'Voetbal-belasting' in Sovjet-Unie Volleybalteam op revanche uit TECHNISCHE COMMISSIE STAPT OP Belgische renners overwegen acties Zambia trekt zich terug in Malmö Meer trainingsarbeid nodig s Salarisverlaging voor Feyenoorders Tegen huidig dopingonderzoek Tijdens WK badminton: Tsjechen weer grote kanshebbers Weer Maertens Aanstelling van nieuwe atletiektrainers zet kwaad bloed PRELUDE TOT EEN GOEDE AANKOOP FSC moet voor Cor Brom over de brug komen PEC leidt 'RIJDAG 6 MEI 1977 SPORT Trouw/Kwartet PRH17/S19 MOSKOU Het communistische partijblad „Pravda" heeft aan dacht besteed aan klachten van lezers, die schrijven gedwongen te worden seizoenkaarten te kopen van plaatselijke voetbalclubs. „Het was in Dnepropetrovsk een slechte gewoonte geworden om mensen te dwingen kaarten te ko pen voor voetbalwedstrijden", al dus de Pravda. Ook vorig Jaar be steedde de krant een artikel aan de gedwongen kaartverkoop. „Toen de Pravda aan dit verschijnsel aan dacht had besteed verminderde de druk van de organisatoren van der gelijke campagnes enigszins", al dus het blad. Onlangs publiceerde de krant een artikel waarin een partijlid in Dnepropetrovsk zich opnieuw beklaagde over de ge dwongen verkoop van seizoenkaar ten. Hij schreef: „Het is weer lente geworden en de situatie van vorig jaar is opnieuw ontstaan. Er is een soort voetbal-belasting ingevoerd voor iedereen. Bij ons op het be drijf brengen staffunctionarissen en leden van het partijbestuur sei zoenkaarten voor het Meteor- stadion aan de man". Volgens de Pravda zullen de men sen die gedwongen worden seizoen kaarten te kopen bepaald geen voetbalenthousiasten worden. Het kan voorkomen dat het stadion slechts voor de helft bezet is en dat er toch geen kaartje meer te koop is. De krant schrijft verder dat er ook klachten zijn gekomen uit Gor- lovka waar arbeiders in een meu belfabriek werden gedwongen sei zoenkaarten te kopen. „In Kirovo- grad worden dezelfde methodes ge bruikt om de kas van de plaatselij ke voetbalclub te spekken. Het ge beurt overigens niet alleen bij voet bal maar ook in de theaterwereld. In Kharkov zo werd vernomen van plaatselijke studenten wor den kaartjes voor optredens van populaire artiesten alleen in kop pelverkoop met toegangsbewijzen voor minder belangstelling trek kende evementen verkocht." Volgens de krant is het niet verwer pelijk dat leiders van voetbalclubs de financiële positie van hun veren iging trachten te versterken. „Niet alle middelen om dit doel te berei ken zijn echter goed". Cruijff BARCELONA Johan Cruijff heeft definitief een éénjarig contract getekend bij zijn huidige club FC Barcelona. De 30-Jarlge ex-Ajacied, die voor de eenjarige verbintenis ruim anderhalf miljoen gulden Incasseert, liet het contract van tevoren grondig bestuderen door zijn juridische adviseurs. Bij de ondertekening liet Cruijff nogmaals weten dat hij zijn aktieve loopbaan zal beëindigen aan het einde van het volgend seizoen, dat wil zeggen voor het begin van het eindtoernool om het wereldkampi oenschap voetbal in Argentinië. Bevoegdheden MONTE CARLO De vierde ron detafelconferentie over voetbal is in Monte Carlo afgesloten met een motie waarin wordt gevraagd de scheidsrechter meer bevoegdheden te geven en hem op semi- professionele basis te laten fluiten. Joao Havelange, de Braziliaanse voorzitter van de Internationale voetbalfederatie (FIFA) legde er de nadruk op dat het de bedoeling is deze twee aspecten van de scheidsrechterlijke status