nchb ïcosn Geen wettelijke regels voor 'bedrijvenwerk' FAMILIEBERICHTEN Brussel laat 't erbij zitten SER stelt zelf regelingen op Sinds '72 vermiste man gevonden Buitenlanck pers is toy BEHEERDER LEUKJ VAKAN1 VOOtë JONGT MENSFi DEZg ZOMÊ O.A. Nü- HOOFDLEIDSTE ZATERDAG 28 MEI 1977 kunnen van maandag to« en mei vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur. Wim de Jager wdn. van M. van der Vinne en H. J. Berg-Thomas wed. van J. Berg Gramsbergen. 27 mei 1977 De Oostermaat 13a H. Mandersloot R. Toering Groningen, 26 mei 1977. Verzetsstrijderslaan 12. H. P. Beekelaar en E. Beekelaar-Keddeman «IJn /hterdag 4 juni 25 jaar getrouwd. Gelegenheid tot feliciteren vrijdagavond 3 juni van 7 tot 8.30 uur in de Verlosaerkerk. Gen. Spoorlaan, Haarlem De kinderen Mar. Phüipsplantsoen 20. Haarlem. 1937 2 Juni Exodus 33 14 en 15 1977 Met deze tekst werd door Ds W. H. Gispen veertig jaar geleden het huwelijk bevestigd van onze ouders Peter van der Spek en Corn. Th. Koorenneef Om gezondheidsreden hopen we deze dag met elkaar te gedenken. Hun dankbare kinderen Paul en Lelty Truus en Lo Nico en Jany Charlotte en Gijs Cock en Kees Pietcr en Terisa Bram en Anneke klein- en achterkleinkinderen Delft, 20 Mei. Op 2 juni a.s. hopen onze ouders en grootouders J. A. van Amerongen en A. van Amerongen-van Beek de dag te vieren waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De dankbare kinderen en kleinkinderen s Gravenhage, mei 1977 Hattemlaan 77 Gelegenheid tot feliciteren, zaterdag 4 juni 1977 van 16.30-18.00 uur in Restaurant „De Wildhoef, Evert Wyte- maweg 5 's Gravenhage. 1927 „Groot is Uw trouw, O Heer" 1977 op woensdag 8 juni a.s. hopen onze ouders en grootou ders M. Looi je en J. Looi je v.d. Woude hun 50 jarige echtvereniging te vieren Receptie in de trouwzaal V3n de ontmoetingskerk van 16.30-18.00 uur hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Naaldwijk. Mei 1977. Anjerlaan 7 TROUW/KWAb 1917 - 1977 Met dank aan God geven wij kennis dat op 6 juni 1977 onze lieve ouders, grootouders en over-grootouders P. Oostwouder en J. W. Oostuouder-Luyt hun 60-jarig huwelijk hopen te vieren. Receptie 6 juni 1977 in huize Eijkenhove. v.d. Berghlaan 120 te -Hoofddorp van 16.00 uur tot 18.00 uur. Hun dankbare kinderen Nan en Alrich - Chatham Canada Lenie en Koos - Bergen N-H. Sane en Bram - Emmeloord Kees en Alice - Florida USA Annie en Ger - Krimpen a/dJLek Map en Adriaan - Stompetoren Miep en Henk - Purmerend Ger en Clara - Spaamdam Wim en Gré - Lelystad Gerard en Rie - Rexdale Canada Jos en Henk - Gorinchem. kleinkinderen en achter-kleinkinderen. Langs deze weg zeggen wij allen hartelijk dank voor de vele felicitaties, bloemen en kado's die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen. H. Wiepkema, J. Wiepkema-Hammingh. Stedum. D. Triezenbergstraat 6. Psalm 103 4 Die uw leven verlost ven de groeve, die u kroont met goedertierenheid en barmhartigheid. Heden is in zijn Heer en Heiland ontslapen mijn innig geliefde man, onze onvergetelijke vader, opa -n zoon Gevrit Philippus Homburg op de leeftijd van 60 jaar. L. Homburg-Dekker Oostzaan: G Homburg A- Homburg-Vis Zaandijk: W. Homburg D. Homburg-Meyn Zaandam: E. M. Franse-Homburg R. Franse M. Meijer-Homburg E M Meijer en kleinkinderen G. Homburg Zaandam. 