Televisie en radio over Sterrenkijkdag D Hetdal der Graddocks Reclame moeilijk uit ether te weren Titulaer over De mens in het heelal Fabeltjeskrant terug 3*5 fis t s VRIJDAG 3 JUNI 1977 RADIO EN TELEVISIE T rouw/Kwartet4 TV-COMMENTAAR Dienen, zolang de gijzelingsacties voortduren, uitbundige reclameboodschappen uit dc ether te worden geweerd1 Een Amsterdamse lezer zegt ja' Hij schrijft dat het de STER zou sieren als zij. nu velen met grote bezorgdheid elke nieuwsuitzending volgen, haar spots met grappen en deuntjes achterwege zou laten Daar zit wat in. zeker als men rekening wil houden met de gemoedsgesteldheid van mensen die gespannen voor radio- of televisietoestel zitten in afwachting van nieuws over hun gegijzelde verwanten. Van hetgeen meneert! verder schrijft, ben ik minder zeker Hij stelt, dat de opdrachtgevers er geen schade van zullen hebben als aan kijkers en luisteraars maar wordt medegedeeld dat de spot waarin firma Zus en Zo voor haar produkt reclame maakt wegens de omstandigheden niet wordt uitgezonden Een dergelijke door Ton Hydra ASTERIX IN HISPANIA mededeling zou meer indruk maken en minder irriterend zijn. meent hij. Dit laatste is natuurlijk waar. maar ik vermoed dat de meeste adverteerders minder belangstelling hebben voor het maken van indruk dan voor het effect dat zij met hun potsierlijke reclameboodschappen beogen Bovendien speelt er nog iets anders mee Er wordt veelal gewerkt op basis van langlopende contracten. Ze zijn afhandelijk van het budget dat fabrikanten jaarlijks willen verdelen over kranten, tijdschriften, radio, televisie en andere mogelijkheden tot het voeren van reclame Het lanceren van een uitgekiende spot via de televisie bijvoorbeeld vergt niet alleen een forse betaling aan de STER Een veelvoud daarvan dient eerst te worden uitgegeven aan de ontwerpers en de makers van de reclameboodschap Voor Je het weet staat er een flinke rij bij de kassier: acteurs of actrices, andere bekende persoonlijkheden, decorbouwers. kleedsters, grimeurs, cineasten, geluidstechnici, muziekadvlseurs. specialisten voor filmmontage en ga zo maar door. In deze branche, dat zal duidelijk zijn, gaat het niet om tientjes maar om tonnen. En nu kan ik mij niet voorstellen dat adverteerders zo vlotjes afstand zullen doen van hun dure etherreclame omdat ze een ongeveer gelijk effect verwachten van de simpele mededeling dat de spots wegens de omstandigheden achterwege blijven. Tijdelijke verplaatsing van reclameboodschappen zou wel mooi zijn, maar ik zie het niet gebeuren. Alweer omdat de opdrachtgevers van de groepering rondom de nieuwsuitzendingen het meeste profijt hebben. De liefde gaat via de maag zegt men. maar de moraal moet eerst onze portemonnee passeren. De gijzelingen beheersen in velerlei opzicht de gemoederen Een lezeres vroeg mijn mening over haar gedachte dat het aantal acties zal verminderen als ze door de media worden doodgezwegen Ik ben het met haar eens. dat het de daders niet zelden te doen is om publiciteit. U hebt het kunnen lezen en horen dat de door de media betrachte terughoudendheid bij bepaalde Molukse jongeren irritatie heeft gewekt Zij eisen aandacht voor hun ideeën Doodzwijgen van de verwikkelingen zou echter nog meer narigheid kunnen veroorzaken. Anderzijds gaat het niet aan dit te doen omdat voor de naaste betrokkenen het uitblijven van berichten tot ondraaglijke spanningen kan leiden Ook in wijdere kring van oprecht meelevende mensen is het kunnen volgen van de gebeurtenissen van enorme psychologische betekenis. Achterhouden van nieuws hoort niet thuis in een gemeenschap waar persvrijheid een groot goed is. Soberheid en het tegengaan van sensatiezucht mogen evenwel van ieder van ons worden geëist. Kwalijk vind ik het om in drommen naar de trein te gaan turen in de hoop dat er op dat moment iets sensationeels zal gebeuren. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Wanneer deze dag. 3 Juni. is uitgeroepen als de eerste Nationale Sterren kijkdag in de geschiedenis dan lijkt dat meer een manifestatie te worden van televisie, boek handel en radio dan wat ook Onder de titel ..De mens In het Heelal" zal de AVRO-televisie vanavond een documentaire uitzenden van Chriet Titulaer en Rudolf Spoor onder de titel ..De mens in het Heelal". Uit zendtijd 20.40 tot 21.30 uur op Nederland 1. Onder dezelfde naam is het Boek van de Maand verschenen, eveneens van de hand van Chriet Titulaer Het programma zal later op de avond worden gevolgd door een recht streekse reportage uit de Volksster- rcnwacht in Hoeven (N.Bdie die avond open huis houdt. Dit is even eens op de televisie mee te maken van elf uur tot kwart over elf op Nederland 1 Om die tijd zullen ho- byisten meer dan honderd sterren- kijkers in ons land ter beschikking stellen aan geïnteresseerden. Krakers Dankzij goed geslaagde beelden van uit ruimtevaartuigen genomen zien de kijkers in de AVRO- documentaire bewegende beelden van de aarde vanaf een afstand van 36.000 km. En als het vandaag helder weer is kunnen de kijkers kraters op de maan zien. die zijn onstaan door inslag van meteorieten. Onze kennis van de maan werd in één slag sterk vergroot nadat de Amerikanen de Ranger eropaf schoten. Voordat dit eerste onbemande ruimtevaartuig op de maan te pletter sloeg, werd een aantal foto's gemaakt, die achter el kaar gefilmd een fascinerend beeld opleverden. Het Surveyorproject dat daarop volgde leerde, dat de maan- bodem stevig genoeg was om een bemande landing uit te voeren, zoals met de Apollo gebeurde. Ook wordt aandacht besteed aan de planeten in ons zonnestelsel, waar van Mercurius en Venus dankzij de Mariner veel dichter in ons ge zichtsveld zijn gekomen. Mars dankt Nog elf nachten slapen en dan komt de Fabeltjeskrant weer terug. Op 15 juni zal de NOS-televisle in de rommelklst duiken om oude afleveringen uit de Jaren 1968 tot 1972 weer voor uitzending geschikt te maken. Voor de oudere generaUe een herhaling dus, maar voor de Jonste generatie zijn mijnheer Den Uil. Juffrouw Ooievaar, de gebroeders Bever en de gezusters Hamster, kakelvers zijn grote bekendheid aan het Vi kingproject. Vanuit de band om Mars werden vroeg in de ochtend canyons met ochtendmist gefotografeerd, terwijl ook de ontwikkeling van zandstor men op Mars in beeld werd gebracht. Het middelpunt van ons zonnestel sel is echter de zon, die speciaal vanuit het ruimtelaboratorium Sky- lab is bestudeerd. Zonnetelescoop Tijdens ruimtewandelingen moesten belichte films uit de zonnetelescoop worden gehaald. Zwevend ln de ruimte, met een kabel verbonden met het moederschip, gaat een astro naut naar de telescopen. Speciaal voor het onderzoek van de zon werd de Kitt Peak sterrenwacht in Arizo na gebouwd. De zon is een gewone ster. ontstaan uit gaswolken en ge doemd eens te sterven. Volgens de bij het AVRO- programma gevoegde informatie ne men de samenstellers, Titulaer en Spoor hun uitgangspunt In het bij belse scheppingsverhaal, maar ze gaan tegelijkertijd uit van het gege ven dat de mens het resultaat is van een miljoenen Jarenlange evolutie, die nog steeds voortgaat Onze aarde is slechts een stofkorreltje