te bestu deren, maar dat nu over de uit komst ervan nog niets valt te zeg gen. Hij was bijzonder blij met de belangstelling, die het onderwerp had gewekt bij de 150 deelnemers aan de rondetafelconferentie, die twee dagen duure. Er waren 110 toespraken tijdens onze vergaderingen en ik vind dat verbazingwekkend", aldus Have lange. „Ik kan u verzekeren dat de resultaten spoedig bij het bestuur van de FIFA op tafel zullen komen en hun weg zullen vinden naar de nationale federaties". Zuid-Amerika MONACO Het bestuur van de FIFA heeft in Monaco beslist dat Brazilië, Peru en Bolivia het eindtoernool van de Zuidameri- kaanse zóne in de voorronden van het toernooi om het wereldkampi oenschap voetbal 1978 in Cali (Co lumbia) dienen te spelen. De wed strijden zullen in Juli aan de hand van het volgende schema gespeeld worden: 24 Juli: Brazilië-Peru; 27 juli: Brazilië-Bolivia; 31 Juli: Peru- Bolivia. De nummers één en twee van dit toernooi plaatsen zich direct voor het eindtoernooi om het we reldkampioenschap. Het land, dat als derde eindigt, moet met de win naar van de Europese groep negen om nog een plaats voor Argentinië spelen. De drie landen konden onderling niet tot overeenstemming komen over de plaats van het Zuldameri- kaanse finaletoernooi. De regle menten van de FIFA voorzien er in, dat dit evenement in een der drie landen gehouden zou kunnen wor den indien alle drie landen akkoord zouden zijn gegaan. Zowel Brazilië als Bolivia probeerden met hoge bedragen het toernooi naar eigen land te halen, maar het ontbreken van overeenstemming heeft de FI FA uiteindelijk gedwongen zelf een beslissing te nemen. door Koos Hamer KAMPEN De zege die het Nederlandse herenvolleybalteam gisteravond in Kampen in de eerste wedstrijd van het kwalificatietoernooi voor de EK'77 in Finland op Schotland behaalde ls amper zelfs een kleine genoegdoening op de nederlaag die veertien dagen geleden in Griekenland tegen Finland werd opgelopen. Het daardoor missen van de prolongatie van de Spring Cup en de 3-1 nederlaag op zich tegen de normaal Europees middenmoter Finland schreeuwt om revanche. Of die revanche er volledig zal komen, hangt van een groot aantal factoren af. Het allerbelangrijkste daarbij is het aantal trainingsmogelijkheden. Op advies van de commissie topsport en de verenigingen die spelers aan de nationale volleybalteams afstaan, is immers besloten tot een korte voorbereidingsperiode. - Het Spring Cup-toernooi in Grieken land heeft aangetoond dat de formu le niet helemaal vlekkeloos is. Be langrijkste uitgangspunt was de we tenschap dat het Nederlandse vol leybal zowel met landenteams als met clubteams het sterkste in West- Europa is. Vooral de prestaties twee jaar geleden bij de Europese kampi oenschappen in Joegoslavië, toen in de voorronde het altijd als finalist gekwalificeerde Roemenië bijna op de knieën werd gebracht, is een pij ler voor die mening. Een mening die versterkt wordt door de vele positie ve verrichtingen en van de diverse eredlvisleploegen tegen andere West europese teams. Het verschil tussen een sterke Ne derlandse clubploeg en het nationale ROTTERDAM Na Harry Vos en Mladen Ramljak heeft nu ook Joop van Daelen Feyenoord laten weten dat hij de Rotterdarifce club zal ver laten. Van Daelen die dit seizoen nauwelijks aan bod kwam, heeft on derhandelingen aangeknoopt met FC Dordrecht waar hij graag als assistent-trainer/speler aan de slag wil gaan. Feyenoord dat ook dit jaar een exploitatietekort