Programma-man moet meeste macht hebben' «©rel® Hetdal der Graddocks gesprek Scheidende radio-commissaris Wagenaar: Avro-tv neemt Bereboot over Soepfabriek anti televisiegeweld Eerste prijs voor Louis Andriessen Mje I) Even puzzelen Andere tijd voor Belgisch nieuws DONDERDAG 2 JUNI 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet 4 O TV COMMENTAAR door Ton Hydra 11 O ASTERIX IN HISPANIA Het is te hopen dat veel kijkers gisteren aandachtig hebben geluisterd naar het Kenmerk uitgezonden gesprek tussen drs. Max Pattipellohy en IKON-medewerker Barend de Ronden. We mogen wensen dat dit zeer verhelderende interview een bijdrage zal zijn tot het opgang brengen van een wezenlijke dialoog tussen Zuldmolukkera en Nederlanders. De Jonge econoom Pattipellohy zag in zijn rustig en doordacht betoog kans om enkele kernen van de contactstoornissen bloot te leggen. Zonder met verwijten te schermen, maakte hij duidelijk dat Nederlanders de RMS-gedachte al te zeer beperken tot een politieke zaak die zij niet haalbaar achten. ..Voor de Molukkers", zei hij, „heeft het ideaal een veel bredere betekenis. Daar achter schuilt het verlangen naar vrijheid, naar de behoefte aan eeln zichzelf kan zijn. Waar hij zijn leven kan inrichten, zoals hij denkt dat het goed is". Volgens Pattipellohy wordt van Nederlandse zijde nauwelijks of geen moeite gedaan om echt te luisteren naar de onderliggende gevoelens. „Laat de Molukkers toch eens vertellen wat hun bezwaren zijn tegen de westerse manier van leven". Die bedenkingen komen voort uit de grote verschillen die er bestaan tussen de twee samenlevingsvormen. De Molukkers verkeren als een gesloten oosterse gemeenschap temidden van sterk individualistische Nederlanders. Onze maatschappij is gericht op het individu; de Molukkers daarentegen weten zich gedragen door een gemeenschappelijk ideaal. „Daarom ongeveer", aldus de heer Pattipellohy, „ervarenzij kritiek van enkelingen al gauw als vijandig Jegens hun groep. Daarom ook hebben veel Molukkers de recente IKON-serie.Ambon door de eeuwen" getaxeerd als een manipulatie van Nederlandse kant". In dit kwetsbare gesprek vonden Max Pattipelloty en Barend de Ronden de Juiste toon. die en ik aarzel niet om het te zeggen een voorbeeld mag zijn voor contacten tussen nadenkende Molukkers en Nederlanders. Gesprekken op basis van wederzijds respect en een pogen tot het begrijpen van eikaars manier van leven. Dit vergt uiteraard van twee kanten bereidheid tot luisteren en tot het begraven van vooroordelen, wantrouwen en agressie. Zit die kans erin, ondanks de excessen waaraan een kleine groep Molukkers zich thans te bulten gaat. Hun wandaden vervullen ons met afschuw en roepen verzet op. Het zou onnatuurlijk zijn als het anders was. Maar, weldenkende mensen laten deze gevoelens niet omslaan in grenzeloze haat tegen elke gekleurde huid. Dat doen alleen fasclstoldlsch verkrampte liedea De Kenmerk-redactie heeft het gisteren na de uitzending geweten dat zij bestaan. In de vele telefonische reacties vormden ze echter een gering percentage. Het merendeel van de kijkers reageerde positief en vroeg om nadere informatie over de achtergronden van alle problemen. Dat is een hoopgevend teken. Beslist niet uitlegbaar als een enigszins vergoelijken van wat desperado's nu hun medemensen aandoen, maar getuigen van het vermogen om ook tijdens dramatische verwikkelingen genuanceerd te blijven denken. Een minderheid van de reagerende kijkers veroordeelde de uitzending van het gesprek op dit moment 'daar ben ik het niet mee eens. Ik heb het gesprek ervaren als een wellicht kleine, maar toch waardevolle onderbreking van een aan weerskanten gedurende Jaren opgebouwd Isolement. Alleen wanneer wij voor elkaar bereikbaar blijven, kunnen we extremisme indammen. Ik weet niet of Max Pattipellohy ervoor voelt om als bemiddelaar in de gijzellngsdarma's op te treden. Hij lijkt mij zeer aanvaardbaar voor belde partijen. HILVERSUM - „De macht in Hilversum moet liggen bij de programmaman. De topmacht ls aan het programma". Dit credo ls een onderdeel van het laatste Interview dat mr. W. J. Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM Met Ingang van 1 oktober zal de AVRO-televlsle het kleuterprogramraa „De Bereboot", waarmee de NOS het afgelopen sei zoen veel kleine kijkers een plezier heeft gedaan, voortzetten. Dat betekent dat iedere week op zaterdagavond voor de hitparade een aflevering op het scherm komt Behalve de aflevering op zaterdaga vond zullen In de loop van het sei zoen ook nog ongeveer twaalf speci ale afleveringen op woensdag- en zaterdagmiddag worden uitge zonden. Lo Hartog van Banda blijft de ver halen schrijven. Joop Stokkermans zorgt voor de muziek. In de studio's van Max Appelboom wordt de serie vervaardigd. Van een onzer redacteuren CAMDEN De grote Amerikaanse soepfabrikant Campbell uit Cam den voelt weinig voor verdere steun aan de uitzending van geweldfilms op de televisie. Campbell ls tot deze visie gekomen door een actie van Amerikaanse christenen tegen ge weld op de televisie. Campbell stond als elfde op de lijst van firma's die programma's met geweld sponso ren. De directie van de soepfabriek zei tijdens een bijeenkomst ln een baptlstenkerk „onaangenaam ge troffen en geschokt" te zijn door deze hoge score. Trefwoord: nieuwe korte NCRV-rubriek Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM „Trefwoord" ls een nieuw radioprogramma van de NCRV, dat vanmorgen voor het eerst wordt uitgezonden. Iedere donderdag om 8.24 uur op Hilver sum I tot 24 september spreekt dsA. A. Spijkerboer uit Amsterdam. Hij zal zich verdiepen ln de Brief van Jacobus. Daarin worden oude ver trouwde woorden van de Bijbel op een heel eigen manier gebruikt Zo komen aan bod de woorden als: twij fel, vertrouwen, wijsheid, verzoe king. leven, toorn. A. Wagenaar heeft gegeven als lid van de dagelijkse leiding van de NOS, de Raad van Beheer. ,JHet ls de programma-man die be paalt hoeveel geld en hoeveel in vloed en hoeveel medewerkers naar die diensten gaan. die ten bate van het programma in het leven zijn ge roepen. Want als deze niet ten bate van het programma zijn, moeten ze vandaag ophouden te bestaan". mam an moet zijn zegt hij verder dat de omroepwet helemaal fout zit „De grondgedachte van de wet is een typisch politieke benadering van dit probleem. Men heeft zich niet gerea liseerd wat dit voor een bedrijf is. Dit is numero één een programmatisch bedrijf. Men moet dus de prioriteit aan het programma geven. Dat bete kent dat de programma-man moet beslissen welke nevendiensten nodig zijn voor het programma". Mr. Wagenaar heeft afscheid geno- Deugden men als programmacommissaris ra dio. HIJ ls zestig Jaar en vindt het na ruim elf Jaar deze functie te hebben vervuld genoeg. HIJ speelt met de gedachte naar Florence te verhulzen om daar kunstgeschiedenis te gaan studeren. De journalist Renso van Bergen In terviewde hem voor Spreekbuis, het blad voor omroepmedewerkers. Over de macht die aan de program- Bekend om zijn liefde voor woordspelingen noemt hij Klompé (ADVERTENTIE) Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM Op het 24e Interna tionale concours voor hedendaagse muziek „Rostrum of composers" dat ln Parijs ls gehouden heeft de NOS-radlo de eerste prijs behaald met de Inzending „De Staat" van