in het heelal, een van de talloze planeten bij talloze zonnen waarop zich leven heeft ontwikkeld. Men neemt zelfs aan dat er elders in het immense heelal beschavingen zijn, die veel verder zijn geëvolueerd dan onze aardse beschaving. Met de ze beschaving kunnen wij wellicht nog in deze eeuw radiocontacten leg gen. aldus een optimistische Chriet Titulaer. maar we zullen ze nimmer in ogenschouw kunnen nemen, om dat zelfs met de snelheid van het licht 300 000 km per seconde, de reis tijd miljoenen of miljarden Jaren zou duren. 's Middags zal het NOS- radioprogramma ..Zoeklicht op Ne derland" uitgebreid aandacht schen ken aan activiteiten van sterrenkun digen ln Nederland. Dat is van drie uur tot half vijf op Hilversum 2. In de radio-uitzending zal Titulaer te be luisteren zijn als hij aanwezig is op de manifestatie Haarlem Boe kenstad. Hij zal een toelichting ge ven op zijn werk. Verder zal worden overgeschakeld naar de Volkssterrenwacht Simon Stevin ln Hoeven (N B.) en de Kap- teyn Sterrenwacht van de Rijksuni versiteit Groningen in Roden voor informatie over de sterrenhemel op 3 Juni. Het zal dan gaan over het ver schil tussen een wetenschappelijke en een volkssterrenwacht, de beteke nis van de sterrenwacht voor de re gio en pogingen tot popularisering van de sterrenkunde. In de studio te Hilversum zullen enkele deskundi gen aanwezig zijn om telefonisch vragen van luisteraars te be antwoorden. Via een flmru Privé Iteteorttf kun je. je boKs- JeSSéV O—, betaleo U-JJ (ka de IrainivvJ na Arde. Amru,du5 Speciaal vandaag Ter gelegenheid van het doer Chriet Titulaer geschreven boek van de maand,,De mens in het heelal" biedt de AVRO een panorama van het universum. Ned. 1 I 26.40 The Blue Knight is een Ame rikaanse politiefilm naar een boek van Joseph Wambaogh, die zelf bij de politie diende. George Kennedy speelt de hoofdrol. Ned. 1 I 21.56 Na het slot van De Jordaches (20.25) volgt Aktua. Onderwer pen: De gijzelingen, het overlij den van Paul Desmond, 25 jaar Nederlandse Export Centrale (NEC) en het proces Menten. ned. 2 I 11.66 De Volkssterrenwaeht in Hoeven is éèn van de meer dan honderd posten waar men van avond het heelal kan obser veren. Ned 1 23.06 In het VPRO programma kan men luisteren naar muziek van Amerikaanse componisten die door het Oosten zijn beinvloed. Hilv. 4 15.00 Mies Bouhuis. de bekende schrijfster van kinderboeken, is te gast bij Jacques van Kollen burg. HUv. 1 I 16.00 Rechstreeks uit het Concert gebouw komt het festivalcon cert van Gisela May. Begeleid door een instrumentaal ensem ble vertolkt zij liederen op lek sten van Brecht, Kastncr en Tucholsky. Hilv. 2 20.05 lADVERTENTIEl op een Autuü Pni/f ReVeninJ kan je we" klever per Computer je .salaris 5h)rhen. Radio vandaag HILVERSUM I («t m r« FM kanalenl KRO 7 00 Nieuws 7 02 Het levende woord 7 00 (S) Hans van Willifenbur*. gevarieerd programma «7 30 Nieuws) 0 30 Nieuw» 8 36 Gymnastiek voor de huitvtouw 45 tS) Anne van Egmond. gevarieerd programma (10 30 Nieuws II 00 (S) Kees Setulpcroart ■n griprrk 1106 (S) Hans ean WiUigenbufg. gesaneerd programma (12 26 Mededehn- gin 1239 1240 Nieuws). 14 00 (S) Anne van Kgfm.nd (15 30 Nicuwsl 16 00 (S) Spree kuur 17 00 (S> In de huUgekluiste kinder winkel 17 30 Nieuws. 17 32(S»Echomagaxi ne 18 19 Politieke uitzending 16 30 Nieuws 18 41 Marktberichten. 