heeft van meer dan een half miljoen gaat de salarissen van de spelers, wanneer hun contracten aflopen, drastisch verlagen. Naar verluidt zou het exploitatie-tekort- van het eveneens in Rotterdam spelende Sparta bijna 1 miljoen gulden bedragen. KANSAS CITY Tom Okker en Wojtek Fibak hebben zich met moeite geplaatst voor de halve fina les van het toernooi om het we reldkampioenschap dubbelspel ln Kansas City (Verenigde Staten). De als eerste geplaatste Neder- lands'Poolse combinatie versloeg het Australisch/Zuidafrikaanse kop pel John Alexander/Cliff Drysdale in vijf sets: 6-3. 4-6, 5-7, 6-4, 6-4. (ADVERTENTIE) team is er in Griekenland niet uitge komen. Voornaamste spelersleve rancier is landskampioen Blokkeer. Er lopen ln de Nederlandse volley balwereld echter een aantal spelers rond die individueel sterker zijn dan enkele spelers van de Rijswijkse ti telhouder. Een belangrijke bijzon derheid ls dat de Nederlandse top- eredivisieteams allemaal de neiging hebben vooral aanvallend eenzelfde speltype te brengen als de ploeg van trainer coach Pierre Mathleu. Overigens is dit geen uitgesproken concept van deze Bredase leraar. Geestelijk vader van de huidige ont wikkeling .ls ongetwijfeld de Pool Ben Kryslk, tot vorig jaar bonds coach. Onder zijn leiding brak een groot aantal Jongere spelers als bij voorbeeld Ad van der Velden en Wim Thewissen door. Logisch dat de huidige bondstrai- ners Jaap Korsloot en Juriën Kooien er onder deze omstandigheden van uitgingen dat het niet moeilijk zou zijn de Blokkeer-kern nog sterker te maken door enkele individuele ster kere spelers eraan toe te voegen. De praktijk heeft duidelijk anders be wezen. De 23 trainingsuren bleken bij lange na niet voldoende een hecht nationaal team te smeden. Finland was de grote bewijsvoerder. Het nationale Finse herenteam traint al vier maanden zeer intensief. De Finnen is er namelijk veel aan gelegen bij de in september in eigen land te houden Europese kampi oenschappen op z'n minst een zeer goed figuur te slaan. Het Nederlands team werd de testcase. De Spring-Cup ontvingen de Finnen echter niet omdat er daarna geen vuist meer gemaakt kon worden. Grote vraag wordt daardoor: hoe komt zo'n uitschieter of was het he lemaal geen uitschieter en is het Nederlandse herenvolleybal toch niet zo sterk als verondersteld wordt? Met name maandag als ln Kampen tegen de nieuwe Spring Cup-houder Frankrijk gespeeld wordt zal er veel beantwoord zijn. De wedstrijd tegen Schotland was beslist geen maatstaf. De Schotten die zeker ijverig waren hadden het moderne volleybal wel gezien, maar konden het beslist niet spelen. Al leen Frank Lelghton kon een enkele keer scoren. Dat gebeurde als hij tegenover Geert Trompetter stond. Het was het enige wapenfeit in een wedstrijd waarin coach Jaap Korsloot startte met de formatie Ruud de Wit, Frank Constandse, Wim Thewissen, Geert Trompetter, Loek Willemstein en Ad van der Velden. Deze combinatie had res pectievelijk acht en twaalf minuten nodig om twee eerste sets te winnen met 15-3 en 15-3. In de derde speelperiode wisselde Jan Warns voor Ruud de Wit en Harry Veldhuis voor Loek Wil lemstein. Bovendien werd op het einde Bert Goedkoop bij het net voor Geert Trompetter ingezet. Dat hield de toeschouwers twaalf minu ten bezig. Die zagen ondertussen de stand 15-2 op het scorebord komen. Het enige vermeldenswaardige was verder nog dat Chris Schmidt door gezondheidsomstandigheden niet kon spelen en waarschijnlijk in de