Rijnland zuivert afvalwater nu ook van fosfatef D FAMILIEBERICHTEN Ontdek deze zomer héél Griekenland en maak zo'n boelende klassieke rondreis! WOENSDAG 11 MEI 1977 TROUW/KWARTET I kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Geboren Nynke Margriet C. G. J. van den Beid P. van den Beid- van der Horst Jelmer Dirk 9 mei 1977 Nieuwleusen Burg. J. Ph. Backxlaan 151. Wij zijn erg blij met de ge boorte van onze dochter Freke Syds en Boukje Boersma Delft, 9 mei 1977 Vlamingstraat 24 Hij ging heen, opdat hij in het heilig huis des Heren, een lange reeks van dagen zou verkeren, onze lieve man, vader en grootvader Ouke Pijl echtgenoot van G. Adema op de leeftijd van 79 jaar. Veendam: G. Pijl-Adema Oosterhout. J. M. Hendrickx-Pijl J. W J Hendnckx Groningen: A. J Pijl W. F. Pijl-Greven Ouke Geke Jetty Veendam, 10 mei 1977. Dr. A. Kuyperstraat 48. Geen bloemen Mijn man is opgebaard in de aula aan de Lange- leegte 54 te Veendam. Bezoekuur donderdaga vond van 18.30-19.00 uur. Een dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden D.V. vrijdag 13 mei in de Gereformeerde kerk, Dr. A. Kuyperstraat 44 te Veendam, die aanvangt om 12.45 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden qp de Algemene begraafplaats „Buitenwoelhof' te Veendam. Als u met ons deze dienst wilt bijwonen wordt u verzocht om 12.30 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in een zaal van de kerk. ..Mijn genade is u genoeg 2 Connthe 12 9 Heden heeft de Heere voor ons nog onverwacht tot zich genomen mijn lieve man. onze zorgzame vader en grootvader Jan Louw eerder weduwnaar van Willempje Olofsen op de leeftijd van 72 jaar. Ermelo: G. Louw-Slot Ermelo H. Louw A A. Louw-Strootman Putten Joh. Louw F N. Louw-Gerritsen Ermelo K. Louw G. Louw-van Rouwendaal Wierden: M. van Iersel-Louw M. van Iersel Harderwijk: J. Hoeve-Louw A. Hoeve Monterenzio (Italia): W. Louw S. Louw-Veenstra Ermelo: J. Louw A. E A. Louw-Vonk en kleinkinderen Ermelo. 9 mei 1977 Fokko Kortlanglaan 166 Geen bloemen, geen toespraken. De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren donderdag 12 mei vanaf 19.00 uur aldaar. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 14 mei om 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Harderwijk Om 10.45 uur zal een rouwdienst worden gehouden in de Chr. Geref. Kerk. Prins Fredenk Hendriklaan te Ermelo. ..De Here is mijn herder, mij ontbreekt mets" Psalm 23 1 Bedroefd, doch dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat God heden tot Zich heeft genomen, mijn innig geliefde man. onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa Marinus Rabenort echtgenoot van Maria Lems in de ouderdom van 71 jaar. Zwijnd recht M Rabenort-Lems Deventer: G B. Bruring-Rabenort H. A. Bruring Gerard Marianne Heinenoord: B. Rabenort B Rabenort-Penning Petra Martin Zwijnd recht: J. Rabenort T M. Rabenort-van Brummen Marcel Jan-Willem Zwijndrecht. 9 mei 1977. Duivenvoorde 73. Geen bloemen - Geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in het rouwcentrum ingang Uranusstraat 25 te Zwijndrecht, gelegen heid tot condoleance-bezoek aldaar donderdag van 19-20 uur Dc begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 13 mei om 14 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Jeroen Bosrhlaan te Zwijndrecht. Vertrek van Duivenvoorde 73 om 13 30 uur Gelegenheid tot tondoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats Heden nam God tot Zich in Zijn Heerlijkheid onze geliefde schoonzuster Neeltjc de Groot-Vermeer weduwe van Johannus Arnoldus de Groot C. E. de Groot C. C. de Groot A. A. de Groot G. Willoco-de Groot P. de Groot-Urbanus Rotterdam, 7 mei 1977. C. de Groot, Beukelsdijk 42A. Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het bericht dat Jeroen Franssen leerling van klas 3 Atheneum op 17-jarige leeftijd is overleden. Wij verliezen in hem een fijne vriend en veelbelo- vende leerling, die kracht ontving en moed toonde in het laatste moeilijke deel van zijn jonge leven. Jezus heeft gezegd: „Komt allen tot Mij die vermoeid en beladen zijt en Ik zal u rust geven". Namens het gehele Eerste Christelijk Haarlem Lyceum te J. W. Bornhof, rector Mevr. A. S. van Rooijen-Regouin, docente Tim Graafland, leerling De Heere is mijn Herder Psalm 23 Geheel onverwacht nam de Heere tot Zich onze zeer geliefde en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, schoonzuster en tante Cornelia Jongeneel sinds 5 maart 1973 weduwe van Pieter Braanker, in de ouderdom van 74 jaar. Rhenen- N. P. Bonnema-Braanker A. A. Bonnema s-Gravenhage L. J. Braanker L. C Braanker en kleinkinderen "s-Gravenhage. 9 mei 1977. Boele van Hensbroekstraat 38. Gelegenheid tot rouwbezoek donderdag 12 mei van 3-5 en 7-9 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden vrij dag 13 mei a.s. omstreeks 3 uur op de Algemene Begraafplaats „Eikelenburg", Eikelenburglaan 7 te Rijswijk Z.-H. Vertrek vanaf het woonhuis om 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de ont vangkamer van de begraafplaats. ENIGE KENNISGEVING Heden overleed na ernstige ziekte onze moeder en grootmoeder Pieternella Johanna van den Bosch Weduwe van Adr. Bogaards, op de leeftijd van 81 jaar. „De Heer is mijn Herder" Amsterdam: J. W. Nagel-Bogaards E. H. Nagel Nelly Adriaan en Klaske Emst Edinburgh: J. A. Spalding-Bogaards R. Spalding Jacqueline-Ann Andrew Wolfheze: J. J. Bogaards Amsterdam, 10 mei 1977 „Ruimzicht" 68 Correspondentieadres: Postbus 7455, Amsterdam 1009. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 13 mei des namiddags 3 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats. Oldenzaalsestraat te Hengelo (O), waarna de teraardebestelling zal plaatshebben. Aan hen. die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen wordt verzocht om 2.50 uur in bovengenoemde aula aanwezig te zijn. Geen bloemen. Geen toespraken Algemene Kennisgeving „Vader in Uw handen beveel ik mijne Geest". Uit de moeiten van de ouderdom ging van ons heen. onze zorgzame schoonvader, onze broer, zwager en oom Benjamin Lieuwes Tamminga weduwnaar van Wytske Lettinga in de ouderdom van 94 jaar. Leeuwarden, 6 mei 1977. „Het Nieuwe Hoek", Hoeksterpad 16. Corr. adres: Sir W. Churchill-laan 469, Rijswijk. Rijswijk: J. P. Tamminga-Lukey Boks urn: G. L. Tamminga. B. Tamminga-Vrieswijk Drachten: A. Draijer-Venema Neven en nichten. De rouwdienst zal plaatsvinden woensdag 11 mei om 2.30 uur. m de Gereformeerde Kerk te Bok- sum. waarna de begrafenis zal volgen Voor de rouwdienst is er gelegenheid tot condo leren De eeuwige God is u een woning en onder u zijn eeuwige armen. Deut 33 27 Tot het laatst strijdend voor het leven heeft onze lieve man, vader en zoon S. P. J. Maas van zijn God het