Dertien programma's over het christendom tedfiii Hetdal der Craddocks STAPHORST NU NOS-tv ook op dinsdag- en donderdagavond NCRV zendt vanavond vervallen programma's uit Even puzzelen WOENSDAG 11 MEI 1977 RADIO EN TELEVISIE TV COMMENTAAR Hebben de buisverslaafden onder ons al een boek of een ezelschapsspel gekocht? Zij kunnen zeggen: ..Daar heb Jij niets mee te maken" Als ik het uit nieuwsgierigheid vroeg. ja. dan zouden ze gelijk hebben, maar ik word gedreven door een zekere bezorgdheid Over tien dagen kan hel namelijk weer zover zijn Opnieuw een televisieloze avond misschien als vöór 20 mei de geluidstechnici van de NOS geen statusverhogende functie indeling hebben gekregen. Daar mag men zich wel een beetje op voorbereiden. Dan neem je iets extra's in huis. net als wanneer je hoort dat een onmisbaar artikel binnenkort schaarser zal worden. Ook televisie hoort voor velen tot de eerste levensbehoeften. Valt die vorm van ontspanning uit, dan moet men naar een vervangend middel uitzien. Vandaar dat boek of het spel Tijdige aanschaf kan een maagkwaal veroorzakende ergernis voorkomen. Er zijn plaatsen in ons land. waar opmerkelijk veel mensen wonen die geen last hebben van deze muizenissen omdat zij geen tv-toestel bezitten. Daartoe behoort Staphorst. Zeker bij de Gereformeerde Bonders in deze Overijsselse gemeente zal men in huis geen kijkkast aantreffen. Bedenkingen bestaan er eveneens tegen de radio. Bij orthodoxe Staphorsters leeft bovendien een hartgrondig wantrouwen jegens lieden die zich van de massa-media bedienen om zich tot het volk te richten. Het klinkt wereldvreemd maar er is wel begrip voorop te brengen. Zes jaar geleden hebben de media zich op de Staphorsters gestort. Aanleiding waren de polio-.epidemie en de ontdekking dat de helft van de kinderen niet was ingeënt, veelal op grond van de geloofsovertuiging van hun ouders. door Ton Hydra De wijze waarop zij en hun overtuiging toen door het wereldnieuws zijn gesleurd, heeft deze Staphorsters geschokt. Dat de weerzin er nog diep inzit, kunt u vrijdagmorgen vanaf negen uur beluisteren via Hilversum II. Argwaan Jegens verslaggevers is voortdurend voelbaar in de Maarten Nederhorst en Jos Lubsen gemaakte documentaire „Vijf doden in God's naam". Deze wellicht hard aankomende titel dient men te interpreteren in samenhang met de vaste overtuiging van vele Staphorsters dat de mens wikt doch God beschikt. Iets anders willen de samenstellers van het programma er niet mee aangeven. Een groot deel van hun documentaire heb Ik gisteren beluisterd. Ik ben ervan onder de indruk gekomen. Hoewel Nederhorst en Lubsen de opvattingen van de streng godsdienstige Staphorsters niet kunnen delen, hebben zij deze mensen volkomen in hun waarde gelaten. Zij hebben niet naar tegengestelde meningen gezocht om zelfs maar de gerinste schijn van opzettelijke beeldvertekning te vermijden. In een gesprek met Nederhorst en Lubsen is mij duidelijk geworden hoe gemakkelijk zij de Staphorsters met hun gewetensnood en het nog altijd zichtbare en voelbare kruis van de polio-explosie hadden kunnen vertekenen door interviewtechniek en montage. Zij hebben zich daarentegen laten lelden door een sterk verantwoordelijkheidsbesef en een tijdens het werken gegroeid begrip voor mensen die zo consequent proberen te leven overeenkomstig hetgeen zij belijden. Nog is Staphorst een geestelijke enclave maar niet geheel en al zonder twijfels aan de juistheid van het afwijzen van vaccinaties en andere beveiligingen tegen onheil. