Bij twee branden drie mannen omgekomen ALSJEBLIEFT DIEETHOUDERS! EN NU NOOIT MEER ZEGGEN DATJETALTIJD: MET MINDER SMAAK MOET DO Bomaanslagen in Turkije Rechtbank moest op Pinsteren werken Geen bezoek voor Zuid Molukkers Ambassadeur El Salvador ontvoerd Lichaam niet geïdentificeerd Verkleumde kleuters uit auto gehaald Ethiopië wijst diplomaten uit Nieuwe groep Russen moet weg uit Soedan Sportvliegers overleven vliegongeluk Nederlanders in Spanje door gaslekkage gedood S M^UCELIJ K 1^ EUWS Cen Seen ^raa'e' ®ouc",ru'ne k23501™^' NU OOK UNIEDIEETKAAS BU DE UNIEKAAS LEVERANCIER. DINSDAG 31 MEI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet Van een verslaggever DELFZIJL AMSTERDAM Bij twee branden, die het week einde op verschillende plaat sen in ons land hebben gewoed, zijn drie mensen om het leven gekomen. Een brand in een schakelstation van de aluminiumfabrlek Aldel in Delfzijl heeft zaterdagavond het le ven gekost aan twee monteurs uit Applngedam, de 34-Jarige H. Cordes en de 25-Jarlge J. Kats. Belde man nen waren In het schakelstation be zig een storing te verhelpen. De oor zaak van de brand Is nog niet be kend. De brandweer kon het vuur pas na anderhalf uur bestrijden, toen een medewerker van het Gro ningse energiebedrijf de stroom op de Installatie had uitgeschakeld. De directie van de aluminiumfabrlek heeft meegedeeld, dat de kans be staat dat door de brand de produktle vele maanden zal stagneren, wat een verlies van enkele miljoenen guldens kan opleveren. BIJ een brand in een huis aan de Oude ZIJds Voorburgwal in Amster dam is zaterdagmiddag de 78-Jarige J A. Bouwmeester om het leven ge komen. De Amsterdamse brandweer was het vuur, dat door onbekende oorzaak ontstaan is, na ongeveer een uur meester. De bovenverdiepingen van de woning waren toen totaal uitgebrand. Behalve het slachtoffer was er niemand in het pand aanwe zig toen de brand uitbrak. Bioscoop In de nacht van zondag op maandag is de Haagse bioscoop Rex aan de Lange Poten volledig uitgebrand. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, omdat er niemand meer in het gebouw aanwezig was. Het vuur, dat om ongeveer twee uur ont- ISTANBOEL (UPI, Reuter) Het politieke geweld in Turkije waar men over een week naar de stembus gaat. blijft aanhouden. Bij een bom aanslag op het internationale vlieg veld van Istanboel werden vijf men sen gedood en raakten er dertig an deren gewond. Een tweede bom ver woestte de Ingang van het Sirkeci treinstation in Istanboel. BIJ deze ontploffing raakten negen mensen gewond. Aangenomen wordt dat fa natieke moslims voor de aanslagen verantwoordelijk zijn. Eerder werd voor de vijfde keer een mislukte aan slag gepleegd op de Turkse oud premier Ecevit. Vlak nadat hij op het vliegveld van Izmir aankwam ont plofte er een kleine bom. Niemand werd geraakt. Maar iets later werden schoten op Ecevit gelost. De Turkse oppositieleider bleef ongedeerd maar een van zijn medewerkers moest in het ziekenhuis worden op genomen. Van een verslaggever MAASTRICHT De meervoudige economische strafkamer van de rechtbank in Maastricht moest op pinkstermaandag in een zaak uit spraak doen, omdat de rechters op 16 mei J.I., toen de zaak diende, hadden bepaald dat de uitspraak over veertien dagen na de behande ling zou plaatsvinden. Ze hadden er echter geen rekening mee gehouden, dat het dan pinkstermaandag zou zijn. Zo kwam het. dat de 46-Jarige' onderaannemer J. B. uit Maastricht gisteren werd veroordeeld tot twaalf maanden hechtenis, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De man fcad zonder vergunning ar beidskrachten ter beschikking ge steld. DEN HAAG Sinds het begin van de gijzelingen in Drente mogen alle in Nederlandse ge vangenissen