Zelfvertrouwen is zoek bij MVV Vermoeid PEC in verdrukking Rheden op kracht kampioen mm I Duel tegen Excelsior (0-0) zonder klasse Gelijkspel (1-1) tegen Volendam Zege polojeugd Beslissend duel tegen DWV op veel te laag peil BlËÉËHr IMgrirs Mansveld naar Feyenoord West-Duitsland Keegan Paisley Nilsson snelste op Zolder MAANDAG 6 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet ph/rh9 Eerste Divisie Terwijl Billy Bond en Ronald Hendriks onderuit zijn gegaan strijden Jaap Jonk (8) en Hoekstra om de bal. door Peter Onvlee ZWOLLE Terwijl op ge meentelijk niveau al hard wordt gewerkt om PEC Zwolle in de naaste toekomst op ere- pivlsieniveau te kunnen laten acteren, sleept de Zwolse for- ihatie zich vermoeid en moei zaam door de slotfase van een zowel lichamelijk als geeste lijk erg slopend seizoen. PEC heeft na de tweede puntenver deling tegen Volendam (het werd gisteravond 1-1) nog al- tijd alle kans in eigen hand, maar de laatste loodjes in de nacompetitie om één plaats in de eredivisie zondag valt. hoogstwaarschijnlijk de be slissing in Maastricht tegen medepromotiekandidaat MW wegen wel erg zwaar. PEC maakte tegen het betere Volen dam op het veld de hoge aspiraties niet waar. En dat, terwijl juist de afgelopen dagen bekend werd, dat PEC kan rekenen op een aanzienlij ke verbetering van de accomodatie (er komt een lichtinstallatie, er wor den nieuwe tribunes gebouwd en B W willen de raad voorstellen de gemeentelijke subsidie van ander half naar twee ton te verhogen). Zelfs de kort voor tijd opnieuw ingezette pitchitter Bjarne Petersen maakte zijn faam twee keer een winnende treffer in de slotfase nu niet waar. Het zou ook veel te veel van het goede zijn geweest. PEC/Zwolle en Volendam begonnen in Zwolle zoals zij drie dagen ervoor in Volendam waren geëindigd. Dus met biede Zwollenaren Tjeerd van 't Land voor de met zijn enkel in het gips zittende Jan Hendriksen en bij Volendam Sem Wokke en de Deen Mogens Fog voor de nog altijd niet fitte spits Cor Zonneveld en vleugel spits Kees Tol. Volendam toonde opnieuw ook geen ontzag voor de favoriete Zwolse formatie. Wist, dat slechts een zege de eigen ploeg vol op in de race zou houden. Leo Steeg- man, de trainer: „Het gelijke spel was donderdag te weinig. We waren ook toen van winst uitgegaan". Volendam hanteerde in grote lijnen ook dezelfde taktiek. Plaatste op nieuw Kees Guyt op Yurie Banhof- fer, de gevaarlijke Zwolse spits van Uruguayaanse afkomst. Samen met de ervaren Fred André toonde hij zich een betrouwbaar sluitstuk van de Volendamse defensie voor doel man Frans Hoek. Volendam creëerde zich ook de bes te kansen. Mogens Fog vooral Tot drie keer toe was hij alleen al in het eerste half uur dicht bij een treffer. De eerste keer in de tiende minuut. Na een misser van Klaas Drost stoomde de Deen alleen in de rich ting van doelman Bob Nieuwen- i hout. Laatste man Rinus Israël red de op de rand van het strafschopge bied door Fog al vallend bij de be nen te grijpen. Scheidsrechter Char les Corver bestrafte Israëls actie niet. Zes minuten later drong Fog wel tot j Nieuwenhout door. De PEC-goalie redde met zijn voet, zoals hij ook DEN HAAG Het Nederlands jeugd-waterpoloteam heeft ln Den Haag een drielandentoernooi ge wonnen. Behalve twee Nederlandse teams namen ook