loop van het toernooi vervangen zal worden door Martin de Groot. In de tweede wedstrijd won Grie kenland gemakkelijk van Israel met de cijfers 3-1. De setstanden waren 14-16, 15-12, 15-8 en 15-5. WENEN Na de overwinning op de Sovjetunie (5-1) zal de Zweedse ploeg zonder twijfel een mogelijke wereldtitel voor ogen hebben gehad. De eerste echte na 1957 (Moskou, met Sovjet-Unie en Tsjechoslowa- kije). Maar de Canadese profs heb ben voor 8500 toeschouwers deze Zweedse droom wreed verstoord, in de dubbele zin van het woord. Niet alleen wonnen de Canadezen met 7-0, maar de manier waarop dit ge beurde laat zich aflezen in de 27 strafminuten die de Noordamerika nen kregen toegewezen. Met zeer hard en soms ook te hard spel, vooral in de eerste periode, benadrukten de Canadezen hun te genstander dermate dat Zweden het grote aantal Canadeze strafminuten niet eenmaal wist uit te buiten. De Zweden, die in vergelijking met de BRUSSEL Hangende het onderzoek naar het dopinggebruik van een aantal wielrenners in de Ronde van Vlaanderen, de Ronde van België en de Waalse Pijl, heeft de profsectie van de Belgische wielerunie, tezamen met afgevaardigden van de be langrijkste Belgische wielerploegen en een groot aantal renners, in Brussel besloten te protesteren tegen de huidige reglementen ten aanzien van het dopingonderzoek. Tijdens deze bijeenkomst werd over eengekomen een gemeenschappelij ke actie te voeren tegen de discrimi nerende wijze waarop de reglemen ten voor dopingsonderzoek worden gehanteerd. Ook werden de admini stratieve fouten, die gemaakt zijn, gehekeld. Deze actie van de kant van de renners zal zowel op nationaal als internationaal niveau gevoerd wor den. en bovendien zullen zowel we tenschappelijke als Juridische aspec ten uitvoerig doorgelicht worden. De commissie van onderzoek is ove rigens nog niet uit de problemen gekomen. Voor de Konlnlijke Neder landse Wielren Unie maakt drs. H. Ketelaars, die als analist is verbon den aan de rijksuniversiteit van Nij megen, deel uit van de onderzoek commissie. De commissie zal maandag, opnieuw in Gent. het onderzoek voortzetten. MALMO Zambia heeft zich teruggetrokken van de we reldkampioenschappen badminton ln Malmö. De Afrikaanse staat wil hiermee tegen de deelneming van Nleuw-Zeeland protesteren. Eerder had een official van Zambia al verklaard dat zijn land de wereldkampioenschappen zou boycotten als Zuid- Afrika zou deelnemen. Dit land doet echter niet mee. Nu moet Nleuw-Zeeland het ontgelden, omdat het sportieve betrekkingen met Zuld-Afrlka onderhoudt. Zambia wil met zijn boycot Indi rect protesteren tegen de politiek van apartheid ln Zuld-Afrika Frank Constandse (links) is een van de troeven van de bonds- eoaches Jaap Korsloot en Jurriën Kooien. ontmoeting tegen de Sovjetunie ontstellend zwak speelden, kregen in totaal slechts twee strafminuten. Larouche en Phil Esposito (leder twee keer) en Merrick, Ellis en Vail (leder één keer) zorgden voor de Ca nadese treffers, die voor het grootste deel al na een half uur gemaakt waren. De blessure van de Zweedse doelman Hagoesta, die niet voldoen de kon worden vervangen door Aström, was ook debet aan het grote aantal treffers van de Canadezen. Door de verrassende uitslagen van de verder gespeelde wedstrijden is wereldkampioen Tsjechoslowaklje ineens weer de grote favoriet voor de titel. De Tsjechen hebben een voor sprong van een punt op de Sovjet- Unie en Zweden. Zij spelen nog te gen Zweden en Canada. Stand: 1 Tsjechoslowaklje 13 50-23, 2. Sovjet- Unie 12 68-20. 