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van oktober zal de NOS-televisie op dertien achtereenvolgende zondagmiddagen een documentaire-serie uitzenden over de geschiedenis van het christendom. „De Christenen". Dit is een co produktie van de NOS, de maatschappij Granada uit Engeland en de ARD en ZDF uit West-Duitsland. De serie valt te vergelijken met produkties als Civilisation (Beschaving) en Ascent oi Man (Ontstaan van de mens), waarbij een centrale presentator optrad. Dr W. A. Visser 't Hooft: portret in Markant. \an onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NCRV-televisie zal vanavond voor een groot deel de programma's op het scherm bren gen die moesten vervallen op de uitzendavond van 2 mei, In verband met de werkonderbreking van de NOS-geluidstechnici. Het programma van Jan van Hillo ..Drie dagen in Szczecin", naar de Poolse stad die vroeger Stettin heette in de serie „De tijd stond even stil" wordt uitgezonden om vijf voor negen op Nederland 1. Het gaat over staking van de arbeiders van scheepswerven uit protest tegen te Tagê lonen. De film Is gebaseerd op uit Polen gesmokkelde geluidsban den De Britse maatschappij Grana da maakte er een programma van. Daaraan vooraf geeft „De 'lege' woestijn" om half negen een beeld van de woestijn van Namibië in Zuidelijk Afrika. NCRV-springtrofee komt om tien uur. Het is de zesde wedstrijd en tevens de finale. Na „Ja. maar door Ypc Schaaf over Zuid-Afrika om tien voor tien komt om elf uur de Minivoetbalshow De wedstrijd om de derde en vierde plaats is tussen noord-Nederland en Utrecht. De fi nale wordt uitgezonden vrijdag 13 mei. De zesde aflevering van het Interna tionaal Operaconcours, welke ook stond geprogrammeerd op 2 mei, zal nu te zien zij nop zondag 29 mei Een dag later, op 30 mei kunnen de kij kers de finale verwachten van dit concours. 'n winkel vd kleur Begonnen wordt bij de geboorte van Christus ten tijde van het Romeinse keizerrijk, waarna de ontwikkeling van het christendom op wereldwijde schaal wordt gevolgd. Ruime aan dacht wordt besteed aan de traditie van de Grieks-orthodoxe en Rus- sisch-orthodoxe kerk, aan de Refor matie en Contra-Reformatie, de Anglicaanse kerk. het evangeliseren de en missionerende werk van de kerken, de conflicten rond moderne stromingen tot en met de heden daagse voorbeelden van de „anti- God"-staten. De NOS overweegt om een specifiek Nederlandse aflevering na afloop van de dertien delen toe te voegen over ontwikkelingen die in het bij zonder voor Nederland van belang zijn geweest, zoals de Tachtigjarige oorlog en de afscheidingsbewegin gen in de negentiende eeuw. In de brede opzet van de wereldserie kan daaraan geen aandacht worden ge schonken. De televisieprogramma's van de NOS zullen in het komende winter seizoen. dat In oktober begint, heel andere uren krijgen dan tot nu toe het geval is. De NOS zal dan haar uitzendtijd op de zondagavond na Studio Sport opgeven. Dit gebeurt in verband met het streven om de C- omroepen een vaste avond te bezor gen De VPRO zal in het nieuwe seizoen bezit nemen van de zondaga vond. In ruil daarvoor krijgt de NOS- televisie op de dinsdag- en donder dagavond na het jounaal van half tien zendtijd terug. Verder houdt de NOS de woensdagavond. met Slen", uitbreiding van de zendtijd voor buitenlandse werkne mers. en uitbreiding van Sesam straat van een naar twee keer per week. Andere opmerkelijke zaken voor het seizoen 1977/78 zijn de programma's waarin wordt getracht de problema tiek van de ontwikkelingslanden voor kinderen in de lagere- schoolleeftijd aanspreekbaar te ma ken. „Vertel 'ns wat" heet het pro ject, dat wordt gemaakt met mede werking van het ministerie van bin nenlandse zaken, het departement voor ontwikkelingssamenwerking en de produktiemaatschappij Atlas