Spanje en West Duitsland aan het toernooi deel. Het Nederlands A-team bleef onge slagen. Tegen West Duitsland werd met 10-7 (6-1, 2-2, 0-P2, 2-2) gewon nen. Nederland B werd met 10-6 (3-1, 3-1,2-1, 1-2; verslagen in Spanje met 8-7 <3-2, 2-2, 1-1, 2-2). Spanje dat van Nederland B (17-9) en van West Duitsland (7-5) won, werd tweede. reddend optrad toen de Deen zich kort voor het verstrijken van die eerste dertig minuten opnieuw in kansrijke positie had gemanoeu vreerd. Tegen deze acties en een wegens buitenspel afgekeurde tref fer van de koppende Billy Bond stonden in die periode weinig Zwol se daden. Een korte opleving PEC greep hardhandiger in bracht het initia tief niet bij de formatie van trainer Hans Alleman terug. De aaneenge schakelde serie duels waarbij de ploeg in de competitie (nek-aan- nekrace met de uiteindelijke kam pioen Vitesse), de beker (verloren finale tegen FC Twente) en nu de nacompetitie leek toch zijn sporen te hebben nagelaten. Klaas Drost echten „Ik geloof daar niet in. We hebben al zoveel wedstrijden onder druk gespeeld dat we aan deze situa tie het keer op keer voluit moeten spelen wel zijn gewend". PEC kreeg onverwachts en tegen de verhouding in een enorme rugge steun. Vier minuten voor de rust. Een schot van Koko Hoekstra be landde van buiten het strafschopge bied onverwachts achter doelman Hoek. In of naast het doel? De discussies laaiden er wel even over op. ,L,De bal ging er naast", klonk het in het Volendamkamp. Een ook:„Het is al de derde keer dat we zo worden gepakt. Donderdag ook nog bij scheidsrechter Van Ettekoven." Een van de andere kant: „De bal ging in het doel, via de staander er weer uit". Volendam kwam ondanks de te genslag van deze ongelukkige ach terstand terug. Bleef het betere voetbal demonstreren, pikte vooral technisch begaafd de bal rond en scoorde óók. Een kwartier na de wisseling, toen de Zwollenaren nau welijks meer van de eigen helft kwa men. Mol zette voor, Guyt kopte door en Willy Bond scoorde: 1-1. •PEC leek stormrijp. Hoekstra, Hendriksen en Sörensen, zij konden nauwelijks meer. De vermoeidheid was er overduidelijk. Een wissel, keeper Hamming voor Van 't Land, deed daar weinig aan af. Slechts de conditioneel sterke Henk wamas toonde een constant hoog niveau. Volendam wilde doordrukken. Liet Kees „pier" Tol als extra aanvaller aanrukken voor Billy Bond. „Een gelijk spel is voor ons niet voldoen de", zou later Leo Steegman later ook stellen. Volendam kwam aan die winnende punt echter niet toe. Slechts een theoretische kans rest de ploeg nog. PEC-Volendam 1-1 (1-0) 41: Hoekstra 1-0. 60: B. Bond 1-1. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers 10.000. PEC: Nieuwenhout; Drost. Israel, B. Hendriks, Warnas; Hoekstra, Sörensen (Petersen). IJzer man; R. Hendriks, Banhoffer, Van't Land Volendam: Hoek; Mol, Andrt, Ouyt. Van Wens- veen; B. Bond (Tol), Jonk, Kwakman; D. Bond, Wokke, Pog. door Johan Woldendorp MAASTRICHT Het is voor de eredivisie niet te hopen, dat MW volgende week zondag zijn intrede in die omgeving mag doen. Door het 0-0 gelijke spel tegen Excelsior is het nog steeds niet uitgeschakeld in de strijd om de koppositie in de na-competitie, maar qua spel horen de Limburgers beslist niet in een hogere klasse thuis. Het resultaat tegen de al lang