Yolendam gelijk tegen PEC: 2-2 Excelsior uitgespeeld na verlies tegen MVV Trouwring kwijt? Verbouwing van Bosbaan gereed eerlijk in prijs en kwaliteit Zege Lasa Opvolging van Leo Steegman afhankelijk van na-competitie Dusbaba naar Anderlecht Maaskant manager Go Ahead Wedstrijd op te laag niveau Schaatskalender WK promotie voor roeisport Royal Nederland Fibak en Nastase uitgeschakeld .VRIJDAG 3 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet ps 17 - rh 19 IADVERT£NTI€> door Johan Woldendorp VOLENDAM Zolang in de eerste divisie de na-competitie bestaat, oefent dit extraatje meer dan magische krachten uit op de deelnemende clubs. Met name Volendam heeft onlangs een uiterst vriendelijke knipoog naar de ontwerper van de promotie- strijd, Dr. Wit uit Wageningen, gezonden. Immers, de financiële lijdensweg van de club werd door het veroveren van de vierde periodentitel aanzienlijk verlicht. AMSTERDAM Na drie jaar schei den zich de wegen van Ajax en Johnny Dusbaba. De 21-Jarige voor stopper gaat naar Anderlecht. De Belgische club heeft weliswaar al vijf Nederlanders, maar van hen spelen er enkelen al zolang in België, dat zij voetbaltechnisch gezien „ge naturaliseerd" zijn en er een plaats is vrijgekomen voor Dusbaba. Het contract dat hem bond aan Ajax is inmiddels uitgediend en Dusbaba wilde het onder geen be ding verlengen. Bij zijn overgang van FC Den Haag naar Ajax zou hem door AJax-voorzitter Van Praag destijds hetzelfde zijn beloofd, als hetgeen Feyenoord hem bood. Vol gens Dusbaba is Van Praag die af spraak nooit nagekomen. De Hage naar had aanvankelijk het plan zich vrij te kopen. Van AJax-zijde werd daaraan echter geen medewerking verleend. Woensdagavond zette de ledenraad van Ajax het sein op groen voor een eventuele transfer en donderdag werden Ajax, Dusbaba en Ander lecht het eens. Dusbaba tekende een contract voor vier Jaar. Met zijn handtekening is naar schatting een bedrag gemoeid tussen de acht en negen ton. Van een onzer verslaggevers DEVENTER De houding van Go Ahead inzake hel eventuele managerschap van Bob Maas kant bij de Deventer eredivisie club, heeft enige irritatie opge wekt bij de amateurclub Her mes DVS. Bij deze Schiedamse zondag-eersteklasser tekende Maaskant onlangs een eenjarig contract. Nu Maaskant vrij on verwacht de belangrijkste kan didaat is geworden om Peter Stephan bij de eredivisieclub Go Ahead op te volgen, wil Her mes DVS de trainer in principe niet in de weg staan. Maar de Schiedammers verlangen, be grijpelijk, wel enige medewer king van de eredivisieclub in de plotseling gerezen problema tiek. Go Ahead houdt zich ech ter koeltjes op de vlakte. Hennes-secretaris Willemse zegt: „Maaskant heeft het tegenover ons eerlijk gespeeld. Hij heeft ons onmiddellijk inge licht. Natuurlijk is het voor ons allemaal niet zo leuk. Maar ik vind dat je open moet staan voor iemand, die ergens anders een goede, full-time baan kan krij gen. Het betekent wel dat wij voor het blok komen te staan. Op dit moment is het gewoon moeilijk om nog een goede en betaalbare trainer aan te trek ken. Wij wachten nog altijd op een telefoontje van Go Ahead in deze kwestie. Wij vinden het eigenlijk wel vreemd dat die club nog geen contact met ons beeft gezocht" Wanneer het aan het bestuur van Go Ahead ligt, dan hoeft Hermes DVS pok niet op een telefoontje uit Deventer te reke nen. Ofschoon Go Ahead zelf contact heeft gezocht met de reeds gecontracteerde Maas kant (dat wordt in Deventer be vestigd), staat de club op het merkwaardige standpunt dat men niets met de amateurs uit Schiedam te maken heeft Be stuurslid Eggink zegt in dit ver band: „Ik zie niet in waarom wij met Hermes