vastgehouden Zuid Molukkers geen bezoek meer ontvangen. Het betreft hier zowel de Zuid Molukkers die vastzitten in verband met terroristische acties als alle an dere gedetineerde Zuid Moluk kers. Dit werd gisteravond door een woordvoeder van het ministerie van Justitie beves tigd. Men noemt het een van de vele raaatregelerfdle in ver band met de veiligheid zijn genomen. stond, verwoestte het hele gebouw en heeft een schade van ongeveer een miljoen gulden opgeleverd. Een deel van het plafond van de bioscoop stortte in. Over de oorzaak tast men nog in het duister. In het Gelderse Ede zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee boven elkaar gelegen flatwoningen geheel uitgebrand. Aangezien de bewoners van belde hulzen niet thuis waren, hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Op het IJsselmeer is maandagmid dag tussen Urk en Lemmer het zeil jacht Anna Maria volledig uitge brand. Het opvarende echtpaar kon tijdig door een Duits Jacht opgepikt worden. De brand op de boot ont stond na een ontploffing in de kajuit. Het hondje van de opvarenden is in de vlammen omgekomen. Een felle brand in Vlagtwedde heeft zaterdagmiddag tien hectare bos tussen de dorpen Ter Apel en Sellin- gen vernield. Het bos vormde een onderdeel van een groot recreatiege bied in Westerwolde. De brand werd bestreden door de brandweer korpsen van Stadskanaal, Vlagtwed de en Ter Apel. P16^AC De brandweer bezig met het blus sen van de brand ln het pand aan de Oude ZIJds Amsterdam. Voorburgwal GUATEMALA STAD (UPI) - De ambassadeur van El Salvador ln Guatemala, kolonel Eduardo Casa nova, is in de buurt van de Internati onale luchthaven bij de stad Guate mala ontvoerd. Volgens welingelichte kringen reden twee kleine auto's met gewapende mannen de wagen waarin de ambas sadeur met zijn vrouw zat, klem. De overvallers namen de diplomaat mee. In het begin van dit Jaar werd de minister van buitenlandse zaken van El Salvador, Mauricio Borgano- vo Pohl, ontvoerd door linkse guer rillastrijders. die hem doodden toen de regering niet op hun eisen Inging. Op 10 mei werd het lijk van de minister gevonden. DEN BOSCH - De politie heeft de identiteit nog niet kunnen achterha len van een vermoedelijk door scheepsschroeven verminkt li chaam, dat vrijdag in de Zuid Wil lemsvaart te Den Bosch werd gevon den. De patholoog-anatoom dr. Zel- denrast, heeft na sectie nog niet kunnen vaststellen wat de aanvan kelijke doodsooizaak is geweest. Het stoffelijk overschot moet zeker een week in het water hebben gelegen. Van een verslaggever VLISSINGEN - De gemeente politie te Vllsslngen heeft in de nacht van .zaterdag op zondag twee hullehde tot op het bot verkleumdekleuters van drie en zes Jaar uit een ln de bin nenstad geparkeerde wagen gehaald. De kinderen waren bovendien erg vuil. Op het bu reau heeft de politie de beide kinderen in een lekker warm bad gedaan, en daarna te sla pen gelegd. Tegen de klok van drie uur 's nachts kwamen de ouders opdagen. Het echtpaar (29 en 30 Jaar) deed aangifte van vermissing. De man en de vrouw waren afkomstig uit Tiel. Zij bleken de avond in een Vlissingse bar te hebben door gebracht. De politie heeft de beide kinderen overgedragen, maar het echtpaar moest eerst beterschap beloven. ADDIS ABEBA (AFP, Reutel Ethiopische regering heeft d taire attachés van de Verenigt ten, Engeland en Egypte bevoT-" land te verlaten en hun kantyf sluiten. De attachés en hun^. werkers hebben zeven dagen om gevolg te geven aan het jDï sdi rd( Het Ethiopische persbureau maatregelen bekendmaakte^ voorts dat het personeel vP Amerikaanse ambassade ln Z( Abeba met 50 procent verraiinei moet worden en dat tweederis het aantal bewakers van de a^ou sade het land moet