3. Zweden 12 39-16, 4. Canada li 38-25 De Nederlandse Joke van Beusekom werd gisteren ln de achtste finale van het toernooi overigens uitge schakeld door de Japanse Emtko Ue- no. Van Beusekom had nauwelijks een kans tegen de 19-jarige studente uit Japan en verloor ln twee games: 7-11, 8-11. Een andere Japanse, Hiroe Yuki, be reikte eveneens de kwartfinales. De Westduitse Brigitte Steden won we liswaar de eerste game (11-7), maar in de tweede en derde game was zij volkomen kansloos tegen de 28- jarige Japanse kampioene: 2-11 en 3-11. SALOU Freddy Maertens heeft ook de negende etappe van de Ron de van Spanje gewonnen. Hij zege vierde na 144 kilometer van Tor- tosa naar 8alou in de eindsprint voor de Westduitser Klaus-Peter Thaler. Derde werd de Australiër Gary Clively en de Spanjaarden La- sa en Tamames eindigden, respec tievelijk op de vierde en vijfde plaats. Maertens, die de leiding in het klas sement na zijn achtste overwinning in deze ronde uiteraard behoudt, legde de 144 kilometer af ln 3 uur 41 minuten en 16 seconden. Tijdens de etappe ontsnapte Maer tens samen met nog 22 andere ren ners uit het grote peleton. Dat was ongeveer 80 kilometer voor het ein de. Later zouden van deze groep slechts tien rijders overblijven die allen te zwak waren om de Belgische renner van zijn achtste overwinning in de Ronde van Spanje af te houden. Uitslag: 1. Freddy Maertens (Bel). 144 kilometer van Tortosa naar Salou ln 3 uur 41 minuten en 16 seconden 2. Klaus-Peter Thaler fWDLi, 3. Oary Clively (Aus) 4. Mlguel-Maria Lasa (SPA) 5. Augustln Tamames fSPA) 6. Pedro Torres (SPA) 8 Jose V- Oarcla-Roxto (SPA) 9 Jose A Oonzalez-Llnares (SPA) 10. Ludo Loos (Bel) 12. Jos Schipper Ned) 23. Cees Priem (Ned) 30. Fedor den Hertog (Ned) op 8.31 Algemeen klassement: 1. Maertens. 36 uur 19 minuten en 25 sec 2. Lasa, op 1.10 3 Oonzalez- Llnares. op 1.54 4 Thaler, op 2 09 5 Perurena, op 2 25 6. Jose-Luls Vlejo (Spaop 3.40 7 Michel PollenUer (Bel), op 4 318. Clively, op 5 21 9 Jose Pcsarrodona (8pa). op 6 30 10. Tamames. op 6 08 19. Schipper, op 22.58 27 Den Hertog, op 39.19 Yuki ontmoet in de kwartfinale de Canadese Wendy Clarkson, die Inge Borgström (Den) in drie games uitschakelde: 8-11, 11-5. 12-9. De Britse Gillian Gilks plaatste zich ook bij de laatste acht vla een over winning met 11-4, 11-6 op de Westduitse Vera Winter. Gilks. die ln februari het damesenkelspel tijdens de open Nederlandse kampi oenschappen won. ontmoet Emiko Ueno in de kwartfinale. Piet Ridder werd in de tweede ronde van het herenenkelspel uitgescha keld. Hij was kanloos tegen de Indo nesiër lie Sumirat: 3-15, 2-15. Sumi- rat was bij de open Engelse kampi oenschappen halve finalist en werd toen uitgeschakeld door de latere winnaar, de Deen Fleming Delfs. Rob Ridder bereikte de derde ronde wel. Hij versloeg de IJslander Jo- hann Kjartansson met 15-1 en 15-4. Van de geplaatste heren verdween er één van het strijdtoneel. De Thailan der Bandid Jaiven verloor met 7-15 en 9-15 van Elo Hansen, de Deense partner van Joke van Beusekom in het gemengd dubbelspel. De meeste favorieten konden zich in de tweede ronde gemakkelijk handhaven. De Indoneslëers Lien Swie King en lie Sumirat versloegen respectievelijk de Australiër Peter Cooper (15-8, 15-7) en Piet Ridder (15-3. 