DVS in contact zouden moeten treden. Maas kant heeft daar wel getekend, maar het betreft slechts een bij baantje. Wanneer we met elk bijbaantje rekening moeten houden, dan is het eind zoek. Dit is een zaak van Maaskant zelf, waar wij buiten staan. Hij moet zelf maar een regeling met Hermes DVS overeen komen. Misschien dat hij vrijdagmid dag (vanmiddag) tijdens een laatste gesprek met een oplos sing komt. In principe zijn wij inderdaad akkoord met Maas kant. Er moeten nog enkele puntjes worden besproken." Bob Maaskant zelf was gisteren voor commentaar onbereikbaar. De man die eerder masseur en trainer bij Excelsior en NAC was hij vertrok onlangs bij NAC, nadat de Bredase club zijn (financiële) wensen niet kon honoreren ambieert de functie van manager bij Go Ahead ten zeerste. In tegenstel ling tot zijn mogelijke nieuwe werkgever, heeft hij wel begrip voor de problemen van Hermes DVS. Vrij van zorgen is de bemanning van de in het dok liggenden schuit „heen en weer" echter allerminst. Nog steeds is het niet zeker of het technisch goed geschoolde elftal uit het vissersdorp volgend seizoen door een trainer in vaste dienst wordt begeleid. De resultaten in de nacom- petitie zijn daarop direct van in vloed. Alleen bij promotie naar de eredivisie is er op de begroting ruim te voor een full-timer. In het andere geval moet er een noodgedwongen welkom aan een betaalde „hoby- ïst" worden toegeroepen. Hoewel het knusse sportpark dus wordt over welfd door nevelsluiers, staat een ding als een paal boven water: Joep Steur zal volgend jaar in geen geval plaatsnemen in de dug-out. De oud- oefenmeester van Volendam ver lengde zijn contract bij zijn huidige club, AFC'34 met twee jaar. De zojuist aangehaalde mist trok ook gisteravond niet op. Door het 2-2 gelijk spel tegen PEC/Zwolle blijft er voor Volendam een puur theoretische mogelijkheid bestaan om te promoveren, al hebben de oostelijken de hoogste voetbalklas se naar het bij tijden harde duel aan de borden van het IJsselmeer na tuurlijk het duidelijkst in zicht. In het recente verleden heeft de thuisclub zich maar zelden de evenknie van de Zwolse vereniging kunnen tonen. Slechts in de twee ontmoetingen op eigen terrein was er bescheiden winst voor Volendam weggelegd. Ongewild deed Klaas Drost in de negende minuut een vruchtbare poging om de gastheren van dat kwellende imago te bevrij den. Hij veranderde een pass van Dick Bond, die evenals zijn naamge noot Billy afscheid neemt van het betaalde voetbal, zodanig van rich ting dat PEC-doelman Bob Nieu- wenhout volstrekt kansloos was: 1-0. PEC Zwolle is gewend om dit soort tegenslagen emotieloos op te van gen. De voor de oostelijken zo suc cesvol verlopen bekerstrijd is wat dat betreft een goede leerschool ge weest. Tegen FC Den Haag en FC Twente bleek de Alleman-equlpe goed bestand te zijn tegen fikse te genslagen. Ook Volendam mocht niet het genoegen smaken om de stormachtige openingsfase te laten volgen door series flitsende aan vallen. Rinus Israel hij demonstreerde waarom „bejaarde" verdedigers zo in trek zijn bij gerenommeerde clubs hergroepeerde zijn defensie en spoorde zijn frontstrijders aan het domein van Volendam-doe lm an Frans Hoek binnen te stormen. Dat laatste ging overigens niet van een leien dakje. De PEC-voorwaartsen wensten het risico zoveel mogelijk uit te bannen. In het eerste half uur zaaide alleen Ronald Hendriks pa niek in het strafschopgebied van de thuisclub. Toen het derde gedeelte van de wed strijd erop zat, leek het er even op, dat PEC voor die strijdwijze moest boeten. Dick Bond verlengde een schuivertje van Cees Tol, maar scheidsrechter Van Ettekoven an nuleerde de treffer