Louis Andriessen. Het werk ls uitge voerd door het Nederlands Blaasen- semble aangevuld door vier vrou wenstemmen onder leiding van Lu-, cas Vis. Op het concours dat jaarlijks wordt georganiseerd door de International Music Council van Unesco ter bevor dering van hedendaagse muziek, waren radio-omroepen uit dertig landen vertegenwoordigd. Van de dertig te behalen stemmen kreeg de Nederlandse Inzending er achttien, hetgeen door Insiders als zeer hoog wordt betiteld. (ADVERTENTIE) 'n winkel vol kleur. Via ee.r\ Amro PriW tizVewf kun je sparee yooreem I-weeds- (fiets euwi lanjs <Je Amiu, dut) Speciaal vandaag In het EO-progTamma is een korte Britse film te zien over „De drie kruisen", een hoogte punt in de prentkunst van Rembrandt. Ned. 1/20.45 De KRO zendt de uitgestelde eerste aflevering uit van All you need, een eigen produktie over de geschiedenis van popmuziek. Ned. 2/21.15 De VPRO presenteert de Frans/Japanse speelfilm Hiros hima, mon amour van Alain Resnais. Ned. 1/21.50 Onderwerpen ln Brandpunt zijn: De gijzelingen en bestuur- sproblemen binnen het CDA Ned. 2/22.05 Een Infonnatieshow over mensen achter het nieuws wordt voor het eerst uitgezon den ln het NCR V-pro gramma Globaal. Hilv. 1/13.30 Na AVRO' Sportpanorama kan men luisteren naar het zi geunerorkest van Gregor' Serban. HUv. 2/19.40 Marjan Verrips-Doorn speelt in de Grote Kerk van Hattem orgelcomposities van Johannes de Gruytters, Anthoni van Noordt, Pablo Bruna en Frie- drich Zachow. HUv. 1/22.00 'iciieaue, biYelte. bank Maar ejrsl naar de Amro, iMs) Radio vandaag HILVERSUM I (298 m «o FM kanalen). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende Woord. 7 0S (S) Te Deum Laudsmua. gewij de muziek 7.30 Nieuws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7 55 (S) Vandaag donderdag. 8.24 Tref- woord. 8.30 Nieuwi. 8.38 Gymnastiek voor dc huisvrouw. 8 45 (S) Tot uw dienst, klas sieke muziek. 9.45 (S) Onder de hoogtezon, programma voor zieken. 1040 Nieuws. 10.33 (S) In "t zilver, programma voor ouderen 12.00 (S) De Kilima Hawaiian# Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.28 Mededelingen voor land- en tuinbouw 12 30 Nieuws. 12.41 (S) Hier en nu. 1Z55 (S) Middagpauzedienst 13 15 (S) Metro po Ie Orkest, amusementsmu ziek 1340 <S> NCRV globaal: gevarieerd -amma. (1540 Nieuws). 1740 Nieuw (S) Hier en nu-18.00 De kerk vandaag. 18 20 (S) Van onze correspondenten 18 30 Nieuws 18 41 Wereldpanorama. 18 83 Zo- programrr 17 32 (S) E C verschenen. 19.00 (S) Leger (kwartier 19 15 (S) De wereld zi Gods lof Verzoekplaten 20.00 (S) Goed ge stemd. gevarieerde zang. 20.40 Draaischijf. 22 00 (S) Kerkorgelconcert 22 25 Avondo verdenking 22 30 Nieuws 22.40 (S) Hier en Nu. 23 00 (S> Jazztime 23 55-24 00 Nieuw». HILVERSUM II (402 m ca FM kanaleo). AVRO 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas tiek 7 20 Op blote voeten: informatief vraag- en antwoordspel (I 00 Nieuws. 611- 8 25 Radiojournaal) 8 50 Morgenwijding. 9 00 Sport en ethiek, dokumentatre. 945 Waterstanden 9.40 Klassieke muziek. 10 00 Radio Lawaaipapegaai. kinderprogramma. 10.10 Arbeidsvitaminen, verzoekplatenpro- gramma. (11.00 Nieuws 11.03-11.05 Radio journaal). 11.30 Rondom twaalf: een uur. allerlei voor iedereen. 12 30 Country en wes- temmuziek. 13.00 Nieuws 13 11 Radiojour naal. 13 25 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO: Muziek, informatie cn service (16.00 Nieuws. 16 03 Radiojournaal). 17.00 (S) 13- Speciaal. jongerenprogramma. 17.40 Neder lands Israèlitisch Kerkgenootschap. 17.55 Mededelingen 18 00 Nieuws 18 11 Radio journaal. 