verlaten. De maatregelen zijn aan de bit is ken ambassades bekendge^" 1 door het Ethiopische ministèren K buitenlandse zaken, aldusnei persbureau. is Waarom Addis Abeba is overg tot deze maatregel, werd nietgi In april beval de Ethiopische fc ring de sluiting van vier Amerlf se Instituten in het land, en v consulaten van Italië, de Vere Staten, Soedan, Engeland, F en België in de provincie Eriüj KHARTOEM (UPZ) - De Soedane- se regering heeft een niet nader ge noemd aantal Russische diploma ten opdracht gegeven binnen zeven dagen het land te verlaten, aldus het officiële Soedanese persbureau. „Een lijst met namen van diploma ten en andere medewerkers van de Sowjet-ambassade die de Soedane se regering wil uitwijzen" is aan de Sowjet-ambassadeur Felix Fedotow overhandigd. Eerder deze maand had de Soeda nese regering 90 Russische militaire adviseurs bij de strijdkrachten het land uitgewezen en aan de ambassa de van de Sowjet-Unle gevraagd het personeel tot de helft ln te krimpen. De betrekkingen tussen Soedan en de 8U zijn sinds 1971 gespannen, nadat de regering-Noemeiry een staatsgreep die door Moskou zou zijn gesteund snel de kop had inge drukt. Van een verslaggever ARNEMUIDEN - Twee Zeeuwse sportvliegers hebben gisteren een vliegongeluk met een Pipercub overleefd. Het toestelletje, van de vliegclub Midden-Zeeland, werd tij dens het opstijgen gegrepen door een clrkelwind die van achter de hangar onder het vliegtuig kwam. De machine was niet meer te bestu ren en sloeg neer op een achter het vliegveld gelegen bietenveld. Piloot Freek Gebuys uit Goes kreeg een flinke hoofdwond en moest ln het ziekenhuis worden opgenomen. Zijn passagier, Gillis de Vlieger uit Middelburg, kwam met de schrik vrij. Het toestel werd geheel ver nield. LAS PALMA8 (AP) Een Neder lands echtpaar en hun dochtertje zijn zondag dood aangetroffen in hun appartement in het zuiden van het eiland Gran Can aria waar zij op vakantie waren. Dit is gisteren door de Spaanse politie bekend gemaakt. Volgens de politie zijn alle drie waarschijnlijk omgekomen als ge volg van een lek. dat is ontstaan ln het gasfornuis van het appartement De Nederlanders zijn geïdentifi ceerd als Harry Paauw, 35, zijn 34- Jarige echtgenote en hun zevenjarig dochtertje Ivette. De Spaanse auto riteiten hebben niet gezegd waar de familie vandaan kwam. De lichamen zijn voor onderzoek naar het plaatselijk lijkenhuis over gebracht. Simpkins Bet zwijgen opgelegd. Normaal gezouten Uniekaas (oranje etiket) 20+, dus vetarm. Met en zonder komijne. Uw broodje kaas smaakt 'r niet minder om. Zoutarm en vetarm Uniedieetkaas. (groen etiket). 20+. Met en zonder komiine. Leent zich bijvoorbeeld uitstekend voor een overheerlijke kaassoep.* Zoutarm Unie dieetkaas. (rood etiket). 40+. Met en zonder komijne. Proef't en u vergeet dat u dieethouder bent. We kunnen ons voorstellen dat voor veel dieethouders kleinere hoeveel heden wenselijk zijn. Daarom deze handig hygiënisch verpakte kaas in plakken - Normaal gezouten, vetarme 20+ Uniekaas. (oranje) - Zoutarme, vetarme 20+ Uniedieetkaas. (groen) - en zoutarme, 40+Uniedieetkaas.(rood). Allemaal met en zonder komiine. Smakelijk en met zorg bereid Hoe kan 't ook anders; d'r staat Ziehier onze „bolletjes" Uniedieetkaas. Gezellige minikaasjes, immers 't Uniekaas-stempel op zoutarm, doch volvet, (blauw etiket). Wegen ongeveer 400 gram. Natuurlijk weer met en zonder komijne. Verwerk 't Zoutarme volvet (blauw etiket). Uniedieet kaas met en zonder komijne. Waarom niet gewoon lekker ouderwets van 't mes? U bepaalt de hoeveelheid. 'Staat in: kaastips die uw dicctmaaltiid weer smaak geven. Haal 't hij uw Umckaas leverancier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 18