onbezorgd, op vakantie NUTSSPAARBANK* LEIDSE SPAARBANH verbolgen over Belangenvereniging dient klacht in *0$ FAMILIEBERICHTEN Subsidiestop Surinaams welzij swerk verzekeringen, vreemd geil cheques, rekreatiekrediete enkluizen procesgang hoger beroep 1 Trouw MAANDAG 23 MEI 1977 TROUW/KWARTET hunnen van maandag lot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Heden nam de Hemelse Vader tot Zich Zijn kind, ome lieve en zorgzame moeder, behuwd- en groot moeder. Anna van der Spek sedert 23 november 1969 weduwe van Nico Jan de Raadt in de leeftijd van 83 jaar. Leidschendam- L. A. de Raadt H. de Raadt-Kouwenhoven Wellington (N -Z.) M. de Raadt M. E. de Raadt-Payne Eindhoven N. Burger-de Raadt H. C. Burger Voorburg: M. Santema-de Raadt P. Santema Zoetermeer M C. de Raadt Voorburg N J de Raadt en kleinkinderen Voorburg. 20 mei 1977. Rozenboomlaan 17. Geen bloemen en geen toespraken Aan huis geen bezoek De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Verpleeghuis ..Prinsenhof. Gravin Juliana van Stolberglaan 1. Leidschendam Bezoekuren van 10 30-11 30 uur. 14 00-16 30 uur en 19 00-19.45 uur. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 25 mei om 14.00 uur in de Gereformeer de Kerk aan de Laan van Oostenburg te Voor burg. waarna de teraardebestelling zal plaatsvin den op de oude Algemene Begraafplaats aan de Parkweg te Voorburg om ca 15 00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de kerkdienst en na de teraardebestelling. Heden nam de Hemelse Vader tot Zich Zijn kind. onze lieve zuster, schoonzuster en tante Anna van der Spek sedert 23 november 1969 weduwe van Nico Jan de Raadt, in de leeftijd van 83 jaar. Rotterdam P. Landwehr-van der Spek Oosterbeek: P van der Spek M. G. van der Spek-van Leeuwen Barend recht: M. van Drimmelen-van der Spek C. van Drimmelen Voorburg: M. van der Spek L. van der Spek Rijswijk: J. Huizenga-van der Spek nichten en neven „Veilig in Jezus armen". met droefticid geven wij u kennis dat de Here na een moedig gedragen lijden tot Zich heeft genomen onze lieve broer, zwager en oom Dingeman Maaskant op de leeftijd van 58 jaar Badhoevedorp: C. Mels-Maaskant Rijsoord: W. Maaskant L. P. Maaskant-den Otter Rijsoord: Joh. Maaskant K. J. Maaskant-van Dalen Abcoude' Jac Maaskant - N. Maaskant-van Elderen Rijsoord: P. Maaskant M Maaskant-van Dalen Rijsoord: T. Vrijhof-Maaskant A. Vhjhof Rijsoord L. Maaskant G Maaskant-Blaak neven en nichten Ridderkerk. 20 mei 1977 Heijermansslraat 61 Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 24 mei, 13 00 uur op de nieuwe begraafplaats „Vredehof te Ridderkerk, waarna een dienst van Woord en Gebed gehouden zal worden in de Gereformeerde ..Pelgnmskerk" aan de Kerkweg te Ridderkerk. (Aanvang ca. 13.30 uur). Heden werd van ons weggerukt onze lieve zoon, broer en oom Wim 19 jaar oud Jesaja 40 28 C ..Zijl» verstond is met te doorgronden" Andijk: P M. Bootsman T. Bootsman-Bouman Andijk: Janny Kwantes-Bootsman Dick Kwantes Arianne. Inge Soest: Jan Bootsman Ada Bootsman-Endendijk Karen en Helen Hoorn: Clemy Bootsman Hoorn Karei Bootsman en Thea Hoorn Lidy Bootsman en Adn Andijk Marise Bootsman Andijk. 21 mei 1977 Dijkweg 154 Onze Wim ligt opgebaard in de aula van het Uitvaartcentrum, Ibislaan 3. Gelegenheid let condoleren aldaar op dinsdag 24 m«'i n m van 8 00-9 00 uur. De teraardebestelling vindt plaats op woensdag 25 mei n m plm 3 30 uur op de Oosterbe graafphiats Ie Andijk. voorafgegaan door een rouwdienst, welke aanvangt om 2 30 uur in het Uitvaartcentrum. „Je bent niet dood, je mag voor eeuwig feven. Je bent verlost ran onvolkomenheid, van pijn en van verdriet. God zal je geven een onbegrensd geluk in onbegrensde tijd." Uit ons gezin riep de Heere plotseling tot Zich onze lieve zoon en broer Arie Cornells van der Schee op de leeftijd van 17 jaar. L. C. P. van der Schee A van der Schee-Blokland Margriet Virry Leendert Almkerk. 