waarachtige Leven ontvangen. Hij werd 54 jaar. E. F. Maas-Verlare Carien en Cees Elien Annemarie C. J. Maas-Louwinger Veenendaal, 10 mei 1977 J. P. C. Leinweberstraat 44 Geen bezoek aan huis De Dienst van woord en gebed zal gehouden worden zaterdag 14 mei om 10.30 uur in de Gere formeerde Brugkerk, Kerkewijk te Veenendaal. Daarna zal de begrafenis plaats hebben om 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Geheel onverwachts heeft de Heere tot Zich ge roepen, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma Teuntje Griffioen echtgenote van Dirk Vis, op de leeftijd van 55 jaar. Ik leef en gij zult leven. Joh. 14:19 Lunteren: D. Vis Loppersum: G. P. Vis M. M. Vis-Booy Tieneke Arienne Putten: A. J. J. Vis E. Vis-Termaat Erik en Irene Lunteren: D. Vis P. B. Vis J. Vis L. F. Vis A. M. van Voorthuizen L. J. Vis Z. Vis T. D. A. Vis Lunteren. 10 mei 1977. Dorpsstraat 92. Geen bloemen. De rouwdienst wordt gehouden zaterdag 14 mei a.s. om 10.30 uur in de Maranathakerk aan de Hertenlaan te Lunteren, waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden om 11.30 uur op de algemene begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren Dorpsstraat 92 en na de teraardebestelling in de aula van de be graafplaats. Heden nam God tot Zich onze lieve broeder, behuwdbroeder, oom en neef Andreas Isac Beekenkamp in de ouderdom van 76 jaar. Mede namens verdere familie. Naaldwijk: J. Kuivenhoven Loosduinen: ^s. J. Beekenkamp Canada: J. Beekenkamp N. Beekenkamp-van Wely Loosduinen: S. H. M. Boers 'Loosduinen, 8 mei 1977. Pisuissestraat 249. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 12 mei a.s. om 14.00 uur in de N.H. Abdijkerk, Willem Hl-straat, Loosduinen, waarna de bijzet ting achter de kerk volgt. Vertrek vanaf het woonhuis om 13.30 uur. Wij delen u mede, dat na een kortstondige ziekte is overleden onze zuster, schoonzuster en tante Caroline Klinkert geboren 19 mei 1888 overleden 7 mei 1977 Uit aller naam: C. Stoffels Amsterdam, 7 mei 1977 Huize „Ebenhaézer", Surinameplein 35 Correspondentie-adres: C. Stoffels Nieuwersluishof 254, Gaasperdam-Amsterdam- Holendrecht De overledene is overgebracht naar de Coöpera tieve PC Ookmeerweg 273 te Amsterdam-Osdorp. Geen bezoek. De crematie zal plaatshebben donderdag 12 mei a.s. tegen 14.30 uur in het crematorium „Westgaar- de", Ookmeerweg/Osdorperban, Amsterdam- Osdorp (bereikbaar met bus 23). De Heer is mijn herder Nog onverwacht werd heden van ons weggeno men mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgza me moeder, schoonmoeder en oma Ida Buis-van Velzen op de leeftijd van 66 jaar K. T. Buis T. Buis M. Buis-Pronk J. C. Pronk-Buis J J. A. Pronk en de kleinkinderen: Walter Franka Annemarie Scheveningen. 10 mei 1977. Westduinweg 54 D Geen bezoek aan huis. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdag en donder dag van 20.30-21.30 uur in rouwcentrum Scheve ningen ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. De teraardebestelling is bepaald op vrijdag 13 mei om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan 12 te 's Gravenhage. Vertrek vanaf ..'t Statenhuys" om 14.00 uur Vertrek: elke zondag v a 3 april Informatie Boeking Perscombinatie reizen Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-914400 Heden nam de Here, na een moeilijk maar gedul dig gedragen lijden tot