Grote meisje kleine prijsjes! Vereniging streeft naar samenwerkingsscholen Nederlandse aannemers actiever in buitenland Schoolbezetting uit onvrede met beleid van rector Burgemeester in Stadskanaal Extra subsidie voor woningbou wpr o j ecten Rijk vergoedt aanpassen woning van gehandicapten Nieuwe acties van chauffeurs in Westland Omzet met bijna de helft gestegen FAMILIEBERICHTEN /^vaderV^ goed reclame medium gezellig en krities strips en hoedjes iedereen komt aan bod —15.- (,9-,Va15r 'WOENSDAG 25 MEI 1977 TROUW/KWARTET PRH tA' Van onze onderwijsredactie UTRECHT Ongeveer veer tig leerlingen van het Trajec- tumcollege in Utrecht hebben gisteren één van de gebouwen van die school bezet. Zij eisen van het gemeentebestuur dat de rector, de heer A. Mulder, wordt ontslagen. Zowel onder leerkrachten als onder leerlingen heerst al geruime tijd on vrede met het beleid van de rector. In januari van dit Jaar werd In de lerarenvergadering een motie van wantrouwen tegen de heer Mulder met grote meerderheid aanvaard. Het beleid van de rector is boven dien voor enige leraren aanleiding geweest ontslag te nemen. Gisteren is er een gesprek geweest tussen een alvaardiging van de leer lingen, de rector en wethouder C. Pot van onderwijs. Dit gesprek heeft geen directe oplossing opgeleverd. Volgens de leerlingen is ontslag van de rector de enige mogelijkheid om tot een oplossing van de problemen te komen, temeer daar het aantal aanmeldingen van leerlingen terug loopt O is teren is er ook nog een spoedbe raad geweest van het college van B. en W Wethouder Pot wilde echter niet meedelen wat er tijdens deze vergadering is besloten. Hij zei wel dat het moeilijk zal zijn tot een aanvaardbare oplossing te komen. „De motie van de leraren is wel een bewijs dat er onvrede is met de rector, maar die onvrede moet wel gebaseerd zijn op feiten en die zijn ons nog niet bekend. Zolang dat niet het geval is kan de gemeenteraad de betrokken rector niet ontslaan", zei hij. ..Niemand is gelukkig met de situa tie. zoals die de laatste tijd op de school heerst. Deze situatie kan dan ook niet te lang meer voortduren, want daarmee komt de levensvat baarheid van de school in geding. In de loop van de komende dagen zul len we stappen ondernemen die kunnen bijdragen tot een voor ieder aanvaardbare oplossing van de pro blemen". aldus de wethouder. In welke richting deze stappen zullen gaan wilde hij niet zeggen. Van onze onderwijsredactie LELYSTAD Naast de vier bestaande zuilen in het onderwijs is thans een vijlde zuil opgericht, zij het dat deze zuil streeft naar ontzuiling van het onderwijs. De „Vereniging ten behoeve van samenwerkingsscholen" wil namelijk de oprichting bevorderen van scholen waarin openbaar en bijzonder onderwijs samen gaan. Het huidige onderwijs is in te delen in vier grote stromingen: openbaar, protestants-christelijk, rooms- katholiek en algemeen-bijzonder. Het is ook mogelijk een tweedeling te maken: openbaar (door de over heid bestuurd) en bijzonder (door particulieren bestuurd) onderwijs. De zogenaamde samenwerkings school wil beide soorten samenvoe gen tot één nieuwe onderwijssoort. De nieuwe vereniging is opgericht door drie bestaande samenwerkings scholen in Lelystad, Hoofddorp en Waddinxveen. Zowel besturen als ouders en leerkrachten zijn hierbij betrokken. Doel van de vereniging is informatie uit te wisselen en te verspreiden, bijstand te geven aan mensen die een samenwerkingsschool willen op richten, beïnvloeding van het onder wijsbeleid (ook van de wetgeving) en bevordering van een brede discussie over het principe van de samenwer kingsschool In een toelichting op dit initiatief zegt het voorlopig bestuur dat er reeds enkele tientallen samenwer kingsscholen bestaan. Ze zijn deels uit noodzaak ontstaan (omdat de afzonderlijke zuilen niet sterk ge noeg waren om een eigen school op DEN HAAG De heer A. A. Becke- rinjh van Rhljn is per 1 Juli be noemd tot burgemeester van Stads kanaal, met gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester van Bellen. De heer Beckeringh (57) ls sinds 15 februari 1964 burgemeester van Bel len. Hij is Nederlands hervormd en Lid van de CHU. te richten), deels uit idealisme. Het Ideaal van de oprichters ls dan dat Jongeren door de ontmoeting met andersdenkenden beter in staat zijn een eigen keus te maken en tevens grotere verdraagzaamheid zullen leren. Een van de redenen om de vereni ging op te richten is dat het nog vrij moeilijk ls een samenwerkings school van de grond te krijgen. Er zijn nu twee mogelijkheden: óf de school wordt bestuurd door een openbaar schoolbestuur (waarbij de overheid de verantwoordelijkheid kan delegeren naar een breed sa mengestelde commissie) óf de school wordt bestuurd door een bijzonder schoolbestuur (de overheid kan dan deelnemen in een vereniging of stichting). Een derde mogelijkheid is er niet, al heeft de vroegere staatsse cretaris mr. C. Schelfhout zo'n mengvorm (het 'tertium') wel bepleit. De vereniging ten behoeve van sa menwerkingsscholen (postbus 221, Lelystad) houdt op 4 juni haar eerste openbare vergadering. DEN HAAG De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening heeft op grond van de rege ling „goede en goedkope woningen" besloten aan vier woningbouwpro jecten een extra subsidie te verlenen om de Inspraak van de toekomstige bewoners te bevorderen, aldus het ministerie. DEN HAAG Gehandicapten die hun woning willen aanpassen, kun nen de kosten van die aanpassing voortaan volledig vergoed krijgen van het rijk. Dit geldt voor zowel huurwoningen als eigen woningen. Staatssecretaris Van Dam (volkshuisvesting) heeft hierover gisteren een brief geschreven aan de gemeentebesturen. De nieuwe regeling komt in de plaats van twee oude regelingen, een voor huurwoningen en een voor eigen woningen. De nieuwe regeling krijgt terugwerkende kracht tot 1 oktober vorig jaar, de datum waar op de algemene arbeidsonge schiktheidswet (AAW) inging. Ge handicapten die aanpasssingen in hun woning willen aanbrengen en voor de subsidie in aanmerking ko men, moeten tevoren een aanvrage indienen via de gemeenschappelijke medische dienst (GMD). Van een verslaggever DEN HAAG/UTRECHT - De onge veer honderd stakende chauffeurs van drie Westlandse transportbe drijven hebben gisteren hun acües uitgebreid. Aan het eind van de mid dag werd de groenteveiling in Wes- terlee geblokkeerd. De actie duurde bijna een uur en was bedoeld als waarschuwing. De drie transportbedrijven (Van Spronsen, Van Daalen en Tanke) hebben beroep aangetekend tegen het vonnis dat de president van de rechtbank in Utrecht heeft gewezen. Prof. mr. V. J. A. van Dijk bepaalde toen dat de staking van de chauf feurs, die vorige week maandag is begonnen, niet onrechtmatig is. Een woordvoerder van de vervoersfede- ratle noemde de stap van de werkge vers het gooien van olie op vuur. De pleidooien in het beroep zullen 15 juni voor het gerechtshof in Amster dam worden gehouden. De stakende chauffeurs hebben gis teren ook aangedrongen op een ge sprek tussen de vertegenwoordigers van de vakbonden en hun werkge vers. zonder bemoeienis van de werkgeversorganisaties PCB en KVO. Deze organisaties hebben in middels laten weten daar geen be zwaar tegen te hebben. Het conflict gaat over de toepassing van de CAO. PCB en KVO verzetten zich tegen de opvatting in die CAO. dat slaaptijd in een rijdende auto als diensttijd moet worden beschouwd en er normaal loon moet worden betaald. De werkgevers zijn steeds in het ongelijk gesteld. DEN HAAG De Nederlandse aannemers hebben vorig jaar in het buitenland een omzet bereikt van 5,1 miljard tegen 3,5 miljard in 1975. Dit is een verhoging van ruim 45 procent, zo blijkt uit het gisteren verschenen jaarverslag 1976 van de Vereni ging van Nederlandse Aannemers met Belangen in het Buiten land (NABU) in Den Haag. Daar de gezamenlijke totale omzet (inclusief de binnenlandse produk- tie) van de leden In 1976 10,5 mil jard was, kwam het buitenland aandeel daarin van de betreffende bedrijven op ruim 48 procent (tegen 39 procent