Film. Nieuwe opzet Het programma „Zienswijze" met presentator en samesteller Jacques van Belle zal voorlopig niet terugko men. Het nieuwe seizoen zal worden gebruikt voor het zoeken naar een nieuwe opzet. Het programma be staat tien Jaar en men vindt dat het aan vernieuwing toe ls. Toch zullen geestelijke stromingen in de opvol ger van Zienswijze aan de orde blij ven komen. De samenstellers zullen daarom in contact blijven met gees telijke groeperingen en ge nootschappen, die in de afgelopen Vaste plaats Een en ander heeft tot gevolg dat Den Haag Vandaag een vaste plaats kan worden gegarandeertj om tien voor tien. in aansluiting op het jour naal. De programmastaf vindt het een voordeel dat de Informatieve programma's van de NOS over meer dere avonden kunnen worden ver spreid. Ook de programmering op de zon dagmiddag zal worden herzien. In de ons omringende landen kent men sinds Jaren een volwaardige pro grammering op de zondagmiddag. In Nederland was daar tot nu toe nau welijks sprake van en ook nu blijven er beperkingen bestaan. Toch worden een aantal bij de pro grammaraad televisie levende wen sen gerealiseerd, zoals een betere plaats voor Sprekershoek. verlen ging van „Oten hoe zit het nou Speciaal vandaag In Van Gewest tot Gewest o.a.: Kasteel Amerongen wordt cultureel centrum, de mergel- winning bij Maastricht, 300 jaar artillerie en luchthaven Eelde. Ned. 1/19.04 Na Van onze speciale verslag gevers (te gast bij miljonair Kees Molenaar) volgt Ken merk. Onderwerpen zijn: een interview met de vice minister voor gezondheid van Vietnam dr Hoang Dinh Cau, (naar aanlei ding van zijn gesprekken in Ne derland over medische hulpver lening aan Vietnam), en een discussie tussen prof. dr. B. Goudswaard, en dr. H. M. de Lange (lid van de PvdA en voor zitter van de sectie voor sociale vragen van de raad van kerken) over de concrete maatregelen die genomen zouden moeten worden naar aanleiding van de oproep van de raad van kerken in verband met de verkiezingen. Ned. 2/19.04 Een uitvoering van Smeta- na's symfonisch gedicht Die Moldau (19.55) gaat vooraf aan een rechtstreeks verslag van de wedstrijd tussen Anderiecht en HSV Hamburg om de Europa cup voor bekerwinnaars. Ned. 1/20.19 De NCRV vertoont een sa menvatting van de Hongaarse film Ilonka en Marika. Ned. 2/20.30 In bet luisterspel Social Ser vice van Barry Bermange gaat een burger door de ambtelijke mol«n. HU,. 2/16.01 Het Concertgebouworkest speelt composities van Manuel de Falla. Hilv. 2/20.05 De Manager is een hoorspel van de Noorse schrijver Odd Selmer. Hilv. 1/23.00 Radio vandaag HILVERSUM I (294 m rn FM- hanatcnlTROS 7.00 Nieuws 7 02 (S) Ont- <7 30 Nieuws 7 41 Aktua- iM hti-ndcditu- 8 30 Nieuws 8 38 Gymnas lick voor de huisvrouw 10 00 (S) Een oude hu in nieuwe snit 10 30 Nieuws 10 33 (S) Zomersproeten, mu/iek en informatie uit de regio 1145 (S> Café -ehantant 12 26 Mededelingen voor land- en tuinbouw 12 30 Nieuw 12 41 Aktua II 13 00 <A> Ramblers a Go Go 13 30 (Sl sport na sport 14 00 <S> Specialiteiten a la carte. muzikaal wenaprugramma 14 00 (Sl Als dat iou kun- nen. vi-r/uck platen programma (15 30 Nieuw»1*30 (Si Kernpunt OVËR- IIF.IDSVOORL1CHT1NG 17 20 Uitzending n volkshuisvesting en nng 17 20 Nieuws 17 32 Akluo-magazine PP 18 19 Uitzending van de R K Partij Nederland. 18 30 Nieuws. 18 41 <S) Goed getoetst; exclusief piano- werk. 19.00 (S) Muziektriptiek. van zeven tot tien. (19 00 Jazz Sir; 20 00 Eight o'clock special 21.00 Kruis en mol). 