27 mei 1977. heijermansstraat 137. Gelegenheid tot condoleren op maandag 30 mei van IS tot 16 uur in het uitvaartcentrum van de Associatie, Jan van Scorelstraat 9 te Zaandam (bij Vincent van Goghwcg). De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 31 mei as. om 14 uur in de Noorderkerk aan de Heijermansstraat te Zaandam, waarna de begra fenis i bepaald omstreeks 15 uur op de algemene begraafplaats te Zaandam Geen toespraken Geen bloemen Onverwacht nam de Here uit onze familiekring weg onze beste zwager Joop Ottcrsberg echtgenoot van M. J. Ottersberg-Elzenga in de leeftijd van 63 jaar Apeldoorn: G. Elzenga E. Elzenga-de Waard Kampen: A. Elzenga N. Elzenga-Kerke Lelystad: W. Elzenga M. Elzenga-Tilstra Doorn: J. A. Elzenga W. Elzenga-van Weele Wassenaar J. J. v. d. Sluis T. v. d. Sluis-Snethlage Dordrecht: D. Fransen J. S. W. Fransen-Elzenga Ouderkerk a/d Amstel: A. v. d. Sluis T. v. d. Sluis-v. Laar Kampen: D. Elzenga L. Elzenga-de Groot Zwolle. 27 mei 1977. Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. U Corinthiërs 5 1 Na een moedig gedragen lijden is in Jezus ontsla pen mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder Jetske van der Meulen geb. Visser Echtgenote van Wietze van der Meulen op de leeftijd van 45 jaar W. v.d. Meulen Bouwe Daniel Akke Christine Attje Catharina Joure 27 mei 1977 Midstraat 137 Geen bloemen Gelegenheid de familie te condoleren dinsdag 31 mei van 19.30-20.15 uur in de Gereformeerde kerk te Joure. De rouwdienst waarbij wij u beleefd uitnodigen, zal worden gehouden D.V. woensdag 1 juni om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk te Joure, waarna de begrafenis plaats vindt op de begraaf plaats „Westermeer" „Afijn genade is U genoeg" Op zijn tijd. maar voor ons geheel onverwacht nam de Here tot zich mijn geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa, broer, zwager en oom Johannes Jacobus van den Bos echtgenoot van Celia Magdalena Verhagen op de leeftijd van 74 jaar. Mede namens de kinderen en kleinkinderen C. M. van den Bos-Verhagen Naaldwijk. 27 mei 1977 Van der Doortogenstraat 19 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de „Ontmoetingskerk", Anjerlaan 47, Naaldwijk. Gelegenheid tot condoleren in de zaal van de kerk op zaterdag 28 mei van 7 tot 8 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag 31 mei om 1.30 uur in bovengenoemde kerk waar na de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats te Naaldwijk om 2.15 uur. Heden behaagde het de Heere na een langdurige ziekte in de volle zekerheid des geloofs uit onze familiekring weg te nemen onze lieve vader en opa Abel Boers ma Weduwnaar van Annette Bo6 op de leeftijd van 77 jaar. Geloofd zij God met diepst ontzag. Psalm 68:10 (Oude berijming) Siddeburen: J. J. Laninga-Boersma B. H. Laninga Annette en Harold Hardinxveld-Giessendam: J. D. Brouwer-Boersma A. Brouwer Annette, Jeanine, Alex en Arle Hardinxveld-Giessendam: J. D. Boersma E. A. S. Boersma-Van der Stelt Albert en Casper Hardinxveld-Giessendam. 26 mei 1977 Venusstraat 129. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de Aula van het Hervormd- Centrum Talmastraat 9 te Neder-Hardinxveld. De teraardebestelling zal plaats hebben dinsdag 31 mei a.s. om 11.30 uur op de Algemene Be graafplaats te Slied recht. Vaste rots van mijn behoud. Heden werd uit onze familiekring weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom Abel Boersma Hardinxveld Giesscndam, 26 mei 1977. Emmeloord: M. Geertsema-Boersma Wieringerwerf: F. Colijn-Boersma H. Cohjn Hardinxveld Giessendam: B. Boersma Biemm: A. M. Veenkamp-Boersma Alphen a. d. Rijn: S. Mulder-Boersma Roden: M. A. Boersma A. H Boersma-Mulder neven en nichten. CMC/Melkunie: WOERDEN ..Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken, dat de huidi ge EO-top in Brussel veel minder commercieel is ingesteld bij het uit voeren van het landbouwbeleid dan in de tijd van Mansholt en Lardi- nois. Die wisten van de gelegenheid gebruik te maken van tijd tot tijd grote voorraden te slijten." Dit zei de heer A. van Leeuwen, voorzitter van CMC/Melkunie giste ren in de openingstoespraak voor de jaarvergadering van de ledenraad van dit zuivelconcern. Hij vond dat. gezien de hoge sojaprijzen, er juist nu gelegenheid is om de zuivelvoor- raden van Brussel te verminderen. Hij bespeurde echter een aarzelende stemming en het ontbreken van slagvaardigheid. Voorts vond hij dat het Brussels beleid van dien aard zou moeten zijn, dat redelijke Inkomens bij ge middelde bedrijfsvoering gehaald zouden kunnen worden. De nu toe gestane prijsverhoging blijft 1,5 cent achter bij de gemiddelde Euro pese melkkostprijs; ten opzichte van het Nederlandse kostencijfer is dit ongeveer twee cent per kilo melk. Des te meer speet het hem. dat het demissionaire kabinet niet geantwoord heeft op de door het Landbouwschap bepleitte nationale tegemoetkoming. Wanneer deze nationale maatre gelen straks onvoldoende genoeg doening geven, dan blijft de aange-* kondigde EG-melkgeldheffing om van de overschotten af te komen onaanvaardbaar, aldus de heer Van Leeuwen. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Er komen waarschijnlijk voorlopig geen wettelij ke regels voor het vakbondswerk in de ondernemingen. Een meerderheid van de sociaal-economische raad (SER) acht het voorlopig voldoende wanneer de SER zelf regels opstelt. Die hebben dan geen wettelijke bindenden kracht. De SER-meerderheid bestond uit werkgevers en alle onafhankelijke kroonleden. De SER-leden uit de vakbeweging wilden wel nu al wette lijke regels voor het zogeheten be- drljvenwerk van vakbondsmensen binnen de onderneming. Het ontwerp-advies. waarmee giste ren het debat in de SER begon, was sterk vberdeeld. De werkgevers wa ren tegen, en de vakbeweging voor een wettelijke regeling van het be- drijvenwerk. Het tussenvoorstel om voorlopig niet-wettelijke SER-regels te hanteren, was afkomstig van het kroonlid prof. Van der Grinten. Fusiecode Een aantal jaren geleden heeft de SER zelf een „fusiecode" voor de bedrijven ontworpen, dus niet wette lijke regels. Naderhand zijn die re gels een paar keer verbeterd. Enige maanden geleden besloot de SER om de regering te adviseren deze regels alsnog een wettelijke basis te geven. Eenzelfde procedure staat de SER-meerderheid van werkgevers en kroonleden nu voor ogen met de regels voor het bedrljvenwerk. Minister Boersma (sociale zaken) had de SER al in maart 1974 om advies gevraagd over eventuele wet telijke regels voor het bedrijven werk. ue regels voor bedrijvenwerk zullen onder meer voorzien in be schermende bepalingen voor de vak bondswerker in bedrijvenl zodat hij niet een grote kans loopt om vanwe ge zijn vakbondsactiviteiten door de bedrijfsleiding achtergesteld te worden. Van een verslaggever OPSTERLAND In het Friese Ter- wispel (Opsterland) hebben arbei ders bij graafwerkzaamheden in het water van de Nieuwe Vaart een sinds 1972 vermiste auto gevonden. In de auto bevonden zich de stoffe lijke resten van de 22-jarige Arnold van Veen uit Peperga bij Wolvega. De man werd sinds 29 september 1972 vermist. Zijn ouders, bij wie hij woonde, hebben nooit aan een onge luk gedacht. Zij verkeerden in de veronderstelling dat hun zoon