Imponerend optreden van Bert Scheueneman Roeitop is veel te smal Slechte loting Vakantie zonder zorgen. Wij helpen. ABN Bank NOC eert roeibond Zege Leo van Vliet in Limburgse ronde eerlijk in prijs en kwaliteit Twee etappeoverwinningen in Milkrace 5 10 MAANDAG 6 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet P13/RH 11 LIVERPOOL Bert Scheuneman speelt geen rol van betekenis in het algemeen klassement, maar hij is toch een van de grot uitblinkers in de ronde van Engeland voor amateurs, beter bekend als de Milkrace. In het weekeinde won Scheuneman de zesde etappe en het eerste deel van de zevefnde etappe, een individuele tijdrit over 7500 meter. Vooral zijn rit tegen het horloge was er een van grote klasse. Hij liet drie sterke rijders uit de Sowjet Unie achter zich. Scheuneman heeft in de Milkrace nu al drie etappe-overwinningen op zijn naam staan. Eerder won hij de twee de etappe. De Pool Ryszard Szurkowskl, oud- wereldkampioen der amateurs en enkele jaren geleden onderscheiden met de sportprijs van de Verenigde Naties wegens buitengewoon spor tief gedrag, heeft in deze Milkrace al twee „rode kaarten" verdiend. Tij dens de derde etappe werd hij door de wedstrijdcommissariscsen ge straft, omdat hij tijdens een door hem gewonnen eindsprint zijn tegen standers hinderde. Zondag ging de 31-jarige Pool ander maal in de fout. In Liverpool ver scheen hij te laat aan de start voor de tijdrit, waarin hij favoriet was. De twee minuten dat hij te laat ver scheen, werden bij zijn tijd opgeteld. Bovendien kreeg hij ook drie secon den extra straf, omdat hij de plaats van een andere renner innam. De Brit Downs, hoog geklasseerd, gaf zijn medewerking aan Szurkiwski en kreeg tien seconden straf. Na zeven etappes ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Sajid Goessalnov (Sov) 25 uur. 26 min. en 55 sec., 2 Alf Segersall tZwe) op 8 sec 3. Paul Carbutt (GBr) op 19 sec.. 4. Bob Downs (GBrl op 20 sec.. 5 Werner Fretz (Zwl) op 22 sec.. 6. Dale Stetina (VSt) op 26 sec.. 7 Vladimir Vondracek (TsJ) op 29 sec,, 8. Tommy Prlm (Zwe) db 31 sec., 9. Tadeusz Wojtas (Pol) z.t., 10. Daniel VüUer (Zwl) op 37 sec. DAUPHINE LIBERE Wordt Bernard Hinault inderdaad een nieuwe Anquetil? Daar ziet het inderdaad naar uit, al is de positie van de 22-jarige Breton nog niet zo onaantastbaar als die van de vijf voudige winnaar van de Ronde van Frankrijk in de eerste vijf van de jaren zestig. Bernard Hinault, uiterst verrassend winnaar van de voorjaarsklassie kers Gent-Wevelgem en Luik- Bastenaken-Luik, wil dit jaar ook toeslaan in de étappe-wedstrijden al zal hij gezien zijn leeftijd nog niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Zijn ploegleider Cyrille Guimard, die zich in twee jaar heeft ontwikkeld tot een der besten en slimsten, speelde de „hoop van het Franse wielervolk" uit in de Dauphi- né Libéré, waar de voornaamste kanshebbers voor de eindzege in de Ronde van Frankrijk hun vorm kwamen testen. Met Merckx, Zoetemelk, Van Impe en Thevenet, was de Dauphine Libé ré sterk bezet. Hinault gaf deze ve detten de eerste zes dagen een lesje. Nadat hij een halve seconde was verslagen in de proloog door