Zich, mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Johannes Rotscheid eerder weduwnaar van Johanna Petronella van Driel in de gezegende ouder dom van bijna 87 jaar. De Here is mijn Herder, mij ont breekt niets (Psalm 23) Heerenveen, 9 mei 1977 Verzorgingsflat „Oranjewoud" 331 W. Rotscheid- Noordhof 's-Gravenhage: M. Blij-Rotscheid Zeist: W. M. Damen Rotscheid E. J. A. Damen Gouda: J. M. Veenstra- Rotscheid S. Veenstra Klein- en achter kleinkinderen Geen bloemen. De overledene is opge baard in de aula van Verzorgingsflat „Oran jewoud". Gelegenheid te condole ren aldaar donderdag 12 mei a.s. 's avonds van 7.00-7.30 uur. De rouwdienst zal wor den gehouden vrijdag 13 mei a.s. 's middags 1.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Lippenhuizen (Frl.), waarna de teraar debestelling op de be graafplaats aldaar. Heden heeft de He^r plotseling thuisgehaald onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Angeniete van Hoogen geliefde echtgenote van F. Klynsma in de ouderdom van 72 jaar. Leek. 10 mei 1977. Roden: D. van Hoogen M. van Hoogen- Boersma Rijsoord: C. M. van Hoogen- Besteman Groningen: W. van Hoogen Leek: K. van Hoogen- Boomgaardt en kinderen door Dick Pijl KATWIJK/BODEGRAVEN- /GOUDA Minister Wester- terp van verkeer en waterstaat heeft dinsdag drie nieuwe Rijn landse zuiveringsinstallaties officieel in gebruik gesteld. De zuiveringscapaciteit van het hoogheemraadschap Rijnland is hiermee met één derde ver groot. Tachtig procent van het in Rijnlands gebied van wonin gen en bedrijven afkomstige afvalwater kan nu worden ge zuiverd. De drie installaties in Gouda (110.000 inwoner- equivalenten) Bodegraven (40.000 i.e.) en Katwijk (160.000 i.e.) brengen de totale capaci teit op 1,2 miljoen i.e. Tegen het eind van de Jaren tachtig hoopt het hoogheemraadschap ruim 90 procent van het afvalwateraan bod te kunnen verwerken. Het be stuur van het schap is bezig met een meerjarenplan dat aangeeft welke installaties nog moeten worden ge bouwd. Déze drie installaties hebben samen 80 miljoen gulden gekost. Minister Westerterp schetste de gro te vlucht welke de bestrijding van^Je waterverontreiniging volgens hem genomen heeft. De installaties die thans gereed of in aanbouw zijn heb ben een totale zuiveringscapaciteit van ruim 16,5 miljoen i.e. En dan zijn er verder in vier jaar zeventig andere zuiveringsinstallaties in werking ge steld, In 1970, bij het in werking treden van de wet verontreiniging oppervlaktewateren, beschiktén we in Nederland over een zuiveringsca paciteit van ruim 5 miljoen i.e. We bereikten dus ruim een verdriedub beling van de capaciteit ln nog geen zeven jaar", aldus de heer Wester terp, die memoreerde in korte tijd reeds zestien van dergelijke Installa ties in bedrijf te hebben gesteld. Ver der zegde de minister toe nog voor 25 mei te komen met een rapport over de waterschapsstructuur in Neder land. De in gebruik gestelde zuiveringsin stallaties spelen een belangrijke rol Met het laten zien van waterzuivering op kleine schaal stelde minister Wes terterp dinsdag rond het middaguur de Katwijkse installatie in werking. Rechts op de foto burge meester Bos van Katwijk. Een overzichtsfoto van Rijf nieuwe zuiveringsinstallatie i Gouderaksedijk nabij Gouda. 