22 00 <S> Een mondje Frans 22 30 Nieuws 22.40 Aktua- 111 23 00 (S) De manager, hoorspel- 23.55- 24 00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM- KanalenlVARA 7 00 Nieuws 7 11 Och tendgymnastiek 7 20 In de Roode Cirkel (8 00 Nieuws) 9 35 Waterstanden 9 40 Schoolradio 10 00 Radioweekblad, vrou wenprogramma II 00 Nieuws II 03 Johan van Minnen Ombudsman 11.15 Even ..terug" draaien oude grammofoonplaten. 12 00 Grevenbicht Centraal gesprekken 13 00 Nieuws 13 11 Dingen van de dag 13 30 Een middagje Stoomradio programma vol goede jeugdherinneringen en informatie. 16 00 Nieuws 16 03 Hoorspel 17.00 (Sl Uit het mu?.iekalbum van Paul Godwin. K.V.U.: Wetenschap in beweging II. VARA 17.55 Mededelingen 18 00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag 18.20 (S) Tussen start en finish: sport en muziek P P 19 00 Uitzending van de CPN. VARA 19 10 (S) Tussen start en finish, vervolg 19 30 (S) Vrije tijd: radio portret. 20.00 Nieuws 20 05 (S) Concertge bouw Orkest en mezzo-sopraan: klassieke muziek 21.05 (S) Tussen hemel en aarde Of. vreemde verschijnselen in Yorkshire 21.35 (S) Klassieke pianomuziek. 22.10 (S) Open School NOS 22 30 Gamma van Alpha en Bèta Nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie 23 00 (S) Met het oog op morgen, met om 23 05 Aktualiteitenover- zicht. 23 30 Den Haag vandaag. 23.52 Even ontspannen voor hel slapen gaan. yoga.' 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM III (445 m en FM- KaaalenlKRO 7.02 (SM) Drie op je boter ham muziek en informatie 9 03 (S) Pep op drie 11 03 (S) Drie draait op verzoek' je TV vandaag 17.00 Dakonmganda** 10.15 TCLEAC: Ou*. 6 30 NOS/NOT: fsoo is30 NCRV 1» 30 lacowwat 1035 De rwzen «an Kar 22.30 Dan Haag vandaag 22.45 Panoranvak 23.25 P.P.: Ukzandmg van da Sooaistischa Par, 10.04 IKON: Van onzaspedala 10-40 P P.: Uaxtndmg van hef 1029 Kenmerk 20.00 NOS: Journaal 20.25 V^-mmutenfÉm van AVO-Nedertand 2030 NCRV: ■onkaanMana. doeumentaèo Hm 21 .SS Springtrofee 22.45 Ja. maar 22-55 NOS: Journaal kunt me nog meer vertellen, verzoekverha- ien. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Om de KRO-Kies-Schijf 14.03 (S) Popkontakt: de Theo Stokking Show 16.03 (S) Hitmeesters: de Vincent van Engelen Show. NOS 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-mnal. 19.02 (S) European Music Game. met de EBU- Popkwis. 20.02 (S) Langs de lijn 23.02 (Sj N O.S.-Jazz. 0 02 (S) Metro s Midnight Mu sic. 1.02 (S) Take it easy 2 02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4 02-7.00 (S) De achter nacht HILVERSL'M IV (FM-Kanaleal.NCRV: 7 00 Nieuws. 7.02 Hel Levende Werd. 7 08 (S> Te Deum Laudamus 7.30 (S) Preludium 9 00 Nieuws. 9.02 (S) onder schooltijd. 10.00 (S) Orkestpalet 12 00 (S) Pianowerken uit de Romantiek 1230 (Sl Operaconcert 13 00 (Sl In de schaduw van de meesters 14.00 Nieuws. 14 02 (S) Een uur natuur. 15.00 (Sl In kleine bezetting. 1530 fS) Sopraan en piano klassieke liederen 15.55 (S) Profiel van een componist 17.00 Einde uitzending jaren regelmatig in Zienswijze zijn vertegenwoordigd geweest. De serie Markant zal worden voort gezet met portretten van bekende Nederlanders, zoais Visser 't Hooft. J. Tinbergen. Annie Romein, J. B. Charles, pseudoniem van W. Nagel, Aldo van Eijk en J. Burger. Op de dinsdagavond zal de afdeling culturele programma's driemaal per vier weken een keuze presenteren van verschillende programmasoor ten, die tot nu toe meestal op de late, zondagavond werden gebracht. Naast bijdragen van de Beeldspraa kredactie zullen vooral muziekdra ma, gevisualiseerde muziek, ballet en programma's in het kader van Openbaar Kunstbezit het kunstuur vullen. Bekende andere programma's zoals Artsenij, het programma met de MAP, Van Gewest tot Gewest, Spre kershoek e a. blijven. Het dagelijkse vijf-minutenprogramaatje aan het begin van de avond voor gastarbei ders, kunstinformatie en toeristische tips vervalt. Zo komt zendtijd vrij voor een nieuw op te zetten weke lijks programma voor buitenlandse werknemers met een lengte van der tig minuten. 