uitgeschakelde Rotterdam mers is daarvan het beste be wijs. MW, thuis toch nauwe lijks te kloppen, miste gistera vond iedere vorm van overtui ging en zelfvertrouwen. MW-trainer George Knobel heeft zich er het hele seizoen over be klaagd, dat hij nauwelijks materiaal had om mee te werken. De meest treffende uitspraak in dit verband deed de voormalige bondscoaeh donderdag na de even bescheiden als beschamende overwinning op Excelsior, toen hij de verzamelde Journalisten onthulde: „Jullie kun nen met de achterkant van de pen ook niet schrijven". Die opmerking valt moeilijk serieus te nemen. Op papier boette de Maa strichtse équipe na de degradatie in 1976 amper aan kwaliteit in. Integen deel. Weliswaar verhuisde topscorer Huub Smeets naar AZ'67, maar daar stond tegenover dat de grote Lim burgse vedette, Willy Brokamp, Jui chend werd binnengehaald. Juist deze Brokamp bleek onbewust de personificatie van MW ln het bijna voorbije seizoen te zijn. Hij Immers, groeide uit tot de centrale figuur ln het heterogene elftal. En dat had weer tot gevolg, dat zijn medespelers zich „aanpasten" aan de vorm van de dag, die de „Witte" demonstreerde. In zijn eigen stadion voelde Brokamp zich even ver trouwd als een Maastrichtenaar op het Vrijthof. In uitwedstrijden daar entegen, toch al niet het sterkste punt van MW, zonk zijn ster vaak onthutsend diep. Zelfs „wonderdok ter" George Knobel slaagde er niet in om zijn belangrijkste patient te genezen. Niet onlogisch, als men be denkt, dat niet alleen Brokamp, maar ook de oefenmeester zelf moei te had met zijn rol in de anonieme eerste divisie. Hij en zijn oogappel moesten ln dat milieu regelmatig de diepste vernederingen ondergaan. Het is Willy Brokamp in zijn AJax- Jaren niet gelukt om het Juk van de Limburgse mentaliteit van zich af te gooien. Echter, ook het handje vol uitheemse krachten (Derksen, Dekker, De Koning, Viteskic en eer der dit seizoen Kowalic en Webb) dat MVV importeerde, was daartoe niet in staat. Het gevolg: zelfs in de op één na hoogste voetbalklasse viel GEORGE KNOBEL: teleurgesteld. MW op vreemde grond ten prooi aan een kwijnend gebrek aan zelfvertrouwen. Daar en nergens an ders ligt de oorzaak van een bijna mislukt seizoen. George Knobel krijgt straks volop tijd om oplossingen te bedenken voor de problemen, die er buiten het veld zijn ontkiemd. Zoals bekend wordt de Brabander volgend seizoen gepromoveerd tot technisch direc teur. Als assistent krijgt hij een ou de bekende onder zich. André Maas, de vroegere hulpoefenmeesfcer, die ln MW's fatale eredivisie Jaar de eindverantwoording over de Maa strichtse hoofdmacht kreeg, keert hoogstwaarschijnlijk terug als veldtralner. MW Het gisterenavond ln zijn thuiswedstrijd tegen Excelsior over duidelijk zien dat het ook kwalita tief nog lang niet rijp is voor promo tie. Het gemis van de geschorste Nelemans doet daaraan niets af. Trouwens, ook de Rotterdammers konden niet op oorlogsterkte naar het zuiden riezen. Centrale verdedi ger Van der Munnik moest eveneens een schorsing uitzitten. De Maastrichtenaren mochten zich gelukkig prijzen, dat de strafzaak tegen aanvoerder Dijkstra nog be handeld moet worden. Ondanks zijn aanwezigheid rommelde het behoor lijk in de Ietwat nerveuze thuisclub defensie. Het laat zich gemakkelijk door