1 in de waterhuishouding. Bij en Bodegraven wordt water ten in Rijnlands boezem en wijk wordt overtollig water op de Noordzee. Gouda is langrijkste inlaatpunt van ter voor Rijnland, maar Delfland, dat via Leidschent ter aan Rijnlands boezem oi Omdat het rijk het watei teitsbeheer voert over delgor landsche IJssel, maakt de inst Gouda ook onderdeel uit vi saneringsprogramma voor RU rijkswateren. De uitvoering vkm( programma is reeds ver gevo fln /vr nUr* 1 O U.lnllnlln. mnt irbi er zijn 18 installaties met een capaciteit van 2,3 miljoen i.e. dertig procent van het progrj ent terwijl nog eens dertig procfüg uitvoering is. at I Doordat het afvalwater van Ké f^1 en omstreken in de zomerma na zuivering zal worden gedesfoew teerd is het aannemelijk dato iJe' kwaliteit van het zeewater v< toe badstranden van Katwijk enP* wijk zal verbeteren. - a laan Dijkgraaf J. van KnobelsdG#-^1 man die aan het hoofd staat f" lichaam dat 4000 hectaren t wateren beheert, noemde del dering van fosfaten noodzaM de zorg voor de kwaliteit r water. Fosfaten zorgen n voor overmatige groei vanj waardoor het biologisch even wordt verstoord. In Gouda, Bo4 ven en Nleuwveen een jaar in bf gaat het hoogheemraadschai jaar lang experimenteren m»— „defosfatiseren". „Tot 1981 zal nog 67 miljoen g worden geïnvesteerd in welnstallaties, waardoor de |1 terkwaliteit in een groot deel vrl Haarlemmermeerpolder en de lenstreek zal worden verbeterd', dus de dijkgraaf, die verder voor de dat de heffing per inwoiu ,p 1981 op zal lopen van 28 na gulden per jaar. Hij toonde ziel nig gelukkig met het principe* vervuiler betaalt". Om het hoe en waarom van de waterzuivering nader toe te li heeft Rijnland een boekje late schijnen, waarin alle infor staat over het schoner wordemv ter in het Hoogheemraadschap ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Eindelijk Thuis Met grote dankbaarheid voor hetgeen zij voor ons betekend heeft, geven wij met droefheid kennis van het heengaan van onze geliefde moeder, grootmoeder, overgrootmoeder en betovergroot moeder Anna Petronella Knoll weduwe van ds. H. J. van Rooijen, geboren 21 september 1876 te Garijp. Zij die haar gekend hebben, weten wat wij in haar verliezen. Heerenveen, 10 mei 1977 Verzorgingsflat „Oranjewoud" 627 Den Dolder: C. J. van Rooijen Den Dolder: M. J. A. van Rooijen Heemstede: A. P. Botter-van Rooijen R. A. F. Botter Wezep: Chr. van Rooijen-Roodvoets kleinkinderen, achterkleinkinderen en achterachterkleinkind. Correspondentie-adres: Heemstede Brahmslaan 23, Liever thuis geen bezoek De crematie zal plaatsvinden donderdag 12 mei a.s. 's middags 12.00 uur in het cremato rium te Goutum bij Leeuwarden Nu mag ik daarboven, U danken en loven en juichend getuigen Uw goedheid. O Heer' God nam tot Zich, Zijn dankbaar kind mijn! zorgzame vrouw en onze lieve tante Annie Klijnsma-van Hoogen oud 72 jaar. Leek. 10 mei 1977 Oranjerie 12. F. Klijnsma Amstelveen: P. G. Beukema-Klijnsma R. J. Beukema Garijp: G. F. Wijmenga-Klijnsma L. F. Wijmenga Putten: B. T. Klijnsma A. Klijnsma-Schuil Assen: F. T. Burgler-Klijnsma E. Burgier Kollum: H. D. Hoiting-Klijnsma K. Hoiting en kleinkinderen De rouwdienst is bepaald op zaterdag 14 mei{ om 11.00 uur in de Gereformeerde kerk te I waarna de begrafenis plaatsvindt te Midwol Gelegenheid tot condoleren op vrijdag 13 mei "s avonds van 8.00-9.00 uur in de aula, Griel 43. Leek en na afloop van de begrafenis

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14