24: „Parbleu!" nep de edele Jonge ling uit, toen hij op het ijs van het Snoekenvijvertje aankwam. „Parbleu! Is er airede iemand hier, die zich net als wij wenst over te geven aan de koele verkwikking van een middagke simpele ijssport! Aer- dig! Héél aerdig! En voor geval je soms mocht twijfelen aan onze op rechte bedoelingen om op het ijs vlot en losjes met elk prolleke om te gaan, hier is dan onze naam! Wij zijn een neef van de graaf Bennick van Rijckensteyn en wij werpen de pare len van onze oude adel voor de ge meste zwijntjes van het burgerdom! Egerick is de naam! Egerick van Ysselsteyn van Wellemonde!" Met een eenvoudig gebaar stak de jeugdige edelman een hand uit in de richting van de verblufte Kareltje Knfetter en deze wist niets anders te doen dan te mompelen: „Dank u wel, meneer IJzermonde van Ezelstein „Parbleu!" riep de jonkman weer. „Daar verbastert dit jeugdig prolleke onze naam tot een bijkans onverteerbaar brokske gin- negapperij! Onthoud het nu goed: Egerick van Ysselsteyn van Welle monde is de naam! En stamp ookii uwe onderontwikkelde hersentje dat men de bandjes van zijn schaat sen kruiselings bindt!" De hoog geboren jonkman deed het met zij: vingers voor en na héél veel moeite slaagde Kareltje er zowaar in schaatsen goed onder te krijgen. - „En nu maar vief op het ijs gesprot gen en met krachtige slagen wegge zwierd!" zei Egerick. Hij deed zij: gespierd^ body lenig op het ijs 1 landen en sneed om te beginnen e puntgave cirkel in het ijs FERD'NAND - 171 - Inplaats van haar borst greep hij haar hand en streelde na de kus met zijn lippen haar wangen en haar haar, dat naar alle kruiden uit de Vallei tegelijk rook. Lang zaten ze stil, zich half bewust van het zonlicht dat op de vloer speelde en het onrustige vogelge- kwetter buiten. Toen gaf hij nog een kus en zei zacht: „Nu moet lk weg. Hazel, anders wordt Chlvers onge rust als lk niet kom opdagen." Onaangedaan vroeg ze: „Kom-ie nogges trug? Kom-ie gauw?" en hij beloofde er de volgende dag om deze tijd weer te zullen zijn. Hij liep tus sen de manshoge varens door, de glooiende helling af, zonder te weten waar hij terechtkwam. Ze wachtte even tot hij voorbij een dicht rododendronbos was. klom toen uit de grot en kroop op een plat rotsblok, vanwaar ze hem bij tijd en wijle tijdens zijn afdaling en terug tocht kon zien. Om haar lippen lag een gelukzalige glimlach. Halverwege de helling zag ze een oude, verwilderde kat liggen, die een van haar lievelingsdieren was, en die ze Tibb noemde. „Hebbie em gezien, Tibb?" riep ze. „Da's nou mijn man, Tibb, hebbie em gezien?" De kat draalde zijn kop om. De zon was erg warm. Het dier had Ikey zien langskomen, maar mannen zon der geweren waren lucht voor de kat. HOOFDSTUK ZEVENTIEN I Paul, die In de bibliotheek zat te werken, schrok wel even toen men hem mededeelde, dat lord Gilroy op bezoek kwam, maar besefte meteen dat dit de opvolger moest zijn van de man die hem eens in zijn eigen huis de wet had trachten voor te schrijven. Deze laatste was immers al een paar Jaar dood. Vaag herin nerde Paul zich dat hij een zoon had, met wie hij een paar maal had gejaagd. Toen de man binnenkwam vond hij hem wel heel anders dan de oude lord. De houding van de Jonge lord was beschaafd, vriendelijk en Inne mend. Paul had met hem geen woor den gehad en toen destijds de oude lord overleed, had hij de zoon een condoleance gezonden. Hij bood hem een glas whiskey aan. De Jonge Gilroy nam zijn aanbod aan. „Neem