faalde omdat de partijen het niet eens konden worden over een overgangsregering die het land naar zwart meerderheidsbestuur zou moeten leiden. De blanken wilden het in die overgangsregering voor het zeggen hebben, terwijl de zwar ten hetzelfde wilden. En dat botst. plaatst, die door overleg met alle partijen moeten proberen vooruit gang te boeken. Zij zullen praten met vertegenwoordigers van de zwarte nationalisten die onder ling sterk verdeeld zijn de blanke minderheidsregering en met staats hoofden van Rhodesië's buurlanden (de „frontlijnstaten"). Van hen zal de Zambiaanse presi dent Kenneth Kaoenda de belang rijkste zijn op de Londen-top: Julius Nyerere van Tanzania blijft om „persoonlijke redenen" thuis. Zam bia dreigt meer en meer bij het con flict ln Rhodesië betrokken te ra ken. Guerrillastrijders opereren vanaf zijn grondgebied en afgelopen weekeinde werd de Rhodesische toeristenplaats Kariba vanuit Zam bia beschoten. Rhodesië heeft al eerder gedreigd met militaire acties tegen dat land en president Kaoen da heeft daarop alles op scherp gesteld. langdurige vesprekken lelden. Zo zijn er de sportieve bandWvan Nieuw-Zeeland (lid van het Gemene best) met Zuid-Afrika. Ruim twintifc landen liepen om die reden vori® jaar weg van de Olympische Spelen in Montreal. Zeven van hen zijn lid van het Gemebetft en zij weigeren nu ook deel te nemen aan de Geme- best-spelen in Canada. Verder zal er worden gepraat over een boycot te gen Zuid-Afrika en Rhodesië en over meer steun aan Mozambique dat alle banden met Rhpdesië heeft doorgesneden. Mede daardoor zit de vroegere Portugese kolonie econo misch volslagen aan de grond. Ingrijpen Nieuw plan De Britten hebben nu samen met de Amerikanen een nieuw plan uitge dacht om te komen tot een oplos sing ln Rhodesië, maar het ziet er niet naar uit dat de leiders van de andere Gemenebestlanden daar veel vertrouwen in zullen hebben En dat is niet zo vreemd gezien de resultaten tot nu toe. Londen en Washington hebben elk een hoge vertegenwoordiger in de Zambiaanse hoofdstad Loesaka ge- Toch wordt niet verwacht dat Rho desië tot felle uitbarstingen zal lei den op de Gemenebesttop. Niet om dat de zaak minder belangrijk zou zijn geworden, maar ook al omdat de meeste Gemebestleden niets meer verwachten van Britse plan nen. Hopelijk vragen ze een militair ingrijpen door een legermacht van het Gemenebest in Rhodesië Lon-' den wil daar zeker niet aan. Vandaar dat Afrikaanse leiders steeds meer tot de slotsom komen dat zij hun eigen boontjes zullen moeten doppen. Wel zullen "andere zaken die met de apartheid te maken hebben tot Derde wereld Dat geldt ook voor veel andere der de wereldlanden en ook hun proble men zullen op de topconferentie aan de orde komen. Vorige week liep het Parijse Noord-Zuidgesprek (tussen rijke en arme landen) op een misluk king uit en Londen zal zich daar voor moeten „verantwoorden". Met „de boot afhouden" tegenover de derde wereld hebben de Britten zo langzamerhand een naam hoog te houden. Twee Jaar geleden op de Gemebest-topconferentie in King ston (Jamaica) kwam Londen met een plan voor betere grondstoffen- prijzen voor de ontwikkelingslan den. Daar werden verwachtingen ge wekt die Groot-Brittannië vervol gens op de wereldhandelsconferen tie Unctad in Nairobi (Kenia) en vervolgens in Genève weer even vro lijk de grond inboorde. Het volstrek te onbegrip van Britse kant tegeno ver de verlangens van de derde we reld zal Londen op de komende top moeten uitleggen, en dat zal waar schijnlijk vergeefse moeite zijn. tion wordt geleid door Rhodes* en Zambia gezamenlijk. Ondanks de vijandige betrekkingen tussen beide landen is er aan deze samenwerking nooit een einde gekomen. Da'&óp is wel aangedrongen bij de Rhodesi sche leider Ian Smith. Deze stond echter op het standpunt dat Rhode sië zijn contractuele verplichtingen moest nakomen. Voor Zambia is de stroom van Kari ba van levensbelang. Zonder die stroom zouden de waterpompen van de kopermijnen in Zambia niet kun nen werken, waardoor die mijnen binnen enkele dagen onder water zouden zijn gelopen. Koper is voor Zambia verreweg het belangrijkste export-produkt. Hawkins verklaring wordt daarom uitgelegd als een drei gement die stroomtoevoer af te snij den als Zambia door zou gaan met militaire acties tegen Rhodesië. NEW YORK (AFP) - De Zuidkore- aanse regering heeft geprobeerd met steekpenningen te voorkomen dat de Amerikaanse regering zal be sluiten troepen terug te trekken uit Zuid-Korea. Dit berichtte de New York Times gisteren. Het blad be roept zich op Amerikaanse rege ringsbronnen. De Amerikaanse re gering zou momenteel een onder zoek laten uitvoeren om na te gaan welke Amerikanen op de hoogte zijn geweest van de Zuidkoreaanse om kooppogingen. De Zuidkoreaanse regering zou voor deze pogingen speciale aJgezanten naar Washing ton hebbenr gestuurd met de op dracht contaoWn u leggen met Amerikaanse politieke kringen die invloed kunnen hebben over de be slissing al dan niet troepen ln Zuid- Korea te houden. Volgens d* New York Times wisten venfchfflënde personen uit de regeringen van Ford en Nixon van deze Zuidkoreaanse campagne. Ze zouden tegen de „af gezanten" niets hebben onderno men, maar wel via diplomatieke ka nalen de regering ln Seoel hebben gewaarschuwd. Al eerder is geble ken dat Zuid-Korea getracht heeft politieke invloed „te kopen" ln de Verenigde Staten JERUZALEM (UPI, Reuter) - Li- koed-leider Menachem Begin die gisteren officieel door de Israëlische president Katzir als regeringsforma teur werd aangewezen, heeft op nieuw een beroep gedaan op de Is raëlische Arbeiderspartij om een re gering van nationale eenheid te vor men. Begin liet gisteren weten dat hij morgen met SJimon Peres, de leider van de Arbeiderspartij, bijeen zal komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7