de Belg Van den Broucke won hij de eerste étappe en nam met kleine voor sprong de leiding in het klassement. Thevenet, Zoetemelk, Van Impe en Merckx stonden echter vlak achter hem gerangschikt en rekenden erop de jonge Fransman in het hoogge bergte, dat in het weekeinde moest worden bedwongen, te verslaan. Hi nault was in de hoge cols immers een debutant. Zaterdag werd de eerste bergrit verreden tussen Ro mans en Grenoble. Hinault reed als een vedette. Na 185 kilometer be vond hij zich nog steeds in de kopgroep, die verder bestond uit Thevenet, Van Impe en de jonge Spaanse klimmer Lejareta. Aan de voet van de laatste berg, de Col du Coq, vond Hinault het wellet jes. Hij plaatste 28 kilometer voor het einde een demarrage en was weg. Thevenet en Van Impe, de gere puteerde klimmers, keken verslagen toe. Met soepele tred danste het grootste Franse wielertalent van de jaren zeventig naar de top. Daar had hij een minuut en 40 seconden voor sprong op de drie achtervolgers. Hi nault bleek zich echter toch te veel geforceerd te hebben. Tijdens de afdaling werd het hem zwart voor de ogen. Hij tuurde verkeerd en viel met een snelheid van 70 km per uur- in een greppel langs de wel. Met bloedend hoofd en schaafwonden' aan armen en benen zette hij zijn tocht voort. Op een andere fiets. Vijf kilometer verder kreeg hij een lekke band. Na van wiel te hebben verwis seld stopte Hinault zes kilometer voor het einde opnieuw. Hij wilde de strijd staken. „Ik ben volkomen uit geput", bracht hij met moeite uit. Cyrille Guimard kreeg hem echter toch weer op de fiets, waarna Hi nault de étappe uitreed met 1 mi nuut en 20 seconden voorsprong. Normaal kon hem de eindzege niet meer ont gaan. maar in het geval Hinault lag dat anders. Zondag zou hij inderdaad de tol moeten beta len voor zijn inspanningen van zaterdag. De zevende etappe werd gewonnen door Lucien van Impe, die met Zoetemelk. Nazabal en The venet 1 minuut en 44 seconden voor hem eindig den. Zo bleel van Hinaults voorsprong niet meer dan 17 seconden over. Maandag, als er nog een korte etappe en een Individuele tijdrit verreden worden, kan hij nog verliezen. Voor Joop Zoetemelk, Nederlands kanshebber In de komende Ronde van Frankrijk, werd de zaterdagrit een drama HIJ liep meer dan vijf minuten achterstand op, maar hij herstelde' zich zondag met een mooie tweede plaats. Zoe temelk heeft In voorgaande Jaren ln de Dauphi- né altijd een slechte dag gehad, maar hield ln de Tour wel altijd een constante vorm. Met Merckx is het nog veel slechter gesteld. De Belg liep gedurende twee bergritten grote achter stand op. Zesde etappe: 1. Berfiard Hinault (Fra.) 214 km. in 6 uur, 41 min. en 24 sec. 2. Lucien van Impe (Bel.) op 1 min. en 20 sec.. 3. Bernard Thevenet (Fra.) op 1 min. en 41 sec., 4. Ismael Lejareta (Spa) op 2 min. en 38 sec., 5. Joaquim Agostinho (Por.) op 3 min. en 43 sec.. 6. Pedro Torres (Spa.) op 4 min. en 36 sec., 7. Jean-Pierre Danguiilau- me (Fra.) op 4 min. en 40 sec., 8. Raymond Delisle (Fra.) z.t. 9. Carlos Ocana (Smpa.) op 5 min. en 3 sec., 10. Regis Ovion (Fra.) op 5 min. en 6 sec., 14. Joop Zoetemelk (Ned.) op 5 min. en 31 sec., 16. Eddy Merckx (Bel.) op 6 min. en 41 Zevende etappe: 1. Van Impe (Bel.) 192 kilome ter ln 5 uur, 3 minuten en 1 seconde. 