18-20 Uitzending Politieke Partij en. IKON: 18.30 Kleur, informatie en com mentaar over zaken van kerk en samenle ving. AVRO: 19.00 AVRO"» Sportpanora ma. 20 00 Nieuws 20.05 (S) Hoogtepunten uit de "Soirées Musicales': klassieke muziek. 21.20 (S) Jazz-Spectrum 22.20 Aspecten, kunstrubriek. NOS: 23 00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actualiteitenover zicht; 23.10 De krant van morgen; 23 20 Den Haag vandaag en 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan, yoga. 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). TROS: 7.02 <S) Vaak s ochtends 9.03 (S) De Hugo van Gelderen Show 11 03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) Boter, Klaas en prijzen. 14 03 (S) Polderpoppar»- de. 18.03 (S) Europarade NOS: 18 03 Vaca turebank. 18.10 (S) NOS-maal TROS: 19.02 (S) Poster. 30.02 tS) Ferry Maat's Soul Show. 21.50 (S) Aktua Sport. 22 02 (S) Sesjun. 23.02 (S) Close-up 0.02 (S) De Hugo van Gelderen Show. 1.02-7.00 (S) De nachtwacht HILVERSUM IV (FM kanalen). KRO 7.00 Nieuws 7.02 (S) Badlnene. kamer en or kestmuziek 9.00 Nieuws. 9 02 (S) Aan woor den voorbij 9.10 (S) .Hamerklavier. 9.55 (S) Aubade, klassieke muziek. 11.05 (S) Haydn-Trio. 12-00 (S) Rondom de Mid dellandse Zee. 14.00 Nieuws. 14.02 Hoogach tend 15.00-17.00 (S) KoUage, van alle daags en zeldzaam. NEDERLAND I 10.45 NOS/NOT: Schooltelevisie 1145 Schooltelevisie 1449 Schooltelevisie 15.00 EO: De Walton», tv-serie 18.45 NOS: Bartwpapa 18.55 Journaal 19.04 EO: De kinderkrant 1940 Het kiemt huis, tv-sene 2040 Windkracht 16. religieus programma 20.48 Rembrandt's 3 kruisen, tv-sene. 71-00 Van uwe >k zingen, gewijde koorzang 2145 NOS: Journaal 21M VPRO: Hboetama mon amour, apeeitiim 2340 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.40 NOS: Kortv Festival evi 18.45 Toeristische tips 18.55 NOS: Journaal 19.05 KRO: Tom en Jerry, tekenfilm 19.20 Peppi en Kokki, jeugdserie 19.35 Cijfers en letter», kwia 20.00 NOS: Journaal 2045 KRO: Comedy hour 21.15 All you need geschiedenis van de populaire muziek in de 20e eeuw 22.45 KRO/RKK: Napraten op donderdag: gesprek 23.10 Den Haag vandaag 2340 NOS: Journaal Wijzigingen De programma's kunnen wor den veranderd in verband met de gijzelingszaak. Mr. W. J. A. Wagenaar de moeder vart de wet. Vrolijk de vader en de omroep het kind van de rekening. De omroepwet noemt hij hondsmoeilijk en gemaakt voor en gelen. Deugden als verdraagzaam heid en tegemoetkomendheid wor den verondersteld. Die deugden zijn in Hilversum niet veelvuldig aanwe zig, meent hij. „Klompé als scheikundige noemde het een synthese en dat is een mooi woord voor compromis. Maar het is een politiek compromis. Dat wil zeg gen dat je nooit met de vuist op tafel kan slaan en kan zeggen: ik els dit of dat. Precies afgebakende be voegdheden ten opzichte van de pro gramma's van de omroeporganisa ties en de NOS-programma's zijn er niet". Totaliteit Mr. Wagenaar vindt ook dat de zendgemachtigden, inclusief de NOS zich minder particularistisch zouden moeten opstellen. Maar het is in het systeem ingebakken dat de zendge machtigden vooral naar zichzelf kij ken en te weinig letten op de totali teit van het radio- en tv-programma. Daarom is het „bij uitstek" de taak van de programmacommissaris het algemeen belang te dienen van de luisteraar door steeds te kijken naar de totaliteit van dat programma over vier zenders. Mr. Wagenaar zal worden opgevolgd als programmacommissaris radio door Tom Nleuwenhuyzen, adjunct- directeur van de AVRO. ADVERTENTIE LRTen... pjouuü «IS "TSWIX3 - lkicMCw-7BPM wwaï Vi HELeMRRU'Pïje 06NKT -w I TOCH zeKgn NIET D«T IKVlS^veHHUUR r:[-iFJtfS IDEFIX! )t WACHT! brfWJÈr&r lUlÜKllHCkl XyïhnA'l— KARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL §3§ a j^||| COPYRlGHl SlUD'° AVAN 40: „Hoe zag dat knaapje eruit, me neer?" vroeg smidje Verholen, die zich bij het opgewonden groepje had gevoegd. „Hij zwarte kuifie en petje op," legde Opopol Istietof uit. „Enne hij draagde een lange broekie en witte truitje en zwarte dassie om nek. Hij splinterspikker- degloednieuwe schaatsles aan en peest verschrikkelijk hard over het ijsk! Op de vijver van snoekski in bos." Dat móét Kareltje Knetter geweest zijn," mompelde de smid. „Zou die rekel dan tóch gelijk gehad hebben, toen-ie zei, dat-ie iedereen wel verslaan kon?" Smidje Verho len wist echt niet zo gauw wat-ie nou eigenlijk van deze zaak moest den ken en de enige verklaring, die hij kon vinden was, dat Kareltje misschien van nature een geweldige aanleg voor schaatsenrijden had. Maar ja, J. J. F. Verholen was nu eenmaal niet op de hoogte van de handelwijze van de erkende heks, mejuffrouw Sybila van Sorcieren. En nauwelijks had de smid zich aan een rustig tafeltje neergezet om nog eens even over alles na te den ken, toen Janus Kornernemer bij4 hem kwam staan. Janus Kornerne mer was een goedgesitueerde buik- maat, die in de bouwerij zat en daar in een machtig stuk brood wist te verdienen, wat dan ook wel aan het formaat van zijn buik en sigaar te zien was. Verder besteedde Janus zijn vrije tijd aan het voorzit terschap van de bekende Rijkhuy- zer voetbal- en atletiekvereniging B.E.R.O.L. (Beuker Ruw Op Los). „Kom 'es even met je praten!" loei de de stentorstem van Janus door de lokaliteit. „Ik hoor daar zo iets van Kareltje Knetter, namelijk, dat- ie een merakelse schaatser zou we zen. Kan die geen lid worden van B.E.R.O.L.? Dan kan-ie meteen aan het ijsfeest mee doen, dat we woensdagavond voor onze leden houden." „Vraag dat maar aan Kareltje zelf," antwoordde smidje Verholen. FERD'NAND 1 188 „Ken Je Keith Horsey, de zoon van de dominee?" Ze knikte. „Zou je het erg vinden, vanavond een beetje met hem op te trekken?" vervolgde Ikey. „Hij is wat verlegen maar ge weldig aardig." Tot Ikeys grote verbazing antwoor dde Rachel. „Ik zou et best fijn vinde. Et is een hele beleefde jonge, dat ken niet van alle jonges gezed worde, vanavond." Ze wachtte niet totdat Ikey haar meenam om haar voor te stellen, maar liep meteen naar de overkant en glimlachte te gen Horsey. Ikey stamelde: „Eh, Keith, ouwe Jongen.dit is Rachel ^veleigh van De Vier Winden. Keith zei niets, maar staarde het meisje aan. Resoluut greep ze hem bij de hand en zei vrolijk: „Ga maar mee, et is een gemakkelijke dans die ze nou spelen. Doe nou maar net as ik." Ikey bleef met open mond staan kijken. Hij had gedacht dat Rachel minstens even verlegen zou zijn als Keith. Wat hij niet opmerkte was een andere eenzame ziel namelijk Sydney Codsali, die net als Keith een bril met dikke glazen droeg. De knaap had iets verderop gestaan en sloeg net als Rachel de dansenden gade. Ze had even tevoren woorden met hem gehad. Sydney deed niet mee tenslotte droeg hij een boord en manchetten en was dit een arbei- dersfeest. Dat hij het de eer aan deed, toch te komen kijken, was het gevolg van het feit dat hij Rachel het hof had gemaakt. Maar hij liep haar niet omwille van haarzelf ach terna, nee, zijn beweegredenen wa ren van andere aard. Een paar maanden tevoren had hij toevallig gehoord dat het stuk grond naast de steenbakkerij toebehoorde aan een zekere mrs Amelia Page, de groot moeder van Rachel, die drieënne- gentig Jaar was. Het zou niet gek zijn ais hij dit terrein bij zijn steen bakkerij zou kunnen voegen. Misschien zou hij er goedkoop aan kunnen komen voordat de Eachtheer met zijn landhonger het ocht. Mrs Amelia's lieve