20 mei 1977 Voorstraat 35 De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden D.V. woensdag 25 mei a.s. des namiddags om 1.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Almkerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 2.30 uur op de Nieuwe Algemene be graafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Met grote droefheid delen we u mee dat, ten gevolge van een ongeval op ons bedrijf is over leden Arie van der Schee oud 17 jaar. Wij waren zeer op hem gesteld. Moge God zijn familie troosten. Familie A. de Jong Almkerkstraat, 20 mei 1977. Door een droevig ongeval werd plotseling uit ons midden weggenomen Arie van der Schee oud 17 jaar. Moge God zijn familie troosten. B. Bouman G. van der Hoek W. van der Beek J. Roubos Almkerk. 20 mei 1977. Met groe droefheid berichten wij u dat door een ongeval is overleden Arie van der Schee Hij was een 17-jarige leerling van onze exa menklas. De Here trooste de familie in dit zware verlies. „Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren." Rom. 14:8. Bestuur en personeel van de Chr. Scholengemeenschap „De Wegwij zer" - Sleeuwijk. Sleeuwijk, 20 mei 1977. Met ontsteltenis hebben wij gehoord dat door een ongeluk uit ons midden is weggenomen onze mede-leerling Arie van der Schee „Want nu zien wij nog door een spiegel, in raadselen, doch straks van aangezicht tot aangezicht". 1 Cor. 13 12 Leerlingen van de Chr. Scholenge meenschap „De Wegwijzer" Sleeu wijk. Sleeuwijk, 20 mei 1977 Na een langdurige verpleging in „Oranje Nassau's Oord" te Renkum heeft God heden tot Zich geno men onze lieve zuster, schoonzuster en tante Wilhelmina Catharina Ottow weduwe van Aart van der Graaff op de leeftijd van 84 jaar. Bilthoven: Ir. A. Ottow L. Ottow-Kaiser Ni j verdal E. J. Ottow Zeist: W. A. A. Fischer-Ottow 's Gravenhage: H. M. Ottow Rosmalen: Dr. S. J. Ottow W. A. Ottow Blok Haarlem: C. M. G roes beek-Ottow Mr. J W. Groesbeek Nichten en neven. Renkum. 20 mei 1977. Correspondentie-adres; Gerard Bruningstraat 9, Rosmalen (N. Br.) De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer Parklaan 36 te Haarlem, alwaar geen gelegenheid is tot bezoek. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden woensdag 25 mei a s. om 13.00 uur in een der zalen van de Goede Herderkerk aan de Spaarnrijk- straat hoek Rechthuisstraat te Haarlem en zal worden geleid door Ds. Mr. C. Brouwer, Gerefor meerd predikant te Heemstede, waarna de bijzet ting in het familiegraf zal plaatshebben op de Noorderbegraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem, omstreeks 14.00 uur. Enige kennisgeving „De Heer is mijn Herder" Ziende op haar Heer en Heiland ging zacht en kalm van ons heen onze lieve tante Grietje Martina Cornelia de Vlieger Weduwe van Jacobus Leonardus Heuseveldt, in de ouderdom van 87 jaar Familie Heuseveldt Familie de Vlieger Familie Kooy Oegstgeest. 20 mei 1977 Bejaardencentrum „Hofwijck", Hazenboslaan 38. Corr.adres: Schoutenburgstraat 30, Oegstgeest. De overledene is opgebaard ui het bejaarden centrum „Hofwijck", gelegenheid tot condoleren; voorafgaande aan de rouwdienst. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 24 mei a.s. in het bejaardencentrum „Hofwijck", aanvang 12.00 uur. waarna de begrafenis te 13.00 uur zal plaats vinden op de begraafplaats aan het „Groene- of Wilhbrordkerkje" te Oegstgeest. Geen bloemen Van een verslaggever DEN HAAG Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk heeft besloten de subsidie van rond anderhalf miljoen gulden per jaar aan de Stichting Sociaal Kultureel werk voor Surinamers (SSKS) in Noord-Brabant per een Juni wegens „bestuursmoeilijkhe- den bij de stichting" stop te zetten. Onderlinge geschillen en verdeeld heid bleken ondanks herhaalde po gingen van diverse kanten uit de welzijssector en het ministerie te groot om tot een slagvaardig functi oneren van het bestuur te komen, aldus het ministerie. Ook door de ruim twintig perso neelsleden van de stichting zou dit enkele malen onder de aandacht van CRM zijn gebracht. In een ver gadering met de bestuursleden van de 8SKS, die morgen plaats vindt, zal CRM de consequenties van de subsidiestop toelichten. Daarbij wordt door het ministerie gestreefd naar continuering van het wel zijnswerk ten behoeve van de Suri naamse gemeenschap in Noord- Brabant met inzetting -van het per soneel dat thans bij de SSKS werkzaam is. Directe aanleiding tot het stopzet ten van de subsidie was het feit dat het bestuur op een maart Jl. door onderlinge verdeeldheid nog niet ge reed gekomen was met een herstruc turering van de stichting, zoals die eind vorig Jaar door het ministerie was geëst. CRM wilde dat de stich ting zou worden onderverdeeld in enkele kleinere stichtingen, die meer in regionaal verband zouden moeten opereren. In de brief van het ministerie waarin de stichting van het besluit tot in trekking van de subsidie op de hoog te wordt gebracht, wordt ook verwe zen naar een advies van het provin ciale opbouworgaan in Noord- Brabant. De directeur van dit op bouworgaan mr. P. Kuipers, heeft daar zeer verontwaardigd op gerea geerd. In een brief aan het ministe rie schrijft mr. Kuipers dat zijn ad viezen door het ministerie zijn misbruikt. Hij had gevraagd op een bezinning op de vormgeving van de stichting en niet op het be staansrecht. Naar aanleiding van de brief van de heer Kuipers heeft het bestuur van SSKS verklaard dat de handelswij ze van het ministerie symptoma tisch is voor haar beleid met betrek king tot de afbouw van de Suri naamse welzljnsstlchtingen in Ne derland. Het ministerie van CRM is naar de beoordeling van het bestuur thans zodanig geobsedeerd door haar afbouwbeleld dat zij zelfs posi tieve informatie van niet-categorale Nederlandse instellingen gebruikt om de Surinaamse welzijnsstichtin- gen in Nederland te manipuleren. Criminoloog Hulsman- 'Strafrechtelijk systeem bij kabinet Den Uyl opgebloeid' DEN HAAG Uitgerekend onder het kabinet-Den Uyl is de politie versterkt; werden meer mensen ge vangen genomen en hogere straffen uitgedeeld. De Rotterdamse crimi noloog prof. mr L. H. C. Hulsman heeft dit verklaard in een Interview voor het reclasseringsblad „Kri". Onder Den Uyl is volgens hem een bloei van het strafrechtelijk sys teem getolereerd en gefinancierd. „Ik denk dat als je het Den Uyl vraagt, ook hij grote vraagtekens zet bij het strafrechtelijk systeem. Maar hij heeft er geen greep op. Er is niemand die het systeem beheerst, laat staan bestuurt", aldus Hulsman. Hulsman waarschuwt voor de „schijnprogresslviteit" van de alter natieve straffen, waarbij wetso vertreders naar Engels voorbeeld niet tot gevangenisstraf maar tot werk in de gemeenschap veroor deeld worden. Hulsman vreest dat met dergelijke plannen uiteindelijk geen alternatief voor de gevangenis straf geboden wordt, maar eerder een uitbreiding van het strafrechte lijk systeem. „Er is geen enkele ga rantie dat alternatieve straffen niet gebruikt zullen worden tegen men sen die anders een boete of een voorwaardelijke straf zouden krij gen", vindt hij. Werken als alterna tief voor „zitten" vindt volgens de