15-2). Ook de Zweed Sture Johnsson demonstreerde voor eigen publiek zijn mogelijkheden: 15-5,15- 4 tegen Tsoeng-Lie Tsjoeng uit Taiwan. Van de twee Deense favorieten had Fleming Delfts het erg moeilijk. Hij moest de eerste game afstaan aan de Brit Ray Stevens (11-15), maar de winnaar van de open Engelse kampi oenschappen herstelde zich daarna: 15-10, 15-6. Svend Pri won met 15-7, 15-6 van Lalo Kon-Foe uit Taiwan. snds1887 Even komen kijken in onze groie toonzalen. Waar u alle topmerken piano's, vleugels en orgels kunt zien. beluisteren en bespelen. Waar u wordt geadviseerd door ervaren vakmensen. En waar u meteen alle informatie krijgt over kopen en huren en over onze eigen serviecdicnsl. Komt u eens langs. Dat verplicht u lol niets. VAN IM.N RUKG «rnhvmkoira.il ft-10 amcft(ourt id OM-11(77 DEN HAAG De nationaal technische commissies jiinio- ren en senioren van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) zijn met onmid dellijke ingang afgetreden. De leden van de twee commissies namen dat besluit omdat zij het niet eens zijn met de hou ding van het KNAU-bestuur ten aanzien van de benoeming van enkele trainers. De grief van de twéé technische com missies richt zich vooral tegen de benoeming van Hans Keizer en Tol- ne van de Goolberg als trainers voor respectievelijk de midden- en lange afstand en de sprintnummers. Na mens de twee technische commis sies. die overigens in september zou den verdwijnen als gevolg van het nieuwe structuurplan dat de KNAU op de Jaarvergadering ln maart aan vaardde, stelde NTCS-voorzltter Hes Grewer: „Hans Keizer was één Jaar geleden nog volkomen onacceptabel voor de KNAU. Nu wordt hij ineens benoemd als trainer voor de midden- en lange afstand. Toine van de Gool berg moet zijn kwaliteiten als trainer voor de sprint nog volledig bewijzen. Anton Huiskes vaardbaar. Daarom hebben wij dan ook besloten als nationaal technische commissies onze werkzaamheden met onmiddellijke ingang te staken." Het nieuwe uit vijf personen be staande KNAU-bestuur wordt nau- welljk zes weken na zijn installatie al met grote problemen geconfron teerd. Het was een publiek geheim dat het nieuwe bestuur weinig heil ziet ln het handhaven van de twee nationaal technische commissies. Dit ls voor onze volkomen onaan- Hoewel dit op de Jaarvergadering van 26 maart in Utrecht niet met even zoveel woorden ls gezegd, werd wel duidelijk dat het bestuur weinig zag in een samenwerking met vooral de nationaal technische commissie senioren. Op de jaarvergadering stel de bestuurslid Jan Thljssen dat waarschijnlijk voor 1 april doch mo gelijk een week later de nieuwe trai ners onder leiding van de als trai ningscoördinator aangetrokken An ton Huiskes zouden gaan werken. Het KNAU-bestuur benoemde An ton Huiskes definitief bestuur be kend. Huiskes heeft die bezwaren onderzocht, en niet steekhoudend bevonden. Daarna hebben wij de nieuwe vakgroeptrainers benoemd." De trainers met wie Anton Huiskes, die voor zijn beleid een blanco vol macht van het KNAU-bestuur heeft gekregen, gaat samenwerken zijn: Sjef Swlnkels (werpen), Tolne van de Goolberg (spring en hordennum mers), Piet van Gerwen (springen) en Hans Keizer (midden- en lange afstand) Het is overigens de bedoeling dat nog meer trainers worden benoemd. Men ls daarover nog ln het stadium van onderhandeling. Anton Huiskes heeft van de KNAU, op grond van zijn vakmanschap, verregaande be voegdheden gekregen op trainings technisch en trainings organisato risch gebied. KNAU-voorzitter De Beer betreurt het dat de technische commissies het besluit hebben genomen met onmiddelijke ingang op te