terecht wegens buitenspel. Acht minuten daarna liet de Zwolse club eindelijk zijn ware gezicht zien. Ben Hendriks klopte doelman Hoek, nadat hij door Koko Hoekstra op maat was bediend: 1-1. Dezelfde Hoekstra was In de veer tiende minuut van de tweede perio de schuldig aan het tweede Volen- damse doelpunt. HIJ verspeelde de bal op een knullige manier aan Cor Zonneveld die daarna moeiteloos met PEC's reputatie kon spotten (2-1). Een merkwaardige gewaarwording voor de Zwollenaren, die vooral in uitwedstrijden glimlachend kunnen toekijken, hoe de thuisclub zich uit put in het spelen van offensief voet bal Net als afgelopen maandag Ex celsior, had ook Volendam, dat zich tegen MVV als een willoos slachtof fer gedroeg niets meer te verliezen. Zo geroutineerd ais PEC dan ook voor rust de „haal" van een te gentreffer incasseerde, zo pijnlijk lijkt de dreun te zijn die Volendam's tweede doelpunt vergezelde. De manschappen van het tralnersduo Brand-Steegman bezondigden zich echter aan het maken van kostbare fouten, toen de oostelijke brigade opnieuw ten aanval toog. BJarne Pe tersen, die even tevoren zijn landgenoot Sörensen had vervan gen, toonde zich opnieuw een gou den Invaller. Maandag hielp hij PEC aan de volle winst, nu aan een te recht gelijkspel: 2-2. VOLENDAM PEC 2 2 1-1) 0: Drost (eigen doel) 1-0, 3S. B Hendriks 1-1, 59 Zonneveld 2-1, 80: Petersen 2-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 8000. VOLENDAM Hoek. Mol. André. Ouyt. Van Wensveen; J Jonk. B Bond. Kwakman, D. Bond. Zonneveld (Wokke). Tol (Fog). PEC: Nleuwenhout; Drost. Israël. B Hendriks. Wam as, Hendriksen (Van T Land). Sörensen, (Petersen) Hoekstra; R Hendriks, Banhofler. IJzerman Zwaar belaagd door Kees Tol schiet Ben Hendriksen de bal achter zijn eigen doelman Hendriksen. door Peter Onvlee ROTTERDAM MW telt halverwege de strijd van de periodekampioenen om één plaats in de eredivisie nog altijd volop mee. De Maastrichtse formatie van ex-bondscoach George Knobel hield vla een 0-1 zege tegen het uitgeschakelde Excelsior de kansen In eigen hand. Johan Dijkstra zorgde in de eerste hellt voor de beslissende trefler. MW heeft met deze zege evenwel teveel van het goede gekregen. Uiterst zwak en vooral afwachtend bewerkstelligden de Limburgers de winst in een zeer slecht duel, dat geen moment de Indruk wekte, dat er betere eerste divisie-ploegen aan het werk waren. Het na de twee nederlagen ln even- zovele wedstrijden „afgeschreven" Excelsior wilde zich bijvoorbaat niet bij veel verlies neerleggen. „Wij hebben de eerste wedstrijden ln de ze nacompetitie te gespannen ge speeld", wist Thijs Libregts. de trai ner van de Rotterdammers. „In de competitie waren we vierentwintig duels achtereen ongeslagen geble ven. Bij Volendam, de eerste wed strijd in deze extra competitie, zal alles opeens vast. Je verliest dan en kunt alleen maar vaststellen dat het nog verdiend was ook." De nederlagen tegen Volendam en later ook PEC Zwolle hadden de beklemmende gespannenheid bij de Nacompetitie Volendam-PEC Excelsior-MVV Stand: PEC MW Volendam Excelsior 3 2 1 0 5 5-2 3 2 0 1 4 4-4 3 111 36-6 3 0 0 3 01-4 Zondag: MW-Excelsior, PEC- Volendam (aanvang 19.30 uur). Rotterdamse formatie weggeno men. Tegen MW bleek het. Niet dat Excelsior tot oogstrelend voetbal kwam zeer zeker niet maar de Limburgse tegenstander werd wel voortdurend onder druk gezet. De fensief kloppen de zaken bij Excel sior echter lang niet altijd. Sjaak Roggeveen, officieel laatste man, trok veelvuldig richting aanval en de zwak acterende Cees van de Mun- nik was niet in staat het geheel kundig op te vangen. MW profiteerde van de verdedigen de zwakte van de Rotterdammers. Het