Rotterdamse criminoloog zijn aan trekkingskracht in de associatie met werkkampen, „waarbinnen het arbeidsethos wordt gecultiveerd" en sluit aan bij de mening van velen dat de delinquent lui, schuw en niet werkzaam zou zijn. Hulsman pleit voor afschaffing van het strafrechtelijk systeem. Straf recht is volgens hem een organisato risch gebeuren waar overtreder noch slachtoffer noch samenleving mee gebaat is. „De organisaties, de media en weet ik wat maken ze het wijs", aldus Hulsman. ZEVENAAR Een nep-bom in een tollet van de trein Amsterdam- Keulen heeft deze trein gisteroch tend een vertraging van circa 40 minuten opgeleverd. De nep-bom werd gevonden door de Duitse doua ne, die in Arnhem op de trein was gestapt. Het rijtuig, waarin het ver dachte voorwerp werd aangetroffen, is in Zevenaar afgekoppeld. Een on derzoek van de explosievenoprui mingsdienst toonde aan, dat het voorwerp niet zo gevaarlijk was als het er uitzag. GRONINGEN De zoekacties naar twee mannen, die zaterdag met een roeiboot in de Eems zijn omgesla gen, heeft tot nu toe geen resultaat gehad. De roeiboot, waarmee de bel de mannen, de 40-jarige W. L. uit Delfzijl en de 45-Jarige E. G. uit Ten Post (gem. Ten Boer), werd zaterdag in de loop van de dag omgeslagen aangetroffen in de bocht van Wa- tum in de buurt van Delfzijl. De belde mannen waren 's ochtends vroeg rond negen uur voor het laatst gezien. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De advocaten mr. M. Wladimiroff en mr. G. Spong hebben op verzoek van de Belangenvereniging Min derjarigen een officiële klacht ingediend bij de beheerscom missie van het Paleis van Justi tie in Den Haag inzake de pro cesgang rond de hoger be roepszaak voor het gerechtshof in Den Haag tegen een drietal BM'ers op 13 mei. De BM is nogal verbolgen over de procesgang, omdat haar leden niet tot de rechtszitting werden toegela ten met het argument dat de publie ke tribune vol zou zijn. Bovendien had de door de BM opgeroepen ge- tuige-deskundige drs. Ruud Vree man, secretaris van het NVV- Jongerencontact de grootste moeite om binnen te komen. Alleen door de uitdrukkelijke tussenkomst van één van de advocaten van de BM slaagde hij erin alsnog toegang te krijgen tot de hoger beroepszaak. Mr. Wladimi roff moest daarvoor het dossier ha len om de rijkspolitie ervan te over tuigen, dat Ruud Vreeman inder daad kwam getuigen. In zijn beklag schrijft de advocaat dat er zowel op de publieke tribune als in de zaal zelf onvoldoende plaat sen beschikbaar waren voor de be langstellenden buiten. Hij betreurt de gang van zaken en spreekt de hoop uit, dat voorzitter mr. De Haan van de beheerscommissie, die ver antwoordelijk is voor de ga-N zaken in het Paleis van Justit* hem dit doet. De Tweede Kj8 den Haas-Berger (PvdA), V6' Heem-Wagemaker (PPR) en Lek (PSP) zijn van plan de van justitie vragen te steil# deze kwestie. De drie bestuursleden van Vi stonden in hoger beroep terelt gens lokaalvredebreuk. Zij l" geweigerd op 31 maart 1976 nisterie van justitie te verlate] dat het zoveelste overleg staatssecretaris Zeevalking vn titie over het krijgen van V' van de BM tot de rijksinricljt op niets was uitgelopen. Haagse politierechter waren B der veroordeeld tot honderd boete of vier dagen hechteni Zie, ik maak alle dingen nieuw Naar haar Heer gegaan mijn lieve vrouw en onze lieve moeder Ina Wiersema geboren 25-9-1928 overleden 21-5-1977 Veenklooster: Keningswei 5 R. Renkema Tiny Netty Grietje Riemer Jaap Ineke Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 24 mei 1977 van 19.30-21.00 uur in „De Schakel" achter de Gereformeerde Kerk te Buitenpost. De rouwdienst wordt gehouden op woensdagmid dag 25 