2. Zoete melk (Ned.) z.t.. 3. Nazabal (Spa) z.t. 4. Theven et (Fra) z.t, 5. Agostinho (Por.) op 1 sec., 6. Danguillaume (Fra.) op 1 minuut en 20 sec., 7. Mendez (Spa.) z.t„ 8. Torres (Spa) z.t., 9. Martins (Por.) z.L, 10. Thaler (Wdl.) op 1 minuut en 44 AMSTERDAM (ANP) De Ko ninklijke Nederlandsche Roei bond, die haar 60-jarig bestaan viert, is onderscheiden met de ere penning in goud van het Neder- landsch Olympisch Comité. NOC- voorzitter Cees Kerdel heeft het ereteken zaterdagmiddag tijdens een receptie ter gelegenheid van het ingebruiknemen van de op nieuw gemoderniseerde Bosbaan aan rar. Udo Suermondt, pracsus van de KNRB overhandigd. De roeibond kreeg deze onder scheiding voor de prestaties van de Nederlandse roeiers op de Olym pische Spelen. Driemaal verover den zij goud, viermaal zilver en vier bronzen medailles en voor de verdiensten, die de bond en haar leden voor de Olympische bewe ging hebben gehad. De KNRB is dc zesde sportorganisatie in Neder land die deze erepenning kreeg. Zelf eerde de bond Willemien Lin deboom van Cornelis Tromp en de afdeling Publieke Werken van de gemeente Amsterdam met de gou den medaille van deze organisatie. Mevrouw Lindeboom, vele jaren secretaresse tourrocien kreeg het eremetaal voor haar activiteiten in deze tak van de roeisport. De afde ling Publieke Werken als dank voor het onderhoud van de Bos baan, die deze maand veertig jaar dienst doeL Loco-burgemeester Verheij van Amsterdam heeft de gemoderni seerde baan kosten vier miljoen gulden zaterdag weer officieel in gebruik gesteld. AMSTERDAM Alleen Van de Pas en Kroes toonden hun kracht. Uitgerekend de enige van de 693 ingeschreven equipes die zich niet meer waar behoefde te maken bewees bij de nationale wedstrijden van de Amsterdamse Roeibond het afge lopen weekeinde steeds weer zijn kracht. Driemaal ging de Delfts-Bredase coalitie winnend over de streep. Bert Scheuneman etappe-winnaar in de Ronde van Engeland. Algemeen klassement: 1. Hinault (Fra) 35 uur, 38 min. en 49 sec. 2. Thevenet (Fra) op 17 sec. 3. van Impe (bel) z.t. 4. Agostinho (Por) op 2 min. en 57 sec. 5. Zoetemelk (Ned) op 4 min. en 27 sec. 6. Danguillaume (Fra) op 4 min. en 41 sec. 7. Nazabal (Spa) op 4 min. en 51 sec. 8. Torres (Spa) op 4 min. en 57 sec. 9. Lejaretta (Spa) op 5 min. en 23 sec. 10. Delisle (Fra) op 5 min. en 36 sec. 11. Mendes (Por) op 6 min. en 27 sec. 12. Galdos (Spa) op 6 min. en 42 sec. 13. Merckx STEIN Leo van Vliet, de 21-jarige wieleramateur uit Honselersdijk heeft zondagmiddag de 29e editie van de Ronde van Limburg gewon nen. Aan het eind van de 177 kilome ter lange wedstrijd had Van Vliet in de straten van Stein geen enkele moeite zijn medevluchters Henk Mutsaars en Johan van der Velde te verslaan. De 29e uitgave van deze klassieker kende een bijzonder vlak verloop. Noemenswaardige ontsnappingen waren er niet in de eerste 80 kilome ter op enkele kleine speldeprikken na van renners als Michel Jacobs en Johan van der Velde en Sierkens. Pogingen die de initiatiefnemers slechts enkele seconden