stappen. „Wij hadden gehoopt dat men toch wilde doorwerken om de lopende zaken af te maken. „Overigens ls De Beer ervan overtuigd dat zeker niet alle leden van de nationaal technische commissie junioren het eens zijn met het genomen besluit. „Deze week heb Ik de leden van de NTC een brief geschreven waarin een aantal punten op een rijtje zijn gezet. Uit de reacties die ik kreeg werd mij duidelijk dat niet alle le den van de NTC-J van alle zaken op de hoogte waren. Bepaalde zaken werden door de voorzitter en de se cretaris geregeld zonder medeweten van de andere leden. Bepaalde leden van de NTC-J weten bijvoorbeeld niets van de bezwaren die ten op zichte van Hans Keizer bestonden. Zij hebben geen weet van bepaalde zaken uit het verleden. Die leden van de commissie waren bereid om met het bestuur om de tafel te gaan zitten. Zij zagen een opening voor een gesprek. Door het besluit van de nationaal technische commissie, dat ik volkomen onverantwoord vind, wordt de atletiek weer het slachtoffer." Volgens NTC-S-lid Mieke Sterk is het besluit van de twee technische commissies vooral het gevolg van het aannemen van het nieuwe struc tuurplan. „Dit plan krijgt desastru- euze gevolgen voor de atletiek. Het is volkomen ondemocratisch. De macht ligt bij vijf mensen. Ik heb veel meegemaakt ln de KNAU maar dit nog nooit." Hans Keizer tegen wie zich de be zwaren van de NTC-S zich vooral richten zal pas in het najaar bij het begin van de wlntertrainlng gaan werken omdat hij eerst zijn studie als art-/fysloloog moet voltooien. Anton Huiskes weet inmiddels dat hem te doen staat. De afgelopen maanden ls van een centrale voorbe reiding van de top op het nieuwe seizoen met als hoogtepunt de strijd om de Europese beker voor landen teams niets terecht gekomen Op 21 mei kan Huiskes bij de opening van de nieuwe achtbaans kunststofacco- modatie ln Sittard voor het eerst ziem met welk materiaal hij in de toekomst (met o.a. de Europese kampioenschappen van 1978 ln Praag) moet gaan werken. ZEIST Fortuna SC moet Cor Brom. de huidige trainer van Sparta, nog salaris beta len. Een arbitragecommissie van de KNVB gaf gehoor aan een eis van Brom, die per 1 januari 1976 door de Lim burgse eerste-divisleclub was ontslagen, maar nog een contract had tot en met 30 juni 1976. FSC zal Brom derhalve 825,- aan salaris moeten be talen en 1204,56 aan niet uit betaalde vakantiedagen. ZWOLLE - PEC/ZwoUe heeft giste ravond de leiding genomen ln de eerste divisie. De bekerfinalist won de vooruitgespeelde thuiswedstrijd tegen Willem II met 3-0 (1-0). PEC heeft door dat resultaat een punt meer dan Vitesse, maar ook een wedstrijd meer gespeeld. Voor 5000 toeschouwers doelpuntten Hendriks (22e en 70e minuut) en Pedersen (78e). Scheidsrechter wasde heer Van Dijken. Er waren 5000 toeschouwers. SUnd aan de kop van de eerste divisie PEC 33 19 II 3 49 58-23 Vitesse 32 21 6 5 48 73-28 MW 33 19 8 6 46 71-29 Excelsior 32 14 13 5 41 50-34 Wagenlngen 32 15 10 7 40 57 39 Volendom 32 14 9 9 37 53-40 Fotuna SC 32 14 8 10 36 S2-42 Oronlngen 32 12 11 9 35 38-33 Willem II 33 11 10 12 32 43-44 Vlaardlngen 33 11 10 12 32 34-12 VOETBAL— Het militair elftaJ. nu weer onder leiding van coach Jan Zwartkruis, speelt woensdag 18 met ln Algiers, tegen het militaire elftal van Algerije Het ts een wedstrijd tn de voorronden van het IntemaUonale CI8M- toemool waarvoor Franknjk zich al plaatste en Nederland la uitgeschakeld

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17