mei 1977 om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Buitenpost. Hierop aansluitend vindt de begrafenis plaats. Daarna is er alsnog gelegenheid tot condoleantie in „Het Trefpunt" aan de Voorstraat te Buitenpost. Oods goedheid is te groot voor het geluk alleen, tij gaat in alle nood door heel het leven heen. Lied 223 Op Zijn tijd heeft de Heer bij Zich geroepen, mijn lieve dochter, onze lieve zus en tante Ina Renkema-Wiersema Zij is 48 jaar geworden, Lutjegast: J. Wiersema Kootstertille: P. H. Wiersema H. G. Wiersema-van der Es Kootstertille: G. N. van der Es-Wiersema E. J. van der Es Bunnik: M. A. Kits-Wiersema J. H. Kits Grootegast: B E. Wiersema C. Wiersema-Dijkstra Lutjegast: A. H. Wiersema Leiden: H. L. Wiersema K. Wiersema-Rozema neven en nichten 21 mei 1977. Maar 't vrome volk, in U verheugd, zal Huppelen t>an zielevreugd. Daar zij hun uiens verkrijgen, hun blijdschap zal dan onbepaald, door 't licht, dat van Zijn aanzicht straalt ten hoogsten toppunt stijgen. Heft Gode blijde psalmen aan: Verhoogt, verhoogt voor Hem de baan; Laat al wat leeft Hem eren. Bereidt den weg, in Hem verblijd, die door de vlakke velden rijdt; Zijn naam is Heer der heren. Heden nam de Heere uit ons midden weg, in de hope des Eeuwigen Levens onze lieve moeder en oma Christina Smeijers weduwe van Jan Bargpeter, in de ouderdom van 89 jaar. M. Schroot-Bargpeter W. Schroot M. Rog-van der Kley M. Ch. Spiering-Bargpeter T. Spiering J. Bargpeter M. Bargpeter-v.d. Pot Chr. Bargpeter H. J. Bargpeter-Seppenwoolde Chr. Bargpeter klein- en achterkleinkinderen 's-Gravenhage, 22 mei 1977. Huize „Irene". Soendastraat 15 Condoleance-adres Mauritslaan 29, Rijswijk (Z.-H.). Gelegenheid tot condoleren 's avonds van 6.30- 7.30 uur in het rouwcentrum 't Statenhuys, Staten- laan 78. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 26 mei a.s. in het familiegraf op de be graafplaats „Nieuw Eyk en Duynen", Kamperfoe liestraat 2a. te 's-Gravenhage. waar om 2.00 uur in de aula een rouwdienst zal worden gehouden. Vertrek van bovengenoemd rouwcentrum om 1.30 uur. Na de teraardebestelling gelegenheid tot condole ren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Enige kennisgeving m Voor ons onverwacht is door God opgenonlt onze zwager, neef en oom et Luitjen Hylke Cassameijer op de leeftijd van 76 jaar. M Mede namens de familie: S. Telkamp ex. test. e Velp (Gld.), 20 mei 1977. „De Beukenhof'. Correspondentie-adres: 106, Ermelo. Steynkt l'l De teraardebestelling zal plaatst den op de „Nieuwe Ooster L graafplaats" te Amsterdam, dinsfl 24 mei a.s. om 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na 1 plechtigheid in de ontvangkamer Op dinsdag 17 mei nam God tot Zich onze iL geliefde Vader, Groot- en Overgrootvader 1 Barend Ietswaart weduwnaar van Christina Wilhelmus van der Veen in de ouderdom van 97 jaar. Rijswijk (Z.H.): D. Ietswaart Meppel: C. W. Nieuwstraten-Ietswaart ft R. G. Nieuwstraten l Klein-en M achterkleinkinderen Meppel. 21 mei 1977. Prinses Irenelaan 4. Corresp.-adres: Randweg 16, Meppel. |i De begrafenis heeft heden, op verzoek van overledene, in alle stilte te Meppel plaats vonden. de kleine gerubriceerde advertenties verschijnen ook als Victories m de Volkskrant De curator in de failli^ van de Fa VEERMA1T NEMERSBEDRIJF MERFABRIEK - H| RENINDUSTRIE en 4 VEERMAN, Pleterinf Oostwoud. deelt met enige uitdehngslijste faillisementen heden 2! poneerd op de griffie» ArrondissementsrechlL Alkmaar en het Kantor te Hoorn om daar gedi#* dagen ter kosteloze irJM crediteuren te liggen |i Alkmaar. 23 mei 1977J Helderseweg 8 Ic Mr M H SchenT curator.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8