18 44 (S) Filmklap- pr r I» 30 (K) Edwin, praten en ringen 20 00 (Si In antwoord op uw schrijven, ver- mekplaten 21 00(S) Van Dijk Schoonder walt B V kchte muziek 31 IS(Sl Dr Grol en dr internationale lol 21 45 IS) Jazz 298 22 25 Overweging 22 30 Nieuws 22 40 (Sl Goal. pr"gramma vanuit en rondom de sport a 55-24 00 Nieuws NII.VERSt'M II (402 m en FM kanalen) NCRV 7 00 Nieuws 7 II Ochtendgymnos tirk 7 20 Vandaag vrijdag gevarieerd programma 8 00 Nieuws 8 II Hier en nu 8 36 Op dr man af 8 35 Te Deum Laud a mus gewijde muziek NOS 9 00 Doe urnen lairr 9 25 Waterstanden 8 40 Geen School radio i toch ren programma 10 00 Wat heeft dat kind* Pedagogiwlv rubmk 16-15 Duidelijke taal. gesprek 10 30 NOS Jazzportret Charlie Christian! 11.00 Nieuws II 03 Meer over minder De stem van de sprekende minderheid. 12 30 Toerts- mo. toeristische informatie Overheidsvoor lichting: 12 49 Uitzending voor de landbouw 13 00 Nieuws. NCRV 13.11 Hier en nu NOS 13 30 Vonken onder dc as, Nederlandse volksverhalen en volksgebrui ken 13 45 Onder de Groene Linde oude liedjes en balladen 14 00 Aspecten van de Kamermuziek 15 00 Zoeklicht op Neder land regionaal nieuws (16 00 Nieuws) 16 30 Kijk op buitenland VPRO 17 00 Webnge- lichte kringen, rechtstreeks debatprogram ma 17 4* Symbioae 17.55 Mededelingen 16 00 Nieuws 11)1 (S) Embargo 18 20 Simptlsties Verbond 18 30 (S) Embargo, vervolg NOS 20 00 Nieuws 20 05 (S) Hol land Festival 1977 Zangsoliste en instru mentaal ensemble hedendaagse muziek. 22 25 NOS-Cultuur programmaserie rond Bredero 23 00 (S) Met het oog op morgen. 23 05 Actuahteitcn.iverricht 23 10 De krant van morgen. 23 20 Den Haag vandaag en 23 52 Even ontspannen voor het slapen gaan. yoga. 23 55 24 00 Nieuws HILVERSUM (11 (445 m en FM-kanalen) EO 7 03 (Sj Gospelsound 6 0) (Sl Tijdaem Muziekprogramma 9 03 (S) De muzikale fruitmand 10 03 (S) Te elfder ure TROS 11 03 (Sl Gerard dc Vries draait op verzoek 12 03 (Sl De Nederlandstalige Top-10 NCRV 1320 (S) Pop-contact Tip-30 15 03 VOO 19 02 (S) De Nederlandse Top-40. VPRO 20 02 (S) VPRO vrijdag op-dne 23 02 Radio Vnj BetgW 0 03 (S) Am.gos de music a AVRO I 00 (S) Radio Pandora. 2 02 00 CS) n Nachtje AVRO. 22.15 NOS: Journaal HILVERSUM IV (FM-Kanalenl NOS: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek, nieuwe NE0ERLANDII grammofoonplaten. 9 00 Nieuws. 9.02 (S) Stof van ecuwen 10.00 (S) Vocalise 12.00 (S) Van het Nederlands Concertpodium piano recital EO 13 00 (S) Kiankspieget. con- certgebeuren urt heden en verleden 14 00 Nieuws. 14 02 (Sl Snaar en spel. 14 30 (S) Orgelbespeling. 14 45 (Sl Woord der Waar heid VPRO: 15.00-17 00 Muziek op vier. meieen naar de Arwu.tiuj TV vandaag NEDERLAND I 10.45 NOS/NOT: Schooltelevisie 16 48 NOS: Barbapepa 16.55 Journaal 18 05 AVRO: Happy days, tv-aene 11.36 Europese hn«le Superstars »976 30 40 Oe men» in het heefal. documentaire 2135 NOS: Journaal 21.90 Oe mens in hei heefal nationale s:t"eaikavond 18.45 NOS: Kodweg Informatie komende Holland Festival evenementen 16.55 Journaal 19 04 TROS: Catlmero 16.17 Oe vogel die de Amerikaanse marme versloeg, natuurfilm 19.42 Peter Strauss en Gregg Henry gesprek (her) 20.00 NOS: Journaal 20 25 TROS: De Jordaches. tv-serie (Mol) 22.09 Aktua tv 22.50 O moeder wat is hat heet. komische ser>« 23-20 NOS: Journaal Wijzigingen Dc programma's kunnen wor den veranderd in verband met de gijzrlingsnak. Een paar dagen later stonden Karel- tje Knetter en smidje Verholen in een kleffe gemoedstoestand naar buiten te kijken in de deuropening van de smidse. Het kerstfeest be hoorde weer tot het verleden en met het kerstfeest was ook het mooie winterweer verdwenen. Het was bui ten een verschrikkelijk vieze klie derboel en een zoele regen kletterde plenzend neer op de dooiende sneeuw. Er liep geen mens op straat en de