Erik Oudshoorn RHEDEN Luidkeels hieven de dolgelukkige Rheden-spelers het ene na het andere strijdlied in eigen streektaal aan. Vrolijk gestemde kelen bezongen met lulde stem ln eigen gecomponeer de melodieën en teksten de behaalde landstitel bij de zondaga mateurs. Maar daarna was ln de kleedkamer de kous wel af. Vreugdetranen om de wijze waarop de fel begeerde eer werd behaald behoeften niet te vloeien. Want de uiteindelijke ontkno ping tegen DWV (0-0) was zeker niet de beloofde thriller geworden Integendeel. Het predikaat „wanver toning" was zeker op zijn plaats ge weest. De bewoners uit Rheden, die bijna allenop de tribunes aanwezig waren, hadden zich veel leed kunnen besparen. Het troosteloze weer, maar de nog veel triestere opvoering was het aan zien zeker geen negentig minuten waard. Of er uiteindelijk bij de laat ste fluittoon van scheidsrechter Van Gastel louter vanwege het behaalde kampioenschap door het publiek werd gejuicht, valt zeker te betwij felen. Kortom, de als amateurthriller be stempelde finalewedstrijd van de kampioenscompetitie werd een saaie documentaire over de Zeven Zeeën. Rheden mocht daar wel het meest voor verantwoordelijk worden gesteld. Hun behoudende spel was initiatiefloos, chaotisch en technisch onder het nulpunt. Slechts de brute fysieke kracht zorgde dat het Am sterdamse DWV niet aan de benodig de twee punten voor het kampioen schap kon komen. De anders zo aanvallende Ingestelde Rheden-tralner Ben Zweers was ledereen dan ook wel een verklaring schuldig: „DWV moest aanvallen, dat zagen we natuurlijk wel aanko men. Afgesproken werd dan ook om niet als gekken ln het offensief te gaan. Overigens was iedereen toch te nerveus om dat kundig te doe. Het hele dorp zat op de tribune en dan durf Je niet anders dan kampioen te worden. Maar toegegeven: voor de toeschouwers was het een jammerlij ke vertoning. Iedereen moet maar denken dat er teveel op het spel stond. Zo'n landstitel is eenmalig. Ik zie ons volgens seizoen niet wéér zo hoog komen." Vandaar waarschijnlijk dat vier spe lers Rheden gaan verlaten. Twee daarvan (Wim Peelen en Hans Zwartkruis) zullen het volgende sei zoen voor het pas gepromoveerde Vitesse uitkomen. „Daar hoeven we niet om te treuren. Voor hen krijg ik zes nieuwe voetballers terug", aldus Zweers. Met een blik op het volgend jaar zou Je bijna de strijd om het algemeen amateurkampioenschap vergeten, die over twee weken losbarst. De tegenstander van Rheden zal waar schijnlijk weer IJsselmeervogels worden. In tegenstelling tot sommige berich ten wil Zweers wel degelijk een gooi naar de algemene amateurtitel doen. „Ik heb alleen gezegd dat ik liever een competitie van acht wed strijden tussen twee zaterdagkam pioenen drie zondagkampioenen had gezien", corrigeert hij. En ver der: „Ik zal mijn team na twee we ken rust weer moeten proberen op te laden. Het wordt hoog tijd dat er weer eens een zondagclub kampioen wordt. Als tegenstander heb ik liever IJsselmeervogels dan DOVO. De „vogels" spreekt ledereen meer aan". Zweers mogelijke collega ln de strijd om de algemene titel, Pierre 8teven- aert, heeft al de eerste Indrukken ■■tail WÊÊjjÊÊËr* étkKt. Niwihi. -• c "-a i'&Mt 4 *-■ >V:r Frans Schuitemaker van DWV wordt vakkundig ingepakt door de Rhedenaren Zweers en Lafors. Toon van