voorsprong opleverden, maar dan weer snel te niet werden gedaan door het pelo ton. Na zo'n 85 kilometer, in regen en gevaarlijke wind, gaven Henk Mut saars en Johan van der Velde het sein tot een aanval die uiteindelijk beslissend bleek te zijn. Leo van Vliet was de enige die rea geerde op deze actie en hij voegde zich snel bij de leiders. Er werd voor aan goed samengewerkt en voordat het peloton besefte wat er aan de hand was, had het trio reeds een voorsprong van meer dan een mi nuut genomen. Het „wandelende" peloton leek zich bij het meester schap van de leiders neer te leggen met gevolg dat de voorsprong bleef groeien en tenslotte meer dan vier minuten bedroeg. Slechts acht renners wiegerden deze nederlaag te accepteren: Frits Pi- rard, Ad Verstijlen, Kees van de We reld, Jo Claessen, Willy Maessen, Bart van Est, Jo Maas en Jan Vran- ken. Voor Frits Plrard lag het tempo ln de achtervolgende groep nog niet hoog genoeg en de coureur uit Breda ging alleen op jacht naar de leiders. ADVERTENTIE "'/u/m/.i/''/ IOSENORITAS ONGEMA1TEERO Hij leek in zijn opzet te slagen, want 15 kilometer voor de eindstreep had hij zijn achterstand op het drietal teruggebracht tot een minuuut, ter wijl Pirard op zijn beurt een minuut voorsprong had op de groep achter volgers. Het peloton lag toen reeds op meer dan vier minuten. Maar ook vijftien kilometer voor de finish kwam de tegenslag voor de dappere Pirard. Hij werd namelijk door een agent de verkeerde weg ingestuurd en dat betekende meteen het einde voor hem. Teleurgesteld zei hij later: „Ik wil niet zeggen dat ik nog bij de kopgroep gekomen zou zijn, maar de vierde plaats was mij niet ontgaan. Stom, dat je op zo'n manier een goede klassering verspeelt. Dat mag in een klassieker als deze toch niet gebeuren". .Ook vooraan leek zich een klein drama te gaan voltrekken toen Van der Velde een lekke band kreeg. De man uit Rijsbergen verloor onge veer 30 seconden voordat hij een nieuwe fiets had gekregen. Hij gaf echter niet op en ging op jacht. Ook hem werd een verkeerde weg aange wezen en voordat men besefte wat er gebeurd was bedroeg de achter stand ruim een minuut. Ook deze tegenslag overwon de sterke Van der Velde snel. Meer dan 20 kilome ter moest hij vechten om het verlo- xen gegane terrein te heroveren maar het lukte. Deze inspanning had Van der Velde echter zoveel kracht gekost dat hij zich niet meer met het zware kop- werk kon belasten. Dat werd overge laten aan Van Vliet en Mutsaars. In de eindsprint toonde Van Vliet zich daarop veruit de sterkste. Na zijn" zesde zege in dit seizoen zei de win naar: „Het is niet erg moeilijk ge weest. In feite is er maar één ont snapping geweest en dat was me teen de beslissende. Over de eind streep heb ik me helemaal geen zor gen gemaakt. Ik voelde me erg sterk en wist dat niemand me zou kunnen bedreigen." 