leidde in de 21ste minuut ook tot de treffer van Johan Dijkstra, de ver opgerukte Maastrichtse voor- stopper. Hij sprintte op een pass van PARIJS (AFP) Tijdens het congres van de Internationale Schaats Unie (ISU) in Parijs is de kalender vastgesteld voor de ko mende Jaren. Voor 1978 hebben alle grote toernooien een onderkomen gevonden. Dat Is nog niet het geval voor 1979 en 1980. De kalender ziet er als volgt uit: 1978: Europees kampioenschap he ren 28 en 29 Januari: Oslo; we reldkampioenschap heren 25 en 26 februari: Göteborg; wereldkampi oenschap sprint 11 en 12 februari: Lake Placid (VST); wereldkampi oenschap jeugd 4 en 5 februari: Que bec; wereldkampioenschap dames 4 en 5 maart: Helsinki. 1979: Europees kampioenschap he ren 20 en 21 Januari: Deventer; we reldkampioenschap heren 10 en 11 februari: Oslo; wereldkampi oenschap sprint 17 en 18 februari: Inzeil. 1980: Europees kampioenschap he ren 19 en 20 Januari: Oslo; we reldkampioenschap heren 1 en 2 maart: Heerenveen. JOHAN DIJKSTRA winnende treffer Frans Nelemans evenals Van de Munnik nog niet gestraft voor eer der ln deze nacompetitie opgelopen geel onbelemmert door de laatste Rotterdamse Unie en passeerde doelman Eddy van de Roer be heerst. Het was één van de weinige gevaarUjke Maastrichtse acties in de eerste helft. Daarvoor (in de 3e minuut al) had Jo Bonfrère een inzet door John van der Spek van de UJn getrapt zien worden en daarna (kort voor de rust) verspeelde Chris Dek ker een unieke mogeUjkheid, toen hij samen met Nelemans tot vlakbij Van der Roer was doorgedrongen. Het angstig spelende MW dat zon der ook maar enig Initiatief opereer de en slechts in Willy Brokamp een betere speler had Indien hij onge stoord een goede pass kon afgeven, was met Dijkstra's beslissende tref fer te royaal beloond. Had daarbij het geluk, dat de uit zijn doel verre van zeker optredende doelman Baetsen kort na het doelpunt van Dijkstra op de Ujn uitstekend rea geerde op een kopstoot van de on danks zijn Uesblessure toch spelen de Roggeveen. Zoals MW ook goed wegkwam, toen in de 8e minuut van de tweede helft dezelfde Baetsen een strafschop keerde van Van der Spek. Scheidsrechter Gerrit Berre- voets (vervanger van de geblesseer de Jan Beck, die op zijn beurt al als vervanger was aangewezen door Jan Keizer, die zich als Volendammer Uever niet aan deze na-competitle waagt) had de bal terecht op de stip gelegd, nadat Leo Kerstgens een voorzet van Wim Kievit onnodig met de hand had weggeslagen. Baet sen kon de elf meter-trap stoppen, omdat Van der Spek veel te zacht ln de linker benedenhoek mikte. De gemiste strafschop paste geheel ln het beeld van het duel Excelsior- IOSENORITAS ONGEMATTEERD door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Tijdens wedstrijden van de Amsterdamse Roeibond wordt het komende weekeinde een volledig gereno veerd Bosbaancomplex in gebruik genomen. Voor de herstel werkzaamheden werden kosten noch moeite gespaard. De reden hiervoor schuilt natuurlijk voornamelijk in het feit dat van 20 tot en met 28 augustus op deze accommodatie de wereldkampioen schappen roeien worden afgewerkt. Dit toernooi is om verschil lende redenen naar Nederland gehaald: het zestigjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Roeibond en het feit dat veertig jaar geleden de Bosbaan werd geopend waren natuurlijk uitste kende motivaties. MW; een treffen dat kwaUtatief erg pover was, geen moment een enigszins acceptabel niveau haalde en zeker niet duldeUJk maakte, waarom MW nog altijd als één van de serieuze kanshebbers in de strijd om een plaats in de eredivisie moet worden beschouwd. Aanvallend kwam de formatie van George