hele atmosfeer was dus al even droevig gestemd als de gemoedstoe stand van Kareltje Knetter, de leer lingsmid van Rijkhuyzen. „Jammer van het weer, baas mompelde Kareltje. „Echt Jammer. Ik had na melijk graag meegedaan aan het ijsfeest van de voetbalclub B.E- R.O.L. Ik zou vast alle eerste prij zen gewonnen hebben „Hoho- ho, Kareltje," zei smidje Verholen berispend. „Hoogmoed komt voor de val, vent! De praktijk leert ons, dat hij, die sportsuccessen zoekt als levensdoel, op lichtzinnige wijze om springt met het levensgeluk." „Kan wel zijn," antwoordde Kareltje. „Maar tóch had ik graag meege daan, want ik was de bezitter gewor den van een televisietoestel en een platen pick-up. Ik denk trouwens, dat ik tóch maar lid word van B.E- .R.O.L. Ik zou namelijk best willen voetballen. Het lijkt me wel wat. Nederlands elftal en zo buiten landse reisjes Smidje Verholen had werkelijk geen tijd om enkele scherpe opmerkingen te maken aan gaande Kareltje's fantasterijen want daar kwam plotseling een auto aanrijden. Plassend ploegde 't ver voermiddel door de dooiende sneeuw en kledderend kwam het tot stilstand voor de benzinepomp. En als we nu goed kijken, dan zien we Opopol Istiejof aan het stuur zitten FERD'NAND Kachel kroop iets dichter naar hem toe en als een echte heer met keuri ge manleren nam hij haar handje in zijn koele, benige knuist en vroeg of ze bang was. „Ja, mr Horsey en ofzei ze, in de hoop dat hij zou vragen, hem bij zijn voornaam te noemen. Dat deed hij niet. maar wel bleef hij stevig haar dikke handje vasthouden. Toen de schemering viel, was de atmosfeer hoe langer hoe benauwder geworden. De man nen die met het afsteken van het vuurwerk belast waren, zagen die als een wedloop tegen het dreigende onweer. Opeens plaste de regen neer, net toen de laatste groene en rode sterrenregens boven de kastan jebomen in de laan uiteenpsatten Edward Derwent stond met zijn vrouw Liz en zijn zoon en dochter naar de loeiende vuurpijlen te kij ken voordat de bul losbarstte. Hij dacht aan de vorig maal dat er vuur werk was afgestoken. Er was veel gebeurd en ten goede gekeerd. Zijn dochter Claire was toch met de pachtheer getrouwd. Dit had hem van zijn landhonger genezen. Het had hem eveneens in de loop der Jaren vervuld met een warmte die hij nooit had gekend. Iets van die warmte straalde af op zijn vrouw Liz, die ln de laatste Jaren niet meer als een soort dienstmeisje door hem werd behandeld. Ze stond bij het vuurwerk dicht naast hem en ook zij was zich bewust van het verschil van vroeger. In stilte zond een dankgebed op omdat alles voor hen zozeer ten goede gekeerd was. Iets verderop werd Pansy Potter, omringd door haar kinderen, be laagd door de oudste zoon van de Timberlakes. met wie ze vroeger voor haar huwelijk, vaak in het hooi had liggen dollen Haar man. Walt Pascoe, lag dronken in een der schu ren op een baal stro te snurken. Af en toe had Pansy echt heimwee naar het vroegere vrije leventje dat ze had geleid. De sleur van alledag werd haar vaak te veel. En Walt bleef altijd dezelfde man. zomer en winter, en begon van de sleur ook deel uit te maken. Ze snakte naar een kleine afleiding Toen Timberlake dan ook onder het afsteken van het vuurwerk achter haar kwam staan en fluisterde: „Zeg. meissie. zei ik je strakkies thuisbrenge en ken der dan een kop- pie thee voor mijn af. net as vroe ger? Je man leit toch op apegape oppet stro," draaide ze zich half om en zei met voorgewende preutsheid: „Et was meschien wel wat. jonge. Me motte der vandoor, zie je. want de kindertjes benne doodop, hè