1Leo van VUet (Honselersdijk) 177 km ln 4 uur. 23 min en 35 aec. 2. Henk Mutsaars (Schljndeli x.t. 3. Johan van der Velde (Rljtbergen) op E sec. 4. Ad VersUJlen (Sint Willebrordi op 1 min. en 38 sec. 5. Kees van de Wereld (Nieuwkoop) op 2 min. en 34 sec. 6. Jo Claessen (Urmondi s.t. 7. Willy Maessen (Maasbracht) z.t. 8. Bart van Est (Dtnteloord) z.t. 9. Jo Maas (Amby) z.t. 10. Jan Vranken (Elsloo) z.t 11. Peer Maas (Huybergen) op 3 min. en 39 sec. 12. Ouua van de Sterren (Haarsteeg) z.t 13. Huub Neven (Hulsberg) z.t 14. Frtts Schur (Didam) «.t 15. Co Morttz (Badhoevedorp) z.t UIT8LAOEN PROF8: RIDDERKERK: 1. Breur 100 km ln 2.19,25, 2. Jan van Katwijk op 5 aec., 3. Schip per; RIJEN: I Thurau (WDId) 100 km ln 2.26.54. 2 Vlancn op 30 sec 3 Plet van Katwijk. AMATEURS: HEERENVEEN: l. Oerard Schipper (Ter Apel) 162 km ln 3.40,10; BREU- KELEN l Ben Groen (Sleenwljk) 80 km tn 1 59,12; ZUID BEYERLAND 1 J. Kieftonburg (Wervershoofl 90 km tn 2 06.18; DRACHTEN l Gernt Broketman iHardenbergi 80 km ln 1.56,17, LAOE ZWALUWE; 1. Leo van Vliet (Honselersdijk) 90 km In 2 12,10; ROTTER- DAM-BLIJDORP. 1. O. Pronk (Scheveningen) 100 km tn 3-27.19; RIJEN 1 P Verheijen (Bre da) 80 km in 2 03,24, NISPEN 1. J. Konlngs (Sprundel) 90 km ln 2 12,10; BAAK8BEROEN: 1. Herman Snoeylnk (Denelbmp) 80 km ln 1.51,33; PATERLANDSKERKE, 1. A. van TriJ- cn (Halsteren) 120 km In 2.36,01, HYPPOLY- TUSHOEF: 1. O. Slot (Alkltaar) 90 km ln 3.13.40. RONDE VAN ITALIË. Het weekeinde in de Ronde van Ita lië bracht geen veranderingen in het algemeen klassement. Zaterdag werd de langste etappe van de Giro gewonnen door de Belg Mare de Meyer. Net als zaterdag eindigde de vijftiende etappe op zondag in een sprint van het complete peloton. De befaamde sprinter Ercole Gualizzini versloeg ditmaal De Meyer. Voor de Meyer was het zaterdag zijn eerste overwinning in dit seizoen, Gualizzi ni won eerder dit jaar de Sardijnse semi-klassieker Sassari-Cagliari. Veertiende etappe: 1. Mare de Meyer (Bel) 247 km ln 5 uur, 57 min. en 50 sec. 2. Marino Basso (Ita), 3. Plerlno GavazzI (Ita), 4. Enrico Paollnl (Ita), 5. Aldo Parecchlnl (Ita), 6. Ercole Gualaz- zlnl (Ita), 7. Knut Knudse (Noo), 8. Franceso Moser Ita), 9. Luciano Borgognonl (Ita), io. Leonardo Mazzantlnl (Ita) allen zelfde tijd als de winnaar. Vijftiende etappe: 1 Ercole Gualazzinl (Ita) 223 km in 5 uur, 31 min. en 41 sec. 2. Mare de Meyer (Bel) 3. Plerino GavazzI (Ita) 4. Marino Basso (Ita) 5. Luciano Borgognonl (Ita) 6. Ignazio Paiearl (Ita) 7. Herman van der Slagmolen (Bel) 8. Enrico Paolini (Ita) 9. Alex van Linden (Bel) 10. Jargon Kraft (Wdl) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Francesco Moser (Ita) 75 uur, 55 min. en 8 sec. 2. Michel Pollentier (Bel) op 22 sec. 3. Olambattista Baronchelli (Ita) op 52 sec. 4. Wladlmlro Panlzza (Ita) op 1 min. en 53 sec. 5. Johan de Muynck (Bel) op 2 min. en 15 sec. 6. Ronald de Witte (Bel) op 2 min. en 19 sec. 7. Felice Olmondl (Ita) op 2 min. en 45 sec. 8. Jose-Luis Vlejo (Spa) op 3 min. en 28 sec. 9 Miguel-Marta Lasa (Spa) op 3 min. en 46 sec. 10. Mario Beccla (Ita) op 3 min. en 59 sec. Zaterdag en zondag was het tweetal ongenaakbaar in het gestuurde nummer. Groter nog was de over macht waarmee de militair uit Breda en de student op de tweede dag de overwinning in de twee met stuur man voor zich opeisten. Daarbij moet er echter wel rekening mee worden gehouden dat de enige te genstander, de ploeg van Theta, nau welijks partij kon bieden. De