In 1975.) Het gaat om ongeveer 150 woningen ln Crooswijk te Rotterdam en een zelfde aantal in de Beverwaard, eveneens ln Rotterdam, ongeveer 45 Minder woningen aan de Nieuwendammer- straat in Amsterdam en ongeveer 150 woningen in Waalwijk. De geografische spreiding zag er als volgt uit: Azië 2,3 miljard, Europa 1,7 miljard, Afrika 1,0 miljard en overige gebieden 0,1 miljard. On derverdeeld naar de aard van de produktie en percentages voor bag- gerwerken, grond-, weg- en water bouw en woning/utiliteitsbouw be droegen resp. 45, 40 en 15 procent. Hoewel ook voor 1977 een verdere groei wordt voorzien, zal deze minder spectaculair zijn. Een aantal olielan den heeft in de uitgifte van werken een zekere temporisering doorge voerd. Hieraan is niet vreemd het feit, dat het energieverbruik in de geïndustrialiseerde landen afnam als gevolg van de neergaande con junctuur. hetgeen resulteerde in minder inkomsten voor de OPEC- staten. De in het buitenland gereali seerde omzet 1977 zal naar verwach ting 6,3 miljard zijn. De internationaal opererende Neder landse aannemers zijn niet ontevre den over de resultaten en zij menen voorzichtig optimistisch te kunnen zijn over de vooruitzichten op mid dellange termijn. Er wordt daarbij wel van uitgegaan dat zij „de wereld hun werkterrein zullen mogen blij ven noemen". kunnen van maandag lot en met vrijdag telefonisch van 9.00*19.30 uur opgegeven worden op nummer 020*913456. Op zondagavond Is dit alleen.mogelijk vSn 18.00-20.00 uur. Op Zijn tijd nam God tot Zich onze lieve man, vader en opa Johannes Moorlach op de leeftijd van 80 jaar. Romeinen 8 18 Uithuizermeeden, 22 mei 1977 Rensumapark 21 G. C. Moor lach-Ausema U i thuizer meeden H. Koolen-Moorlach W. L Kooien Buena Park (USA). K. M- Moorlach R. D. C. Moorlach-de Boe»- Valley Springs (USA), M Moorlach M. A. Moorlach-Miller Hoogeveen. A. Moorlach Uithuizermeeden. W. T. Moorlach T. F. W. Moorlach-Schuurman Onnen. C. H. Drenth Moorlach K. D. Drenth en kleinlfll ïderen De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 26 mei a s. om plm. 15.30 uur op de begraafplaats te Uithuizermeeden. Om 14.15 uur zal een rouw dienst worden gehouden in ae Ned. Herv Kerk te Uithuizermeeden. Na afloop gelegenheid tol con doleren in het gebouw „Rehoboth". Liever geen toespraken. Geen bloemen. Commissarissen, direktie en personeel van Moor lach B V. geven met leedwezen kennis van het overlijden van de heer J. Moorlach mede oprichter en oud direkteur der B.V. Gedurende vele jaren is hij voor de B V. een stuwende kracht geweest waarvoor wij hem in dankbare herinnering zullen blijven gedenken. Uithuizermeeden. 22 mei 1977. In goede machten liefderijk geborgen verwachten wij getroost wat komen mag. God is met ons des avonds en des morgens, is zeker met ons elke nieuwe dag. Lied 398 Nieuwe Liedboek. Na veel moeilijke jaren van ziekte nam God tot zich onze lieve Man en vader Carel Abraham Wesselius op de leeftijd van 52 jaar. Maassluis: Hilda Wesselius-Tukker Janneke Leiden: Jan Wim Amstelveen: Ankie Maassluis, 23 mei 1977 Merellaan 675. Liever thuis geen bezoek. De overledene ligt opgebaard in een van de zalen van de Immanuelkerk te Maassluis. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag 26 mei van 19.30 tot 20.30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden vrijdag 27 mei a.s. in de Immanuelkerk om 13.30 uur. waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Maassluis. Op zijn tijd nam de Here tot Zich mijn lieve schoondochter en onze lieve schoonzuster en tante Ina Renkema-Wiersema Geliefde echtgenote van R. Renkema op de leeftijd van 48 jaar. gezang 460 4 Veenklooster 21 mei 1977. Keningswel 5. Marum: Z. Renkema-de Jong Marum: W. Korsaan-Renkema J. Korsaan Stadskanaal Jan, Dity, Ingrid Groningen: Netty Marum: Riemer Anneke Janny Joke Tot onze droefheid delen wij u mede dat na een langdurige ziekte op 23 mei van ons is heengegaan mijn zoon, onze broer, zwager en oom C. A. Wesselius echtgenoot van P. H. Tukker, op de leeftijd van 52 jaar. Familie Wesselius Familie Tukker Heden nam God tot Zich onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, schoonzus ter en tante Kornelia Geertrulda Molendijk weduwe van Cornelis Pors, in de gezegende leeftijd van 87 jaar. M. E. W. Kolsters-Pors J. Kolsters L. P. Pors J. H. Pors-Tas klein- en achterklein kinderen Dordrecht, 24 mei 1977. Theophile de Bockstraat 50. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 27 mei a.s. aanvang 11.15 uur in de aula van het Diaconessenhuis Refaja, Van der Steenho ven plein 1, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 12 uur op de Algemene Begraafplaats. Vertrek vanaf Refaja om 11.45 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de aula. Met bewogenheid geven wij u kennis van het overlijden van onze oud-predikant Ds. H. van de Elskamp Hij diende onze gemeente met grote toewijding van 1948 tot zijn emeritaat in 1960 Moge de Goede Herder zijn vrouw en kinderen troosten en nabij zijn. Namens de K-A.Z. van de Gereformeerde Kerk te Bennekom: J. Melse, praeses A. Niessen. scriba De rouwdienst zal D.V. gehouden worden vrijdag morgen a.s. om 10.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Bennekom. Bennekom, 24 mei 1977. Denim broek met leergarnering. Katoen. Mt. 104 (15.-) t/m 163 Effen T-shirt met Katoenen broekrok in diverse kleuren. Mt. 98(15.-) t/m 167 Geruite blouse van Army-jurkjil katoen in dive* kleuren. Mt. 92(19.-) t 152(29.-).V.a,fi| korte mouw in diverse polyester/katoen. „Jliaar 's Heren gunst zal over die Hem vrezen, in eeuwigheid altoos de zelfde wezen; Zijn trouw rust zelfs op 't late nageslacht" In volle zekerheid des geloofs is in zijn Heer en Heiland ontslapen, onze lieve zorgzame man, va der en opa Cornelis Adrianus van der Kruk echtgenoot van Wilhelmina van den Boogert, weduwnaar van Dirkje van Vuuren, op de leeftijd van 80 jaar. W. van der Kruk-van den Boogert C. A. van der Kruk P. van der Kruk-van den Akker Edith, Piet, Kees W. van der Kruk F. van der Kruk-van der Meer Cor, Aad Maasdijk, 23 mei 1977 Korte Kruisweg 65 Geen bloemen. Liever aan huis geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 27 mei van 19.30-20.00 uur en na afloop van de begrafenis in de kerkzaal van de Geref. Kerk te Maasdijk. De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op zaterdag 28 mei a.s. om 10.30 uur in de Geref. Kerk te Maasdijk, waarna de bijzetting in het familiegraf, zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Maasdijk. Met verslagenheid geven wij kennis van het plo - seling overlijden van Maarten Prins jr geboren 14 november 1909 Tinie Prins-Hoogendam Monica en Jean-Pierre Maarten 'en Ineke Hella Pieter Frédéric, Philippe, Wouter Familie Prins Familie Hoogendam Honselersdijk, 22 mei 1977 Molenlaan 17. Geen bezoek De begrafenis zal in familiekring plaatsvinden. „Mijn genade is u genoeg" £7 2Ctc De Heer heeft tot Zich genomen onze li?n< der, schoonmoeder, groot- en overgroot^ Janna Aleida te Brinkej^ weduwe van G. G. Bosman aa in op de leeftijd van 80 jaar. *ee Vlaardingen: G. J. Knecht-Bosman I"' J. Knecht lor Rotterdam: A. J. Bosman T. Bosman-Kakes Sleeuwijk: A. G. Groenendijk-Bosman D. Groenendijk Zutphen: J. G. Bosman G. Bosman-Leene Schiedam, 24 mei 1977. Sem Dresdenplein 107. Correspondentieadres: J. Knecht. Juliana van Stolberglaan 3, Vlaardingej Moeder ligt opgebaard in de rouwkamej Holy-ziekenhuis, Holysingel 3 te Vlaardj Gelegenheid tot bezoek aldaar donderdl a.s. van 19.00-20.00 uur. Op vrijdag 27 mei zal er om 11.30 uur il van de Algemene Begraafplaats. Laan i ringshoek te Schiedam een rouwdiens^ gehouden, welke geleid wordt door waarde heer Ds. J. Nierop waarna de bijj het familiegraf zal plaatsvinden. In plaats van kaarten Graag willen we allen ons blijk gaven van hui medeleven na het he< gaan van onze broer zwager Frans Schipper langs deze, wat onpersc lijke weg daarvoor hai lijk danken. Het heeft ons zeer getro< Namens ons allen: F. M. Schipper Neuweg 36, Hilversum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14