kleindoch ter, Rachel Eveleigh, zou mlsschin een goed woordje voor hem kunnen doen. Hij begon haar daarom het hof te maken, waarin hij goed slaag de. Rachel was namelijk nog niet vergeten dat ze thuis altijd lief voor de wees Sydney moest zijn. Hij be handelde haar beleefd, liep keurig naast haar als ze wandelden en ver telde haar hoezeer hij het waardeer de dat zij ,40 anders was dan haar familieleden, veel damesachtiger". Ze vond het wel vreemd dat hij nooit haar hand greep of haar kuste en dat hun wandelingen, waarheen dan ook, steeds schenen te eindigen bij het stukje grond van haar grootje, R F. Delderfleld „De Boekerij, Baarn" naast de steenbakkerij. Sydney scheen er meer door te zijn geboeid dan door haar roodgouden haar, haar blauwe ogen en de kuiltjes in haar wangen. Maar tijdens de thee op het feest, toen hun sombere ver- houdinkje een maand had geduurd, kwam het tot een uitbarsting. Syd ney bekende haar dat hij het stukje grond graag wilde.kopen. Dacht Ra chel dat haar oude grootje nog lang zou leven? Zo niet, zou Rachels moe der het stukje grond erven? Zou zij eventueel ertoe te bewegen zijn, het hem goedkoop te verkopen, laten weg zeggen voor zo'n twintig shilling per vijfduizend vierkante meter? Rachel was wel goed maar niet gek. Ze doorzag meteen wat Sydney's hofmakerij in wezen te betekenen had. Ze dacht even na omdat ze er zeker van wilde zijn hem niet ver keerd te beoordelen, hief toen haar hand op en gaf Sydney een klinken de oorvijg. Nu stond hij aan de kant toe te kijken hoe ze daar met de domineeszoon danste. Zuur bleef hij dit nog een half uurtje volhouden, maar ze keek niet meer op of om. Nog voor het vuurwerk begon, nam hij zijn fiets en fietste terug van Whinmouth. De kans de bezitsver- meerdering was verkeken. Zo verle gen en stil als Keith was, toch kon ,hij zich goed op zijn gemak voelen in vrouwelijk gezelschap. Rachel be gon hem aardig te vinden, zelfs al kon hij niet al te best dansen. Hij gaf het echter hartveroverend ruiterlijk toe, en vergoedde haar deze te kortkoming door een uiterst galant gedrag. Dit stelde ze erg op prijs, want ze hield niet van het stiekeme gedoe van de meeste jongens tijdens dorpsbals, het gefriemel en gepruts, waar ze last van had sinds ze haar haar had opgestoken. Keith trak teerde haar op limonade en ijs na het dansen. Toen tenslotte het vuur werk begon, had Rachel in stilte vastgesteld dat dit feest in haar le ven een mijlpaal zou worden. De Valleigoden hadden het goed met Heith voor. Tijdens het vuurwerk begon de reed dreigende donderbui. Wordt vervolgd Om de cijfers, te beginnen bij en in de richting van de pijltjes, woorden Invullen die betekenen: 1. mohammedaans geestelijke, 2. marmeren knikker, 3. getakt, 4. leidsman, 5. veter, 6. patrijshond, 7. schenking bij testament, 8. verwon ding, 9. muziekstuk. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. ent, 3. Ede, 6. Est, 9. ra, 10. arena, 12. Po, 13. aarde, 15. gagel, 17. rad, 19. rel. 21. parabel, 25. aap, 26. eed, 27. origine, 31. ore, 32. ork, 34. artls, 36. adder, 38. ad, 39. Neede 41. re, 42. kei, 43. nee, 44. ene. Verticaal: 1. era, 2. naar, 3. ere, 4. de, 5. eng, 7. spel, 8. tol, 10. Adda, 11. Aare, 14. rapport, 16. geleerd, 18. ga, 20. lam, 22. rei, 23. bei, 24. ode, 28. rein, 29. go, 30. node, 31. orde, 33. kern, 34. aak, 35. sen, 36. adé, 37. ree, 40. Ee. HILVERSUM De zendtijd van de wekelijkse NOS-radiorubriek „Spie gel van België" is gewijzigd. De rubriek zal voortaan te beluiste ren zijn van half tien tot tien uur op Hilversum I op de dinsdagmorgen. Dit is om coördinatieve redenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4