Knobel nauwelijks aan posi tieve daden toe; het middenveld ver richtte slechts brekend werk en in de defensie aangevoerd door een zwakke laatste man als Johan Derk- sen en de terecht met geel bestrafte voorstopper Johan Dijkstra (na een overtreding tegen de na deze charge geblesseerd uitvallende Pattinama) heerste voortdurend de chaos. Zelfs de vervanging van aanvaller Nelemans door Schrijnemakers deed daar niets aan af. EXCELSIOR-MW 0-1 (0-1) 21 Dijkstra 0-1 Scheidsrechter Berrevoets Toeschouwers 2500 EXCELSIOR: Vxn der Roer. PatUnama (Meijer). Van de Munnik. Roggeveen. Tabber- nee; Kievit (De Leeuw), Van der 8pek. Pot; Roos. Van Diggle. Waslander MW Baetsen, Braam, Dijkstra, Derksen, Nleuwendijk; Dekker. Kerstgens, Quaden, Bonlrère, Brokamp, Nelemans (Schrijnema kers). Maar belde werden overtroffen door de mogelijkheid om nu geld los te krijgen voor een dikke lik verf dat de hier en daar roestige accommodatie best kon gebruiken Achteraf blijkt dat er inderdaad diep in de buidel is getast. De roeibaan werd over de gehele lengte tot 2.25 meter uitgebaggerd. De dertienhon derd WK-deelnemers(ters) kunnen gebruik maken van moderne kleed kamers. het aantal is verdubbeld. Andere klapstukken: een verhoogde finishtoren, een vernieuwde startto ren, ultra-moderne massageruimten en een nieuwe telefooncentrale. Wie intussen verlangend uitkijkt naar de kosten: deze bedragen onge veer vier miljoen gulden Opge bracht door de gemeente Amster dam en de stichting Sporttotalisa- tor. Voorzitter van de organisatie commissie Jan Fortuin hierover: „Volgens de doelstellingen van de Sportotalisator moet elke sport over tenminste één accommodatie be schikken die geschikt is voor een groot internationaal toernooi Ver der hebben we ervoor gezorgd dat geen enkele vernieuwing na de WK overbodig is. Amsterdam heeft ongeveer ander half miljoen gulden in dit project gestoken. De sporttotalisator had dit als els gesteld voordat zij het reste rende bedrag aanvulde (27. miljoen) en verder was het voor „Publieke Werken" een uitstekende werkver schaffing." Als penningmeester van de Neder landse roeibond moet Foruin deze astronomische bedragen met genoe gen over zijn lippen laten vloeien. Desondanks heeft hij het ook over een donker wolkje dat nog aan de hemel verschijnt. In de WK- organisatiekosten (770.000 gulden) ontbreekt nog een bedrag van ander halve ton. „We zullen dit bedrag met behulp van sponsors op tafel moeten krijgen. Als het niet voor elkaar komt kost me dat zeker slapeloze nachten." Het is te hopen voor de roeiers dat zij door dit toernooi ln een stroomver snelling geraken. De televisie zal met het uitdragen van hun sport zeker de helpende hand bieden. Alle wedstrij den worden rechtstreeks uitgezon den. En wat betreft de publieke be langstelling hoeft de organisatie nog niet te klagen. Intussen zijn 700 pas separtouts aan de man gebracht, ter wijl men bussen vol enthousiaste liefhebbers uit Italië, België en West- Duitsland mag verwachten De tri bune capaciteit zal hiervoor dan ook worden uitgebreid. Aan de voet van de hoofdtribune zullen nog extra zitplaatsen worden worden toege voegd waardoor het geheel ruimte gaat bieden aan 5000 toeschouwers. SAN GIACOMO - De Spanjaard Miguel Lasa heeft de twaalfde etap pe gewonnen van de Ronde van Ita lië. De rit ging over 168 km van Santa Margherita naar San Giaco- mo. Op de finish van het op 1011 meter hoogte gelegen plaatsje had Lasa een voorsprong van een secon de op de Italiaan Wilmo Francloni, de Belg Michel Pollentier en de Spanjaar Jose Luis VieJo Howel de Italiaan Fransesco Moser met een achterstand van 34 secon den als tiende over de finish kwam, behoudt