lie fjes1" Wat er zou gebeuren als ze In bed lagen hing van haar eigen vermoeid- R F. DoMtfftoM „De Boekerij. Beern" heid af. overwoog ze. Misschien zou ze er nog anders over denken als ze had geweten, dat hij een minuut of vijf tevoren een blauwe scheen had gehaald bij haar zuster Violet en het nu bij gebrek aan beter bij haar zocht. Violet stond tussen Cissy en Jem in, die allebei met de neus in de lucht naar het vuurwerk stonden te sta ren De jonge Timberlake had altijd een geheime voorkeur voor Violet gehad voordat Jem beslag op haar legde. Hij ging zo zacht mogelijk achter haar staan en kneep Violet in haar achterwerk. Toen greep hij haar hand en hief die op zodat ze zijn lichaam aanraakte. Bijna on merkbaar keerde ze zich om en glim lachte tegen hem. Jem stond nog steeds naar boven te staren. Haar hand bewoog zich verleidelijk en licht. Ze maakte geen gerucht Toch had ze moeten weten dat Jem ogen in zijn achterhoofd had. Opeens zei hij namelijk: „Al hebbezeme bij dat worstele teuge de grond gekrege. toch hebbik nog lef genog in me botte om die knul van Timberlake an te pakke en gehakt van em te make." Geschrokken trok de jonge Timber lake zich terug, waarbij hij overi gens niet met opzet achter Pansy Potter kwam te staan. Spijtig en teleurgesteld mopperde Violet „Jij mot ook alles altijd allenig voor je eige houwe. vreetzak." „Ik zei niet bewere dattet niet zo is as je zegt, meid," antwoordde Jem. zonder zijn ogen van het vuurwerk af te houden. „Ettis nou eenmaal zo. Violet, liefie. Ik hebbet al eerder gezeid en nou zeggik et noggls. dat- tik je zal ransele as ik een van jullie tweeje met een andere kerel zie scharrele. Begrepe?" Clair was al in het grote huis toen de regen neerplensde. Ze had haar schoenen uitgeschopt en haar lange benen op een stoel gelegd om uit te rusten. Ze kon haar ogen bijna niet openhouden na de lange dag in de buitenlucht. Ze stak de lamp niet aan. maar ging in het halfdonker t»iêê zitten drinken en keek naar het weerlicht, dat boven de kastanjebomen knet terde. Als Paul nu maar gauw thuiskwam, dan kon ze tenminste in bed kruipen. Alle mensen hadden geweldig veel plezier gehad, dacht ze. de mannen hadden onder het genot van bier en andere dran vrijuit van gedach ten kunnen ;elen. kunnen vloe ken en hui zamenlijke grieven kunnen uiten na de wedstrijden; de vrouwen hadden elkaar fijn becon curreerd met mooie kleren Wordt vervolgd Even puzzelen Horizontaal. 1. verfbordje van de kunstschilder. 5. lasten. 10. Chinese lengtemaat. 11. winstgevend, 13. palmboom. 15. pers. voornaamw 16 te pas brengen, 20. plaats in Gelderland. 22. grondsoort. 23. holte in een muur, 25. top in de Berner Alpen, 26. trachten, 27. steensoort, 28. plaatsje onder Vries, 30. godin van de toorn. 31. een nest maken. 24. water ln N.Br.. 35. opgeworpen hoog te, 37. regelen. 41. water in Fries land. 42. plaats in België, 43. gespon nen draad. Verticaal. 1. aardewerk. 2. voorko men, 3. meisjesnaam, 4. voorzetsel, 5. of dergelijke (afk.). 6. akelig, 7. afnemend getij. 8. Jongensnaam, 9. zwemvogel. 12. plaats in Frankrijk, 14. klaagzang. 17 medicinale kool stof. 18. mannetjeseend, 19. machi ne. 21. bediende. 24. grijpen, 29. leed (Z.N.), 32. palmmeel, 33. vulkaan, 34. 10 !5~ TT }i 16 i; iT f 9 77" HUI ■ju H ÜJ 1 ta J5] E r E L H ■ui L t L i" papegaai. 36. buitenhaven. 38. na melijk (afk), 39. voegwoord, 40. landbouwwerktuig. Oplossing. 1. oelama. 2. allkas, 3. takkig. 4 mentor, 5. nestel. 6. setter, 7. legaat. 8. letsel, 9. sonate.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4