eerste grote wapenschouw van dit seizoen op de Bosbaan bracht duidelijk aan het licht dat de jubile rende roeibond geen hoge verwach tingen mag hebben voor de we reldkampioenschappen voor dames, heren en lichte roeiers, die over een tweetal maanden op de eveneens ju bilerende Bosbaan worden ge houden. Natuurlijk, Ronald en Jeroen Ver- vport, die vroeg in het seizoen bij een eerste internationaal contact in Dortmund een bijzonder sterke in druk maakten, waren afwezig. De „beschermende twee" uit Rotter dam ontbrak omdat snel naderende examens de aandacht opeisten. Maar zelfs als het tweetal van Nauti lus het afgelopen weekeinde, waarin de weersomstandigheden bijzonder wisselend waren, in actie was ge weest blijft het zeer de vraag of de balans van de jaarlijkse ARB- wedstrijden dan wel positief zou zijn geweest. Een eerste ware krachtmeting volgt voor de meeste ploegen overigens pas het komende weekeinde als een kwantitatief sterke Nederlandse af vaardiging zal deelnemen aan de al tijd sterk bezette regatta van Ratze- burg. De poging van Laga en Nereus om elkaar te vinden in een sterke combi natie gevormd door Klem en Nolet, slaagde tenminste dit weekeinde al lerminst. De nommeerde roeiers ein digden tweemaal in de achterhoede. Jammer was het dat Nereus- skiffeeur Huib van Drooge, die zater dag op magistrale wijze won, daags daarop zijn race moest roeien toen de wind voor boeiverschillen zorgde. Verder dan een vierde plaats kwam de blonde sculler, die op de eerste dag het veld zijn wil had opgelegd niet. Harold Punt, waarschijnlijk Neer- lands meest ervaren lichte roeier, bewees dat zijn nederlaag op de Hol- landiawedstrijden een vergissing is geweest. Hij liet de Groninger Den nis van Dooren meer dan negen se conden achter zich. Trudy Jongenelen trad. door een dubbele overwinning, het meest op de voorgrond bij de dames. De DDS- skiffeuse moest op de openingsdag evenwel felle strijd leveren met de jeugdige Sietske Boomstra, die haar slechts een talengte winst toestond. Bijzonder jammer is het dat in het bijzonder bij de dames de resultaten zondag sterk zijn beïnvloed door het grillige weer. Toen zij tegen het ein de van de regatta hun finales groten deels moesten roeien veranderden striemende regenbuien de Bosbaan in een kleine binnenzee. Witgekuifde golven maakten het roeien vrijwel onmogelijk. De ploeg die tegen deze omstandigheden geen verweer had, of de pech had geheel in open water te roeien werd op slag kansloos. Uitslagen Heren (2000 meter): Vier met stuurman: 1. Nou- reus 1 6.40,85, 2 Aegtr 6.42.55 vier ronder stuur- man: 1 Laga-Dudok van Heel-Neur» combina tie 6.2218. 2. Ncureus 6.28.26 Twee ronder Muurman: 1 Laga-Dudok van Heel 6 48.35. 2. Phocas 6.55.47. Skiff: 1. Van Drooge (Nereus) 7.26,12. 2. Robbers (Die Leythe) 7.32.00. Lichte roeiers: twee ronder stuurman: 1. Skadl 2 7.11,22, 2 Het Spaame 7.12.59, Skiff: 1. Punt (NJord) 7.20,11, 2. Van Dooren (Aegtr) 7.29,34. Kroeze en Van de Pas Paulssen (Orca) 7.37,23, vier tonder stuurman: 1 Skadl-Het Spaame 640,00. 2. NJord 642.02. Acht: 1. Laga 6 22.25. 2 Aegtr 6 29.80. Dames (1000 meter): Skiff: 1 Trudy Jongenelen (DD8) 3 53.02. 