hij de rose leiderstrui. Twaalfde etappe 1 M;guel Muria Lara >Spi 4 23.19 <gem snelheid 38 458 Itm uur» 2 Wilmo <I(i op 1 sec 3 Mirhel Pollenlier Sporttoto Uitslag toto 22 inleg 320 199 - PrIJzenbedrag 152 094.53 O een winnaars eerste prl)» Tweede prijs: S3 winnaars die elk bruto 1100 ontvangen Derde prtja: 850 winnaars die elk 86 40 ontvangen Jackpot voor toto 33 van 14 en 15 augustus 20.279.27 Lotto Uitslag lotto 22: Inleg 3 387 404 Prtjzenbe drag 1.711 013,98. Oren winnaars eerste prijs Tweede prijs 9 winnaars die elk bruto ƒ32 890 80 ontvangen Derde prijs: 117 win naars die elk bruto 3 198 20 ontvangen Vierde prijs 8 854 winnaar» die elk 68 20 ontvangen Vijfde prijs 13 786 winnaars die elk 32 90 ontvangen Jackpot voor lotto 21 van zondag 5 Juni. 135 265,58 ADVERTENTIE Geluk bij een ongeluk dat Royal Nederland een polis heeft vooral uw kostbaarheden. verzekering maatschappij nv Gtmondi Iti op 11 sec 8 Ronald de WM9 iBelg) zt. 7 Mano Beccia <11z» 8 Vtttono Algeri <It) z t6 Gianbalttsta BaronchelU ilt< z t10. Johan de Muynck (belg) z t. Algemeen klassement I Francesco Moser It) 59.22 26, 2 Michel Pollentier (Belg) op 22 sec 3. Olanbattlsta BaronchelU (It) op 52 sec 4 Wla- dimtro Panlzza (It) op 1.53. 5 Ronald de Witte IBelg) op 2 19. 6. Johan de Muynck (Belg) op 2 33. 7 Felice Olmondl <It) op 2 45. 8 Jose Luis Viejo <Sp> op 3 28. 9 Miguel Msna Lasa iSpi op 3 46. 10 Marlo Beccia lit) op 3 59 Hoewel de derde etappe van de Dauphiné Libéré een boeiender ver loop had dan de eerste twee ritten, kwam de ontknoping met een mas sa-sprint in Macon. De rappe Belg Patrick Sercu werd goed gelanceerd door zijn ploegmakkers en zegevier de voor de ploeggenoot van Ray mond Poulidor, de Jonge Yvon Ber- tin en de Duitser Klaus Thaler Voor Sercu was het de negende zege van het seizoen. De Belg ging mee toen de Portugees Agostinho er 26 km voor de finish vandoor ging. Beiden werden door het peloton achter haald. Sercu bleef echter voorin rij den en zegevierde overtuigend De Fransman Bernard Hinault behoef de nauwelijks in actie te komen om zijn goud-blauwe trui te verdedigen. Hij bleef leider in het algemeen klas sement met een voorsprong van twintig seconden op Eddy Merckx Derde etappe 1 Patrick Sercu (Belg) met bon 4 57 55. 2. Yvon BcrUn (Fn met bon 4 58 05. 3 Klaus Thaler w Dldi 4 58 15,4 Jacques Esclas- san (Fr)z l5 Regis DclepineiFri, 6 Scan Kelly (lerli 4 58 15, 7 Jonathan Boyer <V8i zt, I Frans van Looy (Belgi tl. 9 Rene Bittlnger <FH. 10. Jean Pierre Dangulllaume <Fri zt. Algemeen kiauenent 1 Hinault Ft» 17 40 50. 2 Merckx (Belg) op 20 seconden. 3 Danguillau me <Fr) op 25 see 4. The venei <Fn op 30 sec. 5 Martin <Fri op 40 sec. 6 Zoetemelk (Nedi op 4# sec. 7 Van Impe <Belgi op 44 sec. Tones <8pi op 45 sec. 9 Martins (Porti op 51 sec. 10 Van Looy (Belg) op 53 sec De Zwitser Daniel Müller won het eerste gedeelte van de vierde etappe van de Ronde van Engeland voor amateurs, beter bekend als de „Milk Race". HIJ won de eindsprint van de 119 kilometer lange rit van Sheffield naar Leeds. De tijd van Müller was 3 uur 6 minuten en 19 seconden. De Zweed Prim eindigde als tweede en de Pool Szurkowski werd derde. PARIJS De Argentijn Guiilermo Vilas zal laterdag tegen de Mexi caan Ramirez uitkomen ln de halve finales van het herenenkelspel van de open Franse tenniskampi oenschappen. Vilas schakelde daar voor de Pool Wojtek Flbak uit. 6-4, 6-0, 6-4 De andere halve finale gaat tussen de Amerikaan Brain Gottfried en de Australiër Phil Bent Gottfried schakelde ln de halve finale de be ruchte Roemeen Ille Nastase uit. Setstanden: 4-6, 3-6, 6-2, 6-2 en 6-3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 19