Bindsbergen kijkt toe. van Rheden opgedaan. Volkomen tegen de regels van zijn woonplaats. Spakenburg, bezocht Stevenaert de zondagwedstrijd Rheden-DWV. Spijt had hij er achteraf wel van. „Hier was natuurlijk geen peil aan op te trekken. Rheden lijkt mij niet zo sterk als de tegenstander van vorig Jaar (Llmburgia red.) Wat ik zo zag, zat de verdediging hecht in el kaar. Ook fysiek kunnen ze het ons erg moeilijk maken". Dat laatste kon Stevenaert bijna niet ontgaan. Rheden Imponeerde tegen DWV feitelijk alleen door een geweldige lichamelijke kracht. Flink uit de kiel getrokken jongens als de vertrekkende Herman Jansen en Tony Kleyman konden de aan vallen van de Amsterdammers zon der enig technisch overwicht ge- makkeljk opvangen. Vooral Tony Kleyman zou bij elk cafe als een uitstekende uitsmijter kunnen dienen. Zweers tenslotte: „Ik kan niet ontkennen dat we ln deze strijd veel aan onze fysieke kracht hebben te danken". RIIEDEN-DWV Scheidsrechter: P. van O astel Toeschouwers: 9.000. BIIEDEN: Rif ge ling A. vsn Blnsbergen, Zweers, Melchers, Lafors; Jansen. Keljman, Pcelcn; Lucsusen, Van de Berk, B. van Blnsber gen (Woudenberg). DWV: Bloem. Boogaard. Nederlof. Konradt. Braspenning. Klit. De Hoog (Bonsen), Rietveld; Schultcmaker, Barb*. Van Doorn. NA-COMPETITIE: MVV-Excelsior 0- 0, PEC/Zwolle-Volendam 1-1. Dc stand is nu: PEC/Zwolle 4 2 2 0 6 7-4 MVV 4 2 1 1 S 4-4 Volendam 4 12 14 7-7 Excelsior 4 0 13 1 2-5 Amateurvoetbal HOOFDKLASSE Eindstand kamploenseompetUle 1. Rheden 4 I t I S J-I 2 DWV 4 I 2 I 4 t-l j. BW 4 1 1 2 3 2-3 HOOFDKLASSE Nacompetitie EDO-AFC 3-2. Enschedese Boys- Snoek 0-0. NOORD Kwartfinales KNVB beker: Oleton-MSC I I tGlelcn w.nj.» Hclpman-VVK 0-2. Zwarcte- meer-WKE 3-2 n.v. WEST II Halve flnnle KNVB beker: Blauw Zwart-Ori»- neweg 1-2. Xerxea-Oranjepleln 2-0. Promotie naar de derde klasse. Groep A: ODS- Rljswijk 1-1. Voorburg-Moordrecht 1-3. Groep B: "t Noorden-Ursus 1-2. Puttcrshoek-Lckkcr- kerk 0-1. Lotto De getallen van lotto 23 zijn: 1-4-16-21-23-26. reservcgctal 11. Aantal deelnemers: 799 292. Inleg, 3.325.954. Prljzenbedrag: 1.714 093. Eerste prijs: (Inclu sief Jackpot) 687 205. Tweede prijs: 157.983. Derde prijs: 236 974. Vierde prijs: 315.965. Vijfde prijs: 315.965. DUITSE LOTTO HAMBURG - In de WestdulUe lotto zijn de volgende winnende getallen getrokken: 11 29 30 32 36 48 rcservcgetal: 2. SPIEL 77 DUSSELDORP - In de loterij .,8p!el 77" zijn de volgende winnende getallen getrokken: 14 8 8 4 13 Hockey Hoofdklasse. Beslissingswedstrijd: Bloemen- dnal-MEP 2-0, MEP degradeert raden, wat er had kunnen gebeuren wanneer de centrale post ook op het strafbankje had moeten plaatsne men. De verdediging van Excelsio miste het niveau om dat voordeel uit te buiten. MW, dat ln de eerste helft slechts één keer gevaarlijk was (door Qua- den), bleek ook na de hervatting niet in staat om zijn spel met overtuiging te doordrenken. Het voelde zich ver suft door de voordelige score, die PEC na 45 minuten voetbal tegen Volendam had gerealiseerd. De tweede periode bleef zodoende een copie van de eerste: een wrange mengeling van slechte passes, ge vaarloze aanvallen en halve en hele mlstrappen. Dat MW zich daarbij grotendeels op de Excelsior helft bewoog, was in het kader van de uiteenlopende belangen niet onlo gisch. Hoewel, aan het lnvallersbe- leld van de beide trainers viel dat niet af te lezen. Terwijl Knobel ln de slotfase een middenvelder (Viteskic) het veld opstuurde, zette zijn collega Thijs Libregts nog een aanvaller (Roos) in. Maar ook zij konden geen Ijzer met handen breken. MW-Excelflor 0-0. Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwera: 7.000. MW: Baetsen; Braam, Dijkstra, Derksen, Nieuwendijk; Dekker (De Koning). Kerstges, Quaden; Bonfrcre, Brokamp, Schrljncmakers (Viteskic). Excelsior: Van der Roer; Tabbemee (Roos), Roggeveen, PatUnama, Meyer; Van der Spek, Pot, Van Tour; De Leeuw, Waslandcr, Hmlc. Van onze sportredactie ROTTERDAM Aad Mansveld gaat komend seizoen toch voor Feyenoord voetballen. Na langdurige onderhan delingen kwam de ausputzcr van FC Den Haag tot volledige overeenstem ming met alle partners. Feyenoord wilde in eerste Instantie via een spelersruil dc 33-jarige Mans veld inlijven maar FC Den Haag wil de daar niet mee akkoord gaan. Ui teindelijk besloot Feyenoord dc ge vraagde transfersom van 250.000 gul den toch te betalen. Wim Mcutstcge blijft bij Sparta. Dc linkerverdediger verlengde zijn con tract met één jaar. Sparta's lange middenvelder Frank Wcerdenburg tekend evoor drie jaar bij. Hel Wcstduitsc nationale voet balelftal heeft in Buenos Aires een vriendschappelijke wed strijd tegen Argentinië met 3-1 gewonnen. Bij rust was de stand al 1-0 voor West-Duits- land. Het scoreverioop was als volgt: 7. Fischer 0-1, 60. Fischer 0-2, 70. Hölzenbein 0-3, 74. Passarcl- la 1-3. Scheidsrechter: Arnaldo Cesar Coleho (Bra.). Toeschou wers: 63.000. Liverpool-aanvallcr Kevin Keegan heeft een contract gete kend bij de Westdultse formatie HSV Hamburg. Met de transac tie was voor Engelse begrippen een recordbedrag gemoeid: ruim twee miljoen gulden. Kee gan gaat bij Hamburg bijna vier ton per jaar verdienen. Hetgeen volgens hem ongeveer op de zelfde lijn ligt als het salaris van de overige spelers bij HSV. Keegan besloot in te gaan op het aanbod van Hamburg omdat hij nu ook wcleens zijn geluk wilde gaan zoeken op het continent. Een verlangen overigens die nog door weinig Engelse spelers kenbaar is gemaakt. Bob Paysley, de manager van Europa-Cuphoudcr Liverpool is in Engeland uitgeroepen tot ma nager van het jaar. Paisley won dc hierbij uitgeloofde trofee ook het vorig jaar. ZOLDER De grote prijs van Bel gië formule 1 op het circuit van Zolder is gewonnen door de Zweed Gunnar Nilsson. De Oostenrijkse oud-wereldkampioen Niki Lauda werd tweede en de Zweed Ronnie Peterson (in een zes-wleler) derde. De Zuidafrikaan Jody Scheckter, die ln Zolder uitviel, behield de lei ding ln het klassement om het we reldkampioenschap met 32 punten. Lauda ls tweede met 31 punten. Ultalag: 1. Ounnar NlUaon (Zwel 70 randen (298,3 ulometer) to I uur, 55 mlnut** en 5.71 seconden. 2 Nlkl Lauda (Ooi) 155 19.20 3 Ron nie Peteraon (Zwe) I 55 25.66 4 Vlttorio Bram- bllla (IU) 1 55.30.69 5 Alan Jonea (Aua) 1.56 31.16. De Nederlander Boy Haye viel uit. Stand wereldkampioenschap: 1. Jody Scheck ter Woll 32 punten 2. Nikt Lauda (Ooa) 31 3. Carlos Rcutemann (Arg) 23 4 Mario Andretll (V8T) 22 5. Ounnar Nllsoton (Zwel 13 6, James Hunt (Obr) 0 7. Emerson FUtlpaldi en Jochen Mass (Wdll 8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9