een nieuw leven had willen beginnen en daaroin was verdwenen. Vorig jaar deden zij nog een oproep via de televisie. De politie heeft in de auto enkele voorwerpen gevonden, die aan de man behoorden. ROME'ZüRICH - Enlrt- landse kranten hebben zie over Nederland en over de: ders uitgelaten. De lirifc- „Corriera della Sera", die: verschijnt, meent dat wij c__ wen behoorlijk in toom hjTj Ir Het blad schrijft: „Er wast* we golf van racisme. De ders die een nieuw parlemjfS lieten zich niet door toornf* nen. Zij beheersten de er het gijzeldrama had oj?a Het succes van de sociallj h meer - bescheiden vooruit de christelijke partijen, zi, n duidelijk teken dat de hmp de regering in dit drama gekeurd. Zij had ondanksj ge gebeurtenissen van en Amsterdam) steeds ging dat het veel belant oorzaken van deze misdai disch te bestuderen, dan lingse en strenge reprei oefenen," aldus het blad. ook de Neue Züricher Schrijvende over de tei aanslagen, noemt dit bladi zingen een demonstratie cratie en voor de rechtsst En de Londense Times sch Den Uyl dat hij „een doeïf der was van een moeilijke cl dat hij betrekkelijk succes* het doorstaan van een reel waaronder de oneervolle J prins Bernhard Lockheedkwestie, ofschoot ring wat nalatig was in haai op de koninklijke familie"" Overleden en ingegaan in de vrijheid en heerlijk heid der kinderen Gods, onze vader, grootvader en overgrootvader Cornelis Adrianus de Bruijn weduwnaar van Catharina Johanna Melis op de leeftijd van 88 jaar. „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan". Geldrop; Rob en Ans de Bruijn-Dirksen Leersum: Mies van der Lee-de Bruijn Parijs: Paul de Bruijn Tiel: Piet en Nel de Bruijn-van der Kaaden Rotterdam: Willy de Bruijn Berken en Rodenrijs: Rina en Aad de Mooy-de Bruijn Bennebroek: Cock en Margaret de Bruijn-Graham Serooskerke: Paula en Harry Verhoeff-De Bruijn Rotterdam: Krijn de Bruijn kleinkinderen en achterkleinkind ROTTERDAM. 26 mei 1977 Bejaardencentrum „De Burcht", van Moor- selplaats 2 Corr. adres: R. C. de Bruijn, Eversveld 18, Geldrop Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden D.V. dinsdag 31 mei om circa 12.30 uur op de algemene be graafplaats „Crooswijk". Hieraan voorafgaand zal er een rouwdienst ge houden worden in „De Burcht" aanvangende 11 uur, waarna gelegenheid tot condoleren, tevens is er gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis op de begraafplaats. Het bestuur van de MARIUS TEN CATE STICHTING te Amsterdam, beherende 4 woongebouwen voor bejaarden aan de Amstelveenseweg te Amsterdam, roept gegadigden op voor de functie van Van deze functionaris wordt verwacht dat hij zelfstandig de volgende werkzaamheden kan verrichten: controle van installaties en uitvoering van kleine reparaties bewaking van alarmsysteem handreiking aan bewoners beheer van de recreatieve ruimte toezicht op schoonmaakwerkzaamheden Daartoe dient hij enig technisch inzicht te hebben en het vermogen initiatieven te ontwikkelen. Geboden wordt: salaris 2.100,-per maand vrije (2-kamer) dienstwoning Brieven met uitvoerige inlichtingen te richten aan het bestuur der Stichting o/a Postbus 10796 te Amsterdam. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze medewerker de heer J. C. Weijmans Zijn gewaardeerde persoonlijkheid zal lang in onze herinnering blijven voortleven. Namens directie en personeel Verpleeg- en Verzorgingshuis De Buitenhof Amsterdam, 26 mei 1977. PINKSTERFEEST VOOR IEDEREEN o.l.v. Johan Maasbach op 1e PINKSTERDAG om 10 uur v.m. 7.30 uur nm. en op 2e PINKSTER DAG om 10.30 uur v.m. en 3 uur n.m. (Om 7.30 uur n.m. kleurenfilm "Het geluid v/d BAZUIN) in het CAPITOL EVANGELIE CENTRUM LOOSDUINSEKADE 222 - DEN HAAG m.m.v. vele gospelgroepen o.a. "The Lightbearers", "The children of the Truth" e.a. TOEGANG VRIJ! Op 1e PINKSTERDAG om 3uur n.m. spreekt Johan Maasbach ook in de Havenkerk, L. Haven 70, Schiedam. Luister ook 1e Pinksterdag om half negen 's-morgens naar Radio l Luxemburg 2C8 m. M.G. Bedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat hij voor ons heeft betekend, berichten wij u dat heden, na een langdurig ziekbed, toch nog onver wacht van ons is heengegaan de heer J. C. Weijmans In onze nagedachtenis blijft hij als collega een zeer speciale plaats innemen. Namens directe medewerkers Verpleeg- en Verzorgingshuis De Buitenhof Amsterdam. 26 mei 1977 Voor onze zorgzame tante en oudtante Maria Petronella Johanna van der Rijst bioloog hebben het leven en lijden een einde genomen geboren 17 februari 1894 overleden 24 mei 1977 Openbaring 7 17B Aerdenhout. A. Steenmeijer G. Steenmeijer-ten Camp A. V. Steenmeijer L. I. Steenmeijer Zoetermeer, H. E. Steenmeijer Maassluis, H. P. Steenmeijer M. W. Steenmeijer-van Rij Guido en Muriel Amsterdam, 27 mei 1977 „De Buitenhof", Nieuw Herlaer 2 Correspondentie-adres: Zalkerbos 65, 2716 KC Zoetermeer De begrafenis heeft te Zeist in familiekring plaatsgevonden r Met verslagenheid namen wij kennis van het toch nog plotselinge overlijden van de heer J. C. Weijmans Zijn betrokkenheid met en meeleven in onze pro blemen hebben op ons diepe indruk gemaakt. Zijn heengaan betekent voor ons een groot verlies. Namens bewoners van Verpleeg- en Verzorgingshuis De Buitenhof Amsterdam. 26 mei 1977 I Bij dezen willen wij iedereen hartelijk danken voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgroot- j moeder Jantje de Jong-Bruinsma In het bijzonder danken wij directie en personeel van Halderhof, streekziekenhuis en Maanderzand en de be handelende artsen voor hun goede verzorging. C. C. de Jong F. de Jong-Kaastra J. de Jong Leeuwarden, mei 1977 Bennekom »g htc Sla je slag, word lid van het CNV! Samen sta je sterk! Bel 030-941041. Lees erovij. het kleurt— programmal >id Perscomb da reizen i ew tse Inlofmatie/boekr^1 WlbautstraQ AMSTEROsa TEI. 020-9lan In de provincie Groningen is onze Stijbj werkzaam op het terrein van de moderneiat verlening aan geestelijk gehandicapten. Voor twee van onze gezinsvervangende te| wordt één nieuw tehuis gebouwd in de v huizen te Groningen èid In de eerste maanden van 1978 zullen loo woonsters van de twee tehuizen hunpaj nemen in het nieuwe tehuis. I131* toep Wij zoeken voor het nieuwe tehuis een Vereisten: één van de volgende diploma'.' - Sociale Akademie (inrichtingswerk): - Stafcursus Z; - BO Gegadigden met het diploma O P M M B C Z. kunnen ook solliciteren mits zi| daarbj ervaring als bevoegde in de zwakzinnig! hebben, dan wel 3 jaar ervaring, waarvj jaar als waarnemend hoofd. Leidinggevende capaciteiten en goedi tactuele eigenschappen worden als voorj gesteld Leeftijd tenminste 25 jaar. De salariëring is momenteel van 25i 3578.07 bruto per maand, exel toesUj onregelmatige diensten. Geïnteresseerden in deze funktie kunnei 7 dagen schriftelijk of telefonisch een ij tieblad aanvragen bij de Stichting 050-126247) Pas na ontvangst van het informatieblal U verzocht te solliciteren. D NOORDELIJKE STICH VOORZIENINGEN GEESTELIJK GEHANC

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8