2. SleUke Boomstra (Skadil 3 53,45. Vier met stuur»touw: 1. Triton Okeanos 3.38.9. 2. Aegtr 3.45,68. Twee ronder Muur» muw: 1. Triton 3.52.82. 2 Vtdar 2 3 53.59. 3 Vldar 1 4.06.99. Dubbel vier 1. Okeanos combinatie 3.28.40, 2. DDS 3.34,02, 3 De Laak-Nautilus •3.34.78, 4. Hellbronncn-RO Schwabcn (WDL) 3 36,80. Dubbel twee: 1 Skodi-Argo 3.35 04. 2 Nereus- Njord 3 41.17. Twee ronder Muurrrou»»: Nereus 3 46.65 (row over) Skiff dames: 1 Jongenelen (DDS) 3.46.65. 2. Kusten (Phocas) 3 57 38 Heren: (wee ronder Muurman: 1 Laga Dudok van Heel 6.5102. 2. Phocas 6 54 18 Vier met Stuurman: 1 Nereus II 6 28.66. 2. Nereus I 6.33 27. Skiff: 1 Van Dooren (Aegtr) 7 16 05. 2. Robbers (Die Leythe) 7.23 49 Twee met Muur man: 1. Laga Dudok Van Heel 7 19.09. 2 Theta 7 31.48. Lichte roeien, »ier met stuurman: I Spaarne/Skad) 6.21.50, 2. FocovEuros 0 23.90. Dubbel twee: L Die Leythe 6 40,12. 2. Amste! 6 59,34. ACHT: 1. Nereus 115.60,30,2. University London be 5.51,14. SENIOREN B-8 (hoofdnummer): 1 OrcaVIking combinatie 6 05.34. 2 Lafa 6 07,48 LICHTE ELITE: DUBBEL TWEE: 1 Orca/Aeglr combi natie 6.50,30,2. Rlc/De Hoop combinatie 6.55,70 ACHT: 1. Nereus Combinatie 6.01,48, 2. Euros 6.04.30. DAMES: Vier met stuurvrouw: 1 Nereus/NJord combinatie 3.34.08. 2. NJord/Die Leythe combi natie 3.49,08. DUBBEL TWEE: 1. De Huiue/O- keanos Combinatie 3.44,38, 2. Skadl/Argo Com binatie 3.45.31. AMSTERDAM De zaterdag in Brussel gehouden loting voor de Europese volleybalkampioenschappen is voor de Nederlandse teams zeer ongunstig uitgevallen. De herenploeg is ingedeeld met Europees kam pioen Rusland, wereldkampioen Polen, Bulgarije, Tsjeehoslowakije en Oost-Duitsland. De andere poule wordt gevormd door organisator Fin land, Joegoslavië, Roemenië, Frankrijk, Hongarije en Italië. De dames troffen het al niet veel beter en vinden eveneens vijf Oosteuropese ploegen in hun poule: Rusland, Hongarije, Tsjeehoslowa kije, Roemenië en Joegoslavië. In de andere poule lootten drie West- Europese ploegen: Finland, West-Duitsland en Italië. Oost-Duitsland, Bulgarije en Polen kompleteren het sestal. De Nederlandse meisjes zijn ingedeeld bij Joegoslavië, Bulgarije, Tur kije, Oost-Duitsland en Polen. De Nederlandse jongens hadden zich niet gekwalificeerd. ADVERTENTIE U gaat op vakantie om uit te rusten, om zorgen en beslommeringen te vergeten en nieuwe energie op te doen. En natuurlijk mag er niets misgaan. Daarom is de ABN een voortreffelijk adres. Want u vindt er niet alleen reizen te kust en te keur, naar nabije en verre landen, waar u vliegend, autorijdend, varend of sporend naar toe kunt gaan... U vindt er ook meteen alles wat u nodig hebt voor uw vakantie. Buitenlands geld, reischeques, reis- en bagageverzekering en safeloketten... Er zijn volop redenen om de ABN ervoor te laten zorgen dat u zorgeloos van uw vakantie kunt genieten. Ik wil graag informatie over vakantiereizen naar (land). Dhr/Mevr/Mej.: Adres: Plaats:Tel:_ Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor: In ongefrankeerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, A fd. O.D.50, Antwoordnummer 1555, Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11