me alsjeblieft niet kwalijk dat lk Je ln Je werk kom storeh Craddock," zei hij. „Maar lk ben op weg naar het noorden en lk heb onze partijafgevaardigde Owen-HIxon mijn woord gegeven bij Je aan te gaan. HIJ ls de tegenstander van de man achter wie Jij je hebt geschaard en als lk me niet vergis, krijgt Jlm- R F. Delderfield „De Boekerij, Bearn my Grenfeil een zware dobber." „Wist de afgevaardigde van uw par tij dan niet dat lk liberaal ben ln hart en nieren?" vroeg Paul, maar Gilroy lachte. Hij vertelde dat Paul door Owen-Hixon werd beschouwd als een verdwaald schaap dat blij zou zijn als het naar de kudde kon terugkeren, als het hoorde wat de grondbezitters op de Britse eilanden te wachten stond van de liberale zijde. „Daar zult u vermoedelijk al eerder over hebben nagedacht." zei Gilroy. „Mijn partij wilde al een paar men sen naar u toe sturen, maar ik heb het ze afgeraden omdat lk nog heel goed weet hoe u mijn vader afpoei erde vlak nadat u het landgoed had gekocht." Waarderend voegde hij er aan toe: „Het was voor het eerst en het laatst in zijn leven dat hij de kous op zijn kop kreeg." „Dat kwam eigenlijk niet zozeer door mij als wel door mijn eerste vrouw," zei Paul. „En nu zou ze het zelfs nog beter kunnen, maar als ik de kranten moet geloven, verschiet ze al haar krult tegen de regering. „Staat u nog met haar in contact?' vroeg Gilroy met een vies gezicht. „Nee. maar het opzienbarende ge drag van de suffragettes vormt wel bij alle maaltijden het uitverkoren! onderwerp van gesprek." zei hij. „Veel kunnen ze toch niet uitrich ten. Maar ik kwam niet over de suffragettes praten. Alle mensen bij ons in de partij-afdeling vinden hei iets ongelooflijks dat een man die zoveel grond bezit als u. het eens kan zijrv met liberale piraten als Lloyd George en Churchill. Sociale vooruitgang ln een geïndustriali seerd land behoeft toch niet samer. te gaan met roof op grote schaal Enfin, u hoeft niets te zeggen zelfs niet uit beleefdheid. Stuurt u me maar gerust weg. net als mijn vader, lk zal het u van mijn leven niei kwalijk nemen. Al zijn we te genstanders, we kunnen ons toch wel gedragen als heren." „Ik zal u met plezier antwoorden.' zei Paul langzaam, „maar van over hellen naar uw standpunt is geel sprake." In de laatste jaren hadden de libe ralen zich uitgesproken voor belafr tingverhogingen, die in de eerst! plaats de rijke grootgrondbezitters zouden treffen, maar die gebruikt zouden worden voor een vorm vas sociale verzekeringen ten bate van het lagere volk. De belastingen op grondbezit, ook al was dit niet ont gonnen, zouden inderdaad beangsti gend hoog worden. Wordt vervolgd Horizontaal. 1. ruiterfeest. 5. tijd perk, 8. nobel, 9. hap, 10. sporeplant, 11. zangvogel. 12. drukte, 13. vogel. 16 voertuig. 18. wreedaard. 20. reuk houtboom, 22. wenk. 24. gast, 25. natuurlijk waterbekken, 26. vernis, 27. tuinkamer. Verticaal. 1. vertragingstoestel, 2. mondwater, 3. glstmiddel, 4. oude lengtemaat. 5. lof, 6. handegge, 7. boek met kaarten, 9. mand, 11. kleurstof. 14. spijker. 15. liiisdier. 17 evenredig deel. 18 keve/T 19. in wendig orgaan, 21. latwerk. 23. voor, 25. pers. voornaamw. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. karos. 4 do. 5. Ik, 7 reek. 9. open. 11 ree. 12. aas. 14. Eem, 16. la. 18. er. 19. de. 20. RL. 21. en. 22. ar. 23. om. 25. To. 27. ree. 29 aga, 31. mol. 33. klap, 35. leeg. 37. es. 39. in. 4 toros. Vert. 1. koe. 2. ra. 3. sip. 4. deel, keer. 7. re. 8. ka. 9. os. 10. Ne, 1 .radar, 13. af. 15. merel. 17. arm, 1 ent. 23. oele, 24. eg, 26. omen. 28. eJ 29. A.P., 30. al. 32. Og. 34. ast. 36. d 38. nr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4